Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Celithrandi válasza PROTRON (#22350) üzenetére


Celithrandi
addikt

pc csati lol😊 Rádugsz egy elosztót

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#22352) PROTRON válasza Celithrandi (#22351) üzenetére


PROTRON
addikt

De ha egyel korábbi írásom is elolvasod, látod hogy én is pont ezt írtam.
Laikusokból indulok ki, ezt a megfogalmazást tuti megérti, hogy ne az legyen hogy megvette és akkor csodálkozik rá utólag és kérdez megint. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#22353) Celithrandi válasza PROTRON (#22352) üzenetére


Celithrandi
addikt

bocsi. Amúgy sosem értettem, hogy ilyen kis kockákat miért gyártanak iec aljzatokkal. Nem hiszem hogy valahol olyan környezetben használnák őket ahol egy marák iec aljzat kell. Sokkal jobb lenne 3 iec 3 schuko. Vagy igazából 1-1 is elég lenne.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#22354) PROTRON válasza Celithrandi (#22353) üzenetére


PROTRON
addikt

Hogy csak PC és Monitort dugjanak bele az emberek és ne a nyomtatót meg a playstationt? :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#22355) Celithrandi válasza PROTRON (#22354) üzenetére


Celithrandi
addikt

Főleg, hogy a monitorom fele külső tápos :) 4 ieces eszközt még az életben nem láttam ilyen ups re kötve, de lehet nem vagyok még elég öreg :F

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#22356) Cs1csó válasza PROTRON (#22350) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#22357) PROTRON válasza Cs1csó (#22356) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért azon az új GEN 2 generáción látni hogy megy a spórolás...durva hogy fix hosszúságú beépített kábellel szerelik, meg hogy már nincs telkom aljzat...bár gondolom ezt túl kevesen használták...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#22358) Cs1csó válasza PROTRON (#22357) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lespórolták de talán nem is baj mert, sok UPS-en ez a funkció inkább átverés - kiábrándító - mert:
nincs rj45 (patch kábel) hanem csak telefon kábel védelem, vagy csak 100Mbit-et visz át miközben már minimum 1Gbit-et kellene védenie.
Persze az ára nem lett sokkal jobb, de legalább kapható
Ez az alsó-közép szegmens a tipikusan melyik ujjamba (vagy kezembe) harapjak dolog.

Sajnos azt is mindig le kell írni, hogy ezek csak PILLANATNYI áramszünet áthidalására alkalmasak vagy épp csak annyira, hogy azonnal leállítsd a gépet és mentsd előtte a munkádat.

[ Szerkesztve ]

(#22359) PROTRON válasza Cs1csó (#22358) üzenetére


PROTRON
addikt

Vagy inkább hogy a UPS szóljon automatán a gépnek hogy elhasalt a hálózat, csinálj hibernálást magadtól. :D

Az is igaz, hogy ehhez elegendő 1 aljzat is, hisz az automata hibernációt nem kell a usernek végig nénie...najó azért a monitorja még megendhető hogy ha tényleg csak 30 sec áramszünet van akkor nem kell hibernálni, elég kivárni amikor már elkerülhetetlen.

Szal azért tudtak megmaradnai azonos árban, mert kihagyták ezeket a felesleges köröket.
Ahogy a milli a krémtúróval anno...10% ár emelés, vagy 10%-al kevesebb anyag ugyanazért az összegért...és a népek zabálták...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#22360) king.mp


king.mp
aktív tag

Sziasztok!

Szünetmentest keresek, viszont az igények, nem szokványosak.
A lényeg adott 2 db ip kamera és1 db poe switch. cc 50W fogyasztással. ehhez a kombóhoz keresnék szünetmentest.
a lényeg kb 12-14 órán keresztül lássa el árammal a leírt dolgokat. a nap többi részében van áram, amikor az akksik feltöltődhetnek.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#22361) Sanyi.mTs válasza king.mp (#22360) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Tehát folyamatosan, heteken keresztül menne minden nap akkuról 12-14 órát, majd 10-12 órát hálózatról, ami alatt fel kell töltődnie az akkuknak?

