Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok,

nézegetek egy új UPS felé, teljesítményben valami kisebbet mint ami jelenleg van. Per pillanat ezt látom megfelelőnek : APC Back-UPS BX 2200VA de sajnos úgy látom nem valódi színuszos.

Ezt a valódi színusz hullám felé tipegést nem teljesen értem a topológiában. Én még leragadtam a négyszög jeles és a színusz között.

Elvileg fél úton van a jó felé, nekem ez jött le némi olvasgatás után.
A gyakorlatban mit NEM lehet erre rádugni ? Vagy mit nem ésszerű ? Nyilván most nem túl nagy fogyasztóra gondolok.

B terv: ki milyen UPS-t javasol és miért azt? :D

[ Szerkesztve ]

(#22502) cinemazealot válasza Freddy TNT (#22501) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mindenek előtt: mire kell? :) Mert simán lehet, hogy nincs szükséged tiszta szinuszra.

(#22503) Jorus válasza Freddy TNT (#22501) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én 3 db ilyet használok, PC (monitorok, minden egyéb kiegészítő), HiFi (sok DAW, hangkártyák, stúdióeszközök, mixerek, samplerek, szekvenszerek, analóg és digitális szintetizátorok, stb.) van rákötve, hibátlanul működnek, jól menedzselhetők szoftveresen, az egyikben most cseréltem akksit, 13k volt darabja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22504) Freddy TNT válasza cinemazealot (#22502) üzenetére


Freddy TNT
őstag

NVR, kamerák, PC, monitor, switch, router, NAS. Ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

(#22505) dezfafara81


dezfafara81
csendes tag

Sziasztok!

Vettem nem régen egy APC Easy UPS BVX 1600VA szünetmentes tápegységet konzolhoz, TVhez. A hátulján van egy ilyen rugalmas benyomós kis gomb, a circuit breaker, ha jól tudom. Ez végül is mire szolgál? Ha benyomom bekapcsolt állapotban, nem csinál semmit. Elég hátul van, ha véletlenül benyomódik, mert hozzáérek, okoz valami problémát? Gondolom, unalmamban azért ne nyomogassam :).

Köszönöm előre is!

(#22506) BB9000 válasza dezfafara81 (#22505) üzenetére


BB9000
senior tag

A gomb mögött van egy kismegszakító, ami túlterhelés esetén leold, így védi meg az eszközt a leégéstől.
Ha leoldott, akkor a túlterhelést okozó terhelés megszüntetése után a gomb megnyomásával tudod visszakapcsolni.
Ha nem volt túlterhelés miatti leoldás, akkor nincs hatása a nyomkodásnak. Bolondbiztos. :D
Régebben a túlterhelés elleni védelmet az eszközökbe épített olvadóbiztosítékkal oldották meg. Ezzel az volt a baj, hogy csak az eszköz megbontásával volt javítható. Az APC úgy döntött, hogy olyan gyakori ez a user-hiba, hogy beépít egy kismegszakítót.

[ Szerkesztve ]

(#22507) BB9000 válasza BB9000 (#22506) üzenetére


BB9000
senior tag

Az előző hsz-om utolsó gondolata pontosabban:
A felhasználók a szünetmentes áramforráshoz nagyon gyakran túl nagy fogyasztású eszközöket kapcsolnak, pl: lézernyomtatót, fénymásolót, vasalót, stb. Fentiek miatt az APC-ket gyártó Schneider Electronic úgy döntött, hogy a korábban általánosan alkalmazott olvadóbizosító helyett olyan túlterhelés elleni védelmet épít be az eszközeibe, ami -a készülék megbontása nélkül- egyszerűen visszakapcsolható. Ez a kismegszakító (circuit breaker).

