Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) pkocsis válasza cigam (#6900) üzenetére


pkocsis
tag

Köszönöm szépen a segítséget.

Látom valahol a routeren, hogy használják a vibert?
Köszönöm.

(#6902) cigam válasza pkocsis (#6901) üzenetére


cigam
félisten

Nem látod ki mire használja az internetet. Csak azt látod hogy egy eszköz csatlakoztatva van, vagy nincs.

Az Asus routerek részben tudják monitorozni az átmenő forgalmat, és az opendns-hez hasonlóan (ki)szűrheted az "Instant Message & Communication" forgalmat. Pontosabbat, tapasztalatokat az Asus routerek topikjában kaphatsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6903) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Sziasztok,
TP-Link ER605 routerrel küzdök. Bridge módos UPC-Vodafone modemből jön bele az adat. Semmi extra beállítás nincs, DHCP bekapcs, a különböző eszközöknek fis IP címek lefoglalva. Minden remekül megy. Viszont ha áramszünet volt a lakásban és újraindul a modem (kb 5 perc, mire bebootol) akkor nincs net a routeren egészen addig, míg ismét újra nem indítom. (ugye az áramszünet alatt a router sem kapott áramot, de szerintem amikor visszajön az áram, hamarabb feláll a rendszere, mint a modemé, tehát van kb 3-4perc, amikor a router már dolgozna, de a modemből még nem jön neki megfelelő jel) Viszont, amikor végre megérkezik a rendes jel a modemből, azt a router csak restart után tudja ismét megfelelően feldolgozni.
Miért lehet ez?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#6904) cigam válasza zjuhasz (#6903) üzenetére


cigam
félisten

Ennek nem így kéne működnie. Amint elindul a modem, DHCP-n kapnia kellene egy IP-t. A modemeden már az új software fut? 192.168.100.1 címen be tudsz nézni rá, hogy mindent rendben lát-e a UPC eszköze.
Az első "WAN" portba van bedugva? Amikor megtörténik az eset, és belépsz a routerbe, ott élőnek mutatja a csatlakozást? Tehát HW-esen látják egymást?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6905) zjuhasz válasza cigam (#6904) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Köszönöm a választ.
Vodafone tg3442de modemen 01.02.068.11.EURO.SIP van fenn, Github-on sem látok frissebbet.A router első WAN portjába van kötve, igen.
Ha most eljátszok egy áramszünetet, akkor azt látom, hogy a modem nem elérhető böngészőből, a router igen. A routerben pedig a default gateway 0.0.0.0. Ha pingelem a routerről a modemet, timeout-al elszáll. Egy router restart után már kap rendes gateway-t, ping is jó lesz, modemet is elérem onnantól a böngészőben.


itt látni, hogy a 2018-as adat az, amikor áramszünet után tér vissza és ugye nem tudott időt lekérni, majd a felső 2 sor, amikor csak a routert újraindítottam és már kapott mindent szépen.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#6906) cigam válasza zjuhasz (#6905) üzenetére


cigam
félisten

Úgy tűnik, mintha csak egyszer próbálkozna címet kérni. MIvel nem kap(választ), nem is folytatja tovább a kutakodást. Én ezt router hibának gondolnám, de kérdezz rá a tp-link fórumán, vagy terméktámogatáson is.
Azt nézted, hogy van-e hozzá fw frissítés?
Az "online detection interval" mire van állítva? Nem lehet, hogy "backup" módba kerül, és a másik WAN proton akar kijutni, és meg sem próbál visszajönni erre a portra?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6907) apollo12


apollo12
veterán

Hali lenne egy Tp-link ac1200 achiles c6 v2.0, és néha eldobja netet vezetékesen meg a wifin is de csak egy pillanatra :( , ha újra indítom egy darabig jó, mit lehetne tenni ?
Le frissíttetem, de úgy néz ki nem segített rajta :(