(#22362) Cs1csó válasza king.mp (#22360) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Sanyi kérdéséhez.
Ha tartósan, rendszeresen van fél napig áram majd fél napig nincs, akkor egy inverter és nagyobb akkuval megtámogatva.
Egyéb esetben ennyire kis fogyasztáshoz akár a legolcsóbb UPS is jó lehet:
Gembird EG-UPS-B650 650VA 17k HUF-tól

Az inverter+akku kombó sajnos drágább:
SPS SOHO 300 46k HUF

Egy kicsi UPS-ben jellemzően 1db 7Ah-ás 12V-os akku van, az SPS SOHO akár max 200Ah kapacitással is elbír.
Nem vagyok nagy matekos de szakboltban (vagy itt is van olyan aki kimatekozza neked hogy mekkora Ah kapacitású akku kellene.)
Hasraütve egy 18Ah-tól már megfelelő a kapacitás.
Egy 18Ah-ás már 18k HUF-tól is kapható tehát kb. 65k HUF-ból megvagy.

(#22363) king.mp válasza Cs1csó (#22362) üzenetére


king.mp
aktív tag

Köszönöm szépen.
Inverter + akku szimpatikusabb megoldásnak tűnik.

Sanyi.mTs: Igen akkuról 12-14 órát kell bírnia. a többi időben van normális szolgáltatás.

(#22364) PROTRON válasza Cs1csó (#22362) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerintem a 18 Ah aksi az kevés lesz, ha emlékeim nem csalnak inkább 100Ah fog kelleni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#22365) Cs1csó válasza PROTRON (#22364) üzenetére


Cs1csó
félisten

cinemazealot matekját követve 50W-ot kell 12 órán keresztül, tehát 12x50kWh az 600kWh 14 óránál még több 700 ahhoz lehet kell

Eszerint kell vagy 75Ah de persze biztosabb a nagyobb. :DDD

(#22366) zimek válasza Cs1csó (#22341) üzenetére


zimek
csendes tag

Bocsánat, nem voltam itt pár napig.
Apc 500 a típus.
Pedig az volt a terv, hogy a 7 Ah-s akksi helyett egy jóval nagyobbat kötnék rá. Olcsóbb lenne mint újat venni🙂
Esetleg ha építek egy li akksit 18650 cellákból? Nappaliban használnám, ott a munkaakku nem jó, lenne egy a garázsban is, oda esetleg jó lehet.
Köszönöm az ötleteket 💪🍻

(#22367) PROTRON válasza Cs1csó (#22365) üzenetére


PROTRON
addikt

Az már valóságosabbnak tűnik, de akkor már kerekítenék, legyen benne tartalék ha a szigetüzemű napelem még se akkor adja a delejt...upsz elkiabáltam hogy szerintem szigetüzem? :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#22368) Cs1csó válasza zimek (#22366) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ajánlott, a hozzászólásomban meg is magyaráztam. Jóval nagyobbat nem hogy a töltését nem fogja bírni de hamar ki is purcanhat, túlmelegedhet stb.

A lítimumos akkukat másképp kell tölteni mint az olomsavas akkukat. Ha jól tudom egy ólomsavasnál nem gond a csepptöltés lítiumosnál jobb ha merül egy kicsit majd töltöd aztán megint de ne legyen a töltés folyamatos. Amelyik UPS-t lítiumos akkuval árulják ott gondolom annak a töltésére van optimalizálva.

Ha jól tudom az SPS SOHO család (300-2500) tagjai tudnak lítiumosat is tölteni (van oldal ahol ilyennel láttam de nem tudom pontosan)
Ennek egy szakboltban kellene utánaérdeklődni ahogy írtad az adott méretű lítiumos akkupakkot szeretnél tölteni és védeni vele dolgokat hogy ezt mivel érdemes, milyen inverterrel.

