Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) ballazol válasza mezis (#6099) üzenetére


ballazol
senior tag

nem tudom, azt hogy kell
most kértem át bridge módba azt a fost

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#6102) Syl válasza woodworm (#6085) üzenetére


Syl
nagyúr

Megjegyzés:
A Security / Access Controll - nem csak a netről löki le a beállított eszközt, hanem a helyi hálózatról is.

Úgyhogy marad mezis ötlete, a Parental control.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6103) woodworm válasza Syl (#6102) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs már tp-linkem és nem akarom végignézni az emulátort, hogy melyikben van minta szűrő, de ezekben oldalakra szűrsz vagy a komplett külső elérést is tiltani lehet? Mert az első esetben a https oldalakat nem egyszerű tiltani és mindenképpen győződj meg, hogy működik-e a szűrés.

(#6104) Syl válasza woodworm (#6103) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van, úgy tűnik csak a 80-as portot szűri... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6105) mezis válasza ballazol (#6101) üzenetére


mezis
nagyúr

Visszakéred router módba és amivel méregetsz, azt közvetlenül csatlakoztatod a"fos"-hoz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6106) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok adot egy TP-Link router ami 4G/LTE tudd, a pontos tipusaban nem vagyok biztos azt majd még megnézem de talán TP LINK MR6400. A kerdésem az lenne, ha antennát szeretnék cserelni erosebre 3dBi helyet legaláb 9dBi milyet keressek, ami 4G képes vagy a 4G antenna az a router-ba beepitve? Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#6107) ballazol válasza mezis (#6105) üzenetére


ballazol
senior tag

:N

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#6108) Soma01 válasza mezis (#6105) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy kezdődött. Úgy megvolt a sebesség.
Az nem volt még kipróbalva, hogy a pc-vel tárcsáz. Csak ehhez kicsit át kellene kábelezni a rendszert, de nem bonyolult. Azaz a pc-t össze kellene kötni az ont-vel. De eddig még nem jutottunk el.

(#6109) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Legújabb archer c5 van valakinek digis nettel, ipv6-tal?

The Truth is out there...

(#6110) krealon válasza mSchumi87 (#6106) üzenetére


krealon
veterán

"adot egy TP-Link router ami 4G/LTE tudd, a pontos tipusaban nem vagyok biztos azt majd még megnézem de talán TP LINK MR6400. A kerdésem az lenne, ha antennát szeretnék cserelni erosebre 3dBi helyet legaláb 9dBi milyet keressek, ami 4G képes vagy a 4G antenna az a router-ba beepitve?"

Rossz hirem van sajnos. A specifikacio szerint a TL-MR6400-asnak a wifi antennai (verziotol fuggoen) vagy belsok, vagy nem cserelheto kulsok.

(#6111) mezis válasza Soma01 (#6108) üzenetére


mezis
nagyúr

Én tudok várni. :D

mezis

(#6112) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
Most üzemeltem be a TP-Link Archer AX50-es routeremet és meglepődve látom, hogy a 2.4 GHz-es része nagyon gyenge lefedettségű, 72nm-es családi házat nem fed le, a jó öreg WR940N-el még az udvaron is volt 2 csík, ami alap netezéshez elegendő, meg az udvari 6 kamerát kiszolgálta FullHD-ban. Jelenleg az udvaron néha felvillan hogy van ilyen hálózat, de nulla teljesítmény, használhatatlan. Bent a lakásban is 2 méterre még oké, ahogy távolódok, úgy megy le a jelerősség és a szomszéd szobai TV-t, klímát éppen csak eléri. :( A helye nem változott, kb 120cm magasságban van egy üvegpolcon az egyik szobában, nem is a ház szélén, de nem pont a közepén. Antennákat próbáltam állítgatni, semmilyen hatással nincs rá. 5GHz-en minden faja, sőt lepipálja az előző routeremet, mert 3/4 még az udvaron is a jelerősség, de 2 okostelefonon kívül nincs semmilyen 5GHz-s eszközünk, sőt az említett eszközök, kamerák, csak 2.4GHZ-n képesek kommunikálni.
Mi lehet a gond? Terveztem már a lakás közepére és a mennyezet alá 40 centire a falra helyezni, de most ez még nem megoldható. Ennyire gyenge lenne a 2.4GHz-s része? :O Nem épp annak kéne nagyobb hatótávval működnie?

