Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Chaser válasza Gh0sT (#3600) üzenetére


Chaser
titán

Bújom a netet, de beszerzek majd egy könyvet is. Ez a tőkeáttétel tényleg mellbevágó tényező, de ahogy olvasgattam a neten nem csak nekem okozott már fejfájást. Egyelőre mindenben bizonytalan vagyok úh olvasok, de a számlám gyarapszik:D
7végén nem műxik a tőzsde? vagy csak a magyar programok nem működnek?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3602) Chaser válasza Chaser (#3601) üzenetére


Chaser
titán

Vagy eddig csak mindig akkor léptem be amikor nyitva volt :B már működik.
A tőkeáttételről a linkelt példa/megfogalmazás korrekt?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3603) AMDFan válasza Chaser (#3602) üzenetére


AMDFan
addikt

Hétvégén nincs forex kereskedés, csak néhány nagyobb brókernél van házon belül nyitva a piac, általában nagy a spread nem éri meg ilyenkor kereskedni.
Magyar idő szerint vasárnap 23:00 és péntek 23:00 között van nyitva a forex.

(#3604) Dzoli válasza Chaser (#3601) üzenetére


Dzoli
tag

Hétvégén nincs tőzsde, garantált a szabadnap. :)
Túlmisztifikálják és sokan rosszul használják a tőkeáttételt, pedig az egyik legjobb dolog a világon. Induljunk ki abból, hogy a tőkeáttétel nagysága, nem befolyásolja a nyereség, vagy a veszteség mértékét! 1 lot kötésméret esetén EURUSD páron 10$-t fogsz nyerni, vagy veszteni minden 1 pontnyi elmozduláskor. Akár 1:1, akár 1:500 a tőkeáttételed a számlán. A hibát ott követik el az emberek, hogy a számlaméretükhöz képest túl nagy pozíciót vesznek fel, a gyors meggazdagodás reményében. Ezért kell úgy méretezni a pozíciókat, hogy 1-1 kötésen soha ne veszíts többet a teljes tőkéd 1-5%-ánál. 5% esetén is 20 egymást követő sikertelen üzletre van szükség a teljes tőke elvesztéséhez. Ez szinte kizárt, ha ésszel kereskedik az ember, és nem csak vakon nyitogat. Lehet persze ALL-IN is játszani, és vagy bejön, vagy nem. De a tőzsde nem szerencsejáték! Hanem a kockázatkezelésről, valamint az átlagos nyerő, és az átlagos vesztő üzletkötések arányáról szól.
Ha van egy pozícióm, amin már van lebegő nyereségem, és nincs kockázatom, az egy nagyon jó állapot. De én nem akarom lezárni, mert nekem kedvező irányba megy az árfolyam, és számítok a mozgás folytatódására. Rányithatok még egyet a nem realizált nyereség terhére. Valószínűleg ezt tőkeáttétel nélkül nem tehetném meg, mert nem lenne rá elég pénzem. De ha a bróker "ingyen" ad nekem, miért ne tenném meg, ha már semmiképpen nem veszthetek azon az üzleten? Lesz 2 pozícióm szinte nulla kockázattal, és ha még tovább megy az ár, még többet fogok nyerni. Majd nyitom a harmadikat, és a negyediket, egészen addig, amíg valahol le nem záródik az egész vastag nyereséggel.
Erre való a tőkeáttétel, és nem az "egy kötésből házat veszek" stílusú kereskedésre, mert annak mindig számlanullázás a vége.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3605) AMDFan válasza Chaser (#3602) üzenetére


AMDFan
addikt

"A tőkeáttételről a linkelt példa/megfogalmazás korrekt?"

Hát olvasgattam ezt a linket. Alapvetően jó a megfogalmazása, de pl. azt nem értem, hogy mit akar ezzel mondani hogy: "a tőkeáttételes ügyleteknél kisebb a jutalék, mintha ugyanazt a méretű pozíciót tőkeáttétel nélkül nyitnám meg. "
Itt elég pongyola a megfogalmazás. Mert pl. nem minden brókernél van jutalék. Ha meg a spreadre gondolt az nem jutalék. Ráadásul szerintem sem a jutalék sem a spread nem függ a tőkeáttételtől. Ráadásul lényegtelen is, mert a kisbefektetők (mi) kénytelenek tőkeáttételt használni. Sőt a nagyobbak is használnak szerintem, mert jó dolog.
A kommenteket pedig véletlenül se olvasd el, mert sok a hülye :)

(#3606) Dzoli válasza AMDFan (#3605) üzenetére


Dzoli
tag

Részvényeknél lehet más a kötési díj, ha még napon belül zárod a tranzakciót (Day-Trade), mint ha napon túlra viszed. Elszámolás csak nap végén van, így "házon belül" megoldják az összepárosításokat. TDT ügyletek pedig csak napon belüliek lehetnek, ahol viszont jellemző a tőkeáttétel.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3607) AMDFan válasza Dzoli (#3606) üzenetére


