Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) snecy20


snecy20
veterán

Amúgy a magyar verzióban mik ezek az ultragagyi fordítások és modoros szóhasználatok? A hajamat tépem néha, át is raktam angolra.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#952) Mukorka válasza gradient99 (#944) üzenetére


Mukorka
addikt

Nem, minden gyári. Nagyon kellemesen fut. Fps-t nem néztem, akkor talán én is itt siránkoznék hogy nincs 60 csak 35 vagy hasonló.

A codos beszólásra meg szomorúan reagálok, tán megöregedtem és már nem köt le ez a vontatott stílus. Pedig vártam a game-t , reggel ott voltam nyitáskor a cdg-nél :(

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#953) snecy20 válasza Mukorka (#952) üzenetére


snecy20
veterán

nekem bejött, pedig életben nem szerettem ezt a stílust. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#954) joysefke válasza Mukorka (#952) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Leírod, hogy konkrétan mire gondolsz?

A TW2 nagyon nagyon tetszett, de ezzel még nem játszottam, de már előre félek, hogy ezzel az open world marhasággal elszúrták. Olyan vontatott mint a Skyrim? Azzal sem tudtam sose 1.5 óránál többet hátszani?

Mennyire feszes a történetvezetés, mennyire érzed azt, hogy a karakterednek a világban feladata van?

J.

(#955) BoneDragon válasza joysefke (#954) üzenetére


BoneDragon
veterán

Egyáltalán nem unalmas. Ezek után inkább a 2. rész unalmas. Profik a mellék küldik is... Erre azt mondani, hogy unalmas elég meredek.

[ Szerkesztve ]

(#956) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Üdv , végre kipróbálhattam én is , nekem eddig tetszik , a grafikára sincs panaszom , szerintem gyönyörű lett a játék, FUll HD-ban szinten minden maxon , kivéve az elmosódottság , mert az kikapcsolva.., és a hairwork, akadásmentesen fut az alábbi konfigomon.: i5 4690 (3.9mhz) ,sapphire r9 280 , 8G 1866 ram, samsung SSD evo

(#957) Mukorka válasza joysefke (#954) üzenetére


Mukorka
addikt

Lehet hogy nem uncsi de én türelmetlen vagyok. A kettőben valahogy egyértelműbbnek tűntek a dolgok az elejétől kezdve. Azért be kell látni , még csak egy két küldetést csináltam meg, majd holnap nekiugrom mégegyszer.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#958) Radnix válasza qad (#934) üzenetére


Radnix
senior tag

Hehe én elsőre levertem azt a jóembert :DDD (mivel előtte láttam pár videót youtube-on ahogy kiszopnak tőle az emberkék, és már felkészülten ültem le vele zsugázni :P )

(#959) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

...hát, a telepítés közben megittam vagy 3 sört :DD
A lemezes verzió telepítése nálam kb 1 óra volt

Nos,

Lenyomtam kb. 30 percet az aláírásomban lévő konfiggal.
35 FPS alá nem sikerült jutnom, /35-60 között változott/ minden "high" beálításon, az "uber"-t nem még nem próbáltam.
...és 2560*1080-on nyomom

Jó lesz ez, bár a fű tényleg ronda :(
A 2. résznél szerintem jobban néz ki, ha csak picivel is :)
Hétvégén /gondolom, mint sokaknak/ lesz időm bővebben tesztelni
/küldetések, játékmenet, bugok, satubbi/ ...

[ Szerkesztve ]

(#960) snecy20 válasza TSanya (#959) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyen konfiggal max-ra lökhetsz mindent. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#961) tescodr


tescodr
tag

Gyerekek átkozottul jó játék lett és ami meglepő hogy jól van optimalizálva.Bevallom őszintén leragadtam a mellékkuüldetéseknél annyira jól kidolgozott minden részlete,holott engem a witcher széria eddig hidegen hagyott.Ja és mondtam már hogy a játék gyönyörű, és atom jól fut?

(#962) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Először is mindenkinek jó játékot aki már nyúzza, másodsorban, én sajnos csak 3 hét múlva eshetek neki, így akik már játsszák, esetleg még hasonló konfigot is nyúznak azoktól kérdezném, hogy mire számítsak ilyen vason: i5 4670 / 660 Ti / 2*4Gb 1600Mhz ?

