Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) jeni válasza FireFox1996 (#6500) üzenetére


jeni
félisten

így,hogy szerződést kötöttél velük nem babrálhatód meg szoftveresen mert dádá lesz.
ha valahogy mégis eltudod menteni meg,másikat feltenni akkor talán megteheted kéz alatt,csak a digisek el ne olvassák a sorokat.

[ Szerkesztve ]

(#6502) FireFox1996 válasza jeni (#6501) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:C

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#6503) valakky válasza FireFox1996 (#6502) üzenetére


valakky
aktív tag

tftp-vel próbálkozhatsz, rescue mode-ban, de ha van egy kis eszük, akkor nem működik ez se, vagy nem engedi úgy se felrakni. vagy valamennyire igen, de csak téglásítod.
szerintem felesleges. kb. semmivel se leszel előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#6504) mezis válasza jeni (#6501) üzenetére


mezis
nagyúr

A DIGI jobb ha csendben marad. Csak azzal csábítanak, hogy 20%-kal olcsóbb, de egy szó nincs arról, hogy ez az ócó TP-Link nem az a TP-Link.

mezis

(#6505) Grg válasza mezis (#6504) üzenetére


Grg
tag

Nekem alap, hogy egy szolgáltató által biztosított eszközön elég nagy eséllyel saját fw-van, ami ráadásul butított is legtöbbször.
Persze ettől függetlenül illene jelezni ezt, de hát a mezei usernek jó az így is, úgy sem ért hozzá, meg nem is akarja babrálni, mint mi itt :)

Ez már igy volt pl. a Telekom által adott DSL-360T-s modemnél is, igaz azt lehetett frissíteni igy ADSL2+-t is tudta :)

[ Szerkesztve ]

(#6506) valakky


valakky
aktív tag

azért eléggé érthető, hogy az eszközét a szolgáltató a saját rendszeréhez köti, de ha jól láttam most a digis topikban, ez kb. a fw frissítésben meg a kapcsolat típusban nyilvánult meg, utóbbit ráadásul fel is oldotta azóta egy újabb fw-el.
kétlem, hogy minimális tiltáson kívül lenne bármi különbség a gyárihoz képest. legfeljebb annyi, hogy a szokásos gyári fw frissítést később kapja meg az eszköz. mennyi is az a tp-nél évente, aztán meg 2 évente 1-2?
plusz ha jól látom az alap beállítása volt akinek gondot okozott vele, de végül megoldotta.

(#6507) E300TD válasza FireFox1996 (#6494) üzenetére


E300TD
tag

....

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#6508) FireFox1996 válasza E300TD (#6507) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#6509) #27216896


#27216896
törölt tag

Nem értem mit kínlódtok a digivel? Én is kérdeztem őket a bérlésről, csak ha valami másra is előfizetek akkor adtak volna, de mi csak HBO Go-t, Netflixet nézünk - így nem érdekelt (nincs is tv előfizetésem), úgyhogy most vettem pénteken egy AX1500-öt potom 16 ezer pénzért...és hát durván jó a cucc! :R

[ Szerkesztve ]

(#6510) Heavylifter


Heavylifter
csendes tag

Nem tudom találkoztatok e már hasonlóval,pár hete cseréltem routert(tp-link ac1200-re) és azóta hosszú perceket kell várni hogy bebuffereljen 1 online sorozatnézős oldal pl,HA bebuffereli 1általán,sőt itt ncoron is van olyan hogy 1 képre 1 percet kell várni mire betölt!
Nem mindíg van ez a problem képeknél,a sorozatnézősnél viszont majdnem mindíg,elindul---megy pár percet---megáll (beletekerni sem tudok)----megy 1 kicsit megint---megáll! Más oldalak is produkálják a "hibát",már ott tartok mikor látom hogy várni kell,átmegyek addig 1 másik lapra és nézem ott amit szeretnék,majd amikor látom hogy betöltött visszalépek és folytatom a dolgom... esetleg valakinek valami 5let mivel van a baj?

NEM azt mondom hogy az új router a hibás,de előtte x évig ilyen probléma nem jött elő!

