Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) Tanto


Tanto
csendes tag

Sürgősen keresek hozzáértő személyt a SONY VAIO VGN-TX750P típusú gépemhez.
Szeretném az utángyártott aksit aktiválni, használni, nem hagyja.
Gyári XP van rajta.
Az új aksi + egy kis pénz és új notit veszek..........
Ha ez így megy tovább, akkor 2 Vaio notbook után otthagoym őket a francba.
Tanto

tanto

(#5952) dropopi válasza cz.istvan (#5946) üzenetére


dropopi
aktív tag

Szoktam böngészni a nagykerárakat, de van mikor nem jobb, mint a kisker ár /Sony Centerek, Media Markt, Saturn/, mert velül kivételezik a Sony Magyarország, és lényegesen olcsóbban ad nekik gépeket. Elég visszataszító ez a kereskedelmi politika. :S
+ Vannak olyan termékek, amit csak pl Sony Centerek forgalmazhatnak.
Amúgy egy nagyker van, aki jogosult a Vaio-k értékesítésére, igaz van más nagyker kínálatában is, de az már az elsődlegestől veszi.

(#5953) zolee001


zolee001
őstag

Sziasztok!
Használ valaki közületek Location Free playert?
Üdv

(#5954) atesz99 válasza dropopi (#5050) üzenetére


atesz99
csendes tag

sziasztok nem tudja valaki hogy esetleg van-e valakinek eladó vaio vgn-tt21-es magyar billentyűzetes notija?

elöre is köszi

(#5955) deakgyuri válasza Tanto (#5951) üzenetére


deakgyuri
tag

Aktiválni?
Keress battery checker vagy ISB utility programokat az MSCONFIG-ban majd kapcsolt le őket.

Próbáld ezután is.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5956) God_ot válasza mfk45 (#5949) üzenetére


God_ot
tag

Próbáld ki töltő nélkül csak aksiról :U

God_ot

(#5957) God_ot válasza Tanto (#5951) üzenetére


God_ot
tag

ISB utility kikapcs

God_ot

(#5958) Tanto válasza deakgyuri (#5955) üzenetére


Tanto
csendes tag

Azért elhiheted, hogy ezen már túlvagyok .
Pipa kivéve ...és mégis akadályozza töltést illetve nem megy a töltés és nem engedi keresztül az áramot sem ......
Tanto

tanto

(#5959) Tanto válasza God_ot (#5956) üzenetére


Tanto
csendes tag

.... ha nincs aksi, akkor hogyan ...a 3,5 éves eredeti elszállt, az utángyártott nem megy, az eredeti 65 eFT és még azt sem tudják megmondani, hogy rendelés esetén mikor jön be ....
SONY VAIO ! Röhejes, mondja egy majdnem volt Vaio fan.

Tanto

[ Szerkesztve ]

tanto

(#5960) Tanto válasza God_ot (#5957) üzenetére


Tanto
csendes tag

A legjobb, léegutolsó eset :
felhívom a szervízt, mondom, mi a gond..... erre ŐK ...ISB ...meg minden.

Mondom OK !
Önök beszerzik az utángyártottat, viszem a gépet, fizetem az a ksi és a munkát ,csak működjön...

Válasz: OK, ...deeeee.... nem tudjuk garantálni, hogy sikerülni fog .........

AKKOR MITŐL VAIO SZERVIZESEK EZEK ????

Tanto

tanto

(#5961) Lalaland


Lalaland
tag

Üdv Nektek!
Keresek fehér szép állapotú Vaio-t, ha van vkinek eladó, írjon privátot.
Üdv

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#5962) Flam válasza Tanto (#5960) üzenetére


Flam
aktív tag

A supportos nem egyenlő a szervizessel :)
Ideje lenne már megtanulni...