AMDFan
addikt

Ezekhez én még semmit sem konyítok :)

(#3608) Chaser válasza AMDFan (#3603) üzenetére


Chaser
titán

Ez alatt az időtartam alatt nonstop? Tőkeáttétellel kapcsolatban engem még ne kérdezz :B

Dzoli: Pihenni is kell néha, most legalább lesz időm olvasgatni. Van az ún long és short tranzakció, az előbbi ha jól értelmeztem azt jelenti, hogy veszek valamit majd -reményeim szerint- felmegy az ára és eladom. Éltem is vele párszor. De mi a short? Sok tétel mellett van hogy vétel illetve short. Ha abból indulok ki, hogy a long fordítottja akkor rövid távú eladás, de hogy adok el valamit ami nem is az enyém? Most rákerestem megfogadva tanácsodat, de mindenütt kb ezt írja. Ezt úgy kellene értelmezni, hogy elővételi jogot váltok ki ezzel ha számomra megfelelő árfolyamra mozog az adott részvény vagy devizapár? De ha így is van nem értem hogy lehet ezen bukni vagy nyerni. Azt látom longnál ellentétben itt akkor nyerek, ha csökken az árfolyam, de hogy? :U
Tőkéáttétel kezd már letisztulni, az "1lot kötésnek" most olvasok utána.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3609) Chaser válasza Dzoli (#3604) üzenetére


Chaser
titán

Hogy jól értem-e a tőkeáttételt: Végeredményben azt jelenti, hány % "foglalót" zárolnak el a számlámon egy adott tranzakciónál, pl ha 1000$-os pozit nyitok 1:500 áttétellel akkor 2$ kell hozzá, a többit a brókercég megelőlegezi. Viszont itt van ez a lot, amit nem egészen értek, ha jól sakkozok ebből és a pip elmozdulásából adódik a nyereség/veszteség. Találtam egy táblázatot az általad elmondott EUR/USD pár:
EUR/USD EUR 100,000 0.0001 ahol száz az 1 lot egységet jelenti, a 0.0001 pedig a pontképződés helyiértéke.
"A kereskedési egységeket "Lot"-nak nevezzük (A lot nem más mint a bázis valuta forgalmazott mennyisége a kereskedés során)" Tehát ha pl veszek 1 EUR/USD párt ami legyen pl 1.37 akkor lényegében 137 euro árát fizetem ki? Ezzel viszont az jönne ki, hogy 1 pont elmozduláskor 1EUR nyereség v veszteségem van. Te 10 USD-t mondtál, szóval valamit megint rosszul értek :U
Viszont ha jól értem a tőkeáttételt akkor érdemes használni ha a pozim már biztosan nyereséges, ergo 0 kockázattal kis pénzből nagy összeggel nyitni az újabb pozikat amik biztos termelni fognak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3610) Chaser válasza Chaser (#3609) üzenetére


Chaser
titán

Na ezt jól benéztem, mindjárt rájövök..remélem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3611) Chaser válasza Chaser (#3609) üzenetére


Chaser
titán

Na kicsit belekavarodtam, de 2 éjszakázás után még nem aludtam:) Ez alapján próbálok számolni:
"Haszon és veszteség számítása (Profit/loss calculation)
Például: USD/JPY árfolyam 104.19/104.23 és 1:100-hoz áttétellel kereskedhetünk akkor a vételi pozíció (tőzsde zsargonban = Long position) úgy néz ki, hogy 0.1 lot ára 10 000x104.19 JPY = 1 041 900 JPY azaz 10 000 USD. E-helyett az 1:100 áttételből adódóan 100 USD-t kell elhelyeznünk a marginban (letétben) a maradék 9 900 USD-t, az FxPro biztisítja a kereskedés kivitelezéséhez.
Tehát ez az áttétel azt jelenti, hogy egy kereskedési akció nyitásához az ahhoz szükséges pénzmennyiség csupán 1%-val kell rendelkeznünk.

Példánkban azért vettünk az USD/JPY párból mert úgy gondoltuk, hogy az USD ára JPY-ban számolva emelkedni fog. Amennyiben igazunk lett és pl. az USD/JPY árfolyama elérte a 104.49/104.52 -őt, a hasznunkat az alábbi táblázat szerint számítjuk:

Transaction (Tranzakció) USD JPY
Open a position: buy USD and sell JPY Pozíció nyitás: USD vétele JPY eladása történik + 10,000 - 1 041 900
Close a position: sell USD and buy JPYPozíció zárása: USD eladása JPY vétele történik - 10,000 + 1 044 900
Total: Összesítve: 0 + 3 000JPY = 28,71USD