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6113) mezis válasza sladka_pani (#6112) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Transmit Power = High ?

mezis

(#6114) sladka_pani válasza mezis (#6113) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Szia!
Igen, mindkét sávon. Amit nem tudom micsoda: "Airtime fairness". Ez ki van kapcsolva.
Illetve minden Auto-n van. Intelligens csatlakozás off. OFDMA ON. Ezeket se tudom mik, de így vannak alapból. Semmit nem állítottam, csak jelszót.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6115) ballazol válasza sladka_pani (#6112) üzenetére


ballazol
senior tag

küldd vissza a francba, két hétig minden indok nélkül elállhatsz a vásárlástól :)
irtó ára van...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#6116) sladka_pani válasza ballazol (#6115) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Nem most vettem sajnos, csak most került rá idő...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6117) ballazol válasza sladka_pani (#6116) üzenetére


ballazol
senior tag

nekem 100nm-t amúgy lefed a DLink Ac1200, még a kertben is elvagyok vele egy darabon...
ahol eddig 1-1,5 csík volt, most 3 :)
csak ezt a fránya LAN sebességet (ott is csak a letöltés lett 300mbit/s 945 helyett) kéne visszatornáznom valahogy... :(((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#6118) sladka_pani válasza ballazol (#6117) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Azóta játszok vele és van eredmény, de még nem találtam meg a helyét... jelentősen javított az "Intelligens csatlakozás" bekapcsolása, de igazából egy jó központi és lehetőleg magasabb helyet keresek minimális környezeti zavaró eszközzel. Sajnos a falra hülyén néz ki, pedig lenne számos a lakásban :(

[ Szerkesztve ]

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6119) ballazol válasza sladka_pani (#6118) üzenetére


ballazol
senior tag

tőlem húsz méterre van, és a szobámban 50/40mbit/sec-kel megy...
a kertben meg, ami bő 30m-re van, kb. 2x annyi fal mögött, ott pedig 25/20mbit/sec
egy extender van nálam a falon félúton kb., de nem sokat számít amúgy...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#6120) sladka_pani válasza ballazol (#6119) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ugyanez a típus? 2.4GHz-en? :Y
Ja látom AC1200.. mondjuk nekem is jobb volt a régi szarom...

[ Szerkesztve ]

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#6121) Narxis


Narxis
nagyúr

Valamikor 2019 elején frissítettem először és utoljára Archer C6 V2-n fw-t, fél évre rá se volt új, gondoltam erre már nem lesz, erre ma gondoltam megnézem, tavaly kettőt, idén februárban meg egy bétát is kiadtak. Mi történt a TP-Link-nél? Működik a support? Tök jó. :)

Thanos was right.

(#6122) ballazol válasza sladka_pani (#6120) üzenetére


ballazol
senior tag

igen, minden csak 2,4-en megy :)

benn a szobában, ahol ott van mellettem, olyan 100mbit-et mértem a huawei mediatab 3-ommal
(amúgy most is folyamatosan le-fel dobál az FTTH, hogy *°˛ˇ^\ä|˛****ä*`**************tíysd nyát!!!)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#6123) oszy


oszy
veterán

Srácok! Három napra áramtalanítottam a digi modemét (bridge módban van) és az AX50-et. Eddig ha ellenőriztem a portot, azt írta nyitva. Most meg Error. Mi a fenét kell csinálni, hogy ismét jó legyen??

