Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) duvi válasza BoneDragon (#1250) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam is elindult a letöltés, aztán elszállt szerverhibával.
Ez a GOG Galaxy még erősen béta állapotban van ;]

(#1252) BoneDragon válasza duvi (#1251) üzenetére


BoneDragon
veterán

Indítsd újra a klienst, akkor menni fog. :K

(#1253) duvi válasza BoneDragon (#1252) üzenetére


duvi
nagyúr

Megvolt a restart, de 9,3%-nál megállt és itt várakozik. Legalább (eddig) nem dobott szerverhibát... Gondolom, hogy nem bírja a kiszolgálójuk ezt a terhelést. Okés, hogy béta a Galaxy, de a Witcher 3 nagyon megdobhatta a kliensüket használók létszámát. Jó lesz ha bővítik a kapacitásukat, mert így elég szenvedős az autoupdate :( 271 MB-os patch lassabban megy fel, mint a full install :F

(#1254) BoneDragon válasza duvi (#1253) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nekem se viszi túlzásba most a 0.2mb-al. :D Viszont nekem 640 megás a patch.

(#1255) Nazara


Nazara
őstag

Ti szoktatok 1-2 óra játék után olyan hibaüzenetet kapni, hogy a memória megtelik, zárja be az alkalmazást? :F

8Gb Ramom van, semmi az égvilágon nem fut a háttérben a GOG Galaxy és az Avast kivételével.
Azért zavaró, mert ha kidob az asztalra, és nem zárom be az ablakot, akkor kiléptet a játékból.
És a legfurcsább, hogy 6 Gb fölé még sosem ment a használat. :F Mondjuk ez már másik játéknál is előfordult.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#1256) Balu972 válasza Anubris (#1241) üzenetére


Balu972
aktív tag

Oppá, akkor ezt bebuktam, azon már rég túlhaladtam :U

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#1257) velizare


velizare
nagyúr

majd mondjátok meg plz, hogy a mentett állások kompatibilisek-é, köszi!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1258) duvi válasza BoneDragon (#1254) üzenetére


duvi
nagyúr

Lehet, hogy most is több helyet foglal a letölt-kicsomagol-telepít módszer miatt?

Szerk:
Ennyi volt a második nekifutás. Megint elszállt szerverhibával :(

[ Szerkesztve ]

(#1259) snecy20 válasza Nazara (#1255) üzenetére


snecy20
veterán

Az fura, fullHD-ben nekem valami 2.3GB-t fogyaszt a RAM-ból...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1260) Prosector válasza Nazara (#1255) üzenetére


Prosector
addikt

Pagefileod van?

(#1261) Viper26 válasza velizare (#1257) üzenetére


Viper26
nagyúr

Steam kérdés nélkül lekapta, remélem nem lesz gond.

iPhone 14 | FR955

(#1262) Nagy.Úr válasza Nazara (#1255) üzenetére


Nagy.Úr
tag

Nézz rá a virtuális memóriára. 8 giga ramnál is érdemes minimum 512 mega virtuális memóriát hagyni. Lehet hogy a játék a fizikai mennyiségből nem használ ki 8 gigát de olykor a virtuálisat mégis megköveteli 1-2 program.

(#1263) Eagl3


Eagl3
veterán

Nekem sehogy nem sikerül rendesen beállítani a grafikát, 280X-en ha minden low-on van, akkor van k. 40FPS-em.

(#1264) Nazara válasza Prosector (#1260) üzenetére


Nazara
őstag

+ (#1262) Z0rr0:

Nem, le volt tiltva az SSD miatt. De akkor most beállitottam, köszi a tippet, meglátom igy mit művel. :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#1265) #16729600


#16729600
törölt tag

Galaxy teljesen megzakkant,hivatalos oldal is elhalálozott.

(#1266) duvi válasza Nazara (#1264) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam is le van tiltva, szintén SSD miatt, de nem volt ilyen gondom. Igaz, hogy 16GB van, de jelen esetben nem hiszem, hogy ez számítana, mert nem használja ki a játék.

(#1265) szunya1
Nálam megy a gog.com és a galaxy oldaluk is.

[ Szerkesztve ]

(#1267) Nagy.Úr


Nagy.Úr
tag

Nálam most begyorsult, 1 megával szedi, habár 2-3 restart kellett.

