Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) Dzoli válasza swoody (#3649) üzenetére


Dzoli
tag

Elég nehéz lenne pár szóban úgy leírni, hogy meg is lehessen tanulni. :)
Trendkövetés H1-H4 idősíkokon. Alapvető, és hatékony kockázatkezelési szabályok. Pozíció sor építés és profitmaximalizálás. Összesen 4-5 belépési szignált alkalmaznak. Egyszerű árszint, vagy trendvonaltörések, meg esetleg egy gyertyakonfiguráció. Egyszerű mint egy faék, egy teljesen kezdő amatőr is képes megtanulni a 3 napos tanfolyam alatt. Persze ezt is rengeteget kell gyakorolni, mint akármelyik más stratégiát.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3652) Chaser válasza Dzoli (#3646) üzenetére


Chaser
titán

Mondtam ma átállok minilotra:) Stratégiát értem, az írásod másik felét is talán. Röviden: hiába állítom be a stop limitet x-re, ha beesik egy x+50 pont akkor pl akkor a tervezetthez képest buktam +50 pontot ha jól értem.

Gh0sT: Egyelőre igen meg folyamatosan figyelem a táblázatot.

Feree13: De számít a pénz:) Épp azt néztem tegnap is, minilotos kötésekkel is jó eséllyel 3000$-ból tudok 3100-at összehozni, de ez swe igaz minden napra gondolom, csak több pozi kell hozzá.

"Trendkövetés, pozícióépítés, kockázat minimalizálása, majd kizárása" Ez nagyon jól hangzik meg egyszerűen...szóval biztos nem lesz egyszerű:)

H1-H4 idősík mit takar?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3653) AMDFan válasza Chaser (#3652) üzenetére


AMDFan
addikt

"H1-H4 idősík mit takar?"

1 órás és 4 órás chart.

"Épp azt néztem tegnap is, minilotos kötésekkel is jó eséllyel 3000$-ból tudok 3100-at összehozni, de ez swe igaz minden napra gondolom, csak több pozi kell hozzá."

Ez nehéz ügy lesz, de majd meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#3654) Ferdzsoo válasza Chaser (#3652) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

H4-H1 négy óráson lépsz pozícióba, egy óráson építed, menedzseled.
Ha te egy nap 100EUR-t összeszedsz 0.1-es lottal. Akkor már elég jó vagy...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3655) Chaser válasza AMDFan (#3653) üzenetére


Chaser
titán

Köszi:) Nem úgy könnyű, viszont arra rájöttem nem is feltétlen kell ehhez több pozi, sőt. Csak ahogy mondtátok jól kell megválasztani az SL-t és TP-t. Ha kicsit jobban figyelek reggel minilottal 50$ repült volna be kezdésnek, helyette lett 34 de az is jó.

Feree13: Az hogy 1-2 nap összejön bőven belefér a véletlenbe, meg a kezdők szerencséjébe. Majd ha a hónap végén is úgy zárom a boltot akkor már mosolygok egyet:) Ha az év végén is akkor már 2-t és majd jövőre valamikor elkezdek éles számlával is kereskedni, akkor meg lehet sírás lesz a vége kezdetben:D..de nem fogom feladni, tetszik ez a dolog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3656) Dzoli válasza Chaser (#3655) üzenetére


Dzoli
tag

Utólag már hiába nézegeted a grafikont, hogy itt meg itt kellett volna be és kiszállni, milyen jó lett volna. Sajnos senki nem mondja meg előre a következő gyertyát. Egy igen tapasztalt kereskedő mondta egyszer egy barátomnak: "Napi 20 pip biztosítja a megélhetésed, 50 pip pedig milliomossá tesz".

