Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) God_ot válasza tootie (#5698) üzenetére


God_ot
tag

Keresel egy márkaboltot, ahol még kapható ez a model. Zsíros forintban lefizeted az eladót, hogy engedjen RDVDket készíteni (vagy természetben, kinek mi tetszik :U ).

ez csak egy ötlet, próba szerencse

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#5702) tootie válasza God_ot (#5701) üzenetére


tootie
csendes tag

Sajnos nem forgalmazzák már...
marad az a lehetőség, hogy valaki akinek ilyen gépe van segít rajtam és lementi nekem a rejtett particio adatait és vagy dvd-n vagy ftp-n eljuttatja hozzám óriási hálám és megfelelő mértékű javadalmazás ellenében.
:D

...szorgos népönk győzni fog!

(#5703) ghost52 válasza tootie (#5702) üzenetére


ghost52
csendes tag

Win 7 lemezt tudnék adni,ha megfelelne

(#5704) tootie válasza ghost52 (#5703) üzenetére


tootie
csendes tag

win 7 lemezből van nekem is néhány kópia, elsősorban az a lényeg, hogy a VAIO drivereknek kellene benne lenniük!
de ha neked ilyen géped van akkor simán le tudod másolni a rejtett partíción lévő telepítőfile-okat!
ilyen géped van?

...szorgos népönk győzni fog!

(#5705) ghost52 válasza tootie (#5704) üzenetére


ghost52
csendes tag

Nincs ilyen gépem,de létezik olyan ,hogy driver genius is.

(#5706) tootie válasza ghost52 (#5705) üzenetére


tootie
csendes tag

az olyat inkább kihagynám, nekem kifejezetten az eredeti telepítő kellene, de köszi hogy segíteni próbálsz!

...szorgos népönk győzni fog!

(#5707) S.Feri


S.Feri
őstag

Üdv mindenkinek.:)

Egy kis segítségre lenne szükségem, van egy vpceb2z1e tipusú vaiom i430m procival és ebben szeretném kicserélni a procit egy i7 720QM procira. Na asusban, és ibmben már cseréltem procit de vaioban még nem, és ehhez kellene valami video, vagy szerelési útmutató, vagy bármi, én nem igazán találtam.

Köszi előre is!

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5708) #33278464


#33278464
törölt tag

Sziasztok
Sony Vaio laptopra most telepítettem fel a legújabb Skype-ot.
Ha más gépről hívom, akkor a videoja helyett a Magic-i Visual Effect felirat jelenik meg. Írják, hogy ez a Vaio saját kameraprogija, de nekem jobb lenne azt látni amit a videokamera mutat (:-)). Hogy tudom ezt a feliratot eltüntetni/kikapcsolni a programot??

(#5709) God_ot válasza S.Feri (#5707) üzenetére


God_ot
tag

ha mákod van i3/i5 ből tudsz i7et csinálni, elméletileg ugyan az a proci csak le van butítva, vagy meghibásodott i7 és nem működik minden mag tökéletesen.

cseréhez manuál nincs tudtommal / jobban mondva nagyon nem hivatalos

viszont ez engem is érdekelne ha sikkerrel jársz, csinálj videót plz.

God_ot

(#5710) God_ot válasza #33278464 (#5708) üzenetére


God_ot
tag

kapcsold be skypeon belül a kamerát :-)

God_ot

(#5711) S.Feri válasza God_ot (#5709) üzenetére


S.Feri
őstag

Még várok egy két válaszra, hátha van valakinek már ilyen tapasztalata. Meg időm sincs mostanában szerelni.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5712) tootie


tootie
csendes tag

nincs senkinek itt a fórumon vpcf11z1e tipusú laptopja? :F

...szorgos népönk győzni fog!

(#5713) dropopi


dropopi
aktív tag

Épp most készítek helyreállítási lemezeket egy új Vaio-n. :)

(#5714) tootie válasza dropopi (#5713) üzenetére


tootie
csendes tag

és mifélén?

...szorgos népönk győzni fog!