(#22369) Cs1csó válasza PROTRON (#22367) üzenetére


Cs1csó
félisten

Napelemről nem volt szó vagy igen? Lemaradtam volna? :F

Lehet arra értette a fél napig (nappal) világos van majd sötét? Ilyennél mindenképpen érdemes napelemes szakemberrel beszélni, hogy mit és hogyan lehet bekötni. Napelemnél amúgy is kell engedély a hálózati áramot szolgálató cégtől is.

(#22370) cinemazealot válasza Cs1csó (#22365) üzenetére


cinemazealot
addikt

A matek jól indul, de valahogy oda csempésződött egy kiló. ;)

Én azt mondom, hogy ha 50 W, akkor az a biztonság kedvéért 70 VA. Ezt 14 óráig kitartva az 70×14 = 980 VAh. 12 V-os akkuval számolva az 980 / 12 = 81,6 Ah kapacitás. PROTRON kolléga jól saccolt, ide egy 100 Ah-s aksi elkelne. :K

Napelemről egyébként én sem olvastam, de a B (vezérelt) tarifa nem ilyesmi időközönként van kapcsolgatva?

[ Szerkesztve ]

(#22371) PROTRON válasza cinemazealot (#22370) üzenetére


PROTRON
addikt

Valóban nem írt napelemet, csak én feltételezem.
A vezérelt "B" tarifa garantáltan csak napi 8 órán át szolgáltat, azt sem egyfolytában, tehát ilyan 2 óránként fél óra napközben, hajnalban meg egyhuzamban 1-3 óra. Véletlenszerűen, én nem kötnék erre akkumulátor töltést.

Ellenben a vezérelt "B'" tarifánál ugyan nincsen így rendesen kiírva, de régebben komoly büntetést kapott aki nem hőtárolós berendezést üzemeltetett róla, fix bekötéssel.
Tehát még dugaljal se szabadott a bojlert bekötni, csak úgy hogy szerszám kelljen az oldáshoz, pl IP65 leválasztó kapcsoló a fürdőben fixen bekötve.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#22372) Cs1csó válasza cinemazealot (#22370) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#22373) dezfafara81


dezfafara81
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémában kérnék segítséget, hogy van egy 2 éves APC 1000 VA/600W négy aljzatú szünetmentesem, amin egy LG43UP76 tévé, egy PS5, egy router és egy médiabox van. Mostanában csinál olyat, hogy ha áramszünet van, akkor játék közben kikapcsol a PS5, mintha nem is lenne a szünetmentes. De csak a konzol, a többi bekapcsolva marad. Kipróbáltam, hogy PS5-ön ha nem indítok játékot, csak a kezdőfelületen vagyok, nincs ilyen probléma. Csak akkor ha játszok. Lehet, hogy a játék alatti PS5 teljesítmény már sok neki? Kellene egy nagyobb szünetmentes?
Köszi előre is!

(#22374) cinemazealot válasza dezfafara81 (#22373) üzenetére


cinemazealot
addikt

Lehet, hogy csak az aksi gyengélkedik, amit a nagy terhelés nagyon lehúz. Bár az furcsa, hogy a többi fogyasztó meg életben marad. :F Én első körben egy aksi cserével kezdeném, de nem kizárt, hogy a PS% + TV + egyebek már karcolják a UPS gyakorlati terhelhetőségének határát.

(#22375) dezfafara81


dezfafara81
csendes tag

Sziasztok! Fentebb már írtam, hogy mi a problémám, úgy néz k, a PS5 túlfogyasztása miatt nem bírja a szünetmentes a konzolt, bár nehezen hihető, hogy 600 Watt teljesítményen túlmenne játék alatt, az LG okostévével, routerrel, mediabox-al együtt.
Néztem egy ilyet:
APC BACK UPS BX 1600VA/900 W schuko szünetmentes tápegység BX1600MI-GR. Ez meg már felesleges, sok lenne hozzá? A cél az, hogy a PS5 ne kapcsoljon ki játék közben áramszünet esetén, legyen idő menteni/kikapcsolni ilyenkor. Vagy tudtok ajánlani mást 100e Ft alatt?
Előre is köszönöm!

