Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#51) sirály12


sirály12
őstag

Most, hogy pár nap múlva sli-s lap tulaj leszek, már sejthetitek melyik oldalra állok. Igaz egyenlőre csak 1 db 6600GT-vel.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#52) banani válasza csery (#48) üzenetére


banani
tag

tuningba nem jóóó??
lehet h van olyan, ami nem húzható, de a PRO VIVO-sok közt van egy pár amit feé lehet húzni XT -re , 12 ről - 16 pipel. szóval ebben nem értünk egyet!!!;];]

(#53) csery válasza banani (#52) üzenetére


csery
tag

ez vivós volt, habár csak alapon hajtottam. de ha megnézed itt
Bővebben: link az utolsó 100 hsz-t, akkor láthatod, hogy 2*6600GT simán ráver egy x800xt-re 2000pontot, ha nem többet, mert a srác új rekordja ~16500 (grat baresz :C:C ), az x800xt-nek meg ~12000 :P , bár nem tudom, azóta történt-e változás, de ez akkor is jelentős teljesítménytöbblet, mellesleg 2*6600GT még mindig olcsóbb (kb 85-90k), mint egy x800xt (over 100k)
szvsz 2*6600GT SLI RULZ :)):)):))

MOD.: x800xt-vel a legújabb eredmény, amit láttam, 14xxx

[Szerkesztve]

(#54) csery válasza csery (#53) üzenetére


csery
tag

az új eredményhez a link: Bővebben: link

(#55) csery


csery
tag

Up!

(#56) truemalk


truemalk
csendes tag

hmm hmmm
nyilván most lesz igazi befutó az AMD, ööö jajj nem is, hiszen elfelejtettem a D eleronokat...szal most már az ár/teljesítmény kategória sem marad meg nektek...kiváncsi vagyok mit fogtok mondokatni a procijaitokról:D
''nem volt sokkal drágább, de legalább nem sokkal rosszabb?''
Nyilván a Supermicroék, akik eddig mindeféle gagyi-szerverekhez gyártottak lapokat most úgy döntöttek csinálnak egy ''afféle'' gagyi SLI775 s lapot
Bővebben: link

skacok, lehet mégsem kell olyan sokat várni?
részemről ezt megrendelem, amint tudom!

Fenyeget, Jedi mester?

(#57) csery válasza truemalk (#56) üzenetére


csery
tag

az egy dolog, hogy a celeron d-k erősek, de még mindig sokkal gyengébbek, mint az athlon64. tudod az, aki ért hozzá, úgysem a butított változatot veszi, hanem a jobbikat (vagyis nem celeron d-t, és nem is sempront), ugyanis azokban még mindig csak 256k cache dolgozik, ezt ne felejtsd! irodai konfigokba tökéletes, multimédiásba is elmegy, de játékra már nem elég.
egyébként ez a topik elvileg az SLI-ről szól, és nem AMD vs intel párharcról.
csak győzd kivárni a lapot. mire neked sli-s inteles konfigod lesz, addigra nekem kétmagos proci szalad majd a gépemben. ugyanis lehet, h amerikában már a polcokon van, de beletelik pár hónap, mire elérkezik kis hazánkba (egy haverom azt mondaná erre, hogy Tanzániába is előbb jut el, mint ide.) Na de mind1, kellemes várakozást!
Egyébiránt kíváncsian várom, mit tud az az inteles lap és milyen áron.

(#58) csery


csery
tag

up, gyertek ide.

(#59) joshua7 válasza truemalk (#42) üzenetére


joshua7
veterán

Nagyon el vagy tévedve! :U

Semper Fi

(#60) baresz válasza csery (#57) üzenetére


baresz
tag

Heló!

Hát arra én is kiváncsi vagyok hogy mit fog tudni!
Bízom benne hogy király lesz mert akkor még többen választják az SLI-t és biztosan nem áll meg a fejlődése!

-no money no problem-

(#61) Drizzt válasza baresz (#20) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szép gép. Irigyellek. :)))

I am having fun staying poor.

