Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#851) kavicssli válasza Fecdzo (#850) üzenetére


kavicssli
addikt

Durva! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#852) fauv


fauv
őstag

Srácok segítsetek !!!

Megvettem még egy 6800 GS karit, beraktam a gép fel is ismeri,. de nem használja együtt őket .

Miért, mit kell tennem, hogy müködjenek ????

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#853) kavicssli válasza fauv (#852) üzenetére


kavicssli
addikt

Ha tudsz e-mailt kuldeni a lajos.koves@ni.com cimre segithetek mert most dolgozok!Milyen lapban van!Driverben engedélyezve?stb... :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#854) Fecdzo válasza fauv (#852) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Alaplapban be van kapcsolva az SLI mód?Kártyákat összekötötted a hídnyákkal?Megfelelő driver fenn van?

fulekitrading.wordpress.com

(#855) Speed válasza Fecdzo (#850) üzenetére


Speed
őstag

szép,szép :R :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#856) Achill3uS válasza Fecdzo (#850) üzenetére


Achill3uS
veterán

szép eredmények, csak aztnem értem miért vagy az első 2 helyen, mikor csak procicsere volt? ilyenkor nem csak adatfrissítés szokott lenni?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#857) Rover623 válasza Achill3uS (#856) üzenetére


Rover623
félisten

Nem...
Fődarab (proci, vga) cseréje esetén új versenyzőként szerepel...
Közvetlen haszna is van a dolognak: láthatjátok hogy milyen hatással van egy-egy benchmarkra az egyes alkatrészek cseréje...;)

primus inter pares

(#858) kovsol válasza fauv (#852) üzenetére


kovsol
titán

tök egyforma a két kari ?

May the Force be with you!

(#859) csizs


csizs
aktív tag

SLI volt és eltünt most újra elöjött és el fog tünni. Most én miért pocsékoljak két kártyára, amikor egyben is meg lehet venni ezt a teljesítményt.mire kettő kellene jön az újabb effekt és újabb kártya persze sokkal olcsobban.Régen is hiába vettél ti4200st, ha most tudnád kihasználni, de most meg már dx9 van. :) úgyhogy csak vásárolgassatok, de szerintem értelmesebb 100E Ft egy jó nyaralásra költeni és nem depressziós hajlamokat kiváltó játékokra.Na nem mondom énis máiákus gépfüggő vok, de azért nem kell milliókat elpazarolni ezekre a ketyerékre.

1x éve a prohardveren!

(#860) Rover623 válasza kovsol (#858) üzenetére


Rover623
félisten

Lényeges különbség nem lehet köztük...GPU, pipék, RAM mérete stimmel...;]
A többi (gyártó, BIOS, órajelek) meg a 8-as sorozatú ForceWare megjelenése óta nem probléma...;)

primus inter pares

(#861) Rover623 válasza csizs (#859) üzenetére


Rover623
félisten

Köszönjük az építő jellegű hsz.-t...:R

De:

1. engedd meg embertársaidnak hogy arra költsék a pénzüket, amire szeretnék...mi sem szólunk bele hogy hova érdemes elmenni nyaralni 100E Ft.-ért...lehet hogy én sokkal jobban érezném magam egy másik helyen és csak 50E Ft.-lenne...;)
2. az SLI nem csak a teljesítményről szól...szakmai kihívás, technikai érdekesség...ha mindenki úgy gondolkodna mint te, nem jutna előrébb a világ...;]

primus inter pares

(#862) kavicssli válasza Rover623 (#861) üzenetére


kavicssli
addikt

Teljesen igaza van Rovernek.ez egy kihívás!Ha most veszel 100 rugóért egy karit 1év múlva lehet hogy sehol se lesz!Ez a technika fejlődése... :C :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#863) Fecdzo válasza Rover623 (#857) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezzel csak egyetérteni tudok!Nagyszerűen látszik mennyire sokat számít a proci!

fulekitrading.wordpress.com

(#864) Fecdzo válasza csizs (#859) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Sztem nem fog eltűnni az SLI! Nagyon nem összehasonlítható az akkori SLI a mostanival.Mikor előrukkolt az nvidia ezzel ugyanezt mondták nagyon sokan! Most viszont elég ha csak körülnézel.Nem is beszélve arról h világszerte nagyon nagy mértékben növekedett az SLI plattformok száma!
Nézd meg azt is h a CPU gyártók is áttérnek a több magos processzorokra hisz így tudnak már csak jelentős teljesítményt növelni. Ez a helyzet pedig a GPU-knál is fennáll.

fulekitrading.wordpress.com

(#865) kovsol válasza Rover623 (#860) üzenetére


kovsol
titán

jah ezt nem tudtam bocsi :R

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#866) Achill3uS válasza kavicssli (#862) üzenetére


