Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) starius


starius
tag

Sziasztok, Gigabites digi netem van, TL-WR1043N routerem, cat6 kábelem és gigabites hálókártyám, mégis speedtest szerint 90 mbps az internet, wifi meg 50. Mi lehet a probléma?

(#6402) mezis válasza starius (#6401) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv, Próbáltad "kézzel" beállítani a Gbps kapcsolatot?

Ugyanazzal a kábellel a DIGI dobozához kapcsolódva mennyi a sebesség?

mezis

(#6403) starius válasza mezis (#6402) üzenetére


starius
tag

Mit takar a kézi beállítás?

(#6404) mezis válasza starius (#6403) üzenetére


mezis
nagyúr

mezis

(#6405) starius válasza mezis (#6404) üzenetére


starius
tag

semmi valtozas sajnos

(#6406) ElZoz válasza Showhai (#6400) üzenetére


ElZoz
csendes tag

Sajnos a telefonokat nekünk is ledobálja, nekem is feltűnt. Megoldottak egy hibát, és generáltak egy másikat...

(#6407) mezis válasza starius (#6405) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ugyanazzal a kábellel a DIGI dobozához kapcsolódva mennyi a sebesség?" :F

mezis

(#6408) Showhai válasza ElZoz (#6406) üzenetére


Showhai
tag

Akkor gariba vissza, és válasszak egy másik márkát szerinted?

Duoble Chekc Everytihng

(#6409) ElZoz válasza Showhai (#6408) üzenetére


ElZoz
csendes tag

Hát én erősen gondolkodom rajta. Ha visszateszem a hivatalosan is legutolsó, hibás firmware-t, amivel 2 Gb-nál megakasztja a letöltéseket, azzal úgysem tudnak vitatkozni. Nem csalódtam a TP-ben, mert korábban is szívtam ezzel a márkával, ezt a routert csak a sim kártya miatt vettem meg hétvégi házba. Igaz már hazahoztam és nem kártyával használom, de sajnos egy bugos beteg fos...

(#6410) Yellow73_a válasza osonte (#6393) üzenetére


Yellow73_a
tag

külső antennás vevőt ajánlok, mert a gépház valamennyire beárnyékol ahol a kártyán vannak az antennák. Például ilyet: [link].
Sajnos ez a TP-Link külső antennás ax vevő már nem kapható sehol. Ennél többet nem igazán szánnék rá.
Arra gondoltam, hogy veszek egy ilyet: [link] és ha nem jön be, kötök rá másik külső antennát.
Egyébként most nézem, hogy a fiam gépének alaplapján van két antenna csatlakozó. Lehet, hogy nem is kell komplett PCIe adaptert venni, csak Intel ax chipsetet meg külső antennát?

(#6411) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Van egy ax20 routerem ami a fő routerem. Most vettem egy nvidia shield tv - t és valamiért csak 100 megabit full duplex - et ad neki mikor pedig gigabites. Az Asus ac 65p routeremnel meg is van a gigabit a shield tv - n. Mit kéne állítani, hogy a tp-link ax20 - al is meglegyen a gigabit? Olyan mintha a 100 megabitet fixálta volna neki automatikusan. Köszönöm előre is a segítséget!

(#6412) Showhai válasza ElZoz (#6409) üzenetére


Showhai
tag

Van egy Galaxy ace 3 otthon LTE támogatással. Szerintem stabilabb, csak nincs rajta Ethernet.
Én le is tesztelem hétvégén, és írok.
Nem jó az akkuja, viszont 3k volt 26 helyett...

Duoble Chekc Everytihng

(#6413) Imi1981 válasza Imi1981 (#6411) üzenetére


Imi1981
veterán

Tárgytalan.