(#62) Mephistoka válasza Drizzt (#61) üzenetére


Mephistoka
tag

Akkor én meg nem szolalok mellete!!!:) Go my konfig!!!:)

[Szerkesztve]

asd

(#63) duracell89 válasza truemalk (#56) üzenetére


duracell89
senior tag

kicsit el vagy szallva teso :)
hl2 cpu teszt az anandtechrol:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
3.8ghz intelt megelozi a 2.0ghz a64, ami _sokkal_ olcsobb :)
persze elismerem, hogy intel jobb renderelni, de jatekra a64 a kulcsszo, es nemhiszem hogy te ilyen mertuki/szintu munkara hasznalod a cuccod...
ennyit akartam mondani bekesen, nem flamelve, es nem fikazva a masik oldalt (mint ahogy ezt te meggondolatlanul tetted)
udv truemalk :)

ui.: offot befejezzuk ugye? ;)

[Szerkesztve]

(#64) Mephistoka válasza duracell89 (#63) üzenetére


Mephistoka
tag

Igazat adok:):C

asd

(#65) duracell89 válasza Mephistoka (#64) üzenetére


duracell89
senior tag

Windows XP SP2; Athlon fx-55; 2*512 a-data 600@690mhz; MSI K8N Diamond; 2*MSI 6800ultra; Logitech MX1000; Creative P580

fx-55 ??? bankot robbantottal teso? :Y

(#66) Mephistoka válasza duracell89 (#65) üzenetére


Mephistoka
tag

nem srry:) Exacomp.at ismerosom kint dolgozik a penz meg megvolt ra!!! de 1 honapot adok es mindenkinek ez lesz:D Nagy reszt! A karesz át írva! Azért 360 k-m nincs ilyenekre!:)

[Szerkesztve]

asd

(#67) duracell89 válasza Mephistoka (#66) üzenetére


duracell89
senior tag

Bővebben: link
810euro :Y
egyet kuldhetne az az ismeros onnan, most lesz a nevnapom ;)

(#68) Mephistoka válasza duracell89 (#67) üzenetére


Mephistoka
tag

Hát oksi!:) Nem de amugy nekem hozta ezt 450euroért!! De ne offoljunk! És nem is akarom hogy ram szaljanak az adminok mert mindig leugatnak a konfigom miatt!

asd

(#69) duracell89 válasza Mephistoka (#68) üzenetére


duracell89
senior tag

te veletlenul nem egy 15 eves kadar akos batyja/apja vagy? :F

(#70) Mephistoka válasza duracell89 (#69) üzenetére


Mephistoka
tag

nem:)

asd

(#71) baresz válasza Mephistoka (#70) üzenetére


baresz
tag

Heló!
Tesztelted már a gépet ?
Kiváncsi lennék mennyivel nyomja meg a pontokat a proci 3dmarkokban!

-no money no problem-

(#72) Drizzt válasza Mephistoka (#62) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szintén cool, de azért a prockó szerintem irreálisan drága lehetett, vagy nem?

Amúgy a 3dm03-ról egy részeredményekre lebontott dolgot tudnátok írni?

I am having fun staying poor.

(#73) _AnTi_ válasza Drizzt (#72) üzenetére


_AnTi_
tag

Erre én is kíváncsi lennék...

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#74) truemalk


truemalk
csendes tag

Ilyeneket mondtok, hogy van jobb az intelnél:)?Jajj, tud még valaki ilyen jó viccet? Akkor sem folytatom az offot, nincs véleményem, vagyis nem mondom el bibibii, mert nem érdekel a pénztárca hozzáállás, sajnálom.azért ha lehet a biteltérés/slotertérés keretein belül hasonlitgassunk mán he!
SLI a király, a proci meg le van ejtve.

Fenyeget, Jedi mester?

(#75) csery válasza truemalk (#74) üzenetére


csery
tag

na csak azért, mert már nagyon unom a szöveged. nézd meg egy kicsit jobban a #63-at

(#76) csery válasza Mephistoka (#66) üzenetére


csery
tag

:Y :Y :Y
és tudna az ismerősöd nekem is hozni ilyen procit? (elég lenne egy fx-53 is ;))
ha igen, mennyiért?

