Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Diák66 válasza matekj (#6349) üzenetére


Diák66
őstag

Az MR6400-nak van egy pár verziója, egyszer volt nálam egy döglött, ami 12V-os volt. Szétszedni szerintem roncsolás nélkül elég nehéz lesz sajnos. :( Bár ha hiányzik az oldalán egy-két műanyag pálcika és nagyobb a rés... ott egye a fenne, jobban szellőzik.

(#6352) matekj


matekj
csendes tag

Szia, köszönöm a segítséget.

Ezt pontosan hogyan tudom végrehajtani? :))

(#6353) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Van egy TP-Link Archer AX10 AX routerem. Időközönként az 5ghzs jel eltűnik. Legujabb sw van rajta. Gariztassam? Masnal is produkal ilyent? Koszi :R

(#6354) Imi1981 válasza Lazika (#6353) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem bár ax20 van de az beton stabil! Még egyszer sem fordult elő ilyen. Nem tudom, hogy hardverben van a különbség az ax10-hez képest.

(#6355) Manka76 válasza Lazika (#6353) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem az AX6000 csinálta ezt. Aztán jött egy frissítés ami orvosolni akarta de ugyan úgy csinálta utánna is még néhány alkalommal. Aztán azóta nagyon nem vettem észre ilyet.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#6356) frenk74


frenk74
tag

Sziasztok. Eladó a C6 routerem. EU, V2.0, 2023.01. hóig garancia. Dobozában, fóliázva, számla mellékelve. 9000 Ft. Pest megye.

[ Szerkesztve ]

(#6357) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy AX20-at, de nem tudták megmondani, hogy melyik verzió fog érkezni.
Érdemes ezzel foglalkozni, megvárni a V2-t, vagy miden funkció stabilan működik a V1-es verziónál is? A V1 és a V2 között chipset eltérésről írtak.
A OneMesh-ről irtak kompatibilitási problémákról a https://community.tp-link.com oldalon.
Valakinek akinek van, tapasztalt valamit ezzel kapcsolatban?

Üdv,
GBoy

(#6358) matekj


matekj
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék vásárolni 1 db 4g LTE és 12V-os routert. Tudnátok ajánlani olyan terméket, amely ezeknek a paramétereknek megfelel és elfogadható az ára is? :)

(#6359) Imi1981 válasza gameresboy (#6357) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem V1 van de semmi hibát nem vettem észre. Nyilván csak néhány funkciót (port forwarding, ddns, smart connect, open dns,más nem jut eszembe) használok és nem próbáltam mindent végig, hogy működik e de amit használok az stabil és tökéletesen működik. Wifi hatótáv is kiváló szerintem.

(#6360) Rover623 válasza frenk74 (#6356) üzenetére


Rover623
félisten

Erre való a hardverapró! :U

primus inter pares

(#6361) Jocy válasza gameresboy (#6357) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia.

Én ma kaptam meg, V1 jött. Eddig minden rendben vele. Itthon én még nem is láttam V2-őt, az eltérő chipset sem minden esetben előre lépés, volt már rá példa, hogy inkább a spórolás miatt váltottak.

(#6362) Diák66 válasza gameresboy (#6357) üzenetére


Diák66
őstag

Hát nem tudom..... az Archer MR600 esetében a V1-re magasról tojnak, a V2 kb. 1 éve van a piacon, de már több firmware frissítés érkezett rá. nem mellesleg a V1 egy óriási bukta, elég benézni ide---> [link]

(#6363) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy ezer éves TP-LINK 941nd v3.2 típusú routerem. Van egy buta hibája amit szoftver/fw cserével próbálnék meg orvosolni.
OpenWrt -re gondoltam, de kikérem a véleményeteket, hogy mivel érdemes próbálkozni?