(#22376) Cs1csó válasza dezfafara81 (#22375) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, az hogy mennyit bír azért nem mindig a papírforma mert:
- idővel fárad az akku vagy akár az elektronika
- vannak áramfelvételi tüskék tehát lehet hogy egy combosabb játék alatt bekapcsolt tévénél stb. mondjuk megáll a fogyasztás 500W körül, de lehet van olyan áramfelvételi tüske ami belenyal az 550W-ba és ennyire nem szabad kicentizni, én úgy szoktam ajánlnia, hogy az "elméleti" max + 30% vagy több legyen tarcsiban. Tehát 600W tartási képességű UPS-t 450-500W-nál többel nem terhelném.

600W 1000VA tehát kellene egy legalább 1200-1600VA közötti.

CyberPower UPS 1600VA (VP1600EILCD) 78k HUF

APC UPS 1600VA (BVX1600LI-GR) 72k HUF

Eaton 5E1600UD 1600VA 70k HUF

(#22377) Jorus válasza dezfafara81 (#22375) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem valószínű, hogy kevés lenne a teljesítménye, nálam PS5 + NVidia Shield + 65" OLED TV + házimozi erősítő + Digi box van egy 520 W-os APC-re kötve, és nem tapasztaltam hasonló hibát. Fogymérős aljzattal kimérve 350-380 W a fogyasztás játékok alatt - minden más felhasználás ennél alacsonyabb fogyasztást produkál.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22378) Cs1csó válasza Jorus (#22377) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tény, hogy jó lenne egy konnektoros fogyasztásmérővel kimérni. Lehet csak az akku gyenge (az akkut is kimérni)

(#22379) dezfafara81


dezfafara81
csendes tag

Ok. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Egyébként lehet hülye kérdés, de az csökkenti az élettartamát az aksinak, hogy amikor reggel elmegyek otthonról munkába, akkor kihúzom a hálózatból naponta a szünetmentest, majd este visszadugom, amikor hazaérek?

[ Szerkesztve ]

(#22380) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Ezzek a szünetmentessel van valakinek tapasztalata? Érdekelne, hogy a coil noise ennél a típusnál is jelen van? [apc-back-ups-pro-br-1200va] Régen volt nálam egy 900VA típus, az sípolt mint az állat még üresen is, neten meg is találtam, hogy tipushiba, csendes környezetbe nem való.
MIvel tud ez többet mint egy "sima" BX 1200VA?

(#22381) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!
Az alábbi típusú belépő eszköz alkalmas lehet, hogy egy 1-2 perces áramszünetben kitartson egy routert+egy synology NAS-t egy HDD-vel?
Gembird EG-UPS-B650 650VA

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#22382) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok! Erről tud valaki valamit? Érdemes lehet vele foglalkozni?
Tecnoware ERA PLUS 750VA
modifield sinwawe az nem jó ugye?

[ Szerkesztve ]

(#22383) Cs1csó válasza dezfafara81 (#22379) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, nem gondolnám. Az egy örök vita, hogy ha folyamatosan megy akkor ugye egy állandó "üzemi" hőmérsékleten van az egész UPS, ha ki-be kapcsolgatod akkor ugye lehül/felmelegszik ami hosszú távon nem biztos hogy jó a hőtágulás miatt.

(#22384) Cs1csó válasza Bornie127 (#22380) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, több minden főleg az ára mivel közel 3x annyiba kerül (az Alza link valami extra kedvezményt mutat lehet valami "blekkfájdély" de a normál ára 200k HUF körüli.
Tehát:
APC Back-UPS Pro 1200VA (BR1200G-GR)
ez egy "professzionáis" használatra szánt UPS elsősorban nem szerverterembe hanem irodákba irodai PC-k mellé:
- nem csak akkuval védett aljzatai vannak hanem olyanok is melyek csak túlfeszültségtől védettek
- menet közben cserélhető az akku
- TISZTA szinuszos kimenet
- grafikus LCD kijelző a UPS-en magán
- adatvonal védelem (gondolom RJ45 remélhetőleg 1Gbitet átenged, talán a másik APC-n nincs ilyen.))