Achill3uS
veterán

''100 rugóért egy karit 1év múlva lehet hogy sehol se lesz!Ez a technika fejlődése...''
ezt nem tartom annyira vicces helyzetnek :O :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#867) kavicssli válasza Achill3uS (#866) üzenetére


kavicssli
addikt

Nem úgy írtam ez baj de hát ez van!Beruházól valamire és egy év múlva a felét bukod! :(

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#868) Speed válasza Fecdzo (#863) üzenetére


Speed
őstag

Sok X2-es CPU felül a listában :D :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#869) kavicssli


kavicssli
addikt

Tuningoltam!!! :C :DD ;]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#870) kavicssli


kavicssli
addikt

[link] :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#871) Rover623 válasza kavicssli (#870) üzenetére


Rover623
félisten

Látom a tuningolásnak már majdnem minden csínját-bínját ismered...itt az ideje hogy kicsit ismerkedj a PH! fórum és a webhasználat alapjaival...;)
[link]

primus inter pares

(#872) kavicssli válasza Rover623 (#871) üzenetére


kavicssli
addikt

Köszike! :B

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#873) Fecdzo válasza Rover623 (#871) üzenetére


Fecdzo
senior tag

most találtam meg az egy korábbi eredményt. Ha lennél oly kedves és módosítanál.
3500+ al alapon 2005-ben 9992 pötty

ja és a 11610 pnt úgy jött h a karik is húzva voltak úgyhogy a 11528 (asszem ez volt alaphoz írva) az menjen a húzva oszlopba!!Driver még mindíg 82,12 (4800+nál is!!)

Köszönöm!:D :B



[Szerkesztve]

fulekitrading.wordpress.com

(#874) ZaJanga


ZaJanga
tag

Üdv!

Elnézést mindenkitől ha már volt kérdezve de látom nagyon sikeres a topik és hsz van bőven! :R :C

Pls. segítsetek abban hogy szeretném SLI ben tesztelni a rendszerem.
DFI NF4 ultra@SLI 2x7800GT vel.
SLI lapka sajnos nincs de működik az SLI e nélkül is mint tudjuk az új meghajtóknak hála :R

Pls. segítsetek abban hogy milyen beállításokat alkalmazzak pl. egy 3DM teszthez?!Gondolok itt a magasabb pontszám elérésére.Kíváncsi vagyok SLI lapka nélkül mit teljesít!
Tehát ha tudtok segítsetek mit érdemes mire beállítani
ngo 83.62 -es drivert használok

THX és Mea Culpa :R :U

Ámítástechnika

(#875) kavicssli válasza ZaJanga (#874) üzenetére


kavicssli
addikt

Szerintem látogass el a www.bobbacsi uw.hu címre és ott találsz beállításokat a 3DMarkhoz! Amugy Rivatunner! :C :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#876) Freeman42


Freeman42
tag

Szevasztok én eddíg Ati rajongó voltam de megláttam az sli-t és mostmár inkább nvidia .
Ja és lenne 2 kérdésem: -Mennyibe kerül a ASUS N6800 GT??(kép róla:http://hu.asus.com/products4.aspx?l1=2&l2=6&l3=138&model=406&modelmenu=1)
-És ez mennyibe kerül ASUS P5ND2-SLI alaplap
(kép róla:http://hu.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=11&l3=0&model=558&modelmenu=1)
-ÉS eggy ráadás : Szerintetek jobblessz a crossfire mint az sli???

(#877) kavicssli válasza Freeman42 (#876) üzenetére


kavicssli
addikt

Én meg csak azt kérdezem hogy az ATI jobb most mint az NVidia?! :DD :C Amúgy szerintem az NVidia jobb lesz mindentéren!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#878) Freeman42


Freeman42
tag

Hát most a Radeon x1900 xtx a leggyorsabb kari de nemsokára jön az Nvidia és bealázza megint !!! de mongyuk 7800 gt sli simán alázza !!!!!

(#879) kavicssli válasza Freeman42 (#878) üzenetére


kavicssli
addikt

Ja igen de megnézném hogy hány embernek van x1900xtx-e?Szerintem több embernek vagy mondjuk 7800gtx-e.De ár-érték arányban az NVidia verhetetlen!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#880) ZaJanga válasza kavicssli (#875) üzenetére


ZaJanga
tag

THX
:R

Ámítástechnika

(#881) Fecdzo válasza ZaJanga (#874) üzenetére


Fecdzo
senior tag

SLI lapka?? :F Az összekötő hídnyákra gondolsz???

