Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) WayneGace válasza Cs1csó (#23249) üzenetére


WayneGace
őstag

Köszönöm szépen a segítséged.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#23252) Gyöször válasza WayneGace (#23247) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én rendelnék egy ilyen ezres cybert, tölteném 2 napig, aztán kipróbálnám, hogy 2 vagy esetleg 3 gépet visz-e el a kívánt időtartamig. Mindjárt nem 5 upst kell venni hanem esetleg csak kettőt, vagy monjuk rosszabb esetben 2x 1000 meg 1x valami kisebb. Később sem mindegy mennyit költesz akkura, mikor elfáradnak és cserélni kell.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23253) Gyöször válasza Nestor16 (#23248) üzenetére


Gyöször
senior tag

Semmiképp se próbáld akku nélkül, nehogy azért menjen tönkre a töltőköre. Rendelj egy akksit bele, ha nem jó az ups akkor esetleg visszaküldheted az akksit, bár ez kicsit pofátlan megoldás. Vagy kezed ügyébe kerítesz egy másik ilyen használt upst, de ez is lehet simán jó.

Ha van digit multimétered, ha nincs, segítünk kitalálni, tölti-e az akksit.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23254) EGábor


EGábor
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos fény és hangjelenségek kíséretében eltávozott a jó kis APC 2200-as szünetmentesem. Szereztem helyette egy APC RT2000-es szünetmentest
[link]
, ami jól működik még az aksi is jó benne, de egy valami furi. Az előző szünetmentesben a ventilátor csak akkor tekert ha aksiról üzemelt. Ebben viszont állandóan tekernek a ventilátorok. Ez ilyen készülék, vagy hibás lehet?

(#23255) frpeter válasza EGábor (#23254) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ez online gép, ezekben folyamatosan megy a ventilátor.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23256) EGábor válasza frpeter (#23255) üzenetére


EGábor
csendes tag

Köszönöm a gyors választ
Ez nem jó hír. :( 2 kicsi ventilátor és hangos. A szerver teremben nem gáz, de otthon igen. 24 voltos venti és nem hiszem tudok szerezni ebből halkabbat.

(#23257) Cs1csó válasza EGábor (#23256) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kellett volna otthonra online típust venni. Egy minőségi line-interaktív tiszra szinuszos elég lett volna.
A "csúcs" ezen a fronton az APC Smaet család tagjai.

(#23258) frpeter válasza EGábor (#23256) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Meg lehet próbálni halkabbra cserélni, de figyelni kell a teljesítményre és a légszállításra is, illetve ha vezérelt venti, akkor az sem mindegy, melyik szálon mit kap.
De sajnos igen, otthonra az online hangos.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23259) EGábor válasza Cs1csó (#23257) üzenetére


EGábor
csendes tag

Szerencsére nem pénzért szereztem.

Viszont akkor kérdezném hogy a régi ups-em
[link]
Szerintetek valaki megjavítja? Tényleg szaga volt és az aksik is púposak. Érdemes foglalkozni vele?

(#23260) frpeter válasza EGábor (#23259) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ha felrobbant benne valami, 99%, hogy gazdaságosan nem javítható sajnos.
Az a gond, hogy általában a felújítások elmaradnak, amikkel ezek a régebbi megbízható modellek akár 30-35 évet is elmennek. Aztán pár alkatrész elöregszik és véglegesen elhalálozik az eszköz. Ezért célszerű legalább 2 akkucserénként átnézetni, mert azzal megelőzhető a hasonló probléma.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23261) Nestor16 válasza Gyöször (#23253) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat.
Akkor kénytelen vagyok beszerezni hozzá akkut, elvileg utoljára még működött amikor ki lett húzva évekkel ezelőtt a falból, de már akkor is sípolt, hogy akksit kell benne cserélni, nyilván, mert el is volt oxidálódva nagyon az egyik, így azt már azért sem tudom kipróbálni. A kész akkupakk megoldás helyett (amit fentebb linkeltem) úgy látom én is össze tudom rakni, mert találtam hozzá RBC7-es akkucsatlakozót, illetve a 2 akksit már több márkából is össze tudom rakni, így 70e helyett 50e-ből kijön.
Vehetem a Krafton márkájút is 16,5e-ért? Nem sok infót találok róla, bár nálam inkább szempont, hogy tovább bírja az akksi (ne kelljen kidobni 2-3 év múlva), de nem kell, hogy nagy terhelést bírjon, mert maximum csak 200-300W lesz rákötve.
Esetleg még találtam alzán még olcsóbban utángyártott RBC7-es Avacom akkupakkot. :U
Melyiket javasoljátok inkább?