(#1268) FollowTheORI válasza bigbadforty (#1201) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez a manapság divatos adjuk ki kicsit később, vagy jön egy nagy javító pöccs és butítanak ezerrel nem igazán szimpatikus nekem. De hát ez van.

vs

Ehhez képest viszont a hardverigény eléggé nevetséges, hiába fut jól amugy az "optimalizált" végtermék.
Meg akkor ez első nem real time volt? Min futott?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1269) Vesa


Vesa
veterán

Szerintem csak a szokásos van, a GOG rendszere nincs felkészülve ilyen szintű rohamra, mert alapvetően tizedennyi forgalom sincs egyszerre a szervereken.
Meg ugye a folyamat ilyenkor öngerjesztő, mert ha nem megy megfelelő sebességgel a letöltés, akkor a userek 90%-ka újrakezdi, restartol, nyomkodja a download gombot, és ez többszázezer usertől egyszerre kvázi DDoS támadásnak felel meg...:-)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1270) nonsen5e válasza FollowTheORI (#1268) üzenetére


nonsen5e
addikt

Tianhe-2 :P

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1271) donki válasza katt777 (#1222) üzenetére


donki
aktív tag

25 FPS az már elég arra, hogy ha kellően kipihent és fitt vagy, akkor az agyad a külön-külön érzékelt képeket összefűzi egységes egésszé. Ez persze megterhelő munka az agy számára, és fáradtan nem hajlandó rá, ezért olyankor idegesítő villogást látsz.

(#1272) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Én steames vagyok és kb az alatt a 2 perc alatt amíg elolvastam a mailjeimet le is töltötte a patchet. Ugrott is a jó kis tuningos cfg-m, irkálhatok mindent újra :O Legközelebb csinálok mentést róla.
Van már valami grafika tuning a játékhoz a gyári ini fájlokon kívül?

Donki: "30hz mindenkinek mindenre elég kell legyen" /konzolosok/ :DDD

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#1273) Vesa válasza donki (#1271) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt egyébként sosem értettem, ugyanis az agy 25FPS-t már teljesen folyamatosnak lát. A PAL szabvány 25FPS (NTSC 30fps), a filmeket mégsem látjuk szaggatottnak. Játékoknál ezek az értékek valahogy máshogy működnek...

A tudomány a valóság költészete!

(#1274) FollowTheORI válasza bigbadforty (#1055) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah hát a HW... nVidia megint kicsit túlzásba esett a tesszelációval... Crysis 2 esete van itt is. :D

[link]

Sokat lehet nyerni ha visszább hackeled 4-8X -ra.

Meg kicsit az iniben is lehet AA-t leszedni róla és akkor be lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1275) bigbadforty válasza FollowTheORI (#1268) üzenetére


bigbadforty
tag

Az első egy parasztvakítás, hogy mindenki ennyi alapján előrendelje és teljesen megbolonduljon, én azt gondolom, hogy nagyon scriptelt lehetett akkor még, vagy csak ezek a részek lettek így kidolgozva a trailer miatt, de akkor az real time is lehetett, csak utána a fiúk rájöttek, hogy ehhez bizony nagy világban szabadon garázdálkodva kevés lenne a konzol, de ugye PC és konzol között semmi különbség nem lehet (Watch Dogs-eset) ezért le lett butítva. Majd jön a peccs, enchanced postprocess effects és meg van oldva úgy, hogy mindenki jól jár.

Most durván mondva: 10 000 szaros PC-s szava meg véleménye 3 000 000 konzolos pistike ellen kit érdekel.

(#1276) duvi válasza Vesa (#1269) üzenetére


duvi
nagyúr

Aki Galaxyn keresztül tölti a patchet! Nem kell állandóan restartolni a klienst, ha megszakad a letöltés szerverproblémával. Egy idő után (max 1 perc), újracsatlakozik a kliens és folytatja tovább a megszakadt letöltést.

(#1277) FLATRONW válasza velizare (#1257) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igen, megmaradtak a mentések, csak a graf beállításokat néhány ponton megváltoztatta. Például nálam a texturákat levette lowra, az árnyékolást feltette maxra. Tehát nem kell megijedni ha csúnyább lesz a játék, ez ennek köszönhető.
Ha minden igaz eddig nem ment a GPU PhysX és a CPU számolta a PhysX-et, mert a frissítés után a második kártyám terhelése azonos órajel mellett magasabb lett pl. vízben úszkálás közben. Ezt megerősítette a PhysX indicator is. Tehát hogyha valaki lassulást tapasztal NV kártya mellett ez ennek köszönhető. A megoldás az rá, hogy a driverben átállítják CPU-ra a PhysX-et (hogyha zavaró a teljesítmény esés), mert a játékban nem lehet kikapcsolni.

