Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) bok92


bok92
addikt

Na hát ma délután 4 órakor átvettem a notit. :DD
Először amikor megláttam az üzletben, szóhoz sem jutottam.A valóságban sokkal jobban néz ki, mint a képeken.
Nagyon masszív és stabilan van összerakva! A képernyőről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.15,5 inch, matt kijelző és full hd felbontás....
A billentyűzet atomstabil + a világítás még egy lapáttal rátesz! :D
A tapipad nagyon nagy, és jól kezelhető.A gyorsaság is megfelelő, habár még komolyab dolgokat még nem csináltam.Nagyon halk, és melegedést sem tapasztaltam eddig, de mint már írtam még komolyabb dolgot még nem végeztem a gépen.Az akkumulátor teljesítményéről sem tudok még érdemben nyilatkozni,,mivel végig a töltőn volt... :DDD
Tehát eddig nagyon pozitív a véleményem (kopp-kopp) a VAIO SE1E1E modellről. Hétvégén majd komolyabb dolgokat is végzek a notin, de most nincs nagyon időm...
Ja és kevesebb, mint 2 kiló.... :DD

(#5902) Flam válasza God_ot (#5899) üzenetére


Flam
aktív tag

Simán!
Kicserélteted a laptopomat?! Akarom mondani CSERÉLTESD KI! :D

(#5903) Farkasma válasza bok92 (#5901) üzenetére


Farkasma
csendes tag

Na hát először is gratula, használd egészséggel a masinát ;)
én is gondolkozom egy ilyen gépen, szóval hétvégén/után várjuk a "komolyabb" teszteket :D

(#5904) God_ot válasza Flam (#5902) üzenetére


God_ot
tag

persze, gond nélkül

csiribí-csiribá-csiribéééééé :DD :DDD :N :N

különben meg, minek neked annál jobb gép, úgyis csak tönkre tennéd!!! :) :)

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#5905) Flam válasza God_ot (#5904) üzenetére


Flam
aktív tag

Árába visszaveszik, aztán abból a pénzből veszek 2x jobbat ennél és még marad is egy kis "jatt" a segítőknek :D

Amúgy meg nem én teszem tönkre, Sony gyárt hibás gépeket hibás intel szériából... :D :D

Mondjuk nem bánnám ha a Sony megpiszkálná az intelt és visszahívnák az összes EB2Z1E-t proci cserére ami alkalmával grátisz seggtörlőkendő helyett dobnának hűtőpadot a bocsánatkérő levél mellé :D

[ Szerkesztve ]

(#5906) God_ot válasza Flam (#5905) üzenetére


God_ot
tag

Árában visszaveszik akár mikor (cca. 250€ :D ) és pontosan tudsz venni belőle egy használt netbookot faja 1.5-ös atom procival és semmi hangja nem lesz nefélj :K :B

A "seggtörlőkendő" pedig zsír király, puha és nem karcolja a popódat... :Y

God_ot

(#5907) Flam válasza God_ot (#5906) üzenetére


Flam
aktív tag

Hja csak már annyi van, hogy akár naponta 4szer járhatnék wc-re :D :P

250 E Ft-t akartál írni nem?! :P :D

(#5908) God_ot válasza Flam (#5907) üzenetére


God_ot
tag

na ne túlozzál!!!

különben a te géped egy hipochonder :B ;) a szervíz is megmondta hogy hibátlan :P

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#5909) thesound


thesound
őstag

200kg?, 250e Ft?, törlőkendő?, popó?, erotikus support?... mi van itt? :DDD :DDD ;)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5910) bok92 válasza Farkasma (#5903) üzenetére


bok92
addikt

Kösz szépen! :) Hát majd hétvégén megpróbálok még erről-arról írni... :D

(#5911) deakgyuri válasza thesound (#5909) üzenetére


deakgyuri
tag

Nem tudom, de nagyon elszabadultak az indulatok, illetve a rejtett vágyak és fóbiák. :C :W

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5912) S.Feri válasza deakgyuri (#5911) üzenetére


S.Feri
őstag

Ma hatalmas munkakedvemben kicseréltem a vpceb2z1e notimban az i5-430m procimat egy i7-720qm-re.
Első nekifutásra indulás után, a kép felbontását állítani kellett... ugyanis a vgat nem ismerte fel.
Munkakedvem az ezt követő újraindítás, majd az ezt követő sikertelen ati driver telepítés sikertelensége miatt el is sz szállt.
Mi több nem hoztam töltőt magammal, és lemerült. :D

Szóval este neki kell esnem, ha ebből még gépet akarok látni....