(#5963) NGA válasza Tanto (#5960) üzenetére


NGA
addikt

A Sony Vaio laptopokban nem lehet használni utángyártott akkumulátort, mivel a BIOS blokkolja. Csak azzal a módszerrel lehet, ha az utángyártott akkumulátor gyártója biztositja a BIOS feltöréséhez való cd lemezt. Ebben az esetben sem megy simán, hanem csak trükkös megoldással.

[link]

[link]

Nem értem miért kell a Sony-t szidni. Elöbb rá kell keresni a gugliban

www.google.hu

(#5964) Tanto válasza NGA (#5963) üzenetére


Tanto
csendes tag

Ha olvastad volna az 5951 hsz.-t, és megnézed a típust, és az általad adott linket megnézed, ez azt jelenti, hogy Te sem tudtál, sajnos segíteni, hát ezért kell szidni.

Meg azért, mert amenniybe került, annyiért illene megoldásokat kapnom, ex promt,
nem pedig hónapokig keresgélni.

Meg azért is, mivel a WIN7 alá sem csináltak drivert , hogy használni tudjam a gépet win7 alatt ..... próbáltuk....de számos gombra , majd 1/4-re nem jók a driverek.
És nincsenek a neten sem fenn, sehol.

Természetesen felajánlom, hogy megfelelő segítségért fizetek, amennyiben tudsz segíteni az aksi és a win7 dolgon !
VGN-TX750P modell

És akkor se szidjam a Sony-t, mert nem tudják megmondani, hogy ha rendelek, kapok-e
vagy ha igen, mikor ...... überfrankóak ......

[ Szerkesztve ]

tanto

(#5965) NGA válasza Tanto (#5964) üzenetére


NGA
addikt

Biztos jó az utángyártott akksi? Hol vetted? Garancia van rá?

Itt egy video, itt semmi trükk nem kell hozzá:
[link]

Windows 7 - Ez a gép ha jól láttam 2006-os kiadás, akkor ne csodálkozz, hogy a fele dolog nem megy. Nagyon sok régi laptopon nem fut a win7, nem csak a sony-n. Pl anyukámnak van FSC-je, arra sem lehetett felrakni normálisan, az is 2006-os, és sorolhatnám.

A Sony és a többi gyártó nem fog a régebbi gépeihez uj drivert késziteni, mivel nem éri meg nekik.
A nejemnek egy VGN-CR11-e van, ez 2007-es, már vista-val jött ki, de ehhez sincs win7 driver. Max a Vista drivert lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#5966) lolkaa


lolkaa
csendes tag

Sziasztok!
VPCEB3S1E típusú gépet 5 hónapja vettem, az utóbbi időben aksi nélkül használtam. Most újra aksival lenne rá szükségem, de fél óra hosszat sem bírja.
Energiatakarékos üzemmóddal is kipróbáltam. Kb. 20 perc elteltével az ikonnál az látszik, hogy még több mint fél órát fog bírni aksival, de 1-2 perc múlva a gép kikapcsol. Bekapcsolást követően látom, hogy 16% (változó százalékot mutat, de mindig 20 % alatt).
A VAIO Contol Centerben, Battery Care Function: 80%-ra állítottam korábban.
VAIO Care/HW Diagnosztika szerint az akkumulátor állapota kiváló.
Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#5967) Flam válasza lolkaa (#5966) üzenetére


Flam
aktív tag

Szerintem hívd nyugodtan a supportot.

(#5968) deakgyuri válasza lolkaa (#5966) üzenetére


deakgyuri
tag

1, Töltsd fel 100%-ra
2, Kapcsolj le minden automatikusan induló programot
3, Wifi le
4, Képernyőkímélő le
5, Hibernálás, alvó mód le.

Teszteld így a gépet, meglepődsz az eredményen.Azon meg mégjobban, hogy valószínűleg az érték normális lesz.

Ezek a tapasztalataim, de csörögj a supportra, hátha okosabbak.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5969) lolkaa válasza deakgyuri (#5968) üzenetére


lolkaa
csendes tag

Köszi, ki fogom próbálni.
Csak az a gond, hogy a gépet aksival és wifi-s nettel kellene használnom...

