Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) mprrpm válasza Peter.70 (#6550) üzenetére


mprrpm
tag

v.1-est kb.1 éve nyüstöli a család 3 szintes családi házba 1000digivel + 2db router AP módba, switch, NAS (állandó torrent), 4TV lanon, 3PC, nyomtató, tablet, telefonok, wifis rádiók + wifin 2db mikrovezérlő. Szépen teszi a dolgát. :C

MPETYA

(#6552) mezis válasza suste (#6549) üzenetére


mezis
nagyúr

A dd-wrt-nek van egy 30/30/30 másodperces resetje? :F

mezis

(#6553) woodworm válasza mezis (#6552) üzenetére


woodworm
veterán

Az csak egy kitalált okosság, hogy az elterjedtebb reset metódusokat egy univerzális formulában megadják. Így nem kell telepítéskor eszközönkénti reset leírásokkal foglalkozni.

(#6554) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Szerintetek az mitől lehet,hogy ez már a 2. TP Link routerem (tp link ax6000) - az előző TP-Link Archer AX73 AX5400-as volt-ami a vásárlástól számított 2-4 hétig üzemel rendesen,aztán 1x csak az 5 Ghz-es hálózat vagy nem megy vagy olyan lassú,hogy seepdtest-el is 10-20 Mbitet csinál közvetlen mellette?Újraindítás sem oldja meg a problémát.Viszont a 2,4es hálózat üzemel.Az előzőt is evvel küldtem vissza garanciába és az fele annyiba került mint a mostani.
Ez valami típus hiba a TP Linknél?

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6555) mezis válasza Jackie_Chan (#6554) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Induljunk a kályhától: [link]

mezis

(#6556) Jackie_Chan válasza mezis (#6555) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Arra célzol,hogy egy másik 5ös hálózattal összeakadna,de akkor hetekig miért üzemel rendesen?

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6557) mezis válasza Jackie_Chan (#6556) üzenetére


mezis
nagyúr

Másik 5-ös hálózattal, met. radarral, meg úgy általában egy kép sokkal többet elárulhat.

Modem, router, stb-k újraindítása meg volt?

mezis

(#6558) Jackie_Chan válasza mezis (#6557) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nem találom ezt a met radart IOS-en. Nincs androidos telefonom se tablettem.Ez a teljes neve?
Vagy ajánljatok már légyszi valami mást amivel ezt megtudom nézni IOSen!
Modem ,router restart az amit ilyenkor rögtön megcsinálok.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6559) mezis válasza Jackie_Chan (#6558) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
Modem, router, stb-k újraindítása meg volt?

mezis

(#6560) Jackie_Chan válasza mezis (#6559) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ne haragudj a tudatlanságomért,de most már végképp nem értem ,hogy a linkelt oldalakon mit is tudnék megnézni?!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6561) mezis válasza Jackie_Chan (#6560) üzenetére


mezis
nagyúr

Modem, router, stb-k újraindítása meg volt?
[link]

mezis

(#6562) Jackie_Chan válasza mezis (#6561) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

2x is írtam,hogy a restart az első amit ilyenkor csinálok a modemmel és a routerrel is.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6563) Jackie_Chan válasza mezis (#6561) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Lehet én értelmezem rosszul a cikket,de ebben nem arról van szó,hogy ez a meteorológiai radar bezavarná az én wifimet.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6564) Totyahu


Totyahu
csendes tag

Sziasztok!

Mesht szeretnék otthonra.
Sorházi lakás, sok szinttel, szintenként padlófűtéssel aminek a vashálója kiválóan árnyékol, és persze nincs fent ethernet.
Most egy régi Asus RT-18U-val és egy szintén nem mai TP-link powerline wifi extenderrel oldom meg, de egyrészt a powerline szereti néha eldobni magát, másrészt nincsenek meshben és itt-ott a jelerősség is lehetne jobb.

Két opciót látok:
- 3 db. Deco P9. Ez tudja a powerlinet és a mesht egyszerre, viszont egy hármas pakk kb. 80e Ft.
- Egy jó kis router pl. AX23 és 2 db. RE300-as wifi extender. Ez kb. 40e Ft és ezekkel meg a router áthelyezésével valószínűleg powerline nélkül is le tudnám fedni a lakást, ha nem, akkor max. még egy RE300-at veszek.