(#6908) cigam válasza apollo12 (#6907) üzenetére


cigam
félisten

Napló mit mond mi történik olyankor amikor "elmegy egy pillanat"? Újraindítás nélkül/elött nézd meg.
Pontosan miben nyilvánul meg hogy "elmegy"? Mi történik akkor ha nem indítod újra. (Azt írod csak egy pillanatra megy el. Ezért miért kell újraindítani?)
Nem használsz valami külső gyártó által biztosított védelmi programot/más DNS szolgáltatót?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6909) zjuhasz válasza cigam (#6906) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

FW a legfrissebb. ODetection-ból csak ezt találtam, Manualról Always-re raktam, de nem segített. És a Link backup fülön sincs semmi beállítva. Kikapcsoltam most az egész Load Balacing-et, semmi eredmény. Keresgélek még supportokon. Közönöm azért, h foglalkoztál vele.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#6910) apollo12 válasza cigam (#6908) üzenetére


apollo12
veterán

borderlends 3 ban ki dob multiból, és a discord is újra töltödik, és ha nem indítóm újra akkor borderlendsből 10-20 percenként kidobál :( , újra indítás után jó egy darabig

(#6911) cigam válasza apollo12 (#6910) üzenetére


cigam
félisten

Gondolom ezeket a portokat beállítottad hozzá. Más ötletem nincs. upnp ki van kapcsolva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6912) apollo12


apollo12
veterán

Holnap meglesem :)

(#6913) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Van egy C7-es routerem.
Szenvedtem a letöltési sebességgel (max. 300-at tudtam mérni a szolgáltatói eszközön keresztül cat7 kábellel, igaz ebben a noti is lehet ludas HP 745G3), meg a LAN sebességel is NAS-ról másolás is átlagosan 29e kBps. Épített NAS, de más rendszerekkel láttam már 70 kBps-os másolást is.
Hétvégén volt nálam a Telekomos ember. Aki az eszközével 920 Mbps-os sebességet mért max., 800 Mbps-at többször is.
Majd átdugta a C7-be, és 320 Mbps fölé nem ment a mérés.
Úgy tűnik, mintha a C7 ennyit tudna kábelen.
A NAT boost aktív. Qos nincs.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#6914) hangyaqtya


hangyaqtya
csendes tag


Üdv a csoporttagoknak! Egy kérdést szeretnék feltenni. Szeretnék vásárolni egy Archer AX55 AX3000 routert. Szeretném használni annak a ddns szolgáltatását. Regisztrálnám a TP-link routert a megfelelő oldalra. A kérdésem az lenne, hogy a ddns szolgáltatás használata ingyenes ha a TP-link regisztrációt választom vagy havidíjjas? Képet mellékelem hogy mire is gondoltam. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#6915) Manka76 válasza hangyaqtya (#6914) üzenetére


Manka76
senior tag

Igen működik.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#6916) cigam válasza hangyaqtya (#6914) üzenetére


cigam
félisten

Ingyenes a tplink domain regisztráció.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6917) cigam


cigam
félisten

Ha valakinek TLWR840N modellje van, az frissítsen!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6918) hangyaqtya válasza cigam (#6916) üzenetére


hangyaqtya
csendes tag

Tehát akkor nem havidíjjas. Rendben. Köszönöm a választ mindenkinek.

(#6919) apollo12


apollo12
veterán

Heló tp link ac 1200 c6 rev 2 ből valahogy nem lehet wifi vevőt csinálni Access point működtetni ?

Sajnos közelbe be vágot a villám voda modemet hazavágta :( mobil netemet szeretném megosztani routeren keresztűl

(#6920) Borisz76 válasza apollo12 (#6919) üzenetére


Borisz76
veterán

Acces Point / Hozzáférési Pont módban UTP-n kapja a router / AP a netet és kábelen valamint wifi-n továbbítja.

Neked nem AP mód kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6921) cigam válasza apollo12 (#6919) üzenetére


cigam
félisten

Wireless Bridge kell neked.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6922) apollo12 válasza cigam (#6921) üzenetére


apollo12
veterán

köszi a segítséget

(#6923) woodworm válasza cigam (#6921) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a kettő nem teljesen ugyanaz, ha a végeredmény az user szempontjából megegyezik is. Főleg, hogy a wds bridging gyártófüggő és nem feltétlenül működik random eszközök között.

