Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#951) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Hi all! Sajna elégett az egyik gtx-em, úgyhogy egyelőre elköszönök ettől a topictól... :O

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#952) kavicssli válasza Steve Jr. (#951) üzenetére


kavicssli
addikt

miert itt voltal? :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#953) kavicssli válasza Freeman42 (#950) üzenetére


kavicssli
addikt

adom a 2 karit meg 40 penzt ;]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#954) Freeman42 válasza kavicssli (#953) üzenetére


Freeman42
tag

hát nemadgyák olcsón !!
Szerinted 450 w os táp eléglessz majd 2 7800 gt részére??
vagy milyet vegyek?

(#955) Fecdzo válasza Freeman42 (#954) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Én azt mondom előbb nézz be ide: [link]

Erre még annyit h én a helyedben inkább beruháznék egy 500W tápra(sőt még nagyobbra is ha X2-es proci is kerül esetleg mellé-nézd meg nekem mekkora van!!!) ha már ilyen SLI-d lesz. Azt mondják több gép is elmenne ennyi energiűával, de az az igazság h vannak pillanatok amikor hirtelen megugrik a kártyák fogyasztása. Ezért kell nekik ekkora táp....na azért marketing is lehet benne persze. Azt nagyon tudom viszont h 420as táp nagyon nem elég 2 7800GTXhez. Egyszerűen kikapcsolt vagyis újraindult a gép mikor kellett volna neki a kakaó.

[Szerkesztve]

fulekitrading.wordpress.com

(#956) Rover623 válasza kavicssli (#952) üzenetére


Rover623
félisten

Én is csak egy szólókaris 41xx pontocskáról tudtam 3DMark06-ban...;)

primus inter pares

(#957) Freeman42 válasza Fecdzo (#955) üzenetére


Freeman42
tag

ok kösszi :R :R
És szerinted jó az aerocool táp??
vagy vegyek chieftech et??

(#958) kavicssli


kavicssli
addikt

teljesen jó az aerocool nekem 450w van

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#959) Steve Jr. válasza kavicssli (#952) üzenetére


Steve Jr.
tag

:DDD :P ;)

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#960) Fecdzo válasza Freeman42 (#957) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Sztem azok teljesen jók, meg többnyire az összes neves tápegység fajin.A lényeg h ne noname legyen mert ez a szive a gépednek és ha egyet rosszul ''dobban'' akkor más alkatrészek is bánhatják.
Én személy szerint nagyon ajánlom az Enermax Liberty tápjait. Mert szépek, nagyon jók és ami nagyon tetszik benne h annyi kábelt csatlakoztathatsz a táphoz amennyire szükséged van.És a többi meg nem fogja rondítani a ház belsejét meg ami a legfontosabb nem fogja a helyet foglalni...

fulekitrading.wordpress.com

(#961) kavicssli


kavicssli
addikt

UP!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#962) Pitcburg


Pitcburg
tag

Sziasztok!

AMD

(#963) vedddmeg


vedddmeg
csendes tag

Érdemes venni még 6600gt?

(#964) Rover623 válasza vedddmeg (#963) üzenetére


Rover623
félisten

Kettőt? Nem...:(

primus inter pares

(#965) kavicssli válasza vedddmeg (#963) üzenetére


kavicssli
addikt

:DD Sajna már nem?de ha van már egy a gépedbe és nem tudod eladni akkor igen!
Amugy 7800GT!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#966) Fecdzo válasza vedddmeg (#963) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szerintem már nem.....inkább 7800GT, ha teheted....nézd meg az árakat is!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#967) gyurczy


gyurczy
őstag

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék érni mindenkitől, akinek lehetősége van bármilyen SLI-s alaplapon méricskélni egy keveset.

Szükségem lenne a lehető legtöbb SLI-s alaplap Nforce4 chipset hűtőborda felfogatási pontjainak (csavarlukak) helyzetére.

Aki veszi a fáradtságot és méricskél keveset, az e-mailben küldje el a lyukak átmérőjét, és a lyukközepek chip tokozástól mindkét irányban való távolságát.

KÖSZÖNÖM mindenkinek, aki tud és akar segíteni!

Gyurczy

U.I.: Eredetileg új topic-ot indítottam a fenti kérdésnek, mivel nem feltétlen SLI-usereknek intéztem a kérdést, hiszen én sem venném ki az alaplapom és szedném le a chipset coolert csak azért, mert valami marha a PH fórumon kérdezett valamit. Inkább keresek olyan emberkéket, akinek üzletük van, vagy csak seftelnek, és rendszeresen akad a kezükbe SLI-lap... úgy könyebb a mérés.

U.I.: Amúgy chipset vízhűtő blokkot tervezek gyártani, jövő7végére a prototípus kész, Gigabyte GA-K8N-SLI-n fogom is tesztelni, de szeretném, ha másmilyen alaplapokra (DFI, Asus, stb.) is felszerelhető lenne.

