Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#401) Neck válasza Neck (#400) üzenetére


Neck
veterán

Kicsit le van pukkanva a totyik. UPP Neki.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#402) zsulboy válasza Neck (#401) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ja:)
Proci-t meddig tudtad húzni??
Kártya??
Nekem most 162xx a csúcs 03-ban,proci 2500-on!

(#403) Neck válasza zsulboy (#402) üzenetére


Neck
veterán

Még nem tudtam sajnos húzni, mert nagyon kicsi a ház, nagyon m,eleg van odabenn, és így nincs értelme.
Kedden, szerdán jön meg majd a házam, majd akkor ;]
Tuning nélkül 14200at megy.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#404) Face8814


Face8814
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Most váltok x800pro-ról 6600gt SLI-re. A kérdésem az lenne hogy milyen karit vegyek? Inno vagy Gigabyte? Pontosabban a kérdés már csak költői, ugyanis megvannak a Gigabyte kártyák ( most vannak beszerelés alatt ), de szeretném tudni hogy jól döntöttem e. A garis paraméterek nagyon a Gigabyte mellett szólnak, és ez volt a fő érv a döntés mellett. Szerintetek?????

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#405) zsulboy válasza Face8814 (#404) üzenetére


zsulboy
senior tag

Szerintem INNO (Nekem ilyen van):DD:DD:DD
Nekem nagyon bejönnek,olcsobb is volt és nincs velük gond.
Igaz csak 2 év gari van rájuk,de hol lesznek ezek akkor;]

(#406) zsulboy válasza Neck (#403) üzenetére


zsulboy
senior tag

:C:C:C

(#407) Neck válasza Face8814 (#404) üzenetére


Neck
veterán

Gigabyte Forever (De csak azért, mert nekem olyan van, nézd meg a configom :D)
Inno melegszik, meg fagy.(Némelyik, nem mind)
Meg a giga szép, sok a gari, és megbízható, minőségi cucc.

MOD: mellesleg ha X800Pro VIVO-d volt, akkor felesleges volt lecserélni...

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#408) zsulboy válasza Neck (#407) üzenetére


zsulboy
senior tag

Az INNO-k nem fagynak!!:((
Miért,én egy 6800Gt cseréltem le a Sli-ra!!
(ebbe azért az is közrejátszott hogy akartam már egy AMD 64 konfigot a P4 helyett)

(#409) baresz válasza Face8814 (#404) üzenetére


baresz
tag

Heló!
Ha elfogadsz egy tanácsot akkor X850Xt-re válts mert a 3dmark pontok nem jelentenek semmit.A 6600Gt jól teljesít ugyan benchmarkokban de ennek semmimköze a járékokhoz.Ezt tapasztaltam mert már túl vagyok egy SLI konfigon ami nem volt rossz (sőt ha jól tudom 05-ben 6600gt-vel még nemtudták a 7675 pontomat felülmúlni) de messze elmarad a mostani mögött!Két 6800gt meg szerintem abszolút pénzkidobás nem is kevés csak mert most egy játék sem használja ki amikor meg majd igen addigra itt lesznek az újgenerációs karik.
Thát semmi bajom az SLI-vel nekem bevált és ésszerű megoldás két 6600Gt de egy kicsivel több pénzért az X850Xt jobb megoldás még egy ideig! Persze csak szerintem!

-no money no problem-

(#410) Face8814


Face8814
őstag

Sajnos nem VIVO-s volt.
Az egyik haverom ( mellesleg nála veszem a cuccaimat ) ajánlotta a Gigabytot, mert elég sok Innos karit visznek vissza hozzájuk gariba javíttatni.Sorra fagynak. ( mellesleg jó áron kapom a Gigabytokat ).Remélem ez nem fog meghalni, mert nekem eddig majdnem minden cuccom a gépben elsőre meghalt, és cserélni kellett. Hála a jó garis, illetve ''haveri'' feltételeknek ez elég könnyen ment. Az első x800pro-m ami Saphire volt, nem sokáig bírta. A Gigabyte viszont kifogástalanul működött. Úgyhogy ez eddig bevált.
GIGABYTE FOREVER :)

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#411) Face8814 válasza baresz (#409) üzenetére