A másik APC Back-UPS 1200VA 230V AVR (BX1200MI-GR)
Elsősorban otthoni eszközök védelmére, csak kvázi szinuszos, és a fenti dolgok nincsenek. kb. 70k HUF

Alapvetően a TISZTA szinusz ami számodra a legfontosabb különbség a többi igazán nem fontos (a menet közben cserélhető akku nem létszükséglet, vagy a grafikus kijelző sem sőt az adatvonal védelemre is van más megoldás főleg ha optikán jön be a net akkor ugye ez sem gond, az hogy külön legyen csak AVR-el védett aljzat sem fontos, irodában pl. egy nyomtatót lehet arra kötni vagy fénymásolót vagy olyan eszközt amit védeni kell de akkus táplálása nem szükséges vagy költséges.

(#22385) Cs1csó válasza S.Zoliy (#22382) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmit, nem is hallottam még róla. A gyártó/forgalmazó olasz, de ettől még ez egy sima kínai tuca terméknek tűnik.

A "modified sine wave = szimulált szinusz = kvázi szinusz (tehát nem "TISZTA" szinusz ami rendes hálózati áram annál kicsit durvább a jelalakja az átlag PC vagy monitor elbír vele, jellemzően a kapcsolóüzemű tápok elvannak vele.
Otthonra hogy a pár perces vagy pillanatnyi áramszünetet áthidald arra jó.

Milyen eszközt szeretnél védeni és mennyit tudnál rászánni?

(#22386) Cs1csó válasza marec1122 (#22381) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, bár NAS védelmére inkább olyat választanék ami tud USB-s kommunikációt mert akkor összekötném a NAS-sal és ha jön egy tartós áramszünet te pedig nem vagy otthon akkor a NAS-t szabályosan le tudja állítani még azelőtt, hogy az akku lemerülése miatt ugyanúgy elszállna mint egy sima áramszünetnél.
pl. ez: Eaton 5E 650i USB DIN (5E650iUSBDIN)
Vagy ezek: Kstar Micropower 600VA LCD
Legrand Keor SP 600VA

Nyilván drágábbak de ez betudható, hogy képesek az USB-s kommunikációra.

(#22387) S.Zoliy válasza Cs1csó (#22385) üzenetére


S.Zoliy
tag

Szia!
Fekènk sokszor van ez sz elmegy az áram visszajön pillanatokra. Csupán ezt kellene áthidalni vagy annyi időre ameddig kikapcsolom. 700w Fsp aurum s táp, vagy 5-6 éves Ryzen 3600 rx6700xt + 1nas 1 Hddvel + router, ha ez sok akkor nas meg router levesz bár ezek kb semmit fogyasztanak
táp: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22388) Cs1csó válasza S.Zoliy (#22387) üzenetére


Cs1csó
félisten

Papíron elég lehet de PC, monitor, router, NAS elég sok cucc az a dedikált VGVGA-ra 230W maxot írnak ez azért combos fogyasztás + darabszámra is ilyen sok eszköz mellé.
Inkább egy 1000VA-est, vagy 1200VA-est, legalább 600W vagy afelett. HOL vennéd? (azért kérdezem mert nem tudom hol találtad ezt a UPS-t, de nem hiszem hogy magyar webboltban, én inkább azok kínálatát ismerem plusz az Árukereső a kedvenc termék kereső+árösszehasonlító)

(#22389) S.Zoliy válasza Cs1csó (#22388) üzenetére


S.Zoliy
tag

Monitort nem tenném rá, ezért gondoltam, hogy elég lehet.
Hardweraprón újonnan 16-ért árulják. Jó vételnek tűnik, plusz itt van melletem aki árulja kb.
elvileg ez Hatásos teljesítmény: 525 W-ot tud, hogy ez mennyire igaz...