(#968) gyurczy válasza gyurczy (#967) üzenetére


gyurczy
őstag

UP!

Hát itt elég kihaltság van... sehol egy ember???

(#969) godside


godside
tag

udv!

nekem 2 6600GT-m van SLI-be megy egy gogabyte lapba, es most fog ra viz kerulni. A memok eddig nem voltak hutve nem kell felnem attol, hogy ezek az ontapados bordak egyszer csak lepotyognak mint level a farol? Ja es 2 szettem van mind a ket vga-ra egy laposabb de szelesebb, meg egy keskenyebb de magasabb. Vagy mind a ket oldalara kell ragasztani?

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#970) godside válasza gyurczy (#967) üzenetére


godside
tag

asszem olyan lapom van. Most kerul ra viz, de eleg speci blokk kellett mert egyreszt a kartya logna a blokbba, igy most a blokk log ra a SATA csatikra, de egyenlore meg csak egy SATA HDD-m van igy meg siman elfer.

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#971) kavicssli válasza gyurczy (#967) üzenetére


kavicssli
addikt

Én majd csak április 1-jén tudom megmondani mert akkor megy rá a víz a a Chipsetre,CPU,és a 2karira és akkor majd megmérem neked az átmérőt! :DD ASUS A8N-SLI lapom

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#972) kavicssli válasza godside (#969) üzenetére


kavicssli
addikt

Milyen vízhűtés?Egyedi vagy bolti?! Értem itt pl alphacool!?

Amugy írhatnál 1-2 teszt eredményt 3dmarkokban!? :C :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#973) gyurczy válasza kavicssli (#972) üzenetére


gyurczy
őstag

Egyedi. Én Aqua Computer Cuplex Pro blokkot láttam idáig, ami DFI és Asus SLI lapra felment (a Gigabyton máshol vannak a rögzítő lukak), de nem akarok kintről rendelgetni, inkább csinálok magamnak egyet... illetve ha van rá kereslet akár többet is.

A Gigabyte verziót most viszem gyártatni, egyenlőre csak egyet, próbának, hogy hogy funkcionál.

A kialakítás réz-plexi lesz, valszeg gyorscsatival (plug & cool fajta).

Ha minden jól megy 4-5K körül megáll a cuccos...

SLI eredményt nem tudok mondani, mert egyedül van a Leadtek 7800GTX, de a duplázás tervben van... talán április-május környékén. Simában 3d05: 7700 körül, 3D06 4600 körül.

(#974) gyurczy válasza kavicssli (#971) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha már méricskélsz, a lyukak chipsethez képesti elhelyezkedése a lényeg.

(#975) gyurczy


gyurczy
őstag

UP! Decsakmerkéneazinfonagyon. :))

(#976) kavicssli


kavicssli
addikt

Na! Tegnap felraktam a 84.20-as Z-tweaked drivert ami szerintem jól sikerült. A sima 84.20 driverrel összehasonlitva alap eredményem pontra azonos volt de amikor a kártyát tuningoltam akkor 3dmark05-ben 114 pont+ míg a 06markban 52 pont+.
Ki a fene érti ezt! :DD
most 3dmark06 eredményem 3124 05 eredményem 7639 :DD :C

[Szerkesztve]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#977) gyurczy válasza kavicssli (#976) üzenetére


gyurczy
őstag

Milyen konfiggal nyomtad?

Amúgy elqrtam az eredményeket:

3DMark05: 7839
3DMark06: 3834

Milyen vízhűtést teszel a verdára?

[Szerkesztve]

(#978) Rover623 válasza gyurczy (#977) üzenetére


Rover623
félisten

És te milyen konfiggal nyomtad...?;]
Mert kavicsnak legalább vmennyire ki van töltve a konfigja az adatainál...no de neked...?:U

primus inter pares

(#979) gyurczy válasza Rover623 (#978) üzenetére


gyurczy
őstag

Okéoké! Ott a pötty! Mea Culpa!


Szal:

A64 3200+ Venice E3
Gigabyte GA-K8N-SLi
2*512MB Infineon DDR400
Leadtek 7800GTX TDH 450/625

Minden alapon.

[Szerkesztve]

(#980) kavicssli válasza gyurczy (#977) üzenetére


kavicssli
addikt

Az alphacool oldalról rendelem a cuccot!A CPU,Chipset és a 2VGA+Pumpa,Radi stb. kb 60k!!!!! :C

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#981) gyurczy válasza kavicssli (#980) üzenetére


gyurczy
őstag

Elég baráti ár. Mi jön onnan konkrétan? Milyen blokkal hűtöd a VGA-kat?