Köszönöm

(#6511) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Aki használ HomeShieldet, abból is a Basic free csomagot, meg tudná mutatni, hogy pontosan hogy néz ki a Parental Controls menü, miket lehet állítani?

AX55/AX72/AX73/AX90
Köszi!

Elfogadom a sütiket.

(#6512) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg 1 db telekom router (2 Gbit) és 2 db ubiquiti AP-m van az egyik régi csak 2,4 Ghz a másik 5 Ghz-et is tudja. Elértem jócskán a sávszélesség határait ezért cserélném őket.
Tp-link Deco termékcsaládot néztem ebből is az M4-et vagy az M5-t. Ha jól láttam routerként is üzemelnének és a Mesh kapcsolat is nagyobb lefedettséget bitosítana. A ház 2 szintes legalább 2 eszközt szeretnék beállítani. Ha nem Deco termékek milyen egyéb lehetőségem van? (1 router+AP?) Köszönöm!

(#6513) GoZoL válasza GoZoL (#6512) üzenetére


GoZoL
senior tag

Végül vettem egy M4-et, kíváncsi vagyok milyen lesz.

(#6514) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok

Archer C9 v1 routerem van szerintem 4-5 éve legalább - egészen idáig semmi karbantartásigénye nem volt, talán egyszer volt Factory Reset egy költözésnél.

csettintésre, kb 2 hete valami bődületesen horribilis a Wireless élmény - az összes eszközünk 5G képes, egy Xiaomi robotporszívót és az Apple Watch-okat kivéve, emiatt 2,4 és 5G is aktiválva van

hálózatról ledobálás
akadozó internet
nagyon lassan töltenek be az egyszerű szöveges oldalak sem (pl prohardver)
ilyenkor toltam speedtest-et -> mindösszes kbyte/s sebességeket mért!!!

a mostani homeofficeos időszakban ezek valami rettentesen idegesítőek...

MIKÖZBEN

kábelen mindösszes csak az én PCm van rákötve, ahol SEMMI problémát nem tapasztaltam - minden pöcc röff működik, jönnek szépen a gigabit körüli sebességek 800-900mbit speedtest mérések, semmi akadás, minden folyamatos
Tudtok erre bármi megoldást? Próbáljak meg még egy Factory Resetet, esetleg FW update-et (mármint még egyszer ráteszem a jelenlegi verziót, hiszen azóta nem érkezett újabb)?

DD WRT esetleg?

Vagy ez HW problémának tűnik?

KÉRDÉS: Ehhez az akadozáshoz lehet köze valamilyen módon annak, hogy most lett bekötve hozzánk az optika? Kaptunk egy modemet, de nyilván bridge módban kértem, hiszen az anno 45ezres routerem többet tud, mint a gyári Huawei.

[ Szerkesztve ]

(#6515) mezis válasza ittakary (#6514) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- [link]
- A WiFi szkennerre "láthatatlan" vezeték nélküli eszközök (egér, füles, hangszóró,...) tudnak zavarni a 2,4GHz-es sávban.
- "...routerem többet tud, mint a gyári Huawei.": Mi az a többlet tudás, amire szükséged van és használod is?

mezis

(#6516) woodworm válasza mezis (#6515) üzenetére


woodworm
veterán

"Mi az a többlet tudás, "

A diginél nem nehéz találni ilyet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6517) ittakary válasza mezis (#6515) üzenetére


ittakary
nagyúr

panelban élek, vasbeton falak között - ergó a jelerősség a fő szempont nálam, hogy telefonon ne kelljen betöltésekre várni, illetve az hogy passthrough átjöjjön kábeles kapcsolaton a gigabit, bírja a router CPU a 40-50GBos filmek letöltését folyamatosan

most néztem a gyári Huawei is dual-band, napközben hívom a digit hogy BRIDGE üzemmódról szeretnék átállni router üzemmódra, kipróbájuk

ha bírja, akkor lemondom az ASUS AX55 rendelésemet

(#6518) mezis válasza ittakary (#6517) üzenetére


mezis
nagyúr

Panel: 5GHz-es AP minden helyiségbe és ahová csak lehet UTP kábel.