(#5715) tootie


tootie
csendes tag

Sírva könyörgök valaki segítsen! létezik, hogy egész Magyarországon csak nekem van VPCF11Z1E tipusú VAIO-m?

...szorgos népönk győzni fog!

(#5716) dropopi válasza tootie (#5714) üzenetére


dropopi
aktív tag

VPC-EH1M1E

úgyhogy nagyon nem tartom valószínűnek, hogy tudnék rajtad segíteni sajnos

amúgy nem rossz ez az új i3-as konfiguráció, igen meggyőzőnek tűnik a teljesítménye, nemigen marad le egy nemgyenge korábbi i5-östől

(#5717) Troy43


Troy43
csendes tag

hello.
az érdekelne, hogy a beépített SD kárty olvasót h kell használni? belerakom a kártyát,de sehol se találom h hol jeleníti meg. merre felé kell keresni?

(#5718) tootie válasza tootie (#5715) üzenetére


tootie
csendes tag

továbbra is várom a segítőkész fórumozók válaszát!

[ Szerkesztve ]

...szorgos népönk győzni fog!

(#5719) VANESSZA1 válasza tootie (#5718) üzenetére


VANESSZA1
őstag

[moderálva] Rendeld meg a Sony-tól és tudd be a butaságodnak hogy nem csináltál Recovery-t , holott mindenhol le van írva, és még a gép is figyelmeztet rá ...

[ Módosította: 7 ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#5721) sEKTOr


sEKTOr
csendes tag

Hello.
Segítenétek beárazni? [F12M1E]
Most felraktam ennyiért, de nemtom mennyi lenne a reális.
Köszönöm!

(#5722) Sefter válasza sEKTOr (#5721) üzenetére


Sefter
veterán

szia!

szerintem drága...most a MM-ben 190k EZ

Psn ID: sefter_hun

(#5723) tDr1v3r válasza tootie (#5718) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia!
Szerintem felesleges várnod rá, inkább szerezz be egy telepítőt az MS oldaláról, és RT Seven Lite-al integráld be a VAIO oldalán található dolgokat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5724) tootie válasza tDr1v3r (#5723) üzenetére


tootie
csendes tag

köszi a segítséget, egy bökkenő van, hogy nem nagyon vágom mi az RT Seven Lite.
a másik gond, hogy a vaio oldalon lévő driverek nem jók valamiért...
pl. a Magic Gate kártyaolvasót máig nem tudtam életre kelteni! a Vaio gombok sem csinálnak semmit, meg hiányzik pár alkalmazás is.
azért nem adom fel, mert gondolom valakinek még rajtam kívül is van ilyen gépe M.O-on és hátha legalább a recovery DVD-t le tudja másolni... bár az eredeti telepítő lenne az igazi Jackpot!
még egy kérdés felmerült bennem: lehet gond az, hogy win 7 ultimate-t tettem fel Home Premium helyett?

...szorgos népönk győzni fog!

(#5725) Sefter válasza tootie (#5724) üzenetére


Sefter
veterán

"még egy kérdés felmerült bennem: lehet gond az, hogy win 7 ultimate-t tettem fel Home Premium helyett?"

lehet

Psn ID: sefter_hun

(#5726) NerGo válasza tootie (#5724) üzenetére


NerGo
csendes tag

Szia!

Nekem nincs már meg a VAIO-m, csak némi infót adnék a tapasztalataimról. (VPCEB2Z1E volt). Ha az eredeti WIN 7-et szeretnéd használni, akkor célszerű letölteni egy RTL verziót, és abból 2 perc alatt OEM-et tudsz varázsolni. (ha tudsz egyből OEM-et az mégjobb, én anno nem találtam). Google kismillió leírással kecsegtet, hogy hogy csinálj OEM-et. RTL nekem nem ment fel, és csak a Home Prem. volt jó.
Drivereket le tudod tölteni a sony honlapjáról elvileg. Az én notimhoz fennt volt minden, viszont a sorrend nagyon nem mindegy. Ennek is utánna tudsz nézni a neten, mert ha rossz a sorrend, akkor pl nem működnek a vaio gombok...

