Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2271) Renwick válasza horvathkrisz (#2264) üzenetére


Renwick
őstag

dohányzóban beszélgetnek, én meg hallom:
''én biztos nem veszek 20K + hangkártyát, jó nekem a Realtek HD (HD külön kihangsúlyozva ,mintha valami mennybe juttató hangminőséget produkálna) az is nagyon jól szól, meg ugyse vagyok én ilyen audiofil izé...''
Nem hát, mondom magamban, te egy igénytelen buta állat vagy, az audiofil amúgy sem hallgatná BELSŐ hangkártyáról a zempéhármat...


Tudom én, hogy kell az önigazolás, meg dúl a munkahelyi verseny, de azt azért te is érzed, hogy ez egy kicsit erős volt. :)

A hangkártyáknak igenis elszállt áruk van (még az XtremeGamernek is), más kérdés, hogy van aki az extra igényei miatt, meg azért, mert megengedheti magának, mégis megveszi.

Bizonyára sokan felteszik maguknak a kérdést vásárláskor, hogy egy X-Fi szintű hangkártya hoz-e annyit a konyhára ''felhasználói élmény'' szempontjából, amiért megéri rá áldozni még egy alaplap árát. És a statisztikák szerint a vevők úgy kilencven százaléka úgy gondolja, nem. Ettől még nem igénytelenek, és az X-Fi sem szar, csak éppen túl van árazva.

Egyébként az XAudio2 miatt érdekes változások lesznek itten, kíváncsi vagyok a Creative hogyan reagál majd rájuk; lehet hogy az idő őket igazolja majd, amiért nyomják a szoftveres (XtremeAudio különböző variánsai) megoldásokat. Ha API szinten eltűnik a hardveres hanggyorsítás a PC-ből, akkor ezek az amúgy tényleg remek DSP-k megint kapnak egy jó nagy pofont...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.