Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#801) Fecdzo válasza trassher (#800) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos. Én erre azt mondom h ha megvan a pénued akkor nézd meg az ár szempontjából h 2db 6600gt vagy egy 6800gt.Mert a teljesítmény hasonló de itt a 6800gt felé billen már a mérleg mert nem lesz driver függő arról meg nem is beszélve h mindegyik 6800 gt bírja az ultra órajelet amivel pedig már le is hagyja a 6600gt sli-t!!

Támogatás szempontjából már semmi gond nincs és jó dolog az sli csak mindíg a legújabb drivert kell felrakni és figyelni kell a táp és adott esetben a proci kiválasztására....alaplap nem téma...

fulekitrading.wordpress.com

(#802) trassher válasza Fecdzo (#801) üzenetére


trassher
addikt

Értem mit mindasz csak azér vennék SLI-s lapot mer ha kell egy kis plusz kakaó akkor fél év múlva használtan veszek egyet féláron. A 6600 GT meg most még kis húzással midenre elég

Redmi Note 7

(#803) Fecdzo válasza trassher (#802) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez így van.Én is a 6600GT-t mondom manapság is a legjobbnak SLI-be és pont erre a szempontra a legjobb ahogy te látod. Csak gondoltam villantom a másik oldalt is....:)
És valóban elég manapság is a 6600GT húzva....hát még kettő!:D

fulekitrading.wordpress.com

(#804) trassher válasza Fecdzo (#803) üzenetére


trassher
addikt

Tényleg nem tudsz valami jó helyet ahol relatíve olcsón lehet cuucokat kapni mer a Mistral meg a Depo elég gyenge helyek.

Redmi Note 7

(#805) KerteszB válasza Fecdzo (#799) üzenetére


KerteszB
tag

Itt van: [link]
De ez NB-re való. Ha VGA-ra keresel nézzél szét az Innovatek, Hunfrost, Zalman, Alphacool cuccok között, mert ha jól tudom mindnek van vékonyabb fajta VGA blokkja, ami elfér az SLI-s rendszerben is.

(#806) kavicssli válasza trassher (#804) üzenetére


kavicssli
addikt

Na itt vagyok én is. Most nézem hogy Hardcore megelőzött. sebaj én is 3000 pötty fölé sikerült nyomni és még csak most rakom ki az ablaka!

Szerintem 2*6800GT..

Én azon gondolkozok hogy eladom a karikat és venni kellene 2*6800GT de még nem tudom hogy mi legyen. Kérdezted a konfigot hogy milyen legyen....

Az a baj hogy nem minden múlik a konfigon. Példának okáért itt van Hardcore aki a prociból jóval többet hoz ki mint én pedig neki 3000+ nekem 3200+.Ennyit is jelent a pár pont. De én teljes mértékkel megvagyok elégedve a mostani konfigommal!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#807) trassher válasza kavicssli (#806) üzenetére


trassher
addikt

Én + azér vásárolnék újat mer maga az alaplapom is szar, és nekem megfelel a 6600GT. Ezzel a lappalnem tudom húzni a procit sehogyse pedig már mindent kipróbáltam.

Redmi Note 7

(#808) trassher válasza kavicssli (#806) üzenetére


trassher
addikt

Ja azt elfelejtettem kérdezni hogy jó -e az ASUS A8N SLI lap mer én abban gondolkodok, és hogy vab e annyi hely a ket PCI-Exp. foglalat között amire felfér ehy VFCU 700?

Redmi Note 7

(#809) kavicssli válasza trassher (#808) üzenetére


kavicssli
addikt

Simán van.Nekem AlCu van rajta és elfér!

Nekem is Asus A8N-SLI van negyon megvagyok elégedve vele csak hát az a fránya chipset hűtő! :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#810) trassher válasza kavicssli (#809) üzenetére


trassher
addikt

Köszi ez fontos volt mert nem tudtam hogy CU vagy silencer

Redmi Note 7

(#811) kavicssli válasza trassher (#810) üzenetére


kavicssli
addikt

Annyit tudok még mondani hogy HL2 1280*1024 Full szaggatásmentes!
Amugy milyen rendszeren töröd a fejed?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#812) trassher válasza kavicssli (#811) üzenetére


trassher
addikt

AMD 3000+ Venice 939
2X512 RAM
ASUS A8N-SLI
Inno3d vagy Club3d 6600GT
Kb ez a konfig lenne húsvét után.