NerGo

(#5728) thesound


thesound
őstag

kitakarítottam a gépet... sok cucc nem jött ki belőle, de akkor is jó érzés :DDD

hmm, az update felajánlotta a windvd db 10.0.5.804-es verzióját frissítésre... felnyomtam, sikeres volt, majd felajánlott utána egy régebbit... 10.0.5.538

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5730) SentryGun válasza Sefter (#5725) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Ejha... Ez eddig eszembe nem jutott volna, hogy a driverek esetleg a win7 verzió miatt nem működnek. Érdekes egy kütyü ez a Sony... :)

(#5731) Fire/SOUL/CD válasza tootie (#5724) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát az INNEN letölthető driverek ne lennének jók?
Windows Update-en sem jön semmihez driver? (nem kötelező frissítések közt lesz, ha lesz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5732) Fire/SOUL/CD válasza tootie (#5724) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja és még valami. Ezt a kütyüt W7 x64-el előtelepítve szállítják. Ugye nem x86 W7-et telepítettél, mert akkor egyből értelmet nyer, hogy miért nem tudod felpakolni az x64-es drivereket... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5733) tootie válasza Fire/SOUL/CD (#5732) üzenetére


tootie
csendes tag

természetesen x64-es verziókkal dolgozok én is!
némi előrelépést azért bejelenthetek!
home premium verzióra felpakoltam megadott sorrendben a cuccokat és most egész barátságos képet mutat....
egy-két progit hiányolok csupán: pl. a webcam-hoz tartozó szoftver, meg az assist, s1 és vaio gombok is működnek, csak épp egyik sem azt csinálja amire kitalálták, de legalább valamire használni tudom őket! :D
egyetlen észrevételem, hogy mintha lelassult volna a vinyóm...
olyan érzésem van, mintha sokkal lasssabban települnének a dolgok... :S
a driverek szépen felmentek, frissültek is, remélem helyen lesznek a dolgok!
köszi mindenkinek az eddigi segítséget, de ha valakinek van még ÉPÍTŐ hozzászólása, azt szívesen veszem!
:D

...szorgos népönk győzni fog!

(#5734) tootie válasza tootie (#5733) üzenetére


tootie
csendes tag

jelentem feltettem újra az Ultimate verziót és hibátlanul működik minden!!!! jobb mint új korában! :D
kaptam egy az itteniektől eltérő telepítési sorrendet (thx Pryce) és azzal minden tökéletes!
ha valakit érdekel, szivesen közzé teszem!
-tootie-

...szorgos népönk győzni fog!

(#5735) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Netbookomat szeretném lecserélni (3 éves MSI WIND U100) és megtetszett a vaio 11,6"-es E-350-es 4GB memmel szerelt verziója, árban még bőven alatta a hasonló asusnak.
Mondanátok valami a sony garanciájáról! (mennyi idő, mi a garis javítás menete, mennyire korrektek?) Ugyan nem volt semmi gondom a winddel, de ahogy nézegetem a tapasztalatokat, vannak gyártók akik szeretik szarban hagyni a vásárlót, ha már kifizette a masinát. Sony ezen a téren "felhasználóbarát"?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5736) thesound válasza Gabor970 (#5735) üzenetére


thesound
őstag

Nekem jó tapasztalatom van/volt velük, vinyó probléma volt, a support futattatott egy vinyó tesztet és a supoprt-os fazon már mondta is, hogy hát elvinnék a gépet.
Support küldte a dobozt, ups vitte a gépet, kaptam smst, neten tudtam követni a ups oldalán a csomagot, németországban szervizelték valahol, kész volt, ups hozta vissza a gépet, azóta minden ok (kopp-kopp). Az egész 1,5 hét volt, de éppen valami ünnep volt, szóval oda-vissza szállítással és szervizel együtt sztem melgett volna 1 hét alatt is. (én 2 év garral vettem, ha jól emlékszem kiterjesztésre nem lett volna lehetőség).

