Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3604) Dzoli válasza Chaser (#3601) üzenetére


Dzoli
tag

Hétvégén nincs tőzsde, garantált a szabadnap. :)
Túlmisztifikálják és sokan rosszul használják a tőkeáttételt, pedig az egyik legjobb dolog a világon. Induljunk ki abból, hogy a tőkeáttétel nagysága, nem befolyásolja a nyereség, vagy a veszteség mértékét! 1 lot kötésméret esetén EURUSD páron 10$-t fogsz nyerni, vagy veszteni minden 1 pontnyi elmozduláskor. Akár 1:1, akár 1:500 a tőkeáttételed a számlán. A hibát ott követik el az emberek, hogy a számlaméretükhöz képest túl nagy pozíciót vesznek fel, a gyors meggazdagodás reményében. Ezért kell úgy méretezni a pozíciókat, hogy 1-1 kötésen soha ne veszíts többet a teljes tőkéd 1-5%-ánál. 5% esetén is 20 egymást követő sikertelen üzletre van szükség a teljes tőke elvesztéséhez. Ez szinte kizárt, ha ésszel kereskedik az ember, és nem csak vakon nyitogat. Lehet persze ALL-IN is játszani, és vagy bejön, vagy nem. De a tőzsde nem szerencsejáték! Hanem a kockázatkezelésről, valamint az átlagos nyerő, és az átlagos vesztő üzletkötések arányáról szól.
Ha van egy pozícióm, amin már van lebegő nyereségem, és nincs kockázatom, az egy nagyon jó állapot. De én nem akarom lezárni, mert nekem kedvező irányba megy az árfolyam, és számítok a mozgás folytatódására. Rányithatok még egyet a nem realizált nyereség terhére. Valószínűleg ezt tőkeáttétel nélkül nem tehetném meg, mert nem lenne rá elég pénzem. De ha a bróker "ingyen" ad nekem, miért ne tenném meg, ha már semmiképpen nem veszthetek azon az üzleten? Lesz 2 pozícióm szinte nulla kockázattal, és ha még tovább megy az ár, még többet fogok nyerni. Majd nyitom a harmadikat, és a negyediket, egészen addig, amíg valahol le nem záródik az egész vastag nyereséggel.
Erre való a tőkeáttétel, és nem az "egy kötésből házat veszek" stílusú kereskedésre, mert annak mindig számlanullázás a vége.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.