[ Szerkesztve ]

(#22508) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy egy UPS-be 3 év után megadja magát az akksi?
Cyberpower VP1600-ról van szó. Most volt egy huzamosabb áramszünet. Kb. fél óra akkus üzem után még kb. 60 perc hátralévő időt mutatott, majd néhány percen belül lekapcsolt.
Ha akkucserés valóban, akkor tudnátok ajánlani kompatibilis, jó minőségű akksit hozzá?
Van egy hasonló korú VP1000-es is, szerintem akkor ahhoz is kellene.
Köszönöm a segítséget. :R

(#22509) Cs1csó válasza Jim74 (#22508) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen. Ha jól látom 2db 12V-os 7Ah-ás akku kell bele. Érdemesebb lehet szakboltból venni ott remélhetőleg jobban pörög a készlet így nem olyat fogsz ki ami már évek óta áll a polcon.
Márkában a Yuasa, CSB, ami nagyon jó, de persz a DataSafe, a Genesis is jó.

A méretek miatt az eredeti 7Ah-ás helyett 2db 9Ah-ásat is tehetsz bele, max nem fogja jól számolni a maradék időt de tovább fogja bírni vagy 30%-al.

(#22510) Jim74 válasza Cs1csó (#22509) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a gyors választ.
Ha jól látom Faston 2-es (6.3 mm) a csatlakozóméret, ugye?
Amit linkeltél üzlet, onnan vehetem nyugodtan, vagy inkább máshonnan?
Datasafe longlife tényleg longlife, vagy csak marketing duma?

[ Szerkesztve ]

(#22511) Cs1csó válasza Jim74 (#22510) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az oldalon minden terméknél van méret leírás, és kép is és leírás is hogy széles vagy keskeny sarus de a képen is látszik. A legjobb ha szétszeded és megnézed, hogy milyen van benne, de ezek szabványt követnek tehát igen ezek a 7 és 9Ah-ás 12V-os UPS akkuk ugyanúgy néznek ki és ugyanolyan a saru is rajtuk. (a képeken is látszik és írják is a 9Ah-ásoknál - azokat néztem érdemesebb ilyet venni nem 7Ah-ásat - hogy "

Csatlakozó típusa: Faston 250 széles saru"

"long life" (10 év) , "high rate" ezek remélhetőleg jelentenek annyit, hogy 3 éven belül nem mennek tönkre.
Sajnos a gyárban sokszor nagy tételben veszik és teszik bele az olcsóbbakat, az is mindig kérdés mennyit állt előtte az akku stb.
Egy ilyen biztosan minőségibb, és keveset állt akkutól elvárható akár a 6-8 év működés is.

Annyiban nem marketing duma, hogy hiába "ólomsavas" akkuk attól még egy autó akku is teljesen más mint egy UPS akku és még ezeken belül is vannak eltérések amik az árukon is látszik.
A 9Ah-ások 7,6k HUF-nál kezdődnek és 13,3k HUF-nál végződnek lehet akár egy aranyközéputat választani pl. a 10,5k HUF vagy a 11,2k HUF-os DataSafe-ekkel.
De az átlag embernek ismeretlen CSB nagy király az akku fronton, tehát okkal több az ára.
Ezekkel nem lősz mellé.
A boltról rosszat nem hallottam de van még hasonló szakbolt azok kínálatát is végignézheted így hogy már tudod mit keress: [link]
Nyilván ha szállítási költséget is nézni kell akkor matekozd ki, lehet van a közeledben is ilyen bolt, pl. google keresőbe település ahol megfordulsz és mellé UPS akku biztos lesz találat. Az UPSakku keresője is elég jó és a választék is ezért szoktam őket egyfajta referenciaként venni, de úgymond bármi játszik ha már tudja az ember hogy mit keressen.

(#22512) Jim74 válasza Cs1csó (#22511) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi a sok hasznos infót. :R
Upsakku oldal jó lesz nekem, 1150Ft GLS automatába, az pedig 5 perc séta tőlem. Már csak a régi akkukat kellene valahol leadni.

