Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) horvathkrisz válasza -Solt- (#2247) üzenetére


horvathkrisz
addikt

ezzel valószíű én is így lettem volna!
már tűkön ültem mikor lesz a gépemben. főleg ha az ember egy csomó ideje spórol, vár rá... :DD
lényeg hogy megvan, bízom benne jó ideig kiszolgál, mint annoa live5.1, majd audigy. sokat kihúztam ezzel a két karival, bár sztem live 5.1 és audigy között több volt a különbség (persze audigy javára) mint audigy és x-fi között. Nem az, marha elégedett vagyok ezzel a kártyával, pl. kispál mp3akból olyat kihallok amit eddig soha... :R
játékkal még nem volt lehetőségem kipróbálni, majd ha sikerül valami videokártya-csökevényt vennem a mostani x300helyett.

(#2252) horvathkrisz válasza SzlobiG (#2250) üzenetére


horvathkrisz
addikt

akkor elég jó áron vetted! nekem 12500-ért ajánlottak egyet 6 hó garral,(gyűrött dobozzal matrica nélkül) de inkább ugy döntöttem ujat veszek pl. a matrica, ép doboz stb. p.vakítás miatt, lehet nem vagyok normális, de haverom is azt mondta hogy ne spóroljak ezen, amúgy meg mindig használtan vettem a hangkarikat, gondoltam, na most az egyszer van lehetőségem ujat venni...

szerk.: off

[Szerkesztve]

(#2253) SzlobiG válasza horvathkrisz (#2252) üzenetére


SzlobiG
félisten

12500-ért én azonnal megvettem volna még doboz nélkül is.:D Nekem a matrica nem ér 5-6Eft-ot, hogy felragasszam a házra.:) Igaz ennek jó a doboza nem gyűrtt, de matrica nem volt.:) Meg, hogy használt az se zavar.

(#2254) -Solt- válasza horvathkrisz (#2251) üzenetére


-Solt-
veterán

nekem meg aztán dupla élvezet, mert most vettem 5.1-et is! :)) a COD2-nél 5 perc játék után fel kellett álnom járni egyet, mert úgy felment az adrenalin szintem, hogy majd kiugrott a szívem... brutális a térhangzás, lövések, gránátok, ütegek hangjai, ellenséges csoszogás... kész vagyok teljesen!!! :DD zenénél is elképesztő... DM koncert, beültem középre, max hangerő és fél orgazmus!!! csak azt vártam, hogy mikor lép már valaki a lábamra! :DD

www.smart-bus.hu

(#2255) SzlobiG válasza -Solt- (#2254) üzenetére


SzlobiG
félisten

Remélem EAX 3-ba toltad codot.:)

(#2256) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Xtreme Music/Gamer hogyan tudja kivarázsolni az 5.1-et 4 kivezetésen? Ami rákerülne, egy Kinyo HT-600. :B
Előre is köszönöm!

(#2257) SzlobiG válasza mazda626 (#2256) üzenetére


SzlobiG
félisten

Három kivezetés kell az 5.1-hez. A 4. a mikrofon.:U

Amúgy egyszerű minden színt a megfelelő aljzatba.:)

[Szerkesztve]

(#2258) mazda626 válasza SzlobiG (#2257) üzenetére


mazda626
addikt

Értem. :R
A Gamer és Xtreme Music között van valami különbség? Játékokban mindegyik maximális hangminőséget nyújt ugye?

(#2259) SzlobiG válasza mazda626 (#2258) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen mind2 azt tudja játéknál.

(#2260) mazda626 válasza SzlobiG (#2259) üzenetére


mazda626
addikt

Köszi! Xtreme Musicot már nem gyártanak? Nem láttam a Creative honlapján. Csak Gamer és Audio.