(#1278) Prosector válasza FollowTheORI (#1268) üzenetére


Prosector
addikt

Hát igen...van némi difi...

Itt egy magyar nyelvu magyarazat a fejlesztoktol:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1279) katt777 válasza Eagl3 (#1230) üzenetére


katt777
félisten

Persze, hogy látom, de még mindig csak mikrolagokat. Ezért mondtam, hogy nem vitázom, mert nincs értelme, ha valaki nem tudja, mit lát (gondolom, a készítő sem tudja, hogyan áll be a játék '30' FPS-re, folyamatosan korrigálva -> lag), vagy azt hiszi, hogy mert 2 egymást követő másodpercben 30FPS-t "lát", akkor közötte nem zuhanhat ez le (v. ugorhat fel). Ezt a szem persze érzékeli, csak ciki közben ezzel szemben arra a nem létező min. 30FPS-re hivatkozni.
Szerintem amúgy várj a következő Catalystre.

Yllgrim: Mindössze annyi történt, hogy internet híján fizetni kellett a bétatesztelőknek, most meg a sok mafla user fizet komoly pénzeket azért, hogy béta tesztelő lehessen. :(((

snecy20: Hát, már jeleztem, hogy a kezelés egy nagy konzolszar (látom, visszaigazolták). Már a Caps Locokt is bevetettem, de még mindig. Azért ez komoly, miközben ennél bonyolultabb játékokat is egyszerűbben lehet kezelni, sokkal több funkcióval.

Vesa: Játékoknál nem fix az FPS, hiába hiszik ezt azok, akik bámulják a beállt FPS-számlálót mondjuk 1/2 VSync-kel. A szemed érzékeli az FPS zuhanást (te pedig tudat alatt, zavarásként, amiből fejfájás is lehet), de az FPS-számláló nem jelzi ki, ha meg olyan gyakran vetetsz vele mintát, attól zuhan el a játék.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1280) donki válasza Vesa (#1273) üzenetére


donki
aktív tag

De, ha fáradt vagy, esetleg lázas, akkor igenis szaggatottnak látod a filmeket, mert az agyad azt mondja, hogy kapd be, és nem hajlandó folyamatossá alakítani.

(#1281) bigbadforty válasza Prosector (#1278) üzenetére


bigbadforty
tag

A fenti lovaglós rész azt mutatja, hol jár a PC-s grafika, ha nem érdekelnek a konzolok, és van erőforrásom, de erre eddig egy példa volt : Crysis

Ameddig ilyen gyengék a konzolok, és kullognak a PC után (vagyis a PC-t kell butítani hozzá) ne várjunk szabad kezet grafika terén és olyan látványt.

Ugye ennek oka a PC hanyagolása, meg az igazi PC-s generáció kiöregedése, plusz a hülye cégek, kiadók.

[ Szerkesztve ]

(#1282) Prosector válasza bigbadforty (#1281) üzenetére


Prosector
addikt

Frissits az elozo hsz.-emre.

Jah, akkor afelett atsiklottam.

Az AMD-s hirt is targyaltatok?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1283) bigbadforty válasza Prosector (#1282) üzenetére


bigbadforty
tag

Délelőtt ezt tárgyaltuk, csak a Gameszar most hozta le.

Fórumon nem hiszem, de talán írták, hogy AMD-n rosszabbul fut, mondjuk amiben benne van a zöldek keze ott nem csoda (én is nV-s vagyok, de attól na...)

[ Szerkesztve ]

(#1284) velizare válasza FLATRONW (#1277) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi az infót.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1285) Vesa válasza snecy20 (#1224) üzenetére


Vesa
veterán

"Azért az nem önbecsapás, ha hiszek az érzékeimnek."

Biztos ez? A Földön állva és a Földről nézve -érezve-, egyértelműen a Nap kering a Föld körül...;-)
Mondom, nézz utána, milyen Fps-el adják neked a TV műsort pl. hazánkban! PAL rendszer, tehát 25Fps. Melyik csatorna akad? :N

A tudomány a valóság költészete!