THX

UI: Egyelőre a csere nem megoldható.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6364) mezis válasza Predator2 (#6363) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Már nem emlékszem a hw. verzióra, de nekem évekig, folyamatosan rendben működött az OpenWRT-vel, repeater üzemmódban.

mezis

(#6365) SP4C3 válasza Predator2 (#6363) üzenetére


SP4C3
veterán

Mi a hiba?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6366) cigam


cigam
félisten

Egy AX1800-as routerre rá van dugva egy 8TB-os lemez, ami exFAT-ra van formázva. Egyik pillanatról a másikra csak olvashatóvá vált. SMB és FTP protokollal is ugyanez a helyzet.
Viszont ha rádugom a gépre, látszólag nincs semmi baja, tudom írni olvasni. Mi okozhatja ezt a fura viselkedést?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6367) dkess


dkess
őstag

Kedves Topikgazdák,

A linken levő (másik topikból) leírás szabadon felhasználható igény szerint az összefoglalóhoz. Akár részeiben vagy egészben.

[link]

(#6368) Predator2 válasza SP4C3 (#6365) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Mintha lefagyna, újraindításig/áramtalanításig nem lehet hozzá csatlakozni.
Nincs valahol egy magyar nyelvű leírás, hogyan kell felrakni a OpenWRT-t a routerre?
Repeater módban működik nálam is.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6369) SP4C3 válasza Predator2 (#6368) üzenetére


SP4C3
veterán

Szia,
Lehet IP configod nemjó?

AP mode-ban illik statikus ip-t beallitani es DHCP servert offolni...

Letöltöd ezt: http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.9/targets/ar71xx/tiny/openwrt-18.06.9-ar71xx-tiny-tl-wr941nd-v3-squashfs-factory.bin
Upgrade-eled a gyári firmware beállításaiban...

Nekem DD-WRT jobban bevált.

[DD-WRT wr941n-hez]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6370) nelson75


nelson75
újonc

Sziaszok!

Egészen csütörtökig egy boldog AX20 V1 boldog tulajdonosa voltam. A Telekom behúzta az optikát, a sávszél 40-ről 300 Mbit-re nőt. Latopról direktben van is 300. (Én vagyok a második rákötött júzer az egész otikai hálózatra :) ). Az AX20 viszont csak 100-asnak hajlandó kapcsolódni, ha gigabitre állítom nincs link. A kliensek direktben a T-s routeten gigabiten kapcsolódnak, az AX-re dugva csak 100-on. Az összes kábelt teszteltem. Az AX-et próbáltam mindkét fő üzemmódban. Nem hajlandó a lan/wan-on gigabiten menni. Firmware friss. Volt valakinek hasonló problémája?

üdv:
N

(#6371) Imi1981 válasza nelson75 (#6370) üzenetére


Imi1981
veterán

Próbálj gyári alapra állítást. Nekem ax20 van és gigabit megvan (1000 megabit full duplex) a gépen kábelen. Wifin s10+-on 700 megabit körül.

(#6372) dkess válasza nelson75 (#6370) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Márpedig itt kábel vagy fali csatlakozó nyűg lesz. A router és ONT között is nézted? A router és laptop között is?

Hogyan teszteltél pontosan és mi lett annak az eredménye?

(#6373) nelson75 válasza dkess (#6372) üzenetére


nelson75
újonc

Mindent kipróbáltam. 1m Cat6A kábeleim vannak. Ezekkel a kábelekkel egy ps4pro és egy lenovo laptop gond nélkül kapcsolódik az ONT-hez gigabiten és a speedtest is rendesen hasít. A fali aljzat is rendben van. Megpróbálom még a gyári alpra állítást amit fentebb javasoltak.
Az AX direktben sem akar gigabiten kapcsolódni sem az ONT-hez sem a kliensekhez. A wifije az rendben van.

(#6374) nelson75 válasza Imi1981 (#6371) üzenetére


nelson75
újonc

Gyári reset után közölte hogy nem optimális a csatlakozása a wan porton. Nem tetszenek neki a gyári excel cat6a patch kábelek. Hétfőn tudok draka cat7 kábelt szerelni commscope végekkel, ha az se tetszik neki kivágom az ablakon.

