Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősöm DIGINET AKTÍV 50 usb stick-hez vásárolt egy TP-Link TL-MR3020 Router-t
Van valakinek tapasztalata ezzel az eszközzel, hogy hogyan kell összepárosítani a Digi usb stickkel?

(#6302) mezis válasza Daywalkerke (#6301) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Quick setup-al nem megy?

mezis

(#6303) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Tp-link ax20 routerrel mennyire vagytok megelégedve? Tudnék venni használtan egy szintén erős hardverű AC2300 - at amit nagyon dicsérnek arukeresőn de így fórumokon sose találok róla semmit. Az AC2300 - at 15-ért tudnám venni használtan még 2 év garival, a ax20 - at 20000-ért újan azthiszem 2 év garanciával. Árát és hardvert figyelembe véve szerintetek melyik éri meg jobban?

(#6304) Imi1981 válasza Imi1981 (#6303) üzenetére


Imi1981
veterán

Már tárgytalan megrendeltem az ax20 - at.

(#6305) oszy válasza Imi1981 (#6304) üzenetére


oszy
veterán

Úgy gondolom jobban is jártál. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6306) Imi1981 válasza oszy (#6305) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem is csak nem akartam ennyit költeni most. De rábeszéltem magam 😄 . Elvileg pénteken kapom kézhez emagról.

(#6307) Imi1981


Imi1981
veterán

Elég kihalt ez a topik de azért kérdezek/írok hátha jár erre valaki. Ezzel a smart wifi connect - el kinek mi a tapasztalata? Én most bekapcsoltam tp-link ax20 - on és próbálom pár napig mert ha jól működik akkor jó dolognak tartom.
Eddig tetszik ez az ax20! Stabil wifi, gyors is és az tether alkalmazás se rossz bár azért jó lenne ha minden elérhető lenne benne mint a webes beállítási oldalon. Kábelen eddig a legnagyobb mért sebesség speedtesten!
Egy Asus ac 65p helyére raktam amivel nagyon elégedett voltam de a wifi hatótávja kevés volt. Ez az ax20 nagyon jó wifi hatótávolságú még talán a szintén nagyon jó tenda AC9 - et is veri (volt az is) . Asus ac 65p megmaradt AP módban mert nem akarom eladni.
Szóval a lényeg, hogy elégedett vagyok az ax20 - al.

(#6308) osonte válasza Imi1981 (#6307) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy alacsonyabb sebességen csatlakozik a telefonom amikor be van kapcsolva, mint amikor fix 5Ghz-re teszem (36-os csatona 80Mhz). A kikapcsolt Smart Connect hátránya az, hogy amikor hatótávolságon kívül érek, akkor megszakad az internet, ezzel szemben ha be van kapcsolva akkor átáll 2.4Ghz-re. Nézd meg hogy elég -e a hatótáv az 5Ghz-es eszközeidnek és ha nem, akkor kapcsold be a Smart Connectet, így magától kapcsolgatja az 2.4/5Ghz-et...

(#6309) Imi1981 válasza osonte (#6308) üzenetére


Imi1981
veterán

Próbáltam és átvált de nem azonnal! Kicsit azért még szarakodik 5ghz - en és egyszer csak átvált 2.4-re . Viszont mikor vissza megyek router közelébe akkor nagyon gyorsan vissza vált 5ghz - re. Egyelőre tetszik. A sebesség valóban lassabb kicsit de nem vészes (használat során észrevehetetlen) .
Ezeket érdemes bekapcsolni kép?

(#6310) osonte válasza Imi1981 (#6309) üzenetére


osonte
senior tag

Igen, mind a kettőt érdemes bepipálni. Hasznát akkor veszed ha kliens is tudja, de amennyiben nem, rosszabb nem lesz semmi. Szóval csak előnye van. A kérdőjelre rámész ott írja is mit csinál.

(#6311) Imi1981 válasza osonte (#6310) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Bekapcsoltam.