(#1286) Yllgrim válasza Nazara (#1264) üzenetére


Yllgrim
őstag

SSD-n miert tiltod le, az egy nagy fajl, raadasul alig hasznalod, ha meg igen, akkor sem gond, nekem van memoriaval egyenlo meretu es az SSD mar 3ik eveben jar ugy kb, meg mindig minden 100% es en mar telepitettem ra vagy 100x OS-eket, mindenfele baromsagot, ha majd meghal 3 ev mulva akkor veszek masikat, semmi fontosat nem tartok rajta :)

(#1279) katt777: Egyedul a Star Citizennel teszek igy, igaz abba sokat raktam, de hat azt nagyon varom :) Addig itt van most a witcher :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1287) katt777 válasza Yllgrim (#1286) üzenetére


katt777
félisten

SSD-n le kell tiltani ezeket a szarságokat. Hiába látod te egy fixen álló, nagy fájlnak, nem az. Csak egy foglalt terület, amelyre ezerrel ír a rendszer. Aki persze kidobálja az ssd-it, annak nem számít, csak buta tanácsot ne adj, mert nem mindenkinek van éve folyamatosan cserélgetni. :B

Egyébként a leg1xűbb megoldás, hogy ha már muszáj, tegye az ember a lapozófájlt a HDD-re.

Vesa: Ja, a 23.976-24FPS-es videóknál meg már frankón érzékelni, de megmagyarázták rá, hogy az emberek többsége nem érzékeli. Na persze, mind a 100x1% azt hiszi, hogy ő az az 1%, aki mégis. ;]

FLATRONW? Hát az egyenesen mulatságos, hányféleképpen fektetitek két vállra a biológiát. :C

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1288) FLATRONW válasza Vesa (#1273) üzenetére


FLATRONW
őstag

Annyi a különbség, hogy a filmeknél nagyon speciális mozgás elmosást használnak, ezért tűnik folyamatosnak. A játékoknál is van mozgás elmosás, de mivel ezt real-time kell kiszámolni a hatása sem olyan, mint egy film esetén.
A másik dolog pedig az, hogy a filmet nem olyan közelről nézed, mint mikor játszol és ezért is folyamatosabbnak tűnik a mozgás. Próbáld ki, hogy közel ülsz a TV-hez és észre fogod venni, hogy mennyire szaggat a film.
A harmadik dolog pedig az, hogy a konzolosok is távolról játszanak és ezért sem zavarja őket annyira az alacsony fps. Pluszba náluk még ott van az a dolog is, hogy a kontroller miatt lassabban és egyenletesebben fordulnak, így pl. míg egy PC-s megtesz egy fordulatot addig kontrollerrel ettől kevesebb lesz a megtett fordulat. Például egy 5 méteres elmozdulás folyamatosabb lesz 30 fps-el, mint egy 7 méteres elfordulás 30 fps-el.

[ Szerkesztve ]

(#1289) FollowTheORI válasza katt777 (#1287) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Baromság... :)

Nem kell tiltani semmit, pont ez a rossz tanács.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1290) donki válasza FLATRONW (#1288) üzenetére


donki
aktív tag

Mi az a "speciális mozgás elmosás"?

(#1291) FollowTheORI válasza donki (#1290) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Motion blurra gondol... de kicsit mást jelent mint a játékokban. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1292) katt777 válasza FollowTheORI (#1289) üzenetére


katt777
félisten

Ja, minden SSD gyártó hülye, meg a szoftvereik is, amelyek saját maguk segítenek beállítani az SSD-t, első helyen ezeknek a kikapcsolásával. :K Mennyi SSD-t is forgalmazol havonta? :F :P

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1293) bigbadforty válasza FLATRONW (#1288) üzenetére


bigbadforty
tag

Hibátlan magyarázat.

A Motion Blur (elmosódás) filmeknél minden képkockára rá van téve, plusz a filmet nem te irányítod, az agyad jobban feldolgozza, mintha mozgó célpontot kéne becéloznod játékban 30 FPS-sel.

Az a baj, hogy kijelentik sokan, hogy az ember nem lát 30 FPS-nél többet...írja azt, hogy én személy szerint nem látok, akkor az megint más.