- Megéri a Deco P9 vagy tök jól működhet a router + sok extender.
- Csökken a sebesség ha a wifi extenderek egymásnak adogatják a jelet? (Több extender egymás után)
Meg egyáltalán mit gondoltok ezekről?
Köszi,
T.

(#6565) mezis válasza Jackie_Chan (#6563) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#6566) Jackie_Chan válasza mezis (#6565) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ezek közül egyik sincs IOS-re. Sajna nem vagyok előrébb vele.Lehet én vagyok a b....sz ,de egy programot nem találtam amivel a linkeken szereplő analizáló képeket megtudnám csinálni.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6567) mezis válasza Jackie_Chan (#6566) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
[link]

mezis

(#6568) Jackie_Chan válasza mezis (#6567) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

NetSpot - Wi-Fi Analyzer az 1.1-es pontozása mindent elmond. Használhatatlan. :W

Ahogy elnézem cseszhetem IOS-en a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6569) mezis válasza Jackie_Chan (#6568) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi fórumon korábban azt olvastam, hogy van az Apple-re is WiFi Scanner.
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6570) Jackie_Chan válasza mezis (#6569) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi ez üzemel is a leirás alapján,de ez sem csinál grafikonokat.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6571) mezis válasza Jackie_Chan (#6570) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs a közelben senkinek egy használható mobilja, tabletje, laposa?

mezis

(#6572) Jackie_Chan válasza mezis (#6571) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Laptopot esetleg tudok kérni.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#6573) nihill válasza mezis (#6542) üzenetére


nihill
őstag

Most volt időm foglalkozni vele, a login képernyőnél 10s resettel újra indítva már password nélkül bootolt be, köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat :R

(#6574) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok! Wr855re range extenderrel van valakinek tapasztalata? Iskolai hálózatban akarom hozzálőni egy tplink ap-hez, csatlakozik szépen meg minden, de az atya úristennek sincsen internet. Az ap fix ip-s, sulinet router a dhcp meg az átjáró is, viszont 10.xxx.xxx.xxx az ip cím a hálózaton.
Másik épületben 192.-os az ip cím ott sikerült egyből rálőni egy routerre és volt net az extender wifijén. Olvastam egy ilyet egy fórumon:

I read in a obscure blog or forum somewhere (i not finding the link right now) that, for some reason unknown to me, this device ONLY operate in the 192.168.x.x network. Have you heard of this? Note that when I'm saying "connects but no internet" is not just my windows network indicator that says that there is no internet, is picture in the status screen in the extender.

Ilyen van? Találkozott valaki ilyennel?
Ha mást nem jövőhéten becserélem egy Wr860-ra, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#6575) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Vettem egy Archer c7-et. Az USB-n keresztül van felső limitje a megosztható disknek? Vagy ha pl rádugok egy külső HDD-t akkor korlátlanul tudom bővíteni?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#6576) pontazire válasza tasiadam (#6575) üzenetére


pontazire
csendes tag

https://www.tp-link.com/us/user-guides/archer-a7&c7_v5/usb-settings-us-4.0#ug-sub-title-1
Legfeljebb 4 eszközt tudsz rádugni USB hubon át, FAT32 vagy NTFS fájlrendszerrel.

(#6577) sb válasza Jackie_Chan (#6554) üzenetére


sb
veterán

Pont az 5GHz eltűnésével jövök én is de előtte rákerestem és megtaláltam amit írtál.
Nálam csak bizonyos, Inteles notik elől tűnik el az 5GHz és magától vissza is jön pár perc múlva de lehet, hogy akkor ez a routerhez is kapcsolódó gond, nem csak a klienshez. :(

(#6578) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

TP-Link TL-WR1043ND routerem van.
Most vettem egy robotporszívót, ami 2,4 ghz frekvencián működik.
Sokszor offline állapotban van, állítólag azért megy a router tudja a 2,4-et és az 5 ghz-rt is.

A routeren, hogyan vagy hol tudom beállítani, hogy a robotporszívó csak 2,4-et tudjon a routeren?

(#6579) jeni válasza AMDPista (#6578) üzenetére


jeni
félisten

Router automatikusan kiadja mindkettőn a frekit. Ezt a proszivónak tudnia kell értelmezni.
Inkább a párosítás nem jó valamelyikén.

(#6580) woodworm válasza AMDPista (#6578) üzenetére


woodworm
veterán

A 1043-asok csak egy sávosak, biztosan nem zavar be az 5GHz.

