Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Lui04


Lui04
aktív tag

(#302) Balu972 válasza gainwardgs (#289) üzenetére


Balu972
aktív tag

rémlik, hogy az a witcher 2-ben sem volt a szívem csücske :U

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#303) Balu972


Balu972
aktív tag

Nem tudjátok hol lehetne magyarul elolvasni valami előzmény szinopszist?

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#304) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Jaj,nem szóltam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#305) Honzi


Honzi
senior tag

47 perc game play

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#306) Xerxész válasza Honzi (#305) üzenetére


Xerxész
őstag

Hát nekem a hajózás nagyon tetszik!
Ahogy sérül a hajó a wyvernektől... :C

(#307) Balu972 válasza Xerxész (#306) üzenetére


Balu972
aktív tag

Könnyen lehet, hogy minden idők legjobb rpg-je lesz:

- nyílt világ
- rengeteg játékidő
- változatos utazási lehetőségek
- napszakok befolyása
hogy csak néhányat említsünk és emellett:
több könyvnyi előzmény történet, erre mondaná unokaöcsém elismerően, hogy epikus

csak egyetlen dolog hiányzik: a jeges tengerből kilépve a havas sziklákra, fázzon már egy kicsit a rövidujjúba ;]

[ Szerkesztve ]

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#308) Xerxész válasza Balu972 (#307) üzenetére


Xerxész
őstag

Valóban jó lenne, de akkor már kéne evés, ivás, alvás, fáradtság, mint ahogy a modderek ezt megoldották a Skyrim esetében.
Elnézem ezt a hiányosságot, de tény, hogy hatványozottan növelné a játékélményt.

Én inkább azt kifogásolom, hogy hiába az éjszaka, ugyanúgy lehet látni, mint nappal. Ezt minden játékban eljátsszák. Nem kell feltétlen koromsötétnek lennie (bár a Skyrimben nagyon merész volt ez a mod ;] ), de azért 5-10 méternél ne lehessen már távolabb látni. Annyira értelmét veszti így a fáklya pl.

(#309) Balu972 válasza Balu972 (#307) üzenetére


Balu972
aktív tag

Egyetértek! Bár egy witchernél még el lehet fogadni, hogy sötétben lát valamennyit. De aki már volt pl. barlangban az tudja, hogy milyen sötét tud lenni.

A Skyrimben van ilyen mod, hogy figyeli ettél-e, ittál-e? :)

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#310) Xerxész válasza Balu972 (#309) üzenetére


Xerxész
őstag

Van ám. :)
Realistic Needs and Diseases a neve, ha jól emlékszem, de azóta lehet, hogy van jobb is. Régen játszottam már a Skyrimmel.

Hú, én már látom, mennyit fogok hajókázni meg úszkálni csak úgy céltalanul. :)) Közben leamortizálnak a vízi lények. :DDD

(#311) Balu972 válasza Xerxész (#310) üzenetére


Balu972
aktív tag

köszi, lehet, hogy kipróbálom

de most csak a Witcher 3!

*spoiler lehet*
Általában jól emlékszem a sztorira, ha olvastam egy könyvet, de most egy kicsit zavaros a sztori (csak darabokban tudtam olvasni), de valami olyasmire emlékszem, hogy Gerald neveli Cirit, akivel Brokelionban akad össze. A kislány különleges, rajong Geraldért, de aztán valamiért veszélyessé válik. Elszakadnak egymástól, Ciri valahogy egy sivatagba kerül, amit csodával határos módon túlél.
Valaki üldözi Cirit, de nem emlékszem, hogy ki és milyen okból.
Emlékszik valaki?

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#312) Mate válasza Xerxész (#308) üzenetére


Mate
nagyúr

Witcherben emlékszem olyan barlangra, ahol muszáj volt italt inni, másképp semmit nem láttál :D

Mondjuk valóban, az esetek 90%-ban felesleges bármi világító eszköz, mert elég világos van anélkül is. Jó lenne, ha nehézségi szinteknél közepes, hard fokozatnál, már ilyesmire is kellene figyelnie az embernek. Mint stalkerben pl. Éjjellátó vagy elemlámpa nélkül esélytelen túlélni :D

(#313) Lui04


Lui04
aktív tag

(#314) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Elég lesz a 980 az ultra minőséghez :
[link]

+ pár screenshot ultran [link]

[ Szerkesztve ]

(#315) troland26 válasza gainwardgs (#314) üzenetére


troland26
őstag

Viszont a cikkben lévő videó minősége szerintem gáz .... Remélem nem így fog kinézni ultrán , mert akkor tuti nem veszek új vga-t ..marad a jó kis 7870 .