Leegyszerűsítve: nem teszünk mást, mint a PIP-ben történő elmozdulást számoljuk, s ha USD-ben kívánjuk megkapni az eredményt, akkor a valutapár árfolyamával vissza kell számolnunk. Egészen pontosan azon az árfolyamon, melyen kerekedési akciónkat lezártuk.
A kereskedés folyamán ez automatikusan megtörténik, a kereskedési táblázatban a változások valós időben jelentkeznek és a kereskedési program által kalkulálódnak. "
"Természetesen" az 1 lotos egységet 100-nak vettem a 100000 helyett mikor előbb számoltam.
Tehát ha jól számolok 1 lot EUR/USD 1.37901-es ponttal számolva 137901USD//100000EURO lenne? És ha 1:500 áttételt használnék csak 200 EUR-t kéne letétbe raknom. Viszont azt nem értem áttételtől függetlenül mért 10 USD-t jelent 1 pont változás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3612) AMDFan válasza Chaser (#3611) üzenetére


AMDFan
addikt

"Viszont azt nem értem áttételtől függetlenül mért 10 USD-t jelent 1 pont változás."

Azért mert 1 lotra vonatkozik a nyereség/veszteség. Ha 1:100 a tőkeáttét akkor 1000usd letét kell az 1 lotnyi (100.000USD) pozíció nyitásához. Ha meg 1:500 a tőkeáttét akkor 200usd letét kell ugyanahhoz az 1 lotnyi (100.000USD) pozícióhoz. A profitot és a veszteséget pedig mindenképpen a teljes összeghez viszonyítják, az mindegy, hogy tőled mekkora letétet kér a bróker. Ebben nincsen semmi "varázslat", jó dolog a nagy tőkeáttét, de 1:500 az már túl sok, gyorsan elfogy a letét ha minuszba megy a poziciod. 1:100 vagy 1:200 az ajánlott.

(#3613) AMDFan válasza Chaser (#3609) üzenetére


AMDFan
addikt

"EUR/USD EUR 100,000 0.0001 ahol száz az 1 lot egységet jelenti, a 0.0001 pedig a pontképződés helyiértéke."

100.000 USD * 0.0001 pip = 10 USD

[ Szerkesztve ]

(#3614) glutamin


glutamin
őstag

TESCO Broker - erről valakinek véleménye?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3615) AMDFan válasza glutamin (#3614) üzenetére


AMDFan
addikt

Úristeeeeeeen :DD :Y :DD :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#3616) Chaser válasza AMDFan (#3612) üzenetére


Chaser
titán

Közben aludtam és rájöttem ezekre:) Amire Dzoli utalt, hogy a tőkeáttétel nem befolyásolja a nyereség/veszteséget is letisztult, ha jól értem az csak + lehetőség, az általad elmondott példában 1000 USD-ből 1:500 áttétellel vehetnék 5 lot EUR/USD-t max, ilyenkor ha jól értem 1 pont változás 50USD-t jelentene, ergo ha 20 pont esés van ki is nulláztam a számlám. Amit első gyakorláskor majdnem meg is csináltam, mert nem tudtam mit veszek és mennyiért. A pontonkénti változás árát is értem, itt van néhány pár számításához táblázat, hol találok ennél bővebbet ami hivatalos?
Még egy kérdés felvetődött bennem, az előbb említett USD/JPY példát vegyük. 104.19/104.23 volt amikor vettem, én az első értékkel számolva vásárolok a példa szerint. 104.19 az az, hogyha én eladnám és 104.23 pedig hogyha venném, nem?
A haszon számításnál pedig csak az mérvadó hogy a vételi ár felett legyen és a vételi/elaási pontok különbsége megadja a nyereség/veszteség szorzóját. Na de ez nem függ attól, hogy a kiindulási árak milyenek voltak? 104.49/104.52 lett az új árfolyam, amiből adódik a 3x1000 yen haszon, de így nézve gyakorlatilag ez független attól hogy én mennyiért is vettem eredetileg a párt, csak az új árfolyam különbsége a lényeg?
A 2 árfolyam közti különbség egyébként a brokerek "jutaléka"?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3617) virkir válasza Chaser (#3616) üzenetére


virkir
veterán

Maradjunk a te példádnál.
Az árfolyam 104.19/104.23 eladás/vétel- itt te tudsz nyitni longot azaz vehetsz 104.23-on de eladni 104.19-en tudod a különbség a brókered haszna a spread ami ha jól számolom 4 pip.
Tételezzük fel vettél és jó irányban elmozdul az árfolyam 104.49/104.52 re mivel ugye vettél itt az eladási áron tudod zárni a pozit azaz 104.49-en ami 0.26 elmozdulás volt.
Szvsz ne ezzel foglalkozz első sorban hanem tapasztald ki a neked legjobban megfelelő kereskedési platformot, ajánlom az FxPrót amit itt a legtöbben használnak, majd menet közben demo számlán kereskedve mindenre rájössz.
Ha nem akarsz hamar sokat bukni akkor még jó ideig csak demón próbálkozol.
Amúgy hol sikerült ilyen áron kereskedni USD/JPY-el mert nálam 2008 óta nem mozgott errefelé ez inkább EUR/JPY lehetett