(#6924) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Olyan 2 éve vettünk egy ilyen routert: TP-Link Archer C6 Wireless router, AC1200
Alapesetben jól működik. De időnként olyat csinál, hogy megszűnik a wifin az internet, és ilyenkor csak 1 (vagy több) újraindítás segít.
Ez mitől lehet? Hogy lehet orvosolni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6925) gregory91 válasza DrBubo77 (#6924) üzenetére


gregory91
senior tag

Interferencia a szomszéd wifi(k)nek köszönhetően.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#6926) DrBubo77 válasza gregory91 (#6925) üzenetére


DrBubo77
addikt

Megnézem mennyi wifi-t látok. De mit lehet tenni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6927) mezis válasza DrBubo77 (#6926) üzenetére


mezis
nagyúr

Majd meglátjuk: [link]

mezis

(#6928) DrBubo77 válasza gregory91 (#6925) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az asztali gép kábelen lóg, és ilyenkor azon sincs net. Azt nem befolyásolják a szomszéd wifik, ugye?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6929) gregory91 válasza DrBubo77 (#6928) üzenetére


gregory91
senior tag

Nem,de ezt mondjuk leírhattad volna.
Indítsd újra a routert vagy reseteld(ha be tudod álltani).Bár lehet hogy a szolgáltatói eszközben lesz a ludas.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#6930) DrBubo77 válasza gregory91 (#6929) üzenetére


DrBubo77
addikt

2-3 naponta újra szoktam emiatt indítani.
Én állítottam be, így be tudom újra állítani, de túl sok kedvem nincs hozzá. Meg időm se nagyon.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6931) mezis válasza DrBubo77 (#6924) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ez mitől lehet? Hogy lehet orvosolni?"
Talán attól, hogy 24/7-ben használsz egy háztartási eszközt.
Pihentesd éjszakára (kíméld a környezetünket) vagy legalább naponta indítsd újra!

mezis

(#6932) Grg válasza mezis (#6931) üzenetére


Grg
tag

"Talán attól, hogy 24/7-ben használsz egy háztartási eszközt."

Nem kötözködés, de én úgy gondolom, hogy egy router pontosan erre van tervezve, hogy 24/7-ben menjen, akár újraindítgatások nélkül is.

Lehet nekem van szerencsém, de amióta internet van a lakásban (kb. 2004 óta), egyik eszközömmel sem kellet ilyesmit csinálni, megvettem bekapcsoltam, beállítottam és teszi(k) a dolgukat. Pihentetve/újraindítva max áramszünet, vagy utazás idején vannak...

(#6933) mezis válasza Grg (#6932) üzenetére


mezis
nagyúr

Van olyan, amikor egy fw. a puffereket csak "rásegítéssel tudja üríteni.

TALÁN-al kezdtem. Egy éjszakai pihenő TALÁN belefér a hibakeresésbe

mezis

(#6934) still2


still2
tag

Sziasztok,
Segítséget kérnék. Az AX 1500 routerre szeretnék VPN szolgáltatót integrálni vagy csatlakoztatni (Surfshark). Hogyan lehet lehet ezt megoldani? Ha valaki elmagyarázná lépésről lépésre úgy hogy egy halandó ember is megértse azt megköszönném.

(#6935) cigam válasza still2 (#6934) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem nem tud ilyet, csak VPN szerver funkciója van, kliens nincs.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6936) still2 válasza cigam (#6935) üzenetére


still2
tag

Az pontosan mit jelent? Hogy működik? Köszi!

(#6937) cigam válasza still2 (#6936) üzenetére


cigam
félisten

Hát sehogy. Ha jól értem kérdésedet, akkor azt szeretnéd hogy a routered a Surfshark VPN-en keresztül jusson ki az Internetre. Vagyis a routeredre kapcsolódó összes kliens ezen a VPN-en keresztül jusson ki, és ne keljen minden eszközödön egyesével felkonfigurálni.
Ehhez az kellene, hogy a routered tudjon VPN kliensre csatlakozni. Itt szépen le is írják, hogy bizonyos routereken (amiken van VPN kliens) hogyan lehet beállítani.