(#316) gainwardgs válasza troland26 (#315) üzenetére


gainwardgs
addikt

Gáz YouTube miatt nézd meg a képeket

(#317) troland26


troland26
őstag

Egyébként iszonyat kíváncsi leszek a "tapasztalatokra" mennyire lesz konfig zabáló a játék ...

gainwardgs aham így "picikét" jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#318) gainwardgs válasza troland26 (#317) üzenetére


gainwardgs
addikt

Lehet nekem is be kéne szerezni egy i7et :D

(#319) Vistaboy válasza gainwardgs (#314) üzenetére


Vistaboy
veterán

Kegyetlen, mennyire elmossa a YouTube a látványt. Még jó, hogy vannak képek is. Így már bőven megnyugtató a tudat, hogy egy GTX 980 elég lesz az Ultrához FullHD-ban. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#320) donki válasza Balu972 (#311) üzenetére


donki
aktív tag

*spoiler*
Ciri egy tisztavérű tündér varázslónő leszármazottja, akinek különleges képessége predesztinálja arra, hogy a térnek és az időnek az ura legyen. Azaz bárhova és bármilyen korba el tud jutni, illetve másokat eljuttatni.
A származása néhány varázsló, és néhány tündér számára is ismert, akik vágyakoznak arra, hogy vagy természetes módon, vagy mesterségesen egy utód (vagy megtermékenyített petesejt) a birtokukba kerüljenek.
Nilfgaard császára is meg akarja kaparintani Ciri-t, hogy feleségül vegye, annak ellenére, hogy ő maga Ciri apja. Ciri hazáját az ő utasítására rohanják le, viszont Ciri elmenekül, és onnan kezdve Geralt és Yennefer gondoskodnak róla. Witcher kiképzést kap, és Yennefer varázsolni tanítja.
Az emír újabb kísérletet tesz, hogy elrabolja a varázslógyűlésről, de Ciri elteleportál egy sivatagba. Az emír keresteti, viszont a leghatalmasabb nilfgaardi nemesi családok vetélytársat látnak Ciri-ben és meg akarják gyilkoltatni titokban, és egy fejvadászt Bonhart-ot küldenek ellene, aki foglyul ejti és sokáig kínozza.
Geralt és Yennefer is megpróbálják kiszabadítani, Yennefer szintén fogságba esik, Geralt-nak viszont sikerül a tett, Yennefert és Cirit is kiszabadítja, de az összes útitársa aki vele van elpusztul a kísérlet során.
A regény sorozat vége, hogy az északi országok Nilfgaard-ot visszaverik, és a másfajúak ellen leszámolás indul. Egy ilyen támadás során Geralt védeni próbálja a törpe barátait, de egy vasvillával leszúrják, amibe belehal. Yennefer megpróbálja meggyógyítani, de az erőfeszítésbe ő is belehal.
Ciri mindkettejüket elteleportálja valahova, és feltámasztja.

(#321) Balu972 válasza donki (#320) üzenetére


Balu972
aktív tag

Nagyon köszönöm! :R

* spoiler *

Akkor összeegyeztetve a Witcher 1-el ott ugye ott kezdődik, hogy Geraltot, miután vasvilla végre hányták, feltámasztják - meggyógyítják. Na most viszont a W3-ban az egyik főszál pont Ciri keresése, nem? :F
Vagy akkor abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a könyvek után játszódnak a game-k, mintegy továbbszőve a sztorit? :)

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#322) donki válasza Balu972 (#321) üzenetére


donki
aktív tag

Az összes játék a regények befejeződése után játszódik.
Arra számítok, hogy a Witcher 3-ban kiderül, hogy a regények és az első játék között mi is történt Geralt-tal, Yenneferrel és Cirivel, valamint hogy mi is valójában a wild hunt (a regények alapján azért sejthető persze.)

(#323) Xerxész válasza donki (#322) üzenetére


Xerxész
őstag

A regényekben sem egyértelmű, hogy kik a Vadak? Azt hittem, hogy csak én nem tudom, mivel nem olvastam a könyveket, csak a játékokkal játszottam.
Nagyon misztikus ez a 3 csontvázzerű élőhalott lovag... :)

(#324) donki válasza Xerxész (#323) üzenetére


donki
aktív tag

Nem 3 élőhalott lovagból, hanem (élőhalott) tündérek egész seregéből áll a wild hunt.