Redmi Note 7

(#813) kavicssli válasza trassher (#812) üzenetére


kavicssli
addikt

Nem rossz.Én a Inno3D mellett szavaznék bár a club3d nem ismerem de nekem is meg hardcore nak is inno ja van ezekben jobban tudnánk segíteni is!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#814) trassher válasza kavicssli (#813) üzenetére


trassher
addikt

:)) :)) Na az fasza lesz mer húsvét után vásárolom a cuccost aztán meg elindul az overclocking mer a mostani alaplapom nem engedi :O
de az ASUS-szal majd megteszem
:)) :))

Redmi Note 7

(#815) Fecdzo válasza kavicssli (#806) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem rossz választás a 2db 6800 GT, de már leálltak a gyártásával és nem megy lejjebb az ára és ha valami gond van velük akkor nehéz kicserélni a karikat....nézd meg inkább h nem e véletlenül tudsz olyan árban 7800 GT-ket szerezni mert annak meg most nagyon esik az ára!!

fulekitrading.wordpress.com

(#816) Fecdzo válasza trassher (#808) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az egy nagyon jó lap!! Az Asus lapokban volt először elég hely két karinak, bár most már az újabb DFI, MSI és tán Abit lapok is odafigyelnek h legyen hely a kártyáknak....az a Soltek lap érdekes lehet....:D

fulekitrading.wordpress.com

(#817) trassher válasza Fecdzo (#816) üzenetére


trassher
addikt

Besz*rnál rajta lehet. Nem indul az alaplapi hózó progi, nem lehet bioszban se cpu-thúzni de akinek olcsón kell 939-es lap annak megéri. 15ér van rá vevő is .

Redmi Note 7

(#818) Fecdzo válasza kavicssli (#813) üzenetére


Fecdzo
senior tag

SEMMI KÜLÖNBSÉG NINCS MANAPSÁG A GYÁRTÓK KÁRTYÁI KÖZT MERT EGY GYÁRTÓSORON KÉSZÜLTEK!!!Csak a bundle más...az határozza meg menyire lehet drága egy kártya, meg az adott cég....ergo tök mindegy milyen gyártótól veszed...

fulekitrading.wordpress.com

(#819) Fecdzo válasza trassher (#817) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Komoly?Milyen alaplapi húzó progiról beszélsz? :F
Az FSB értékét kell növelni, levenni a HT szorzót, fixre állítani a PCI Expr. és PCI foglalatok sebességét és manuálisan megadni a a ddr voltage, cpu voltage szorzók értékét, ramot visszább állítani, k8 natív c&q-t kikapcsolni....így sem megy? nem hiszem el h nincsennek benne ezen lehetőségek....

fulekitrading.wordpress.com

(#820) trassher válasza Fecdzo (#819) üzenetére


trassher
addikt

Ne hidd el de olyan gagyi hogy ha fsb-t növelek a szorzónál ki írja a kapott MHZ-t de hiába nyomod 200-at vesz fsb-nek. LoL mi? Különben AGP-s

Redmi Note 7

(#821) trassher válasza Fecdzo (#819) üzenetére


trassher
addikt

A progi neve RedStorm 2

Redmi Note 7

(#822) Fecdzo válasza trassher (#821) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Pffff....haláli...én tuti frászt kapnék tőle....:D
Nagyon kell az a csere...:D ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#823) trassher válasza Fecdzo (#822) üzenetére


trassher
addikt

:)) :)) :)) :))Hát mint állat de szerencse hogy van rá vevő :)) :)) :)) :))