(#2261) -Solt- válasza SzlobiG (#2255) üzenetére


-Solt-
veterán

természetesen! kb ilyen fejem lehetet: :Y :D

www.smart-bus.hu

(#2262) cadgers válasza -Solt- (#2261) üzenetére


cadgers
aktív tag

Hát még milyen lenne ha esetleg EAX 5-ben játszottál volna 3 helyett :D

(#2263) -Solt- válasza cadgers (#2262) üzenetére


-Solt-
veterán

melyik játék támogat EAX 5-öt?

www.smart-bus.hu

(#2264) horvathkrisz válasza -Solt- (#2254) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Látom akkor mindenki örül, nagyon helyes! :D

Azon gondolkodtam, hogy a sok birka ember, pl. cégünknél is a nálam magasabb beosztásban lévők, nálam magukat okosabbnak gondoló emberek hogy lehetnek ekkora gyökerek, buták:
dohányzóban beszélgetnek, én meg hallom:
''én biztos nem veszek 20K + hangkártyát, jó nekem a Realtek HD (HD külön kihangsúlyozva :W,mintha valami mennybe juttató hangminőséget produkálna) az is nagyon jól szól, meg ugyse vagyok én ilyen audiofil izé...''
Nem hát, mondom magamban, te egy igénytelen buta állat vagy, az audiofil amúgy sem hallgatná BELSŐ hangkártyáról a zempéhármat...

Sajnos ez emberek több mint 90% arra nem képes hogy gondolkodjon és megtalálja (jelen esetben a hang) az arany középutat mind minőségben, mind árban.
Nameg aztán ott a másik véglet(kb. 2%), akire rá tudják sózni a drágább, csicsásabb hangkártyákat, mer' az nekik jó...

Én őszintén szólva nagyon örülök hogy hallgattam a fórumtársakra és a gémert vettem, ezennel szeretém megköszönni mindenkinek a segítségét, nagyon örülök a karinak! :R

(#2265) godside válasza SzlobiG (#2257) üzenetére


godside
tag

lol ebbe az a poen, hogy az X-fi-n Pl, ami nekem van egy kis zacskoba adtak a szines matricat amit eloszor forditva tettem ra a kartyara a kalibraciot vagy mit azt nem tudtam micsoda igy jol elvoltam hogy furcsan szoltak a hangok neha betudtam a rossz drivernek vartam majd jon egy jobb, azatn az automata szoftver frissites utan egy par honap mulva megvilagosodtam mert elokerult veletlen ez a speaker connection setup wizard vagy valami hasonlo nevu cucc es ott mutogatta hogy mit hova ;) Egybol lett minden hova meg terhatas meg kanaan es egyebek (ja nem 5.1 hanem 7.1) Ja egy Audigy 2ZS-t kuldott nyugdijba es az elejen bosszankodtam, hogy nem birom jol beallitani es milyen szarul szol.

[Szerkesztve]

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#2266) horvathkrisz válasza godside (#2265) üzenetére


horvathkrisz
addikt

tényleg! nekem nem volt a dobozban olyan matrica, ami a csatikat jelöli! :Y
hogy néz az ki? a kártya hátuljára lehet ragasztani?

(#2267) horvathkrisz válasza -Solt- (#2263) üzenetére


horvathkrisz
addikt

idézet egy külföldi fórumról:
''Not many use EAX 5, but here is a full list of EAX enabled titles:[link]''

szerk.: ahogy elnézem még az EAX 4.0-t sem támogatja semmi... :F

[Szerkesztve]

(#2268) godside válasza horvathkrisz (#2266) üzenetére


godside
tag

egy pici kis zacsiba lapultak az elolapra ragaszthato matricaval egyutt :) altalaba az emberek kiszoktak dobni :Y Mas: nem tud valaki hozza elolapi panelt? (olyant mint ami a platina-hoz jar?)

[Szerkesztve]

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#2269) SzlobiG válasza horvathkrisz (#2266) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olyan nekem se.:U

Eaxra: Vannak már EAX5.0-ás játékok pl: battlefield 2142 rajta is van a kártya dobozán.

EAX4-es meg még több már Coolin Mcrae 2005-t is abba játszottam eszméletlen hangzás volt.:D

(#2270) horvathkrisz válasza SzlobiG (#2269) üzenetére


horvathkrisz
addikt

nem találom a dobozon... :(

(#2271) Renwick válasza horvathkrisz (#2264) üzenetére


Renwick
őstag

dohányzóban beszélgetnek, én meg hallom:
''én biztos nem veszek 20K + hangkártyát, jó nekem a Realtek HD (HD külön kihangsúlyozva ,mintha valami mennybe juttató hangminőséget produkálna) az is nagyon jól szól, meg ugyse vagyok én ilyen audiofil izé...''
Nem hát, mondom magamban, te egy igénytelen buta állat vagy, az audiofil amúgy sem hallgatná BELSŐ hangkártyáról a zempéhármat...


