Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) FattyDove


FattyDove
őstag

Az létezik, hogy Archer AX1500 V1-el nem lehet weboldalakat blokkolni? Legfrissebb firmware.

[ Szerkesztve ]

(#7102) cigam válasza FattyDove (#7101) üzenetére


cigam
félisten

A Manuel szerint van benne "Parental control" [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7103) FattyDove válasza cigam (#7102) üzenetére


FattyDove
őstag

Áááá, hogy a gyerekfelügyelet lesz :DDD Oké, köszi!

(#7104) magy1975 válasza gabi123 (#6952) üzenetére


magy1975
csendes tag

Szia!
Megoldódott a hiba?Mi lett a megoldás?
Pár napja ugyanezzel a kínlódok,hogy nincs internet a wifin.Reset után addig jó amíg nem
megyek a jelen kívülre,utána újracsatlakozásnál már megint nem jó.

(#7105) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

TP-link switch témában itt is lehet kérdezni? TP-Link TL-SG105E-ról vélemény érdekelne.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7106) cigam válasza tasiadam (#7105) üzenetére


cigam
félisten

Bőven belefér.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7107) tasiadam válasza cigam (#7106) üzenetére


tasiadam
veterán

akkor a vélemény érdekelne a switchről

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7108) Borisz76 válasza tasiadam (#7107) üzenetére


Borisz76
veterán

Megveszed, összedugod, elfelejted.
Én lassan 10 éve használok 2 db 8 portos gigás TP-Link switchet ilyen módon.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7109) tasiadam válasza Borisz76 (#7108) üzenetére


tasiadam
veterán

Jelen állás szerint a QoS miatt nincs pingelés ha töltök, egyik gépen sem, a telefon és TV pedig nem releváns. Viszont ha egy adott switchre kötök rá 2 gépet ami eléggé adatintenzív, mert munkára és letöltésre is van használva, meg mondjuk eközben másolok valamit át egy vékony kliensre, akkor a QoS hiányában összeakadhat, nem? Vagy a switchnél nem lényeg a QoS megléte? MErt akkor fogom a régi gigabites huawei routert és AP-ként használom antenna nélkül

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7110) Borisz76 válasza tasiadam (#7109) üzenetére


Borisz76
veterán

Sokszor csak hátrány a QoS.
Próbáld ki AP-ként a Huawei-t!
Antennák maradhatnak rajta.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7111) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Gyorskérdésem lenne, mely az alábbi:
Ismerőröm kezembe nyomott egy routert (TP-Link Archer C5 v4), mely esetében azt mondta valami gond van, folyamatosan újraindul és nem lehet a wifihez csatlakozni.

Ma bedugtam itthon - Modem => WAN Port - volt is netem, de kb 10-20 mp után elszállt, sárga ikon a "net/internet= ikonnál, majd folyamatosan restartol.
- Factory reset megvolt
- Próbáltam hosszabb ideig áramtalanítani nem segített

Ahogy nézem van pár próálkozási mód, amit megtehetek, de kb ugyanaz a szitu. Rövid ideig olyan mintha menne, majd restart, ledek sorba villognak mind, majd a internet ikon sárgán villog majd router restart.
Lehet ezzel bármit kezdeni?
Ha bármi áron lehet vele bármit kezdeni pl.:custom FW, akkor kérlek dobjatok egy linket és próbálkozom.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7112) kpityu2 válasza stigma (#7111) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem van egy ilyen típusom, villámcsapás kivégezte a WAN portját. Feltettem rá az OpenWrt-t, kikapcsoltam a hibás portot és az egyik LAN-t bekonfigoltam WAN-nak.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7113) Mezga Aladár válasza stigma (#7111) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én kipróbálnám egy másik táppal.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7114) tasiadam válasza Mezga Aladár (#7113) üzenetére


tasiadam
veterán

az, kevés neki a power. Én hülye, összedugtam a c7et egy 941 táppal, mert belement, alapjáraton eldöcögött, de ha ment bele 1 kábel, ment is az újraindulás