(#5970) God_ot válasza Tanto (#5959) üzenetére


God_ot
tag

1 munkanap alatt címen van a rendelt eredeti aksi...

God_ot

(#5971) God_ot válasza Tanto (#5960) üzenetére


God_ot
tag

nem tudom milyen szervízre gondolsz, de mindössze 1db hivatalos szervíz van Magyarországon

"Válasz: OK, ...deeeee.... nem tudjuk garantálni, hogy sikerülni fog .........
AKKOR MITŐL VAIO SZERVIZESEK EZEK ????"

- ha beviszel egy BMW-t Suzuki alkatrészekkel csodát ne várjál :W :W

God_ot

(#5972) God_ot válasza Lalaland (#5961) üzenetére


God_ot
tag

jönnek lassan a karácsonyi akciók a Sony Centerekben, érdemes várni :B :P

God_ot

(#5973) God_ot válasza Flam (#5962) üzenetére


God_ot
tag

:C :C :R :R

God_ot

(#5974) God_ot válasza NGA (#5963) üzenetére


God_ot
tag

:K :K

bár vannak egyes modellekhez faja utángyártottak, amik működnek, de ezek már közel annyiba kerülnek mint az eredeti

God_ot

(#5975) God_ot válasza Tanto (#5964) üzenetére


God_ot
tag

"Meg azért, mert amenniybe került"

Megint csak ugyan azt tudom felhozni: BMW Suzuki alkatrésszel... :B

Driverek nem is lesznek, egyik gyártónak sem érdeke hogy nem eredetileg telepített oprendszerrel is működjön a notebook. Ez egyszerű üzleti fogás, vegyél újat ha használni akarod...

lehet nem szép, nem jó, bla bla, de ez van, ezt kell szeretni

minden driver fejlesztése pénzbe kerül, amiből gyakorlatilag semmi haszna nincs egy cégnek sem. Nem mellesleg % arányban minden 100 gépből 1 - 2-őt szeretnének upgarde-elni és majdnem kizárólagosan a konzumer szériákat. A business szériákat (főleg az áruk miatt) csak olyanok vásárolják, akik megengedhetnek maguknak 2 évente új notebookot. Tehát aki megengedheti magának, az nem fog ezzel szórakozni, hanem vesz egy újat, sebbet, erőssebbet, stb. és eladja a használt gépét aprópénzért olyanoknak, akik most azt hiszik hogy egy 4 évvel ezelőtt 2000€ gépet (ami nem melleseg most már egy gyengébb netbook szintjén van) most felújítják 5-10000HUF-ért.

"VGN-TX750P modell"

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD
sajnos csak most kapcsoltam, hívd az amerikai szervízt....

visszavonom az 1 napos szállítást meg a 65k HUF is felejtős, a jövöben ott vegyél notebookot, ahol használod...(ez csak jó tanács, nem kötelező betartani)

"És akkor se szidjam a Sony-t" " überfrankóak" - ki mint vet, úgy arat (ez elég Viktorosra sikeredett :D )

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#5976) lolkaa válasza deakgyuri (#5968) üzenetére


lolkaa
csendes tag

Teszteltem. Így tovább tudtam használni a gépet aksival, de miután kiírta, hogy 31%(20perc) van még hátra, 2 perc múlva kikapcsolt. Miért lehet ez?

(#5977) deakgyuri válasza lolkaa (#5976) üzenetére


deakgyuri
tag

Gyengusz az akksi.

De ahogy látom 1 óra 10 perc, de a wifi be volt kapcsolva.

Szóval, ha a support küld egy specifikus tesztet, akkor el fogod érni a durván 2 órát...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5978) Kroni1 válasza NGA (#5944) üzenetére


Kroni1
veterán

Gyönyörűű..

(#5979) lolkaa válasza deakgyuri (#5977) üzenetére


lolkaa
csendes tag

wifi a teszt alatt ki volt kapcsolva, kábellel ment a net.