[ Szerkesztve ]

(#1294) #16729600


#16729600
törölt tag

Felraktam a pacht.Most már nem kell bekapcsolni a vsync-et,hogy ne legyen vízszintes szinkronizációs hiba a képen ( "55 TV ),eddig néha bezavart egy vibráló csík.Szóval dolgoznak valóban a srácok. :K

(#1295) nonsen5e válasza Prosector (#1278) üzenetére


nonsen5e
addikt

"Volt egy buildünk, megmutattuk a VGX trailert, mindenki el volt ájulva a kinézetet illetően. Aztán bepakoltuk az egészet egy open-world környezetbe, ott viszont rögtön megmutatkoztak a problémák. Mindenki úgy kapott a fejéhez, hogy "a francba, ez így nem működik!"

"A csodálatos füst és tűzeffektektől viszont tényleg muszáj volt megszabadulniuk."
+
"Nem fogadjuk el azt a vádat, hogy grafikai lebutítás történt, inkább csak változtatásokat kellett eszközölnünk"

Nem került kicsit önellentmondásba a csóka?

Hát az hagyján, informatika emelt érettségis "tankönyvben" egyenesen azt állítják, hogy a szem 24-nél nem lát többet. :DDD

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1296) FollowTheORI válasza katt777 (#1292) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Miért kéne forgalmazni ehhez SSD-t, évek óta használok és semmi baja nincs ettől... ellenben ha ezek egy részét kikapcsolod csak magad lövöd tökön mert sebességet áldozol be egy nemlétező élettartam előnyért (meg akkor minek veszel SSD-t?? :P), vagy épp memória elfogyásos kifagyásokat kilépéseket kapsz. Ezt tanácsolni is csak gratulálni tudok annak aki anno elkezdte és az összes követőjének.

3 éves SSD-men van 3.18TB írás úgy hogy 72TB a "garancia", és nem kapcsoltam ki semmit...

De felőlem kapcsold ki, csak cserébe ne terjessz hülyeséget se. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1297) FLATRONW válasza donki (#1290) üzenetére


FLATRONW
őstag

Filmes mozgás elmosás. Mivel nem kell real time kiszámolni a elmosást, ezért nagyon pontosan összetudják mosni a mozgás fázisokat, mert nem számít a teljesítmény. Erre játéknál nincs lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#1298) Yllgrim válasza katt777 (#1287) üzenetére


Yllgrim
őstag

Figyelj, tobb mint 3 eve van meg a Samsung 830 Pro-m, este felrakon neked az "elhasznalodas" merteket, valami 3-5% korul van, vagyis van meg par szep eve ahogy nekem is... Tehat nem dobalom ki hanem hasznalom en rendesen, a 3 ev alatt eleg sokszor huztam ra OS-eket, VM-eket futtattam rola, teszt kornyezetet, jatekokat... Szoval ez nem egy gumino ami par hasznalat utan kijukad, nem kell befosni. Amugy meg sokan rapoccintenek a default beallitasokra es meg sem nezik mit allitot be helyettuk a progi, ahelyett hogy maguk dontenek el hogy kell-e neki az a funkcio vagy sem, nalam nincs sleep, hibernation mert nem kell.

Ez az SSD meg vagy 3 evig el fog menni, berakom a lapiba es veszek majd ugyis gyorsabbat. HDD-re meg nem rakom, mert azert vettem SSD-t hogy gyorsan menjen, HDD lassitana rajta.

A ceg 64 evet ad napi 10GB irasnal, ha napi 40GB-ot irnek akkor is 16 ev, ebbe belefer szerintem az en elkepzelesem. Ha beszarik veszek masikat :) (13 ev mulva)

(#1296) NetTom: koszonom... :Y

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1299) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

(#1300) Prosector válasza nonsen5e (#1295) üzenetére


Prosector
addikt

"Nem fogadjuk el azt a vádat, hogy grafikai lebutítás történt, inkább csak változtatásokat kellett eszközölnünk"

- igen, olyan valtoztatasokat, amitol rondabb lett a grafika.

En egyebkent nem savazom a fejlesztoket, elhiszem nekik, h meg kellett lepni, még akkor is, ha esetlegesen nem igaz, de ha "rondabbra cserélik" az effekteket, stb., akkor az mégiscsak olyan változtatás, ami butitás.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.