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6124) oszy válasza oszy (#6123) üzenetére


oszy
veterán

Addig jutottam, hogy a DHCP - cím fenntartás részben fixáltam az eszközeimet. De a többi... :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6125) oszy válasza oszy (#6124) üzenetére


oszy
veterán

Restart megoldotta.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6126) mastodon


mastodon
aktív tag

AX 50-en a minecraft szervereket hogyan lehet letiltani, elérhetetlenné tenni?

(#6127) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hali!
Eddig egy Archer C9 (v1) volt nálunk a fő router, és egész jól tette a dolgát.
Lett végre optikánk, és a T-s modem meglepően jó wifit ad, szóval az lett a fő router.
A fölöslegessé vált C9-et átraktam wireless bridge módba 5ghz-en. Elinte nem működött, nem adott ip-t. Kiderült hogy azért mert amit adtam neki az guest wifinek van foglalva.
Átállítottam és utána tökéletesen működött, egy hétig.
Azóta megint vannak gondok.
Csomószor nem tud IP-t adni a C9 hálózata, és ilyenkor a T-s modem se látja általában.
Ugye ilyenkor hiába lépek be a C9-be, nem látok semmi hibát, de még azt se hogy mondjuk csatlakozik-e a wifihez.
Valakinek valami ötlet hogy miért csinálhatja ezt? Vagy a Tp-link wireless bridge modja ennyire nem megbízható?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6128) Imifej


Imifej
senior tag

Csak a fő routernek kell osztania az IP címeket. Az összes többinek nem. Legalábbis nálam így működik.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6129) MrPetya19 válasza Imifej (#6128) üzenetére


MrPetya19
addikt

A fő router osztja.
A C9-en ki van kapcsolva a DHCP, csak a fő routeren van bekapcsolva.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6130) mezis válasza MrPetya19 (#6129) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábeles kapcsolattal rendben működik?

mezis

(#6131) MrPetya19 válasza mezis (#6130) üzenetére


MrPetya19
addikt

Azt még nem próbáltam.
De ugye az AP mód azért más. De lehet adok neki egy próbát a hétvégén.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6132) valakky


valakky
aktív tag

intel ax200 és tp ax50 párosítással 160 hz-en kinek milyen tapasztalata gyűlt össze?
mert nekem 100-as csatorna felett nem is látja a kártya a wifi hálózatot, és 64-hez képest a sebesség is rosszabb meg instabilabb.
(gyakorlatilag minden opciót kipróbáltam a driver újratelepítéstől az újraindításokig)
2,4 gb-et folyamatosan mutat a hálózati tulajdonság. 64 alatt felett meg inkább 1,2-őt.
64-en a helyi hálón úgy felfele általában megvan a 900 megabit. lefele meg olyan 800. nem mindig, sokszor csak 700/800-at hoz stabilan, átlagban. 64 alatt-felett meg pont fordítva. de inkább 800/700 vagy ritkábban alatta valamivel.
a rútert kb bárhova pakolom a padlószinten, bármilyen közel és távol az adott szobában, ezek fölé nem ment.
laptop egy dell e7440, a kártya pedig egy minipci/ngff fordítóban van.

[ Szerkesztve ]

(#6133) MrPetya19 válasza MrPetya19 (#6131) üzenetére


MrPetya19
addikt

Wikipedia szerint a WDS eléggé lutri, mert nem elég pontos a szabvány ami leírja.
Lehet szimplán kompatibilisek, és ezért dobálják el a kapcsolatot. :(

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6134) mezis válasza valakky (#6132) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi routernek általában jobb helye van a plafonon.
Mértékegységeket meg pontosabban.
Továbbá: b : bit, B : byte = 8bit.