Face8814
őstag

A 6600GT-k 83000FT, míg az x850xt bőven 100000ft feletti áron vannak. Sok helyen olvasgattam, de mindenhol azt írták, hogy az ár érték arányában egy 6600gt SLI-nél nem sok jobb van. Ha pedig egykártyás megoldásról beszélünk, akkor pedig az x800xt, vagy a 6800GT az amit megéri vásárolni.Legalábbis az ''okos'' emberek szerint. Ezt talán pont itt a prohardveren olvastam az x850xt tesztjénél. De nem biztos.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#412) Neck válasza baresz (#409) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem meg egyik se jó megoldás.
Felesleges az X850.
X800XL vagy 6800GT simán elég.
Én nem két 6600GTt vennék a helyében.
Egy darab 6800GTt. Ha meg kevés lesz még1et :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#413) Neck válasza Face8814 (#411) üzenetére


Neck
veterán

26600GT@SLi nem jó ár/érték arányban, mert ilyen árú konfignál már azért az ember csak bekapcsolja azokat a fránya szűrőket, és akkor az egész performance nagyot esik a 128bites memóbusz miatt.
X800XTtől meg jobb az X800XL ár/teljesítmény arányban. Az most a legjobb, a best buy kari.
A többi (6800GT) stimmel :D

Egyébként a 2x6600GT@SLi kb = 6800GTvel, olcsóbban megveszed a 6800GTt, és jobban bővíthető a konfig... :D
És mivel a 6800GT szerinted 83ba kerül, mondd meg a 2 6600GT mennyibe kerül. Drágább. És azonos teljesítmény. Szal szerintem az a jó amit én mondtam :D :P

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#414) Face8814 válasza Neck (#413) üzenetére


Face8814
őstag

Nem a 6800GT-re mondtam hogy 83000FT, hanem a 2db 6600GT kerül ennyibe.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#415) baresz válasza Neck (#413) üzenetére


baresz
tag

Teljesen renben van amit írsz a 6800Gt bőven elég szerintem is de ha X800pro-ról vált ami KB a 6800Gt szintje vagy csak egy picit gyengébb akkor már gondolom jobb kell, ami egy kártyával a 850-es széria két 6600Gt-vel csak a pontokat fogja növelni játékokban javulás nem nagyon lesz. Az is igaz hogy a 850-es olyan mániákusoknek kell mint például nekem.
A pénz is szempont gondolom de ha már egyszer közel egy kilót költ valaki VGA-ra akkor már egy kicsivel többért jobbat vehet szerintem meggondolandó!105 ezerért kapsz egy jófajta pl Saphire X850Xt míg 80-90 ezer körül csak az alja ne legyen sértődés 6600Gt-ket Pl Inno.

-no money no problem-

(#416) Neck válasza baresz (#415) üzenetére


Neck
veterán

Hm.
HIS ATI Radeon X800 XL 256MB GDDR3 TV-Out + DVI PCI-Express 78 500 Ft
Ez miért az alja? :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#417) Face8814 válasza baresz (#415) üzenetére


Face8814
őstag

83000FT két Gigabyte vga kari az alja??????

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#418) baresz válasza Neck (#416) üzenetére


baresz
tag

Az alja a két 6600Gt-re vonatkozik!

-no money no problem-

(#419) baresz válasza Face8814 (#417) üzenetére


baresz
tag

Az igen jó árban van annyiért mert a két Chaintechet én 48ft/db áron vettem és a Giga is ugy volt valahogy, tehát a Giga nem az alja hanem a közepe.
Az SLI a te döntésed én csak leírtam mit tapasztaltam most is azt mondom hogy javulás csak benchmarkan lesz!

-no money no problem-

(#420) zsulboy válasza baresz (#419) üzenetére


zsulboy
senior tag

Meg is untad a SLI-t?
Az igazság az hogy én is csak ki akartam próbálni,nekem bejött.
De én is azt mondom hogy hosszú távon kevés a 6600 GT.
Monjuk én még várok,hogy kijönnek az új ATI és Nvidia kártyák és akkor veszek
valami mást.Az egyik 6600gt-t eladom a másikat beb@szom a 2. gépbe:))

(#421) zsulboy


zsulboy
senior tag

Face8814
Szerintem is inkább vegyél egy 6800Gt-t ha hosszú távra tervezel,nekem volt
és nagyon jó kis kártya.Aztán ha tényleg lemegy az ára akkor jöhet a másik.
Én is ezt csináltam volna ha nem akartam volna rögtön kipróbálni a Sli-t.

(#422) Gorneck válasza zsulboy (#421) üzenetére


Gorneck
titán

Két kártya esetén a tvout hogy működik, moncsit melyikre kell rakni másik akkor nem működik?

