Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2451) Motyi


Motyi
senior tag

Sziasztok!

Van arról valami információ, hogy PCIe -es X-Fi mikor lesz elérhető, vagy mikorra tervezi a Creative a piacra dobását.
Azt tudom hogy az extreme Audio már elméletben van PCIe -es változatban(bár hazánkban még árlistán sem láttam), de engem a Gamer változat érdekelne.
Sajnos nics szabad PCI slot a lapomon csak PCIe és ezért meg van kötve a kezem, amíg nincs PCIe-es Gamer kártya addig csak alaplapi Realtek HD izével játszok/zenélek. :(

(#2452) horvathkrisz válasza Macka (#2447) üzenetére


horvathkrisz
addikt

én is gémert vettem és nem bántam meg. 20K volt a vizesboltban-dobozos.
szerintem jelenleg az egyik legjobb ár/teljesítmény arányú hangkari!

(#2453) horvathkrisz válasza Motyi (#2451) üzenetére


horvathkrisz
addikt

miért jobb a PCI-express -es szted a simánál? :F

(#2454) punish3r válasza szjoci (#2449) üzenetére


punish3r
aktív tag

az én hangrendszeremnél pont az a probléma h sok a magas, de a mély kevés(csak a sateliteknél)! bass redirectionnál 120Hz-n van a crossover amúgy!
egyik srác írta h az audigy-nél ő tudja külön csak a sateliteknél állítani, itt sehogy se tom megoldani....?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Már a jövő sem a régi...

(#2455) Motyi válasza horvathkrisz (#2453) üzenetére


Motyi
senior tag

Azért mert haver azt mondta, hogy a hama 2.0-s 100W PMPO-s hangszóróm 8.1-es, THX-es, 10.000 W-s lesz a PCIe-től. :DDD

Komolyra fordítva a szót, idézet abból amit a kérdésemben is leírtam:
''Sajnos nics szabad PCI slot a lapomon csak PCIe és ezért meg van kötve a kezem, amíg nincs PCIe-es Gamer kártya addig csak alaplapi Realtek HD izével játszok/zenélek.''

:)

(#2456) jolti05 válasza Motyi (#2455) üzenetére


jolti05
őstag

Szaba tudni mik vannak azokban a PCI-slotokban? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2457) Motyi válasza jolti05 (#2456) üzenetére


Motyi
senior tag

Szia!

Az alaplapomon 2db PCI slot van.Az egyikben TV tuner van a másikban egy speciális hardware ami a munkámhoz kell jelenleg (amikor otthon melózok).
Az utóbbi nem helyettesíthető mással, TV tunertből meg nem tudom hogy van e már PCIe-es, de most arra nem akarok költeni. :(
Csak arra lennék kíváncsi hogy mikorra lehet PCIe-es normális X-Fi-t kapni.
Fél éven belül esetleg elérhető lesz vagy még akkor sem túl valószínű?
Az a gáz hogy 1 év és az új, komolyabb alaplapokon már nem is lesz PCI foglalat, hiszen a mostanimon van 2db, az új Intel X38-as lapkészletre épülő deszkák között már lesznek olyanok amin csak 1db lesz, aztán meg jó esélyel zéró.

[Szerkesztve]

(#2458) jolti05 válasza Motyi (#2457) üzenetére


jolti05
őstag

Értem a problémát :)
Azt tudom javasolni, hogy írj egy mailt a Creative-nak, vagy kérj meg engem, és holnap dobok nekik egy mailt, hogy mikorra várhatóak :)
Sajnos nekem nincsenek információim erről, de fél éven belül csak kiadnak valami PCI-Express foglalatba.