(#6414) osonte válasza Yellow73_a (#6410) üzenetére


osonte
senior tag

Esetleg ezt is dicsérik Intel AX200 az alapja: [link]
Ez árban is elég jó. Nem tudom milyen alaplap, de ha van wifinek m.2 foglalat és megbontod az Asus-t, abból lehet bele tudod rakni az alaplapba az Intel AX200-at és mehet rá a külső antenna. Persze, látatlanban ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#6415) Yellow73_a válasza osonte (#6414) üzenetére


Yellow73_a
tag

Na de miért bontanám meg, ha az Asus komplett megoldást ad. Egyébként pont ez a B terv. Menet közben egy napig volt a TP Link a notebook.hu-n, pénteken megrendeltem, remélem, hogy nem mondják vissza, mert már nincs a honlapjukon. Ha visszamondják, marad az Asus.

(#6416) zozek


zozek
tag

Sziasztok!

Ezzel a routerrel van valakinek tapasztalata?
[link]

(#6417) jeni válasza zozek (#6416) üzenetére


jeni
félisten

Archer C64
hátrány:
nem AX típusú így nem akkora lefedettséggel bír majd,két sávos.

Manapság elterjedt WiFi szabványok,és az alsó 3. az új:
EEE 802.11n WiFi 4
IEEE 802.11ac Wi-Fi 5
IEEE 802.11ax Wi-Fi 6 és Wi-Fi 6E (6 GHz)

előny:
olcsó,hosszú antennás,bár nem levehető.
ezt jobban javasolják,mivel már wifi 6 jelzésű.
TP-Link Archer AX20 Router
emag és az edigital 17e.Ft adja
ez is ajánlottak közt van
Xiaomi AX1800 Router
ez a másik amit dicsérnek
Huawei AX3 Quad-core WS7200-20 wifi router
[link]
milyen routert vegyek

[ Szerkesztve ]

(#6418) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok! Tudtok esetleg valami külső firmware író progit amivel kizárólag gyári firmwaret tudok felírni TP-Link TL-MR100 4G LTE
nem enged be admin felületre, nem jön be az admin oldal,
5-féle gép 4-féle opprendszer, vezeték, wi-fi, mobil, 4 féle böngésző.
Wi-fi jelszót elfogadja él a wifi, UTP kábelt is látja mert pingetni lehet a 192.168.1.1 alap IP címét, viszont a http://tplinkmodem.net saját admin cím sem jön be sem az IP alapú
RESET is volt már ezek után sem. A reset rendesen lefutott 2-3x is
Hiába félig jó ez a szar, de a SIM kártyához állítani kéne
Garanciális 3 napon belüli netes vétel, ALZA szétkapni nem akarom de csak 24-48 óra míg adnak másikat hiába beteg előtte meg kell nézzék hogy nem én vagyok e a "béna"
3x elmenni érte kicsit szívás. Minimálisan a firmware lehet sérült, más ötletem nincs
a név és a jelszó mezőig sem jut el csak homokóráznak a böngészők. Ehhez az androidos cucc sem jó csak a nagyobb tesókhoz. Az egészben az a szívás hogy nem is nekem lesz, hanem idős anyukámnak :W . Azt meg nem érti hogy miért nem megy még, amikor nekem ez max 10 perc lenne ha működne. Most szidja a számítástechnikát. :DDD

(#6419) mezis válasza Peltár (#6418) üzenetére


mezis
nagyúr

"...viszont a http://tplinkmodem.net saját admin cím sem jön be..."

Él még a tplinkmodem.net ? LAN IP címmel próbáltad?