(#22513) jovás válasza Jim74 (#22508) üzenetére


jovás
aktív tag

Nálunk is volt kb. 1 órás szünet, rimánkodtam hogy kitartsanak a szünetmentesek a meccs felvétel miatt (kint egy SPS PRO SOHO SH1600I + SPS PRO1500I bent a gépek előtt) a kinti már lekapcsolt, már csak a bentiek mentek, de pont időben jött vissza az áram. :K

[ Szerkesztve ]

(#22514) Jim74 válasza jovás (#22513) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak nem Gödöllő környéke? ;)

(#22515) cinemazealot válasza Jim74 (#22514) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pest megye észak-nyugati csücskében is bizonytalan volt az áramellátás tegnap éjjel. Ugyan fél-egy órás szünetek nem voltak, de 1-2 percre nálunk is elment, többször is egymás után.

(#22516) Jim74 válasza cinemazealot (#22515) üzenetére


Jim74
nagyúr

Teljes Kerepes elesett kb. fél 9-től 10-ig.
De legalább kiderült, hogy akksit kell cserélnem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22517) Cs1csó válasza Jim74 (#22516) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lekapcsolás mit jelent? Tudta tartani azért vagy lekapcsolt és elszálltak a rá kötött cucok, vagy csak az elvárt idő előtt jelzett hogy le fog állni és szabályosan leállt?

(#22518) Jim74 válasza Cs1csó (#22517) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kb. fél órát ment. A NAS úgy van beállítva, hogy 5 perc áramszünet után kapcsoljon le, az le is kapcsolt. Amikor már fél órája áramszünet volt, ranéztem az UPS-re, hogy kb. mennyi ideje van még a DIGI-s ONT-nek + routernek. Ekkor 64 percet írt. Majd kb. 5-10 perc múlva elszálltak a rákötött cuccok (modem, router, switch).
Van rajta még egy laptop dokkoló, de a benne lévő laptop ki volt kapcsolva.

(#22519) cinemazealot válasza Jim74 (#22518) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy ezek a UPS-ek által kommunikált "ennyi van még hátra" idők mindig túlzóak. Kétségeim vannak afelől, hogy ezt a koreográfiát (5 perc NAS, majd 64 perc ONT+router+switch) vadonatúj aksival képes lett volna teljesíteni. Ha veszel bele új aksit, kipróbálhatnád és megírhatnád nekünk a tapasztalataidat. :R

(#22520) Jim74 válasza cinemazealot (#22519) üzenetére


Jim74
nagyúr

Pár havonta szoktam tesztelni az UPS-eket, illetve volt már korábban is hosszabb áramszünet és szerintem akkor működő NAS-sal elment több, mint egy órát.

(#22521) cinemazealot válasza Jim74 (#22520) üzenetére


cinemazealot
addikt

Maga a UPS milyen részén van a lakásnak? Hőmérséklet hogyan alakul a környezetében pl. évszaktól/fűtéstől függően? Mert ha pl. egy szoba hideg falakkal határolt sarkában vagy radiátor mellett van, akkor az télen komoly mértékben befolyásolhatja az áthidalási időt úgy, hogy közben az aksinak nincs semmi baja.

(#22522) Jim74 válasza cinemazealot (#22521) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nappaliban van 20-22 fokos hőmérsekletben, radiátortól messze.

(#22523) cinemazealot válasza Jim74 (#22522) üzenetére


cinemazealot
addikt

A fűtött nappali közepén a hőmérővel egy magasságban vagy inkább a fal mellett a padlón? A két hely között azért simán előfordulhat 5-6 °C hőmérséklet különbség. ;)

Csak arra szeretnék utalni, hogy ha az a "korábban" lebonyolított teszt melegebb környezetben zajlott le, akkor a mostani (téli, esetleg hidegebb állapotban produkált) rövidebb áthidalási idő nem feltétlenül az akku korából, mint inkább a hőmérsékletéből adódik.

(#22524) Jim74 válasza cinemazealot (#22523) üzenetére


Jim74
nagyúr

Biztos, hogy niincs 5-6 fok különbség. Ettől függetlenül lehet, h9gy Neked van igazad, csak furcsállom, hogy 60 perc körüli kiírt áthidalási idő után 5 perccel lekapcsolt.
Korábban, mikor teszteltem és néztem a kijelzést, nagyjából a valóságnak megfelelően írta ki a hátralévő időt.