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3618) Dzoli válasza Chaser (#3616) üzenetére


Dzoli
tag

A bróker minden időpillanatban 2 árat alkalmaz, egy vételi, és egy eladási árat. A kettő közötti különbözet a spread. Gyakorlatilag ez a brókerek haszna. Az aktuális ár, amit az elemző programok is mutatnak, ahol a gyertyák rajzolódnak az megegyezik az eladási árral. MT4-ben megjeleníthető a másik ár is egy piros vonallal. De valamiért "Eladási szintnek" fordították magyarra, holott szerintem inkább vételi szint lenne helyesen.

Long pozíció nyitása, vagy a korábbi short pozíció zárása mindig a vételi szinten történik. Short pozíció nyitása, vagy a korábbi long pozíció zárása pedig mindig az aktuális áron, azaz az eladási árszinten.
A spread-et így mindig csak egyszer fizeted meg, longnál nyitáskor, shortnál pedig záráskor.

Tesco Brókert ismerősöm kérdezte a héten a Váci úti áruházban, és azt mondták neki: "Még nem működik a rendszer."
Amúgy átfutott az agyamon egy tipikus családi bevásárlás képe:
- Mit vegyünk anyukám?
- 1 kg darált hús, 3 kg krupli, meg 20 OTP. :DD

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3619) Chaser válasza Dzoli (#3618) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól értem azt mondod, fordítva mint ahogy virkir mondta és jó a példa?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3620) AMDFan válasza Chaser (#3619) üzenetére


AMDFan
addikt

Mind a ketten ugyanazt írták, olvasd el még egyszer.

Long pozíció = vettél a vételi, azaz a magasabb áron, és majd eladod az eladási azaz alacsonyabb áron. Ha eközben az árfolyam felfelé mozdult akkor nyereséges leszel, ha lefelé akkor veszteséges.

Short pozíció = eladtál, az eladási, azaz alacsonyabb áron és majd veszel, a vételi azaz a magasabb áron. Ha eközben lefelé mozdult az árfolyam akkor nyereséges leszel, ha felfelé akkor veszteséges.

De ezek nagyon alap dolgok, ezekkel tisztában kéne lenned mielőtt demózol.

Forexen az eladási és vételi árfolyam éppen olyan mint amikor az exclusive changenél látod kiírva a vételi és eladási árfolyamokat, csak a forexen sokkal kisebb a kettő különbözete (spread).

[ Szerkesztve ]

(#3621) Chaser válasza AMDFan (#3620) üzenetére


Chaser
titán

Ha az fxpro-t nézem eladási ár az amikor én vennék, vételi meg ha eladnék, már ha jól értem, vagy pont fordítva? :B Kicsit belekavarodtam de majd jövő héten gyakorlom a demon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3622) AMDFan válasza Chaser (#3621) üzenetére


AMDFan
addikt

Figyelj. Két ár van megadva. Ha te veszel, akkor a magasabbik áron tudsz venni, és ha eladsz akkor az alacsonyabbik áron tudsz eladni. Ez általános iskolás logika. Ez a brókercég haszna.

(#3623) Chaser válasza AMDFan (#3622) üzenetére


Chaser
titán

Stimm, én is így gondoltam, de a példában ez volt:
"Például: USD/JPY árfolyam 104.19/104.23 és 1:100-hoz áttétellel kereskedhetünk akkor a vételi pozíció (tőzsde zsargonban = Long position) úgy néz ki, hogy 0.1 lot ára 10 000x104.19 JPY = 1 041 900 JPY azaz 10 000 USD. E-helyett az 1:100 áttételből adódóan 100 USD-t kell elhelyeznünk a marginban (letétben) a maradék 9 900 USD-t, az FxPro biztisítja a kereskedés kivitelezéséhez." Itt a kisebb értékkel számoltak.
Dzoli az imént ezt írta:
"Long pozíció nyitása, vagy a korábbi short pozíció zárása mindig a vételi szinten történik." Nos az Fxpro vételi oszlopában a kisebb érték van , mint a példában. Akkor most hogy van ez?

szerk: mind1, a demon majd megnézem ;)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3624) AMDFan válasza Chaser (#3623) üzenetére


AMDFan
addikt

Igazad van, elírták a példát a hunforexen...

FXPro-nál én nem látok magyar fordítást, Bid és Ask van. Helyesen.