Nézted már hogy hány szomszédod nyomul a "privát" éteredben?

mezis

(#6519) ittakary válasza mezis (#6518) üzenetére


ittakary
nagyúr

köszönöm szépen a tanácsodat, de a hangsúly itt azon lenne - lehet ezt elfelejtettem nyomatékosítani - hogy HÁROM héttel ezelőttig ez a rendszer HIBÁTLANUL teljesített :D

és egyszer csak bekattant valami és elkezdte ledobálni az eszközöket, meg elérhetetlen hálózatot mutat, meg megszakadó kapcsolatot

pusztán ennyi a kérdésem hogy C9-cel futott e bele valaki ilyesmibe

(#6520) mezis válasza ittakary (#6519) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán 3 héttel ezelőtt egy szomszédod telerakta a lakását mindenfajta WiFi-vel és mostmár folyamatosan megy nála a torrent pont azon a frekvencián, amit eddig zavartalanul használtál.
És a WiFi-t gátlástalanul is lehet űzni, vannak olyan készülékek a piacon, melyekkel a megengedett (kb 0,2W) teljesítmény többszörösével lehet besugározni a környezetet.
És lehetséges olyan is, hogy egy PWM üzemmódú tápegység hibásodott meg és élénk zavarsugárzóvá vált.
De hogy a kérdésedre PONTOSAN is válaszoljak: Én C9-cel még nem futottam bele ilyesmibe.

mezis

(#6521) Pille99


Pille99
tag

Üdv., egy kis segítségre szorulok.
Van egy 3 darabos DECO mesh routerem.
Kábellel vannak összekötve.
a Fő routerből megy egy switchbe és onnan mennek a kábelek a másik 2 routerbe. Ezt a switch-et szeretném megspórolni.
Van egy 16-os Tp-Link TL-SG1016DE switch-em is. Ennek a 16 portjából el lehet különíteni 3 portot erre a célra?
"Port Based VLAN"-nal próbáltam. A mesh hibátlanul működött, de a többi portra dugott eszközök megbolondultak.
Egy Yt videót sem lehetett megnézni, állandóan szakadozott az internet.

Próbáltam a 802.1Q VLAN-nal is, de akkor meg a mesh routerek nem látták egymást.
Valami ötlet?

(#6522) hódmaci válasza GoZoL (#6513) üzenetére


hódmaci
senior tag

Nekem is az van. 3 részes.
Illetve, biztos van?! :)

Semmi gondom vele.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#6524) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Adott egy Archer C1200 v2.0 router, egyszercsak feltünt hogy nincs itthon WiFi 2.4GHz-n csak 5GHz-n. Webes feluleten belépve látom, hogy be van kapcsolva, probaltam ki/be kapcsolni, router reboot, de semmi.
Szokott ezekben a routerekben meghalni a 2.4GHz-s rész vagy csak valami softwares gondja lenne?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6525) mezis válasza ReFleXx (#6524) üzenetére


mezis
nagyúr

Az SSID-k különbözőek?
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6526) ReFleXx válasza mezis (#6525) üzenetére


ReFleXx
addikt

igen, mindig is kulonboztek nalam 2.4 es 5G-n

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6527) mezis válasza ReFleXx (#6526) üzenetére


mezis
nagyúr

Transmit power, Hide SSID ?

mezis

(#6528) ReFleXx válasza mezis (#6527) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezek defaulton vannak mint eddig, nincs hideolva es high power

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6529) Doky586 válasza ReFleXx (#6528) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

nincs default értékük.. :K

(#6530) mezis válasza ReFleXx (#6528) üzenetére


mezis
nagyúr

Állíts be fix 1-es csatornát.

mezis

(#6531) ReFleXx válasza mezis (#6530) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezt is probaltam, igaz nem 1est hanem 12est meg 10est

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6532) ReFleXx válasza Doky586 (#6529) üzenetére


ReFleXx
addikt

ertsd igy volt beállítva mikor hozzam kerult a router

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6533) Doky586 válasza ReFleXx (#6531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog


4db független csatorna van. 1-5-9-13
Városi (zsúfolt) környezetben nem illik a 40MHz-es csatornákat használni, mert csak a zavarást növeli (a sebességet nem).