Do you see the white shadow?

(#963) tescodr válasza Frod (#962) üzenetére


tescodr
tag

Full graf fullhd kb 40-50fps

(#964) TSanya válasza snecy20 (#960) üzenetére


TSanya
aktív tag

Féltem azért a 2560 -as felbontástól, mégis nagyobb igénybevétel, mint a 1920 ugye :DD
de simán működik a dolog, a processzor csere nagyon sokat hozott a "konyhára", ugyanúgy, mint az agyonmoddolt Skyrim esetében.
Most viszont megnézek egy "Archer" epizódot. Ajánlom mindenkinek, aki szeretne jót nevetni :DD

Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#965) Frod válasza tescodr (#963) üzenetére


Frod
addikt

:R
(kicsit féltem tőle, hogy a 660 Ti itt már a "dobd ki" kategória lesz, de most megnyugtattál!)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#966) BoneDragon válasza tescodr (#963) üzenetére


BoneDragon
veterán

Még egy 980-at is megfog full grafon, ne mondj már neki valotlansagot.

[ Szerkesztve ]

(#967) Asbee válasza tescodr (#963) üzenetére


Asbee
veterán

40-50fps fullon? 660ti-vel?

Gameworks off...

(#968) tescodr válasza Asbee (#967) üzenetére


tescodr
tag

Vsinc meg kepjavitok nelkul gondoltam neken r7 260x oc karim van, highon

[ Szerkesztve ]

(#969) Frod válasza Asbee (#967) üzenetére


Frod
addikt

Hmm, na csak jól hittem akkor mégiscsak, hogy "dobd ki" :D
Viszont újra jó egy évig semmi keretem, hát így jártam. Max a hozzá mellékelt Gpu Tweak-ben jól felhúzom csutkáig játék alatt...
Igazából nem kell full graf, és a monitorom is csak 1650*1080-at bír max, de egy 40fps-en már örülnék úgy, hogy ki is néz valahogy. (Pl a Dying Light-ra sem sok jót mondtak, erre lazán vittem 70fps-el, és teljesen élvezhető minőségben)

Do you see the white shadow?

(#970) tomas51


tomas51
senior tag

Saját GTX970 SLI 1440p Teszt :R

Minden maximumon természetesen, 1440-be bizony 4GB-vram elmegy, nem szaggat nem stutteringel vagy ilyesmi szépen fut csak éppen kell neki a 4GB, felvétel alatt értem ezt simán nem néztem, de gondolom ott is kell azért. :K
A két vga: 1554Mhz-en ment és 4001-es memória órajelen!
Felvétel nélkül + 5fps kb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#971) Mukorka


Mukorka
addikt

Biztos izgalmasabb lenne a játék ha nem a kutas küldetésnél lennék elakadva már két órája.
Mi a lópikulát kell csinálni miután az ember megtalálta azt a kurva karperecet?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#972) snecy20 válasza Asbee (#967) üzenetére


snecy20
veterán

Ezeket az értékeket nem tudom hova rakni, ennél sokkal jobban optimalizáltnak tűnik a játék.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#973) Asbee válasza tescodr (#968) üzenetére


Asbee
veterán

Az közel sem max.

(#972) snecy20: Pedig így fut én is hasonlót mérek.

(#974) Xmodule


Xmodule
őstag

sziasztok. gondolkozom a jatek beszerzesen de kerdesem lenne, mindegy -e honnan veszem mindegyikben "verzioba" van magyar felirat? Steamen ki van irva de többi oldalon nincs. Pl. gog -on nincs feltuntetve.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#975) Asbee válasza Xmodule (#974) üzenetére


Asbee
veterán

Mindben van.

(#976) Lézerparaszt válasza Xmodule (#974) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Úgy hallottam hogy GOG-on amit árulnak az nem jogtiszta, olyan értelemben hogy a CDPR nem közvetlenül nekik adta el a játékokat és így bannolhatják a kulcsot. Mondjuk ez 1-2 hete volt hír, nemtom hogy azóta változott-e valami.

