Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) bzs73 válasza h-yle (#5800) üzenetére


bzs73
őstag

Köszi.
Azt mondja meg valaki , hogy ez az nvidia optimus technológia hogy működik.
Elvileg ezekbe az új E szériákban a 410m vga-val működni kéne a vga váltásnak.
Biosba semmi ilyen nincs, legalább is se engedélyezni, se letiltani nem lehet.
Aida 64 azt írja intel hd letiltva.Külföldi fórumokon is csak kérdezgeti minden új E szériás tulaj, de választ nem láttam sehol.
Biosba intel virtualization technology alapból kikapcsolva, annak nem hiszem hogy köze van hozzá.

If a second or you are the first to lose.

(#5802) lacko22 válasza bzs73 (#5801) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Az alábbi oldalon a Gpu performance-nál le van írva hogy nem lehet váltani a vga-t sajnos.
GPUPERFORMANCE

(#5803) bzs73 válasza lacko22 (#5802) üzenetére


bzs73
őstag

thx.

If a second or you are the first to lose.

(#5804) lacko22 válasza bzs73 (#5803) üzenetére


lacko22
aktív tag

Egyébként milyen az új sony laptopod? Vélemény, elégedett vagy vele? A Need for speed hot pursuitot ki tudnád próbálni hogy fut e reccenés mélkül rajta? Megköszönném, én is ilyet akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#5805) bzs73 válasza lacko22 (#5804) üzenetére


bzs73
őstag

Hát én most egyenlőre pont vissza dobozoltam. Kint dolgoztam németbe, és ajándékba hoztam volna, de sajna elkéstem. Meg se mertem mondani, csak már láttam hogy van.
Már feltettem az apróba. Nem tudom megtartsam-e, vagy ne. Volt tervbe hogy veszek notit, de én dell-t szerettem volna, akinek meg hoztam volna az nagy sony-s.
Pár napot próbálgattam, végül is tetszik. Nem tudom még mi lesz vele.

If a second or you are the first to lose.

(#5806) Flam válasza bzs73 (#5805) üzenetére


Flam
aktív tag

Szerintem ha paramétereiben megfelel, akkor kár eladni... :)

(#5807) h-yle válasza bzs73 (#5805) üzenetére


h-yle
addikt

Jók a Sony notik. Újonan biztos nem vennék, de ha már megvan akkor kár eladni.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5808) Ariathni


Ariathni
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sony Vaio E-szériás laptopom (VPCEB2S1E), pár hónapos még csak, és eddig tökéletesen működött. Néhány hete új albérletbe költöztem ahol ugye más a router, és azóta folyamatosan kínlódik a wifi. Hozzáértők segítségét kérném, hogy ez most a router hibája lehet, vagy a gépé (akkor még most beadnám javíttatni amíg garanciás)?

Ami a gond:
A laptop a lakás wifi-hálózatából valamiért kettőt ismer fel, plusz még egy harmadikat is "egyéb hálózat" név alatt. Akármelyikre próbálnék kapcsolódni nem jön be az internet, csak X darab újraindítás és jelszócsere után. Ha egyszer végre rákapcsolódik akkor minden rendben van a következő áramszünetig, aztán ha a router újraindul akkor megint bekapja a dilibogyót.

U.i. remélem jó helyre írok, eddig csak olvasgattam ezt a fórumot, sose írtam még :)

(#5809) lacko22 válasza Ariathni (#5808) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Esetleg változtasd meg a routerben az SSID-t vagyis a router nevét, manuálisan tedd pl a 2-es csatornára + wpa-psk legyen a kódolása. Így csatlakozz fel rá. Ha tudok segítek írj. Sztem csak beállítási probléma van, nem a gép a rossz.

(#5810) dropopi válasza bzs73 (#5798) üzenetére


dropopi
aktív tag

Én pár napja igen jó pénzért hozzájutottam egy 1333-as 2GB-s Ramhoz, ami Acerben volt(mindjárt vásárlás után kivették belőle, és bővítették nagyobbal, így feleslegessé vált) és azonnal felismerte, teljesen jól működik vele, igaz eddig még többet nem foglalkoztam vele.

(#5811) bzs73 válasza dropopi (#5810) üzenetére


bzs73
őstag

thx. :R
Egyébként 1x4gb mellé tetted? Így dualban gyorsabb? Pl everest méréseknél.
Na nem azért, mert így sincs semmi gond a sebességgel, csak kíváncsiságból kérdem.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#5812) deakgyuri


deakgyuri
tag

Sony USA

Emberünk laptopja elromlott, meg is rendelte a javítást.A doboz nem akart érkezni.De később megérkezett... Egy másik gép.Majd még 2, amiket javítani kellene.
Valamilyen hiba miatt a Sony USA rossz címet nyomtatott a fuvarlevelekre, így az ügyfelek egy másik ügyfélnek küldték vissza a gépeket, vagyis neki.
Órákon keresztül beszélt az ottani Supporttal, de nem jutott előrébb.