(#325) Xerxész válasza donki (#324) üzenetére


Xerxész
őstag

Ja, akkor azok hárman csak a vezérek lesznek...a Witcher 3 legfőbb ellenségei, gondolom. :)

Arról van hír, hogy mentést (karaktert) lehet-e importálni majd? Én valószínűsíteném, ha már a 2. részbe is lehetett az elsőből importálni...

(#326) Balu972 válasza donki (#324) üzenetére


Balu972
aktív tag

És miért indul meg a vadászat? Ciri miatt?

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#327) donki válasza Balu972 (#326) üzenetére


donki
aktív tag

Ciri a regényben járt egy másik világban, (Bonhart elől menekült oda) ahonnan állítólag a tündék származnak, és a maradékuk ma is ott él.
Az itteni tündék az embereket mind kiirtották, csak párat tartottak meg rabszolgának. Tudnak teleportálni és az időben utazni, csak nem tudják pontosan kontrollálni ezt, és ha belekerülnek a spirálba, akkor ott ellenőrizhetetlenül sodródnak térben és időben. Cirire szükségük van.
Viszont megszökik, egy halott királyt hagyva maga után. Szerintem ők üldözik Ciri-t, de majd a játékból kiderül. :)

(#328) S1M0N válasza Xerxész (#325) üzenetére


S1M0N
senior tag

A korábbi PC-s mentések természetesen importálhatók lesznek, de a konzolosok, vagy azok, akiknek nincs meg a korábbi részek mentései, azok más módon fogják Geralt múltját megalkotni.

A prológusban lesz egy rész, ahol szimulálható az összes múltbéli döntés, ezáltal pedig meghatározhatjuk Geralt korábbi elhatározásainak kimenetelét.

Akik importálják a mentésüket, azoknak nem kell ilyesmivel bajlódniuk.

--------------
Más.

Esetleg Spoileres lehet!

Most jól jönne a Spoiler opció, köszönet azoknak, akik nem tudták/ják megfelelően használni...

A Vadakhoz:

Az "élőhalott" tündék nem igazán pontos meghatározás, ők ugyanis egy párhuzamos világból járnak át (amolyan szellem formában), valamiért kizárólag csak embereket rabolnak el (más fajok történeteiben nem is szerepelnek a vadak), bár a céljuk ismeretlen.

1-2 esetben volt, hogy az elraboltak vissza tudtak jutni az eredeti világukba, ahol azzal szembesültek, hogy pl. a gyerekeik már régen megöregedtek/meghaltak, míg ők szinte semmit sem változtak. "Természetesen" emberünknek senki sem hitt, őrültnek hitték.

Ezt például a játékban beszerezhető egyik könyvből tudhatjuk meg.

Szóval kísértetek formájában jönnek el a legtöbbször de különleges alkalmakkor ténylegesen át is jönnek, például Yennefer elrablásakor is teljes valójukban jelentek meg, így tudtak jó párat megölni belőlük.

A Witcher 2 végén, a Lethoval való beszélgetés során elég sok dolgot meg lehet tudni. Persze ahogy a szereplők mondják, ezek nagy része csak feltételezés vagy mese.

Ebben a videóban benne van a játék végi beszélgetés, többek között a Vadakról is szó esik.

(#329) Xerxész válasza S1M0N (#328) üzenetére


Xerxész
őstag

Nekem megvan a mentés, de az isten tudja, hogy hogyan döntöttem az egyes esetekben...régen játszottam már vele. :DDD

Arra emlékszem, hogy az 1-ben a strigát megöltem, a végén a Vadak vezetőjétől (ha az ő volt) bátran elköszöntem küzdelem helyett (az mekkora volt, te jó ég! :DDD ), a 2-ben Iorveth útját választottam és talán Trisst megmentettem.
A többi döntés totál a homályba vész.
Hátha lesz egy kis összefoglaló az első indításkor, amikor végigmegy a kulcsfontosságú döntéseken...mint anno a Mass Effect esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#330) alratar


alratar
addikt

Nem ide valló, azt aláírom.
De többen jártok ide, mint a Witcher 2 topicba.

Ebben tud valaki segíteni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#331) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Fent a trailer képe, lent Ultra beállításokon a játék..