Egyik ismerősömnek már kevésbé jó tapasztalata volt velük, konkrétan nem tudtak segíteni a problémáján a supporton (gépet vitték volna, de addig nem akarta, míg nem derül ki a hiba vélhető oka, meg nem szerette volna azt, hogy elviszik majd visszaküldik, hogy semmi baja...a telefonbeszélgetések alapján a support sem tudta mi a helyzet) és sajnos futatták vele a köröket, teszteket (nyilván ez a hivatalos eljárás), de egyik teszt eredményére sem mondtak igazán semmit. (hónapokig ment a "huza-vona")

Tehát a személyes ismerettségi körömben 1:1 az állás :DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5737) ro_bert17 válasza thesound (#5736) üzenetére


ro_bert17
őstag

(#5738) Gabor970


Gabor970
addikt

köszönöm a visszajelzéseket! Ha valakinek esetleg van E350-es AMD procival szerelt Vaio-ja, megosztaná a tapasztalatait! Köszönöm! Ha csak annyit ír, hogy korábban már leírta, akkor rákeresek a neve alapján.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5739) ro_bert17 válasza Gabor970 (#5738) üzenetére


ro_bert17
őstag

Erre rákerestél pl.?

(#5740) Gabor970 válasza ro_bert17 (#5739) üzenetére


Gabor970
addikt

köszönöm a linket! Még nem láttam ezt.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5741) SentryGun válasza tootie (#5734) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"...kaptam egy az itteniektől eltérő telepítési sorrendet"
Szerintem nyugodtan rakd be ide a közösbe, mert lehet van, akinek szintén segít.

(#5742) deakgyuri


deakgyuri
tag

Udv!

VPC-EH1S1E/B

A gyari konfigtol elter, megpedig BluRay van a gepben.

Windows 7 Ultimate 32 Bit telepitese es driverezese 64bites driverekkel

A windows telepitese
------------------------------
1. Windows lemez beilleszt es ujraindit.
2. Egyenei telepitesi mod.
3. A 13.5 GB-os rejtett particio kivetelevel, minden torlese.
4. Itt en 1 particiot hagytam a Windowsnak (ki, hogy szereti)
5. Telepites

Az illesztoprogramok es szoftverek
---------------------------------------------------
A kovetkezok kivetelevel mindent tolts le innen

- Atheros Bluetooth Adapter
- Atheros Wireless Network Adapter
- Ethernet Driver
- SFEP Driver
- Nvidia

--------------------------------------------------
01. Sony Shared Library
- Ujrainditas
02. Sony Notebook Utilities
- Ujrainditas
- Kiabalas, hogy nem eredeti az akksi - Ctrl+Alt+Del - Folyamatok - ISBMgr.exe > Leallitas
03. SFEP Driver
- Eszkozkezelo > Ismeretlen Eszkoz - Jobbklikk > Illesztoprogram > "a letoltott SFEP"
- > SFEP Driver (Sony)_8.0G_8.0.0.1\SFEP,inf
- Ujrainditas
- Kiabalas, hogy nem eredeti az akksi - Ctrl+Alt+Del - Folyamatok - ISBMgr.exe > Leallitas
04. Touchpad Driver
05. Audio Driver
06. Intel Wireless Display Driver
07. Chipset Driver
08. ME Driver
09. SATA Driver
10. Intel Graphics Driver
11. A letoltott Nvidia driver
12. Ethernet Driver
13. Realtek PCIE CardReader
14. VAIO Smart Network
15. VAIO Care
16. VAIO Location Utility
17. Atheros Wireless Network Adapter
18. Atheros Bluetooth install
- Semmi sem tortenik...
- Eszkozkezelo > Bluetooth > Altalanos BlueTooth > Jobbklikk > Driver frissites
- > Magam Valasztom > C:\Program Files\Bluetooth Suite\Drivers\athdfu.inf > BlueTooth Module 2.1
- Ne erdekeljen, hogy kiabal a Windows, csak telepits

Egy ujrainditas es ha szerencses vagy, akkor minden mukodik.

Jelenleg az FN funkciok mindegyike mukodik.

Kb egy oraja hasznalom akksirol, de meg 77% azaz 3h37min van meg hatra.

Remelem hasznos lesz valakinek.