El tudnád nekem mesélni, hogy mibe és hogyan van bekötve a TV-Tunered? :) Csak mert nemsokára szeretnék én is egyet a gépembe, és foggalmam sincs (vagyis fórumozgattam, így van valamennyi fogalmam) hogy hogyan működik, mennyire terheli a gépet, nem ismerem a felvétel méretés, satöbbi. Köszi :)
Ja és nekem is csak két PCI foglalatom van :) Egyik az X-Fi-é, a másik pedíg félre van téve a tunernek :)

Azt nem nézted még, hogy USB-s, tehát külső X-Fi kapható-e a piacon? Valami láttam hozzá, ami külsős, de nem hiszem, hogy az a kártya volt maga.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2459) Motyi válasza jolti05 (#2458) üzenetére


Motyi
senior tag

Tunerről majd holnap írok privit, hogy ne legyen off.
Külsős meg nem igazán hoz lázba:
1. Nem tudom hogy 100%-ban megedgyezik e a Gamerrel tudásban(pl. hardwares gyorsítás) vagy csak olyan eXtreme Audio féle
2. Gondolom drágább is
3.Lehet maradi vagyok, de a hangkártya a gép belsejébe való, nem kívülre... :D

(#2460) jolti05 válasza Motyi (#2459) üzenetére


jolti05
őstag

Rendben, köszi :)

Utána kell nézni, hogy más-e valamiben, de nem hiszem, hogy különbözne ugyaz a márka és típus.
Mi az, hogy csak, Xtré Audijó tulaj vagyok :DDD
Igen, az biztos, hogy drágább :)

Hirtelen nem tudom, ez az-e, de azért rákerestem.
[link] [link]
Aztán egy másik: [link]

Nem vagy maradi, én sem szívesen vennék egy külön dobozt, amit rárakhatsz a géped tetejére, mert az a hangkártya :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2461) Motyi válasza jolti05 (#2460) üzenetére


Motyi
senior tag

Bocsi, nem akartam/akarom leszólni az Xtré Audio-t, csak nekem több kell. :D
Ha már több mint 20k kiadok egy hangkártyára akkor az HW-ből gyorsítson mindent, legyen olyan csatlakozója(PCIe), hogy ha 1-1,5 év múlva veszek új alaplapot akkor ne azon kelljen görcsölnöm, hogy ''van e rajta PCI csati'' , mert ha nem akkor vehetek megint új hangkártyát, ami jó esélyel ugyan olyan lesz csak a csatlakozót változtatták PCI-ról PCIe-re.

(#2462) jolti05 válasza Motyi (#2461) üzenetére


jolti05
őstag

Semmi, semmi, csak poénkodok, tudom mire képes az Audió :)
Értem, persze, jó gondolatmenet. Bosszantó dolog, amikor nemrég vettél valamit, és egy hardwarecsere miatt más ''apróságot'' is le kell passzolnod kompatibilisás-probléma miatt.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2463) zso73


zso73
veterán

Tegnap vettem 14100 Ft-ért egy X-FI ex audio-t . Nekem nagyon tetszik a hangja. A Genius hangfalam teljesen másképpen szól, mint azelőtt. C média integrált van, ami Vistás, és jó minőségü. De ezzel össze sem lehet hasonlítani.
Egyszóval király. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2464) jolti05 válasza zso73 (#2463) üzenetére


jolti05
őstag

Dobozba mit adnak ilyenkor még hozzá? CD, Kártya ugye, és még? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2465) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Én is vettem egy Xtreme Musicot.Hétfőn lesz meg a Logitech X-540-esem.Remélem tutkó lesz.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2466) jolti05 válasza Ace Ventura (#2465) üzenetére


jolti05
őstag

Kis képzavarban vagyok. Neked van szervizben az 5000-res, vagy még csak most fox venni szisztemet? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2467) Belphi


Belphi
csendes tag

Sziasztok!

Pár jótanácsot kérnék hangkártya ügyben.
Most szeretnék új kártyát venni, eddig Audigy2 volt, meg voltam vele elégedve.
Az X-Fi kártyákat kezdtem el nézegetni.
Elsősorban Film nézéshez, meg zene hallgatáshoz lenne használva, szóval a játékok hangja nem érdekel igazán, viszont a többihez tökéletes legyen.
Egy Cambridge Soundworks 5.1-es THX-es hangrendszerem van.

A Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty FPS kártyát nézegettem, amit még árban meg tudnék fizetni.

Ennyi pénzt csak akkor szeretnék kiadni ha tényleg sokkal jobb mint az Audigy2, és hallhatóan, nem pedig műszerrel mérve.

Mi a vélemény, tényleg annyival jobb ez a kártya (film nézéshez, zene hallgatáshoz) hogy érdemes kiadni rá ennyi pénzt?

Ha ez nem igazán alkalmas ehhez, akkor melyik kártyát ajánlanátok?
Csak ne az X-fi Elite Pro-t, sajna annyi pénzem már nincs.

Köszi

Üdv
Belph

(#2468) Ace Ventura válasza jolti05 (#2466) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, szervizben van az 5000-res.Hétfőn jön a Logitech X-540 esem.Nagyon várom már, hogy összedugjam az Xtreme musiccal. :DD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2469) éN79 válasza Belphi (#2467) üzenetére


éN79
addikt

Ha nem játékre akarod (én mondjuk arra se költenék Fatal1ty-re) akkor egy Xtreme Gamer szerintem már bőven jó lehet (a fatal1tyhez képest kb. a ram ''hiánya'' a megkülönböztető, a többi eltérés szvsz. nem kardinális).
Én Audigy4-ről váltottam és szerintem van különbség, főleg a fícsöröknek köszönhetően, ráadásul szinte csak zenehallgatásra használom.

(#2470) punish3r


punish3r
aktív tag

Hogy és milyen kábellel tom ezt [link] összekötni az XtremeMusic hangkarimmal?:S RCA kábelen kívül esetleg?

[Szerkesztve]

Már a jövő sem a régi...

(#2471) zso73 válasza jolti05 (#2464) üzenetére


zso73
veterán

És ennyi. Más nincs a dobozban.

Van teszt a PH-n !! [link]




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2472) jolti05 válasza zso73 (#2471) üzenetére


jolti05
őstag

Én 10e-ért vettem, doboz nélkül :) Nekem nem ért meg a doboz 4k-t :)
Köszi a tesztet, tutkó elolvasom :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2473) zso73 válasza jolti05 (#2472) üzenetére


zso73
veterán

Én nagyon türelmetlen vagyok. Ahol volt ilyen kártya, ott 20-ért volt. Az exnél volt a legolcsóbb.
A tesztet érdemes elolvasni a ficsörök miatt. Mit kapcsolj be, és mit ne.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2474) zso73


zso73
veterán

Vista drájver normális mikor jön ki hozzá? Nekem nincs mixer vista alatt, így nem tudom bekapcsolni a bass ládát.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2475) szjoci válasza zso73 (#2474) üzenetére


szjoci
őstag

nincs semmi baj a vista driverrel, tölts le valahonnan (pl [link]) egy x-fi vista install cd-t és pakold fel a programokat. Utána tudsz mindent állítgatni ugyanúgy mint xp alól.

[Szerkesztve]

(#2476) jolti05 válasza zso73 (#2473) üzenetére


jolti05
őstag

Az oké, hogy ''ficsör'', de az Xtrém Audióban azokat keresgélni kell :DDD

MOD: Nameg arra már én is rájöttem, mit érdemes bekapcsolnom, és mit nem :) Persze el fogom olvani, érdekel.

[Szerkesztve]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2477) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Hogyan tudom egy Xtreme musicra rádugni a hár frontján lévő mikrofon, és fülhallgatócsatit? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2478) szjoci válasza Ace Ventura (#2477) üzenetére


szjoci
őstag

sajnos csak így: [link]

(#2479) zso73 válasza szjoci (#2475) üzenetére


zso73
veterán

A gyári CD nerm volt jó neki a frissített programokkal. Megnézem ez milyen.
A rapidszaron kívül nincs más letöltési lehetőség? A Torrent is lassú. :(((