(#22525) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Van egy APC Smart-UPS, Line Interactive, 1500VA szünetmentesem amiben tönkrementek az akkuk. A kérdésem az lenne, hogy ráköthetek én egy 100ah-s zselés akkut hogy tovább bírja? Vagy azzal tönkreteszem a szünetmentest?

Tudom az akku nem fér bele külön lenne a szünetmentes mellett.

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#22526) BB9000 válasza Ghost84 (#22525) üzenetére


BB9000
senior tag

Rákötheted.
A szünetmentesnek nem árt. Nem teszi tönkre. Az akkuk töltőárama nem lesz optimális, tehát a teljes merüléstől a teljes feltöltésig sok idő el fog telni és emiatt kissé rövidülhet az akku élettartama. De a funkcióját ellátja és az áthidalási időt jelentősen növeli.
A tönkrement akkukat én kivenném, mert azok csak feleslegesen veszik fel a töltőáramot, és egy áramkimaradás esetén -amikor vissza kellene táplálniuk az energiát- is csak fogyasztóként tudnak működni, így az új, nagy, külső akku fogja megtáplálni az UPS-t.

(#22527) cinemazealot válasza Jim74 (#22524) üzenetére


cinemazealot
addikt

Sok mindentől függ, hogy mi alapján írja ki a UPS a hátralévő időt, de az egyik ilyen tényező a feszültség szint. Ha viszont az aksi lehűl, hajlamos lehet arra, hogy egy bizonyos terhelés mellett hamarabb, egy váratlan pillanatban letörjön a feszültsége, mint meleg állapotban. Ha a UPS erre nincs felkészülve, akkor okkal saccolhatja a hosszabb időt, csak idővel ő is arcra esik.

Ez persze csak feltételezés, nem biztos, hogy a Te esetedben is ez a helyzet.

(#22528) Jim74 válasza cinemazealot (#22527) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R.
Majd még nézegetem, tesztelgetem.

(#22529) jovás válasza Jim74 (#22514) üzenetére


jovás
aktív tag

De. :K

(#22530) Ghost84 válasza BB9000 (#22526) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Szuper köszi a választ :R :R :R

(#22531) Juuj


Juuj
csendes tag

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni Tőletek.

Probléma: A nem mai "csirke" APC BACK-USP ES550 egyre többször kapcsol ki majd kezd el sípolni (4x volt cserélve akksi kb 8 év alatt , az utolsó kb 1.5 hónapja) és ahelyett hogy akkuról menne, teljesen lekapcsol. (a rajta lévő eszközök: PC (850 W Táp / 3080TI / i7-8086 K)) + 2 monitor.

Nem tudom hogy ez már készülék hiba vagy túl sok áramot venne fel az eszköz (volt hogy ezen kívül volt még 1 PC, Laptop + 3 monitor rajta) de teljesen random lekapcsol amikor nincs terhelés alatt.

Szóval tanácstalan vagyok hogy mire lenne érdemes cserélni / vagy érdemes-e szakemberrel megnézetni hogy javítható (persze ha van ilyen szakember Baranya - Pécs közelében :) )

Esetleg alternatívát mit ajánlotok ami hasonló elrendezésű (fali csatlakozós) modellek?

Köszönöm előre is! :R

(#22532) Cs1csó válasza Juuj (#22531) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, tehát egy papíron 330W tartási képességű UPS-re rákötöttél egy olyan PC-t 2 monitorral amiben egy 3080TI VGA van??
Ezt a konfigot talán még IDLE állapotban (tehát amikor pl. "csak" böngészel, vagy még azt sem csak simán be van kapcsolva a gép) sem bírná el.

CSAK a 3080Ti-nek lehet 330W-os "csúcs" áramfelvételi értéke :DDD

Tippre két monitorral egy combosabb játék alatt az áramfelvétel elérheti az 500W-ot is!

Az meg egy más téma, hogy kb. 30%-al érdemesebb mindig felültervezni tehát az a 330W tartási képességű UPS-t kb. 250W-nál többel nem terhelném.