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3657) Chaser válasza Dzoli (#3656) üzenetére


Chaser
titán

Most már legalább tudom mért gyertya. Jó lesz ez, csak szokni kell. Részvényeknél talán egyszerűbb valamivel a helyzet, vannak okok, okozatok, amik a forexnél is, de nekem eddig úgy tűnik itt sokkal komplikáltabb a helyzet mint egy részvénynél. Majd ha átlátom a pénzvilágot akkor leszek tőzsdecápa:D:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3658) Chaser válasza Dzoli (#3656) üzenetére


Chaser
titán

"Napi 20 pip biztosítja a megélhetésed, 50 pip pedig milliomossá tesz". 1 lottal már talán, de kicsi pénz kicsi tőzsde, minilottal kevés az 50 pont hogy milliomos legyek :U ;)

szerk: Az én mondásom: jobb ma sok minilotos haszon, mint holnap egy 1 lotos ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3659) AMDFan válasza Chaser (#3657) üzenetére


AMDFan
addikt

"Majd ha átlátom a pénzvilágot akkor leszek tőzsdecápa :D"

Az okosok azt mondják, hogy nem kell hozzá átlátni a tőzsdevilágot, csak jól kell kezelni a tőkét és a kockázatot.

(#3660) Dzoli válasza Chaser (#3658) üzenetére


Dzoli
tag

Én kíváncsiságból csináltam egy xls táblázatot. Képzeletben a teljes tőkére vetítve napi +2% nyereséggel számoltam. Minden hónap végén kivettem a megkeresett pénz, azaz a nyereség felét. 500$ indulással, fél év után már olyan összeg jön ki a hónap végén, amire már azt mondom, hogy nekem elég. Persze ebben ott van a pszichológiai csapda, hogy a kötéseid méretét egy idő után nem tudod korlátlanul növelni. De ez olyan mint az autóvezetésnél a sebesség érzése, apránként meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3661) Gh0sT válasza Dzoli (#3660) üzenetére


Gh0sT
addikt

Napi 2% az havonta közel 50%. ;) Konzisztensen...
Én nem vagyok ilyen bátor, havi 15%-kal számolok. De már az is jó bőven.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3662) Dzoli válasza Gh0sT (#3661) üzenetére


Dzoli
tag

Csak 20 kereskedési nappal számoltam havonta. Így az 500-as induló számlából a 12 hónap végére lesz kb 8300. Utolsó hónapban már kb 1300-at veszel ki, és év közben összesen 6400-at.

Ez csak egy idealizált, elméleti megközelítés. Szerintem a 2% egyáltalán nem túlzás, vannak jobb, és vannak rosszabb napok.
Ma EURUSD-be 3 jó szignál is volt, összesen kb 100 pip potenciállal.
Az 500 2%-ához csak 10 pipet kell fogni belőle, 0,1 lot mérettel. :)

Majd egy év múlva beszéljünk róla, mindez hogy vált be a gyakorlatban. ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3663) Chaser válasza AMDFan (#3659) üzenetére


Chaser
titán

Az oké, hogy tőke meg kockázatkezelés, de ha tudod mi mozgatja az árfolyamot akkor kb a lényeget tudod, ezért mondtam részvénynél azért 1xűbb, viszont ott beüthet olyan baki amivel lehet 0-zni is, pl a mostani öko katasztrófa az xy alu gyártó céggel, ha az egy nyrt és voltak/vannak részvényei a piacon bármilyen jól is mentek most gondolom sikerült 0 közelire amortizálni őket, azért devizapároknál ez nincs, viszont globálisan nézni hogy mi mozgatja pl a $ árfolyamát azért nem ilyen 1xű, de biztos le lehet 1xűsíteni idővel. De biztos sok oldalról lehet megközelíteni a sikeres tőzsdézést, majd meglátjuk mi vezet eredményre.

Dzoli: Elméletben jól hangzik, gondolkodtam mennyi tőkével indulnék neki, de majd még meglátom. 500-3000$-ig gondolkozok, de ez nagyban függ attól milyen eredménnyel zárom a próbaidőszakot. Az biztos, ha 2k $ tőkével indulok nyereséget nem fogom bennhagyni, hó végén kiveszem mindet. 500$-nál meg én is hasonlót terveztem amit elmondtál, annyi megkötéssel, hogy 1k $ elérésig nem venném ki a profitot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3664) Gh0sT válasza Dzoli (#3662) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mi az szöveg a chartod jobb oldalán? Új indikátor? :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3665) Dzoli válasza Chaser (#3663) üzenetére