Végülis megkapta a dobozt, de az kicsit lett :W :C

De emberünknek van már vagy 8 VAIO-ja.

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5813) thesound válasza deakgyuri (#5812) üzenetére


thesound
őstag

szép hsz-ek is vannak :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5814) benczeb válasza deakgyuri (#5750) üzenetére


benczeb
aktív tag

igen, megneztem, illetve pendriverol futo linuxszal is probalkoztam, most mar alig bir 20 percet. gondolkodom, h odaadom a csaladban vkinek, es veszek majd egy samsung series 7-et 25 korul van egy ilyen aksi es a cd/dvd meghajto is meghalt. nem ismer fel semmi lemezt. :S

[ Szerkesztve ]

(#5815) NGA válasza benczeb (#5814) üzenetére


NGA
addikt

Aksi kb 10e kinából, paypallal. dvd pedig szabványos, azt 5-6e-ért kapsz, lepattintod az előlapot, és rárakod.

(#5816) deakgyuri


deakgyuri
tag

VPC-EH1S1E - Nvidia 280.26 driver - Települt minden probléma nélkül, pedig a támogatott VAIO-k listáján nincs feltüntetve...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5817) bzs73 válasza deakgyuri (#5816) üzenetére


bzs73
őstag

Nekem is ez van fent, és semmi gond nincsen vele.

If a second or you are the first to lose.

(#5818) Gabis válasza deakgyuri (#5816) üzenetére


Gabis
őstag

AMD-vel ez miért nem lehetséges :F

(#5819) Flam


Flam
aktív tag

Vááá, most nézem lassan 1 éves az ATI driver ami fent van vaio-khoz... Mikor szándékozik a Sony frissíteni?!?!...

(#5820) Pint


Pint
csendes tag

VGN - Z5 - höz valakinek Recovery DVD?

Egész brutál konfig, Core2 T9900, 8GB RAM, DDR3, 256 SDD, Blu-Ray író!!!!!, HSDPA Modem, Nvidia 256 + Intel 3GB video ( komoly ) , 1600x900 - as 13,1 LED képernyő.

Angol kivitel.

Win 7 Ultimate:-D

Reality is a state of mind

(#5821) God_ot válasza tonnoka (#5785) üzenetére


God_ot
tag

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/specifications/index.aspx?m=VGN-CR21Z_N&l=hu_HU

God_ot

(#5822) God_ot válasza Flam (#5787) üzenetére


God_ot
tag

Flam :-D

a hang az marad a gépen, Intelnél lehet panaszkodni :-P a procinak van az a csodás hangja

a többi probléma vinyóhibának tűnik, teszteld folyamatosan. lehet rossz szektoros, vagy hamarosan az lesz...

God_ot

(#5823) Flam válasza God_ot (#5822) üzenetére


Flam
aktív tag

Hja az intel meg visszaküld a Sony-hoz :D 22-es csapdája?! :D

(#5824) thesound válasza Flam (#5819) üzenetére


thesound
őstag

Sztem már soha :S (3-4 legalább volt már azóta...)

De valahogy fel lehet hekkelni az újat/újakat. Volt már itt a fórumban valahol, de megírhatná valaki, hogy melyik .inf file-ba mit is kell átírni, hogy felmenjen a "nem támogatott" ati driver. (természetesen pm-ben is jöhet) ill. valaki írta, hogy melyik a "miénknél" újabb verzióval ment stabilan.

meg mintha valahol olvastam volna (lehet urban legend vagyis hivatalos források szerint biztos az lesz :D ) hogy gyárilag vissza vannak fogva egyes sony notik vga-i.... a teljesítmény/melegedés oltárán valahol és ezért a driver mizéria, hogy nem engedélyezi automatikusan a gyártó...... hozzáteszem a nagy melegben sem volt vészes a noti hőmérséklete, szal a hőmérséklet nekem pirospont :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5825) Gabis


Gabis
őstag

Hali, AMD karisoknak.... kisebb keresgélés után erre bukkantam :C és működik
[link]

(#5826) Flam válasza thesound (#5824) üzenetére


Flam
aktív tag

CCC-be tudod húzni a kártyád :)

(#5827) God_ot válasza atlasz52 (#5799) üzenetére


God_ot
tag

az újab Vaiokon már nincs Quickweb

God_ot

(#5828) atlasz52 válasza God_ot (#5827) üzenetére


atlasz52
tag

Köszönöm az infót.