mezis

(#6420) Peltár válasza mezis (#6419) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi igen! Sajnos mondhatni gyakorlott versenyző vagyok ezen a szinten. 10x modem, router
egy sem fogott ki rajtam, a beteget is sikerült megcsinálom, csak ez szórakozik.
Lelke van. Ami nem baj , csak nem az enyém lesz. :B Akkor ápolhatnám a lelkét, ami így is megtörtént. Mondtam neki tele a tököm veled, kényeztettelek ez a hála, visszaviszlek hozok mást. Kikerestem több IP címet, de próbálkozás előtt még utoljára a 192.168.1.1 ami a saját gyárija vagy 10x beírtam most a fenyegetésre egyszer csak beengedett ahogy kell.
rögtön átíratta a nem létező jelszót, én meg cserébe felteszek éppen egy 3x frissebb FW-t
tanán megsajnált, vagy megijedt. :DDD Az új FW felment szép lassan, újraindult jó sokáig töltött
felállt, de most sem enged be a 192.168.1.1 IP-re pedig pingetni lehet. azt írja waiting 192.168.1.1 azt közben egy ilyen pöttyi jójózik a böngésző tetején. :)) csak nem vigyorog. Hát én se. De most már kicsit optimistább vagyok, ha egyszer engedte....

(#6421) mezis válasza Peltár (#6420) üzenetére


mezis
nagyúr

Korábban volt olyan kavarodás is a TP-Link-nél, hogy a leírás elírás volt és nem a 192.168.1.1-en lehetett bejelentkezni, hanem a 192.168.0.1-en.....

mezis

(#6422) Peltár válasza mezis (#6421) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi!
Szerencsére már sikerült előrébb jutnom. a 192.168.1.1 az biztos jó.
Ez az eszköz TL-MR100 4G LTE roppant szeszélyes. :) A TP-Link gyári oldaláról olvasgatom a mit és hogyan na meg ami rám ragadt eddig. Letöltöttem a friss FW-t első próbálkozásokra nem ment fel a gyáriak szerint.Persze UTP. A lényeg hogy az alapból bekapcsolt Wi-fi ki lett kapcsolva, majd a gyári FW-t át kellett nevezni tplink.bin-re így már nem dobott Error Code :1 Hibaüzenetet a telepítés közben különböző százalékoknál. Most már a gyári legfrissebb van fent. :C
-------------------
A SIM kártyát a propagandához képest nem ismeri fel magától, most erre próbálok megoldást keresni hogy a telekom Domino Fix Extra SIM ami telefonban simán ment itt is működjön.
Elméletileg a frissítés is ezért kellett, most nézek ki a fejemből hogy a SIM slot a rossz vagy manuálisan mindent meg kéne adni és utána fogja csak érzékelni a SIM kártyát vagy mi,
ezt a részét még nem csináltam. Most próbálok infót gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

(#6423) Boond válasza fireman123 (#5288) üzenetére


Boond
addikt

Nekem is ugyan ez a problémám... tud erre vki milyen megoldást? Tegnap este/hajnal óta csinálja... De ahogy itt olvasom szolgáltatónak lehet köze hozzá?

Net van, (már némi macerás után), de csak asztalin, se wifi, sem egyéb pl ruten belül, ha rámennék a cold-ra, vagy a van-e frissítés, akkor azt mondja nincs net.

Archer c7 v4.

[ Szerkesztve ]

(#6424) Boond válasza Boond (#6423) üzenetére


Boond
addikt

Jé zöld lett közel 1 nap után (fél -3/4 kb.). Remélem úgy is marad... akkor szolgáltatói oldalról lehetett vmi gond... Vagy külső tényező...

(#6425) VGNGR


VGNGR
senior tag

Sziasztok! Behúzták a településen az optikát, beköttettem a gigabites netet. A problémám az, hogy a TPlink archer c6 ac1200 router, amit vettem csak kb 5-600 mbitet tud átvinni vezetéken. A wifijével nincs gondom, 5Ghz-en 250-300 mbitet tud. Telefonokhoz, tabletekhez bőven elég, ott túl nagy adatforgalom nem generálódik, de az asztali gépen jó lenne ha normálisan menne. Az asztali gép közvetlenül az ONT-re kötve 900/900, ha közé van iktatva a router, akkor 550/300. Melyik az a legolcsóbb router, aminek normális LAN portjai vannak? :R

(#6426) osonte válasza VGNGR (#6425) üzenetére


osonte
senior tag

Én a TP-Link AX20-at ajánlanám Emagnál 16990Ft. Sokkal erősebb hardver van benne, mint a jelenlegi routeredben és bírja vezetéken a gigabites sebességet, 900Mbps feletti letöltést kell mérned vele.

