Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) cs.zs. válasza VSZM (#7600) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
forgasd őket.
Nézd meg hogy mi történik, ha helyet cserélnek.
Nézd meg hogy mi történik ha nem AP módban használod.

Nálam az elsődleges Telekom router (Sagemcom Fast 5670) mögé be van téve egy TP-link, és nem AP módban, hanem routerként, és tökéletesen teszi a dolgát.


Hallottam már kb számtalanszor, hogy de az úgy nem jó, ...
de de. Jó. Minden funkciója, és a rákötött dolgok tökéletesen működnek.

[ Szerkesztve ]

...

(#7602) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

AX55 V1 routeren megoldható, hogy egy a hálózaton lévő wifi-s eszköznek letiltsam az internethez való hozzáférését (és DNS-ét is)?

A fizetős szolgáltatásra nem szeretnék költeni. Pedig elvileg az abban lévő Parental Controls megoldást jelenthetne.

A routernek van egy ilyen opciója is: Security \ Access Control

Ez mire való? Csak mert hiába veszem fel az eszközt a tiltólistára, ugyanúgy el tudja érni az internetet és én is ugyanúgy látom az eszközt. Gyakorlatilag semmi változást nem tapasztalok. Pedig a router ezt írja, amikor tiltani kívánom az eszközt:

"Blocking this device will add it to the deny list and it will no longer be able to access the internet. Continue?"

Nem működik ez a szolgáltatás?

(Egyébként undorítónak tartom, hogy a termék megvétele után még fizetnem kellene a benne lévő szolgáltatásokért!)

[ Szerkesztve ]

(#7603) cs.zs. válasza €uro (#7602) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekem is ilyen van, AX55 v1, de még nem csináltam ilyet, így nem vágom a választ.

Lehet hogy kell neki újraindítás?
AP módban, és Router módban is ugyanaz lesz?

...

(#7604) €uro válasza cs.zs. (#7603) üzenetére


€uro
őstag

Újraindítás volt. Wireless Router Mode-ban vagyok.

(#7605) €uro válasza €uro (#7602) üzenetére


€uro
őstag

Rájöttem, mi volt a gond. A tiltott eszközt is újra kellett indítani. Vagyis amíg a neten lógott, addig kapta is tovább az engedélyt. Újraindítást követően viszont már nem lett visszaengedve.

A problémámat ugyanakkor nem oldotta meg. Én ugyanis csak az internettől szeretném tiltani. Ez a Security \ Access Control viszont úgy tiltja le, hogy már én sem tudom elérni belső hálózatról.

(#7606) cs.zs. válasza €uro (#7605) üzenetére


cs.zs.
addikt

(nem vágom ezt, csak tippelgetek)
Nem lehet hogy amit te keresel az a Parental Controlban van? Ott talán még időre is be lehet állítani, mikor engedje, mikor ne.

[ Szerkesztve ]

...

(#7607) €uro válasza cs.zs. (#7606) üzenetére


€uro
őstag

De igen, abban lenne.

(#7608) Patice válasza €uro (#7605) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyerekeim képernyő idejének keretek közé rakására nekem a Google Family vált be igazán.
Amelyik gyerkőcnek már van okostelefonja, annak csináltam gmail-es e-mail címet, családhoz adtam és onnantól az appal szabályozható minden.
Pl. mettől meddig lehet aktív a telefon és azon belül mennyit lóghat rajta.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7609) €uro válasza Patice (#7608) üzenetére


€uro
őstag

Nem gyerektől, hanem az okosotthonom eszközeitől akarom tiltani az internetet.