(#77) baresz


baresz
tag

Várjuk a teszt eredméneket az FX-ről vagy csak púder volt az egész?

-no money no problem-

(#78) csery válasza baresz (#77) üzenetére


csery
tag

várunk
várunk
várakozóállásba helyezkedünk
és még mindig csak várunk

hol vagy ilyenkor, mephike ;] ?

(#79) PengeeE válasza csery (#30) üzenetére


PengeeE
tag

Kisker polcain valóban nagyon ritka, de a nagykerekben?..

November közepén szerinted mennyire volt ritka az ASUS X800 XT PE (PCIE)??? Minden nagyokos szerint nagyon ritka volt. öhöm... Hétfőn megrendeltem,és szerdára lent volt....(szolnok:wininvestor kft => KISKER ez is)

Jó lehet hogy egy olyan bolt (kisker) ahol van 2 alkalmazott, így nagyon tré helyről tud behozni, annál vársz 1 hónapot....

Jó.. ez csak az én véleményem:U

Pentium 3600/800 Mhz,Gigabyte GA-I8915P-G ,ASUS Radeon X800XT PE @ 540/600 + Zalman Zm80d hp + op1

(#80) Mephistoka


Mephistoka
tag

9200pont 3dmark 2005!!! Árut nem tok hozni srry! Mert csak nekem adott kivetelesen!

asd

(#81) truemalk


truemalk
csendes tag

nagyon unom a szöveged te tévedhetetlen kisistenség, de mégis segitek: Sisoft Sandra, na ott milyen proci ver milyet?
holnapra tényszerűsitem neked(vagy én is keresek egy táblát, amiben nekem lösz igazam:))

Fenyeget, Jedi mester?

(#82) Az-X válasza truemalk (#81) üzenetére


Az-X
őstag

lol... nézz fel a honlapomra ott megtalálod az összehasonlítás eredményét, nekem volt mindkét konfigom... Az Intel jelenleg sehol nincs az AMD-hez képest!!!

:)

(#83) Az-X


Az-X
őstag

Én is gondolkodom az SLI-n, bár lehet érdemes lenne megvárni az ATI hasonló párbakapcsolós mókáját... Kérdés, hogy játékokban is számít az SLI vagy csak 3DMark-ban? Mert egy teszteredmény miatt semmi értelme a dolognak. Engem pl az érdekelne, hogy FarCry-ban mennyivel tud többet 2x6600GT mint mondjuk egy 6800GT vagy egy X800PRO?

:)

(#84) aDM|RaL^ válasza truemalk (#81) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

látszik hogy újonc vagy, flamelsz itt normális ÉRVEK nélkül...

ugyanis a viták kulcsai az érvek, akár tetszik akár nem... el lehet menni...

nameg megnézni #63-at:')

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#85) baresz válasza Mephistoka (#80) üzenetére


baresz
tag

Hi!

Milyen Vga-val volt mert ha két 6600gt akkor ez egy kicsit magas hiszen a 2005 a legkevésbé procifüggő ezért kétlem hogy 1600 pont fölött nyomna egy 3500+-hoz képest!

-no money no problem-

(#86) truemalk válasza aDM|RaL^ (#84) üzenetére


truemalk
csendes tag

kedves nem kedves! képzeld,picit megleptél avval, Hogy Sandra'05 neked hmmm. nem normális érv.
Szaladj, töltsd le és kukucskáld meg a referenciaeredményeket.
Egy szavam nincs az AMD játékjósága, sőt jobbsága ellen, azonban mert a Tuninglada megfelelőbb roncsderbire, bármely Vektornál jobb autónak számít?
A gépünkből azt nézzük, amiben a legjobb?
A MIPSeket meg MFLOPSokat meg nem fogok írogatni, a fentiek okán.
És mindez abból indult, hogy a pofámbaröhögtek, hogy sosem lesz P4SLIm:)
meglássuk meglássuk...;]

Fenyeget, Jedi mester?