(#6427) VGNGR válasza osonte (#6426) üzenetére


VGNGR
senior tag

Köszönöm! :R

(#6428) Boond válasza osonte (#6426) üzenetére


Boond
addikt

És a C7 az mennyire bírja? 800-900-as érték is jön. De 750-800 körüli is, uppba is, változó speedtest alapján.

(#6429) osonte válasza Boond (#6428) üzenetére


osonte
senior tag

Olyanom nem volt, nem tudom mennyit bír.

(#6430) Peltár válasza mezis (#6421) üzenetére


Peltár
aktív tag

Mint írtam a 192.168.1.1 az az ő jó IP címe, a frissítést is megoldottam, a gyári FW nevet átneveztem tplink.bin -re úgy rögtön jó lett a frissítés, míg saját gyári elnevezésen hagyva kidobál hibaüzenettel. Frissítés után mindig azonnal be lehet lépni még a www.tplinkmodem.net cím is működik. Ettől függetlenül a SIM foglalat hibás volt cserélték a routert. Ott helyben kibontottam, beüzemeltem. Netbook , SIM kártya, admin felület rögtön bejön, szól is rögtön hogy a PIN lockolva van, PIN beír átrak automatára aztán rögtön van net, nem kell állítani semmit sem. Tehát ha hibátlan kütyüt kapsz a kicsomagolás tovább tart mint a beüzemelés. Csak hát ott volt a HA , meg hogy az nincs leírva hogy a gyári FW nevet át kell írni. Ezt még a TP-Link support sem értette. De most már mennie kell. Igen meg tud szívatni ha az új bontatlan termék nem totálkáros hanem "apróbb hülyeségei vannak csak"

(#6431) mezis válasza Peltár (#6430) üzenetére


mezis
nagyúr

Évekkel ezelőtt szerepelt a fw frissítési leírásban az hogy csak egy bizonyos nevű file-t hajlandó elfogadni.
Hát igen. Egy újszülöttnek minden fw frissítés új"..... :D

mezis

(#6432) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!

Lenne egy kis problémám egy AX10-essel (Digi 1000 ,2 szobás/51nm-es panel kecó) és ennek is a wifi részével.
A nappaliba általában minden okés (210mbps egy Xiaomi Note 5 plus-on mérve) ,majd elmegyek a kisszobába ami durván 2 betonfalat jelent és egy pillanatra megszakad a kapcsolat, újra csatlakozik és lesz 15-20 mbps ami rosszabb mint az előző 1043nd v.2. Ha a telón csinálok egy wifi be/ki-t akkor megint jó és az említett szobában is van 150-160mbps.
OFDMA,Intelligens Csatlakozás be van kapcsolva, de próbálkoztam a 2.4 ghz kilövésével is (ami nem jó ötlet, mert a wifi-s nyomtatóm ilyenkor megszűnik létezni),qos-el...ja és mindeközben full jelerősségem van, kb minden közeli routert leverem, így gondolom nem a jelerősséggel van a gond hanem dobáklja magát a 2.4-5ghz frekik között, mindezt teljesen rosszul...jól gondolom? :F
Ezen felül mindennek is fix ip-t osztottam kis és a telóban is ki van kapcsolva mindenfajta wifi asszisztens.

Mit rontok el?

(#6433) mezis válasza Milka 78 (#6432) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A jelszint csak egy dolog.
A frekvencia pályázatot is elnyerted?
Működhetnek ugyanazon a frekvencián más vezeték nélküli eszközök (füles, egér,....), amik ugyancsak zavarhatnak.

mezis

(#6434) Milka 78 válasza mezis (#6433) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 2.4ghz tele van, így is próbáltam saját csatit belőni...5ghz-n alig vagyunk.
Esetleg egy ax20 lehet megoldás? Az állítólag morcosabb 2.4ghz-n és ez az AX10 pont ott gyengus.