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2480) Ace Ventura válasza szjoci (#2478) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát asszem ez kemény menet lesz.Azért köszi.Meglátom, hogy nekivágok e.Nem értem miért nem lehet ezt normálisan megoldni egy 20K-s hangkarinál.
Alaplapról nem lehetne?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2481) zso73


zso73
veterán

Megtaláltam. :C [link]
Be kell illeszteni mind a két forrást, és akkor ''gyors'' 172 Kb/s.
De azért az anyukájukat. 2 € a CD. 15- 20 e Ft-os kártyánál még plusz fizessek, hogy menjen Vista alatt? Vagy az MS, vagy a Creative adja ingyen! a CD-t :(((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2482) zso73 válasza zso73 (#2481) üzenetére


zso73
veterán

Még 1.[link]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2483) szjoci válasza Ace Ventura (#2480) üzenetére


szjoci
őstag

én úgy oldottam meg a dolgot hogy az integrált hangkártya mikrofon bemenetét és fülhallgató kimenetét vezettem ki a ház elejére. Így pár kattintás és a fülesen jön a hallgatnivaló, mikrofonnak meg az alaplapi van beállítva


zso73: így konkrétan nem akartam torrentet linkelni, de úgy látom feltaláltad magad ;) működik már a dolog?

(#2484) zso73 válasza szjoci (#2483) üzenetére


zso73
veterán

Korrekt volt. ;)
Kiírta a Vistás telepítő, hogy nincs a gépemben X-FI hangkártya. :W :W
Simán a drájver feltelepül, de más nem. :((( A többi nem látja a kártyát.
A másik letöltött ISO-t nem tudom megnyitni, mert a Vista a jogosultság miatt nem enged hozzá.... :W :W Mfos :O :(((
XP alatt meg megy minden.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2485) jolti05 válasza zso73 (#2484) üzenetére


jolti05
őstag

Nekem müxik az X-Fi, csak a softwareben vannak apró gubancok. Hiányzik 1-2 funkció, a hangfalak külön halkítása-hangosítása opció pedíg nem él. Amúgy jó. Ja és 64bites a rendszer, a héten feltolom a 32biteset, hátha ezúttal nem csalódom.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2486) zso73 válasza jolti05 (#2485) üzenetére


zso73
veterán

Ennyire műxik nekem is. A diagnosztika még a hangfalakat is megszólaltatja. Egyedül a bassz láda nem szól. A crossover beállítások hiányoznak. Az audio console, és a mixer nincs.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2487) szjoci válasza zso73 (#2486) üzenetére


szjoci
őstag

Neked is 64 bites vista van fent? 32bites alatt nálam ment minden rendesen, a 64bitest még nem mertem kipróbálni :B

[Szerkesztve]

(#2488) jolti05 válasza zso73 (#2486) üzenetére


jolti05
őstag

Nekem Sztereó rendszerem van most, így nem ugyanazt tapasztaljuk, ugye. De ezexerint nekem is dettó ugyanez a probléma, csak mást használok. Még nem tudom rá a megoldást, remélem a 32 bites rendszer lesz az. Ha nem, akkor passz. Talán egy frisebb driver, ha jön.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2489) éN79 válasza zso73 (#2481) üzenetére


éN79
addikt

Köszönet a linkért, ezzel már nálam is működik a mode váltó alkalmazás, eddig egy kicsit másképp kellett megoldani, ha valamit be akartam állítani. :R

(#2490) zso73 válasza szjoci (#2487) üzenetére


zso73
veterán

Nem, 32 bites home Vista van fent. A Bassz láda is megy rendesen?
A 64 bites vista nekem bejött, csak nem volt értelme.

Akkor viszont kérek egy kis segítséget! Lépésről lépésre magyarázat kellene.
A CD autorun telepítésnél azt írja ki, hogy nincs ilyen hw. A web X-fi web drájver feltelepül.
Az Auto update műxik, és nem ír semmi hibát.
A console nem indul el......Csiálok képeket.

Én 79: Milyen kártyád van, és melyik verzióval jó?

A Creative forumon is be van linkelve a torrent is. :Y Csodálkozom, hogy nem szedték ki.