Van multiméterünk, ha muszáj mérek vele, de a kapcsolatunk hagy némi feszültséget hagy maga után. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#23262) Gyöször válasza Nestor16 (#23261) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem nyitottam meg múltkor az akkupakkod linkjét, így most jöttem rá, hogy itt nem 2x 5000Ft ról van szó. :-) hanem 10x. Annyiért lehet megérné bevinni frpeterékhez mintsem visszaküldözgetni nekik az akksit, ha valamit elmart a döglött pakk az upsben.
Bevizsgálják neked egy összegért és akkor nem az akku árát dobod ki. Meg nem jársz úgy, hogy félévente akksit veszel mert nem jól tölt.. de ezt ki lehet mérni otthon is .. csak ott bárhol 230V-ba tudsz nyúlni, veszélyes üzem..

Akksi tipusokban nem tudok segíteni sajnos.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23263) Cs1csó válasza Nestor16 (#23261) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Krafton nem a legjobb. A "prémium" Yuasa, CSB
De jók még: Datasafe, Genesis, Leaftron.

Nyilván a Krafton, Reddot olcsóbbak.

(#23264) Rick4 válasza Cs1csó (#23263) üzenetére


Rick4
félisten

Van amúgy bárki, aki tudta tesztelni egy reddot és pl egy yuasa közötti különbséget ugyanazon használati körülmények között? Nyilván vagy egy pont az ár- teljesítmény viszonylatban, ahol a drágább lesz a jobb, de itt megáll ez a dolog?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23265) Cs1csó válasza Rick4 (#23264) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz. A visszajelzések alapján lehetet azt leszűrni, hogy jobb. Google-ön nem kerestél teszteket?
Persze az mindig kérdéses, hogy az ár/érték arány az megfelelő-e, pl. 2x annyi ideig bírja, de 3x annyiba kerül.
Ezt mindenkinek magának kell eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#23266) Rick4 válasza Cs1csó (#23265) üzenetére


Rick4
félisten

Nem találtam, annyira egzakt tesztet, ami az előbb írtak szerint bizonyíthatóan igaz, vagyis ami alapján rá lehetett volna mondani a drágább= jobb szituációt. Ha az olcsó (nálam a 12V9Ah-s reddot, ami mérések alapján hozza is kb azt, amit kell) 7 ezerért 3 évet megy, már elégedet tvagyok, és nem hiszem, hogy egy másik ugyanilyen technológiájú akksi, ami a gyártótól, minőségellenőrzéstől annyival jobb, hogy végül 2x annyi lesz az ára, 6 évet fog tudni.
Mindenki maga dönt, csak ugye kellenének a döntést alátámasztő tények. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23267) Cs1csó válasza Rick4 (#23266) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#23268) Gyöször válasza Rick4 (#23266) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nagyon sok akksi eladása után alakulhat ki valamiféle kép arról, hogy biztos jobb-e a drágább. FrPéter szerintem jobban képben lehet, gondolom ha a reddot olyat tudna, amiért megérné vagy megéri forgalmazni akkor azt (is) árulná. Nem tudom mit árul egyébként.

Egymagának az ember nem tudja ezt hitelt érdemlően beigazolni, mert Peti is írta már itt ha jól emlékszem, hogy egyik gyártónak leromlott a minősége.

Nekem van egy olyan tapasztalatom, hogy Szolnokon az nkhval szemben beballagtam egy banner feliratú sarki akksis boltba, egy ilyen bódé szerű kis épület az egész. Vettem 13500ért egy akksit a motoromba, itthon felsavaztam, elment 7 évet. Motoros típustársak a yuasára esküdtek, hogy 21ezerbe kerül, de az elmegy 7 évet, én meg kiröhögtem őket a banner bike bullommal.
Mikor ez az akksi meghalt 7 évesen ugyan abba a boltba mentem be ugyan attól a szakállas bácsitól vettem volna egy ugyan olyan akksit, de a bácsi épp fogászaton volt, meg a szakálla is 7 évvel őszebb lehetett. Ezért a szomszédját kérte meg, hogy adja át nekem az akksimat akkor 14500ért.