Dzoli
tag

Szerintem teljesen felesleges azon gondolkozni, mikor milyen hírek, vagy események mozgatják az árat. Mert előre ezeket úgy sem tudod, sem azt mi lesz a rájuk adott reakciója a piacnak. Lehet már előre beárazódnak, és semmilyen hatása nem lesz. Lehet hogy teljesen ellentétes mozgást fog generálni, mint amire te számítasz. Jelentős hírek bejelentésének idején, nem is kereskedem, mert az számomra nem kiszámítható környezet.

Gh0sT Pszichológiai segédeszköz, hogy tudjam mikor, mit, milyen sorrendben kell csinálnom. :DDD

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3666) Chaser válasza Dzoli (#3665) üzenetére


Chaser
titán

Szeretem tudni mi van a kulisszák mögött, csak ennyi. A lényeg az, hogy nem unalmas a téma és ez leköt. Holnap összeszedek minden videot amit találok, párat néztem, meglepődve láttam a legtöbbet pár százan nézték meg, pedig csak 1-2-t néztem meg és máris sokkal többet tudok mint tegnap.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3667) Dzoli válasza Chaser (#3666) üzenetére


Dzoli
tag

Anélkül is lehet jól autót vezetni, hogy tudnád hogy működik a motor.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3668) Chaser válasza Dzoli (#3667) üzenetére


Chaser
titán

Ezt nem is vitatom!:) Anélkül is dolgozhatsz profi sw-ekkel ha nem tudod hogy működik maga a gép...de én szeretem tudni hogy működnek a dolgok csak úgy kíváncsiságból...születési rendellenesség:)
Péntek este több időt szántam a chart elemzésére, néztem heti lebontásban, haviban, évekre visszamenően. Valami furcsa szabályosságot láttam, mondom bepróbálkozok, a rulett-módszer mellett valami matematikára alapuló módszert is próbáljak már ki. EUR-USD párt longoltam 1.3931 ponton, bejött az elgondolásom, a topot fel tudtam húzni 1.3930-ig, sajnos közben nem figyeltem az időt, eljött a zárás és a profit limitet már nem tudtam fentebb vinni 1.3973-ról amit eredetileg megadtam, azt nem is néztem lehet-e függő megbízásként módosítani, ez most jutott eszembe. De mind1 is, ma léptem be, a megbízás lezárult a TP-nél 10.11. 0 órakor az fxpro szerint, bezsebeltem 42 pontot, ez az eddigi legjobb eredményem :C Van olyan oszlop hogy: swap. Eddig minden kötésnél 0-t írt, most -1, ez mit jelent?
7végén meg elmélet volt, találtam érdekes dolgokat, ilyen-olyan irányszámok, fibonacci és így utólag kiderült az egyik lehetséges pozíciónyitási helyre éreztem rá. Szóval kell ide egy kis matek is, ami az érdekes ebben azt már tudom, nem csak a pénzpiaci hatások befolyásolják az árfolyamot, hanem maguk a traderek is valamilyen szinten.
Trendkövetés, pozíció építés, kockázat minimalizálása aztán kizárása, profit bezsebelése...Pintér Péter stratégiája tényleg bejön, persze ennél egyszerűbb/működőbb stratégiát nem is nagyon tudok elképzelni azok alapján amit eddig tudok a tőzsdéről.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3669) brd válasza Chaser (#3668) üzenetére


brd
nagyúr

Swap: röviden annyi, hogy minden devizának van ugye egy alapkamata (banki alapkamat), és ezt napokra lebontva számítják ki, tehát ha egy pozíciód a napzáráson túl is él, akkor neked a devizapár tagjaira kiszámított kamat különbsége is megjelenik a kötésben. Persze amelyik devizát birtoklod a pozícióban, az után pozitív, amelyiket eladtad, az után pedig negatív a kamat, így lehet, +, és - is az összesítése. Azt most hirtelen nem tudom, hogy globális-e a napokat határoló időpont, vagy mindegyik ország a saját idejét használja erre, de hosszú távon ez majdnem mindegy is szerintem.
Ameddig nem milliós értékben (forintban értve :) ), és/vagy több hónapon keresztül van nyitva pozíciód, ezzel nem igazán kell foglalkoznod, mert olyan kicsi a mértéke.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#3670) ficsor001