(#5980) Ziog


Ziog
aktív tag

Winchesterrel lenne gondom, kb 1 éve van meg a VPC-EA2S1 notim. Egyik napról a másikra elveszett a D meghajtóm circa 400 GB. Visszanyertem mindent, de HDD Sentinel azt mondja, hogy van 12 hibás szektor, kondíciónak meg 23%-ot ír ki.

Szervízbe érdemes elvinni?

(#5981) dropopi válasza God_ot (#5972) üzenetére


dropopi
aktív tag

Az lehet, csak ne lenne olyan inkorrekt a Sony Magyarország, így is fura, hogy bizonyos termékeket csak ott lehet forgalmazni. :S Na meg legalább a Sony Centerben legyen fogalmuk az áruról, ha már szakbolt, igen blődségeket mondtak már nekem, vagy fogalmuk sem volt mit válaszoljanak. :W

(#5982) Flam válasza Ziog (#5980) üzenetére


Flam
aktív tag

Híjjad a supporT, ha garis! :)

(#5983) Flam válasza dropopi (#5981) üzenetére


Flam
aktív tag

Alapvetően az a baj, hogy Sony centerbe nem csak VAIO-kat árulnak...jobban mondva ez nem is baj.
Amit viszont elfelejtenek a vevők, hogy egy márkának van kb. 1000 különböző típusa, terméke, stb... Amiről ha beszarsz sem tudsz megtanulni mindent, mindemellett ami pénzt egy műszaki eladó kap... Ne is várjuk el tőlük, szerintem.

Mai világban elég gyorsan fejlődik a technika és szerintem képtelenség 100%-osan naprakésznek lenni. (Dolgoztam benne, így én láttam a másik oldalt.)

Arról már nem is beszélve, hogy a vevőknek többnyire nincs is szükségük semmilyen felvilágosításra, hála az internetnek.
A másik pedig, hogy a multiknak köszönhetően futószalagszerű értékesítés zajlik és a vevőket nem érdekli a kiszolgálás. Az érdekli csak őket, hogy hol a legolcsóbb.
Nem egy olyan helyről tudok, ahol 2000-5000 Ft-tal drágább minden viszont megfelelő "szalonjellegű" kiszolgálást kap a vevő, ami a normális lenne, viszont ezek után, hogy kifaggat és feltart X ideig átmegy a másik céghez és megveszi ott, MERT ott OLCSÓBB...

[ Szerkesztve ]

(#5984) cz.istvan


cz.istvan
tag

ha már sonynál tartunk, egy kérdés, bár nem hiszem h a márka miatt lenne, de hátha találkoztatok már ilyennel. Laptopokkal foglalkozok már vagy 10 éve de ilyen még egy géppel sem volt. Nejemnek van ugy kb 2,5 éve egy vaio-ja vgn-cr31s, hibátlanul működik, akkuja is, minden super (természetesen, hisz vaio) ezért szét se szedtem, nm is foglalkoztam vele komolyabban, de hátha nektek is volt már ilyen:
Bizonyos időközönként, kb 2-3x egy nap, de folyamatosam be van kapcsolva uj kora ota, elkezd vmi sipolni a gépbe ugy 4-5mp-ig közbe több szolamot vált, de ugy hogy berezeg tőle a gép, és vhonnan az alaplaprol jön a hang, mert a ventilátor is, meg a hdd is másik oldalon van...
Mig volt rá gar sem vittem vissza, mert nem vár6tam ki mikor sipol ott ujra, szoval nem egy egetverő gond, nem lehet komoly, mert azota sincs semmi más gond vele, meg uj kora ota csinálja

[ Szerkesztve ]

(#5985) bok92


bok92
addikt

Üdv! Nem tudom, hogy csak nálam van ilyen, vagy nálatok is, de a 4Gb ramból nekem állandóan az 50%-a foglalt.És abszolút nincs sok program rajta, és nem értem, hogy miért van ez így.Szerintetek mit csináljak? Bővítsem a ram memóriát, vagy vigyem el az üzletbe, hátha ott tudnak valamit ezzel kapcsolatban .... :U :F