Az az akksi 1,5 év múlva megdöglött.

Vagy a szomszéd volt a rossz ómen, vagy én nemtom, de azóta se vettem bannert. Vettem vartát az 2 nap után nem indított, majd gariztatás után 7-8 hónapot élt még. Olyat se veszek többet.

A motor meg a motorozási (nem) szokásaim ugyan azok, szorgosan csepptöltőzoök mikor áll, dehogy 2 banner se egyforma, azon hogy menjek el?

Szóval amit mondtam, hogy rengeteg tapasztalat kell. Lehet az utolsó az péntek esti vagy hétfő reggeli gyártású volt.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23269) Nestor16 válasza Gyöször (#23262) üzenetére


Nestor16
senior tag

Végül bevittem hozzájuk, meg is nézték gyorsan, meg próbáltak bele nekem egy akkut és azzal tökéletesen ment így kértem is bele egy (7 Stars) akkupárt, úgyhogy azóta minden rendben :)
Nagyon segítőkészek voltak ők is. Azóta már egy firmware frissítést eszközöltem rajta, 8.03-ról 15.0-ra :U

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#23270) frpeter válasza Rick4 (#23264) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Mi általában tesztelünk minden új akkut, ami bejön hozzánk. Legalábbis a kisebbek közül volt több teszt is:
- 12V 5Ah High-Rate
- 12V 7Ah
- 12V 9Ah (High-Rate)
- 12V 18Ah
Tömeg mérés, belső ellenállás mérés, teljes töltés-merítés (kapacitásmérés) 2x, töltés, majd gyors lesütés, töltés majd ismét belső ellenállás mérés pár nap pihenést után.
Sajnos elég sok idő egy-egy, így már egy ideje nem csináltuk újra, viszont 2021-ben elég érdekes eredmények jöttek ki. Kéne már egy újat csinálni egyébként, mert azóta nekünk is lettek új márkák, meg a piac is változott. A vizsgált akkuk közül egyébként mindegyik kategóriában a Datasafe volt az egyik legjobb, árban pedig azok közül a legjobb (CSB, Yuasa).
De ha lesz újra egy kis időm, akkor megpróbálunk újra összehozni egy ilyen tesztet, csak mire egy akku végigmegy, jó egy hét, és egy kategóriában van 5-10 akku, szóval ez több hónap.
No és akkor nyilván ebből nem derül ki hosszú távon semmi :)

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23271) frpeter válasza Gyöször (#23268) üzenetére


frpeter
Topikgazda

A Reddot nem egy rossz akku. Olcsó, és ezt kell elvárni tőle. Nálunk sajnos kicsit magasabb minőség az elvárás, és rendelésre szoktunk hozni Reddot-ot is, meg adtunk is már el belőle tételt, de ettől azt lehet várni, hogy kis alap UPS-ekben elmegy 2 évet. Nyilván az ára is ezt tükrözi. Hozzánk aki behozza, ennél azért többet vár, ha már a munkadíjat is kifizeti, ezért inkább olyan akkukkal dolgozunk ami JELLEMZŐEN elmegy legalább 3-4 évet, vagy longlife-ból 6-7 évet minimum. De láttam 5 éves Reddotot is még üzemelni, és igen, halt meg CSB longlife akku is 3 év után. Szóval sajnos messzemenő következtetéseket nagyon nehéz levonni.
Gyöször: pont jó, hogy a Bannert felhoztad, motor alkatrészekkel is foglalkozunk (véletlenül), ahol is sikerült még jó 10 éve belenyúlni a Bannerba. Sajnos akkor még kevesebb volt a tapasztalatunk, de nagyon durván sok visszajött garanciában akkor. Egy kb. fél éves pályafutás volt, elég sok tapasztalattal, és negatív szájízzel. Azóta ha jón valami új, előbb több teszt, aztán mehet. Bannert meg soha többet :)

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23272) Rick4 válasza frpeter (#23270) üzenetére