ficsor001
tag

Üdv mindenkinek.
Ha érdekel valakit egy szignál szolgáltató akkor ezt csak ajánlani tudom.
Először azt hittem hogy valami gagyi spam,de kipróbáltam és azóta is előfizetek rá mindig.
Nagyon jó jeleket küldd és mindig küldd beszállási illetve kiszállási pontot is.
Nagyon sokat kerestem eddig a segítségével.

Itt a levél:

Hello dear traders and signal buyers,

I am Chuck and I trading for 8 years.
If you do not get along with trading, just subscribe and use my signals!
I have a proposition for you if you like the good, useful and easy signals.

My last 1,5- 2 years perfomance in the photo.
I have a 500-1000 pips monthly 100% Guaranteed!
I dont have the last two years a minus month !!!

If you do not get along with trading, just subscribe and use my signals!

This is how use the signals:

1. step: You subscribe to signals one month in paypal:my paypal address:signalseller@gmail.com
-You send me your email address and the transaction code in email !!!

2. step: The following day you will be emailed to the signals
Example: -08:00 Buy GBP/USD 1.5800 tp:1.5890.
Sometimes If i dont send a target point, just wait because later i send the close signals in email.

Dont afraid beacuse i dont tradinga few 1-2,5 pips, just 30 or more so you have a time the close or buy when you get the email.

Important: I dont use stop loss, but i have a security calculation.
If you use my signals, observe this:

If you margin :1:100
Usd Open volume
If you trading money: -1000 0,1-0,2 Lot max
-2000 0,4-0,5 Lot max
-3000 0,6-0,7 Lot max
...

If the exchange rate is go up 1.5820 and after go down and down, I send the "earlier signals" that in GBP/USD 1.5820 close now!

So you dont decision on your shoulder just which signals send that buy and close if sent the "earlier signals" or reach the target point.
I trading just GBP/USD, GBP/JPY and sometime EUR/USD.

I send the signals 08:00-16:00 UTC.
I send 1-3 signals / day.

The subscribe price is 199$.

If you need a more money just subscribe and we grow the yours money.

Have a nice day, Chuck.

If you have a question sent the email:signalseller@gmail.com

[ Szerkesztve ]

(#3671) Chaser válasza brd (#3669) üzenetére


Chaser
titán

Köszönöm a felhomályosítást :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3672) Ferdzsoo válasza ficsor001 (#3670) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Érdekes, kíváncsi lennék rá, de csak a vakvilágba nem fizetnék ezért 200$-t.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3673) Chaser válasza ficsor001 (#3670) üzenetére


Chaser
titán

Engem is érdekelne, csütörtök du ha esetleg kapsz jó signalt megosztanád velünk/velem? Magam részéről csak demozok, biztos nem keresek vele max tapasztalatot, csak úgy én se fizetnék látatlanban ilyenért. Lehet kötsögség amit mondok, de akár ez a cég is fizethet téged, hogy linkeld be fórumokba hátha ráharapnak, nem kérdőjelezem meg a szavahihetőségedet de 2 hónap itteni reggel el sem fogadom automatice.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3674) Dzoli


Dzoli
tag

Aki lusta, vagy nem akarja használni az agyát, az próbálkozzon nyugodtan ilyen szignál szolgáltatókkal. De sok-sok milliomos szaladgálna az utcán, ha ezek annyira jók lennének.
Szerintem akik ilyet használnak, azok saját magukban nem bíznak. Inkább hisznek másnak, akit később hibáztathatnak a veszteségért, mint hogy felelősséget vállaljanak a saját döntéseikért. Az elveszett pénz persze akkor is az övék volt. :)
Az illető saját bevallása szerint nem használ stopot!!! Akkor ugyan mi fog téged megvédeni a veszteségtől, ha épp nem vagy gép előtt egy jelentős hír bejelentésekor?!
Szerintem itt a sikernek csak egy útja van: Meg kell tanulni önállóan kereskedni!

