Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) Flam válasza r3dsnake (#5300) üzenetére


Flam
aktív tag

Te meg olvasd el amit én írtam.
De ha akarod kiemelem szép nagy betűkkel, hogy felfogd :)
Teljesen mindegy, hogy vaio vagy acer, vagy toshiba vagy akármi... SZAR az összes, egyik sem olyan mint X évvel ezelőtt.
Fogod? Vagy írjam le másképp??

(#5302) r3dsnake válasza Flam (#5301) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az egy dolog. De nem gondoltam volna, hogy valaha Acer-t fogok venni Sony helyett... Mégis így lesz

(#5303) Flam válasza r3dsnake (#5302) üzenetére


Flam
aktív tag

Ok, sok sikert hozzá. Csak hogy tudd az acer az amúgy is szarból csinált még szarabbat. Míg a Vaio a Jóból csinált szart. ;)
Használd egészséggel, viszlát.

(#5304) r3dsnake válasza Flam (#5303) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az eredmény ugyanaz ;) szar-szar. De az Acer nem kér el irreálisan sokat a szarért, hanem kifejezetten olcsó, valamint 3 év garival meg sok gond nem lehet. [link] 3 év után meg kb csak a Thinkpad-ek bírják rendesen.

(#5305) Flam válasza r3dsnake (#5304) üzenetére


Flam
aktív tag

Szövegértés egyes, ülj le.
Jóból szart nem egyenlő a szarból még szarabbat jelzővel.
Javaslom az Acer-es topikot, ott győzködjétek egymást. Kinek a pap kinek a papné. Te Acer mellett döntöttél, hajrá, vedd meg. (Gondolom úgyis erre vársz, hogy megmondjuk mit csinálj, most már nyugodtan megveheted).

(#5306) Digital


Digital
addikt

Nekem bejött a VAIO, azt kaptam amit vártam. Elégedett vagyok a géppel, ezt meg is írtam az edigital.hu-n is!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5307) Tucz válasza Tucz (#5282) üzenetére


Tucz
csendes tag

Sziasztok!
Senki?

"Mindenki fölött dolgozik egy méghüjéb"

(#5308) fotel


fotel
aktív tag

Minden gyártónak van low-end és high-end terméke. Nyílván van különbség köztük minőségben. Az pedig szintén tény, hogy a vaio-k általában drágábbak a hasonló gépekhez képest. Emiatt van az, hogy egy 300e-es vaio-nál már márkából jobban kapsz valószínűleg. Teljesítményben mindenképp. Low-endben pedig minőségben is.

(#5309) deakgyuri


deakgyuri
tag

Akinek fent van a Vaio Care 6,4 és problémákat okoz.

1, Start > Vezérlőpult > Programok és szolgáltatások > Uninstall

2, http://support.vaio.sony.eu > Modell kiválasztása > Letöltések > Eredetileg telepítve > Vaio Care letöltés > Telepítés > Majd a VAIO Update felrakja a 6,3-as Care-t

Ezután már csak várni kell a javított frissítésre.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5310) Flam válasza deakgyuri (#5309) üzenetére


Flam
aktív tag

Vajon a javításba benne lesz már a fan diag? :D

(#5311) thesound válasza deakgyuri (#5309) üzenetére


thesound
őstag

kösz az infot

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5312) deakgyuri


deakgyuri
tag

(#5310) Flam
Idézet a help fájlból: "A rendszer konfigurációjától függően elképzelhető hogy nem mindegyik teszt érhető el vagy látható"

Sajnos azt kell mondjam, hogy nem, ahol eddig sem volt. Igaz olyan géppel nem találkoztam ahol benne lett volna :DDD

(#5311) thesound
No prob.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5313) Flam válasza deakgyuri (#5312) üzenetére


Flam
aktív tag

Jaja, olvastam múltkor amikor beírtátok :D
Igen ezzel be védte magát a Sony, viszont akkor is kíváncsi lennék, ha írok a supportnak, hogy nekem ez a funkció nem megy és válaszolnak ezzel a "kifogással", majd rákérdezek melyik típus az amit támogat, tudnak-e válaszolni?! :D

(#5314) Flam


Flam
aktív tag

Fukarba akciózzák a VPC-F13Z -t 424.900 HUF ha valakit érdekel.