Azt meg se merem kérdezni, hogy miért jó VPN-en keresztül internetezni. :P

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6938) still2 válasza cigam (#6937) üzenetére


still2
tag

Köszi a felvilágosítást. Marad a NAS. Kellemes hétvégét!

(#6939) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Omada rendszerben mennyire vagytok otthon? Az OC200 Omada Cloud Controllerrel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Konkrétan, hogy mennyire van szükség rá és mi köze van a WiFi roaminghoz, hogyan befolyásolja? Pl. e nélkül hogy működik egy pár darab AP-ból álló kis rendszer?

(#6940) ujtordai


ujtordai
tag

Helló

Kérnék egy kis segítséget.
Szükségem lenne egy olyan 3 tagból álló MESH router szettre amely vezetéken kapcsolódik egymáshoz.Csak AX eset szeretnék, a bejövő net Digi 1gb,
Topológia: Földszintre kellene 2 egység emeletre 1 egység. (vasbeton beton füdém a két szint közt plusz vasalt lépcső)
A client ek, 4 teló 2-3 tablet TV tűzjelző okoségők és kamera.
Stabil megoldásra lenne szükségem.
(Jelenleg D-Link M15 van, de hetente elmegy fél órám vele mig restore olok egy fresh config ot mert belassul (kábelen és WiFi-n is) 100Mbp re, normál esetben kábelen 800 körül WiFI-n 400 körül tölthetek le.)
Mit ajánlanátok?
Mennyire jó a TP-Link support ja?
Előre is köszi

☻♂♫

(#6941) oxox


oxox
addikt

Sziasztok,
van egy Archer C2-m, eddig semmi bajom nem volt vele (talán azt, hogy a digites rossz keresztneven regisztrálta, de ez sem zavart különösebben.) Vettem most egy synology nas-t (DS220+) és szeretném ha a torrentek ezentúl arról osztódnának vissza, este, vagy amikor éppen nem használom a netet.

viszont úgy látom, hogy az UPnP hiába lett enable-re állitva valamiért kifelé nem megy a jel? valakinek valami tapasztalat, vagy esetleg valami pofonegyszerü videó róla (nekem ez az external, internal port már túlsok dolog :D)?

legalábbis pl. encore-on csak "leech"-et mutat, ha az asztali gépen elinditom a (régi) torrentet, akkor a korábbira seed-et....

thanks :R
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#6942) cigam válasza oxox (#6941) üzenetére


cigam
félisten

A synology által használt portot állítsd be a routeren.
Az upnp-t jobb lenne kikapcsolni. Bármit bekapsz, automatice portot nyithat, és átjáróházzá alakul.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6943) oxox válasza cigam (#6942) üzenetére


oxox
addikt

köszi, de torrenthez nem kell az upnp?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#6944) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Leszerelésre került egy öreg TP-Link TL-WR543G és egy TL-WR941ND. Utóbbival semmi gondom, látom wifi jelt, és azzal simán be tudok lépni a felületére, mert annak tudom elérési IP címét. Az 543G már más tészta. Nem tudom pontosan az IP címét. Ha összekötöm LAN porton egy laptoppal akkor az nem jelez kapcsolatot. laptop LAN portja működik mert azon kapja a netet elsődlegesen. Az 543G használt LAN portja is jónak kéne lennie, mert ha bedugok egy kábelt ami internet is érkezik akkor világítani kezd azon port ledje ahova bedugtam a kábelt. Az 543G wifi jelét nem látom annak ellenére hogy villog a Wlan jelzés a kijelzőn. Alapból a router AP Client módban volt, és azt szeretném visszaállítani, de mivel nem tudok belépni a menüjébe, nem tudom megtenni. A hátán lévő reset gombot már nyomtam hosszan, ekkor minden led felvillan kicsit majd ugyanúgy nem látom kábellel összekötve a laptoppal, legalábbis az azt írja hogy nincs bedugva a kábel.

