Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) cigam válasza demars (#7250) üzenetére


cigam
félisten

Már úgy érted, hogy a belső hálózaton rendben működik, csak az internet felöl nem enged be?
Most akkor C6 vagy WDR3600?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7252) demars válasza cigam (#7251) üzenetére


demars
addikt

C6 a router, laptopról és telefonról sem lehet belépni wifin keresztül a routerbe.
Tesóm szeretné a wifi jelszavát megváltoztatni, emiatt kellene belépni. Sajnos nem sikerült.
A router alján található egy jelszó, azt használják. De a menübe azzal nem lehet belépni.

Wdr3600 az nálam van beüzemelve, azt én telóról simán elérem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7253) cigam válasza demars (#7252) üzenetére


cigam
félisten

Az a wifi vagy a router jelszava? A kettő általában eltérő.
Miért nem resetelik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7254) demars válasza cigam (#7253) üzenetére


demars
addikt

Az alján található jelszó a wifi jelszó.
Reseteltem (10 mp ), utána dobta fel az oldal, hogy állítsak be új jelszót, ezt meg is tettük, ennek ellenére nem enged belépni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7255) mezis válasza demars (#7254) üzenetére


mezis
nagyúr

"Hosszú reset", új jelszó.

mezis

(#7256) Mezga Aladár válasza demars (#7254) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tápfesz be, reset gomb addig amíg csak a power led világít.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7257) demars válasza mezis (#7255) üzenetére


demars
addikt

Köszi. (És Mezga Aladár)
Nem segített, meg volt a reset. Kért új jelszót, megadtuk. Azzal sem tudtunk belépni. :N

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7258) Borisz76 válasza demars (#7257) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam hasonlóan viselkedett a szolgáltató ( Digi ) által adott eszköz.....cserélték.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7259) demars válasza Borisz76 (#7258) üzenetére


demars
addikt

Ez saját router, pár hónapja vett tesóm 2 db-ot. (az is lehet, hogy 3-at)
1 nappaliba ( ennek ugye van 4 antennája)
1 a pincébe ( napelem inverternek kellett wifi)
1 tervben van a kerti kiülőbe ( kertben is legyen wifi)

Elbőgi magát ha cserélni kell :D Viszont ha nem jó még bőven garanciális.
Holnap futok még egy kört ezzel kapcsolatban!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7260) jeni válasza demars (#7259) üzenetére


jeni
félisten

Itt feltehetőleg hibás a routered, hogy nem enged resetelni. Saját eszközön simán tudni kell jelszót módosítani.
Ha pedig reseteltél és még a régi maradt benne akkor az is gond. Valami oka van, hogy nem megfelelő karakatereket beírva sem enged módosítani. Lehet több karakter es több variáció kell oda. Nagy betűk, kis betűk, spec jelek, stb..
Firmware módosítás sem lehetséges? Ehhez menü belépés kell?

[ Szerkesztve ]

(#7261) Manka76 válasza demars (#7259) üzenetére


Manka76
senior tag

Ha Budapesti vagy akkor esetleg ránézhetek hátha sikerül helyre hozni.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#7262) demars válasza Manka76 (#7261) üzenetére


demars
addikt

És jeni
Köszönöm szépen!
Úgy gondolom firmware frissítéshez is be kell lépni a menüjébe. Mivel ez a router tesóméknál van, így nem tudom azonnal próbálni amit tanácsoltok. Vidéki vagyok (Győr Moson Sopron [Vár] megye)
Szeretném kábeles kapcsolattal megpróbálni nem csak wifin keresztül.
Köszi a segítséget még egyszer!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7263) Petyal


Petyal
tag

Sziasztok! Deco X20 rendszert használok 3 hónapja 4 szintes családi házban, plusz melléképület. Sajnos a melléképületben és a pincében rossz a térerő ezért azon gondolkozom, hogy lecseréljem X50-re.
Ha van konkrét tapasztalat, hogy a kettő között mennyi a különbség, örülnék ha megosztanátok velem.
Amúgy az X20 gyors, stabil ott ahol van megfelelő jel.
Sajnos a bővítés további egységekkel nem opció, csak a csere így az X20-at eladnám.

(#7264) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
archer c6-nál automata idöbeállitás van beállitva,a +1 idözóna órára,és nem állitotta át az idöt,mit kell még állitani?köszi!

GO Gunners!!!