[Szerkesztve]

(#982) kavicssli válasza gyurczy (#981) üzenetére


kavicssli
addikt

Mégsem lesz H2O! :( Közbe jött valami amire jobban kell a pénz!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#983) gyurczy válasza kavicssli (#982) üzenetére


gyurczy
őstag

Szomorú... jó kis kütyü az pedig.

(#984) kavicssli válasza gyurczy (#983) üzenetére


kavicssli
addikt

Melyik driverrel nyomod?!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#985) gyurczy válasza kavicssli (#984) üzenetére


gyurczy
őstag

84.20 beta

(#986) kavicssli válasza gyurczy (#985) üzenetére


kavicssli
addikt

Próbáld meg valamelyik Z-tweaked driverrel!Biztos tob majd a pontjaid számain! :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#987) gyurczy válasza kavicssli (#986) üzenetére


gyurczy
őstag

Okkay. Köszi!

Ha minden jól megy hétvégén lesznek tuning eredmények is. Megfingatjuk a kicsikét. ;]

(#988) fromdtod


fromdtod
csendes tag

Kérdezhetek valamit, amiről kiderülhet, hogy nem értem az SLI lényegét? (erre nem kell válaszolni)

Tehát a két videokártyán akkor már négy monitor kimenet lesz. Ez azt jelenti, hogy 4 monitort is lehet rádugni?

Álom teszi a férfit...

(#989) Rover623 válasza fromdtod (#988) üzenetére


Rover623
félisten

Igen...és nem...
Ha SLI...nincs 4 monitor mert egy kártyának látszik...
Ha nem használod/aktivizálod az SLI-t, akkor hajthatsz négy monitort két kártyával...ehhez viszont nem is kell két egyforma kártya...

primus inter pares

(#990) Joshi válasza Rover623 (#989) üzenetére


Joshi
titán

Kérdés: SLI esetén csak a GPU-nak kell egyeznie, vagy a gyártónak is? :F
Pl.: 2x MSI 6800GS, vagy jó az 1x MSI 6800GS + 1x Gigabyte 6800GS

[Szerkesztve]

(#991) Joshi


Joshi
titán

Ja és még egy kérdés: ha két különböző gyártó is jó SLI használatához, akkor a VGA tuningnál nem probléma a két különböző gyártó tuningpotenciálja(milyen buta szó)? :F

(#992) trassher


trassher
addikt

Hy!
Ez lehet más topikba menne de itt kérdezem. Most vennék SLI konfigot és nem tudom milyen deszkát vegyek hozzá. Két alternatíva létezik számomra:
ASUS A8N-SLI
Gigabyte K8N-SLI
Akinek van tapasztalata az lécci írjon.

Redmi Note 7

(#993) gyurczy válasza trassher (#992) üzenetére


gyurczy
őstag

Gigabyte K8N-SLi nem rossz kütyü, olcsó, ha nem kell firewire, akkor szvsz felesleges komolyabb alaplap.

Nekem semmi gondom nem volt vele, kivéve a passzív chipsethűtőt.

Tuningpotenciál nem a legjobb, bár lehet vele cibálni a procit. Aktív chipsethűtés és bios frissítgetések talán javítanak a helyzeten.

(#994) trassher válasza gyurczy (#993) üzenetére


trassher
addikt

Éppen proci húzás is fontos kérdés mivel az A64 3000+ az kicsit sovány, ezért azt is szeretném egy kicsit űzni. Az ASUS mennyivel lenne komolyabb?

Redmi Note 7

(#995) kavicssli válasza trassher (#992) üzenetére


kavicssli
addikt

Én az asust ajánlom nekem olyan van!Deluxe!Nagyon jó kis lap jól lehet tuningolni és megbízható viszont aza fránya kis venti nagyon hangos!De Asus! :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#996) eastsider válasza kavicssli (#995) üzenetére


eastsider
nagyúr

a fránya kis ventit könnyen le lehet cserélni :DD

(#997) gyurczy válasza trassher (#994) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha fontos a tuning, akkor DFI és MSI. Legalábbis az okosok itt erre esküsznek.

Amúgy itt [link] kéne olvasnod sokat, aztán kérdezni... nemrégen volt is téma alaplap...

(#998) trassher válasza kavicssli (#995) üzenetére


trassher
addikt

ASUS-ból meg a simát néztem mivel a Deluxe-tól annyival szarabb hogy gyengébb a RAID vezérlője. Ja az is lényeg lenne hogy beférjen a Silencer a kártyára.

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#999) kavicssli válasza Joshi (#990) üzenetére


kavicssli
addikt

By Rover #660 Régen hallottad már a dolgot...
Azonos GPU, azonos memóriaméret...ennyi a megkötés...
:DD :C

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1000) kavicssli válasza trassher (#998) üzenetére


kavicssli
addikt

Igen az igaz velesleges most +10k kidobni a Sok kacatért!
De milyen karit akarsz belevenni?!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.