Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) marilllyo


marilllyo
veterán

EB3M1E -be milyen processzor foglalata van az i3-nak szerintetek? BGA vagy rPGA. Elvileg a BGA több meleget bír.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5352) God_ot válasza marilllyo (#5351) üzenetére


God_ot
tag

ez tökmindegy, mindnek bírnia kell hacsak nem melegszik irracionálisan, de akkor már nagy a baj

God_ot

(#5353) deakgyuri válasza thesound (#5330) üzenetére


deakgyuri
tag

Elk***rtam.Nem kicsit.Nagyon.

Persze, hogy a Recovery Center, nem pedig a Control Center.

Azt nem próbáltad, hogy Uninstallálod a 6,4-est és aztán telepíted az eredetit?

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5354) deakgyuri válasza God_ot (#5346) üzenetére


deakgyuri
tag

Nyaraltál mi? :DDD

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5355) marilllyo válasza God_ot (#5352) üzenetére


marilllyo
veterán

Én azt olvastam hogy a BGA 105 fokot bír a rpga meg csak 90-et!

http://www.dexternights.com/2011/01/02/intel-core-i3-370m-vs-i5-460m-processor-comparison-and-review/

Ez van az intel honlapján is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5356) deakgyuri válasza marilllyo (#5355) üzenetére


deakgyuri
tag

Szerintem teljesen mindegy hogy 90 vagy 105 ha már a közelében jár az is régen rossz...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5357) thesound válasza deakgyuri (#5353) üzenetére


thesound
őstag

de azt próbáltam, úgy jött vissza az 5.3

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5358) #53305856


#53305856
törölt tag

HELP!
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, bár elég hülyén hangzik, de valóban így van, szal a problémám a következő: az ágyam mellett van a laptop egy kis asztalon, de itt az egér általában mindig "behülyül", ezalatt azt értem, hogy életre kel, saját maga kattint a képernyőn...stb.....
Ha kiviszem a szobából, semmi baja nincs. Arra gondoltam hogy valami zavarhatja a touchpadot, de nem tudok rájönni, hogy mi lehet az. Nem tudom elképzelni, hogy miért csak itt a sarokban hülyül be, máshol meg miért működik tökéletesen....
Tudom, hogy hülyén hangzik, de tényleg ez a problémám!
Kérlek segítsetek, mert megőrít!
Szép napot!

(#5359) marilllyo válasza deakgyuri (#5356) üzenetére


marilllyo
veterán

Mennyi szokott lenni nektek terhelés alatt a cpu? Hány fokos?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5360) Flam válasza #53305856 (#5358) üzenetére


Flam
aktív tag

Biztos pont a szellem helyére rakod és ezzel jelzi, hogy vidd onnét mert nem nyitott a számtech felé. :D

(#5361) God_ot válasza #53305856 (#5358) üzenetére


God_ot
tag

ezzel már fel lehet lépni a cirkuszban - komoly összegeket kereshetnél :DDD

God_ot

(#5362) God_ot válasza marilllyo (#5355) üzenetére


God_ot
tag

száljál már le erről a témáról, ezek heggesztési metódusok és a BGAból is van 18 fajta.

a proci nem melegedhet ennek a közelébe sem, ha igen akkor örülj mert kapsz egy új gépet

God_ot

(#5363) deakgyuri válasza marilllyo (#5359) üzenetére


deakgyuri
tag

Bekapcsolás után telepítettem az Aida64 Extreme Editiont és ezeket az értékeket kaptam.

Alaplap - 46°C

CPU - 45°C
CPU - 1. mag - 42°C
CPU - 2. mag - 45°C

GMCH - 43 °C
GPU dióda - 43°C

Ventillátor - 2640 RPM

GPU - 30%

CPU - 8,24 W

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5364) szdavid válasza Flam (#5340) üzenetére


szdavid
tag

Nekem 2580 és 2640RPM között változik netezés mellett.
Épp egy éves és még nem volt takarítva.
VPCEB1E1E/WI

(#5365) Flam válasza szdavid (#5364) üzenetére


Flam
aktív tag

Akkor vagy valami gebasz van a gépemmel, vagy ennyire dolgoznak a pormanók.. :D

(#5366) CyberPunk666 válasza Flam (#5365) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem elég a gépet takarítani, otthon is érdemes letörölgetni a port és lassabban koszolódik be :D (meg ne sértődj, csak viccelek...)