(#3625) Chaser válasza AMDFan (#3624) üzenetére


Chaser
titán

Szerencsétlen kezdő véramatőr meg beleizzad:D
Nálam ez van, magyar az egész szinte:

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3626) AMDFan válasza Chaser (#3625) üzenetére


AMDFan
addikt

Furán van fordítva. A másik nézőpontból írják. Tehát te ott tudsz venni, ahol mások eladnak, ezért az eladási árfolyam neked "vételinek" számít. Igazából én ezt nem is figyeltem eddig :)
Egyébként meg lényegtelen, ezen ne akadj fenn. A lényeg a kettő különbsége. Hogy melyiket minek nevezi a magyar fordítás az tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3627) Ferdzsoo válasza AMDFan (#3620) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

"Forexen az eladási és vételi árfolyam éppen olyan mint amikor az exclusive changenél látod kiírva a vételi és eladási árfolyamokat, csak a forexen sokkal kisebb a kettő különbözete (spread)" -

erről ugrott be múltkor voltunk valami kis élelmiszerboltban, ki volt írva: EURót 250Ft-os áron váltunk. Az euró meg volt 280 körül- Hm mondom itt van aztán egy kis spread. :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3628) Chaser válasza AMDFan (#3626) üzenetére


Chaser
titán

Minden csak nézőpont kérdése, értelemszerűen én is erre jutottam, de amit eddig találtam kb 50-50%-ban megoszlott elnevezésben.

szerk: Arannyal szokott valaki kupeckedni?:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3629) Chaser válasza Chaser (#3628) üzenetére


Chaser
titán

Csak mert nekem eddig ez jött be a legjobban EUR-USD mellett, short/longot meg jó is gyakorolni rajta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3630) Chaser válasza Dzoli (#3604) üzenetére


Chaser
titán

Itt azt írtad EUR-
USD páron 1 lotnál 1 pont 10$, én bárhogy nézem, nálam 1 pont 1$ az fxpron.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3631) Dzoli válasza Chaser (#3630) üzenetére


Dzoli
tag

Csak a negyedik tizedesjegyig számoljuk a pipeket!
Viszont egyes brókerek a tizedesvessző után öt helyiértékkel jelenítik meg az árat.

Ha emelkedik az EURUSD árfolyam 1,3801-ről 1,3802-re, az egy pip elmozdulás. Ilyenkor 1 lotnál 10$ a nyereség, vagy a veszteség.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3632) Chaser válasza Dzoli (#3631) üzenetére


Chaser
titán

Persze így oké :R
Te melyik brókernél vagy, ha nem titok? Mai próbálkozásom még csak hogy szokjam a platformot, amolyan rulett, vagy bejön vagy nem, de így is összejönnek 50-100$-os "nyeremények", és persze veszteségek. Próbálom a chartot értelmezni, de gondolom az árfolyamot sok dolog határozza meg. magáról a chartról én annyit tudok kivenni, ha nagyon lenn van érdemes venni, ha fenn akkor shortolni. Ahogy elnézem az EUR-USD már jó ideje kisebb-nagyobb kilengésekkel de emelkedik. Miből lehet még infot szerezni, hogy milyen tendencia várható az árfolyamban?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3633) Chaser válasza Chaser (#3632) üzenetére


Chaser
titán

Azért még 1 kérdés ezzel kapcsolatban.
Nyitottam egy pozit 1.37876-on, 1.37929-en eladtam, 4 tizedesjeggyel számolva 50$, 5-tel számolva 53, az fxpro is ennyit jelez ki profitnak, most akkor élesben 50 v 53$-t kapnék? Nem nagy tétel csak érdekelne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3634) Dzoli válasza Chaser (#3632) üzenetére


Dzoli
tag

Pontosan fordítva kell gondolkozni, mint ahogy most teszed. :)
De ne izgulj, ezzel mindenki így van az elején. Van aki idővel megtanulja, és van aki nem.
Mindig az aktuális mozgás folytatódására kell számítani! Nem pedig azt lesni, hogy mikor fog az megfordulni. Úgysem fogod tudni eltalálni az alját, és a tetejét.

Demón minden ugyan úgy működik, mint éles körülmények közt.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3635) Chaser válasza Dzoli (#3634) üzenetére


Chaser
titán

Rosszul fejeztem ki magam, longnál arra spekulálok én is, hogy folytatódjon az emelkedés -különben minek vennék ha arra számítok hogy úgyis csökkenni fog:)-, csak ugye jelenlegi EUR-USD helyzetet én úgy értelmezem, hogy nagyon a tetején van az árfolyam az elmúlt 2 hónapot elnézve, gondolom itt már előbb-utóbb csökkenésnek kell következnie. De mivel az megint nem 1-2 nap alatt fog lezajlani valószínűleg engem nem érint, egyelőre csak a napon belüli ingadozással spekulálok.
Short az már érdekesebb számomra, mivel most relatíve fenn van az árfolyam, bármikor visszaeshet..legalábbis én erre következtetek, lehet rosszul. Tehát a chartot figyelgetve szinte bármikor lehet egyet shortolni ami jó eséllyel nyereséges is lesz, persze mindenféleképp rövid távon, max 10-15 perc.
Gondolom ugyanúgy mint a "sima" részvényeknél itt is befolyásolja az aktuális árfolyamot az is, mikor mennyien vesznek vagy adnak el...vagy lehet főképp csak ez befolyásolja?:) Én a chartot elemezgetve arra jutottam, még az is lehet egyes esetekben amolyan "mű" elmozdulások vannak, gondolom itt arra számítanak az elkövetők hogy sokan rossz irányban gondolkozzanak és ezáltal ők nyernek? Vagy túl sokat képzelek a tőzsdébe?