(#7265) cigam válasza snooze (#7264) üzenetére


cigam
félisten

AX20-on minden oké (Az internetről veszi a pontosidőt)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7266) snooze válasza cigam (#7265) üzenetére


snooze
veterán

ennek is az van beállitva..

GO Gunners!!!

(#7267) cigam válasza snooze (#7266) üzenetére


cigam
félisten

A sima UTC+1 valóban 1 óra mínuszban van, de ha megadod a várost is, akkor helyreáll.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7268) snooze válasza cigam (#7267) üzenetére


snooze
veterán

nekem csak ezzel a beállitással állt be.. link

GO Gunners!!!

(#7269) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!

Egy Honor router 3-ról tervezek váltani a gyenge hatótáv miatt. Nagyjából egy tizen pár méterről beszünk, egy ~60m2-es lakásba.

A költségvetésbe egy TP-Link Archer AX55 férne bele jelenleg. Sok helyen kerestem, de nem találtam releváns infót a témában. Egy "dupla" annyiba kerülő router miatt vagy, ha úgy nézzük egy kategóriával feljebb lesz jelentősen nagyobb hatótávom egy komolyabb routerrel, vagy nagyjából nem is lesz változás.

Köszi előre is a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#7270) Krystal_s válasza cigam (#7267) üzenetére


Krystal_s
addikt

Külön így nálunk sem állította át a várost megadva. Be kellett pipálni alatta a nyári időszámítást is.

(#7271) jeni válasza Petyal (#7263) üzenetére


jeni
félisten

Mi a garancia, hogy az X50 megfelelő lesz?

(#7272) Petyal válasza jeni (#7271) üzenetére


Petyal
tag

Csakis a próba. Most vannak olyan helyek, ahol vagy működik, vagy nem. Arra számítok, hogy az X50-nel már lesz jel a két antenna miatt. Ha tudnám, hogy pl az X60 esetében nagy a különbség, akkor azt venném.

(#7273) csgy66


csgy66
tag

Sziasztok!
Telekom koax netem van, a szolgálatói eszközön kikapcsoltam a wifit, és DMZ-be tettem a saját routeremet.
Ez egy TP-Link AX20, amire etherneten van kötve két AP. A topológia úgy néz ki, hogy van öt helyiség, a hármasban van a router, az egyesben, és az ötösben a két AP. Nagy megelégedéssel használtam eddig, de úgy alakult, hogy mesh-re van szükség.
Mivel az AX20 tudja a OneMesh-t, nagy örömmel vettem két TP-Link mesh képes jelismétlőt, aztán jól pofára estem, amikor kiderült, hogy ezeknél nincs ethernet backhaul. Márpedig kell, mert két vastag vályog falon túl nincs jel. A jelismétlőket online vettem, szóval (bár nem szokásom), de most élnék a visszaküldés lehetőségével és vennék helyettük két olcsó Deco-t.
Lehet mondjuk DECO E4, tudom, hogy csak 10/100-as, de nincs a wifin nagy sávszélesség igényünk, és a netünk is csak 300/20-as.
A kérdésem: elég nekem egy két darabos szett? AP módba kapcsolva tudnak közös mesh hálót alkotni az AX20-al? Vagy kell a mellé/helyett is egy? Nyilván én annak tudnék örülni, ha az AX20-at nem kéne lecserélni.

(#7274) Petyal válasza csgy66 (#7273) üzenetére


Petyal
tag

Én kipróbálnám a következőt : a szolgáltató eszközén engedélyezném a wifit és a Lan-ba kötném az AX 20-at AP módban. Utána teszt.
Ha mindenképpen mesh-t szeretnél, akkor egy 3 darabos Deco a legjobb megoldás, jó roamingod csak így lesz. viszont a WiFi 6-hoz ragaszkodnék. Az E4 nagy visszalépés az AX 20-hoz képest. Jó esetben lesz 90 Mbit, amit a 300-bol tudsz használni. Ha hosszú távra gondolkozol, akkor egy homogén rendszert érdemesebb építeni.

(#7275) Petyal


Petyal
tag

Sziasztok.

Ha semmi más nem számít, csak a minél nagyobb range, Ti melyik Deco--t vennétek :

X60
Xe75
Esetleg valami más?

(#7276) csgy66 válasza Petyal (#7274) üzenetére


csgy66
tag

Szia!

Én kipróbálnám a következőt : a szolgáltató eszközén engedélyezném a wifit és a Lan-ba kötném az AX 20-at AP módban.