A játék az nem játék!

(#977) Nazara válasza Lézerparaszt (#976) üzenetére


Nazara
őstag

Az a GMG volt, a GOG a CDPR saját rendszere, szép is lenne, ha nem jogtiszta kulcsokat adnának. :D

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#978) Areturus


Areturus
tag

Ezeket a méréseket én is alá tudom támasztani, hasonlókat tapasztalok itthon is: [link] A Foliage Visibility-t érdemes ultráról visszavenni high-ra mert ez nagyon terheli a VGA-t. Látványban nem fogod észrevenni a változást, ellenben remek teljesítmény boost. Nekem mindkét kártyánál helyszíntől függően plusz 10-20 fps között hozott. 290-el így már fix 60-65 felett vagyok mindenhol a játékban (SSAO és HairWorks off). 980-al HBAO-val 70-85. Hozzáteszem, hogy mindkét kártya húzva van.

Egyéb észrevétel: Ez a játék sz.rik a processzorodra. Itt ülök egy Haswell i7-en, a CPU kihasználtsága pedig max 60% volt amit idáig láttam, ez is csak egy szálon Az átlag inkább alatta van.

(#979) snecy20 válasza Asbee (#973) üzenetére


snecy20
veterán

Furcsa, meggyőződésem hogy jól optimalizált a gém. Viszont a grafika összességében nem olyan gyönyörű, mint előzetesen tűnt, szerintem itt erős kompromisszumokat kötöttek a fejelsztők, mert amúgy tényleg atomerőmű kellett volna ide. :( Naplementében, napfelkeltekor nagyon kopottas a látványvilág.

Areturus

Az feltűnt nekem is hogy ide inkább bika VGA kell...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#980) Xmodule válasza Xmodule (#974) üzenetére


Xmodule
őstag

Rendben. Köszönöm a valaszokat. Akkor beszerzem a gog -kodot ados oldalrol mert itt 10.500Ft ami szerintem jo ar erte (nekem ennyit megér). Azért a steam -es majd 18.000Ft -os ár már sok szerintem (nekem).

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#981) Asbee válasza Xmodule (#980) üzenetére


Asbee
veterán

Apróról?

(#982) Anubris válasza Xmodule (#980) üzenetére


Anubris
őstag

Itt a hardveraprón simán találsz 5000-ért is gog kupont, én is úgy vettem. Az ingyenes dlc-t meg külön kell kosárba rakni a galaxy-n.

(#983) Frod


Frod
addikt

Ezzel már baromira kibékülnék, ha tényleg ezt hozza a 660Ti (és ráadásul a procim is sokkal erősebb, mint amivel játszik)

Do you see the white shadow?

(#984) donki


donki
aktív tag

Ez a játék elképesztő! :)
Két őr beszélget, az egyikük fingik egyet és elkezdenek nevetni...
Vagy két nyúl legelészik, aztán szexelnek egyet villámgyorsan és legelésznek tovább.
A készítők figyelnek a részletekre. :)

(#985) Prosector válasza Frod (#983) üzenetére


Prosector
addikt

A "sokkal erosebb procit" erosen megkerdojelezném. Minimum grafon lehet, h 5 fps-sel gyorsabb lenne a 4670, de felette meg semmi difi nem lenne, ugyhogy en nem epitenek erre a helyedben.

(és a 2500K-t huzni is lehet ugye, a tieddel ellentetben, ugy meg odaveri mindenben)

[ Szerkesztve ]

(#986) snecy20


snecy20
veterán

Mostmár bizonyosságot nyert hogy ez a játék teljesen figyelmet kívül hagyja a proci erejét.
Mivel láttam, hogy az FX6300-am is ilyen 50%-os kihasználtságon megy, érdekelt, hogy mit dob a játék egy még gyengébb procival. Másodlagos gépre fölnyomtam a játékot (Xeon 5450 3.5Ghz-n, 7 éves régi darab), mellé beraktam a HD7950-et, és szintén 50%-os CPU kihasználtság mellett dobott sima átlag 35FPS-t úgy, hogy beállítások 1080p-n, minden textúra és árnyék maximumon, élsimítás is, viszont V-Sync, FPS-Limit és Ambient Occlusion Off-on. Na, erre ki mit szól? Ugyanazen a két gépen (FX6300+HD7950, Xeon5450+HD7950) GTA5 gyakorlatilag alig hoz játszható FPS-t. Jó, mondjuk az ezer éves Xeon-on nem is csoda...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#987) dergander válasza snecy20 (#986) üzenetére


dergander
addikt

A witcher is erősen az egyszálas teljesítményre megy... A két proci pedig egy szinten van ilyen téren.