Redmi Note 7

(#824) Fitta


Fitta
csendes tag

Helló mindenki!
Lehet,hogy nem totyiktéma,de mégis inkább megkérdezem itt is,látom,hogy sok tagnak van már ilyen sli-konfigja,mint az enyém...
Szóval a probléma az,hogy teljesen úgy tűnik,hogy a gép csak 1 kártyát használ a 2-ből....Kipróbáltam már 1 rakat drivert,tweakprogit,de a tesztek ill diag programok alapján is csak 1 kártya van a gépben...Driver szerinti hőmérséklet-kijelzésben megvan mind2,viszont 3dm06-tal vagy bármi mással terhelve a felső kártya 55fok,az alsó 25,ha felcserélem őket akkor is ua. a szitu,és az eredmény is ''csak'' 1-re utal,1700~1800 pötty..... :( Megnéztem a 2 kártyát külön-külön is,mind2 tökéletes)
A prockó&ram húzva van,285-ös FSB-nél betonstabil,(bár nem hiszem,hogy ez gondot okozna)BIOS-ban a PCI szinkron 33,33MHz-en fixálva...
Bármilyen ötletet szívesen fogadnék,mi is lehet a baj,mert már kezd 1 kicsit bosszantani a dolog... :(((
Köszi!

Ja,c'n'q kikapcs,minden kézzel állítva,fixálva,magyarul AUTO nincs sehol hagyva...


[Szerkesztve]

(#825) kavicssli válasza Fitta (#824) üzenetére


kavicssli
addikt

Gondolom a driver ben beállítottad vagyis engedélyezted a 2 karit!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#826) Fitta válasza kavicssli (#825) üzenetére


Fitta
csendes tag

Jaja...Az első ez volt...
Neked hogy állnak a hőmérsékletek?Megvan a 30 fok difi?
:F

(#827) kavicssli válasza Fitta (#826) üzenetére


kavicssli
addikt

Bőven megvolt de csak 1 napot vártam és raktam rá Zalmit! :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#828) Fitta válasza kavicssli (#827) üzenetére


Fitta
csendes tag

:)
mind2-n Zalmi van.......de így is 55/25 :F

(#829) kavicssli válasza Fitta (#828) üzenetére


kavicssli
addikt

Ezt most ne értem lehet mert másnapos vagyok! :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#830) Fecdzo válasza Fitta (#824) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos. A következőképpen tudod ellenőrizni h megy e mind a két kártya: egyik egyszerű módszer h a driverben bekapcsolod az sli beállításnál a ''terheléselosztás mutatás'' pipát (asszem így hívják). Ekkor ha megy valami alkalmazás akkor láthatod a képernyő bal oldalán a zöld sávot ami mutatja (értelemszerűen) a terheés elosztását. Az egyik kártya mindíg hűvösebb!
Ha megint ezzel a 2006 -os problem jön elő akkor tessék feltenni a 82,12-es vagy a 81,89-es drivert.
Bár előbb akkor nézd meg 2005-ös markban a fent leírt dolgokkal és ha megvan akkor írj....nem lesz ott gond....

fulekitrading.wordpress.com

(#831) Fecdzo válasza Fitta (#824) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ahogy megint elolvastam a hozzászólásod ez driver gond lesz. Milyen drivereket próbáltál eddig?Eltávolítottad előtte a régit?

Be kéne tenni az első hsz-be egy op-nak h a legújabb driverek feltelepítése nagyon fontos mert azok tartalmazzák az optimalizációkat és profilokat. Köztudott h a 2006-os markhoz nincs profil a régebbi driverekben ezért nem működik vagyis viselkedik úgy mintha nem is menne.

Játékban megy mind a 2 kártya? FPS növekedés? Milyen progiknál tesztelted? Mint mondtam először 2005-ös markkal próbáld....mennie kell!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#832) kavicssli


kavicssli
addikt

Hahó!!!!! :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#833) trassher válasza kavicssli (#832) üzenetére


trassher
addikt

ÉéééóóHúsvét után megveszem a konfigom csak nem tomhol lehet 30000-ér Innós 6600GT-t mer a MyCom-on most nincs de remélem hoznak még. :DD :DD

Redmi Note 7

(#834) kavicssli válasza trassher (#833) üzenetére


kavicssli
addikt

Én a Multimédiatowerben itt Debrecenbe vettem februárban bruttó 3200ft-ért. Nézd meg az oldalt töltsd le az árlistát érdemes megnézni mert k*rva sok mindenük van!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#835) trassher válasza kavicssli (#834) üzenetére


trassher
addikt

:C :C :C :C :C :C Thx. :C :C :C :C :C :C

Redmi Note 7

(#836) Fitta válasza Fecdzo (#831) üzenetére


Fitta
csendes tag

THX!
Úgy tűnik műkszik a buli! :C
Forceware83.40-------alapon3dm06:2760dot.....
Még rá kell jönnöm,hogy a 2 kártya,hogy húzható külön,azután mehet a buli... :D
A prockóteszt persze remekül hasít(stabil 0,pedig a prockó 2570-en ''szalad'' 285-ös FSB mellett) :DDD ,majd ha nyerek a lottón akkor beköltözik valaki más a helyére,talán....
Viszont,egyelőre ez is bőven tetszik....
Köszi még1szer...