(#5315) deakgyuri válasza Flam (#5313) üzenetére


deakgyuri
tag

Miért akarod bántani a fiúkat? :DDD

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5316) Flam válasza deakgyuri (#5315) üzenetére


Flam
aktív tag

Mert nem takarították ki a gépem a szervizbe és még mindig hangos! :D

(#5317) deakgyuri válasza Flam (#5316) üzenetére


deakgyuri
tag

Akkor rugdosd meg a szervizeseket! :P

Vagy használj füldugót :DDD

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5318) Flam válasza deakgyuri (#5317) üzenetére


Flam
aktív tag

Hát esti film nézéshez lassan kelleni fog :D
És az a baj, hogy nem annak van hangja ahogy fújja ki a levegőt, hanem ahogy a venti pörög :(

szerk.: Szervizeseket nem tudom, nem ők veszik fel a telefont :P :D

[ Szerkesztve ]

(#5319) thesound


thesound
őstag

Hoppáré! Flam, a WD elismerte, hogy f*s a parkoltatás, bezzeg amikor írtam nekik elküldtek a fenébe...
http://prohardver.hu/hir/western_digital_caviar_green_hdd_hiba.html

A wd supportnak sün a fenekébe, a Sonynak pirospont a cseréért

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5321) CyberPunk666 válasza thesound (#5319) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az enyémben is WD van, de nincs benne a listában. :D Szal mégcsak nem is minden wd-s vaio problémás, mert nekem wd5000bevt típust raktak bele, ezzel a hdd sentinel szerint nincs gond, és a listán sincs rajta.

9 hónap alatt 300k parkolás napi 8 óra körüli üzemidővel...

(#5322) thesound válasza CyberPunk666 (#5321) üzenetére


thesound
őstag

Az enéymben is az volt... a hozzászólásokból kiderül, hogy nemcsak azok a szériák voltak érintettek...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5323) earny


earny
tag

Űdv
Sikerült nagy baromságot csinálnom! Feldöntöttem egy söröspoharat amiben volt még egy kis anyag és persze pont a laposra borult...
Max fél deci került a gép bal oldalán az Fn, win, Alt gombokra és a tapipad bal felére.
Kb 4 másodperc múlva beszellemképesedett a kijelző és szinte azonnal ki is kapocsolt a gép. Hiába töröltem le gyorsan. Ezek szerint pár csepp is elég volt neki.
Kivettem gyorsan az akksit is. Az előbb visszaraktam és megpróbáltam bekapcsolni, bízva abbam, hogy az elmúlt kb. 15 óra elég volt a száradáshoz, de semmi! Meg sem mukkan, egyik led sem világít, tápról sem, akksiról sem... :(((
A hozzáértőket kérdem mik a lehetőségek? Vigyem valami maszek szerviízbe, vagy inkább sony szervíz? Még bőven garis (volt), tavaly őszi vásárlás.
Én hiába szedem szét, tuti valami olyan szállt el benne amit nem tudok sk cserélni.
Gondolom alaplapcserés lesz. Az kb mennyi HUF?
Hihetetlen, higy pár csepp löttytől behalt az egész! Bezzeg a szifon 3gsemet beleejtettem egy vödör vízbe és semmi baja sem lett!!
Előre is köszi a segítséget

(#5324) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Van 1 kis gondom az VIAOmmal, nem megy fel ráa gyárilag feltelepített Win7 X64, kékhalál, külső másik DVDről is kékhalálozik, szerintem régi a BIOS rajta, nincs vmi bios lista valahol? Vagy egyáltalán hol lehetne, na meg hogyan frissíteni, mert ugyebár wines frissítője van a drágámnak... Ja és róla van szó, R0230Y8 BIOS van rajta a honlapon az R0300Y8 letölthető...

(#5325) thesound válasza deakgyuri (#5309) üzenetére


thesound
őstag

én a régi Care-t nem találom... és okosan unistalláltam és utána néztem meg :C :S

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5326) deakgyuri válasza earny (#5323) üzenetére


deakgyuri
tag

Sajnos nem lesz olcsó...