Rick4
félisten

Na igen, otthoni körülmények között lehetetlen végigmenni a teszten, rendívül sok időt vesz el, és akkor csak egy dobozba nyúltál, nekem 10 év alatt volt pár ups akksi tapasztalat, volt köztük reddot tapasztalat is, 2-ből volt, ami 1.5 év után meghalt, de másik ugyanolyan még 3 év után is jó volt, és úgy adtam el, a szünetmentest, hogy hibátlan, pedig egy időpontban egy üzletből lettek véve.
Most visszakerestem, volt egy 2017-es reddot vétel a 9Ah-sat kemény 4750ft-ért vettem. :D Annyiért nem volt egy nagy pénz akkor sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23273) gyetger


gyetger
csendes tag

Sziasztok!
Az lehet, hogy egy olcsó multiméter nem a valós feszültséget mutatja, ha az UPS akkumulátorról megy? A szimulált szinusz hullám miatt...?
Csak mert 180-190V-ot mért folyamatosan. Kb. 25%-os terhelés lehetett rajta.
(Normál esetben 242V, szóval inkább többet mutat, mint kevesebbet.)
FSP FP 1000, két akkus.

(#23274) Cs1csó válasza gyetger (#23273) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kimeneti feszültséget méred? Az akkukat ne terhelés/bekötés alatt mérd.

(#23275) frpeter válasza gyetger (#23273) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Igen lehet. A négyszögjelet az olcsóbb multiméterek pont ennyinek mérik.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23276) gyetger válasza frpeter (#23275) üzenetére


gyetger
csendes tag

Köszi, akkor megnyugodtam. :)

Cs1csó, a kimeneti AC feszültséget mértem.

(#23277) Cs1csó válasza gyetger (#23276) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#23278) GoodSpeed válasza Cs1csó (#23101) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló, végül a gép ez lett:
APC UPS 1200VA (BVX1200LI-GR) vásárlás, olcsó Szünetmentes tápegység árak, szünetmentes áramforrás akció (arukereso.hu)
Ez kevésbé ajánlott?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23279) Cs1csó válasza GoodSpeed (#23278) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet inkább ezt: CyberPower VP1000ELCD

(#23280) GoodSpeed válasza Cs1csó (#23279) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Pár kérdés:
1. Ez miben jobb mint az APC?
2. Itt olvastam ilyet: ,hogy nem cserélhető benne az akksi?
3. Elég lesz a 1000-es?
4. Miben jobb mint az EATON?

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23281) Cs1csó válasza GoodSpeed (#23280) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az APC inkább a prémium szegmensben igazán jó.

Mindegyikben cserélhető az aksi

Tény, hogy csak 1000VA de Wattban többet tud, mint az 1200VA-es 480W tartási képességű APC mivel ez 550W-ot tud.

EATON jó középkategóriába. De az APC-re kérdeztél és annál jobb az a CP elég informatív LCD kijelző is van az elején (még szoftveres monitorozás hiányában is sok mindent meg lehet tudni azonnal)

(#23282) GoodSpeed válasza Cs1csó (#23281) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Viszont az EATON 660W-ot tud tartani. A tápom 750-es a Radeon kártyánál meg lehetnek nagyobb tüskék. Igaz az EATON drágább, 60K körül van Schukoval, és LCD meg nincs. Bár USB-vel akarom összekötni, mint jelenleg az APC Back UPS CS650-et. Egyébként határon ez is bírja tartani, ha nincs rajta a monitor a maga 20W-jával :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23283) Cs1csó válasza GoodSpeed (#23282) üzenetére


Cs1csó
félisten

APC Back UPS CS650 persze hogy bírja tartani, ha épp CSAK a böngésző fut ;]
Ha már megy egy játék úgy elszáll mint a sicc.

Most már emlékszem, (ez alapján nem is tudom hogy keveredett ide a a csak 480W tartási képességű APC) elég régen beszéltünk az EATON-ról több mint egy hónapja, de az is áll tehát az 1200VA-es EATON-t is választhatod.

[ Szerkesztve ]

(#23284) GoodSpeed válasza Cs1csó (#23283) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Tegnapig nem mertem rákapcsolni. De számolgattam, játék alatt (Battlefield 2040) 200W a GPU, 78-100W között van a CPU, egyszer visított az Overload és világított pirosan. De akkor a monitor is rajta van, az mondjuk 15-20W... :D igen, nagyon ki van centizve, Vagy 2 napja volt éjszaka egy több órás áramszünet. Két UPS van itthon, a másik is APC de az 550-es :D