mezis

(#6135) valakky válasza mezis (#6134) üzenetére


valakky
aktív tag

nem mondod, hogy fehér ember nem érteni, mennyi az a 900 megabit???
(hogy ne maradjunk wikipédia idézet nélkül:
https://en.wikipedia.org/wiki/Megabit)
gondoljál már mögé értelemszerűen egy persekundumot, nem nagy képzelet egy hálózatos topikban, bár képzeletet valóban nem veszel a neten)
adjak fúrót meg polcot, felszereled nekem? vagy várjunk, nekem oda nem jó a fengshui... tán azért írtam, hogy a padlón tartom, ez van, ehhez köll viszonyítani.
osztán gyakorlati tapasztalatod van-é? merha se ax200, se ax50, akkor a szokásos prohardveres fórum áloskodás nem érdekel, mert előrébb kicsit sem vagyok vele, lévén nem tok mihez viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#6136) mezis válasza valakky (#6135) üzenetére


mezis
nagyúr

"160 hz" : Ez a monitorod képváltási frekvenciája?

mezis

(#6137) valakky válasza mezis (#6136) üzenetére


valakky
aktív tag

vagy csak slendriánul gépelek és kimaradt az a fránya mö bötű... tod, occam borotvája, 2 magyarázat közül az egyszerűbbet lenne érdemes választani... persze ha te a hálózatos topikban monitort keresel, akkor csak szólok, pl. zöldségeshez ne menj kolbászért, mert még a végén csalódások érhetnek. aztán otthon még a végén majd azzal mented ki magad, hogy elfelejtetted aszonták-e csaba menjél gyulaiért, vagy hogy gyula menjél csabaiért. igaz, pistikének hívnak, de sebaj...
lapozzunk lassan ahhoz, hogy érdemben hozzászólsz...

[ Szerkesztve ]

(#6138) Manka76 válasza mezis (#6136) üzenetére


Manka76
senior tag

Ezt viccnek szántad?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#6139) borix


borix
őstag

Üdv.
Van egy Archer T2U Plus USB adapterem.
Az a problémám, hogy a telefonon megosztom a netet és a windows 1909 változatán még működött 5GHZ-en de a fölötti verzióknál már csak 2,4GHz megy.
Mit tudok ezzel kezdeni?
A kábelesen megoldás nem érdekel!

(#6140) blueye válasza borix (#6139) üzenetére


blueye
veterán

A legfrisebb driver van fent?

(#6141) mezis válasza borix (#6139) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Driver eltávolítása, frissítése volt?

mezis

(#6142) borix


borix
őstag

Hiába frissítettem eddig a drivert a 1909 win verzió felett nem működött.
Ezért visszaálltam a 1909-re de májusban lejár a 1909 támogatása és kénytelen voltam frissíteni a wint.

[ Szerkesztve ]

(#6143) borix


borix
őstag

A telefonon 5GHz megosztásnál nem lehet választani másik csatornát mert lehet, hogy az megoldaná?

(#6144) woodworm válasza borix (#6142) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáltad már a tp-link körítés nélkül csak a realtek drivert feltenni?

(#6145) borix válasza woodworm (#6144) üzenetére


borix
őstag

Realtek drivert, tp-link usb háló adapterhez?

[ Szerkesztve ]

(#6146) woodworm válasza borix (#6145) üzenetére


woodworm
veterán

Egy rtl8811-es chip van benne. Ha a tp-link kimondottan nem tiltja, akkor a realtek driverrel is mennie kell.

(#6147) borix válasza woodworm (#6146) üzenetére


borix
őstag

Win 10 64-bit alá melyiket próbáljam?

(#6148) woodworm válasza borix (#6147) üzenetére


woodworm
veterán

Egyetlen csomagot találni a realtek oldalán, abban benne az összes win verzió.

(#6149) borix válasza woodworm (#6148) üzenetére


borix
őstag

Erre gondolsz? [link] Kipróbáltam de nem jó.

(#6150) woodworm válasza borix (#6149) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, erre.
Nem ismerte fel az adaptert?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.