(#5986) The Bachelor válasza bok92 (#5985) üzenetére


The Bachelor
tag

Milyen VAIO-d van? Lehet olyan videokártyásat vettél, ami a rendszermemóriából foglal le magának. De arról se feledkezz meg hogy a Windows is jócskán foglalja magának a helyet (nálam jelen pillanatban 1,1GB foglalt a 3ból, dedikált vidkarival)

Szerk: visszaolvastam, tudom milyen géped van :)
A sony honlapján ez olvasható:
"Videó RAM memória mérete 1 GB
Megjegyzés Teljes elérhető grafikai memória a grafikus memória osztályozására vonatkozik, ami a működés körülményeitől, az eszköz-illesztőprogram verziójától és a rendszermemória méretétől függ"

Próbálkozz meg sztem a McAffe vírusirtó (más viruskeregetőt ajánlanék) és az online backup eltávolításával (ha nem használod), javulni fog a helyzet eddigi tapasztalataim alapján, de az okosabbak megcáfolhatnak! :)

[ Szerkesztve ]

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#5987) Tanto válasza NGA (#5965) üzenetére


Tanto
csendes tag

Az aksit visszavették, korrekt volt a cég, azzal nincs gondom.
Pont ilyen csomagolású utángyártottat kaptam, az it t bemutatott dolgok nemkem
nemjöttek be, sajnos, külömónben nem irogatnék.
Amikor elkezded használni, akkor a zonnal hibernációba hajtja a gépet leáll minden.
Tanto

tanto

(#5988) Tanto válasza God_ot (#5970) üzenetére


Tanto
csendes tag

... 2 bolttal próbálkoztam,majd ráuntam .....
Ajánlani tudsz ?
Tanto

tanto

(#5989) Tanto válasza God_ot (#5975) üzenetére


Tanto
csendes tag

Az eredetivel kezdtem, de mivel semmi konkrétumot mondani nem tudtak, elindultam a promt megoldás felé .
Tanto

tanto

(#5990) God_ot válasza Flam (#5983) üzenetére


God_ot
tag

:R :C

bár egyetértek veled, ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az eladónak nem kell képben lennie dolgokkal. Természetesen ezalatt az alap dolgokat értem, ha azzal állsz oda hogy procit akarsz cserélni a gépben és adjanak neked szervízmanuált, hát csodát ne várjál. (Láttunk erre példát itt is)

Ami infóra az általános vásárlónak/felhasználónak szüksége lehet azt mindenképpen tudniuk kellene. Tény hogy rengedteg termék van, de egy Mp3 lejátszónál vagy fényképezőgépnél azért nincsenek olyan nagy változások, mint laptopoknál.

Abban viszont újra egyetértek, hogy a vásárlók nem igénylik a kiszolgálást. Jobban mondva az ár az elsődleges szempont, és bár mindenki sír, hogy a multiknál nincs kiszolgálás mégis mindenki visszamegy.

God_ot

(#5991) God_ot válasza Tanto (#5988) üzenetére


God_ot
tag

persze hogy tudok, USA bármelyik eladónál... :DDD :B

God_ot

(#5992) bok92 válasza The Bachelor (#5986) üzenetére


bok92
addikt

Amikor megvettem a notit, rögtön az volt az első, hogy leszedtem a mcaffet meg az online backupot.Nagyon fellhúz ez az egész, mert pl ha firefoxot használok, akkor van hogy elkezd 600 megát enni, és a fizikai memória majd 70%-a foglalt, s olyankor k..vára belassul a gép. Ja meg egy játék sem indul el rajta, mivel 4 Gb ram az ajánlott hozzá, de már ugye eleve a fele foglalt. :W

(#5993) God_ot válasza bok92 (#5992) üzenetére


God_ot
tag

lődd ki a háttérben futó programokat, ha úgy is sok állítsd vissza a rendszert és azután nézd meg

God_ot

(#5994) deakgyuri válasza bok92 (#5992) üzenetére


deakgyuri
tag

firefoxot használok, akkor van hogy elkezd 600 megát enni, és a fizikai memória majd 70%-a foglalt, s olyankor k..vára belassul a gép.