(#7610) Patice válasza €uro (#7609) üzenetére


Patice
nagyúr

Ja, OK, akkor félreértettem. :D

Én erre VLAN-oznék és aztán adott hálózati szegmenst lehet szabályozni ACL-ekkel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7611) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok! TP-link mesh eszközöknek van külön topic, esetleg a mesh-eknek?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#7612) cs.zs. válasza Fagyi (#7611) üzenetére


cs.zs.
addikt

TP-Linknél van a OneMesh, amikor egy központi eszközre csatlakozik pl másik 2, aztán van az EasyMesh, amikor bármihez bármi (kb), és mostanság indulnak a vezetékes backhoul tekervényes útján.
Asus-nál ez utóbbival előrébb járnak, sok mesh-képes eszközük tud vezetékes backhoult.
A "milyen routert vegyek" topikban ezért (ha meshről van szó) gyakori ajánlás az Asus.

Nincs 2 egyforma lakás, nincs 2 egyforma igény, ezért nem biztos hogy neked ugyanaz kell, mint bárki másnak - de persze előfordulhat az is.

Mi a kérdésed? Mi az igény?

...

(#7613) Patice válasza Fagyi (#7611) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem elfér itt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7614) Fagyi válasza cs.zs. (#7612) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Családi ház, 3 szint. Most voda(upc) van. TP-link Archer c5 v2 (valami nem kerek vele), tp-link wr802n, tp-link wa855re. De nem roamingolnak rendesen a cuccok és gyengék a jelek viszonylag közeli területeken is. A sebesség sem az igazi. Ja meg van már 30+ wifi eszköz és instabil a hálózat. Kb. még ugyanennyi eszköz lesz. :C :Y

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#7615) Patice válasza Fagyi (#7614) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link Omadát nézted már?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7616) cs.zs. válasza Fagyi (#7614) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szerintem a régi cuccokat engedd el, és a Voda/UPC router mögé építs be egy új 3- (vagy több) tagú vezetékes mesh rendszert.

...

(#7617) Syl


Syl
nagyúr

Ha már Mesh-ről van szó, beszúrnám ide egyik korábbi, megválaszolatlan kérdésemet: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7618) cs.zs. válasza Syl (#7617) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én nem meshelek, nincs benne saját tapasztalatom, így csak segítő szándékú kérdezgetést adhatok.
Easy-mesh mód összejön vele?
https://youtu.be/cO1XjajviuQ?si=XYEYn351i7HCbUVY

Email az ügyfélszolgálatnak?

...

(#7619) Syl válasza cs.zs. (#7618) üzenetére


Syl
nagyúr

Igaz ugyan, hogy nem telefonos app-pal, hanem desktop böngészőből csináltam, de akárhogy nyomkodtam rajtuk a resetet/wps-t, egyik "satellite"-t sem látta a fő router.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7620) Petyal


Petyal
tag

Syl, Fagyi:
Nekem Deco mesh rendszerem van Wifi 6-tal. 3 szintes ház és 2 épület. Mindenhol van stabil és gyors net, a roaming is zökkenőmentes, bármerre megyek. A ház 50 méteres körzetében is 100 mbit körül megy, illetve a szomszéd konyhájában is stabil.
Egy része vezetékes, másik része vezeték nélküli gerinccel van összekötve.

Syl: én azt javaslom, hogy add el ezeket az eszközöket és válts mesh hálózatra. Többet nem lesz gondod.

Fagyi: nálam is elég sok az eszköz, a fűtés, a redőny vezérlés, kapuk, szenzorok mind okos, plusz a gépek, telefonok, tabletek, stb. Egy ilyen rendszernél már követelmény, hogy sok eszközt kezeljen, víszont az mindig benne lesz a pakliban, hogy valamelyik IOT eszközzel nem szeretik egymást és dobálni fogja. Egyébként a Deco - ban egy ideje lehet dedikált IOT hálózatot is létrehozni, így akár el is tudod szeparálni.