(#6534) ReFleXx válasza Doky586 (#6533) üzenetére


ReFleXx
addikt

Tegnap probalgattam több csatornan is , sehogy sem ment.
Most ránéztem és müködik, 10-es csatornán van, ahol tegnap hagytam.
Sebesség nem érdekes számomra amugysem, kb csak a mosógép használja a 2.4GHz-t, de nem nagyon tetszik, hogy ennyire megbizhatatlan lett.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6535) mezis válasza ReFleXx (#6534) üzenetére


mezis
nagyúr

Elég türelmes voltál?
Ugyanis ha csak a mosógéppel van kapcsolata és éppen nincs forgalom, akkor csak időközönként jelenik meg az éterben, amikor is "vakkant" hogy én is itt vagyok.
WiFi scannert használtál?

mezis

(#6536) ReFleXx válasza mezis (#6535) üzenetére


ReFleXx
addikt

igen, telon nezegettem, de nem listazta a halozatot.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6537) Imifej válasza ReFleXx (#6524) üzenetére


Imifej
senior tag

Tedd fel a Beta frissítést, nekem attól megjavult.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6538) snooze


snooze
veterán

sziasztok.
az ujabb routerek,konkrétan archer c6 nem csinál összesitést a le illetve a feltöltésröl?régebbiekben volt ilyen opcio..vagy csak én nem találom?

GO Gunners!!!

(#6539) ReFleXx válasza Imifej (#6537) üzenetére


ReFleXx
addikt

hol talalom?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6540) Imifej válasza ReFleXx (#6539) üzenetére


Imifej
senior tag

[link]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6541) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Van egy kb 10 éves 1043-as routerem, vargalex fw-vel.
Már vagy 5 éve nem használtam, semmi jelszóra stb nem emlékszek már.
Most viszont pont jó lenne egy helyre, hogy tudnám újból használatba venni?
köszönöm.

(#6542) mezis válasza nihill (#6541) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link] ?
Vagy TFTP-vel újratolod az OpenWRT-t.

mezis

(#6543) Doky586 válasza nihill (#6541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyomd ~30s a reset gombot a pw resethez..

(#6544) suste válasza Doky586 (#6543) üzenetére


suste
veterán

bekapcsolt és bebootolt állapotban!
egyébként ha jól emlékszem 10mp-re volt beállítva, de vargalex tuti jobban emlékszik....

(#6545) ReFleXx válasza Imifej (#6540) üzenetére


ReFleXx
addikt

köszi, de ez egy masik tipushoz valo.
nekem ez van: Archer C1200 v2.0
ehhez viszont 2018asnal ujabb FW-t nem talaltam

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6546) Doky586 válasza suste (#6544) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na igen. Kikapcsolt állapotban, kihúzott táppal órákig is nyomhatná... :DDD

(#6547) Imifej válasza ReFleXx (#6545) üzenetére


Imifej
senior tag

Bocsi akkor. Egyébként lehet az is megoldás, hogy a sávszélet fix 20MHz-re állítod. Én ezzel próbálkoztam, mielőtt jött beta frissítés az enyémre, és nem dobta le a Sonoff kapcsolómat utána. Meg talán a csatornát is fixre állítottam.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6548) ReFleXx válasza Imifej (#6547) üzenetére


ReFleXx
addikt

ok, legközelebb eltünik a 2.4G ránézek erre a 20MHzre.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6549) suste válasza Doky586 (#6546) üzenetére


suste
veterán

Sokan úgy értik alapból, hogy bekapcsolás közben kell nyomni, amivel max failsafe jöhet össze...

(#6550) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
A TP-Link Archer AX20 AX1800 router mennyire ajánlott? Mire kell oda figyelni? Olvastam, hogy egyes web áruházak a v.1-es verziót árulják, ez jár valami hátránnyal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.