[ Szerkesztve ]

(#22390) marec1122 válasza Cs1csó (#22386) üzenetére


marec1122
senior tag

remek, akkor ezekből választok.
Köszönöm

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#22391) Cs1csó válasza S.Zoliy (#22389) üzenetére


Cs1csó
félisten

A monitort nem hagynám ki, mert ha épp valamit csinálsz a gépen akkor kell a monitor hogy ki tudj lépni, menteni stb.
Amúgy a VGA a szűk keresztmetszet ha játék közben jön az áramszünet, sanszos hogy nem fogja bírni.
Az az 525W PAPÍRON tud annyit optimális körülmények között és nagyon rövid ideig, mindig ráhagyással kell számolni: a várható maximális fogyasztás + 30-40% mert az áramfelvételi tüskéket is bírnia kell (rövid időtartam alatti kiugró fogyasztási érték)
+idővel fárad az akku is.
Ezt az 525W-ost 400W-nál többel nem terhelném.

[ Szerkesztve ]

(#22392) S.Zoliy válasza Cs1csó (#22391) üzenetére


S.Zoliy
tag

Ritkán játszom, HO dolgozom itthon, folyamatos mentés van minden módosÍtásnál, ezért gondoltam, hogy a monitor nem kell mert a powergobot belehet állÍtani arra hogy kapcsolja ki a gépet magától. Lehet hülye felfogás :) Te mit javasolnál akkor? Mert árban ez nagyon jó, legalább is szerintem. Van egy ezeréves powercom kin-625AP-m amibe halott az aksi, de lehet maga a szünetmentes is mert van vagy 10-15 éves :(

[ Szerkesztve ]

(#22393) Cs1csó válasza S.Zoliy (#22392) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehetsz vele egy próbát, főleg ha közel van (tudsz reklamálni is, ha új némi garancia is járna vele, még ha nem is cégtől veszed)

(#22394) S.Zoliy válasza Cs1csó (#22393) üzenetére


S.Zoliy
tag

Köszönöm szépen a sok segÍtséget!
Amazonon viszont ezt találtam infónak: not recommended to use with devices equipped with an active PFC power supply (server, gaming PC, video game console,

[ Szerkesztve ]

(#22395) Bornie127 válasza Cs1csó (#22384) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszönöm az összefoglalót, akkor 93K-t megért.

(#22396) szasanyi


szasanyi
félisten

Helló Srácok! Egy barátom kért segítséget szünetmentes tápegység vásárlásához, de sajnos nem vok otthon a témában.
Olyan típusra lenne szüksége ami a C2 OLED + PS5 páros esetében 5-6 percre biztosítja a működést áramkimaradás esetén (amíg kilép a játékból majd kikapcsolja a 2 eszközt).
Konkrét típust ajánljatok lécci, és ha lenne több lehetőség akkor a bevált és/vagy jobb garanciával rendelkezőt. :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#22397) S.Zoliy válasza Cs1csó (#22393) üzenetére


S.Zoliy
tag

Végül emellet döntöttem:
Kraft&Dele KD1928 [link]
Nagyobb mint a másik, gari van rá a másikra nem lett volna, és van kijelzője is.

(#22398) Jorus válasza szasanyi (#22396) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én ezt az APC-t használom hasonló célokra, meg vagyok vele elégedve.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22399) szasanyi válasza Jorus (#22398) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#22400) Cs1csó válasza S.Zoliy (#22394) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt csak azért írták bele hogy jogilag védve legyenek ha a PC-d (vagy más eszközöd) nem működne vele.
A vicc hogy ma már MINDEN PC-s tápegység aktív PFC-s és a kvázi szinuszt nem mindig szereti az aktív PFC-s tápegység, persze ettől még az esetek döntő többségében jól megvannak.
(Az is vicces, hogy az UPS-ek döntő többsége is csak kvázi szinuszos (a tiszta szinuszosak 40-50k HUF-nál kezdődnek)
Tehát az otthoni PC-k és egyéb elektronikai eszközök védelme egy ellentmondásra épül.
A megoldás az lehetne ha végre elengednék a kvázibszinuszosakat és a szinuszosakat pedig olcsóbban árulnák.

Amit kinéztél 1000VA-es is jó, sőt ahogy írtad többet tud, a teljesítménye is nagyobb rendes bolti garis és csak kicsit drágább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.