Óóóó!! ezt benéztem...:D szóval modra gondolsz.. Az alaplapod nem SLI hanem Ultra. Erre kíváncsi vagyok én is....:)

[Szerkesztve]

fulekitrading.wordpress.com

(#882) ZaJanga válasza Fecdzo (#881) üzenetére


ZaJanga
tag

Jaja
Ultra és mod-oltam sli-vé!
Elég szép eredmények születtek :D
[link]

Ámítástechnika

(#883) kavicssli válasza ZaJanga (#882) üzenetére


kavicssli
addikt

Gratula!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#884) ZaJanga


ZaJanga
tag

thx
:R

Ámítástechnika

(#885) kavicssli válasza ZaJanga (#884) üzenetére


kavicssli
addikt

Írhatnál még valamit az SLI-d ről!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#886) Freeman42


Freeman42
tag

pls mongyátok meg, hogy melyik a legjobb 6800 as ASUSba pls :R :R

(#887) Rover623 válasza Freeman42 (#886) üzenetére


Rover623
félisten

V9999U/2DT/256M és Extreme N6800Ultra/2DT



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#888) Freeman42


Freeman42
tag

thx :R :R

(#889) Fecdzo válasza Freeman42 (#886) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Viszont ha 6800 Ultrát akarsz SLI be kötni azt nem ajánlom!! Azért mert tudtommal már nem gyártyák a 6800 szériát és nem esnek tovább az árak ill. nehéz kicserélni ha elromlana. Másrészt azon az áron amin 6800 Ultrát veszel vehetsz 7800 GTX-et is ami köztudottan jobb mint a 6800 Ultra!!

Gondolom ezért írtál az SLI topicba... ;) ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#890) kavicssli válasza Fecdzo (#889) üzenetére


kavicssli
addikt

Az a 6800ultra mit tud ha annyiba kerül mint egy GTX?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#891) Face8814 válasza kavicssli (#890) üzenetére


Face8814
őstag

A következő tulajdonságokkal bír a 6800Ultra:
- az Nvidia valamikori csúcskártyája,
- majdhogynem beszerezhetetlen volt, de az is drágáért, :DDD
- nem gyártyák már,
- ebből adódóan ritka mint a fehér holló,
- R-GO drága. ;]

[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#892) Lizard21


Lizard21
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség!
Asus A8NSLI-Deluxe alaplapom van, eddig egy Asus 6600 GT volt benne, de elérkezett a pillanat, amikor vettem még 1-et, hogy SLI-be működjenek.
3DMark05-el néztem és a következő volt az eredmény:
1 kártyával: 4089 pont
2 kártyával: 6822 Pont

Ez szép és jó, de kipróbáltam az NFSMW-et és a Toca Race Driver 3-at és semmivel nem volt gyorsabb/szebb 2 kártyával, mint 1-el. Fraps99-el mértem a frémeket, de mind a kettőnél ugyan annyi volt :((
A legfrisseb letölthető nvidia drivert használtam, de kipróbáltam régebbit is.
Minden 5letet, tanácsot szívesen fogadok!
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#893) Rover623 válasza Lizard21 (#892) üzenetére


Rover623
félisten

Profil beállítva?
Egyébként:
[link]
[link]

primus inter pares

(#894) Lizard21 válasza Rover623 (#893) üzenetére


Lizard21
csendes tag

Beállítottam, pontosabban kiválasztottam a game-nek megfelelő profilt.
De semmi :O

(#895) kavicssli válasza Lizard21 (#894) üzenetére


kavicssli
addikt

Először is Isten hozott az SLI-ek között! A lényeg ezt nekem is mondták hogy a NFSMW ba valami fix az FPS amúgy meg próálgatni kell a drivereket.2 karival a szűrők bekapcsolása ''láthtató''! nálam legalább is...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#896) kavicssli válasza Lizard21 (#892) üzenetére


kavicssli
addikt

A legújabb driver nem mindíg jelenti azt hogy a legjobb is de gondolom tudod.Éna 83.40 használom és megvagyok vele elégedve SLI téren is!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#897) Lizard21 válasza kavicssli (#896) üzenetére


Lizard21
csendes tag

Köszi az üdvözlést! ;)
Próbáltam mindenféle drivert, de mindegyikkel u.a.
1024x768-ban fullon versenynél az indulásnál 17 fps, aztán felmegy 20-30 közé.
Mit és hol kell kapcsolgatni?

(#898) kavicssli válasza Lizard21 (#897) üzenetére


kavicssli
addikt

Ezt nem tudom de é először csa teszteket futattam, hogy megnézzem hogy mennyi a csúcs a karinak + a gépnek! :C

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#899) Fecdzo válasza Lizard21 (#897) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Kapcsold be a szűrőket meg minden képminőségjavító effektet vagy a játékban vagy a driverben.Úgy már mennie kell, pontosabban láthatod a különbséget. Kapcsold még be a driverben a teljesítmény elosztás megjelenítését is!
82,12 es driverrel minden tuti nekem...

fulekitrading.wordpress.com

(#900) Lizard21 válasza Fecdzo (#899) üzenetére


Lizard21
csendes tag

Milyen szűrők, azok mik? :O láma vagyok, segítsetek.
Drivernél minden profilt, állítást próbáltam, de semmi változás a teljesítményeloszlás megjelenítését is bekapcsoltam, de sehol, semmit nem láttam.
Kéminőség javító efekt a driverben vagy a játékban? Mondj példát, mit keressek.
Mert nagyon bosszant 40 ezer HUF-ért csak a 3d markon látszik ténylegesen a sebesség külömbség.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.