LÁSZLÓ

(#5829) thesound válasza Flam (#5826) üzenetére


thesound
őstag

köszi megnézem.... ha majd a diablo 3 futni fog rendesen, akkor nem nyúlok hozzá... máskülönben :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5830) Flam válasza thesound (#5829) üzenetére


Flam
aktív tag

Most raktam fel a bétát bár még beta-key-em nincs, de reménykedem! :D
Alapból amit beállított a játék magának az egy felső közép grafika kb. Gondolom ahogy eddig az összes blizzard játék ez is kellően intelligens, hogy a megfelelő beállításokat válassza magától. :)

Viszont majd d3-azhatunk, ha végre kijön :D

(#5831) thesound válasza Flam (#5830) üzenetére


thesound
őstag

hát ezt megdumáltuk :C
a béta sajnos nem játszik nálam mivel nincs egy.... de ha megjelenik rohanok a boltba :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5832) Flam válasza thesound (#5831) üzenetére


Flam
aktív tag

Én is tesóm accountjával "arcoskodok"... :D
Ő vette csak meg annak idején a D2 + LoD-ot. :)
Igazából a beta klienssel a beállításokat éred csak el ha nincs beta-keyed. Viszont már az is örömmel tölt el, hogy nézhetem a login screent meg a beállításokat végig nyomkodtam már :D

Najó OFF-off :D

(#5833) Sefter válasza Gabis (#5825) üzenetére


Sefter
veterán

köszi, működik :R

Psn ID: sefter_hun

(#5834) Gabis válasza Sefter (#5833) üzenetére


Gabis
őstag

nm, végre az NFSHP sem szaggat már :C

(#5835) thesound válasza Gabis (#5825) üzenetére


thesound
őstag

köszi mentem is a linket

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5836) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Igaz, nem teljesen témába vág, de érdekességképpen itt van a 2003-as Sony VAIO PC-m. A cucc még ma is működik, Windows XP-vel, 2.4 GHz-es Pentium 4 procival, 512-MB RAM-mal, egy 80 gigás Seagate Barracuda vinyóval, és Radeon 9200-as VGA-val, és két optikai meghatóval szerelve. A gép olyan csöndes, hogy amikor anno először hazavittem és bekapcsoltam, azt hittem, hogy nem működik. Csak utána láttam, hogy a vinyó megy, és bejön a Win.

[ Szerkesztve ]

(#5837) The Bachelor válasza #93794560 (#5836) üzenetére


The Bachelor
tag

8 éves gép, és még minden tökéletesen működik, nem olyan gyakori ez manapság :( Nekem van egy 4 éves PC-m, és tudjátok hogy mi eredeti benne? A ház! Szépen sorban MINDEN tönkrement (kivéve a memóriát és flopy meghajtót...)
A mostani 2,5 éves ASUS notim is elkezdett haldokolni: zsanér elengedett, optikai meghajtó meghalt, merevlemez meghalt, melegszik nagyon (bár az újrapasztázás sokat segített rajta, akksi 10 percet bír...
VAIO-k azért jobban bírják a gyűrődést.

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#5838) #93794560 válasza The Bachelor (#5837) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ebben a VAIO PC-ben az egyik optikai meghajtó volt cserélve, mert az eredetileg csak sima CD író volt. Egy ideig kellett, aztán a DVD korszak beköszöntével már nem nagyon volt rá szükség. Igaz, el is romlott, és így az alsó meghajtót cseréltem benne. A VGA pedig passzív. A vinyó még jó, bár nem tudom, hogy még mennyi ideig tart az élettartama, mert a gép már nem nálam van, hanem az egyik rokonomnál. Csak sima internetezős gépként van használva, arra még most is tökéletes.

(#5839) tagabor


tagabor
csendes tag

Van egy VPCEB2M1E Sony Vaio-m, kb 1 éve vettem. Ha nincs tápra dugva akkor elég idegesítő hangmagasságon sípol - szerintem a HDD. Igazából az első pillanattól csinálja.
Volt valami javítás amit feltoltam korábban de nem oldotta meg.
Találkozott valaki már ezzel? Volt megoldás? Ha beviszem szervízbe nem fogják azt mondani hogy kicserélhetik de ugyanez lesz?

köszi előre is

(#5840) deakgyuri válasza tagabor (#5839) üzenetére


deakgyuri
tag

Bekapcs > F2 > Bios - Advanced > CPU C3/C6 Support - Disabled > Exit - Save changes

Kapcsold le a Bluetooth-ot, szerintem halkabb lesz, de eltűnni nem biztos, hogy eltűnik.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5841) Elendil