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7115) stigma válasza kpityu2 (#7112) üzenetére


stigma
addikt

Köszi az infót napokban valamikor kipróbálom. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7116) stigma válasza Mezga Aladár (#7113) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, igen bajom annyi, haverom egy másik eszköz tápját adta hozzá sajnos, így nekem egy D-link switch tápjával tudtam kipróbálni, ami kb paraméterre olyasmi mint ami kell neki.
Ez is okozhat gondot az biztos, de mint kiderült megvan a gond mitől lehet ez a probléma.
Egy olyan elosztóra van dugva a router ami napi szinten este le van kapcsolva, reggel vissta, így szerintem ez okozta az, hogy a router tönkremegy.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7117) mezis válasza stigma (#7116) üzenetére


mezis
nagyúr

"... olyan elosztóra van dugva a router ami napi szinten este le van kapcsolva, reggel vissta, így szerintem ez okozta az, hogy a router tönkremegy."
:(
Az otthoni internet (betárcsázós modemekkel kezdődött) kezdete óta minden éjszakára áramtalanítok modemet, router, TV-t, mosógépet,..., de még egyiket sem kellett javítani.
A tápegységek ESR elkóit sem kellett cserélni, ellentétnem az ismerősök 24/7-ben működtetett eszközeivel.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7118) Mezga Aladár válasza stigma (#7116) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Annyit lehet még kipróbálni, a reset után, az utolsó firmware-t manuálisan újra telepíteni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7119) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Van egy Digitől bérelt AX10 router aminek nem érem el a kezelőfelületet. Böngészőből egyáltalán nem, tether appból újraindítás után pár percig be tudok jelentkezni, egyszer sikerült egy SW update is onnan, de ugyan ez a helyzet.
Net van, amúgy minden működik rendesen.
Mit lehetne ezzel kezdeni?

(#7120) Borisz76 válasza flegga92 (#7119) üzenetére


Borisz76
veterán

1.
Ha csak alap dolgokat akarsz beállítani és nem éred el a felületet, akkor cseréltetném a Digi-vel.

2.
Ha komolyabb dolgokat is szeretnél, akkor a Digi által adott eszközt BRIDGE módba kell állítani.
Ekkor "csak" átengedi magán a netet ....emiatt egy SAJÁT routert kell mögé akasztani ami elvégzi a PPPoE csatlakozást és úgy konfigurálod ahogy neked jól esik.
Ez utóbbi a jobb de drágább megoldás...hacsak nincs elfekvőben egy routered.

Megjegyzés :
Ez a megoldás ugye +1 eszköz folyamatos üzemeltetését jelenti.
A szolgáltatói eszköz bridge módban nem sugároz wifi-t és a felülete sem elérhető !

Átállítani a Digi honlapján lehet vagy telefonon az ügyfélszolgálat is megteszi....miután azonosították a felhasználót.
Szolgáltatások / Eszközkezelés menüpont.
[kép]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7121) flegga92 válasza Borisz76 (#7120) üzenetére


flegga92
senior tag

ONT bridge módban van, fél éve üzemel így.
Fix IP címet és port forwadot szeretnék egy új eszköznek osztani. Már másik két eszköznek van már, működik rendesen.

(#7122) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Van egy Archer AX10 routerem, de a 2 szintes házunkban nem tudom olyan helyre helyezni, hogy mindenhol jó legyen a wifi.
Így, gondoltam a Mesh hálózatra. Itt visszaolvasva találtam, ezt a linket, mint kompatibilis eszközök. Akkor, ha jól értem, nem egyforma a OneMesh és a Mesh?
Ezekkel nem kompatibilis az AX1500-am?

OnePlus Nord

(#7123) Chosen


Chosen
addikt

Deco X50-hez jött update:

Még mindig nem lehet szétbontani a Wi-Fi-t külön 5Ghz-re és külön 2.4Ghz-re, de másképp megoldották.