(#837) Rover623 válasza Fitta (#836) üzenetére


Rover623
félisten

Ha a procid húzva van, akkor az nem ''alapon''...;)

primus inter pares

(#838) kavicssli válasza Fitta (#836) üzenetére


kavicssli
addikt

Gratula! Na végre még egy SLI-s tag! :C :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#839) Fitta válasza Rover623 (#837) üzenetére


Fitta
csendes tag

Sorry!
Igazad van.... :) Csak annyira örültem,hogy végre mocorog a kütyü,hogy a prockóról +feledkeztem....(mármint,hogy a 06-ban igen sokat ''számít'' :U )
Pedig nem vagyok dothunter....csak végre 1 kis sikerélmény... :)


[Szerkesztve]

(#840) Fitta válasza kavicssli (#838) üzenetére


Fitta
csendes tag

Igyekszik az emberfia.... :))

(#841) Fitta válasza Rover623 (#837) üzenetére


Fitta
csendes tag

Van 1 fontos kérdésem,ha valaki tud segítsen plz......
Arra lennék kíváncsi, milyen beállításokkal használjátok a 3dm 06-ot hogy valamiképp referenciatesztként szolgáljon,ill. milyen +teszteket kapcsoltok be,mert nem ártana tudnom,ha össze szeretném hasonlítani az eredményeimet...
THX!


(azért jó lenne bekerülni Rover623-hoz :)) .........valami király dottal)

(#842) Fitta


Fitta
csendes tag

Most lesem bobbácsi lapját.......Ezek szerint futtatjátok,vagy valami mást is teszteltek?
THX :)

(#843) kavicssli válasza Fitta (#842) üzenetére


kavicssli
addikt

Hogy érted azt hogy mást is tesztelünk? :F

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#844) kavicssli


kavicssli
addikt

Én személy szerint beállítom a drivert és futtaom a markot ennyi az egész!Mindjárt kirakom az ablakba egy kicsit a gépet aztán had szóljon neki.. Nincs itthon senki! :C :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#845) Face8814 válasza Fitta (#842) üzenetére


Face8814
őstag

Ezek szerint futtatjátok,vagy valami mást is teszteltek?

Hát én speciel, mivel reggel tesztelgettem, ezért közben meg szoktam reggelizni! ;]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#846) kavicssli


kavicssli
addikt

Majd egy óra múlva vissza nézek megint!Addig is tesztelj te is!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#847) Fitta válasza kavicssli (#846) üzenetére


Fitta
csendes tag

Inkäbb az érdekelne milyen felbontäsban tolod.....Mennyit jelentene a kûlönbség az 1280*1024 és a 1024*768 között......Gondolom 1280-ban hagyjätok a felbontäst....Azért kérdezek ilyeneket,mert tegnap 3560-at csinált 1024-ben,kicsit meglepôdtem.... :D

(#848) Fitta válasza Face8814 (#845) üzenetére


Fitta
csendes tag

Sorry....ezek szerint kimaradt az ''alapon''kif.a tesztelés elôl :D
Majd legközelebb.....
Remélem a reggeli azért ätment a teszten.... :D :D

(#849) kavicssli válasza Fitta (#847) üzenetére


kavicssli
addikt

1280*1024 be.De megnézem majd a poén kedvéért hogy 1024 mit produkák. :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#850) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Íme egy kis érdekesség h mennyire jó az ha a dual magos proci csücsül az SLI mellé: [link]

Jól látható h a 3dmark 2006ra már nem hatott annyira a proci tuningja, de itt is meglehet nézni a hasonlítást: (7800 örök ranglista) [link]

[Szerkesztve]

fulekitrading.wordpress.com

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.