(#6312) FattyDove


FattyDove
őstag

Most én vagyok hülye, de ez az utolsó firmware release mégis mi a pöcs? Nézzétek meg a 2 changelog-ot

Valaki többet ivott a kelleténél a műszak alatt?

[ Szerkesztve ]

(#6313) oszy válasza FattyDove (#6312) üzenetére


oszy
veterán

Vagy kevesebbet! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6314) Diák66 válasza FattyDove (#6312) üzenetére


Diák66
őstag

Hát nem tudom, de pl.: Archer MR600 V1 esetében botrányos, amit művelnek firmware ügyben. Már sehol semmire se reagálnak, más firmware meg nincs rá, csak a gyártói.

(#6315) Raiden_ válasza FattyDove (#6312) üzenetére


Raiden_
tag

Az első sortban van a lényeg : "New Features/Enhancement" tehát ha valamelyik funkció
már létezett az előző verzióban akkor az tovább fejlesztve, mi ezzel a probléma ?

(#6316) jeni


jeni
félisten

Üdv.
Az OneMesh azonos az Asus esetén az AiMesh-el?
Ha igen a kettő összekapcsolhatóak-e?

[ Szerkesztve ]

(#6317) FattyDove válasza Raiden_ (#6315) üzenetére


FattyDove
őstag

Mondjuk pl ez?

7. Maximum number of clients on the single-band network increased to 128;
vs
5. Increased the maximum wireless clients of single-band network from 64 to 128;

Aztán ez csak 1 példa.

(#6318) Raiden_


Raiden_
tag

Javítottak a maximális kliens akár 128* helyett a maximális kliens 64 - 128, (optimalizálták)
pl. a menün belül be lehet állítani valamit amit eddig nem lehetett, de ezt csak az
tapasztalja aki a érintett eszközt használja, tehát látta az előző és az új verziót is.

(#6319) FattyDove válasza Raiden_ (#6318) üzenetére


FattyDove
őstag

Nem. Mindkét esetben azt írják, hogy felemelték 128-ra.

from 64 to 128;

vs

increased to 128;

De akkor tovább megyek:

1. Added OneMesh feature;

vs

1. Added OneMesh feature;

5. Fixed the bug that TKIP encryption was not supported in 11ax only mode;

vs

6. Fixed the bug that the router can't support TKIP encryption under 11ax only mode;

[ Szerkesztve ]

(#6320) woodworm válasza FattyDove (#6319) üzenetére


woodworm
veterán

Az feltűnt, hogy nem egyezik a hardververzió? Az utolsó buildet rosz helyre sikerült linkelniük.

(#6321) Gubek-Einste válasza jeni (#6316) üzenetére

Nem, a gyártók mesh megoldásai nem kompatibilisek egymással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6322) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. tp-link archer ax20 V 1 routerem van. A jelenlegi firmwarev1.0.9 Build 20200708 rel.55037(4555). Látom hogy a gyári honlapon már két frissítés is szerepel az enyémhez képest. [link] A router webes felületén firm ware frissítés opciót elindítottam az ellenőrzéskor ki irja hogy van frissebb firmware,de hiába próbálom,nem frissíti. Ez után Letöltöttem a legfrissebbet / V1_210524. Kiadás dátuma: 2021-07-02/ kicsomagoltam, majd a router webes felületen, újra elindítottam a firm ware frissítés opciót. Ismét ki írja hogy nem a legfrisseb a firm ware,majd kéri az uj fájl helyét. Be is illesztem a kicsomagolt fájlt, el is indul a frissítés, de ki írja hogy nem sikerült frissíteni? Mit csinálok rosszul? :R

(#6323) osonte válasza kromatika (#6322) üzenetére


osonte
senior tag

Esetleg próbáld meg a legrégebbire frissíteni (az is újabb mint a jelenlegid), utána a középsőre és a végén a ténylegesen legújabbra.