(#6375) Imi1981 válasza nelson75 (#6374) üzenetére


Imi1981
veterán

Én cat5e kábelt használok és tökéletesen működik. Torrent letöltés is megy 107 MB/s-el akár kép pedig az jobban terheli mint a sima letöltés. Szerintem nem a cat6 kábellel van baja hanem valami mással.
Ne vágd ki inkább add nekem 😄 !

(#6376) nelson75 válasza Imi1981 (#6375) üzenetére


nelson75
újonc


Erre hajlandó. Hétfőn felhívom az ügyfélszolgálatot hátha tudnak varázsolni. Még garis, most náztem utána. Persze előtte kipróbálom cat7 kábellel, de nem hinném hogy az a baja. Minden más megy gigabiten mellette.

(#6377) Imi1981 válasza nelson75 (#6376) üzenetére


Imi1981
veterán

Nézd meg a haladó beállítások/internetnél mire van állítva kép .

(#6378) nelson75 válasza Imi1981 (#6377) üzenetére


nelson75
újonc

Auto. Ha kézzel átállítom gigabitre azonnal eldobja a linket.

(#6379) Imi1981 válasza nelson75 (#6378) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor nincs több ötletem. Lehet tényleg szerviz kell.

(#6380) osonte válasza nelson75 (#6376) üzenetére


osonte
senior tag

Ez lehet hardverhiba, nekem 2db AX20 van egymás után kötve router módban és Auto beállításokon mindenhol megy a gigabit, van régi és hosszú kábel fali csatlakozóval és az is simán 1Gbps (kivéve egy Windows XP-s PC-t, de abban tényleg 100Mbps kártya van). Gondolom a gyári visszaállítás megvolt és a legfrissebb firmware van rajta. Sajnos minden tönkre tud menni, szerencsére jellemzően van rá 2-3 év garancia.

(#6381) tha_answer válasza osonte (#6380) üzenetére


tha_answer
őstag

double nat nem problema?

topiklakoknak:
udv, az ax20 ap modja mind az 5 portot switche alakitja vagy csak dhcpt tilt meg egyebek? a manualjabol nem derul ki egyertelmuen.thx.

[ Szerkesztve ]

(#6382) osonte válasza tha_answer (#6381) üzenetére


osonte
senior tag

Nem mert fontos a külön hálózat, a másik routert másik család használja. Illetve ugyanazt mérem sebességre, mintha lehúznám a két routert (100-as csomagom van és 110-115Mbps mérek a második router után). Pluszba ha AP módba teszem a routerem lassul az internetem. Most Invitelnél vagyok, de előtte Telekomnál is ezt tapasztaltam, konkrétan lomhábban töltődnek be a weboldalak. Azt hogy AP módban miért lassabb, mint routerként ne kérdezd, nem tudom, de a lényeg hogy kell a külön hálózat.

Nincs olyan amit használok és zavarná a dupla NAT, nem kell semmit kintről látnom. Egyedül a torrentet kellett beállítani, de az megy szuperül.

[ Szerkesztve ]

(#6383) Caranita


Caranita
aktív tag

Sziasztok!

Szintén AX20as probléma.

Digi 1000-es net, pppoe kapcsolat, ont direktbe a laptopba dugva 830/320.

Ha az Archer van rákötve az ont-re, és wifin rámérek egy gyors telefonnal (Samsung Note 20), akkor 266/192.

Közvetlen router mellett, zavaró tényező nincs, más kliens nincs a routeren.

Ténlyeg ennyit tud, vagy lehet valami gond?

Ha ennyit tud, akkor mikor lehet kihasználni vele az 1800as sebességet, ami nagy betűkkel van a dobozon?