[ Szerkesztve ]

/s

(#332) Mate válasza S1M0N (#328) üzenetére


Mate
nagyúr

Megpróbálom majd itt is aktiváltatni a spoiler funkciót. Ez azzal fog járni, hogy aki nem megfelelően használja, annak törlöm a kommentjét. Másik topicban sikerült bekapcsoltatnom és szerencsére 1-2 eset volt csak, amikor nem megfelelően használták.

(#333) Xerxész válasza wjbhbdux (#331) üzenetére


Xerxész
őstag

Ez mondjuk akkor lett volna praktikus, ha ugyanazon a területen van lelőve mindkét kép.
De tény, hogy a végleges játékban elég furcsák azok a zöld levelek...

(#334) Televan74 válasza wjbhbdux (#331) üzenetére


Televan74
nagyúr

Már meg tanulhatnánk,hogy a trailerek nem a valósat mutatják.Pl.: Watch Dogs,GTAV,stb.És most úgy néz ki a Witcher3 is beáll a sorba. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#335) Balu972 válasza Mate (#332) üzenetére


Balu972
aktív tag

Persze, szívesen megtanulnám a spoiler funkciót hogyan kell használni, igyekeztem úgy írni, hogy az az előzményeket érintse, ami hasznos lehet annak, aki most ismerkedik Geralt világával.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#336) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok !

Ha veszek egy nvidás le tudom előre ellenőrizni, hogy érvényes e ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#337) gradient99 válasza pzske (#336) üzenetére


gradient99
tag

Ha Iponon veszed, akkor ott ha jól tudom ki van írva, hogy melyikhez adnak, ha mégsem adnak, akkor el tudsz állni a vásárlástól. De érdemes erről tájékozódnod emailben.

(#338) pzske válasza gradient99 (#337) üzenetére


pzske
aktív tag

Bocsánat pontatlan voltam csak kupont vennék azt szeretném leellenőrizni !

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#339) gradient99 válasza pzske (#338) üzenetére


gradient99
tag

Így mindjárt más. Ha megbízható eladótól veszed, biztos nem lesz baj.

(#340) Balu972


Balu972
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy cd galaxisban hány órától lehet majd átvenni?

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#341) S1M0N válasza Balu972 (#340) üzenetére


S1M0N
senior tag

Idézet az oldalukról:

A játék személyes vásárlással legkorábban 2015. május 19., kedd nyitástól vehető át üzletünkben, legkésőbb kedd (2015.05.19.) zárásig.

Nyitva tartás:
Hétfő–Péntek 9:30–18:00

(#342) Balu972 válasza S1M0N (#341) üzenetére


Balu972
aktív tag

köszi, akkor ez nap közben is érkezhet, csak hogy keddre vegyek-e ki szabit, vagy szerdára ;]

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#343) Knobber


Knobber
aktív tag

A játék minimum igénye egy AMD CPU Phenom II X4 940. Nekem egy Q9550-em van ami eszerint még picit erősebb is mint a minimum igény: [link]
Szerintetek így van esély a Witcher 3 futtatására?

Youtube: Knobber

(#344) donki válasza Knobber (#343) üzenetére


donki
aktív tag

Nyilván azért adják meg a minimum igényt, hogy ezt a kérdést megválaszolja.

(#345) gradient99 válasza Knobber (#343) üzenetére


gradient99
tag

Milyen VGA van hozzá? RAM?

(#346) Knobber válasza gradient99 (#345) üzenetére


Knobber
aktív tag

Ram 8GB van hozzá.
VGA jelenleg HD4850 (hihi), de egy R7 260X 2GB-ost fogok venni a géphez meg a játékhoz persze. (Vagy 30e körül valami jót)

Youtube: Knobber

(#347) Televan74


Televan74
nagyúr

Még 18 nap. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#348) Honzi


Honzi
senior tag

[link]
Csak 17 nap. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#349) bivalyolo válasza Knobber (#346) üzenetére


bivalyolo
őstag

Bármit csak azt ne!

"Let's agree to disagree!"

(#350) gradient99 válasza Knobber (#346) üzenetére


gradient99
tag

Inkább 7790et, de 30ért van néha 7870 is, ami azért igen jó kártya. Nekem is az volt, csak valami oknál fogva meghalt, de még garanciális volt, így ment a szervízbe, remélem lesz kártyám mire kijön a játék :O

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.