Gorneck#1239

(#423) zsulboy válasza Gorneck (#422) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nekm csak ugy müködött eddig hogy kikapcsoltam a sli-t a driverben!!:(

(#424) baresz válasza zsulboy (#420) üzenetére


baresz
tag

Nem meguntam hanem jó áron eladtam mert egy ismerősömnek nagyon megtetszett és elvitte eggyütt az egész gépemet.

-no money no problem-

(#425) Gorneck válasza zsulboy (#423) üzenetére


Gorneck
titán

Ez nem túl jó hír!:(

Gorneck#1239

(#426) Neck válasza baresz (#419) üzenetére


Neck
veterán

Hát azért ez nem egészem így van.
Far Cry, HDR, mondjam még?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#427) baresz válasza Neck (#426) üzenetére


baresz
tag

Tudom hogy mindenki a HDR-t hozza fel, de én nyomtam vele meg most ugye nélküle de nem nagyszám a HDR. És ezzel ki is merült az az SLI előnye ha mondjuk a Riddick-ket nézzük akkor a shadermodel 2.0+ beállításnál már elvérzett az SLI ,a Mohpa legjobb felbontásban simán jobb a mostani ,és sorolhatnám mert max szűrésben messze elmaradt az SLI .Tehát a HDR-en kívül nem nagyon találtam más előnyt bár szerintem az nem nagy durranás.

Ettől függetlenül nem vagyok az SLI ellen, nem csalódtam benne csak nekem anyiba van a X850XT konfigom most mint az SLI-s két 6600GT-vel tehát szerimtem ez most ennyi pénzért jobb!

-no money no problem-

(#428) Neck válasza baresz (#427) üzenetére


Neck
veterán

Annyiért jobb.
De én két 6800GTről beszélek. Először egy aztán mégegy.
Attól nem jobb semmi. Mindent támogat, van HDR, és fasza minden.
És azt az X850XTse nyomja le.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#429) zsulboy


zsulboy
senior tag

SLI!:C:C:C:C

(#430) zsulboy válasza Neck (#428) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ezt tudja baresz-is szerintem:)

(#431) zsulboy válasza Gorneck (#425) üzenetére


zsulboy
senior tag

Hát nem nagyon,de igaz én csak 1x próbálkoztam mert nem
használom!:(
De az is lehet hogy csak én bénázok!!:))

(#432) baresz válasza Neck (#428) üzenetére


baresz
tag

Ez teljesen Ok csak a későbbi 6800Gt problémás mert ha most nincs pénz rá akkor ugye csak eggyel mész ami ugyan olcsóbb de nem SLI ha meg a nyáron kijönnek az új Vga-k akkor alakulhat rosszul meg jól is a dolog mert ha nem lesznek az új csúcs karik árai sokkal többek mint most ,akkor a hírek szerint olcsóbban kapsz nagyob teljesítményt mint két 6800gt amit most jó drágán megvettél, ha leesnének a 6800gt árai amit én azárt kétlek mert még ahhoz nem elég régi fejlesztés, az új a X800Xt se lett olcsóbb nagyon az X850XT megjelénésével csak majd nem fogják úgy teríteni.Tehát ha akkor veszel majd egy másikat még mindíg jó pénzért lehet hogy többe lesz mint egy új csúcs Nvidia vagy ATI.
Ez természetesen csak spekuláció de vannak rá valós esélyek!


[Szerkesztve]

-no money no problem-

(#433) zsulboy válasza baresz (#432) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én ezért is várok még!:)
Addig meg elvagyok ezzel a 2 db. 6600Gt-vel.
(de ha nagyon olcson hozzám akarnak vágni egy 6800Gt-t akkor duzzogva megveszem és feládozom a SLI-T!)

(#434) Neck válasza baresz (#432) üzenetére


Neck
veterán

''akkor ugye csak eggyel mész ami ugyan olcsóbb de nem SLI''
Mihez nem elég ma egy 6800GT?

''ha meg a nyáron kijönnek az új Vga-k akkor alakulhat rosszul meg jól is a dolog mert ha nem lesznek az új csúcs karik árai sokkal többek mint most, akkor a hírek szerint olcsóbban kapsz nagyobb teljesítményt mint két 6800GT amit most jó drágán megvettél''

Akkor nagyon, ismétlem NAGYON le fog esni a mostani karik ára. Már most is esik, de mivel megint nagy generációváltás jön, nagyot fog zuhanni a karik ára. Lásd 9800Pro esete.Nemkell most kettőt venni, egy bőven elég.
És olyan 50 körül fogsz venni egy 6800GTt kb. Két olyannal meg nagyon frankón el lehet lenni, lehet h még többet is fog tudni mint egy új csúcskari.
Viszont a mostani csúcskari (X850XTPE) ára mégjobban le fog esni, és míg így +50kból ütőképessé alakítottad a géped, addig amúgymeg vehetsz egy új csúcskarit, aminek az egekben lesz az ára, alig lehet majd kapni, míg a mostanit meg el kellesz majd adnod, nagy veszteséggel.