(#6435) mezis válasza Milka 78 (#6434) üzenetére


mezis
nagyúr

Vételi üzemmódban (feltöltés) lehet "morcosabb" nagyobb nyereségű antennákkal.
De letöltésnél? :F [link]

mezis

(#6436) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok! Vásároltam egy Tp-Link Archer AX20-ast ami egy Telekomos Kaon CG3000 kábelmodem mögé megy majd, mit érdemes beállítani rajta? :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#6437) Headless válasza Milka 78 (#6432) üzenetére


Headless
őstag

legyen külön neve a 2.4 és 5ghz-es wifinek a telefonon, meg csakk az 5ghz-est allítsd be.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6438) mastodon


mastodon
aktív tag

Úgy láttam, hogy jött új firmware az Archer AX50-re. Miért nem listázza ezt fel a rooter szoftvere? Valamint várhatóan ez frissítés egy sima ügy még akkor is, ha én töltöm le a fájl és mutatom meg neki, ugye?

(#6439) Milka 78 válasza Headless (#6437) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen ez lett a megoldás :R . Mondjuk az mindenképpen elszomorító, hogy 2.4ghz-n, lakótelepi környezetben baromi gyenge az AX10, a 1043nd érezhetően erősebb ezen tartományban.
Lenne még egy kérdés. Lehet teljes beállítást (gondolok itt a fix ip és egyéb beállításokra) lementeni, átvinni AX10-ről AX20-ra?

[ Szerkesztve ]

(#6440) Peltár válasza mezis (#6431) üzenetére


Peltár
aktív tag

Aztán az Asus miért fogadja el a gyárit?
A TP -Link szintén gyári oldalról lett letöltve, de ott sincs sehol leírva hogy át kell nevezni, csak az, hogy feltétlenül kábelen és nehogy lekapcsoljam az áramot frissítés közben. :DD
A TP-Link magyar képviselete sem említette , vagy mondott rá valamit, amikor rákérdeztem.
Az OPENWRT oldalán találtam rá a konkrét névre egy másik régi router kapcsán ha vissza akarod rakni az eredeti FW-t. Hát igen az a MR100 egy újszülött, neki új volt a frissítés mert a régi volt rajta az első gyári. Na mind1. Az új rendben működik.

(#6441) mezis válasza Peltár (#6440) üzenetére


mezis
nagyúr

"Aztán az Asus miért fogadja el a gyárit?"
Talán mert a fw-t nem ugyanaz team írta.

mezis

(#6442) woodworm válasza Peltár (#6440) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az openwrt oldalán talált leírás csak a tftp-s felrakásra vonatkozik. Nem találkoztam még olyan tp-linkkel, ami a webes felületen csak meghatározott formában fogadta volna el a frissítést. Olyan volt, hogy a hosszú fájlnevek gondot okoztak, ilyenkor rövidebre kellett nevezni, de ez jobbára az openwrt-s image fájlokat érintette.

(#6443) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Router csere előtt állok, ajánlást már kaptam Asus termékekre, de mivel több tp-link eszköz van itthon, ami jól működik, ezekre is kérnék ajánlást.
Kétszintes családi házba (2x80nm, alul tégla vagy ytong válaszfalak, felső szinten gipszkarton válaszfalak, felső szint felett van padlás, gipszkarton mennyezet) szeretnék routert cserélni a meglévők helyére. Bejövő net gigabites Digi, alsó szinten Synology RT1900AC működik nagyjából a mértani középpontban (ezen kívül egy Synology NAS valamint egy 24 portos gigabites switch), felső szinten 2 db AC van. Nagyon rossz a wifi lefedettség lent, fent tűrhető a két külön AC-nek köszönhetően, de érdekel a mesh rendszer.
A router egy kimeneti vezetékes portját használnám lévén van egy gigabites switch a rendszerben, erre van felfűzve minden lakószoba. Vezetékes eszközből 3 db TV, 1 db NAS, egy db médialejátszó, 3 db PC, 1 PS5 említésre méltó, vezeték nélküli hálózatokhoz csatlakozik 4 telefon 3 tablet, 2 laptop csatlakozik.