1, A firefoxnak szokása zabálni a memóriát.
2, Csekkold az automatikusan induló szofvereket és szolgáltatásokat is

start > Keresőmező > services.msc

A következőket lődd le (vagy akár többet is), ha nem használod:
- A windows media player hálózatmegosztási szolgáltatása
- PMB

Vezérlőpultban indítsd el
- Vaio Analysis Manager
- Vaio Content Monitoring Settings

Indítsd el őket és kapcsolj le mindent.

Teszteld ezután mi a helyzet.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5995) bok92 válasza deakgyuri (#5994) üzenetére


bok92
addikt

De, hogyan kapcsoljam le mindet?Egyesével? :F Meg miért kell elindítani azt 2 progit amit utólag említettél?

(#5996) deakgyuri válasza bok92 (#5995) üzenetére


deakgyuri
tag

A servicesben 2 programot kell lekapcsolni.

Az utóbbi 2 pedig szinte mindig fut a háttérben, kikapcsolni szinte lehetetlen őket, de le tudod szabályozni, hogy csak akkor ha piros hó esik....

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5997) mancib


mancib
csendes tag

Kedves Hozzáértők!

Sürgős segítséget kérek, remélem, tudtom rajtam segíteni. Kb 2 éves SONY Vaio gépem, PCG-51412M model. Ennek a bekapcsológombja eléggé el van rejtve, ezért amikor anyukám használni akarta, a bal felső sarokban található Assist gombot nyomta meg. Mindenre OK-t nyomott, annyira emlékszik, hogy valami repair process indult el (nem annyira penge angolból). Ezt követően a rendszer nem indul el, csak egy hibaüzenet van, hogy a Windows nem installálódott rendesen, ezért állandóan leáll, újraindul. Illetve úgy kezdi, hogy Start setup for first use. De nem indul el rendesen.
Kicsit izgulok, hogy ez azt jelenti, hogy mindent letörölt? :((((
Windows 7 van rajta, a géppel együtt adták.Lehet, hogy nem adtam meg minden hibainfot pontosan, ez esetben kérdezzetek nyugodtan.

Előre is köszönöm,

Barbara

(#5998) deakgyuri válasza mancib (#5997) üzenetére


deakgyuri
tag

Szia,

Valószínűleg minden, ami rajta volt, már a múlté..

Várd meg a folyamat végét, mert a telepítés során újraindul pár alkalommal, az adatoknak már úgyis mindegy.

A folyamat nem automata az elején, tehát elindítani el kellett valakinek...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5999) thesound


thesound
őstag

hjujjj, ilyesmire nem is gondoltam volna soha... :O

Ez ellen pl. mit lehetett volna tenni? Fizikai gépelzárás? (gondolom ez nem megoldás ebben az esetben...). Bios jelszó (=fizikai elzárás, ebben az esetben nem megoldás ez sem úgy gondolom). Másik win felhasználó (már késő akkor, nem megoldás). Gomb kiiktatása? (persze akkor kell a gomb, amikor gáz van...) Használja a web gombot? (közel van az assisthoz...) Netezős noti anyukának?

Megelőzésre gondolok, de nem arra, hogy oktassuk a user-t (jelen esetben anyukát) (bár jobb nem jut eszembe). (Pl. ez az eset teljesen életszerű).

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6000) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok.

Az alábbi gépről van valakinek tapasztalata? Vettetek-e már ilyet?
Sony Vaio VPC-EH2C1E
Sony Vaio Vpc-Eh2c1e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.