Mintha az egyik frissítésnél kiírta volna hogy nem lehet visszalépni az előző verzióra. Lehet az a baja, hogy valamin változtattak és a legrégebbi firmware-ból nem enged egyből a legújabbra ugrani.

(#6324) kromatika válasza osonte (#6323) üzenetére


kromatika
veterán

Szia. Próbáltam úgy is. Akkor is azt irja ki hogy nem sikerült frissíteni.Nem értem mi lehet a baj. Esetleg van valakinek ötlete?

(#6325) mezis válasza kromatika (#6324) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- UTP kábeles kapcsolattal próbáltad a frissítést?
- Frissítés előtt visszaállítottad az alap (gyári) állapotra?

mezis

(#6326) osonte válasza kromatika (#6324) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem is ez lett volna a végső ötletem, hogy gyári állapotra visszaállítani és azt hiszem akkor fel is dobja az a szoftver frissítést...

Mást már nem nagyon lehet vele csinálni. Most vetted? Esetleg még benne vagy a 14 napban? Bár garancia mindenképpen van rá, én visszavinném/küldeném ha sehogy sem lehet frissíteni.

(#6327) Multikiller


Multikiller
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget!
Vettem egy Tp-link Archer C6-o routert.
WDS módban akartam összekötni a UPC routerével 5 Ghz-en.
Sehogy nem akart összejönni. A neten találtam egy megoldást. Van egy rejtett rész a menüben, ahol ki lehet választani a WDS módot. Így sikerült összelőni a gépemmel, de pár másodperces különbséggel óránként eldobja a jelet 3-4 másodpercre, majd megint minden működik.
V2-es verzió 1.3.6 FW
Mi lehet a gond?

(#6328) Grg válasza Multikiller (#6327) üzenetére


Grg
tag

Pl. lehet ez is az okok közt: (idézet máshonnan)

"Nagy hátránya a WDS összeköttetésnek, hogy a fizikailag elérhető sávszélességnek csak a felét lehet realizálni, mint használható adatátviteli sebességet. Azaz például ha két WiFi routert a távolság és az alkalmazott antennák miatt csak 18 Mbit/s sebsségen sikerült összekötni, akkor 9 Mbit/s sebességet használhatnak a WiFi adapterrel csatlakozó kliens számítógépek.

Másik nagy hátránya a WDS-nek, hogy sajnos nem egy kiforrott szabványt képvisel. Gyakran találkozni olyannal, hogy X gyártó WiFi routere képtelen Y gyártó WiFi routerével működőképes WDS kapcsolatot létesíteni, noha papíron a WDS-t mind a két gyártó routere támogatja. Előfordul az is, hogy maga a WDS működik, de csak addig, amíg a WiFi hálózatot védendő a WPA titikosítást be nem kapcsoljuk. Éppen ezért erősen ajánlott, hogy a WDS-el összekapcsolandó WiFi routerek azonos gyártó azonos típusú termékei legyenek (azaz teljesen egyformák legyenek úgy hardver, mint szoftver tekintetében). Ha erre nincs lehetőség, akkor mindenképpen ragaszkodjunk egy próbához, mielőtt ténylegesen beruháznánk egy új WDS képességű WiFi routerre. Mivel a WDS kapcsolat után az eddig két külön hálózat egy nagyobb hálózatot fog alkotni, ezért különösen ügyelni kell arra, hogy az egyes hálózati szolgáltatásokat nyújtó funkciókat kapcsoljuk ki a második, harmadik, stb. számú WiFi routeren. (Pl routing funkciók, DHCP szerver, DNS szerver.)"