''az új a X800Xt se lett olcsóbb nagyon az X850XT megjelénésével csak majd nem fogják úgy teríteni'' mert itt nem történt generációváltás, majdnem tökegyforma a két kari teljesítménye, egyszerűen nincs értelme az X800XT árát levinni,ugyanis akkor nem venne senki X850et, ami alig nagyobb teljesítmény.

''Tehát ha akkor veszel majd egy másikat még mindíg jó pénzért lehet hogy többe lesz mint egy új csúcs Nvidia vagy ATI. ''
Azokból, amiket leírtam, következik, hogy ez az állítás nem helytálló, az én gondolatmenetemnek több realitása van szvsz.

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#435) zsulboy


zsulboy
senior tag

EZ már kezd:
SLi vs X850XT lenni!
De szerintem mindenki elismeri a Sli elönyét itt!!

(#436) baresz válasza Neck (#434) üzenetére


baresz
tag

Erre a kérdésre egy pár hónapon belül megfogjuk kapni a választ addig pedig minden csak elmélkedés semmi több.

Az előbbiek semmi esetre sem SLI vs x850XT csak leírtam hogy mit tapasztaltam,semmi gondom az SLI-vel sőtt szerintem nagyon jó kis elgondolás!

-no money no problem-

(#437) zsulboy válasza baresz (#436) üzenetére


zsulboy
senior tag

:R:C

(#438) Neck válasza baresz (#436) üzenetére


Neck
veterán

Én is így gondolom, majd kiderül, én nem fogok cserélni egy darabig, az tuti :D
Akkor is csak egybe, a konfigom miatt :D
Peace:R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#439) zsulboy válasza Neck (#438) üzenetére


zsulboy
senior tag

Egy haverom most vett olyan 3D1-et amilyen neked van és most kipróbáltuk
a lapomba és ment gond nélkül!:DD

(#440) Neck válasza zsulboy (#439) üzenetére


Neck
veterán

Na az király.
Jöjjön már fel PHra volna egy pár kérdésem :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#441) zsulboy válasza Neck (#440) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nem szokot fórmozni,de majd megpróbálom rávenni!:(

(#442) Neck válasza zsulboy (#441) üzenetére


Neck
veterán

Jó lenne, mert érdekelne pl, h neki mennyire melegszik a VGAja :D
Meg ilyesmi. Szerintem a 3D1 miatt kivételt tehet, nekem is van biztos 1-2 olyan dolog a tarsolyomban, amit ő nemtud.
Konfigját írd már be ide pls :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#443) gudman1 válasza Neck (#442) üzenetére


gudman1
tag

3D1:DD:DD:DD

(#444) Neck válasza gudman1 (#443) üzenetére


Neck
veterán

Szasz márkatárs!
Naszal. Volna egykét kérdésem :D
Neked mennyire melegszik a kari?
3DMark2003 pontszámot tudnál mondani?
Neked működik a Cool'n'Quiet?

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#445) Neck válasza Neck (#444) üzenetére


Neck
veterán

Uppancs

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#446) ZaJanga


ZaJanga
tag

:R

Ámítástechnika

(#447) Gorneck


Gorneck
titán

Nahh meg van a második karim mit is kell akkor telepíteni meg beállítani?!

Gorneck#1239

(#448) Tibcsó válasza Gorneck (#447) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Ha a rendszer felismerte akkor felkell tenni hozzá ugyanazt a meghejtó driver mint az előző karihoz, de az lehet hogy megtalálja automatikusan.
Ujra inditás, majd Nvidia display beállítások, és ott lesz az SLI multi-GPU opció, engedélyezni, majd megint újra indítani és már kész is.

(#449) Gorneck válasza Tibcsó (#448) üzenetére


Gorneck
titán

Hamar megoldottam! Thx.

Gorneck#1239

(#450) zsulboy válasza Gorneck (#447) üzenetére


zsulboy
senior tag

Üdv a klubban:))
Teszt eredmények?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.