Most már be lehet állítani az appból, hogy adott kliens milyen frekvencián csatlakozzon. Így mondhatni megoldották a problémát.

Emelett már azt is be lehet állítani, hogy adott kliens melyik Deco-ra csatlakozzon. Nekem volt olyan, hogy magától a gyengébb jelerősségűre csatlakozott (amikor jó és nagyon jó között kellett választania). Így már ez is megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#7124) Bácsika78


Bácsika78
friss újonc

Sziasztok ! TP-LINK TL-MR6400 használok kamera rendszerhez mobil internettel. Sajnos kűltéren használom, de a villanyóra szekrényben kapott helyett a eufy hombase2-vel. Eddig szuperül működött. Lehet a hideg is közrejátszik benne,
de offline-t ír az eszköz (eufy) pingelni lehet a rutert távolról vagy milyen megoldással lehetne újra indítani…
200 km vannak tőlem sajnos … :( köszönöm s válaszokat előre is.

(#7125) Deck


Deck
titán

Jelenleg upnp-t használok, ami elég kényelmes bár olvasom, hogy nem biztonságos :DDD

Adott 3 PS5 és ha ugyanazt a portot akarom engedélyezni a Port Forwarding alatt (csak másik ps5 esetében) akkor nem engedi. Port Triggering-nél nem kell megadnom IP címet így az engedné.

Akkor legyen a Port Triggering? Vagy a kényelmes upnp?

:R

PS5

(#7126) cigam válasza Deck (#7125) üzenetére


cigam
félisten

UPNP esetén sem használhatják ugyanazt a portot. Ha most megnézed a routeren az upnp porckiosztást, szinte biztos hogy mindegyik PS5 más-más portot kapott.

Ennek megfelelően mind3 eszköznek másik pontszámot adhatsz meg.

Nincs konzolom, de minek neki pontot nyitni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7127) Deck válasza cigam (#7126) üzenetére


Deck
titán

Hogy, minden okés legyen multiban. [link]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#7128) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok.

Nemrég vettem egy Archer AX55-ös routert. Előtte egy 1043ND volt. És abban volt olyan wifi beállításnál, hogy ország régió kiválasztása. Ennél nem találok erre mód-ot. Vagy csak jól el van dugva? Lehetséges váltani?

(#7129) Manka76 válasza ЯΞD (#7128) üzenetére


Manka76
senior tag

Szerintem már nincs benne. Én sem találtam meg az AX6000-ben, átraktam volna EU-n kívüli régióra.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#7130) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Pár napja vettem egy TL-WA1201 v3 AP-t. Azt szeretném kérdezni, hogy a hozzá adott POE injektor az gigabites lehet? Maga az AP gigabites porttal rendelkezik, csak erre nem találok infót.
Köszi a segítséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7131) ЯΞD válasza Manka76 (#7129) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Hát ez nagyon gáz...

(#7132) Pocpet


Pocpet
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott DS116 NAS, router csere történt (Archer AX23-ra) és azóta nem találom nas-t a hálózaton ip cím alapján. Az az érdekes, hogy a \\nasnev-re keresve elérem tartalmat és normál módon tudok használni fájlszinten, de nem tudok böngészőből a DSM-be belépni. A probléma hogy sem a dsFinder alkalmazás sem a find.synology.com nem találja. A nas nevére pingelve sem kapom vissza az ip címet és a routerben sem találom az eszközlistában. Valamilyen ip címe gondolom kell legyen. A régi ip címe ez volt 192.168.1.8, viszont az új router 192.168.0.XXX tartományból oszt. Itt lehet a probléma? Nem lehet valahogy elfelejtetni a nas-al az ip-jét amit kapott előtte? Elvileg neki kapnia kéne a DHCP-től az ip-t, nem? A routerben nem léne megtalálnom mint csatlakoztatott eszközt mindenképp? Mit lehetne tenni? Köszönöm.