[ Szerkesztve ]

(#6329) [Laca]


[Laca]
csendes tag

Sziasztok!
Ide is belinkelem a kérdésem, hátha itt több sikerrel járok :)

[link]

Vajon mit tudnék tenni, hogy működjön rendesen?
Akinek van hasonló eszköze, ha kipróbálná, megköszönném :)

(#6330) [Laca] válasza [Laca] (#6329) üzenetére


[Laca]
csendes tag

közben találtam ezt: [link]
valószínűleg ugyanaz a gond itt is

(#6331) [Laca] válasza [Laca] (#6330) üzenetére


[Laca]
csendes tag

ha valakit érdekel/érint, válaszolt a TP-Link support:
rejtett SSID és Whitelist együtt, néhány androidos telefonnál okoz ilyen problémát

(#6332) Imi1981


Imi1981
veterán

Ax20 16990 Ft-ért van emagon és extreme digitálon! Ez nagyon jó ár érte szerintem. Én 21 ezerért vettem még. Aki ilyet akart most vegye.

[ Szerkesztve ]

(#6333) simpley


simpley
őstag

Üdv,
létrehoztam egy topikot Mercusys router használók számára, tudtommal az a TP-Link almárkája: [link]

signed by simpley.

(#6334) Dan-szan válasza Imi1981 (#6332) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia,

Megvagy elégedve az Ax20-al? Hezitálok ez és az Ax50 között, nem tudom mi a lényeges különbség közöttük vagy hogy számomra fontos és kihasználom e azokat :B .

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#6335) Imi1981 válasza Dan-szan (#6334) üzenetére


Imi1981
veterán

Én nagyon elégedett vagyok! Nagyon jó wifi hatótávolságú és beton stabil! Soha nem dobott le a wifi vagy szakadt meg a kapcsolat. Ax50-et tudtam volna venni 15-ért használtan de nem mertem mert eléggé szidják árukeresőn, hogy nagyon melegszik és néha újraindul (lehet a melegedés miatt). Mások meg dicsérték de én nem mertem kockáztatni így inkább az agyon dicsért ax20-at vettem újan. Nem bántam meg mert eddig tökéletesen működik. Fő routerként használom 1000 /1000 megabites nettel.

(#6336) Dan-szan válasza Imi1981 (#6335) üzenetére


Dan-szan
senior tag

:R a gyors véleményt. Engem is az árukeresős panaszok, rossz tapasztalatok bizonytalanítottak el az Ax 50-től. Most egy ac-s Asus van lehet szintet lépek és beújítom a 20-ast most tényleg jó áron van.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#6337) Imi1981 válasza Dan-szan (#6336) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem is van egy Asus ac 65p (most AP módban) de sokkal jobb a wifi hatótávolsága az ax20 - nak! Amúgy a 65p is nagyon jó router és az Asus szoftvere kicsit jobban is tetszik de ennyi. Mindkettő stabil gyors de az ax20 wifiben sokkal jobb. Ami még nagyon tetszik az ax20 - ban ez a smart connect (a 2.4 GHz és 5GHZ wifi egy név alatt van) ez nekem új és tök jól működik. Közelben 50hz-en kapcsolódik a téló messzebb 2.4 GHz-en és sokszor észre sem veszem mikor vált olyan jól csinálja.

(#6338) Imi1981 válasza Imi1981 (#6337) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem is van egy Asus ac 65p (most AP módban) de sokkal jobb a wifi hatótávolsága az ax20 - nak! Amúgy a 65p is nagyon jó router és az Asus szoftvere kicsit jobban is tetszik de ennyi. Mindkettő stabil gyors de az ax20 wifiben sokkal jobb. Ami még nagyon tetszik az ax20 - ban ez a smart connect (a 2.4 GHz és 5GHZ wifi egy név alatt van) ez nekem új és tök jól működik. Közelben 50hz-en kapcsolódik a téló messzebb 2.4 GHz-en és sokszor észre sem veszem mikor vált olyan jól csinálja.

Kábelen az ax20 - on PC van rajta 24/7 ben torrentel(300 torrent) és simán lazán bírja az ax20. Letöltés meg akár így simán kép .