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5913) Elendil


Elendil
csendes tag

Szisztok! Valaki értelmezné a következőt: Cache memory 512kbytes/3mbytes.
Ez aktuális használatot jelent, vagy valamiért nem működik rendesen. A VAIO care-ben látszik. :)

(#5914) S.Feri válasza S.Feri (#5912) üzenetére


S.Feri
őstag

Ekkora barmot mint én .:DDD ááááá :W :W :W

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5915) The Bachelor


The Bachelor
tag

S.Feri mi volt a probléma?
Elendil, sztem az 512 az az L1 cache a 3MB pedig az L2 cache.

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#5916) S.Feri válasza The Bachelor (#5915) üzenetére


S.Feri
őstag

Csak annyi, hogy ellentétben más normális cégekkel a sony cpu supportja nem igazán fellehető sehol...telefonvégen, emailben pedig értelmes és használható választ azon kívül, hogy elveszted a garit nem igazán kapsz.
Feri lusta volt mint állat, és nem nézett eléggé rendesen utána mi is a helyzet a processzorral amit cserélni szeretne, na meg annak sem amire cserélni cseréltem...

Nagy baj nincs. :DDD Mert a proci megy tökéletesen a gépben, és gyorsabb is érezhetően egyébként.
Csak így netbooknak elég nagy. :DDD Mert az Ati HD5650 kari ami lenne a gépben így épp 16Mb-os valminek mutatkozik csak. :DDD

I5-430M vs I7-720QM

Utána meg az a két proci amivel lehet upgradelni a VPCEB2Z1E Vaiot.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5917) The Bachelor válasza S.Feri (#5916) üzenetére


The Bachelor
tag

És azt nem tudod véletlenül mért tűnt el a vidkártya? Nekem semmi értelmes nem jut eszembe :S

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#5918) S.Feri válasza The Bachelor (#5917) üzenetére


S.Feri
őstag

A linken minden rajta van, nincs a prociban grafikus support. Csak némelyik proci készült így....
az újak magasabb órajelekkel is pergethetnek.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5919) dropopi


dropopi
aktív tag

Ha valaki nagyon jó áron akar venni Vaio-t, akkor Euronics nyitási akciójában 129 999 Ft ez a gép: [link]

A Köki és a Corvinban biztosan, a többi üzletben sztem nincs ilyen akció.

(#5920) thesound


thesound
őstag

VAIO Update-ből eltünt az összes frissítés... (volt kettő amit nem telepítettem (PMB meg még valami), de eddig ott figyelt most meg nincs)...

Felnéztem a support oldalra, hátha van írva valami vagy van frissítés
VAIO Entertainment Platform Library Updater 64 bit - 1.0.2.08150 <-- ez mit csinál pontosan mert egy telepítéskori verziója van fent... (és 1 napos frissítés)

a többi cuccom elvileg friss

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5921) Flam válasza thesound (#5920) üzenetére


Flam
aktív tag

Ha jól emlékszem volt valami progi gyárilag a vaio-n amivel össze lehetett párosítani a multimédiás TV-t a vaio-val wifin keresztül és ilyen Media centerhez hasonló programmal streamelni rá a filmeket, zenét, képet, stb.

(#5922) thesound


thesound
őstag

VAIO update egyre érdekesebb... nem talál frissítést, és az alábbi szöveget nyomja ki firefoxban(!): http://www.vaio-link.com/vu/error/error.asp?p=relief&e=novuax

VAIO Update failed to initialise for the following reason(s):

You are not using Internet Explorer.
ActiveX have been disabled or the VAIO Update ActiveX is not installed on your computer.
You didn't start VAIO Update using the icon in the system tray or via Start -> All Programs -> VAIO Update -> Go to VAIO Web Support.
You tried to install VAIO Update on a computer that does not support it.