Okkal terheltem át saját routerre. A szolgáltatói eszköz sajnos egy hulladék.

Ha mindenképpen mesh-t szeretnél, akkor egy 3 darabos Deco a legjobb megoldás, jó roamingod csak így lesz. viszont a WiFi 6-hoz ragaszkodnék. Az E4 nagy visszalépés az AX 20-hoz képest.

Mindenképpen kell a mesh, így alakultak a "fogyasztói szokások". :) Pillanatnyilag egy darab mobiltelefonunk tud egyáltalán ac-t, de az E4-nél hajlandó vagyok feljebb lépni, gondolva a jövőre. Ezt tettem az AX20 vásárlásakor is.

Jó esetben lesz 90 Mbit, amit a 300-bol tudsz használni.

A wifi (és ezáltal a tervezett mesh) csak egy része a hálózatnak, vannak vezetékes eszközök. Van hová mennie a maradéknak. :)

Ha hosszú távra gondolkozol, akkor egy homogén rendszert érdemesebb építeni.

Persze, tisztában vagyok vele, de kibírnám röhögés nélkül, ha nem kéne egyszerre mindent lecserélni. Na meg nulláról újra konfigolni egy másik routert. :)
Szóval most arra keresek konkrét tapasztalatot, hogy OneMesh router tud-e teljes értékű mesh-t Deco-kkal. Ha nem , akkor nyilván nagy levegő, és.....

[ Szerkesztve ]

(#7277) Petyal válasza csgy66 (#7276) üzenetére


Petyal
tag

Szia.
Igazad van, kell a mesh. Amióta megtapasztaltam, hogy mennyire jó, már én sem engedném el. A Onemesh <> Deco együttműködés sajnos nem fog menni, mert bár ugyanaz a gyártó, de külön dolgokra való. Többek között a Onemesh nem támogatja az Ethernet backhaul-t, amiről azt írtad, hogy erre szükséged van. Így marad "csak" a Deco.
Konfiguralni ott nem sokat fogsz és nem is lehet. Plug and play rendszer.
Mi olyan különleges beállítást használsz, ami miatt sokat kell(ett) konfiguralni a mostani routert?

(#7278) csgy66 válasza Petyal (#7277) üzenetére


csgy66
tag

Nem kellett nagyon sokat konfigurálni, csak egy porcikámnak sem hiányzik itthon, elég a melóban. :)
Kell egy OpenVPN szerver, aminél be lehet állítani, hogy ne a teljes forgalmat irányítsa át, csak a home network hozzáférést szolgálja ki. UDP-n, és custom porton.
Kell egy darab port forward torrentnek.
És kell egy DDNS, ami most NO-IP-s és nem szeretnék váltani.
Nyilván DHCP tartományt kell állítani, stb.
Szóval nem sok, de marha lusta vagyok. :)
És akkor itt vannak a vezetékes eszközök. Azt jól látom, hogy ezek a DECO-k nem dúskálnak LAN portokban? Szóval rögtön mögé kéne egy switch? Akkor bukó az egész. Váltok Asus-ra, vagy felszívom magam és Mikrotik.
Ha már fáj, mert mindent le kell cserélni, legalább legyen jobb a végeredmény. :)

Szerk: most az AX20-ra rá van akasztva egy USB HDD, ami nem létszükséglet, de nagyon kényelmes. Én írom, az asszony meg olvassa róla a recepteket bárhonnan. :)

[ Szerkesztve ]

(#7279) Petyal válasza csgy66 (#7278) üzenetére


Petyal
tag

Így már könnyebb. Akkor a Deco-t és úgy általában a tp-linket engedd el szerintem. DDNS- ed nem lesz vele, a port forwarding megy. Olyan Deco is létezik, amin van USB, és létezik olyan, amin nem egy, hanem 2 Lan port van. De ezek árban húzósabbak. Switch mindenképpen kéne hozzá és egy NAS. A VPN passthrough nem szabályozható ezeken az eszközökön, VPN szerver pedig végképp felejtős. Az Asus-t nem ismerem, a Ubiquiti lehet még alternatíva, persze árban már kezdünk elszállni.
A Mesh nagyon jó egyébként,ha sikerülne valami jó kompromisszumot találnod. Én az általad leirtakat felhőben használom, így nálam működőkéoes a Deco Mesh.
A Mikrotik is jó alternatíva, de a Mesh nekem nagyon hiányozna.