"Demón minden ugyan úgy működik, mint éles körülmények közt." :R
Vannak olyanok akik minden technikai elemzést félretéve "rulett módszerrel" tőzsdéznek? Mármint rajtam kívül, én még nem látom át. De így is azért napi szinten ahogy elnéztem 50-100$ össze tudnék szedni, ami egyáltalán nem rossz pénz egy 3000$-os számlától amit nyitottam -kisebb nem volt a demon-, persze lehet holnap már bukta lesz a záróegyenlegemben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3636) AMDFan válasza Chaser (#3635) üzenetére


AMDFan
addikt

"Vannak olyanok akik minden technikai elemzést félretéve "rulett módszerrel" tőzsdéznek? Mármint rajtam kívül, én még nem látom át. De így is azért napi szinten ahogy elnéztem 50-100$ össze tudnék szedni, ami egyáltalán nem rossz pénz egy 3000$-os számlától amit nyitottam -kisebb nem volt a demon-, persze lehet holnap már bukta lesz a záróegyenlegemben."

Azért ez éles számlával nem lenne ám ilyen egyszerű :)
Főleg ha jön egy két bukta, és megpróbálod visszanyerni ami elment. Pár napig lehet hogy menne, lehet hogy pár hétig is, de évekig nem.
Demózz és majd meglátod úgyis. Ha 100 trade után is pozitív lesz a számlaegyenleged, akkor lehet hogy tudsz valamit. De még csak lehet :)

(#3637) Chaser válasza AMDFan (#3636) üzenetére


Chaser
titán

A demot én ugyanúgy kezelem mintha saját pénzem lenne, vontam is már le tanulságokat:) Persze a pár nappal ezelőtti állapothoz képest már fejlődtem, mert abszolút fogalmam se volt mit csinálok. Tehát azt mondom mától kezdtem a kereskedést, eddig csak bohóckodtam. A biztos az, hogy alapul véve a 3000$-os számlát 100$ napi nyereséget vagy veszteséget engedélyeztem magamnak és tartom is. És ha netalántán majd eljutok az éles kereskedéshez hó végén a -reményeim szerinti:)- nyereséget még véletlenül se hagyom benn, az megy máshova..de ettől még messze vagyok. Kezdem érteni mit mondott az előbb Dzoli..néha úszni kell az árral szemben...az utolsó pozim most épp ilyen, bár nehéz belőle nem kiszállni de tartom magam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3638) Chaser


Chaser
titán

Az utolsó pozim EUR-USD pár, az előtte levő pozit elbuktam elég csúnyán, mert nem figyeltem. Úgy ítéltem meg az euro még erősödni fog, ami be is jött, azt nem vettem figyelembe hogy lesznek elég nagy kilengések, a stop loss-t csak 81$-ra tettem, bár élesben lehet még ennyit se engednék. Persze ahogy bebuktam fel is ment egyből az árfolyam:) Mivel itt voltam vettem is megint, voltak negatív kilengések, már -70$-nál is voltam de az elmúlt talán 10-20 perc talán igazolja a feltevésemet. 70$ volt eddig a legmagasabb, de 100$-nál szeretnék kiszállni. Persze 70$ felett ha megint itt leszek lehet hogy zárom a pozit, de felső határ oda van belőve- ezt hogy is hívják? :B alső a stop loss azt már tudom-, jelenleg úgy néz ki megint negatív kilengés van, most épp 15$-nál járok. Ti hogy látjátok? Van abban ráció amit gondolok vagy csak bénázok?

szerk: Most 1 lotot kötöttem, de elnézve a mai produkciómat amíg rulett módszernél vagyok 0.1 lot -talán minilot?- lesz a nekem való. Sok kicsi sokra megy alapon:)

szerk: megint átfordultam -4$-ba..és mire ezt leírtam már +4 volt...

szerk: Számomra ebben az egészben az a hihetetlen, ha bejönne a 100$, vagy akár 70 és ha mindezt élesben nyomom holnap a kezembe nyomnák az összeget? Úgy, hogy én gyakorlatilag csak klattyingattam', persze még ez se ment volna nélkületek! :R Ha már itt tartok, ez netto nyeremény vagy még von le valamit a broker cég? Most adózást hagyjuk is, attól még biztos messze vagyok.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3639) AMDFan válasza Chaser (#3638) üzenetére


AMDFan
addikt

Na igen itt kezdődik a dolog lényegi része. Már túl vagy a "bénázáson", tudod hogy mi mit jelent, tudod kezelni a szoftvert. Azt hidd el, párszor még el fogod mondani, hogy "vegyük úgy hogy eddig bénáztam és most kezdem a kereskedést :)".