Az EATON lesz úgy néz ki, mert kell a tartalék benne.
Kontaset DI-STRIP Compact 8 van az UPS-re kötve, szóval akár az IEC csatlakozósat is vehetném :D, de 2K-ért nem éri meg.
Így a kettő egymás mellett lehet, APC Back-UPS CS 650VA (BK650EI) hatásos teljesítménye 400W, csak úgy meg eléggé fölé van lőve, már-már pazarlóan, hogy ha az EATON-ra kerül át a gép (ez evidens), a monitor (ez is), akkor a Kontaset DI-STRIP Compact 8-on ami az APC Back-UPS CS 650VA (BK650EI)-re van csatlakoztatva, marad egy külsős HDD, meg három aktív tápos USB HUB :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23285) Rick4 válasza GoodSpeed (#23278) üzenetére


Rick4
félisten

Az az apc lehet 1200W, de mivel egyetlenegy 12V 12Ah-s akksi van benne, perceket fog tudni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23286) Cs1csó válasza Rick4 (#23285) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Ezek az akkuval szerelt otthoni használatra szánt olcsó UPS-ek nem tartós áramszünet áthidalására lettek kitalálva:
- pillanatnyi áramszünet áthidalása(annyi idő, hogy leállíthasd a gépet)
- automatikus pc/nas leállítás ha nem vagy a gépnél
- a legalább line-interaktív ups-ek avr funkciója véd a feszültségingadozásoktól

Tartós áthidalsra aggregátor vagy inverter bazi nagy akkuval megtámogatva.

(#23287) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az EATON-hoz mellékelt szoftver mennyire informatív, és jó? Az APC PowerChute nálam 10+ éve nincs telepítve, mert szétcseszi a Windows energiamenedzsmentjét.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23288) Gyöször válasza Rick4 (#23285) üzenetére


Gyöször
senior tag

Tét nélkül fogadnék egyet, hogy nem 12Ah van benne. Max 9 de lehet csak 7

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23289) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

No, úgy néz ki, hogy az LCD kijelző is fontos nekem, és a szoftver is most ezen a kettőn filózom plusz van még a tarsolyomban egy Eaton 5E1200UD 1200VA

VP1200ELCD - Backup UPS Systems | CyberPower 720W - 79E Ft
Eaton 5E Gen2 UPS - 5E1200UD Overview | Eaton 660W - 60E Ft
VP1000ELCD - Backup UPS Systems | CyberPower 550W - 49E Ft

CyberPower VP1000ELCD vásárlás, olcsó Szünetmentes tápegység árak, szünetmentes áramforrás akció (arukereso.hu)
CyberPower VP1200ELCD 1200VA vásárlás, olcsó Szünetmentes tápegység árak, szünetmentes áramforrás akció (arukereso.hu)
Eaton 5E1200UD 1200VA vásárlás, olcsó Szünetmentes tápegység árak, szünetmentes áramforrás akció (arukereso.hu)

A három között vacillálok. A CyberPower tetszik a legjobb, ennek van LCD kijelzője amin látom hogy mennyi az akkumulátor töltöttsége, és mennyi a terheltsége, a szoftvere is remek, informatívnak tűnik:

Az APC Back UPS CS650 49%-on van üresjáratban:
Ha elindítom a Battlefield 2042-t, akkor nem mindig, de néha pirosan jelzi, hogy overload... :D
Úgy vélem, hogy olyan 420-440W-os terhelés lehet, annál nem több. Nem tervezek a jelenleginél nagyobb fogyasztású VGA-t berakni. A GPU maximum 200W körül fogyaszt:
Radeon RX 6800: másodjára fényesebb a Navi - PROHARDVER! Videokártya teszt
Tehát hajlok arra, hogy a befutó:
VP1000ELCD - Backup UPS Systems | CyberPower 550W - 49E Ft legyen.
Mi a véleményetek?

A 2005-ös APC Back UPS CS650 + Kontaset DI-STRIP Compact 8-ra kerülnének át a külső HDD, hangfal, és még talán a monitor is. Mivel kb a BK650EI, nagy generálon esett át pár éve, 2005-ben vásároltam újonnan, de mindjárt 20 éves... szóval azt jó áron eladni nem lehetne, tehát maradna másodvonalbeli védelemnek.

