Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#1801) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Most telepitettem ujra fel az xp-t (vista után) és amint elinditok egy játékot a képernyö bal oldalán megjelenik egy függöleges csik ami az sli használatát mutatja.. Hogy lehet kikapcsolni?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1802) shteer válasza cikasz (#1801) üzenetére


shteer
titán

sehogy. tegyél fel újabb drivert

..szerintem jónak tűnik

(#1803) sakto válasza cikasz (#1801) üzenetére


sakto
őstag

a drivers-ben van egy opcio..ott tudod kikapcsolni...

(#1804) cikasz válasza shteer (#1802) üzenetére


cikasz
őstag

errm a legujabbnál, hogy tegyek fel ujabbat???


Sakto pontosan melyik az megtudnád mondani? köszi.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1805) shteer válasza cikasz (#1804) üzenetére


shteer
titán

sorry, én félreértettem a problémát: azt hittem a régebbi drivereknél jelentkező reklamáló buborék jelenik meg a jobb alsó sarokban
a problémáddal még nem találkoztam :(

..szerintem jónak tűnik

(#1806) cikasz válasza cikasz (#1801) üzenetére


cikasz
őstag

valaki help?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1807) shteer válasza cikasz (#1806) üzenetére


shteer
titán

a Show GPU load balancing be van pipálva?
[kép]

..szerintem jónak tűnik

(#1808) cikasz válasza shteer (#1807) üzenetére


cikasz
őstag

ez volt a gond köszi. Átkellett kapcsolnom klasszikus nézetbe mert csak a nvida control panel volt.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1809) shteer válasza cikasz (#1808) üzenetére


shteer
titán

csak összehoztuk ;) nálam a kalsszikus nézet a nyerő, remélem nem száműzik az újabb driverekből

..szerintem jónak tűnik

(#1810) Libgabor


Libgabor
csendes tag

Sziasztok!
Szertnék SLI rendszert építeni. Van egy 7300 GT-m Inno3D féle ddr3-as ramokka (128). Milyen kártyát tehetek be mellé? Csak tök pont ilyet? Vagy?
Köszi!


[Szerkesztve]

(#1811) shteer válasza Libgabor (#1810) üzenetére


shteer
titán

aminek meg kell egyeznie az a mag típus és a memóriaméret

mindenféle mókolás és ügyeskedés nélkül rakhatsz mellé 7300GT-t, egy kis okoskodással 7600GS-t vagy 7600GT-t [link]

szvsz amit célszerű az egy Inno vagy Galaxy 7300GT

..szerintem jónak tűnik

(#1812) robekri válasza Libgabor (#1810) üzenetére


robekri
addikt

DDR3as 7300GT-t rakj mellé!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1813) Libgabor válasza robekri (#1812) üzenetére


Libgabor
csendes tag

Akkor már ''csak'' fel kell hajtanom egy 7300GT-t DDR3-as ramokkal! Nem nagyon látok már ilyet. Köszi a választ! :R

(#1814) Libgabor válasza shteer (#1811) üzenetére


Libgabor
csendes tag

Köszi a linket:) Hasznos:) :C

(#1815) shteer válasza Libgabor (#1814) üzenetére


shteer
titán

szivesen. sok sikert! várjuk az eredményeket :C

..szerintem jónak tűnik

(#1816) robekri válasza Libgabor (#1813) üzenetére


robekri
addikt

Na azért a Gianni stb-t nézd már meg! Sokan be is akarnak szvsz számítattni jobb VGA-ba 7300 kistesókat! Ügyeskedj![link][link][link][link]
;)
Utána pedik egyeztess REAC-al, mert ő a nagy 7300as SLI szakmányos! :DDD

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1817) Libgabor válasza robekri (#1816) üzenetére


Libgabor
csendes tag

Big THX :R

(#1818) xmark


xmark
csendes tag

Sziasztok!
Az érdekelne mi a lenne a jobb, van egy MSI 6600Gt-m és vegyek mellé még egyet?
vagy ruházzak be egy 7600GTbe és később majd veszek mellé még egyet?vagy várjak egy-másfél évet a 8800asra amikor már türhetőbb árban lesz(kb 30-35körül lesz)
végülis nem olyan rossz ez a kártya és már elég olcsó h. vegyek mellé még egyet, de nem tudom mennyire érné meg?
tehát SLi 6600GT vagy 7600GT?

(#1819) valentinho válasza xmark (#1818) üzenetére


valentinho
aktív tag

[link]
Sztem egyértelmű hogy 7600GT!Zalmis Galaxy-t már ennyiért kapni... :U
[link]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#1820) landroo


landroo
csendes tag

Az SLi egy nagy bullshit!