Ha csak pl. a 2 monitor van rákötve azokat bírja tartani?

Ami "méltó" lenne ehhez a konfighoz:
Eaton 5E1600UD 1600VA 72-73k HUF-tól

CyberPower 1600 VA (VP1600ELCD) 78k HUF

Ez utóbbinál figyelni kell, hogy "schuko" csatlakozós legyen az a normál konnektor.
A GrandDigital, a MajorSoft, ZonaCOmp, Yoonit a leírás szerint is normál konnektorosat árulnak.
Amúgy egy minimum 1200VA-es UPS kell de inkább 1500VA tehát olyan minimálisan 700W tartási képesség, hogy ha épp egy combosabb játék alatt megy el az áram akkor is legyen elég időd leállítani a gépet.

(#22533) Gyöször


Gyöször
senior tag

Ne dobáld a pénzed az akksis mély kútba, kelleni fog egy UPS ami legalább 1500VA, de talán érdemes belenézni a 2000-resek árlistájába is.

Cs1csó: érdekes lehet a tápegység típusa is, esetleg ha tudvalevően nem emészti a kváziszinuszt..

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#22534) Cs1csó válasza Gyöször (#22533) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze örök kérdés DE:
- minőségi kvázi szinuszos UPS
- minőségi aktív PFC-s tápegység

párosnál általában nincs gond..

A legolcsóbb NAGY teljesítményű TISZAT szinuszos: Kstar Microsine 2000 LCD (KS-MS2000LCD)
Kicsit fapad szoftver -ha nem fejlesztettek valamit - de úgymond a valódi szinusz azért sokmindenért kárpótol.

Vagy akkor a következő lépcső:
128k HUF-tól a CyberPower CP1500EPFCLCD 1500VA
Vagy még feljebb 300k HUF körüli áron:
APC Smart-UPS 1500VA LCD SmartConnect (SMT1500IC)
APC Smart-UPS C 1500VA LCD SmartConnect (SMC1500IC)
APC Smart-UPS 1500VA LCD (SMC1500i)

(#22535) Juuj válasza Cs1csó (#22532) üzenetére


Juuj
csendes tag

Nagyon szépen köszi a válaszokat. Előtte nagyon sokáig egy 1080 TI volt csak cserélve lett. :3
úgy hiszem akkor ideje cserélni.

@Gyöször
"érdekes lehet a tápegység típusa is, esetleg ha tudvalevően nem emészti a kváziszinuszt.." Jelenleg egy Seasonic M12II-850 850W (SS-850AM) ami Aktív PCF-es.

(#22536) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok
hifi-lánc mögé milyen szünetmenteset ajánlanátok mostanság?
igazából, egy végfok lenne csak rákötve. (ötcsatornás)

köszi!

(#22537) Gyöször válasza Tibiajax (#22536) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ha trafó van benne akkor csak szinuszosat, ha kapcsolóüzemű a tápja mint egy pécének akkor elmegy kváziszinusszal is, viszont nem fogod szeretni, hogy búg. Meg lehet ő sem.
Nem tudom mennyire fontos ez a szünetmentesítés. Élet-halál kérdése, hogy menjen a muzsika, pld dj vagy? Szinuszosok nem tudom megbúgatják-e a hangrendszereket.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#22538) Gyöször válasza Juuj (#22535) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem csak annyi maradt meg, hogy a chieftec delta beles psujai kb 15 évvel ezelőtt nem szerették a kváziszinuszt. Ki is próbáltuk, azonnal kilőtte az upst.

Én is most vacillálok, hogy venni kéne új tápot, de nem merek, mert ezzel az 550es anteccel megy frankón a kétezres njoyom ;-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#22539) ThodEE válasza Tibiajax (#22536) üzenetére


ThodEE
őstag

Legrand NIKY 600VA-ról ment már nálam DUAL CV 1600, jelenleg pedig egy Denon AVR-S650H egyikkel sem volt zaj vagy búgás :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22540) Gyöször válasza Juuj (#22535) üzenetére


Gyöször
senior tag

Végülis ez az apc is kváziszinusz, ugye Cs1csó? Ha igen az azért jó hír, ha ugyan ez a táp volt eddig is az upsel akkor bírja a kváziszinuszt, vehetesz nagyobbat.