[ Szerkesztve ]

(#6339) wexor


wexor
csendes tag

Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. van egy TP-Link Archer 6 routerem és szeretném átállítani a Wi-fi csatornát kézileg. Azonban a wi-fi beállításai között nincs ilyen opció. A router V2 a firmware száma pedig 1.3.6 Build 20200902 rel.65591(4555). Azt láttam a neten, hogy ennek az 1.0.1 Build 20190101 rel.12345 firmware-ben még ott a lehetőség, azonban az enyémben ebben a menü pontban már nincs. Találkozott már valaki ezzel a problémával?

[ Szerkesztve ]

(#6340) pilipi válasza wexor (#6339) üzenetére


pilipi
aktív tag

Ha kikapcsolod a smart connect-et?

(#6341) Manka76 válasza wexor (#6339) üzenetére


Manka76
senior tag

Kapcsold ki a Smart Connect-et!

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#6342) valakky


valakky
aktív tag

ez a tp link onemesh a gyakorlatban hogy működik? kell hozzá kábel, ha nem, akkor mennyi összehozni?
van egy ax10, meg egy ax20-at gondoltam hozzá, de csak kábel nélkül tudom megoldani. és olyan sok gyakorlati leírást sehol se látok hozzá a neten.

(#6343) osonte válasza valakky (#6342) üzenetére


osonte
senior tag

Nem tud kábelen működni, illetve két router között sem. Kell hozzá egy OneMesh képes router és utána csak Jelismétlő mehet wifin, amiből egy Wifi 6-os példány 24 ezertől indul (pl.: RE505X), tehát drágább mint az általad említett routerek.

(#6344) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Tp link ac1200 v4 [link] routeren rányomtam arra, hogy ne DHCP-re menjen fel, hanem wireless routertől vegye a netet. Reboot után nem tudom elérni a konfigját a 192.168.0.1 -en , kábelen se. Benyomtam a reset gombját fél percre, kétszer is, villogtak a ledek, de azóta se jön fel a konfig. Mit lehet vele kezdeni? :F

(#6345) mezis válasza #89874944 (#6344) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- UTP kábellel csatlakozol az AC1200-hoz ?
- Csak a PC-vel van összedrótozva az AC1200 ?

mezis

(#6346) valakky válasza osonte (#6343) üzenetére


valakky
aktív tag

köszi, közben végül a jutyúbon post írása után 10 percet eltöltve én is erre jutottam. pedig mennyire utálok ilyen videókat nézni.
szóval dugja fel magának a onemesht részemről ebben a formájában a tépélink. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6347) #89874944 válasza mezis (#6345) üzenetére


#89874944
törölt tag

igen,
igen

(#6348) #89874944 válasza mezis (#6345) üzenetére


#89874944
törölt tag

egy utp kábel be volt dugva. nem gondoltam hogy ez megzavarja a fejét :D köszi

(#6349) matekj


matekj
csendes tag

Sziasztok,

Vásároltam egy TP-Link MR6400-as routert, amelyhez egy 9V/0,85A-es adaptert adtak, illetve a routerre is ez van írva.

A problémám ezzel az, hogy 12V írtak a webshopba, ezért is vettem meg, mert 12V-os akkumulátorrol szeretném működtetni. Ehhez képest 9V-ot ír. :N

Viszont a TP-LINK oldalán a következőt ír specifikációnak:

External Power Supply(EU): 9V/0.85A
External Power Supply(APAC): 12V/1A

Ebben tudna valaki segíteni? Használhatom a routert adapter nélkül 12V-on? :)

(#6350) mezis válasza matekj (#6349) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Valószínű.

Ha biztosra akarsz menni, kibontod a z MR6400-at és ellenőrzöd a a táp bemenetére kötött elkó határfeszültségét. Ha csak 12V lenne, akkor necces a dolog, valószínű a 25V-os érték.

Ezek a kütyük a dugasztápról kapott feszültségből 3,3V-ot csinálnak az elektronikájuk számára. Ha van USB csatlakozójuk, akkor 5V-ot is előállítanak.

Az ilyen DC - DC feszültség átalakítók bemeneti feszültsége általában tág határok között változhat.

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.