Szerintem keresd fel őket e-mailben a sorozatszámmal, típussal és hiba jellegével.Elvileg visszatolnak egy tól-ig ajánlatot.Ők hivatalos VAIO Garancián túli márkaszervíz.

Kihangsúlyoznám, hogy az egyetlenek Magyarországon!!!

Tehát, ha ők szerelik, akkor számlát tedd el és a garanciaidőd nem változik...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5327) deakgyuri válasza GIJoe (#5324) üzenetére


deakgyuri
tag

A BIOS az csak Win alól frissíthető.

Ugye az eredeti (valószínűleg) német nyelvű recovery lemezekkel szeretnéd újratelepíteni?

Szerintem nem BIOS baj lesz...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5328) deakgyuri válasza thesound (#5325) üzenetére


deakgyuri
tag

Start menü > Minden program > Vaio Control Center > Reinstall programs or drivers > Next > Programs > Vaio Care > Next > Reboot

Vagy

Ha nincs meg akkor System Restore > Rendszervisszaállítás
Start > Minden Program > Kellékek > Rendszereszközök > Rendszer-visszaállítás > Itt keress egy dátumot mikor még a 6,3-as volt fent.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#5329) thesound válasza deakgyuri (#5328) üzenetére


thesound
őstag

első nem jött be, nincs ilyen menüpontja a Control Centernek

a másodiknál volt egy ilyen, felajánlotta, hogy a tegnapi VAIO Care-s pontot tegyem vissza... megcsináltam... elvileg sikeres volt (ikonja nincs, de a program files-ban megtaláltam), de ha a Care-t indítanám, akkor mindenféle csodás hibaüzenet jelenik meg.... nincs az az isten, hogy teljes rendszervisszaállítást csináljak ezért... inkább megleszek care nélkül

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5330) thesound válasza thesound (#5329) üzenetére


thesound
őstag

na sikerült addig nyomkodni, míg visszakaptam egy 5.0.3.11130-as verziót (frissíteni nem tudom pl. 6.3-ra...)

a recovery centerben találtam meg a reinstall programs and drivers-t.... megnyomtam... a Care-t visszaállította, de ugyanúgy hibás volt... a win7-es rendszer visszaállítást visszavontam... majd újból egy reinstall programs and drivers/Care-t nyomtam és ekkor jött vissza az ötös verzió...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5331) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!

EB3M1E notit néztem ki a sok ram meg az 5650 miatt. Mostanáig EB1E1E-m volt. Szerintetek jobb a teljesítményt leszámítva. Változott valamit javára vagy kárára az EB1 es széria óta. Én azért szeretem a Sony-t mert iszonyat csendes...szinte nem is hallani és nagyon hűvös jószág. Ez a tulajdonsága megmaradhatott az EB3-masokban is? Talán ez nekem a legfontosabb tényező. Esetleg max 200 ig van bármi ötletetek amibe 5650 szintű vga van 1gb rammal (Photoshop meg 1-2 tervező progi miatt) de amikor csak netezek csendben nyomul?! Ebben is ezek a "hibás" WD vinyók lehetnek? Mert az EB1-embe toshiba hdd volt és azzal nem volt gond. Nagyon megköszönném ha valaki segítene dönteni.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5332) GIJoe válasza deakgyuri (#5327) üzenetére


GIJoe
addikt

A furi az hogy 32 bites win7et dobtam rá, és tökéletesen fut minden...
lefuttattam rajta kb 9 hardver tesztet, és hibátlan(hiren boot CD ram, vga, hdd, alaplap), mégis csak a BIOSra tippelek mert régi R0230Y8 a letölthető pedig R0300Y8.
Megpróbáltam a stabil Win7 32n frissíteni win alól, de azt írta hogy update failed...
Mivel fut 32őn nem foglalkoztam vele tovább átadtam a gazdájának, kontaktoljon ő a sony supporttal, ha akar vmit...