(#6581) mezis válasza sb (#6577) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy néz ki az étered?

mezis

(#6582) Imifej válasza AMDPista (#6578) üzenetére


Imifej
senior tag

A 1043-as nem tud 5GHz-t. Viszont nálam is elkezdte dobálni az eszközöket. Egy repeater is folyton levált róla, és a nyomtató is szórakozott. Egyre sűrűbben újra kellett indítanom. Vettem helyette egy C6 AC1200-t, a 1043-re pedig dobtam egy DD-WRT-t. Majd jó lesz repeaternek.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6583) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok

Adott egy router: TL-WR841N

Firmware Version: 3.13.27 Build 121101 Rel.38183n
Hardware Version: WR841N v8 00000000
A készüléken V8.4

Meg is néztem az oldalát:
https://www.tp-link.com/en/support/download/tl-wr841n/v8/#Firmware
Ha jól értelmezem
TL-WR841N_V8_131107_CA 2013-11-07 és csak Kanadára
TL-WR841N(UN)_V8_170210 2017-02-10 és csak UN Uuneted Nation USA-ra való

és van egy ami álltalános
TL-WR841N_V8_140724 2014-07-24
Nah most ezt nem értem, hogy vajon mi lehet a különbség amiért van USA verzió is

S akkor, ha az USA verziót rakom fel mi lesz? (Wifi régiós csatorna problémák lesznek?)
szóval jó ha csak a 140724-es verziót rakom fel?..ez is elég régi már..

Külön érdekes, hogy a V14-es HW verzióhoz van egészen friss is
TL-WR841N(EU)_V14_200903

[ Szerkesztve ]

(#6584) Doky586 válasza angyalpc2 (#6583) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az USA verzióban csak 11-ig vannak wifi csatornák, míg a világ minden más részén 13-ig. Ezért korlátozottabb az usa verzió.

(#6585) mezis válasza angyalpc2 (#6583) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

" jó ha csak a 140724-es verziót rakom fel?..ez is elég régi már..": A WR841 sem tegnap készült.

Úgy látszik már nincs frissítés a régebbi verziókra, az újabbakra meg nagyon ajánlott a routereket is támadó vírusok miatt.
Én OpenWRT-t tennék rá...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6586) Szabolcs22


Szabolcs22
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a TP-Link AX50 routernél, hogyan lehet hálózaton kívülről elérni a hozzácsatolt hdd-t? Telefonról különböző fájlkezelőkkel látja, de természetesen ezt is csak akkor ha ugyanazon routerhez vagyok csatlakozva.
Hogy lehet megoldani, hogy mondjuk mobilnettel innen-onnan el tudjam érni a routerhez csatlakoztatott hdd-t? Egyátalán ezt tudja az eszköz? Próbálok rá már egész nap keresni rá megoldást, de nem találok. Ha a router usb tárolóeszköz menüpontjából beírom akármelyik ftp címet a böngészőbe, csak másik alkalmazásban akarja megnyitni. Semmit nem csinál!
Próbáltam értelmezni, hogy vpn-en csatlakozzak, meg hogy ftp szerver, de igazából egyik se jött be, már amennyire helyesen csináltam amit írtak. Mindegy a lényeg hogy tudok e ilyet csinálni hogy én utazás közben elérjem ezt az itthoni hdd-t vagy nem?
Előre is köszi a segítséget!

Szabolcs

(#6587) Doky586 válasza angyalpc2 (#6583) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez csak pár napos. Friss. DD-WRT

(#6588) zjuhasz válasza Szabolcs22 (#6586) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

No, ez engem is érdekelne :)A router menüjében van egy sor az USB beállításokabn (FTP via Internet) de az ottani IP címet böngészőben nem tudom messziről megnyitni.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#6589) jeni válasza Doky586 (#6587) üzenetére


jeni
félisten

abban hol van kereső ablak,hogy rátudjak keresni más routere?
TP-LINK Archer C5400X

(#6590) Doky586 válasza jeni (#6589) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a "Path" sorban a router neve előtti szövegre kattintasz..? :U