(#7133) Pocpet


Pocpet
csendes tag

Megoldott, statikus ip volt beállítva :W

(#7134) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott két CPE210 egymással párba téve, tehát az első AP-ba rakva míg a másik Kliensbe. Na most az AP-ba rakott gond nélkül megy, de a Kliensbe rakott az kapcsolódik a hálózathoz pár másodpercre, majd elejti pár másodpercre, majd megint megtalálja. Mi lehet a probléma forrása? Megdöglött volna? Garancia még kell legyen rá mert idén vettem, de együtt a kettőt.

Úgy vettem észre hogy nem jó hogy a kamerarendszer képét tegnap este nem tudtam megnézni, mert nem jött létre a kapcsolat. Advanced IP Scanner-el még tegnap indítottam egy vizsgálatot, és az bökte ki hogy nem megy. Próbáltam távolról belépni a menübe, de sikertelenül. Ma fizikailag megnézve csak a Power és a Lan led világított, tehát a kapcsolat meg kell legyen az NVR felől, de akkor mi a gond. Lekaptam a helyéről, de Lan-on se akart működni, így reseteltem. Ezután elértem menüjét, be is állítottam az itthoni routerre hangolva ugyanúgy kliensbe téve és akkor jöttem rá hogy kapcsolódik,de el is ejti. Menüben bent maradva ki vágja hogy Failed to data, tehát megszakadt a kapcsolat. Így használhatatlan az eszköz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#7135) Marci112233 válasza Marci112233 (#7134) üzenetére


Marci112233
őstag

Fogalmam nincs mitől, mgeint újra beállítottam egy reset után, és most működik ahogy kell neki csak az itthoni fő router jeléről. Holnap megy vissza a helyére, és átállítom az elérési utat aztán meglátjuk mit művel. Azt már kiderítettem hogy 5 év garanciát kaptam rá, tehát ha mégis hibás lenne akkor is van még időm vele.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#7136) eladohardver


eladohardver
őstag

Hi!
AX1500 -ban lehet valamilyen úton WOL magic packetet küldeni? Valahogy nem sikera távolról VPN-en keresztül ébreszteni gépet... :O
PLS Advise

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#7137) PrivátVPS


PrivátVPS
csendes tag

Sziasztok,
Kérdésem az, hogy a vendég wifit lehet e más hálózatra tenni?
illetve van e lehetőség más szoftvert felrakni a decokra?
köszönöm

(#7138) palika!


palika!
csendes tag

A Milyen router vegyek? topikban a TP-Link Archer AX6000 ajánlott router. Egy ilyen a Mammut Media Marktban utolsó, kiállított db 73.500 Ft-ért (doboza lejjebb a polcon) volt még elérhető. Ha valaki épp ilyet vadászott, annak talán segítség. Off-ba rakom, és ha valaki megveszi, vagy már nem találja, akkor írja be, hogy más már ne keresse.

(#7139) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sziasztok,

Én vagyok b****sz vagy tényleg nem lehet acl-t beállitani a tp-link archer c6-on? Letöltöttem a legfrissebb szoftvert is, de csak eszközöket enged tiltani... :F

(#7140) Mezga Aladár válasza BoneDragon (#7139) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szülői felügyelet?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7141) BoneDragon válasza Mezga Aladár (#7140) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ez nem az. Google alapján simán lehet acl-eket beállitani tp-linkbe de nekem egyszerüen hiányzik az egész felület a security részen.

(#7142) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Ma reggel jelzett a Tether app, hogy van frissítés az AX1500 -amra (hardver verzió: Archer AX10 v1.0).
Rányomtam, befrissített, újraindult (ahogy eddig minden frissítés telepítése után) de most nincs wifi. A router LED-jei jelzik mindkettő wifit, hogy működnek. Ha az app-pal belépek és kikapcsolom a wifi-ket, akkor a wifit-t jelző LED-ek kialszanak, visszakapcsolva rendesen visszakapcsolódnak a LED-ek. Tehát én úgy látom, hogy jól működik, de mégsincsenek meg a 2,4 és az 5GHz-es wifi sem.
Mi lehet a gond? Hibás volt a frimware? Vagy elrontottam valamit, bár mindig így csináltam. Vissza lehet állni az előzőre?