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3675) Ferdzsoo válasza Dzoli (#3674) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vagy! írni egy robit aki kereskedik helyetted... ;]

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3676) ficsor001


ficsor001
tag

Üdv mindenkinek,
Nem fizetnek engem semmiért. Én fizetek 199-et csak havonta. Már 2 hónapja előfizetek rá.
Van egy hét trial időszak.Nekem semmi közöm hozzá én csak itt nyilvánosságra tettem mivel tudom milyen nehéz stabil, jó szignál szolgáltatót találni.
Ezért nem kapok pénzt sehogyan, nem kell beirni a nevem a regisztrációdhoz hogy tőlem hallottad meg semmi ilyen dolog nincs.
Ha érdekel titeket lépjetek vele kapcsolatba.
Persze nem 5 dollárral kell elkezdeni.

Az pedig hogy 2 hónapja regisztráltam nem tudom mit határoz meg?

További szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#3677) morhange


morhange
tag

Üdv néktek.

Tudtok esetleg valami nagyon agresszív skalpoló stratégiát? Keresgéltem, de sokat nem találtam magyar nyelven.

(#3678) Dzoli válasza morhange (#3677) üzenetére


Dzoli
tag

Amivel nagyon gyorsan, nagyon sok pénzt lehet keresni? ;]

Magyar nyelven szinte alig van használható kereskedési rendszer leírás.
Nézelődj itt

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3679) morhange válasza Dzoli (#3678) üzenetére


morhange
tag

Őőőő ez is egy szempont :D De elsősorban az, hogy egy normál piaci kilengés ne nullázza le a számlámat. Ezért kellene nekem a skalp, hogy sokat, de kicsit kötök.

Körülnézek, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3680) Dzoli válasza morhange (#3679) üzenetére


Dzoli
tag

Nálam a skalp arról szól, hogy elkapom a pillanatnyi momentumot. Fogok rajta pár pipet, majd gyorsan be is zsebelem a hasznot. Általában hosszabb pozícióknak indulnak, de menet közben megváltozhat a piaci környezet. Ha úgy ítélem meg, már nem érdemes tovább benne lennem, azonnal zárok. Szó sem lehet róla, hogy ellenem menjen a pozíció, és azt kellene várnom, mikor hajlandó újra megfordulni.

A skalpolás a kereskedés legnehezebb formája. A legnagyobb tapasztalatot, és rutint igényli. Szinte meg sem éri azért a pár pipért kockáztatni. Mégis a kezdő, a türelmetlen, és a kis számlával rendelkező kereskedők tömegei próbálkoznak vele, a brókerek legnagyobb örömére. Ezen a pályán nagy többségben vannak a villámgyors gépi tranzakciók, és a vérbeli profi kereskedők. Akik azalatt nyitnak, és zárnak, hogy te kiszámolnád a margin igényt, vagy betennéd a stop megbízásod.
Ha nem tudsz kiülni legalább 20-30 pip stopot kis volatilitású páron, akkor:
a, Semmilyen elképzelésed nincs a piac aktuális mozgásáról, és az irányáról.
b, Nincs minden részletében kidolgozott stratégiád, amihez tarthatnád magad minden helyzetben. Belépés, követés, kockázatkezelés, kilépés, stb.
c, Pszichikailag nem vagy elég felkészült.
d, Nagyon kevés pénzel próbálsz kereskedni, vagy túl nagy mérettel kötsz a számládhoz képest.