(#7621) Syl válasza Petyal (#7620) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm a javaslatot! :R
Azonban, van vele pár problémám.
Az egyik, hogy mindkét access pointhoz kábellel is csatlakozik gép (egyikhez több is), tehát a wifi only megoldás kiesik.
A másik pedig, hogy a meglévő eszközeimre mindenhol azt írja támogatják a mesht, és közben nem működik. Így nem szívesen vernék el újabb pénzösszeget, hátha azokkal sem lenne fenékig tejfel az élet. Azzal szeretnék főzni, ami már megvan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7622) woodworm válasza Syl (#7621) üzenetére


woodworm
veterán

A tp-link sokáig nem támogatta a kábeles backhault. Sőt, gyakorlatilag a routerei csak host üzemmódban működtek és a repeaterei pedig csak node üzemmódban. Az easymesh támogatásával kezdődött, hogy routert is lehetett node-ként konfigurálni, viszont a kábeles backhaul csak easymesh esetén működik igen szűk körű támogatott készülékkel.
A C6/A6 típusokból a v4 megy kábellel, a v2 csak wifin.

[ Szerkesztve ]

(#7623) Syl válasza woodworm (#7622) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm!
Akkor marad a jelenlegi felállás, mert a wifis kapcsolat kaka. Van régebbről OneMesh RE220 jelerősítőm, de annyit ér, mint egérf*ng a tornádóban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7624) cs.zs. válasza Syl (#7623) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az a baj, hogy a jelismétlő csak azt tudja továbbküldeni, amit talál.
Ha már csak (pl) 25/5 megabitet vesz, akkor nem tud továbbszórni attól többet.
Ezért jobb a vezetékes összekötés, ott nem lesz veszteség a falak által. Nem véletlenül javasoljuk a vezetékes mesh rendszereket, ha nagy a ház, sok a fal, sok az eszköz...

...

(#7625) Petyal válasza Syl (#7621) üzenetére


Petyal
tag

Ez nem Wifi only megoldás. Tudsz vezetéken csatlakozni, wifin, ahogy csak akarod. Lehet a gerinchálózatod wifis, vagy vezetékes, vagy akár vegyesen is. Meg tudod azt is csinálni, hogy wifis a gerinchálózatod (mert oda pl nem megy kábel, ahol az ap lenne, majd onnan vezetékkel csatlakozol tovább.a fantáziád szabja meg a határt, nem a körülményeid, vagy ház elrendezése, stb. Ne a saját mostani rendszeredből indulj ki, az nem egy dedikált mesh rendszer. Ez viszont az. Ha maradsz a mostani rendszerednél, akkor maradnak a kompromisszumok is. Azért írtam a kérdésedre mert tapasztalatból tudom, hogy ez a rendszer biztosan megoldja a problémádat. Olyan hálózati élményt nyújt, aminek a mostani rendszered a közelében sincs. Rábeszélni nem akarlak semmire.

(#7626) Syl válasza Petyal (#7625) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint írtam, köszönöm a javaslatot!

Azonban mivel már tele a hócipőm a "rendelek valamit, amiről kiderül, hogy mégsem jó és küldhetem vissza" című játékból, ezért kérnék szépen konkrét eszközre javaslatot (pl. innen) a következő felálláshoz:
A fő routerből (AX55) két lan kábel megy a ház két végébe, ezekre kellene egy-egy mesh device. Az egyikhez csak wifin kapcsolódnának eszközök, de a másikra két vezetékes gép is rácsatlakozna (vagyis a lan rész gigabites legyen).

:R

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7627) cs.zs. válasza Syl (#7626) üzenetére


cs.zs.
addikt

A "fő" routered nem egy Voda/UPC hálózati eszköz?
Az AX55 már a másodlagos a folyamatban, nem?

Azt elfogadnád, ha egy mesh rendszer végén lenne az AX55?

...

(#7628) Syl válasza cs.zs. (#7627) üzenetére


Syl
nagyúr

Digis netem van, a cuccuk bridge üzemmódban működik, Az AX55 végzi a pppoe kapcsolatot, vagyis szerintem ez az első a folyamatban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7629) cs.zs. válasza Syl (#7628) üzenetére


cs.zs.
addikt

Na és azt a bridge üzemmódú digi eszközt nem is lehet más üzemmódba kapcsolni?
(elsődleges router?)