Ha tápot is cseréltél vga-val, akkor nemtudjuk.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#22541) Cs1csó válasza Gyöször (#22540) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, amúgy ha számítanak a költségek érdemes előbb egy olcsóbb kvázi szinuszossal próbálkozni.

(#22542) Tibiajax válasza ThodEE (#22539) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi, ennél majd egy kicsivel jobb valamit akarok azért mögé tenni.
tudod, ha már... :B

Gyöször köszi! toroidos mindenem. 4 eszközöm van, egy leválasztó, elő-, végfok, és a streamer, mind toroidos. én csak torioddal élek, ha hifi.
a szünetmentesítés pont nem érdekes, hanem a másik fele a sztorinak. az izolált egyenfesz, amit kaphat így majd a végfok. :K csak az számít, az a cél.

(#22543) Juuj válasza Cs1csó (#22541) üzenetére


Juuj
csendes tag

Tegyük fel hogy mondjuk megvenném a drágább CyberPower CP1500EPFCLCD 1500VA ami sinusos, mit tapasztalok ha nem megfelelő a PSU-m hozzá? Illetve ha a kvázi sinus-os olcsóbb verziót veszem meg az mennyivel más?
Nagyon kuka vagyok a témához, azért érdekéődök ennyit. :)

(#22544) Jorus válasza Tibiajax (#22536) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én 2 db ilyen APC-t használok a HiFi-hez, teljesen meg vagyok velük elégedve: APC UPS 2200VA (BX2200MI-GR)
Ezek vannak rákötve:

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22545) Tibiajax válasza Jorus (#22544) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó a rotel dvd-d :K :D

(#22546) Jorus válasza Tibiajax (#22545) üzenetére


Jorus
nagyúr

CD :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22547) Tibiajax válasza Jorus (#22546) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jaa, tényleg :B

(#22548) Cs1csó válasza Juuj (#22543) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mivel a CP1500EPFCLCD tiszta szinuszos ezért bármi hiba nélkül fut vele ami egy simá hálozati áramra csatlkoztatott konnektorba dugv is megy.
Probléma a kvázi szinuszos jelalakkal lehet akkor annyi történhet hogy leáll az az eszköz amit védenél (ha a tápja nem bírja a kvázi szinuszt)
Tehát ha számít az ÁR akkor előbb az olcsóbb kvázi szinuszossal tegyél egy próbát persze abból sem a leggagyibbal (pl. njoy ) hanem valami normálisabbal pl. Eaton, CP, PowerWalker, APC persze ezek között is van jobb, gyengébb, ha megy vele akkor megtartod, ha nem akkor élsz az elállsi joggal (feltétele: magyar címre online rendelve, magánszemélyként leadva a megrendelést)

(#22549) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

5db poe kamera, egy NVR egy poe switch, 2 router (egy telekomos szolgáltatói és egy saját) és egy backup nas alá keresnék ups-t. Milyen 2000-2200VA ups az ami ajánlott? Eaton, apc? A cél az, hogy áramszünet esetén, illetve ha a behatoló lenyomja az ajtónál a kismegszakítókat, minél tovább rögzítsen. Azt tudom, hogy az épített nadom elmegy kvázi szinusszal is, gyári synology meg a többi eszközzel nincs tapasztalatom.
Árat nem tudok, olyat veszek ami kell.

(#22550) Gyöször válasza Bornie127 (#22549) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ezeket egy 600VA, kstar cyberpower vagy njoy elviszi 1,5 órát nekem. Van kétezres njoy de azt nem próbáltam még lemerülésig búgatni, az van a pc előtt, meg az viszi a telekomos modemet is.. Az a sejtésem, hogy 2óránál az sem bírná tovább ilyen majdnem idle módban, de majd akinek van nemendzsoj majd ír rá.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.