A sok kis apró kötéssel, minden egyes alkalommal újra, és újra kockázatot vállalsz. Minden alkalommal kifizeted a brókered jutalékát, aki így többet keres, mint te magad. Egy idő után az okosabbja azért rájön, hogy nem ez a nyerő kereskedési stílus. :N

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3681) morhange válasza Dzoli (#3680) üzenetére


morhange
tag

Több mint fél éve tolom lassan a dolgot, sok mindent kipróbáltam már. De még nem eleget, mindent kiakarok próbálni demón és most jött el a skalp ideje :)

Egyébként vannak okos dolgok marginra, meg SL és TP szintek kiszámolására, konkrétan szkript ami beírja helyettem a beállított értéket. Margin kalkulátor meg van FxPro oldalán.
Sajnos 0.1 lot a minimum, igen tudom vannak 0.01-es brókerek is, de valahogy én nagyokban jobban bízom és a nagyobbakat ajánlgatják mindig.

Találtam egy jó ketyerét, ez kicsit megkönnyíti a dolgot, így néz ki vizuálisan:

(#3682) Gh0sT válasza Dzoli (#3680) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én hiszek a skalpolás létjogosultságában.
Még 3 hónap és bebizonyítom neked, hogy ki lehet szedni havi 20-25%-ot alacsony kockázat mellett. ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3683) Dzoli válasza Gh0sT (#3682) üzenetére


Dzoli
tag

Alig várom, vevő leszek rá. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3684) Chaser válasza morhange (#3681) üzenetére


Chaser
titán

Azt hiszem az alparinál van 0.01-os lot és megbízhatók is. Nézegettem kinél lenne érdemes számlát nyitni, fxpro-ról negatívan írtak páran, ami nem jó jel, viszont gyakorlásra tökéletes. Állítólag nagyon nehéz visszaszerezni még a nyitóegyenleget is, nem tudom mi az igazság, de témában kompetens emberke írta.
Skalpolás az lenne mikor csak pár perces intervallumokon kereskedsz a kilengéseket nézve?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3685) morhange válasza Chaser (#3684) üzenetére


morhange
tag

Skalpolás: http://forexbazis.hu/forex-oktatas/kereskedesi-stilusok-skalpolas

Alpariról is hallottam, ott volt demószámlám, de egyik pillanatról a másikra úgy megcsappant az adatátvitel és nem javult meg, hogy még a chartot görgetni sem tudtam, hát még kereskedni... Ekkor váltottam FxPro-ra.

(#3686) Ferdzsoo válasza Chaser (#3684) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

"Állítólag nagyon nehéz visszaszerezni még a nyitóegyenleget is, nem tudom mi az igazság, de témában kompetens emberke írta."

Nah hát ehez mindennek köze van csak a brókernek nem. Mér tehetne már arról a bróker mert az ember nem tud kereskedni és elvesztette a pénzét... :W

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3687) brd válasza Gh0sT (#3682) üzenetére


brd
nagyúr

Bár nem kívánom, de ha esetleg sokat, és tartósan vesztesz vele, akkor engem majd érdekelne a stratégia. :D

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#3688) AMDFan válasza brd (#3687) üzenetére


AMDFan
addikt

Én tudok neked ilyen stratégiát adni :D Tök egyszerű. Nyitsz egy pozíciót és azonnal zárod. Tetszőleges mennyiségű pénzt tudsz vele veszíteni :)
Na de komolyra fordítva a szót, egyáltalán nem biztos, hogy egy durván vesztes stratégiának az inverze nyerő lesz. Teszteltem már sok ilyet.

(#3689) AMDFan válasza Ferdzsoo (#3686) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem ő a brókertől való pénzkivétre gondolt.

(#3690) Dzoli válasza Chaser (#3684) üzenetére


Dzoli
tag

Soha nem volt még problémám a hazautalással az FxPronál, és az ismerőseimnek sem.

A scalper a momentumot kereskedi. A nagy valószínűségű mozgásokat, kitöréseket, szűk stoppal. Nem tölt felesleges időt a piacon. Tudja miért lép be, miért jött, és ha megkapta távozik.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3691) brd válasza AMDFan (#3688) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt hogy érted? Ha egy stabilan vesztő "játékossal" pont ellentétesen veszek fel pozíciókat (pl. amikor ő elad valamit, akkor én ugyanakkor, ugyanott, ugyanakkora lot-tal veszek, és a pozíciót is akkor zárom, amikor ő), akkor stabilan nyerni fogok, ezen mit kell tesztelgetni? Nyilván, jellemzően a brokidíjon felül kell vesztenie, de ennyire csak nem gondolnál butusnak... Csalni nem ér. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#3692) morhange


morhange
tag

Egyébként nehéz elképzelni, hogy kevesebb mint 1 percig tartják a pozit a skalpolók...
Elég ránézni chartra és nem sok olyan perces gyertya van ami többet mozog 1 perc alatt 1 pipnél.