(#5367) Flam válasza CyberPunk666 (#5366) üzenetére


Flam
aktív tag

Ha hiszed ha nem, hetente van törölgetve :D
Ezért is vakarom a fejem értetlenül :D

(#5368) God_ot válasza Flam (#5367) üzenetére


God_ot
tag

erről az a nóta jut eszembe, hogy:

én a tégla gyárban lakom ... :D

God_ot

(#5369) Flam válasza God_ot (#5368) üzenetére


Flam
aktív tag

:D
Nem egy mai nóta :P
De sajnos még ez sem indokolja hisz nem téglagyárban lakom így nem téglaporos a kalapom :D

(#5370) CyberPunk666 válasza Flam (#5369) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Amúgy közben eszembe jutott, hogy nekem nincs bent az aksi, ami ugye melegszik, ha töltődik, és így ott is több hő távozik így. Más ötletem nincs. Nekem se a gyári Windows nem zúgott nagyon, se a mostani, "tiszta". Wow az amivel igen meg szoktam terhelni, és 60-70 fok körül szokott lenni a proci, játék közben, de leállítás után néhány (max 3-4) másodperc alatt lemegy 40re. Nekem rendes terhelés nélkül nem megy ennél feljebb. 40 fok az netezés, és filmnézés. Mondjuk a fullhd filmek között van olyan, ami picit dob fordulatszámon, de zúgni csak lemezről szokott, de az pl nagyon zavaró. A Bd olvasó nagyon zavaróan hangos. Ciripelést eddig egyszer tapasztaltam (tavaly augusztus óta) újraindítás után nem csinálta, pedig a c3/c6 nincs kikapcsolva. Lehet én nagyon kifogtam... De sztem a kijelző fos az árkategóriájában. Viszont ennyire hideg laptopot még nem sokat láttam, pedig a teljesítménye rendben van. Nem asztali persze, de laposok között rendben van az az i5 + 5650m. Még akkor is ha le van fojtva (cserébe halk és hideg.)

(#5371) Flam válasza CyberPunk666 (#5370) üzenetére


Flam
aktív tag

akksi nekem is kint van , én lineage 2-zök, kilépek vagy alttab és utána nekem is szépen visszamegy, de a 40 fokot csak messziről ismeri sajnos :S

Ciripelni ciripel, ha be van kapcsolva a c3/c6...

Hasonló ciripelés tapasztalható régebb óta is... visszaküldtem már de a szerviz visszadobta, hogy nem talált hibát, pedig bárkinek mutattam (anyámon kívül) mindenki hallotta benne...
Gyanakszom, hogy valami gebasz van benne és ezért adja ezt a statikus zajt... de ezzel nem is foglalkozom azóta mert mint mondtam szerviz nem találja a hibát így szerintük nincs hiba.
Hja és akkor hallatszik folyamatosan ha teljesítmény centrikuson van. Ha kiegyensúlyozotton akkor csak scrollozáskor, ha energiatakarékoson akkor meg soha...

[ Szerkesztve ]

(#5372) Flam


Flam
aktív tag

Most nézem eltűnt a support oldal letöltések szekciójából a vaio Care :D

(#5373) #67127552


#67127552
törölt tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Sony Vaio VGN-FW21E típusú laptopommal kapcsolatban. A Windowsom ugyanis egy automatikus frissítés után nem tudott helyreállni és csak visszaállítási pontot használva, fél nap bénázás után, ideiglenes profillal tudom használni a gépet. Próbálkoztam számos módszerrel, de a helyzet változatlan. A kérdésem az lenne, hogy le tudom-e törölni egy az egyben az előtelepített Vistát minden elemével gond nélkül úgy, hogy utána felmenjen a Windows 7 gond nélkül és minden rendeltetés szerűen működjön?!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5374) ro_bert17 válasza #67127552 (#5373) üzenetére


ro_bert17
őstag

Technikailag megoldható.

(#5375) No.01


No.01
őstag

2 kerdesem lenne:

- mitol lehet, h 1 het kikapcsolt allpot utan (80%-ig tolti csak az akksit) bekapcsolva 46%-ot mutat a gep??

- elerheto egy Vaio care update. letolti majd kiirja, h inditsam ujra de telepiteni nem sikerul mar vagy 6x inditottam ujra, de mikor elindul a Vaio care minidg azzal kezd, h van 1 frissites.... Baromira idegesito!

(#5376) Flam válasza No.01 (#5375) üzenetére


Flam
aktív tag

Az aksi veszít a töltöttségéből állásában, vannak most már olyan újratölthető akkumulátorok amik elvileg nem vagy csak minimálisan veszítenek a töltöttségi szintből ha nem használod őket.
Alapból ha 80%-ig fel van töltve az aksi és aksival bootoltatod be a gépet úgy, hogy nincs 220 alatt kapásból kb 60-70%-ra esik vissza a töltöttségi szint. Gondolom a két általam írt tényező befolyásolja és így lett 46%. Ha nem aksival kapcsoltad be a gépet, akkor szimplán csak veszített a töltöttségből. Töltsd fel 100%-ig, merítsd le majd töltsd fel megint és nézd meg mi történik, akkumulátorra 6 hónap jótállás (garancia) van így ha valami gond van vele és túl gyorsan merül még időben kiderülhet. Próbálgasd, használd stb...