Tudom én, hogy kell az önigazolás, meg dúl a munkahelyi verseny, de azt azért te is érzed, hogy ez egy kicsit erős volt. :)

A hangkártyáknak igenis elszállt áruk van (még az XtremeGamernek is), más kérdés, hogy van aki az extra igényei miatt, meg azért, mert megengedheti magának, mégis megveszi.

Bizonyára sokan felteszik maguknak a kérdést vásárláskor, hogy egy X-Fi szintű hangkártya hoz-e annyit a konyhára ''felhasználói élmény'' szempontjából, amiért megéri rá áldozni még egy alaplap árát. És a statisztikák szerint a vevők úgy kilencven százaléka úgy gondolja, nem. Ettől még nem igénytelenek, és az X-Fi sem szar, csak éppen túl van árazva.

Egyébként az XAudio2 miatt érdekes változások lesznek itten, kíváncsi vagyok a Creative hogyan reagál majd rájuk; lehet hogy az idő őket igazolja majd, amiért nyomják a szoftveres (XtremeAudio különböző variánsai) megoldásokat. Ha API szinten eltűnik a hardveres hanggyorsítás a PC-ből, akkor ezek az amúgy tényleg remek DSP-k megint kapnak egy jó nagy pofont...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#2272) horvathkrisz válasza Renwick (#2271) üzenetére


horvathkrisz
addikt

milyen lesz az XAudio2?

szerk.: nem értek veled egyet, sztem igenis megér ez a hangkártya 20 rugót, a többihez képest egyáltalán nincs túlárazva, mellesleg ha azt veszed hogy nem 2 hónapra veszed hanem mondjuk 2-3 vagy esetleg 4 évre, bőven megéri.
és igenis igénytelen az az ember aki egy ilyen hangprocesszor helyett alaplapit használ, pláne ha a fizetése 250+K fölött van valahol(akiről beszéltem), egyáltalán nem volt erős a kritika...

[Szerkesztve]

(#2273) Renwick válasza horvathkrisz (#2272) üzenetére


Renwick
őstag

milyen lesz az XAudio2?

Elvileg ez lesz a DS3D helyett a DX10.1-ben, az Xbox 360 is ezt használja, a két platformot így hozza közelebb az MS. Ez egy elég jó képességekkel bíró 3D-s audio API, viszont full szoftveres és semmilyen szinten nem fér össze az EAX-szal, tehát egy alap Realtek cuccon meg egy X-Fi-n ugyanazt az eredményt, 3D-s hangot produkálja majd.

A Creative mozgástere tehát jelentősen szűkül, ha ez elterjed (márpedig az MS-t ismerve el fog), azaz az X-Fi a legtöbb gamer számára idővel jó eséllyel már ''csak'' a jobb hangminőséget tudja majd felmutatni. Márpedig egy átlag Realtek/ADI/C-Media kodeket egy XtremeAudio is porba aláz ilyen szempontból, szóval nemtom ki lesz az, aki ezek után Fatal1ty Pro Series-t, vagy akár egy ''alap'' XtremeGamert vesz horroráron. :P

nem értek veled egyet, sztem igenis megér ez a hangkártya 20 rugót,...

Ezen nem érdemes vitatkozni. Neked, meg pármillió embernek megérte, több százmilliónak meg nem. És utóbbiak még akkor sem igénytelenek, ha a 250k+-os fizetésüket másra akarják költeni. Mások a preferenciák, mások vagyunk, ennyi. :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#2274) horvathkrisz válasza Renwick (#2273) üzenetére


horvathkrisz
addikt

''mások vagyunk, ennyi.'' igen, itt valószínűsíthetem a több millió birkára gondoltál... ;)

(#2275) Lord Myn válasza horvathkrisz (#2267) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az EAX 5.0-t egyelőre az UT2004 (X-Fi patch kell hozzá), Doom 3, Quake 4, BF 2, BF 2142 és CMR: DiRT használja, reméljük lesz egyre több játék.

