Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) fausto válasza #20749568 (#1700) üzenetére


fausto
addikt

Hajjaj :O
25-e a forduló, ezt a levelet 28-án küldték és eddig nem próbálkoztak.

(#1703) fausto válasza #20749568 (#1702) üzenetére


fausto
addikt

Ááá, ez megnyugtató :)

Nem sikerült az előfizetési díj rendezése.
Ha a fiókodban nincs beállítva érvényes fizetőeszköz, az előfizetésed meg fog szűnni, ezért fontos, hogy frissítsd a fizetőeszközöd adatait.
Néhány napon belül ismét megpróbáljuk levonni a díjat.

Akkor nincs más hátra, mint várni az újabb próbálkozást.
Köszi a segítséget!

(#1704) Chereiose


Chereiose
addikt

Idén nyáron lesz vajon ismét olyan akció, hogy 3hó 1€? :U

(#1705) Chereiose válasza Chereiose (#1704) üzenetére


Chereiose
addikt

Közben látom, már elindult az akció. Nekem volt már korábban fiókom, így arra 5€ a 3 hónap az se sok. Ha másik fiókot regisztrálok akkor felismeri a bankkártyámat vajon és nem engedi? Nos jól sejtettem, nem engedi ugyanazzal a kártyával 2 fiókon :(

[ Szerkesztve ]

(#1707) Chereiose válasza #20749568 (#1706) üzenetére


Chereiose
addikt

Van kedvezmény így is, 3 hónapra szól.

[ Szerkesztve ]

(#1709) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Találkozott már valaki azzal, hogy nem a rendeltetése szerint frissül a Discover Weekly?

Már hetek óta az megy, hogy látszólag frissül, de többnyire csak olyan számokkal, amiket már sokszor hallgattam vagy egyenesen a kedvencek között van valamelyik playlistben.

Ennek így olyan sok értelme nincs. Tudok valamit tenni vagy csak nyeljem le, hogy elcsesződött?

(#1710) #16820480


#16820480
törölt tag

Olyat be lehet valahol állítani, ha mondjuk egy előadó összes számát odadobom shuffle-re, akkor a koncert albumokat ne vegye bele? Vagy úgy egyáltalán a koncertek ne legyen benne az összes album listában?

(#1712) Stauffenberg válasza #20749568 (#1711) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Eddig jól működött, kerülte a már szarrá hallgatott számokat. Most a 30 beválogatott számból jó ha 1-2 van ami tényleg új, úgyhogy gyakorlatilag egyáltalán nem ad be újakat, ami a funkció lényege lenne. De még a bő 50-60%-a a számoknak ráadásul olyan, ami hetek óta mindig újra és újra bekerül.

(#1714) Stauffenberg válasza #20749568 (#1713) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fent sincs a telefonomon, általában a munkahelyi gépemen meg otthon hallgatom.

(#1716) Burt1793 válasza Stauffenberg (#1712) üzenetére


Burt1793
veterán

Nálam a Heti válogatás fele legalább saját lejátszási listás szám, mióta az eszemet tudom. Nem is használom.

(#1717) #16820480 válasza #20749568 (#1711) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nagy kár :( Mert így meg minden hülyeséget lejátszik az audiokommentáros számokat, meg koncerteket is, még néhol bootlegeket is kb, olyan vacak minőségű felvételek vannak.

(#1718) lappa86 válasza Burt1793 (#1716) üzenetére


lappa86
tag

Fura, nekem teljesen jól működik. Egyedül ezen a héten fordult elő egy apróság, két szám a múlt heti Discover Weeklyből szerepel a mostanin is, de ezenkívül semmilyen redundanciát nem tapasztaltam.

Always with the negative waves.

(#1719) unravel válasza lappa86 (#1718) üzenetére


unravel
őstag

Nekem is olyanokat tesz bele ami számomra új. Az algoritmusnak könnyű dolga van velem mert sokat és nagyon sokféle zenét hallgatok.

¯\_(ツ)_/¯

(#1720) Rimuru


Rimuru
veterán

Az elso par napban/heten/honapban meg jo cucc, utana viszont mar nagyon korlatozott lesz csomo ismetles van benne, allandoan ugyanazokat dobja.
Mar a discover weekly is ezen a szinten van.

Vigyázat, csalok!

(#1721) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Új playlist!

A mai napon publikussá tettem az egyik új listámat, melynek témája azok a bizonyos nyári esték, amikor csupán három dolog létezik: Te, az autód és egy kihalt út :K

Hallgassátok, szeressétek! :R

NIGHT RIDER

(#1722) Stauffenberg válasza Rimuru (#1720) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én azóta használom a funkciót, hogy megjelent. Az elmúlt 3-4 hétig semmi gondom nem volt vele. A Daily Mix is jó, mert az pont a korábban már hallgatott és kedvencek közé rakott zenékből válogat. A Discover Weekly meg most olyan, mint egy "Weekly Mix". Mintha összezavarodtak volna az algoritmusok.