...

(#7630) Syl válasza cs.zs. (#7629) üzenetére


Syl
nagyúr

Digi ügyfélszolgálattól lehetne kérni a visszaállítást, de nem fogom.
Anno amikor bekötötték nálam a Digit, láttam a modem/routerük admin felületét - még egy nyüves portnyitásra sem volt képes.
Bentley-ből nem költözünk Trabantba :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7631) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Van egy Archer AX72-es routerem, ami elvileg tudja a wifi 6-ot. A fura az h semmi ilyen beállítást nem találok. Csak 2.4 ghz van meg 5 ghz. Hogyan tudom beállítani a wifi 6-ot? :F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7632) Patice válasza MikeWazowski (#7631) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a 6GHz-re gondolsz, azt csak a Wifi 6E szabvány hozta be.
Azt nem tudja az a router.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7633) Petyal válasza Syl (#7626) üzenetére


Petyal
tag

OK.

AZ Ax55 a router és az össze problémád okozója egyben : az AX55 egy olyan eszköz, aminek csak OneMesh támogatása van, ami nem egy dedikált teljes értékű mesh rendszert biztosít , hanem csak egy funkció a routerben a sok közül. Konnektorba dughato kicsi ap-t, ilyesmit tudsz csatlakoztatni. Ez egy mesh kezdemény és pontosan ezért szivsz vele.
Az ax55 önállóan egy jó eszköz az árához képest, de neked rendszerre van szükséged.
Amit én ajánlottam, az a tp-link dedikált Mesh rendszere, amit direkt arra fejlesztettek ki, hogy több eszköz tökéletes harmóniában egy rendszerben működjön együtt. Ebbe a működésbe minden erre irányuló iparági szabvány be van építve (pl IEEE 802.11r), erre van optimalizálva.
Nem te vagy az első magánember, aki emeletes házban él és ezzel a problémával szembesül, Vállalati infrastruktúrában korábban is léteztek megoldások (pl Ubiquiti, Cisco, stb), de "for Home use" nem létezett rendes megoldás, erre a problémára született ez a válasz a gyártók részéről. Ez egy céleszköz, illetve eszközök rendszere (tetszőlegesen bővíthető további eszkozokkel)
Egy Mesh hálózatban minden kiszolgáló eszköz (router, node, ap) kell hogy támogassa ezt a működést, ezért nem leszel sokkal előrébb, ha az AX55 a router.
Tehát a helyes konfiguráció az esetedben a következő :
Egy Deco a router, és a továbbiak pedig node-ként csatlakoznak. Vezetéken, vagy wifin, vagy ahogy akarod. Természetesen tudod a node-hoz is csatlakoztatni a vezetékes eszközeidet. Ez lenne a jó választás. Neked egyébként vezetékes gerinc hálózatod van otthon, ami miatt ez az egész mehetne "wired backhaul" módban, ettől pedig extra gyors lenne.

22 éve vagyok IT szakember hálózat és infrastruktúra területen, ebből 13 év vezetőként. Ez nem egy marketing duma, amit leírtam, segíteni szerettem volna vele.
Igy lehet jó rendszered otthon.

(#7634) Petyal válasza MikeWazowski (#7631) üzenetére


Petyal
tag

Annyit ellenőrizz, hogy mindkét sávszélesség be legyen kapcsolva. Ha egy wifi6-os eszközzel csatlakozol, automatikusan Wifi6-tal kell mennie.
Úgy tudod letesztelni, hogy az eszköztől ugyanolyan távolságban a Wifi6-tal nagyobb kell legyen a sávszélesség (egy Wifi 5-ös eszközhöz képest), miközben a válaszidő is alacsonyabb. Előny, ha olyan telefonnal tesztelsz, amiben nem snapdragon chip van.