(#6384) cigam válasza Caranita (#6383) üzenetére


cigam
félisten

A WiFi esetében ezt sosem tudhatod biztosan, azt csak speciális eszközökkel tudnád bemérni, és az sem statikus, csak az aktuális mérési ponton, és időben lesz érvényes.
Nem mellesleg az ax20 spec szerint 2.4 GHz-en csak 574 Mbps-ot tud (elméleti maximum!). Nézd meg hogy a 2,4-es vagy a 5GHz-es linkre kapcsolódik.Vagy nevezd át a linkeket, és akkor biztosan az 5GHz-es (gyorsabb)linkre kapcsolódhatsz.

Ugyanakkor nincs kizárva, hogy a telefon vagy a router nincs teljesen toppon. Ki ellene próbálni másik eszközökkel is.

Azt meg sem merem kérdezni, hogy egy telefonon mire nem elég a több mint 100Mbites sebesség. ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6385) Caranita válasza cigam (#6384) üzenetére


Caranita
aktív tag

Mindenre elég, de a legegyszerűbb volt ezzel rámérni, mivel tesóméknál Telekom optikán ont router módban lead 800-900at (gigabites csomag ott is) a telefonomra.

(#6386) Imi1981 válasza Caranita (#6385) üzenetére


Imi1981
veterán

5ghz-et állítsd 80 MHz - re a routerben ! Ha smart connect - et használsz akkor eleve lassabb mert az 5ghz is 40 mhz-ra vált szóval ne használd ha ez zavar. Nekem samsung s10 plus - on 700 megabit körül mér letöltésre.

[ Szerkesztve ]

(#6387) Caranita válasza Imi1981 (#6386) üzenetére


Caranita
aktív tag

Köszi, én hülye meg direkt bekapcsoltam, mert bedőltem a marketing szövegnek, hogy ezzel jobb lesz :DD

Kipróbálom:R

(#6388) Imi1981 válasza Caranita (#6387) üzenetére


Imi1981
veterán

Jó dolog az mert automatikusan vált távolságot/jelerőséget figyelembe véve 5ghz és 2.4ghz között csak az 5ghz így 40 MHz-en megy így lassabb mint ugye 80 MHz - en. Viszont azért gyorsabb mint 2.4ghz. Én is használtam egy ideig de múltkor méregettem a sebességet és óriási volt a különbség 40 és 80 MHz között 5ghz-en ezért kikapcsoltam a smart connect-et. Gondolom ha egyformán 40 MHz - en van a 2.4 és az 5ghz akkor jobban tudja kezelni a váltást kettő között a smart connect. Kár érte.

(#6389) oszy válasza frenk74 (#6356) üzenetére


oszy
veterán

A hirdetés nem tiltott??

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6390) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok! AX20-at használ valaki gigabites nettel? Megy rendesen maxon, ha a TP-link router módban van? Akkor is jó, ha sok szálon megy letöltés/torrent?

Köszi!

(#6391) Imi1981 válasza r3dsnake (#6390) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Speedtest - en ugyan annyit mérek mint a szolgáltatói routerel mértem. Torrentnél a nagyon sok szálat nem szereti (vagy a hdd nem szereti) mert kevesebb szállal tudok 102-106 MB/s-el tölteni. Ha sok a szál akkor 70-85 a plafon.

(#6392) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Sziasztok,
Az alábbin töröm a fejem. Adott egy lakás, amiben a net nincs lekábelezve, a bejárat mellett van a DIGI ONT, amit kiváltok egy Archer AX20 routerre. Egy távolabbi szobában szeretnék netet adni egy asztali gépnek, lehetőleg kábelezés nélkül. A fejemben több megoldás van:
1. hogy az asztali gépbe tennék egy Archer wifi vevőt
2. mivel egy ilyen wifi adapter ára kb annyi, mint egy AX20 routeré, ezért az asztali gép mellé tennék egy második AX20 routert Access Pointként (vagy kvázi repeaterként), ami fogná a wifi 6 jelet, és abba dugnám az asztali gép UTP kábelét.
Az első megoldás tiszta sor. A második megoldásról viszont nem tudom, hogy működik-e. Tudja-e az AX20 router access point módban wifin fogadni a jelet? Vagyis a második AX20 tulajdonképpen egy wifi vevő lenne, amibe menne a gép LAN kábele.