(#87) duracell89 válasza truemalk (#86) üzenetére


duracell89
senior tag

szia
nemtom miert irsz ide ilyen marhasagokat, de legalabb jot rohogtunk rajtad
koszi :)
udv dura

[Szerkesztve]

(#88) truemalk


truemalk
csendes tag

ja jó, értem kedves ATi AMD mániákus, megértettem, hogy szemellenződ miatt pusztán a játékok teintetében érdekel a prociteljesitmény. abban jobb az AMD.
én meg nevetek a szemellenződön és nincs vita, oké?

ps: Sandra 05 mint marhaság:) ejj gyerekek

[Szerkesztve]

Fenyeget, Jedi mester?

(#89) MUŁĐER válasza truemalk (#88) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ha tudni akarod, a Sandra annyira Intel optimalizált,amennyire lehet..szval nem egy ''objektív'' mérőprogi....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#90) truemalk válasza MUŁĐER (#89) üzenetére


truemalk
csendes tag

sajnálom, tényleg nem vagyok szakértője a dolognak, de szerintem nem a HALF LIFE2 ben nyújtott teljesitmény ami kizárólagosan mérvadó.tulajdonképpen nem érdekel AMD-m van vagy Intelem, ezt jeleztem is a téma kezdeténél, sajnos úgy néz ki anyagi okokból alaplaphoz kell igazítsam a processzorválasztásomat.
Szerintem jobb lenne, ha mindkét procikirály SLI megoldásainak markjait össze tudnánk vetni.

ps: gondolom nem lettem volna OFF, de mivel korán indult a topic a lehetőségekhez képest(beszerezhetőség) reméltem nem leszek zavaró a hülye intel processzorommal.ÉÉS mivel én a Sandrával csekkoltam a sebességet, más eredményt kaptam, mint amit a HL2 tábla mutatott, így gondoltam odakoppintok egy elvakult funnak. tévedtem, én kérek elnézést.

Fenyeget, Jedi mester?

(#91) truemalk válasza MUŁĐER (#89) üzenetére


truemalk
csendes tag

sajnálom, tényleg nem vagyok szakértője a dolognak, de szerintem nem a HALF LIFE2 ben nyújtott teljesitmény ami kizárólagosan mérvadó.tulajdonképpen nem érdekel AMD-m van vagy Intelem, ezt jeleztem is a téma kezdeténél, sajnos úgy néz ki anyagi okokból alaplaphoz kell igazítsam a processzorválasztásomat.
Szerintem jobb lenne, ha mindkét procikirály SLI megoldásainak markjait össze tudnánk vetni.

ps: gondolom nem lettem volna OFF, de mivel korán indult a topic a lehetőségekhez képest(beszerezhetőség) reméltem nem leszek zavaró a hülye intel processzorommal.ÉÉS mivel én a Sandrával csekkoltam a sebességet, más eredményt kaptam, mint amit a HL2 tábla mutatott, így gondoltam odakoppintok egy elvakult funnak. tévedtem, én kérek elnézést.

Fenyeget, Jedi mester?

(#92) Füly


Füly
tag

boccsi ha nagyon tudatlan vagyok de az nforce5 az intel alá lesz vagy mér kell addig várni hogy intel alá is lehessen ilyen sli?én addig azt hittem hogy nem éri meg sokkal jobban az sli de most mindenki ilyet akar.

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#93) MUŁĐER válasza truemalk (#90) üzenetére


MUŁĐER
addikt

persze hogy nem csak a HL2 a mérvadó! De játékban mindig az AMD jön ki gyorsabbnak, meg még sok helyen máshol is!A Netburst architektúra eröltetése nagy hiba volt az Intelnél, a proc. felépítése miatt majd 2X akkroa órajelen is kevesebb műveletet végez adott időintervallumban mint az AMD (persze nem mindig...bizonyos videókódolásnál előjön a nagy órajel előnye,de ez csak csepp a tengerben)

Persze ne csak AMD-nél legyen SLI,de mivel SLI-ben tuti processzorlimitált lesz minden, akkor érdemes AMD-t tenni SLI alá, hisz később lesz processzorlimitált..(imho)

