Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) Kr/\toS válasza reaper05 (#2145) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Entertainment módban 128 hangcsatorna helyett 64et használ max, maximum eax3.0, és nincs X-ram támogatás. Ellenben másfajta a hangzás, valakinek tetszik valakinek nem.

(#2152) Kr/\toS válasza horvathkrisz (#2150) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Persze hogy van, az audio-creation módban annyi hangmanipuláló lehetőség van, hogy gyakorlatilag nem látod át elsőre. gamer módban meg ott a full eax 5.0- 128 csati-és x-ram támogatás. Teljesen eltérő a hangzásuk.

[Szerkesztve]

(#2153) horvathkrisz válasza Kr/\toS (#2152) üzenetére


horvathkrisz
addikt

tehát ezek a kapcsolók ''fizikai''(digitális) kapcsolásokat végeznek?

(#2154) Lord Myn válasza Kr/\toS (#2151) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, így van Ent. módban más CMSS3D algoritmust használ. Filmekhez/Zenékhez sokkal jobban bejön (főleg 2.0 --> 5.1/7.1 esetén, mint írtam néhány sima sztereo DivX-nél olyan a hangzás, mintha 5.1-ben lett volna felvéve). Illetve Ent. módnál tudsz választani háttéreffektet is (Royal Hall, Theater, stb.).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2155) Lord Myn válasza horvathkrisz (#2153) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem, ezek szerintem szoftveres kapcsolások, és átcsoportosítják a DSP ''erejét''. (Kb. 1 mp egyik módról a másikra kapcsolás). Létezik egy 3rd-party util is, amivel hozzárendelheted a különböző alkalmazásokat különböző módokhoz (én nem használom).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2156) Lord Myn válasza Kr/\toS (#2152) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az AC mód miatt vettem meg a kártyát, ott mutatja meg igazán mit tud az EMU20k1...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2157) horvathkrisz válasza Lord Myn (#2156) üzenetére


horvathkrisz
addikt

AC mód? EMU20k1? mik ezek, ill. miket tudnak?

(#2158) SzlobiG válasza horvathkrisz (#2157) üzenetére


SzlobiG
félisten

Audio Creationra gondolt szerintem.:)

(#2159) szjoci válasza horvathkrisz (#2157) üzenetére


szjoci
őstag

olvasgass, nézelődj: [link], [link]

első linknél bal oldalon a software résznél vannak a módokból ízelítők, a másodiknál egyből a módokhoz jutsz ;)

[Szerkesztve]

(#2160) Kr/\toS válasza Lord Myn (#2156) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Az biztos! :) De én ahhoz a módhoz totál láma vagyok, csak felvenni szoktam ott! :))

(#2161) cadgers válasza Lord Myn (#2155) üzenetére


cadgers
aktív tag

Pont egy olyan util kéne, azt honnan lehet letölteni?

(#2162) Harti


Harti
senior tag

Valaki #2148-ra? :B

(#2163) Pipó


Pipó
őstag

Üdv! Logitech Z-560 4.1-es THX hangfalam van, aminek a csatlakozóit a Live 5.1-emnél a zöld és a fekete csatlakozókba kell dugni. A két hátsó hangszóró eleve be van vezetve a mélynyomóba, majd innen megy a feketébe. Ez a rendszer kikeveri a hiányzó centert, de szerintem tökéletesen. Hogyan működne ez a x-fi gamer (nem fatality) kártyánál, mert ezt céloztam meg. Ugyanúgy lehetne csatlakoztatni analóg módon? Ha igen melyik aljzatokba kellene dugni?

Bocs a láma kérdésekért, de 6 éve vettem a live-ot, azóta nem cseréltem hangkártyát. Kicsit félek is, mert mindig szól mindegyik hangszóró (mp3, játék) a live drájverével, remélem ezzel is ugyanígy menne. Thx.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#2164) Vistaboy válasza Harti (#2148) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát a mostani Vistás driverek még X-Fi alatt sem teljes értékűek. De azóta már vannak Vistás X-Fi CD-k is, azokon már elég sok keretprogram is van Vista alá, ami eddig csak XP-n volt. Azokkal egy fokkal jobban ki tudod használni a kártyát.
Az Audigy-vel sztem ugyanez van, de annál egy fokkal rosszabb a helyzet, mert pl. az Alchemy Live!-ra és Audigy-re is fizetős, X-Fi-re ingyenes.
Amúgy az új driverek már annyit érnek, hogy nem csak az alapdolgait használják a kártyáknak, de amik kihasználják a teljes kártyát, azok még odébb vannak.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2165) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

jelenleg audigy1em van, XP alatt.
ki szeretném próbálni ezt az Alchemyt, ha lehetséges. Honnan lehet leszedni?