(#988) snecy20 válasza dergander (#987) üzenetére


snecy20
veterán

De azért durva nagyon. :) Persze akinek 100 ezres CPU-ja van, kicsit szív vele, mert dobhatna neki a játék 2x annyi frame-et...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#989) 1m1s válasza snecy20 (#986) üzenetére


1m1s
tag

i5 2400 szintén zenész. 50-60%-on döcög...

(#990) shotika


shotika
őstag

I5 3550, 8 dzsiga ram, R9 270, FHD

Első indításnál saját maga által beállított graffal 45-58FPS (elég rendesen fel voltak benne húzva a cuccok)

Fullon (hajszarság nélkül) 30-40

Lowon - 25-75

Teljesen mindegy hogy állítom be, érezni, hogy itt valami nem okés. Ráfér a patchelés az biztos.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#991) snecy20 válasza shotika (#990) üzenetére


snecy20
veterán

Ez is igaz... Nálam Médiumon ugyannyit ad mint Maximumon. Szóval a textúra beállítások semennyit nem számítanak FPS szempontból! Árnyék és Ambient Occlusion már inkább.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#992) tescodr válasza 1m1s (#989) üzenetére


tescodr
tag

Hasonló szitu x4 955-ön is 50-60% terheltség viszont a vga-t pörgeti elég rendesen minden bekapcsolva kivéve a hairworks-öt textúrák ultrán, shadow highon szemre 35-40 fps simán van sehol egy shuttering vagy nagyobb beakadás nincs

(#993) snecy20 válasza tescodr (#992) üzenetére


snecy20
veterán

A tavalyi 35 perces gameplay viszont mézesmadzag volt grafika terén, egy picit butíthattak rajta a megjelenésre.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#994) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Tegnap nyomtam vagy 2 órát este. Nagyon tetszik eddig. Maxra tettem mindent és szépen fut. Igaz még az elején vagyok az első faluban. Szedegetem a növényeket stb. A legnehezebb fokozaton kezdtem. Háát már a legelső harcnál vagy 8x meghaltam. :-) Tetszik. Nem könnyű na. A grafika nekem tetszik. Max majd a modok javitanak rajta. Anmyi hogy az ellenfelek elég buták. Kicsit elfutsz tőlük és nem követnek.

[ Szerkesztve ]

(#995) dergander válasza 1m1s (#989) üzenetére


dergander
addikt

Az a jó ha a Proci nem megy maxon... miért gondolja mindenki hogy ha a CPU csak 50%on megy az rossz,hát nem azt kell nézni ha a CPU 50%on pörög akkor a VGA mennyin.

A VGA 95-99% közt mozog és a CPU csak 50%on akkor azt jelenti hogy a CPUnak a fele kakaó elég arra hogy a VGA kihajtsa.

(#996) qad válasza Xmodule (#974) üzenetére


qad
senior tag

A GOG-os az magyar feliratos. A 2-3 rész tutira, az elsőt már nagyon rég játszottam .

(#997) vegitossj7 válasza qad (#996) üzenetére


vegitossj7
addikt

Az még szinkronos is. :D

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#998) viktorhmv válasza tescodr (#961) üzenetére


viktorhmv
senior tag

+1
Ezt akar en is mondhattam volna :-)

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#999) snecy20 válasza dergander (#995) üzenetére


snecy20
veterán

Nem feltétlenül baj, én még örülök is neki hogy így van, csak látszik hogy a korszerű PC-ket így nem eléggé használja ki a játék.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1000) BoneDragon válasza torma1981 (#994) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ez direkt van így, hogy nem követnek. Ez is mmo jellegű. Én pl agy***t kapnék ha sokáig követnének. :-)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.