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5743) NGA válasza deakgyuri (#5742) üzenetére


NGA
addikt

VGN-CR11 hasonló installja:

Windows 7 install

1. Vista driverek letöltése, majd feltelepitése (képernyő, webkamera, hangkártya stb.
[Innen letölthető]
2. Vaio event service feltelepitése
3. reboot
4. Sony DLL Utils feltelepitése
5. reboot
6. Sony shared Library telepítése

Ezek után már mennek az FN gombos részek is, mint a fényerő, hangerő stb.

InstantOn:

A következő fileok/könyvtár kellenek hozzá
Könyvtár: C:/InstantON
Gyökérbe a két file:
initrd.pam
kernel.pam

Reboot, és utánna már megy. Figyelem, csak a C-ről tud képet, zenét játszani.

[ Szerkesztve ]

(#5744) geri0810


geri0810
csendes tag

Hello!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Kb 4 hónapja vettem egy VAIO VPCEB4Z1E típusú laptopot és sajnos 1 hónap biztonsági mentés halogatás után bekaptam egy kiírthatatlan vírust, amin csak a format segített...
A rajta lévő Windows-t tettem fel, regisztráltam, meg minden...azzal nincs is gond! A driverek is tökéletesen működnek. Csupán a funkció gombok, és a többi VAIO gomb nem működik!
Tudna nekem valaki adni valami kiindulási pontot, hogy hol hogyan?

Köszönöm szépen!

U.i.: Fentebb olvastam a garanciás dolgokat...sajnos nekem is igénybe kell vennem, mivel 1 hónap után előjött egy hiba, valami féle zúgás ha akksiról üzemel a lapos...és egyre hangosabb...
Töltővel tökéletesen működik, de nélküle zúg!
Ja és azt én is tapasztalom, hogy mióta újra lett téve a Win 7, azóta, mint ha a HDD kicsit lassabb lenne...érdekes, pedig minden driver fent van és elvileg tökéletesen működik!

Üdv.:

Geri

Geri

(#5745) Pint


Pint
csendes tag

Sziasztok,

Látom nagyon benne vagytok a Clean Install témában, akkor kérnék egy segítséget én is:

VPCZ11Z9E - ( Z sorozat ) - hoz is tudnátok nekem egy driver install sorrendet írni WIN7 X64 - es install esetére?

Nagyon megköszönném.

Reality is a state of mind

(#5746) h-yle


h-yle
addikt

Sziasztok!

Van egy cirka 3 éves VGN-NR180E notim amiben szeretnék procit cserélni.

Alapból egy 667MHz FSB-s T5250 van egy GM965-ös lapban. Ezt szeretném egy T8100-ra cserélni. Service manual alapján a proci kivehető, cserélhető.

A kérdés csak az lenne, hogy a BIOS vajon támogatja-e a procit?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5747) benczeb válasza deakgyuri (#5742) üzenetére


benczeb
aktív tag

Elkepzelhetonek tartod, h a notim azert bir csak 40 percet akksirol ujabban, mert az emlitett Sony Notebook Utilitiest nem tettem fel? Gondolkodom is, h visszamegyek Win7rol a gyari Vistara, igazabol semmi bajom nem volt vele.

(#5748) h-yle válasza h-yle (#5746) üzenetére


h-yle
addikt

Berendeltem e-bay-ről egy T5750-et. Az van a VGN-NR498-ban ami gyakorlatilag ugyan az mint a 180 csak jobb specikkel, szóval mennie kéne a dolognak... Majd visszajelzek sikerrel járt-e az akció.

Üdv.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5749) NGA válasza h-yle (#5748) üzenetére


NGA
addikt

Megéri ebay-ről megrendelni?
Én a T5800-ast vettem itthon postával 6e Ft-ért.

(#5750) deakgyuri válasza benczeb (#5747) üzenetére


deakgyuri
tag

Lehetséges, de szerintem inkább az akksi járja már a végét.Ha a gyári rendszer még Vista, akkor a gép 2-3 éves korban van, lehet akár akkugond is.

Javaslom, hogy csekkold a futó alkalmazásokat a háttérben.Csúnya meglepetéseket tudnak okozni.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.