(#7280) csgy66 válasza Petyal (#7279) üzenetére


csgy66
tag

Asus, vagy TP-Link, én úgy gondolom szinte mindegy. (Most esetemben pont nem, a mesh miatt.) Korábban az utóbbi felé indultam el, mert akkor még olcsóbb volt. Ubiquiti-t nem ismerem, Mikrotik-et viszont használunk a cégnél, több funkcióban is. Legutóbb egy több száz négyzetméteres csarnokot fedtünk le vele, mesh wifi-vel.
Na mindegy is, a kérdésemre választ kaptam: kukázhatok mindent, és kezdhetem elölről.
Ugyanitt AX20 eladó. :DD

(#7281) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

AC1200 MU-MIMO C6/v2 Nem fogadja el a jelszavat a Wifi csatlakozáskor.
Jelszó jó, másik Routerrel azonos volt beállítva annál működik.
Annyi változás volt a közelmúltban, hogy a T-kábeles modem cserélve lett.
A kezelő felületre sem tudok belépni, pedig ott nem volt módosítva a gyári belépő adat.
Ami korábban hozzá lett adva eszköz azok működnek. Csatlakoznak. Fentebb is járt így demars felhasználó. Resetelni még nem próbáltam, mert lehet akkor sem nyomtató, sem TV, mobil stb. nem fog újra rácsatlakozni. Járt még így valaki? Kuka a router?
Vagy a modem csere kavart be?
Nálam csak egy Wifi látszik az +5G nem, a kijelzője szerint az is aktív.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#7285) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A routerem valamilyen okból az alap jelszavára állt vissza.
Okát nem tudom, a korábbi általam megadott jelszóval nem tudok új eszközzel csatlakozni, de a csatlakoztatott eszközök működnek.
Új eszközt az alap pin kóddal tudtam csatlakoztatni. Belépni az eszközbe nem tudtam még. Lehet a router ment tönkre??

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#7286) takkert


takkert
tag

Sziasztok!
Véletlenül le reszeltem a routert Tp-link TL-WR840N. Csatlakozik a nethez minden eszköz, de nem tudok belépni a tplink oldalra nevet és kódot változtatni. Hogyan tudnám ezt megoldani? Köszönöm

(#7287) cigam válasza takkert (#7286) üzenetére


cigam
félisten

A reset az user/pass-t is érinti: admin/admin

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7288) jeni


jeni
félisten

hello
az Archer C5400X router (vagy egyeseknél más routerrel az adott kerületben) okozhatja a webcím elérési idejét,kapcsolódását?
a speedtest ellenőriztem és ezt elsőre rendben találtam.
utóbbi hetekben a Bp-i Voda hálózatában (VII.ker) szinte minden webcímes kapcsolódás sok sok időbe telik.

(#7289) takkert válasza cigam (#7287) üzenetére


takkert
tag

Válasz tudom. De nem tudom átállitani. A tplinkwifi.net oldalt nem tölti be

(#7290) Patice válasza takkert (#7289) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor IP címmel próbáld elérni, ne a host névvel.
Az alap IP címet az alján találod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7291) takkert válasza Patice (#7290) üzenetére


takkert
tag

tudom úgy sem megy

(#7292) cigam válasza takkert (#7291) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan hogyan resetelted "véletlenül"?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7293) takkert válasza cigam (#7292) üzenetére


takkert
tag

gyerek megnyomás helyett nyomva tartotta

(#7294) takkert válasza takkert (#7293) üzenetére


takkert
tag

a telo közben látja, nevet tudok változtatni, de amikor az új kódot mentem lefagy hibával

(#7295) cigam válasza takkert (#7294) üzenetére


cigam
félisten

Milyen hibával?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7296) Patice válasza takkert (#7291) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy alhálón vagy a routerrel?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7297) takkert válasza cigam (#7295) üzenetére


takkert
tag

Ezt írja a laptop [kép]

[ Szerkesztve ]

(#7298) takkert válasza Patice (#7296) üzenetére


takkert
tag

Igen

(#7299) cigam válasza takkert (#7297) üzenetére


cigam
félisten

A teló közben nem ugrottt át egy másik Wifi-re? Van wifi jelismétlő? Kapcsold ki erre az időre. Próbáld meg újra. 10mp-ig tartsd lenyomva a reset gombot.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7300) takkert válasza cigam (#7299) üzenetére


takkert
tag

Köszönöm. Holnap megpróbálom, remélem sikerül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.