(#7635) Syl válasza Petyal (#7633) üzenetére


Syl
nagyúr

Figyelem, a következő sorok nem ellened irányulnak! :B

A marketingdumát a TP-Link maga tolja, méghozzá úgy, hogy átb****a a vásárlókat, hiszen a weboldalon, a specifikációban, a youtube videóiban mindenhol azt bizonygatja, hogy ez a router szuper mesh anyag. Aztán a valóságban meg csak szívás megy vele.
Bár nem vagyok IT-s, de 40 éve számítógépezem és mindig, mindenben átb****ák a vásárlót! Kezdve a HDD/SSD 1024/1000 byte kapacitással, egészen a routerek "tudásáig".
Van itthon 5 routerem (3 tp-link, 2 asus), mindegyik specifikációjában ott van a mesh támogatása. Egy szóval sehol nem írják, hogy csak kliens lehet...
És nincs az az Isten, hogy kidobjak 100-150-200 ezret egy új rendszerre (ha jól értem, akkor az általad linkelt deco cucc mellé még spéci router is kell). Akkor minden marad a mostani felállásban és továbbra is három ssid lesz a házban. :W

De azért a segítő szándékot nagyon köszönöm! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7636) MikeWazowski válasza Petyal (#7634) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Jó, de nem kellene valahol látnom a beállításokban, hogy a wifi 6 engedélyezve van-e?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7637) cs.zs. válasza MikeWazowski (#7636) üzenetére


cs.zs.
addikt

Bekarikáztam zölddel, hogy mit kell beállítanod.
Az 5GHz csatorna sávszélességét beállítod 160 MHz-re, alul pedig ügyelsz rá (pirossal), hogy az AX benne legyen a kiválasztásban.

Utána pedig ha bekapcsolod az AX kártyás laptopodat, akkor legelső rálépéskor ki fogja írni, hogy üdv a wifi6 világában, ahol kurvajó a sebesség, stb.
Később ezt az üzenetet soha nem fogod már látni.
(de a kapcsolat tulajdonságainál megnézhető)

...

(#7638) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Az AX55 egy jó cucc, kellően erős, és szerteágazó a tudása is.
Nincs két egyforma ház, nincs egyforma mennyiségű eszköz sehol, így nincs 2 egyforma igény sem. Mindenkinek nem tud megfelelni.

Main-router, valamint Satellite-router is tud lenni,
és amint a videó mutatja, Easymesh-t is tud.

...

(#7639) MikeWazowski válasza cs.zs. (#7637) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Király vagy, köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7640) cs.zs. válasza MikeWazowski (#7639) üzenetére


cs.zs.
addikt

Kiírta?
:DDD

...

(#7641) MikeWazowski válasza cs.zs. (#7640) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem, de feltételezem jó. ;] :DDD
Wifin 650-eket mérek, szóval biztos.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7642) cs.zs. válasza MikeWazowski (#7641) üzenetére


cs.zs.
addikt

Laptop?
Ha a router közelében méred, az gyanús hogy wifi-5 (a laptopban). Wifi-5-nek kb ott a plafon.
Ha wifi6 kártya van benne, és 1 gigabites net, akkor 950/950 körül kell mérni.
Bár lehet leterhelt hálózat is, és akkor csak ennyi jön be.

[ Szerkesztve ]

...

(#7643) MikeWazowski válasza cs.zs. (#7642) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Galaxy s23, de itt már a wifi jelnél van egy 6-os, úgyhogy tuti jó.

"Ha wifi6 kártya van benne, és 1 gigabites net, akkor 950/950 körül kell mérni." - wifin az életbe nem mérnél annyit. Annyit max kábelen érhetsz el. wifin jó a 400 is kb....

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7644) cs.zs. válasza MikeWazowski (#7643) üzenetére


cs.zs.
addikt

???