Elendil
csendes tag

Sziasztok!
Véleményt szeretnék kérni, ha van valakinek tapasztalata, az alábbi laptopokról:
VPCSB2L1E
VPCSB1V9E
VPCSE1E1E
VPCCA2S1E
Már teljesen belekeveredtem a rengeteg adatolvasásba. Főbb szempontok lennének a hordozhatóság, vékonyabb kivitel, nem bántam volna, ha nem fekete, és i5-ös proci volt az elképzelés. Néha filmnézésre, játékra is használnám(pl: NFS). A fenti listából látszik, hogy valahol kompromisszumot kell kötnöm, csak még nem tudom hol. Így minden véleményt köszönök előre is. A másik kérdésem lenne, mert ilyesmivel nem foglalkoztam még, hogy a laptop processzora cserélhető-e. Utánanézve kicsit, úgy láttam, hogy az i3-i5 ugyanolyan foglalatú. Ez az infó is segítene a döntésben.
Köszi szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#5842) tagabor válasza deakgyuri (#5840) üzenetére


tagabor
csendes tag

köszi szépen, működik, megszünt a ciripelés. mit csináltam (-tál) amugy? :)

ezek szerint akkor nem a hdd volt a ludas?

(#5843) Flam válasza tagabor (#5842) üzenetére


Flam
aktív tag

Kikapcsoltad az intel energiagazdálkodását kb. :)

(#5844) God_ot válasza Flam (#5843) üzenetére


God_ot
tag

jaja, Intel battery care function - i3/i5 prociknál van

God_ot

(#5845) God_ot válasza Elendil (#5841) üzenetére


God_ot
tag

Ha a hordozhatóság a szempont akkor SB1 mindenképpen, olcsóbb és nagyjából azt tudja mint az SA vagy SB2. A SE az már túll nagy hordozni szerintem, a CAnál meg inkább designet kell megfizetni, szal ha van rá keret, akkor inkább SB.

Belső alkatrész csere semmi esetre se, azonnal bukod a garit és egy elromlott főalkatrész cseréje többe fog kerülni mint a gép.

God_ot

(#5846) Flam


Flam
aktív tag

hopp, egy kékhalál befigyelt ma! :D

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA80073934E0
BCP2: FFFFF8800120640C
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

(#5847) dropopi válasza God_ot (#5845) üzenetére


dropopi
aktív tag

Én sem piszkálnám a processzort. Ha olcsóbban akarsz kijönni, akkor az SB2, nekem nagyon szimpatikus a 2310-es i3-as proci, halkan de elég erőteljesen dolgozik, nem termel hőt, és még akkuról használva sem eszi meg az összes energiát secperc alatt...igazság szerint én nem játszom semmi komoly játékot, de ha nem vmi új talán mesterkélten felhúzott játékkal akarsz játszani, sztem elviszi szépen. Az SB1 az i5-el 50 000 ft-al drágább nettó árral indul, más viszont nemigen több, hát nem biztos hogy megéri.
A C sorozat a 4 színnel...dizájn is valóban, de annak még jó ára van az S sorozathoz képest. Na meg melyik nem dizájn akkor már. :)

Amúgy már elérhetőek az új gépek is, pl a C sorozatból, de sok más is van, igaz főleg az E sorozat... viszont ezek már a magasabb órajelű procikkal vannak ... a sony honlapján sincsenek még fent, de külföldi oldalakon sem igazán, elég frissek még. :) És nincsenek rossz árban sem, de Mo-n biztos hogy kifuttatják az áruházláncok és sony centerek a korábbi szériákat.

+

Nekem még az E sorozat a 15,5-el is hordozható, de tudom hogy sokaknak már ez túl nagy a hordozásra. :D

Vannak más márkáknál is jóféle masinák, és némelyik még nincs is túlárazva, de a Sony minőség magáért beszél.

(#5848) dropopi válasza bzs73 (#5811) üzenetére


dropopi
aktív tag

Igen, 1x4gb mellé tettem, de őszintén szólva méregetni még nem méregettem azóta sem, majd ha lesz rá kis időm. :)) :C

(#5849) Flam válasza dropopi (#5847) üzenetére


Flam
aktív tag

Vannak más márkáknál is jóféle masinák, és némelyik még nincs is túlárazva, de a Sony minőség magáért beszél.

Ezen halkan felkuncogtam :D

[ Szerkesztve ]

(#5850) bzs73 válasza dropopi (#5848) üzenetére


bzs73
őstag

Hát vettem én is egy 4GB-ot, a meglévő 4GB mellé. 64 bites rendszeren így már semmi gond.
Dolgozok is néha rendesen, és 4GB néha kevésnek bizonyult. Nem egyszer észre vettem hogy ram használat 60% körül volt, és még megy az oprendszer, közben zene, és böngészés. Máris kevésnek bizonyult a 4GB ram. Így 8GB-al már semmi gond.
Sebesség is jobb lett dual-ban, de az egész jobb lett, és 5-6k-ból megvan.
Jelenleg szerintem nagyon jó árban vannak a ddr3 ramok.

Flam : Lehet hogy a sony felárat kér a névért, de nekem már nem az első notim, de ez az első sony vaio. Most már csak ez lesz. :K

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.