(#2166) SzlobiG válasza horvathkrisz (#2165) üzenetére


SzlobiG
félisten

Fizetni kell érte, csak az X-fi tulajoknak ingyenes az Achemy.:U Persze már ezt is feltörték, de nekem nem ment audigy 1-el.

(#2167) Lord Myn válasza Kr/\toS (#2160) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ez akkor igazán érdekes, ha hang- vagy zeneszerkesztéssel foglalkozol, akkor viszont elgé sok mindent lehet vele csinálni. Én FL Studio 6-ot használok és elég jól ki lehet használni a kártyát ezzel.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2168) Lord Myn válasza cadgers (#2161) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Itt a link: [link]

1.4-es verzió a legújabb.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2169) horvathkrisz válasza Lord Myn (#2168) üzenetére


horvathkrisz
addikt

ezzel mit lehet?
ez valami garázsprogi?

(#2170) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok!

Kaptam mélben Audigyhez ''teljes verziós'' Alchemyt, viszont csak Vista alatt hajlandó működni.
Ha valakinek, ill. valamelyik ismerősötöknek kell, írjon a horvathkri@freemail.hu -ra, szívesen átküldöm neki! (16MB)

üdv.: krisztián

(#2171) SzlobiG válasza horvathkrisz (#2170) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze, hogy csak Vista alatt megy mivel csak arra kell.:D

(#2172) horvathkrisz válasza SzlobiG (#2171) üzenetére


horvathkrisz
addikt

hogyhogy csak arra kell?

[Szerkesztve]

(#2173) Harti válasza Vistaboy (#2164) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi szépen!

(#2174) SzlobiG válasza horvathkrisz (#2172) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert csak azzal működik az Eax rendesen.:U Vista más megoldása miatt.

(#2175) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Test Driveo-t próbálta már valaki Vistán? Nálam a mély az eszméletlen sok dübög minden alig hallani mást csak a basszust szinte.:D

(#2176) Lord Myn válasza horvathkrisz (#2169) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hozzá lehet rendelni a különböző módokat, külöböző alkalmazásokhoz, de már írtam korábban, mintha nem lenne erősséged a visszaolvasás... :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2177) Lord Myn válasza SzlobiG (#2175) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem csak Vista-n, XP-n is dübörög a basszus kellemetlenül, az 1.66-os TDU patch orvosolja a problémát...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2178) SzlobiG válasza Lord Myn (#2177) üzenetére


SzlobiG
félisten

Thx, akkor jó aztem driver probléma.

(#2179) Oliverda


Oliverda
félisten

Egy helyen már előrendelhető az Auzen X-Fi: [link] (átszámítva 35K)

[link]
[link]
[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2180) Lord Myn válasza Oliverda (#2179) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hát, nem tudom a doboz szerint a DDLive szolgáltatás csak ''coming soon'', addigra meg lehet, hogy az SB-khez is kijön majd a driver, ami tudja...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2181) Vistaboy válasza Oliverda (#2179) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, ez jó hír! Amint elviszik az X-Fi-met, jöhet az Auzentech!

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2182) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

ma megjött életem első hangkártyája :) .Creative SB X-Fi mX Xtreme Gamer-Fality Pro Ed.beüzemeltem,hát ég és föld az alaplapi hangkeltőhöz képest.eszméletlen jol szol rajt a pink floyd.

(#2183) szjoci válasza bendeguz 76 (#2182) üzenetére


szjoci
őstag

lehet még fokozni... ;] nézz szét dvd-audio formátumban eme fajta zenék után, és össze is csinálod magad (már ha minimum 5.1-es cuccra van kötve a hangkáryád) :D

elég sok albumot megszereztem már dts formátumban, szerintem próbálj rá :R

[Szerkesztve]

(#2184) SzlobiG válasza Oliverda (#2179) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mivel jobb mint a Creative SB?

(#2185) wwenigma válasza SzlobiG (#2184) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én most vettem egy Audigy 1-est (3500 pénz, SB0090), és nagyon-nagyon meglepődtem, az alaplapi HD hangkari után ez triple HD... :D

X-fi-re meg nem dobok ki feleslegesen minimum 20e-t.

mod: OFF.