Vaio Care-el voltak problémák... A support oldalról el is tűnt még a régi is. Szerintem vedd ki (ha ki lehet) a pipát az automatikus frissítések kereséséből, könnyen előfordulhat, hogy a szerveren fent van a régi file ami jelzi, hogy frissítés van és magát az update-t törölte a sony (a pár hozzászólással visszább írt okokból kifolyólag).

[ Szerkesztve ]

(#5377) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok!

Egy kedves ismerősöma következő lapost nézte ki magának:
Sony VPC-EB3L
infó róla

Azt szeretném kérdezni, hogy a fenti gép, vagy talán az egész Sony márka milyen supporttal rendelkezik? Ajánlott vétel ez a gép? Sokat lenne hordozva, játékra nem használnák, és fontos a minőség.
Megfelel ezeknek vagy van más ajánlott típus?

Előre is köszönöm! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#5378) CyberPunk666 válasza mexicanraven (#5377) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

15.5 méretű gép nem a legjobb sokat hurcolászni. A sony szerintem jó, de az üzemidőben sajnos az egyik leggyengébb márka. ez összekombinálva a 15'5 mérettel, azt erdményezi, hogy kb másfél órát megy táp nélkül, mondjuk netezéssel... Ez sem éppen a hordozható dolog. Ez oda hordható ahol van konnektor. Sok hurcoláshoz inkább egy 14' vagy kisebb gép, és olyan amiben vagy csak intergrált gpu van, vagy ha fontos a grafikus teljesítmény, akkor egy olyan ami menet közben tud kapcsolgatni a dedikált és az integrált között...

(#5379) mexicanraven válasza CyberPunk666 (#5378) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Megkérdeztem a csajt, az üzemidő nem annyira számít,mert hàztól háztól fogja hordozni!
Akkor azt mondod,hogy általánosan nincs gond ezzel a márkával?
Azért kérdezem,mert én pl. Acert nem vennék,de ez jónak tűnik.

when the sun shines, we'll shine together

(#5380) lacko22 válasza mexicanraven (#5379) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Azért nézd meg ezt a gépet mert amikor én is meg akartam venni akkor az anyagminősége nem volt valami nyerő két héttel ezelőtt. Felnyitottam a monitorját és majd ketté tört a dvd felett a műanyag pl. De valszeg ennek vannak a legjobb színei meg billentyűzete. Szedi az ujjlenyomatokat.

(#5381) Bee-Beep válasza mexicanraven (#5379) üzenetére


Bee-Beep
tag

Szia!
Fél éve van ilyen gépem.
Most már 2 hete, ki sem kapcsoltam.
Csendes, hűvös és gyönyörű!
Az hogy gyűjtené az ujjnyomokat, nem igaz!
Keress rá itt, Digital-lal sokat értekeztünk erről a típusról.
Ajánlani tudom!!!

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#5382) mexicanraven válasza Bee-Beep (#5381) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :R
(meg persze másoknak is)

when the sun shines, we'll shine together

(#5383) #67127552 válasza ro_bert17 (#5374) üzenetére


#67127552
törölt tag

Köszönöm a segítséget!

(#5384) Flam


Flam
aktív tag

Esküszöm vakulok, hülyülök vagy több hetes hallucinációban szenvedek.
Valaki mintha írta volna, hogy felrakta az új ati drivert (amd honlapról) és hiperszupin működik :D
Jól emlékszem ??

(#5385) CyberPunk666 válasza Flam (#5384) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

az előzetes valóban, de az új sajnos nem :/ ez van.

(#5386) Digital válasza mexicanraven (#5379) üzenetére


Digital
addikt

Szia!

Nekem is EB3L1E-m van. Akkuról elmegy egy jó másfél órát, de én inkább hálózatról használom. Csendes gép, nem melegszik, a legújabb játékokat is közepes felbontáson viszi. Nagyon tetszik a billentyűzete.
Olvass vissza kb ez év februárjáig, sok mindet megtudhatsz.
Én összességében elégedett vagyok vele, napi szinten legalább 5-10 órát megy a gép.

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5387) mexicanraven válasza Digital (#5386) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Neked is köszönöm, akkor ez a gép marad! :)) :R

when the sun shines, we'll shine together

(#5388) God_ot válasza CyberPunk666 (#5385) üzenetére


God_ot
tag

így van, előzetes működött még arról szólt a fáma :-)

God_ot

(#5389) No.01


No.01
őstag

Lehet hulye a kerdes, de mi a kulonbseg a Z ill az S sorozat kozott?? 13.3-as laptopot keresek amit tudok hurcibalni magammal mert sajna be kellett latnom h a 15.6-os gepem nagy es nehez is…
Igazabol semmi extra nem kell csak annyi, h birja az akksija es legalabb 320-as HDD legyen benne ja es ne legyen egy “fingerprint magnet” mert attol megorulok

(#5390) God_ot válasza No.01 (#5389) üzenetére


God_ot
tag

legegyszerűbben megfogalmazva:

made in China - made in Japan

God_ot

(#5391) Lincy


Lincy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne.