(#1724) Alvin_ti4200 válasza #20749568 (#1723) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi :R

(#1726) mgTerminator válasza #20749568 (#1725) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na és milyen verdában?

(#1727) sszemtelen válasza Alvin_ti4200 (#1721) üzenetére


sszemtelen
őstag

Egyrészt köszönöm ezt is, megy a többi mellé, másrészt nincs esetleg készülőben a "3AM: Night Flight"-hoz hasonló list? Rongyosra hallgattam már, és jó lenne hasonló stílusból méééééééég több :)

(#1728) Alvin_ti4200 válasza sszemtelen (#1727) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ó, ez (szó szerint) zene füleimnek :B Ez esetben lesz :R Sőt, lehet, hogy inkább azt a listát bővítem, talán az jobb ötlet :K

[ Szerkesztve ]

(#1730) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Arról lehet valami információt találni, hogy az előfizetési akciókat meddig lehet igénybe venni? Pl. én új vagyok, nekem most reklámozza ezt a 0,99 Eurós ajánlatot, de nem tudom meddig tart az akció, meddig lehet igényelni.

Köszönöm

(#1731) Alvin_ti4200 válasza nzozz (#1730) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem nincs értelme vacakolni, egy kávé áráról (se) beszélünk havonta...érted :) Egyébként június végéig biztosan tart még az akció.

(#1732) Rimuru válasza Stauffenberg (#1722) üzenetére


Rimuru
veterán

Most is a fele ugyan az a heti mixnek.

Vigyázat, csalok!

(#1733) tjhooker464 válasza Rimuru (#1732) üzenetére


tjhooker464
őstag

Sziasztok!

Nekem teljesen el is tűnt a repertoárból discover weekly.

[ Szerkesztve ]

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#1734) FoxiestFox válasza tjhooker464 (#1733) üzenetére


FoxiestFox
félisten

E heti kaland néven is nézted? :D
Nálam a kliens angol (szándékosan), de a tartalma magyar. :U

(#1735) tjhooker464 válasza FoxiestFox (#1734) üzenetére


tjhooker464
őstag

Meglett, csak várni kellett :D.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#1736) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Lehet, hogy el kell távolítanom a Spotify logót a playlist coverekről, most szomorú lettem :(

"Hi Alvin_ti4200,

I have been listening to your playlists recently and they are very good! However, I must ask you to remove the Spotify logo from your playlists as they are not official playlists from Spotify. If you could do this as soon as you can, that would be awesome!

Keep up the great curation and I look forward to your next Playlist!

Best regards,
Jordan"

Válaszként rákérdeztem, hogy mely részét sérti a Profile and Playlist User Image Guidelines-nak, de gyanítom, hogy ezt:

Trademark - Trademark is a word, slogan, symbol, or design (logo, brand/company name) that distinguishes the products/services offered by one entity from those of another. Generally, the purpose of trademark laws are to prevent consumer confusion about the source of the party providing service.

Amíg meg nem erősíti, hogy mi a gond (hiszen az látszik, hogy nem a Spotify hozta létre a listát, hiszen ott a nevem), addig azért még nem nyúlok hozzá. Gondoltam, hátha gondolkodtok azon, hogy Ti is ráteszitek valamelyik listátokra...

(#1737) Stauffenberg válasza Alvin_ti4200 (#1736) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A védjeggyel való visszaélés esete lenne ez akkor is, ha a Spotify Terms of Service erről külön nem rendelkezik. Egy dolog az engedély nélküli felhasználás, meg egy másik ha a felhasználás módja alkalmas a megtévesztésre (itt arra, hogy valaki hivatalos Spotify lejátszási listának hiheti).

Nem akarlak elkeseríteni, de ez így eléggé vesztett ügy. A borítók Spotify logó nélkül is igényesek, szerintem nem nagy veszteség leszedni.

(#1738) Alvin_ti4200 válasza Stauffenberg (#1737) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi a visszajelzést (a borítókról is :B ), akkor valószínűleg ez tényleg ennyi. Nem nagyon voltam képben a dologgal kapcsolatban.

(#1739) #16820480 válasza Stauffenberg (#1737) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért, a Spotify csinál saját listákat...? Azt nem tekinteném annak, hogy egy random generator összedobál néhány zenét statisztikai adatok alapján.