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2186) SzlobiG válasza wwenigma (#2185) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alaplapitól még a Live is jobb. Én meg pont most váltottam audigy 1-ről X-fire és nem bántam meg, de nagyon jól szolgált több mint 2évig az audigy.:)

(#2187) szjoci válasza SzlobiG (#2184) üzenetére


szjoci
őstag

elég csak a topikban rákeresned az auzen-re, már akkor találsz 1-2 okosságot ;) [link]

(#2188) cadgers


cadgers
aktív tag

Én nem dícsérgetnék agyon olyan kártyát, amit senki nem is próbált, még meg se jelent Magyarországon, senki nem tesztelte le, és gondolom egyikőtök gépében se volt olyan. Ha tényleg eljutunk odáig, hogy 1-2 ember gépébe itt Auzentech kerül, és ők azt mondják hogy igen ez a kártya valóban jobb, akkor lehet fikázni a Creative-ot. Ez egy undorító magyar szokás hogy leszólni ami van, és dicsőíteni ami még nincs, mert az a ''megváltó''.

(#2189) Vistaboy válasza cadgers (#2188) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem szól le Senki semmit, pl. Nekem is X-Fi-m van (Gondolom az itt lévők többségének szintúgy), csak azt jegyezték meg páran (köztük Én is), hogy a specifikációk és a képek alapján jobb lesz, mint az X-Fi. Ez még nem számít agyondicsérgetésnek, és az X-Fi-t sem szólta le Senki. Persze vannak, akik fújolják az X-Fi-t, de ez ezen topik legtöbb látogatójára ez nem igaz.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2190) cadgers válasza Vistaboy (#2189) üzenetére


cadgers
aktív tag

Mellesleg az Auzentech kártyája is X-Fi :)

(#2191) Vistaboy válasza cadgers (#2190) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igaz, a chip az X-Fi... De a kivitelezésben vannak eltérések. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2192) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Valaki tud arról pontos infót adni, hogy mi a konkrét külömbség a Game mód és az Entertainment mód között? Az észrevehető, hogy másképp szól de miket kapcsol a kártyán?

(#2193) horvathkrisz válasza cadgers (#2188) üzenetére


horvathkrisz
addikt

hát igen, sajnos sok undorító magyar szokás van, de nem érdemes ilyenen felb@szni az agyad...

(#2194) szjoci válasza Sz.Miki (#2192) üzenetére


szjoci
őstag

(#2195) Lord Myn válasza szjoci (#2194) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ezzel nincs kisegítve, mert nincs leírva, hogy mivel tud többet az Ent. mód. Egyébként: Emberek! Miért nem olvastok egy kicsit vissza? Mindenki 10-15x teszi fel ugyanazokat a kérdéseket. Már 1x leírtam, hogy mik a Gamer mód és mik ez Ent. mód előnyei...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2196) szjoci válasza Lord Myn (#2195) üzenetére


szjoci
őstag

valóban, nem olvastam végig csak rutinból nyomtam a linket :D egy frankó 1.hsz-t összedobhatna egy szaki, amiben szépen le lenne írva minden amit a kártyákról tudni kell. :R

(#2197) horvathkrisz válasza szjoci (#2196) üzenetére


horvathkrisz
addikt

jaja, pl. Lord Myn, ahogy elnézem ő itt a topikban az a bizonyos szaki! ;)
tényleg megköszönnénk, ha gondolod segítenénk is az információgyűjtésben, pl. driverek elérhetősége, részletes leírás a kártyákról. előnyök/hátrányok, stb. ...


szerk.: kössz a Petőfi rádió linket, már kerestem az egész neten, de nem találtam egy rohadt hallgatható url-t!(analóg rádióm nincs, csak neten tudom hallhgatni, reggelente jól fog jönni kávéhoz+cigihez :D ) haverom mondta elég sok jó alter zene megy, mégegyszer köszi! :R

[Szerkesztve]

(#2198) Sz.Miki válasza szjoci (#2194) üzenetére


Sz.Miki
őstag

:R :R :R

Köszi :))

[Szerkesztve]

(#2199) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

honnan tudok 32 bites xp-hez alchemyt letölteni?

(#2200) wwenigma válasza horvathkrisz (#2199) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ahhoz minek? Abban még direktbe megy a szound 3 dé... :B

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.