Van egy új Vaiom, de szeretném már most visszaállítani a gyári beállításokat a recovery partícióról, mert elcsesztem a sorrendet valaminek a telepítésénél.

A lényeg: Ki tudna adni egy leírást a vaio care rescue-ról magyarul, szóval mi mit jelent pontosan amikor visszaállítok. Én is tudok valamelyest angolul, de ez elég fontos dolog, szóval nem szeretném el...ni.

Előre is köszi a segítséget!

(#5392) deakgyuri válasza Lincy (#5391) üzenetére


deakgyuri
tag

Start Recovery Wizard
Do You need to rescue Data? -> Skip rescue -> Az adatmentés kihagyása
Tegyen egy pipát az "Yes, I'm sure" letõség elé
Kattintson a megjelenõ "Start Recovery" gombra
A folyamat 10 másodpercen belül elindul.

Ez volt az alap verzió.

Az bővített:
- Tools
- Customer recovery
- Do You need to rescue Data? -> Skip rescue -> Az adatmentés kihagyása
- Resize c: and create D: drive -> Megadja a minimum és maximum értéket ->
- NEXT
-> Yes, I'm sure
-> Start Recovery

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5393) deakgyuri válasza deakgyuri (#5392) üzenetére


deakgyuri
tag

Már sajnos szerkeszteni nem tudom, de ITT részletesen is le van írva a 23. oldal környékén

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5394) fotel válasza No.01 (#5389) üzenetére


fotel
aktív tag

Amiben a Z jobb:

- tömeg
- dedikált VGA _is_ (plusz integrált is)
- SSD-k HDD helyett
- sokkal jobb kijelző (1600x900 vagy FullHD)
- anyaghasználat

Az, hogy ezek megérik-e a dupla árat azt neked kell eldöntened.

(#5395) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Úgy adódott, hogy sokat kell egy külső crt monitort használnom a lapos mellé, de a gép nem engedi 60 hz fölé állítani, akkor se ha kiveszem a meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtésétől a pipát. Illetve nem engedi az 1280*960 elbontást se, ami a megfelelő lenne a monitornak. Egyből eszembe jutott a powerstrip nevű program.

Régen használtam, de nem tudom miért nem enged 60hz-nál többet (a monitor tudná, mert az asztaliról tudja 2280*960/100hz üzemmódot). De nem tudom a gép miért korlátozza le. Számít, hogy kiterjesztettként használom? Szal a lapos sajátja ugye 60 képpel dolgozik, ha kiterjesztem vagy klónozom, akkor a másik is csak annyi lehet? Félek a powerstriptől, mert nem tudom a kártya támogat-e magasabbat.

Vki esetleg tud segíteni vagy van aki állította már vele magasabbra? (vga kimenet)

EB2Z1E/BQ

előre is köszi. Így kifolyik a szemem lassan...

(#5396) No.01


No.01
őstag

Beirom ide is hatha van aki mar talalkozott ezzel a hibaval torrent( :B ) eseten...

Adott egy legujabb uTorrent egy Win7 64bit ill egy Sony Vaio laptop. A problemam az, h a fedel lecsukasakor az aktiv letoltes ill feltoltes vagy minimumra esik vissza vagy teljesen megall.
Energiagazdalkodas menupontban a kovetkezoket allitottam at: Fedel lecsukasakor ne tortenjen semmi, HDD-t ne kapcsolja kis soha ill a wifi energiagazdalkodast is kikapcsoltam ennek ellenere a hiba meg mindig megvan…

Otlet/tipp??

(#5397) Flam válasza No.01 (#5396) üzenetére


Flam
aktív tag

Hagyd nyitva a fedélt. :D
Hőleadás szempontjából is jobb megoldás. Egy ideig én is csukott fedéllel használtam külső kijelzővel, de jobb így, így tuti szellőzik rendesen stb...

(#5398) No.01 válasza Flam (#5397) üzenetére


No.01
őstag

En a por vegett is csukni szoktam meg ha csukva van akkor nem tudnak belepiszkalni az "aprodok"
Igazabol fogalmam sincs mi lehet a gond mar nezegette smindent de nem jovok ra es ez nagyon bosszant! :U

(#5399) God_ot válasza No.01 (#5398) üzenetére


God_ot
tag

ne WLAN-nal tölts hanem kábellel

God_ot

(#5400) God_ot válasza CyberPunk666 (#5395) üzenetére


God_ot
tag

GPU driver update

God_ot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.