EATON-hoz ezt olvastam:

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23290) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#23289) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Bekerült még egy APC is a látómezőmbe:
APC Back-UPS 1200VA 230V AVR (BX1200MI-GR) vásárlás, olcsó Szünetmentes tápegység árak, szünetmentes áramforrás akció (arukereso.hu)650W 68K
APC Back-UPS 1200VA, 230V, AVR, Schuko Sockets - BX1200MI-GR | APC Magyarország
650W-ot tud ténylegesen. Az EATON 660W-ot, tehát lényegében megegyezik. Ellenben az EATON-tól drágább 8K-val. Viszont mindig APC-im voltak, most is azok vannak. Nincs LCD kijelzője, de az eddigieknek sem volt (persze, jobban örülnék ha lenne), de a szoftvere jól működik PowerChute Serial Shutdown, a szervizháttere remek. A CyberPowernél az androidos applikáció sokat jelentene, meg ugye az LCD, de ott 49K-ért 550W-ot kap az ember, a következő lépcső, már 720W (ami remek lenne), csak mindjárt 80K-ért.
Szóval inkább Eaton 5E Gen2 UPS - 5E1200UD Overview | Eaton 660W - 60E Ft vs APC Back-UPS 1200VA, 230V, AVR, Schuko Sockets - BX1200MI-GR 650W - 68K

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23291) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az APC oldalán le van írva egyértelműen, hogy milyen akkumulátor megy bele (mondjuk most kiesett pl a B X1200MI-GR, mert nincs rajta USB, ahogyan az 1600-as is, mert azon sincs), viszont:
Eaton 5E Gen2 UPS - 5E1200UD - itt nem látom, hogy milyen akkumulátor megy bele,
Eaton Battery Replacement itt nincs benne a listában...
Itt: Advance User Guide Eaton 5E UPS
Internal batteries
Specifications
550VA : 12Vdc – 1 x 12V, 4.5Ah
700VA : 12Vdc – 1 x 12V, 7Ah
900VA : 12Vdc – 1 x 12V, 9Ah
1200VA : 24Vdc – 2 x 12V, 7Ah
1600VA : 24Vdc – 2 x 12V, 7Ah
2200VA : 24Vdc – 2 x 12V, 9Ah
Brand & Reference : LEOCH/DJW12-XX or equivalent
Cyberpower-nél, meg Replacement Battery Pack - Batteries | CyberPower
RBP0007, de hogy ez most melyik modellhez... Az APC oldalán viszont következetesen fel vannak tüntetve.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23292) Rick4 válasza Rick4 (#23285) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, de úgy még rosszabb is. Kb olyan cucc ez, mikor egy matiz 180-ig van skálázva, de 140 a vége...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23293) baro32 válasza Rick4 (#23292) üzenetére


baro32
aktív tag

Hát nevetni fogsz de meg cáfolom ezt.
Nekem a Spark tipus volt de motor futómű ugyanaz és 160Km/h mentem vele és még nem volt padlón a gázpedál (igaz ott már erő nem volt benne) de rossz a példa :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#23294) Rick4 válasza baro32 (#23293) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát egyszerre volt hátszél és lejtő, de összejött. :D Oké, értem.

Amúgy a Matiz végsebessége újonnan 144km/h [link]
Ez pedig a sebességmérő óra fényképe:
A szünetmentesre lefordítva ugyanez úgy néz ki, hogy az elektronika kiszolgál 1200W-ot papíron, viszont a 9Ah-s akksi a saját doksija szerint 20 óra alatt, szép egyenletesen tudja leadni a benne lévő teljesítményt:

azaz ugyan megy a kiírt teljesítmény leadása, de töredék ideig, és persze nyírod vele a technikát.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23295) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ma konkrétan megmértem a fogyasztást terhelés alatt (Battlefield 2042), felment 451 W-ig is. Ez az 550W-os Cyberpower esetében 81%-os terhelés. 660W-os EATOn esetében 68%.

#23101Cs1csó:
Üdv, falból monitorral kb. 450-500W várható, ezért egy 1200VA-es 700W körüli tartási képességű UPS kell:
Eaton 5E 1200VA: [link] [link] [link] (IEC csati, francia csati, normál) (a legdrágább a normál hiszen az a legpraktikusabb itthon)
Ez a korábbi 5E széria ráncfelvarrott változata.

450-et mértem felsőnek, de kell az a 660W-t. 80K-t nem akarok már kiadni egy 720W-os CP-ért., 60W (meg persze LCD) 20K felárért nem éri meg. Ma megkérdeztem, hogy van e akkumulátor idehaza EATON-hoz is, mondták, hogy van.
Szóval EATON 660-as lesz ma berendelve.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23296) Cs1csó válasza GoodSpeed (#23295) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 80%-os terhelés sok, főleg idővel gyengül.