(#6591) Szabolcs22 válasza zjuhasz (#6588) üzenetére


Szabolcs22
tag

Eljutottam odáig, hogy van ez a dynamic dns. Van saját címem, a tp-link domain. Ezzel se tudtam mit kezdeni, hogy hová írjam be...
Eljutottam odáig,hogy rendben van fain vpn-em, a gyári beépített openvpn-nek az alkalmazása windowson és telefonon. Regisztráltam is, ott is van egy domain címem. A vpn mellesleg a leírtak alapján, tök jó, működik. Akár a router openvpn menüpontjából kimásolt config fájlal, akár az openvpen olalán regisztrált fiókom domain címével.
Na de most, ez eddig jó hogy működik, de én attól olyan menüpontot nem találok, ahol ezen a vpn programon keresztül meg tudnám nyitni a routerhez csatolt hdd-n lévő fájlokat. Természetesen itt már a külső hálózatra gondolok. Például a mobilnet. Angolul van, rendben, megértem. Csak az a bökkenő, hogy én nem vagyok egy hálózatépítő informatikus, akinek a kis ujjába lenne az egész történet, hogy mit miért csinál.
A windowson lévő openvpn appba egyedül a proxy menüpontot tudom elképzelni, hogy onnan tudnám külső hálóról elérni a routerhez csatlakoztatott merevlemezt. De itt el is akadtam, hogy milyen Proxy nevet írjak be, most minek kell lennie a host vagy az ip címnek, a portnak, a felhasználónévnek és a jelszónak.
Nem értek hozzá, hangsúlyozom mégegyszer, így ez csak egy következtetés, hogy ez lenne a hiányzó láncszem ahhoz, hogy elérjem a vinyót.
Illetve említettek egy olyan lehetőséget is, hogy a dinamikus ip-t átállítani statikusra, na azt se tudom hogy a statikus címhez, a router internet menüpontjában milyen címeket kellene beírni.
Van még egy,amit lehalásztam a fórumokról, hogy a netszolgáltatódnak szólni kell hogy "natolják ki" az ip címed, azaz kérni kell egy publikusat, hogy meg tudd csinálni a külső hozzáférést. Meg írták azt is hogy nyitni kell a portot hogy átengedje a bizonyos címeket. De ott is melyiket, ha nem tudom egyátalán melyikre lenne szükségem.
Úgyhogy még sok utána járással is ez egy elég összetett feladat nekem...
Videókat is találtam a vpn-ről hogy állítja be. Na kösz az megvan nekem is, azt ott vége a videónak. Azt hogy, hogy megy rá a merevlemezre, na azt tovább nincs, nem mutatja. Sok okoskodást találtam, de valami lényeg a láncszem a kapocs, az még hiányzik. Mikor mit kéne írni, milyen sorrendben és hova, hogy meg tudjam nyitni távolról az adattárolóm.
FTP-szerverrel is próbálkoztam, oké megnyitja az otthoni hálót gyönyörűen, de ott is hiányzik valami olyan beállítás, cím stb, amit én nem tudok értelmezni vagy nem tudom hogyan kell és mit. Mivel már mobilnettel nem érem el azt a szervert. Írtak pár "ingyenes" klienst, hát tök jó, elinditottam mint szerver, elértem hálózaton belül és slussz passz. Azoknak ráadásul asszem nem is volt telefonra appja.
Bocs ez hosszú lett, de hátha van egyetlen értelmes ember,aki pontról pontra le tudja írni, hogyan teljesíthetem ezt a lehetetlennek tűnő dolgot!

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#6592) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

Kétszintes családi házam van. Jelenleg mindkét szinten 1-1db TP-Link TL-WR1043ND router van.
Egyre több eszközt használunk és lassabbnak tűnik az internetezés.

Szerintetek érdemes lenne kicserélni a két routert újabbra/erősebbre?
Ha igen, akkor milyen legyen?
Vagy elég lenne 1 router és egy jelerősítő?

(#6593) mezis válasza AMDPista (#6592) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#6594) jeni válasza AMDPista (#6592) üzenetére


jeni
félisten

AX73 miért ne ;] a cég és a boltos is örül ennek
Biztos,hogy lenne előre lépés és teljesítményben is lenne javulás
Ha bízol márkában.
Akár egy min. ASUS AX55U már jobb is lehet. (Közel 45000Ft a kettő együtt meg van)
AiMesh WiFi képes eszközzel melyet bővíthető több irányban.
Egyébként milyen routert vegyek topikban biztosan tudnak válaszolni a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#6595) Fecogame


Fecogame
veterán

TP-Link TL-WR840N tulajok figyelmébe!