Mostantól elkezdhetsz jó stratégiák után kutatni. Én azt ajánlom, hogy a forexegyetemes oktatóvideókat nézd meg, azokból rengeteget lehet tanulni. Illetve olvasd el a Dzoli által is linkelt topicot.

Olvass kockázatkezelésről, pozíciómenedzselésről. Pl. 3000 usd számlával nem javasolt 1 lotot kötni. Általában a tőkéd max 5%-át kockáztasd egy időben.

[ Szerkesztve ]

(#3640) Chaser válasza AMDFan (#3639) üzenetére


Chaser
titán

"Azt hidd el, párszor még el fogod mondani, hogy "vegyük úgy hogy eddig bénáztam és most kezdem a kereskedést :)". Nem, ahogy mondtad már tudom kezelni az sw-t, max elszámolom magam pip-eket illetően, de figyelek, innentől nincs kifogás.
Stratégiák..na ez az amiről csak olvastam már sok mindent, elméletileg mindenkinek van, gyakorlatilag mint a neve is jelenti valszeg stratégia a kereskedésre, de semmit nem tudok róla..ma is láttam az egyik forex oldalon hogy árulják őket.
Videokat kerestem, amiket ajánlasz majd megnézem, van egy P. Péter nevű emberke pár hsz-ét láttam itt-ott, eléggé benne lehet a témában bár ahogy láttam sokan megkérdőjelezik. Róla vélemény?
"Olvass kockázatkezelésről, pozíciómenedzselésről. Pl. 3000 usd számlával nem javasolt 1 lotot kötni." Ezért is mkondtam, hogy minilot lesz. De most rosszul értelmezhettem valamit? Amennyiben én megadom a limitet pl 100$-nál alulra, akkor lényegében 100$-nál nem kockáztatok többet ha jól értettem. Ezért független a tőkeáttétel mértéke a nyereségtől vagy bukástól, az csak azt mondja meg mennyit kell letétbe letennem. Persze mondjuk egy 1:500-as számlánál már kis összegből is jól be lehet vásárolni és ez maga után vonhat nagy buktát is ha jól értettem. Én 1:100-as számlát nyitottam a 3000$-hoz.

szerk: Azóta már 30-50$ között ingázik az utolsó pozim termése, semmivel nem izgulnék jobban ha valós pénz lenne:)

szerk: 60$+..ki kéne szállni

szerk2: 80$+..

amúgy az fxpro milyen idő szerint számol? szerinte 19:08-kor nyitottam a pozit, tudom hogy valamikor 18:30 előtt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3641) Chaser


Chaser
titán

Vagy volt valami az elgondolásomban vagy csak szerencsém volt, 100$-nál zártam a mai utolsó pozimat :C
A mai napom így nézett ki -meg egy kis arany de az külön számlán-.

Holnaptól átállok minilotra egy darabig biztos.

szerk: A GBP-USD a figyelmetlenségemből adódott, 2x is a chart böngészése miatt mellé kattintottam az EUR-USD helyett, szerencsére a másodikon még nyereség is volt:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3642) brd válasza Chaser (#3635) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem ezeket sürgősen próbáld meg elfelejteni, ha itt pénzt akarsz keresni, mert tévútra visznek:

csak ugye jelenlegi EUR-USD helyzetet én úgy értelmezem, hogy nagyon a tetején van az árfolyam az elmúlt 2 hónapot elnézve, gondolom itt már előbb-utóbb csökkenésnek kell következnie

szerk: 60$+..ki kéne szállni

Az előbbihez idézném egyik kedvenc spekulánsomat, Jesse Livermore-t: A részvények soha nincsenek túl magasan venni, és soha nincsenek túl mélyen adni. Bár, mint látható, ő ezt a részvényekre értette, de itt is ún. trendekben mozog az árfolyam, és így tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy milyen szinten van jelenleg az árfolyam, hosszútávon a trendek felismerésével, és megfelelő követésével lehet sok pénzt keresni.

Az utóbbihoz pedig: dehogy, húzni kell értelmes szintre a stop-ot! Ezt is mielőbb tanuld meg, és gyakorold be. Ha ilyen kicsi Take Profit (ez olyasmi, mint a Stop Loss, csak a "másik" irányban ;) ) alkalmazásával zárod le a pozíciókat, sosem fogsz igazán nagy pénzt keresni. Az ideális megoldást én egyébként jelenleg úgy képzelem el, hogy szinte kizárólag a jó helyre berakott Stop zárja le a pozíciókat. A "jó helyre" nem véletlenül van kiemelve. ;)

Javaslom, hogy nézd meg a Youtube-on a Forexegyetemes videokat, ill. a Pintér Pétereseket is többször. Aztán megint, ameddig nem tudod kívülről a benne látottakat, hallottakat. Sokat fogsz belőle tanulni.