(#6393) osonte válasza Yellow73_a (#6392) üzenetére


osonte
senior tag

A második megoldás biztos nem működik, nem tudja az AX20. Először vettem egy WN822N vevőt, de az elég gyatra megoldás volt. Utána biztosra akartam menni és vettem egy Mikrotik hAP ac3-at, ami nem olcsó és azt beállítottam vevőként a Wifi részét, a LAN része meg ment az asztali gépbe. Ez tökéletes volt, fix 866Mbps kapcsolat max 1ms ping a két router között. Mintha vezetéken lettem volna...

Az első megoldásra külső antennás vevőt ajánlok, mert a gépház valamennyire beárnyékol ahol a kártyán vannak az antennák. Például ilyet: [link].

[ Szerkesztve ]

(#6394) Yellow73_a válasza osonte (#6393) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszönöm a gyors segítséget. Hát ez a Mikrotik tényleg elég húzós.
Akkor az általad linkelt TP-Link Archer TX3000E AX3000 lesz a jó megoldás.
Egyébként remélem, az AX20 mint router majd megállja a helyét, mondjuk a DIGI által adott ZTE ONT-nél csak jobb lesz, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#6395) PeterPH válasza Yellow73_a (#6392) üzenetére


PeterPH
senior tag

Korábban járt nálam egy TP-Link RE505X jelismétlő. Egy AX73-mal prosítottam OneMesh módban, és a RE505X ethernet portja is használható volt ekkor. De csodát (gigabites sebességet) nem lehet várni tőle.

(#6396) osonte válasza Yellow73_a (#6394) üzenetére


osonte
senior tag

Routerként megállja a helyét, ebben biztos vagyok. Én 2db-ot is használok. :)

(#6397) woodworm válasza osonte (#6393) üzenetére


woodworm
veterán

"Ez tökéletes volt, fix 866Mbps kapcsolat max 1ms ping a két router között. Mintha vezetéken lettem volna..."

De ez "csak" a linksebesség, kliensen ha fele megvan már jó. Ha a pc mellett nincs semmi, aminek internet kell, akkor ax router, ax vevő párossal a 800Mbitet nettóba is el lehet érni.

(#6398) ElZoz válasza ElZoz (#6237) üzenetére


ElZoz
csendes tag

Sziasztok, hosszas levelezgetés után a gyártó javította az MR-6400 hibáját egy béta firmware kiadásával, amit e-mailben küldtek meg. Persze nem ismerték el a hibát, csak azt írták, "ezzel nekünk működik..." Valóban működik, már nem szakítja meg a letöltéseket 2 Gb-nál. Aki hasonló problémával küzd, írjon PÜ-t, és elküldöm a fájlt. Szerintem idő kérdése, hogy kiadják hivatalosan is.

[ Szerkesztve ]

(#6399) ElZoz


ElZoz
csendes tag

Feltöltötték a javított MR-600 firmware-t a TP-Link community alá.
https://community.tp-link.com/en/home/forum/topic/265350?replyId=599132

(#6400) Showhai válasza ElZoz (#6399) üzenetére


Showhai
tag

Köszönöm neked ezt a firmware linket. TP-LINK MR6400-al rendelkezem, 4G internetet használok, instabil.
Ha elmegy, akkor csak a Youtube hajlandó betölteni, vagy az sem. A telefonom dobálja a wifijét. Kipróbáltam a firmwaret, tesztelés következik :R

Szerk: ha átváltom a 4G Only/4G preferred kapcsolót, akkor ideig óráig megy. Most az új firmwareval se más a helyzet.
Telekom tagadja, hogy hálózati hiba lenne, sim kártya cserét javasoltak, anélkül nem állnak szóba velem. Meglépem, aztán jelzek.

[ Szerkesztve ]

Duoble Chekc Everytihng

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.