(#3693) AMDFan válasza brd (#3691) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem olyan egyszerű a dolog. Még nem ástam bele magam eléggé, de írtam már olyan robotot ami brutálisan veszített, azt hittem megfogtam az isten lábát, átírtam inverzre, és az ugyan nem veszített brutálisan, de az is minuszos volt, igaz kötésenként kevesebb volt a vesztesége mint a spread, tehát 0 spreadnél nyereséges lenne. De olyat nem nagy művészet írni. Aki programozott már robotot az szerintem tisztán látja, hogy a spread elég nagy ellenség. Ezért nem könnyű scalper robotot írni.

[ Szerkesztve ]

(#3694) brd válasza AMDFan (#3693) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt írtam én is, jellemzően a brokidíjon felül kell vesztenie, különben nyilván az ellentéte is veszteséges lesz. Csak azért kérdeztem, mert én logikailag nem látok hibát abban, hogy ha egy stratégia egyértelműen veszteséges (és nagyobb a veszteség kötésenként, mint a spread+egyéb adományok), akkor az azonos idejű, mennyiségű, de fordított pozíciókkal kereskedve pozitív kell legyen az egyenleg, de lehet, hogy nagyon elnéztem valamit. ;) Mondjuk nehezen lehetne az ellenkezőjéről meggyőzni, mert akkor az eddigi matektudásomat ki kellene dobnom. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#3695) Dzoli válasza brd (#3694) üzenetére


Dzoli
tag

Csakhogy a tőzsdét a pszichológia mozgatja, és nem a matek. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3696) AMDFan válasza brd (#3694) üzenetére


AMDFan
addikt

Ha belegondolsz akkor a tökéletes inverz az kellene hogy legyen, hogy a spread nem mínusz hanem plusz. Ez pedig ugye nincs így.

(#3697) morhange válasza AMDFan (#3696) üzenetére


morhange
tag

Mindenki milliomos lenne :))

(#3698) brd


brd
nagyúr

Dzoli: Igen, csak ha a "vesztő" valamilyen okból egyértelműen többségében olyan döntéseket hoz, amitől a tradjei veszteségesek, akkor teljesen mindegy, hogy mi mozgatja az árfolyamot. Persze nem mindegy a döntései oka, de nem is azt mondtam, hogy gondolkodás nélkül a vesztő stratégia fordítottját játszanám, hanem csak azt, hogy kíváncsi lennék rá, milyen az a stratégia. ;)

AMDFan: Igen, de a brókerek miatt ez nem így működik (nem a veszteséges trade után kell nekik fizetni, hanem minden trade után), ezért kell még az is, hogy a vesztő stratégiával annyira kell vesztenie, hogy annak ne csak a brokidíj legyen az oka, hanem a piacnak is adakozzon.

The only real valuable thing is intuition.

(#3699) Chaser válasza morhange (#3685) üzenetére


Chaser
titán

Akkor ha jól értem te Fxpro-t használsz. Mióta? Eddig az alpariról nem hallottam rosszat, látom már bróker választása is egyszerű lesz:D

Feree13: Félreérted:) Nem olyan nem tudta visszakapni a pénzét aki elbukta, hanem olyan akinek volt. A tőzsdeblog.hu-n olvastam ha minden igaz.

Dzoli: Ma is tanultam valamit :R Ezt kombinálva rulett módszerrel tuti adrenalin növelő ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3700) morhange válasza Chaser (#3699) üzenetére


morhange
tag

Kb 1 hete tolom demón FxPro-n, de trader ismerősöm mióta trader azóta Fx-es és nem volt vele gondja, ez kb olyan 1.5-2 évet jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.