The only real valuable thing is intuition.

(#3643) Chaser válasza brd (#3642) üzenetére


Chaser
titán

Valahogy el kell kezdeni, egyelőre különösebb célom nincs a tőzsdével, tetszik, érdekes és ha tényleg pénzt is lehet vele keresni akkor hasznos, ha ilyen "xaros" napi 100$ mindig meglenne nem is akarnék igazán nagy pénzéket szakítani:D A "jó" helyek magabiztos megtalálásától még messze vagyok, de legalább már el kezdtem keresni:)
Take profit...mennyire egyszerű és nem találtam volna ki egy jó darabig :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3644) brd válasza Chaser (#3643) üzenetére


brd
nagyúr

Ez egy másik gondolat, amit javaslok elfelejteni, hogy "napi bevétel" (és a mögötte álló gondolkodásmód), még én is küzdök ezzel egyébként. Itt nem ez a jó út (szerintem). Ha van kereskedési lehetőség, azt kell jól megragadni, és nem szenvedni (=veszteni, többnyire), ha nincs.

The only real valuable thing is intuition.

(#3645) Chaser válasza brd (#3644) üzenetére


Chaser
titán

Majd kialakul. Előző gondolatodhoz visszatérve talán már értem mit akartál mondani. Ma próbáltam úgy kialakítani a nyereség/veszteség stopot hogy közel azonos szinten legyen. Ha jól értem te azt mondod, ha valamiben biztos vagyok akkor kockáztassak, pl a TP limitet legalábbisa minilotos kötéseknél mért ne vehetném többszörösére, ha biztos vagyok benne hogy emelkedni fog az árfolyam, mint ahogy tettem is ezt az utolsó pozimnál, persze mivel napi max 100$ nyereséget/veszteséget engedtem magamnak ott nem többszöröztem, de egy minilotos kötésnél már lehetne, esetleg az LS-t is vihetem még lentebb mert pénzbeli rizikó akkora nincs, nyereség meg a pár $-ból lehet pár 10$, esetleg 100 is. A várható nyereség sokkal nagyobb mint a veszteség. Erre gondolsz?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3646) Dzoli válasza Chaser (#3645) üzenetére


Dzoli
tag

A 3000$-os számlához sok az 1 lot kötésméret. Amint éles pénzzel fogsz kötni, rá fogsz jönni, milyen különbség van a demóhoz képest. ;]
Ha egy kötésen max 2%-ot szeretnél kockáztatni, az 60$. Nyitáskor látod, hová lehet jó helyre tenni stopot, legyen mondjuk 20 pipre a nyitási ártól. Ebből kiszámolható, hogy max 0,3 lottal nyithatsz pozíciót. Ma igazán szépen trendelő nap volt, de legtöbbször nincs egyértelmű irány, és a 10 pipes stopjaidat simán ki fogják ütögetni oldalazásban.
A stratégia, azon szabályok összessége, amik meghatározzák számodra, mit, mikor, miért teszel.
Ezeket magad találod ki, és magad alakítod. A lényeg, hogy higgy bennük, és tartsd magad a saját szabályaidhoz. Minél egyszerűbben végrehajtható, minél kevesebb elemből áll, annál jobb. A Pintér Péter módszere már bizonyítottan eredményes. Könnyű megtanulni, és egy darab indikátor sem kell hozzá.
Az egy dolog, hogy mennyi a pozíció margin igénye, ha ellened megy az ár, nem csak annyit veszthetsz. Ha az elfogyott, a további veszteség a számlán lévő maradék tőkéből vonódik. Egyes híreknél bejelentésekor akár 50-100 pipes ugrások is előfordulhatnak az árban.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3647) Gh0sT válasza Chaser (#3641) üzenetére


Gh0sT
addikt

Azon a fekete hátterű charton kereskedsz vonal gyertyákkal?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3648) Ferdzsoo válasza Chaser (#3643) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

100 dollár nyereség 1 lottal egyáltalán nem nagy elmozdulás, azt minden nélkül meg lehet kereskedni.
De hogy te élesben 3000-es számlával nem fogsz 1 lottal nyitni ezt garantálom. :D (Persze ha csak nem vagy már jelenleg milliomos és nem számít annyira a pénz. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3649) swoody válasza Dzoli (#3646) üzenetére


swoody
senior tag

Mit takar ez a Pintér Péter féle stratégia? Trendkövetés?

(#3650) Ferdzsoo válasza swoody (#3649) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Trendkövetés, pozícióépítés, kockázat minimalizálása, majd kizárása.
Röviden...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.