Az EAX 4.0-t elég sok játék használja, az első a 2003-as Jedi Academy volt (egyébként egy pár cím: CMR '04, Thief 3, SW Battlefront 1-2, Hitman: Blood Money, Dreamfall stb.)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2276) Lord Myn válasza Renwick (#2273) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szerintem a ''csak'' jobb hangminőség is elég jó húzóerő, annak aki igényes a hangzásra. Egyébként meg az X-Fi nem csak az EAX-ot tudja felmutatni hangzás terén (bár tudom, hogy sokan akik megveszik szinte csak játékra használják). Az 1ms-os ASIO 2.0 támogatás, az eszméletlenül jó minőségű SRC, a hardveres DSP effektek vagy akár a Crystalizer mind-mind húzóerő lehet annak, aki igényes a hangra. De abban egyébként igazad van, hogy a nagy többségnek jó az alaplapi hangkeltő is, ugye ki mire használja a gépét, alapon: akit nem érdekel a hang, az használja az integrált hangot, akit nem érdekelnek a játékok az nem vesz 100k+-os videókártyát (még lehet, hogy 20k-ért sem), ettől nem igénytelen egyik sem...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2277) Renwick válasza Lord Myn (#2276) üzenetére


Renwick
őstag

Szerintem a ''csak'' jobb hangminőség is elég jó húzóerő, annak aki igényes a hangzásra. Egyébként meg az X-Fi nem csak az EAX-ot tudja felmutatni hangzás terén (bár tudom, hogy sokan akik megveszik szinte csak játékra használják)...

Pontosan erről van szó, a zárójelben a lényeg. Ha az XAudio2 kellő mértékben elterjed, ez utóbbi vásárlói kör jelentős részének búcsút inthet a Creative, legalábbis ami az enthusiast cuccokat illeti.

Maradnak a zenészek, meg a vájtfülűek, bár előbbi csoport korántsem biztos, hogy X-Fi-t fog venni. A lényeg, hogy a jelenlegi folyamatok nagyon nem kedveznek a Creative-nak, mert eléggé úgy néz ki, hogy a méregdrágán fejlesztett, kétségtelenül ütős APU-juk a szoftvertámogatás hiányában belátható időn belül nem tudja majd azt nyújtani, amire eredetileg szánták (gondolok itt most elsősorban az exkluzív EAX effektekre).

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#2278) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, Florens elvitte az Xtreme Music-omat, így most kilépek a klubból. Majd az Auzentech topikjában találkozunk... ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2279) nLali válasza Vistaboy (#2278) üzenetére


nLali
senior tag

Már lehet kapni valahol? Arra szeretném lecserélni az Xtreme Audiómat, ha megveszem a Harman/Kardon szettet :DD

(#2280) Vistaboy válasza nLali (#2279) üzenetére


Vistaboy
veterán

Valaki már linkelte, ahol elő lehet rendelni. De Nekem ez még sajna egy kicsit odébb lesz. Anyagi okok miatt adtam el az X-Fi-t, és ha majd egy kicsit összeszedtem Magamat, már Auzentech-et fogok venni. Persze csak ha az ára is elfogadható lesz... :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2281) nLali


nLali
senior tag

Hali!!
Extreme Audiót Extreme Musicra megéri cserélni,amíg nem lesz megfivethető az auzentech?Úgy értem a Music gyorsít hardveresen?pontosan mi a különbség?

(#2282) godside válasza horvathkrisz (#2272) üzenetére


godside
tag

ehh ha 250k+ fizum lenne akkor is egy X-fi lenne a gepbe, de koaxon vagy optikain kikuldenem egy durva erositore (valami kozep-felso kategoriaju 7.1-es re)

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#2283) MooN00


MooN00
aktív tag

Én általában egy Pro-logic erősítőről szoktam zenét hallgatni (nem 5.1-ben, inkább sztereo), így vagyok összekötve a géppel sima sztereo kábellel.
Mit tudna nekem nyújtani a kari a sima AC'97-hez viszonyítva (erősítőn át) zenében, és mit játékban (, játékban tudna nekem rendes 5.1-et kreálni, vagy ez a pro-logic miatt teljesen lehetetlen ?)