Internet Explorer? --> minek, eddig sem kellett
ActiveX --> van, nincs tiltva sztem
System Trayről van indítva

ez megkattant :U

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5923) deakgyuri válasza thesound (#5922) üzenetére


deakgyuri
tag

Lehalt a szerver, ezért dob marhaságokat....

Hivatalos infó

Valószínűleg túlterhelés ezen vagy ezen hír miatt.

Ami mégsem olyan komoly..., de szerintem arra elég, hogy a nagy érdeklődés miatti túlterhelés leöljön néhány szervert...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5924) thesound válasza deakgyuri (#5923) üzenetére


thesound
őstag

köszi, akkor majd helyrejön ez is...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5925) God_ot válasza Flam (#5921) üzenetére


God_ot
tag

DLNA

Vaio - TV - Tablet - PS - kamera stb összeköthető, akár több is egyszerre

God_ot

(#5926) God_ot válasza S.Feri (#5916) üzenetére


God_ot
tag

nem tudom mit vártál, szervízmanuált vagy, hogy egy Dzsin előjön a hőtőbordákból, ha megnyomod az assist gombot? :N :U

God_ot

(#5927) S.Feri válasza God_ot (#5926) üzenetére


S.Feri
őstag

Egy fél rumot, meg valami erőset...

Szerinted mit vártam? :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5928) S.Feri válasza God_ot (#5926) üzenetére


S.Feri
őstag

Az assist gombbal max törölgetni lehetne, ha elég nagy lenne....

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5929) God_ot válasza S.Feri (#5927) üzenetére


God_ot
tag

:C

God_ot

(#5930) God_ot válasza S.Feri (#5928) üzenetére


God_ot
tag

meglepődnél milyen emberek vannak. Egyszer egy arc azért panaszkodott, hogy hiába nyomja az assistot mégsem segít neki senki :W :W

God_ot

(#5931) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! ismerősömnek kéne a gépét visszaállítani gyári állapotba, mert eléggé összekutíulódtak már a dolgok rajta. A gép egy Atom-os Sony VAIO netbook eredeti Windows-al, és javításra van is egy "láthatatlan" rendszerhelyreállító partició a merevlemezén. Hogy tudom ezt előhozni bootolásnál?

(#5932) deakgyuri válasza Kroni1 (#5931) üzenetére


deakgyuri
tag

1, Ha van Assist gomb, akkor kikapcsolt állapotban, azzal be tudod kapcsolni a gépet és indul a partíció.

2, Bekapcsolod és azonnal F10, F10, F10, F10, F10 és indul a partíció
- Ha egy DOS menüt látsz (edit boot options) akkor egy enter és indul a partíció

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5933) Kroni1 válasza deakgyuri (#5932) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#5934) bok92


bok92
addikt

Vaio SE1E1E tapasztalatok:
Hát lassan egy hete van meg, és eddig nagyon megvagyok vele elégedve!
Minőségileg nagyon ott van.Tényleg nagyon jól össze van rakva.A gép maga gyönyörű, aki eddig látta, az csak dicsérni tudta, mert tényleg dizájnilag nagyon bejövős :DDD
A billentyűzeten élmény gépelni, főleg hogy van billentyűzet világítás is.A tapipad szintén nagyon jó, mert egyrészt nagyon nagy, másrészt pedig jól kezelhető! :K
A kijelző pedig a csúcsok csúcsa.Full HD matt , tükröződés mentes kijelző, tökéletes!
Az akksidőnél annyit tudok mondani, hogy nagyok aktív használat mellett, tehát folyamatos wifizés, filmnézés, + egyéb dolgok letöltése mellett olyan 3 órát bír ki.De ha kevésbé használom, akkor olyan 5-6 órát simán ki lehet hozni, de lehet, hogy még többet is!
Negatívumként a tapipad alatti 2 gombot mondanám, mert sajna elég hangosak, de én szinte nem is használom azokat, szóval nem olyan vészes. A melegedésnél a középső felső rész a kritikusabb, tehát a noti ezen környéke kicsit melegebb, mint kellene, de a többi rész már átlagos hőmérsékletű.
A játékok terén sokat nem tudok mondani, mivel nem volt igazán időm próbálgatni.De azért mennek ezen is az legújabb játékok, persze nem a full high beállítások mellett.
Tehát összességképpen nagyon jó gép, a kijelző, tapipad, billentyűzet végett, meg persze a gyorsasággal sincsen gond+ az akkuidő tartama sem nevezhető rossznak, sőt...:K.
Negatívumként a 2 gombot mondanám,meg hogy a jobb felső rész kicsit melegebb, mint kellene.Meg talán az ára egy kicsit magasabb, de én nem bántam meg, hogy megvettem, sőt...
Hát röviden ennyit gondoltam írni... :)