Meglátjuk mit hoz a jövő..fog még az Intel olyan CPU-t kihozni, leesik az állunk (remélem:) )

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#94) Sárpac válasza duracell89 (#63) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az is nagy baj, hogy ezek a gamék nem használják ki a HT-jótékony tulajdonságait így a p4-nek esélye sincs az athlon 64-el szemben, és ráadásul ezek a tesztek csak sima 32bites platformon futottak vajon mit tudhat 64bites rendszeren?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#95) csery


csery
tag

azzal kapcsolatban, hogy nem csak játékok alatt számít a teljesítmény, csak azt tudom mondani, hogy szerintem a 2 kezemen meg tudom számolni azokat itt a pH!-n akik nem használják játékra a gépüket.
meg aztán nézd meg az árakat: haverom 3000+ os s754-es a64-e 32k volt, a másik haverom 3 GHz-es P4-et vett kb 40-ért, és az AMD-s haveromnak a gépe jobban megy, mint az inteles srácé. az inteles elég gyakran szekéálja a másikat a gépével, azt mondja rá: athlon56 meg újabban athlon48, de szerintem csak irigységből mondja.

azt pedig jól gondoljátok meg, hogy ezek a tesztek (3dmark03, 05, sandra05, everest) mind szintetikusak, nem a való élet valós problémáit modellezik, hanem pl csak a vertex shadert, csak a multitextúrázást, csak a cpu terhelését, holott ezek mindegyike együttesen játszik szerepet. vagyis inkább a való életben használt progikkal kellene tesztelni, úgy ahogy itt a pH-n is láttam, pl mpeg-kódolás, játékok alatti fps értékek, stb, és az alapján hasonlítgatni.

egyébként meg jó lenne, ha nem offolnátok, hanem egyszer-s-mindenkorra lezárnátok ezt a témát, mert mint már egyszer írtam, ez nem amd vs intel topik, hanem az sli végett lett megnyitva. lehet, h kicsit korán, mert még keveseknek van, de majd lesz sokaknak, és akkor örülhetek magamnak, hogy nyitottam egy ilyen topikot. :DD

(#96) baresz válasza csery (#95) üzenetére


baresz
tag

Ja ja ja !
Igaza van az előttem szólónak!
Inkább ide mindent ami az SLi-vel kapcsolatos Pl tapasztalatok vélemények de csak SLI-ről van elég AMD vs Intel topik!
( SLI power!)

-no money no problem-

(#97) Hushpush válasza baresz (#96) üzenetére


Hushpush
tag

Mennyi sebességnövekedést eredményez használatban az SLI? Mert tervezek olyan május
közepe fele egy teljes gépcserét...... Váltok Pci-E-re És úgy Gondoltam, hogy megörvendeztetem magam egy 6800GT vagy 6800Ultra SLI-vel.... De arra volnék kíváncsi, hogy gyakorlatban tényleg nem mindig hozza a pluszt?

(#98) robekri válasza Hushpush (#97) üzenetére


robekri
addikt

Fölösleges pénzkidobás! Olvasgassd a PH cikkeket! (nem dupla sebesség, paks:DD, stb...)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#99) baresz válasza Hushpush (#97) üzenetére


baresz
tag

Szia!

Személy szerint nekem teljesen bevált az SLI és nagyon úgy néz ki hogy nem marad abba az SLI lendület egyre többen vásárolnal a gyártók egyre több terméket dobnak piacra. Tehát a driverek fejlesztésére már nem sokat kell várni ezután az egykártyásoknak még savanyúbb lesz a szőlő vagy nem marad más csak a csere.
Másrészt egy SLI lapba lehet tenni egy kártyát is tehát lehetőségek adottak .
Összegezve májusig még rengeteg teszt és cikk fog születni a témáról tehát könnű lesz a döntés!

-no money no problem-

(#100) _AnTi_ válasza csery (#95) üzenetére


_AnTi_
tag

:)

Amúgy nézted ezt a Gigabyte kártyát itt a PH!-n?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.