Telekom Sagemcom F@st 5670 AX3000 router, 2000/1000 net,
Asus Zenbook, benne Intel AX200 kártya
[kép]
Telekom routerből átmegy egy vastag falon túlra egy másik szobába egy kábel az AX55-be, és mivel ennek ugyebár 1000 Megabites bemenete van, nyilván nem fog tudni 1000-től többet kiszórni,
[kép] [kép]
akkor sem, ha megnyitja a 2400 Megabites átjárót
(amit a laptop is lát)
[kép]

(Zenbooknak nincs Lan-csatija)

...

(#7645) MikeWazowski válasza cs.zs. (#7644) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Uhh ez komoly. Elnézést, sose hittem volna h ilyen számok kijöhetnek, max 6e-vel... Tesómnál ilyen net van, de az életbe nem mértünk ennyit.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7646) cs.zs. válasza MikeWazowski (#7645) üzenetére


cs.zs.
addikt

1600-1700 / 1000-1100 mérhető, más laptopokkal is.
Mivel a Telekom Sagemcom router is AX3000, és 2400 megabites csatornát nyit, meg a laptopok is, ezért úgy gondoljuk (ez csak tipp) hogy az elméleti 2400-nak valahol itt lehet a gyakorlati maximuma.

Van a Sagemcomnak 2,5 gigabites kimenete, vezetéken lehet hogy ki is adja a 2000 megabitet, de egyetlen olyan eszközünk sincs, aminek 2,5 gigabites bemenete lenne, így az a mérés majd ki tudja mikor
:))

[kép]

Ezért a következő másodlagos router már valami ilyesmi lesz:
:D

...

(#7647) MikeWazowski válasza cs.zs. (#7646) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az igen!
wifi7et nem várom mert úgyis baromi drága lesz az elején.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7648) cs.zs. válasza MikeWazowski (#7647) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem sürgős.
5-10 év múlva lesz majd 5-10 gigabites net, és majd akkor. :K
Az AX55 jellemzően 7 eszközt lát el adattal , erre a célra még nagyon sokáig alkalmas lesz.

...

(#7649) TucsyAtti22


TucsyAtti22
újonc

sziasztok :)
adódott egy kis problémám. hátha találkozott más is hasonóval
a lakásban van egy Huawe Mesh rendszer, de nem ér el a jel a kazánházig (hosszu a ház) ezért a régi Tp-link routerem (TL WR841N) bekötöttem Range extendernek. ami müködik is mig el nem veszik az áramat. aztán nem még kapcsolódik a Mesh rendszerre.

A Tp-L ip cim 192.168.0.1. amit átirok a Huawei miatt 192.168.3.222. (a 222 azt én választom Random)
bekapcsolom a WDS bridget és kiválasztom a Mash routert. megadom a passwordot.
a DHCP pedig disable rakok

esetleg kell még valami másat is állitsak? vagy mi lehet a gond? hogy nem ugyan az a márka?

(#7650) Petyal válasza MikeWazowski (#7647) üzenetére


Petyal
tag

Olvasom a kettőtök beszelgetését két dolgot hozzátennék:
1: az 1600/1000mbit eredmény jogos, sőt elvárás ebben a környezetben. Viszont ez mindig csak egy eszközön fog menni egyszerre, mert a Wifi 6-nak itt a határa (1 db 160 MHz-es csatornát képes kezelni a szabvány miatt). A wifi6e esetén ez úgy néz ki, hogy wifi6e eszközökkel párhuzamosan már 7!!! ilyen csatorna van ezért az egész hálózat sokkal gyorsabb lesz.
2: Wifi7 téma : név szerinti ismeretségem van a tp-link írországi központjában egy mérnökkel. Mielőtt még kijöttek az első Wifi 7 rendszerek, ő mesélte, hogy épp ezeket tesztelik és ugyanolyan körülmények között ahol a Wifi6 500-600mbit, ott a Wifi7 7000-8000mbit. A pontos teszt körülményeket nem szeretném megosztani, de a lényeg, hogy szerintem inkább várd a Wifi 7-et, mert brutális előrelépés lesz. Sőt, a Wifi6e kihagyásával a Wifi 7-re váltás fogja csak igazán megérni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.