(#5935) deakgyuri


deakgyuri
tag

Ma hallottam:

V - Very
A - Annoying
I - Irritating
O - Object

(Nagyon bosszantó, irritáló tárgy)

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5936) Flam válasza deakgyuri (#5935) üzenetére


Flam
aktív tag

Lenne "like" gomb most nyomkodnám :D

(#5937) God_ot válasza deakgyuri (#5935) üzenetére


God_ot
tag

lenyúlted te kis csúnya.... :O :Y

God_ot

(#5938) God_ot válasza deakgyuri (#5932) üzenetére


God_ot
tag

+ RDVD ha vannak

God_ot

(#5939) badacsony válasza bok92 (#5934) üzenetére


badacsony
őstag

Mennyire zajos?

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#5940) bok92 válasza badacsony (#5939) üzenetére


bok92
addikt

Nos, hát szinte nem is hallani semmit amikor működik.
De, sajnos előfordul, hogy naponta egyszer, vagy max kétszer 10-15 másodpercig a ventilátor elkezd hangosabban zúgni.Meg lehet szokni, meg engem már nem is zavar, de azért sajna előfordul az ilyen.Nem tudom, hogy más notiknál is van -e ilyen.... :U

(#5941) Flam válasza bok92 (#5940) üzenetére


Flam
aktív tag

Teljesen normális.
Jobb mintha folyamatosan hangos lenne. (mint az enyém) :)

(#5942) bok92 válasza Flam (#5941) üzenetére


bok92
addikt

Ó, hát akkor öröm és bódogság... :DDD
Amúgy itt van egy-két kép a notiról. Meg lehet nézni, hogy milyen csúnya.... ;]

(#5943) Solar_Wind válasza bok92 (#5942) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Tetszik az S széria :)

(#5944) NGA válasza bok92 (#5942) üzenetére


NGA
addikt

Valóban nagyon szép. Mondjuk nekem még mindig ez a Sony széria jön be, valami hihetetlen jól elkapott forma:

(#5945) badacsony válasza bok92 (#5940) üzenetére


badacsony
őstag

Erős terhelés alatt hogy viselkedik?

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#5946) cz.istvan


cz.istvan
tag

De nem mondod komolyan hogy kattogos az egérgombja??? Még ennél a legujabb sonynál sem tudták megoldani hogy finom kis gombokat tegyenek rá?? Én is most keresgélek nagykert ahonnan vmi jo áron be tudom szerezni magamnak - csak még eddig nem találtam. De sztm az egyik legszebb gép ami most a piacon van. Teljesitményét az árához képest kissé keveslem - bár a 6630as vga-val még elmegy - de a 6470es az vmi naggyon gyenge a maga 512es memoriájával.

(#5947) bok92 válasza badacsony (#5945) üzenetére


bok92
addikt

Hát komolyabb terhelés alatt még nem igazán próbáltam, fél óra játszás volt max, hát azalatt enyhe melegedés tapasztalható volt, de nem volt annyira vészes, és nem volt hangosabb sem.Majd hétvégén megpróbálok rajta még ezt-azt...

(#5948) badacsony válasza bok92 (#5947) üzenetére


badacsony
őstag

Ez jó hír, köszi.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#5949) mfk45


mfk45
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek van ötlete a következő problémára? A helyzet a következő:
a Vaio-m bármilyen apróbb műveletet csinál (pl. megnyit egy weblapot), azonnal megakasztja a touchpadot, van amikor percekig nem lehet használni, szaggat, ellenkező irányba megy, stb... esetleg valami ötlet?
köszi

(#5950) deakgyuri válasza mfk45 (#5949) üzenetére


deakgyuri
tag

Tesztelt WEB módban, Recovery Center vagy Vaio Care-ben ha lehetőséged van Live OS-sel.

Ha a hiba ott is fenáll > Support > Repair

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.