A helyükben meg csinálnék egy olyan logót, ami direkt erre való, "available on Spotify" felirattal, hogy egyértelmű legyen a szolgáltató, mert egyrészt ez nekik ingyen reklám, másrészt nem egyedül vannak a piacon. Ahogy az App Store és Google Play logók is kikerülhetnek olyan appokra (és a fejlesztőjük weblapjára), amiket le tudsz onnan tölteni.
Én a helyedben amúgy ezt akár javasolnám is nekik, ha már maguktól nem jutott eszükbe, Alvin.

(#1740) Stauffenberg válasza #16820480 (#1739) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Miért, a Spotify csinál saját listákat...? Azt nem tekinteném annak, hogy egy random generator összedobál néhány zenét statisztikai adatok alapján."

Igen csinál, ezek nem random listák, hanem szerkesztettek és alighanem a zenei kiadókkal ápolt viszony függvénye, hogy kik kerülhetnek bele. Például ez a lejátszási lista (csak random találat):

"Created by: Spotify" - Ez egy kiemelt playlist, amit maga a Spotify kezel, ezért van a Spotify logó az albumborítón. Azért szokott szólni a Spotify a felhasználóknak, hogy szedjék le a logót, mert így sokan azt hihetik, hogy hivatalos Spotify playlistet hallgatnak.

"A helyükben meg csinálnék egy olyan logót, ami direkt erre való, "available on Spotify" felirattal"

Mivan? Te valamit nagyon összekeversz.

"Ahogy az App Store és Google Play logók is kikerülhetnek olyan appokra (és a fejlesztőjük weblapjára), amiket le tudsz onnan tölteni."

Mondom, valamit nagyon összekeversz. "Listen on Spotify" gombot te is bárhova kitehetsz. Ilyet:

Viszont a Google Play-en sem használhatod a kiemelt fejlesztőknek járó jelölést ha valójában nem vagy az.

(#1741) #16820480 válasza Stauffenberg (#1740) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kevertem össze, akkor ezt a "listen on Spotify" logót kellene javasolniuk ahelyett, hogy szedd le. Szerintem. Miért kell ehhez kiemeltnek lenni? Ezt nem értem csak. Nem tudtam, hogy van ilyen logó, meg ilyen listák, mert nem hallgatok listákat.

(#1742) Stauffenberg válasza #16820480 (#1741) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De amikor már eleve fent vagy a Spotify-on, akkor miért kellene "gyere át a Spotify-ra" logót tenni egy lejátszási lista borítójára? Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy tényleg érted mi történik.

(#1743) #16820480 válasza Stauffenberg (#1742) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert a borítót nem csak Spotify-on belül lehet látni, hanem (mint a mellékelt példa mutatja) itt is. És oké, ez egy Spotify topik, de ennyi erővel akármilyen zene ajánlós fórumra beteheti, vagy fb-ra, egyéb közösségi médiára, és így tovább. Szóval én meg abban nem vagyok biztos, hogy te érted, hogy miről beszélek.

(#1744) Stauffenberg válasza #16820480 (#1743) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bárhova beteheti, erre is megvannak a megfelelő Spotify megosztási módok (pl: embed kóddal is mehet beágyazva bárhova), sőt a fórumra berakhatja továbbra is a Spotify logós változatot, az aligha érdekli őket.

De itt a lényeg, hogy a Spotify rendszerén belül csak az eredeti Spotify lejátszási listák borítóin szerepelhet ÍGY EBBEN A FORMÁBAN a Spotify logó. Nem értem ezen miért kell értetlenkedni.

A Google és Apple hasonlatod is ott hibádzik, hogy az áruházba vezető gombot kirakhatod akárhova, de az appodat nem tüntetheted fel úgy, mintha az Google vagy Apple fejlesztés lenne.

(#1745) #16820480 válasza Stauffenberg (#1744) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, hagyjuk :U

(#1746) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Össze ne vesszetek már srácok ezen :B Én mind a kettőtök problémáját/megközelítését/álláspontját értem, de talán nem ér annyit az egész - jelen formájában - hogy túl sok időt és hozzászólást pazaroljunk rá :N

(#1747) FoxiestFox válasza Stauffenberg (#1744) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kézenfekvő példa, hogy Logoutra írt cikk képein sem szeretik a PH logót. Egyszerűen semmi köze a lapcsaládhoz, attól, hogy itt jelent meg a cucc.

(#1748) Stauffenberg válasza FoxiestFox (#1747) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, ez is egy jó megközelítés.

(#1749) mgTerminator válasza Alvin_ti4200 (#1736) üzenetére


mgTerminator
veterán

(#1750) unravel válasza mgTerminator (#1749) üzenetére


unravel
őstag

Én már első playlistnel csodálkoztam hogy rajta van neki. :)

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.