Még annyi, hogy megéri erősítő mellé egy ilyen karit venni?

(#2284) Vistaboy válasza nLali (#2281) üzenetére


Vistaboy
veterán

Gyakorlatilag annyi, hogy az Xtreme Audio-ból hiányzik a hardveres gyorsítás, az EAX, és ilyesmi, ami miatt úgy általában hangkarit szokott venni az ember... Az Xtreme Music egy teljes értékű X-Fi. Az Xtreme Audio-nál pedig még egy Audigy is jobb ebből a szempontból.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2285) nLali


nLali
senior tag

A DD/DTS-t hiányolom..A hangja sokkal szebb mint a HD-realteké.Musicnak szebb a hangja azon kívül,hogy hardveres gyorsítást csinál?A csere már biztos :DD

(#2286) cadgers válasza nLali (#2285) üzenetére


cadgers
aktív tag

SB0460-as Musicban van (sőt hűtőborda is)

(#2287) horvathkrisz válasza cadgers (#2286) üzenetére


horvathkrisz
addikt

SB0460-az ilyeneket hogy lehet kideríteni? ez amúgy a hangproci típusa?

(#2288) cadgers válasza horvathkrisz (#2287) üzenetére


cadgers
aktív tag

Ez a szám a nyákon található a bal felső sarkában, maga a kártya modellszáma!

(#2289) horvathkrisz válasza cadgers (#2288) üzenetére


horvathkrisz
addikt

és gémernél ez számít valamit?

(#2290) punish3r válasza horvathkrisz (#2289) üzenetére


punish3r
aktív tag

vki előrébb linkelte ezeket a modellszámokat asszem...

Már a jövő sem a régi...

(#2291) horvathkrisz válasza punish3r (#2290) üzenetére


horvathkrisz
addikt

ja, csak nem találom... :O

(#2292) szjoci


szjoci
őstag

CMR: DiRT-el játszik valaki? ha directsound-ra rakom a hangbeállítást akkor játék közben nincs hang :W (WinXP SP2 + legújabb driver).

(#2293) Lord Myn válasza szjoci (#2292) üzenetére


Lord Myn
senior tag

És minek rakod directsound-ra, amikor ott a jó kis natív x-fi támogatás? :F

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2294) szjoci válasza Lord Myn (#2293) üzenetére


szjoci
őstag

hmm... ha jól emléxem csak software vagy directsound választható (nálam), valamint dsp-t lehet állítani. Hazamegyek rácsekkolok azért

[Szerkesztve]

(#2295) Lord Myn válasza szjoci (#2294) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Lehet, hogy én emlékszem rosszul (most sajnos nincs fent a DiRT és emiatt nem nagyon raknék fel 11 gigát...), az a lényeg, hogy nálam rendesen ment az X-Fi támogatás a DSP-t 'high'-ra rakva és valami iszonyat brutálisan szólt...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2296) punish3r


punish3r
aktív tag

Lord Myn: belinked az X-Fi-s írásod majd ha elkészült (nem sürgetésként írtam)?

Már a jövő sem a régi...

(#2297) punish3r


punish3r
aktív tag

milyen filmeket javasoltok (amiben olyan hangeffektek stb.. vannak h kijön a cucc tudása) az 5.1-es hangfalrendszer és vmelyik X-Fi hangkari ''teszteléséhez'' (nem ilyen THX, DTS-es trailerekre gondolok)?

Már a jövő sem a régi...

(#2298) SzlobiG válasza Lord Myn (#2295) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dirt nálam szintén jól ment, pont ma töröltem le.:)

(#2299) punish3r válasza punish3r (#2297) üzenetére


punish3r
aktív tag

vagy komolyzenét estleg vki? ;)

[Szerkesztve]

Már a jövő sem a régi...

(#2300) nLali


nLali
senior tag

komolyzene több.1 link nem lenne rossz...mondjuk egy Carmina Burana :C

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.