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2491) zso73 válasza zso73 (#2490) üzenetére


zso73
veterán

A képek a telepítést követik végig. [link]
Az egyes képen látszik a hibaüzenet a sárga háromszöges ablakban, ami a szabályzó megnyitásakor keletkezik.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2492) szjoci válasza zso73 (#2491) üzenetére


szjoci
őstag

baccus én benéztem valamit rendesen, de picit visszaolvasva már látom hogy Audio-d van és nem music-od mint amit hittem. Sorry :B Így nem igazán tudok segíteni, de egy audio tulaj biztos leírja majd mi lehet a baj. Remélem támogatják a progik a kártyádat és nem potyára töltettem le veled azt a cd-t.. :(((

(#2493) zso73 válasza szjoci (#2492) üzenetére


zso73
veterán

Szerinted minden kártyához külön drájver van? :F Utána fogok nézni.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2494) szjoci válasza zso73 (#2493) üzenetére


szjoci
őstag

picit turkásztam a creative knowledge base-jében és ezt találtam:

''SID33900

This Sound Blaster X-Fi Vista Installation CD is intended to support X-Fi products bought before a Vista installation CD was available in the box.

It supports the following models:

SB X-Fi Xtreme Music (SB0460)
SB X-Fi Xtreme Gamer (SB0730/SB073A)
SB X-Fi Xtreme Gamer - Fatal1ty Professional Series (SB046A)
SB X-Fi Fatal1ty FPS (SB0466/SB0256)
SB X-Fi Platinum (SB0460/SB0251)
SB X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series (SB046A/SB0256)
SB X-Fi Elite Pro (SB0550/SB0510, SB055A/SB0510)
This CD does not support the Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio range (SB0790/SB0792).''


:(

szerk.: a driver által feltelepített konzolból meg sajnos nem fogod tudni bekapcsolni a bass redirectiont. Tudom, mert én is szívtam vele amíg ki nem adták a vista supportos cd-t

[Szerkesztve]

(#2495) éN79 válasza zso73 (#2490) üzenetére


éN79
addikt

Xtreme Gamer és az első linkeden (#2481) szereplőt szedtem le. A telepítés rendben zajlott (poweriso-val), frissítette magát, de már elötte is megjelent és használható volt a konzol, ami eddig nálam mindig rejtve maradt.

[Szerkesztve]

(#2496) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !!!

Kb. 2 hete kértem tanácsot abban hogy tuningoljam az E6300-at P5B deluxe-ban.
Ment --> 2.8Ghz-en stabil. -nak látszott.
Megy most is csak szitál a hang (Sb X-Fi audio). Ha visszateszem 1.8-ra akkor semmi. 2.8-on meg recseg, zizeg
Ha tud valaki kérem segítsen! :U

Eki - az eredeti

(#2497) zso73 válasza EkSYS (#2496) üzenetére


zso73
veterán

A pci frekit tedd a gyárihoz minél közelebb.
Én 79 :köszi. Ez ta CD-t írtam ki, és ezzel nem megy. :O :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]
Szjoci: Nem is indul el a konzol. Hibát ír ki. A képeimben szerepel is.
The console cannot be launched. Nincs rendesen telepítve a rendszerre. Telepítse újra. :U
Ez miért van? Az update meg azt íyrja ki, hogy nem tudok mit frissíteni ,mert naprakész vagyok.

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2498) zso73


zso73
veterán

Az összes szlotban kipróbáltam, és nem megy.
A programok naprakészek.
HELPPPP!!!!!!!!!!!!! :O :O

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2499) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Egy újabb baklövésem :DDD [link]
Pedig az Xtreme musiccal szépen szólna biztos.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2500) havri1


havri1
félisten

Üdw!

Mi a különbség az X-Fi Extreme Audio és az X-Fi Extreme Music és az X-Fi Extreme Gamer között?

Árban elég nagy a különbség, és nem tudom melyiket vegyem átlagos felhasználásra (game, dvd, HD, mp3)

[Szerkesztve]

havri

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.