(#23297) Rick4 válasza Cs1csó (#23296) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam évekig ment 80%-os terhelés fölött is szünetmentes, (nyilván itt az áramszünetes időszakokról van szó, de meg lehetett kínálni, gond nélkül tudta) semmi baja se volt, de azon egy 70Ah-s autó akksi lógott, ami nem lepődött meg egy ekkora áramerősség láttán.
Bármekkora szünetmentes lehet, ha kevés az akksi.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23298) GoodSpeed válasza Cs1csó (#23296) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Na most ugye az a helyzet, hogy most amikor fórumozok 141W a terhelés!

Elég keveset játszom. De akkor nagyon :D. Tehát ha nem terheléskor kap el, akkor a CyberPower is elég lenne az 550-esével. Viszont itt Hajdúszoboszlón többször van áramkimaradás mint Berettyóújfaluban, ezen felül jön a viharos időjárás is. Vonalvédelem is lenne a CyberPower-en, de szerencsére FTTH-m van, az optika meg a fényt vezeti nem az áramot.
Az EATON-nál azt mérlegelem, hogy Schuko legyen vagy IEC, mert pl a BK650EI-n egy Kontaset DI-STRIP Compact 8 van, jelenleg a be quiet! Pure Power 12 M 750W tápegység ésa monitor is ezen lóg, meg a külsős HDD is.
Tehát nekem praktikus mind a kettő, a kérdés, hogy melyik a praktikusabb. Mert ha a Schuko-s EATON-t választom, akkor a BK650EI-re marad a Kontaset, ami eléggé minőségi elosztó. Ha meg az EATON-ból az IEC-t választom, akkor teljesen feleslegessé válik a BK650EI :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23299) Cs1csó válasza GoodSpeed (#23298) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez okés, de ha pont játék közben megy el az áram akkor értelmetlen volt a beruházás.
Még az is lehet, hogy 451W a max de simán lehetnek akár 500W -os áramfelvételi tüskék, még ha csak pillanatnyi időre is, ezt a tüskét lehet "elméleti" maximumnak nevezni amit csak ritkán, és rövid időre ér el a fogyasztás.
Plusz a UPS-eket sem érdemes a rájuk írt "papíron" elbírt fogyasztással megterhelni, hanem érdemes úgy +30% többletet/mozgásteret/biztosítékot hagyni.
Tehát az említett 500W + 30% = 650W tehát az Eaton pont jó a 660W tartási képességgel.

Persze egy "prémium" UPS-t (a sokat emlegetett APC Smart család tagjait) jóval feszesebb terhelési értékekkel is meg lehet küldeni.
Vagy pl. egy erős invertert ami kvázi tetszőleges akkukapacitást is tud tölteni.

Persze kockáztatni lehet, de nem érdemes ha utólag visszagondolva kb. 20k HUF-ról beszélünk.

(#23300) GoodSpeed válasza Cs1csó (#23299) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez okés, de ha pont játék közben megy el az áram akkor értelmetlen volt a beruházás.
Még az is lehet, hogy 451W a max de simán lehetnek akár 500W -os áramfelvételi tüskék, még ha csak pillanatnyi időre is, ezt a tüskét lehet "elméleti" maximumnak nevezni amit csak ritkán, és rövid időre ér el a fogyasztás.

Ezért esett ki a CP az 550W-tal.

APC vonalon:
APC Back-UPS 1200VA 230V AVR (BX1200MI-GR) vásárlás, olcsó Szünetmentes tápegység árak, szünetmentes áramforrás akció (arukereso.hu)
Miért írja, hogy USB Compatible no?

APC_BackUPS_BX1200MI-GR.pdf
Amikor van rajta USB port, és jelz is , hogy USB-csatlakozás S zámítógépe segítségével UPS-e számára további áramvédelmi és kezelési szolgáltatásokhoz férhet hozzá az USB-aljzaton keresztül.?
Az APC az amivel 20 éve, hogy kapcsolatban vagyok, amit használok.
Szóval az EATON ehhez a modellhez, hogyan viszonyul? 10W-tal kevesebb az APC- és drágább kb 8K-val, az nem tétel. De Te az én helyemben ezek közül melyik vennéd?
APC vagy EATON?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.