Magyar szakember fedte fel a TP-link népszerű routereinek hibáját

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6596) SP4C3 válasza Fecogame (#6595) üzenetére


SP4C3
veterán

"A KPMG etikus hackere a router Ping néven ismert funkcióját használta ki ahhoz, hogy átvegye az irányítást az eszköz felett. A Ping a hálózati hiba ellenőrzésére használható funkció, aminek egyik mozzanataként a felhasználó egy webes felületen megad egy IP-címet, hogy ellenőrizni tudja az eszközök közötti kapcsolatot. Csakhogy a védelmet megkerülve az IP cím rubrikába nemcsak IP-címet, hanem kártékony kódot is be lehetett írni."

Ha már van hozzáférés a diagnosztikai oldalhoz, akkor már úgyis bentvan a hacker a routerben. Igen, lehet parancsokat adni a routernek egy rublikában, ahova kártékony programsort is lehet írni. Megint feltalálták a csőben a lyukat és katalogizált biztonsági problémaként vették fel. Kamuszenzáció.

„A most letölthető frissítés nélkül az eszköz firmware-e nem validálja az így beérkező adatot, ezért a kártékony kód lefut” – magyarázza a támadást Matek Kamilló. „Ezáltal észrevétlenül hozzáférést lehet szerezni az eszköz operációs rendszeréhez és az összes, kizárólag a gyártónak elérhető funkcióhoz is. Ez azt jelenti, hogy illetéktelenek akár a teljes hálózati forgalmat is rögzíthetik, ideértve a routeren keresztül folytatott videóchateket, vagy akár a bankszámla forgalom adatait is.”
F@sza, tehát egy gyengusz procis routerrel megpróbálnak adatod rögzíteni (instant fel fog tűnni a usernek, hogy le van halva a hálózat és lassú, mint a tetű..) Ráadaásul amit így "be tudnak fogni" adat az cryptelve van, tehát csak katyvaszt fognak látni, azt valahogy vissza kellene nekik fejteni, hogy videó és bankkártya adat legyen belőle, amihez röpke többezer évig kellene járatniuk egy gépet. Tehát továbbra is nonsense...

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6597) Doky586 válasza SP4C3 (#6596) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt a WAN felől értendő, pl a szolgáltatós routert..

(#6598) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok,

van értelme/előnye exFAT-ra formázni a lemezt, ha egy TP-Link AX50 usb (3.0-as) portjára szánom?

Vagy teljesen mindegy, és ugyanolyan észre fogja venni ha új fájlt másolok rá, hálózaton keresztül?
A cél, hogy DLNA megosztóként szolgáljon.
És az előző, kb. 6 éves routerrel voltak gondok ezen a téren...

Köszi a segítséget előre is!

u.i.: lehet, hogy azzal kéne kezdenem, hogy Open-WRT-t teszek rá?
nem sokszor csináltam ilyent, és hát nem is vacakolnék vele, ha amúgy a fenti cél teljesül...

(#6599) mckay válasza mckay (#6598) üzenetére


mckay
aktív tag

Uhh, az USB-jére 150 mbps-sel tudok csak másolni!
De hát az volt ráírva a dobozra, hogy USB 3.0, ehh...
Most, hogy így rágugliztam, mások is ez tapasztalják.
Van olyan hozzászóló, akinek állítólag válaszolt a TP-Link ügyfélszolgálata, hogy sorry, de a kétmagos Intel proci ennyit bír benne.
De hát akkor miért írják rá a dobozra, hogy USB 3, ha egyszer nem tud annyit a készülék?

Na mindegy, ezért nem viszem vissza, úgy értem, meg sem próbálom visszavetetni.
Van egy ennél is bosszantóbb tapasztalat:
Nem állítja le a HDD-t, amikor nincs is használatban!
Este megnéztük egy filmet róla, működött, hurrá, és reggel mikor ránézek, még mindig surrog a disk.
De miért csinál ilyent?
Azért linux-embedded megoldástól szerintem joggal vár el ennyi odafigyelést az ember...
Szerintetek?

(#6600) mezis válasza mckay (#6599) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán ezért: "USB 3.0 ports may implement other USB specifications for increased power, including the USB Battery Charging Specification for up to 1.5 A or 7.5 W, or, in the case of USB 3.1, the USB Power Delivery Specification for charging the host device up to 100 W."

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.