(#5333) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

(#5334) Flam válasza Solar_Wind (#5333) üzenetére


Flam
aktív tag

Ma kaptál te is e-mailt a sony-tól mi?!:D

(#5335) Solar_Wind válasza Flam (#5334) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

:DD

(#5336) marilllyo


marilllyo
veterán

Szerintetek mennyivel lenne hangosabb a venti pörgése az EB1E1E (i3,5470) nél az EB3M1E(i3,5650) alapjáraton?! Szal netezés meg msn közben.
LÉCCI LÉCCI LÉCCI válaszoljon valaki:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5337) CyberPunk666 válasza marilllyo (#5336) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem egy eb2z1e van (i5, 5650), ha csak netezek, akkor be sem kapcsol a ventilátor. (egy két nagyon flash, nagyon elcseszett oldalt leszámítva)... De ez meg nem a gép hibája.

(#5338) marilllyo válasza CyberPunk666 (#5337) üzenetére


marilllyo
veterán

Végre köszönöm ezt akartam hallani! Akkor asszem megrendelem és maradok továbbra is hű a sonyhoz:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5339) Flam válasza CyberPunk666 (#5337) üzenetére


Flam
aktív tag

Ne mondd már, hogy be sem kapcsol, mert non-stop megy :)

(#5340) Flam válasza Flam (#5339) üzenetére


Flam
aktív tag

Számomra még mindig rejtélyes miért nem megy 2700 alá (csak nagyon ritkán vagy közvetlenül tisztítás után) a ventilátor.

(#5341) thesound válasza Flam (#5340) üzenetére


thesound
őstag

ja nálam is ugyanilyen

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5342) Flam válasza thesound (#5341) üzenetére


Flam
aktív tag

1080p film (tron legacy sadu riliz, MPCHC) alatt 3400-3700-ra megy fel...
Nekem amúgy ez a 2700 hangosnak tűnik, de lehet csak én vagyok zajfóbiás... :)

(#5343) marilllyo válasza Flam (#5342) üzenetére


marilllyo
veterán

Neked milyen vaio-d van?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5344) CyberPunk666 válasza Flam (#5339) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem lehet hallani csak ha direkt figyelek, amúgy nekem 40 fok fölé nem megy netezés közben. Nem tudom neked, miért 47. Lehet azért is ilyen nekem, mert a hátulja meg van emelve és így az alján nem az asztalnak adja és kapja vissza a hőt...

(#5345) Flam


Flam
aktív tag

@CyberPunk666

Nekem is meg van emelve csak éppen az eleje. Szinte csak a hátsó "bügykökön" támaszkodik.... Úgyhogy ez a különbség szerintem nem mérvadó :)
Azért majd megpróbálom, hogy mi van ha a hátulját emelem meg, adja isten, hogy legyen különbség. :)

@marilllyo
Sony Vaio EB2Z1E/BQ

[ Szerkesztve ]

(#5346) God_ot válasza Tucz (#5282) üzenetére


God_ot
tag

Sorry hogy csak most, de nyaraltam :P

A gépen ennyi van jelölve: intel inside i3,i5 vagy i7:-)

Ha engedik beindítani: Start menü/Vaio Control center/ system information

ott lecsekkolod a pontos modellt.

pl. F21Z1E : Intel® Core™ i7-2630QM

majd intel honlap spec.

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=52219

Launch Date : Q1'11 (azaz első negyedév 2011) - ergó 2.generációs proci

F13 mutatós gép, szerintem LCD " és a felszereltség is el van találva (talán RAMot még elbírna), de mindent összevetve kategóriájában ott van a szeren

God_ot

(#5347) God_ot válasza #63478080 (#5292) üzenetére


God_ot
tag

ennyiért már inkább S széria 13.3" és mutatós, hordozható, stb.

God_ot

(#5348) God_ot válasza r3dsnake (#5300) üzenetére


God_ot
tag

Hi,

"Ennek a vaio-nak már köze sincs a névhez."

konkrétan melyikre gondolsz? mert ha a 400€-ós E szériára akkor igazad is van, de ha figyelmesen végigolvasod Z szériával nem panaszkodott itt még senki...

God_ot

(#5349) thesound válasza God_ot (#5348) üzenetére


thesound
őstag

mert "senki" nem bírja megvenni :DDD

(E szériás új gép 400 EUR? hol?)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#5350) God_ot válasza thesound (#5349) üzenetére


God_ot
tag

megveszik azt azért, de tényleg kevesebb gond van vele

sony style, régebbi EB 450€ körül van

de ez az üzi főleg az acer-es uriembernek szólt :P

[ Szerkesztve ]

God_ot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.