A célom: Wifi 6 eszközt/eszközöket keresek, működjön együtt a Synology NAS-sal, legyen a teljes felső szint 1 db wifihálózat, vagy ha megoldható, hogy a router után kötött switch-re fűzök fel 5-6 db mesh dobozt, akkor az egész lakás 1 db jól lefedett wifihálózatot alkosson. A felső szintet a padláson elhelyezett eszközökkel oldanám meg, nem szeretem a kábeleket látni, a padláso meg a szobák felett pont el tudnám helyezni a mesh dobozokat.

Köszi az észrevételeket, javaslatokat, ötleteket előre is :R

(#6444) Steady74 válasza Steady74 (#6443) üzenetére


Steady74
addikt

Ez a páros szerintetek milyen lehet?
router+mesh

(#6445) jas39


jas39
tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. van Egy Archer C2 es routerem amihez vettem egy 32 Gb os pendrive-ot, megcsináltam a media share mappát, de nem tudom, hogy lehetne pl filmet bemásolni?!
Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#6446) Manka76 válasza jas39 (#6445) üzenetére


Manka76
senior tag

Hálózati meghajtót létrehozod és mehet is rá mit bármelyikre C, D..

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#6447) jas39 válasza Manka76 (#6446) üzenetére


jas39
tag

Köszönöm! Meg is van!

(#6448) boorit


boorit
csendes tag

Sziasztok!

Szüleim vettek egy TP-Link MR100 routert, amit egy darabig SIM kártyával használnának, de sajnos nem sikerül nekik működésre bírni. Addig sikerült eljutnom velük, hogy a router menüjében megtalálják a SIM beállításokat, de ott annyit ír, hogy SIM Card Status: Unknown, és nem enged semmi állítani.
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Telefonba rakva működik a SIM.

(#6449) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!

Van nekem egy Tplink MR 200 V2 routerem.
Szeretnék rát elepíteni egy Gargoyle firmware-t le is töltöttem a
gargoyle_1.12.0-ramips-mt7620-ArcherMR200-squashfs-sysupgrade.bin

De nem tudom feltelepíteni tp link felületről,
próbáltam átnevezn, az nem segített,
valaki tud nekem ebben segíteni ez a hibaüzenet:

A célom az hogy a routerrel a B3-as hálozatra csatlakozzak mert a B20 használhatatlan, (az a baj hogy a router mindig b20-ra csatlakozik) sajnos azonban az MR 200 V2 gyári firmwareban nem lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#6450) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Hello

Van egy AX73 Router-em és az a gondom hogy a WOL nem müködik normálisan egy idő után nem tudom felébreszteni a gépet se wan se lan-ról csak ha brodcast címre küldök ébresztést lan-on.
Amivel kezdtem az hogy:
ip & mac binding beállítottam
csináltam egy DynDNS címet
port forward-oltam a portot WOL-hoz
gép statikus ip kapott. Olyat ami nincs benne DHCP szerver tartományába nehogy IP ütközés legyen.
Gép biosá-ba engedélyezve lett hogy felkeltheti pci-e cucc.
Windowsba letiltottam a gyors rendszer indítás funkciót és a hálozati adapternél engedélyezve van hogy ébredhet Magic Packet-re.

port forward és DynDns csodálatos működik monitoroztam csomagok megjönnek.
Amit észrevettem hogyha a ip & mac binding menüben nem szürke a "csuszka" akkor nem ébred csak ha broadcast cím re küldök csomagot lan-on.

Ez mitől van ? Valami bug ?
Már nem tudok mit csinálni HELP PLS :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.