Ilyenkor mit tudok tenni? Kuka a router? Tudom nem mai darab, de pár nappal ezelőttig működött, és most is akárhova dugom be az internetet adó kábelt, annak a portnak megfelelő led világítani kezd, még a WAN port is pedig az is több mint 10 éve használaton kívül volt.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#6945) Marci112233 válasza Marci112233 (#6944) üzenetére


Marci112233
őstag

Tárgytalan.

Factori reset segített.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#6946) cigam válasza oxox (#6943) üzenetére


cigam
félisten

Nem, a torrenthez port továbbítást kel beállítani a routeren.
Ez lehet automatikus (-» upnp), vagy kézi.
upnp esetén a program szól a routernek, hogy nyissa meg x, y pontot mert azon szeretne kommunikálni a külvilággal, vagyis az internet népe ezen a proton keresztül kapcsolódik a torrent klienshez.

A Synology-ban itt kell bepippantani hogy upnp-n nyisson magának pontot. (Persze a tűzfalon is ki kell engedni, ha épp be van kapcsolva nálad.

Manuálisan pedig úgy lehet megoldani, hogy belépsz a router menüjébe, és kézzel beállítod, hogy az internet felöl melyik portot, a NAS melyik partjára továbbítsa.
A fenti példát alapul véve
- Service port: 16881
- IP adress: A NAS-od belső címe
- Internal port: 16881
- Protokol: all
Ha mutatsz egy fotót a router menüjéről, egy hogy hogyan áltattad be, szívesen ránézek hogy jó e-úgy.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6947) Mcqukac


Mcqukac
újonc

Sziasztok,

bátyámnál próbálok beüzemelni egy Archer MR200-at Telekomos SIM kártyával, de nem képes automatikusan csatlakozni a mobilhálózatra. Próbáltam ezután manuálisan beírni az APN-t neki, de továbbra sincs eredmény sajnos.
Több SIM-el ki lett próbálva, de sajnos semmi.

Van valakinek esetleg ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#6948) Manka76 válasza Mcqukac (#6947) üzenetére


Manka76
senior tag

Szerintem két hiba lehet. Az egyik az IPv6-ot állítsd vissza IPv4-re vagy az IPv4/IPv6-ra. A másik ami itt névjegyként szerepel azt állítsd dinamikusra. Egyáltalán a router látja a mobilhálózatokat? Esetleg a routeren állítsd ne telefonon hátha segít.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#6949) Mcqukac válasza Manka76 (#6948) üzenetére


Mcqukac
újonc

IPv4-re is ugyanaz volt. Ha dinamikusra raktam akkor nem lehet apn-t állítani. A mobilhálózatot nem látja 2 különböző sim-el sem.

(#6950) gabi123


gabi123
senior tag

Sziasztok!

Tegnapi napon vásároltam egy TP-LINK Archer AX53 routert, újonnnan, DIGINET1000 mellé. Elvégeztem a setupot, minden simán, elsőre OK, működnek a dolgok, WiFi-nél a korábban használt SSID-ket és jelszavakat állítottam be, hogy azokat se kelljen újból beírni az eszközökön.

Ezzel se volt semmi gond, szépen felcsatlakoztak a PC-k a WiFi-re, sebesség OK. 3 db Xiaomi okostelefon van a háztartásban, amelyek szintén problémamentesen csatlakoztak és ment is a net, valamint egy Samsung S21 volt vendégségben, ami ugyancsak kapott IP-t, de azt jelezte, hogy az adott kapcsolat nem ad internetet. Mivel minden más ment, valami samsung szivatásnak ítéltem meg és egyelőre ezt annyiban hagytam.

Ma délelőtt viszont azt történt, hogy a PC-k WiFi-n keresztül továbbra is megfelelően kapták a netet, viszont az összes okostelefon azt kezdte el kiírni, hogy az adott WiFi kapcsolat nem ad hozzáférést az internethez, tehát már a Xiaomik is, nem csak a Samsung. :U :F :Y

FW a legfrissebb a vason. Tapasztalt ilyet valaki? Valami beállítás gond? Köszönöm előre is a helpet!

Üdv,
gabi123

Forza Ferrari!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.