A segítséget előre is köszönöm!
Zsolt

OnePlus Nord

(#7143) cigam válasza BoneDragon (#7141) üzenetére


cigam
félisten

Belinkeled mit értesz acl alatt?

r_zsolt
Ez fura, mert ilyen a tavaly augusztusival fordult elő: [link] Ott a link az új béta ill. egyel régebbi fw-re is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7144) barabasb


barabasb
tag

Az lehetséges, hogy egy AX55-nek, 4 antennával sokkal gyengébb a wifis hatósugara, mint egy mezei Huaweinek, 2 fikányi antennával? mert úgy tűnik. Az archer alig vergődik át egy felső szintről alsóra (egy mennyezeten keresztül), míg a Huawei megy mint állat :F

(#7145) Borisz76 válasza barabasb (#7144) üzenetére


Borisz76
veterán

A wifi szépsége....
Nem mindegy a falak anyaga, vastagsága.
Az antennák szögének állása.
A kliensek képességei.
stb....stb....

Húzz kábelt a felső szintre és akassz rá egy routert AP módban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7146) barabasb válasza Borisz76 (#7145) üzenetére


barabasb
tag

Igen, elfelejtettem hozzátenni, hogy a két router ugyanazon a falon kell átmenjen, ugyanazokra a kliensekre. Vagyis a paraméterek ugyanazok, csak a router más. Egyébként az antennáknak mi az optimális állása? Én úgy gondolnám, hogy hosszában sugároz, azaz az oldala kell a kliens felé nézzen. Vagy nem?

(#7147) Borisz76 válasza barabasb (#7146) üzenetére


Borisz76
veterán

Kb így kell elképzelni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7148) barabasb válasza Borisz76 (#7147) üzenetére


barabasb
tag

Erre gondoltam, de nulla hatása van. Ellenben az AX55-től 30 centire lévő Deco M4 úgy áttolja a jelet, mint a huzat. Lehet hibás a router? valamennyi jelet sugároz, de mondom, a többihez képest, ami kevésbé korszerű, jóval gyengébben.

(#7149) Borisz76 válasza barabasb (#7148) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezért is kábeleztem be az egész házat mert a wifi bizonytalan.
Csak a telefonok és tablet lóg nálam a wifi-n ....amiken ugye nincs fizikailag LAN csatlakozó.

Nálam egy darab TP-Link EAP660-HD van majdnem pontosan az épület közepén a mennyezeten. ( 100 nm-s , földszintes KÁDÁR kocka ház )
Mivel ennek kb ez az ideális elhelyezése.
Ez beszórja 2.4 GHz-en és 5 GHz-n is az egész házat.
Legtöbb helyen csak 1 falon kell átmennie a középen lévő előszobából a szomszédos szobákba.

De néha kimegyek hátra a teraszra a fotelbe....a ház és a kerítés tövénél....ahová kb 4 falon kell átmennie a jelnek. És ott is tudok a tablettel filmet nézni az 5 GHz-s hálózaton.
Pedig a 2.4 GHz lassabb de jobban átmegy a terepakadáklyokon.
Az 5 GHz pedig gyorsabb adatátvitelt tud de hamarább megfogják a falak, a födém...stb.

Tehát zsákbamacska a vezeték nélküli kapcsolat.
Függ a routertől / terepakadályoktól / klienstől is.

Esetleg a [Milyen routert?] vegyek topikban érdeklődj megoldás után.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7150) cigam válasza barabasb (#7144) üzenetére


cigam
félisten

Az advanced-en keresztül megnyitva a wireless settings-t mire val állítva a "transmit power"? 2,4GHz-en vagy 5GHz-en?
Csomagoló fólia az antennákon maradt?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.