Nekem 1 Asus A8N-SLi alaplapom van 2 1forma Inno3D 7600GS vga-val SLi-ben.
1. Ha véletlenül bekapcsolva felejtem az SLi-t újraindításokor akkor a WinXP nem kapcsolja be a montiort. :F :F
Azaz reset, védettoód indít, vga2 disable, újaindít, nVidia SLi driver belázad, újraindít, és csak aztán lehet dolgozni.
2. Ha az y felbontást nagyobbra teszem mint 640, akkor vollogű zöld pixelek lepik el a képernyőt. :F :F
Bármelyik vga kártyát teszem be 1edül vagy kikapcsolom az SLi-t, tökéletesen működik, csak SLi esetén csinálja.
3. Számott tevő sebességnövekedést nem tapasztaltam, főleg ahol számított volna. Pesye a 3D mark sok-sok frame/secet írt ki főleg a DirectX7-es teszteknél, ami ugyebár már nem mai darab. :F :F
4. Ha nem írod be a gammát az xmlbe, nHancerrel pl, akkor nem is kezel SLi-t. :F :F
5. Da van olyna gamma amit hiába írsz be az smlbe, akkorsem kezeli, pl nfs. :F :F
6. Ha tújhajtással próbálkozom, akkor hiába írom be a regbe a
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvTweak]
''CoolBits''=dword:0000001a
amit az nVidia javasol akkor is csak az 1ik vga kártya sebessége növekedik ha megnézem
az EVEREST UE-ben. :F :F :F
Próbáloztam bios upgrade-vel, de csak az alaplaphoz találtam, de az sem segített.
Szal a tapasztalatom az, hogy az SLi helyett inkább add el a régit és vegyél 1 gyorsabb vga-t.
:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

[Szerkesztve]

landroo

(#1821) Rover623 válasza landroo (#1820) üzenetére


Rover623
félisten

A véleménynyilvánítás szabadságának maximális tiszteletbentartása mellett két dolgot jegyeznék meg:
- normális esetben az SLI-vel nincs ennyi gond...hibás beállítások, ''user error'', esetleg némi hardver hiba/inkompatibilitás erősen bejátszik nálad...;)
- legközelebb próbálj meg kevesebb (esetleg változatosabb) smiley-t használni...

primus inter pares

(#1822) shteer válasza Rover623 (#1821) üzenetére


shteer
titán

egyetértek. nálam tökéletesen üzemel és megfelelő sebességet produkál - alapon, és húzva is :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#1823) landroo válasza Rover623 (#1821) üzenetére


landroo
csendes tag

Jó-jó... csak már belefáradtam a próbálkozásba.
Kipróbáltam SFR-be, cserélgetve a kártyákat és mindig csak az alsó frame-ben voltak a zöld pixelhibák.
Ha ablakban futtatom a gammát akkor nincs hiba, csak így lassabb persze.
Kiolvastab a VGA biososokat és bitre meg1egyeznek.
Már kifogytem az 5letekből. :(
De ha valakinek van még valami javaslata akkor örömmel várom.

landroo

(#1824) robekri válasza shteer (#1822) üzenetére


robekri
addikt

Szerinted egy 7900GT SLI-nek mennyit kellene mennie? Mondjuk 3d 05ben?? Am2 2800 mhz!
675/1800 11k volt vagy mennyi amikor ''beSLIztük'' geci 13k-ment!!!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1825) shteer válasza robekri (#1824) üzenetére


shteer
titán

fogalmam sincs, rover listája alapján 14-15körül - 7900GT nem SLI-re termett :D

nekem a GST-im hozzák az elvárt 70+% gyorsulást a single módhoz képest, csere valszeg csak 8600GT/GTS SLI-re lesz

..szerintem jónak tűnik

(#1826) robekri válasza shteer (#1825) üzenetére


robekri
addikt

Na hát eZZaz!! :O
20% alig lett meg gyorsulásra!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1827) shteer válasza robekri (#1826) üzenetére


shteer
titán

2x8 vagy 2x16-os lapban próbáltátok?

..szerintem jónak tűnik

(#1828) robekri válasza shteer (#1827) üzenetére


robekri
addikt

2x8, de mindegy mert ez is parasztvakítás! :D:D

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1829) Spirit


Spirit
őstag

Tudtok esetleg valami trükköt, ami segít azokon a játékokon, amik nem használják normálisan az Sli-t? 1db 7600Gst-vel pl átlag 25-30 fps-em van a Rainbow6-ben, néha leesik 16-17-re. 2 kártyával ez átlag 27-33 fps, néha leesik 18-19-ig. Mindezt úgy,hogy végigzongoráztam az SLI módokat, és ez volt a ''leggyorsabb''. G15 billem van, ezért a Cpu terhelést folyamatosan látom.Használja a duál magot rendesen, de csak zárt tereknél megy 60% fölé,tehát egyértelműen a vga a ''lassú''.

TDU úgyszintén, kb +30-40%-ot dob csak.
Ellenben pl. a Cod2-nél +80% az fps, néhol talán több is, így 100fps fölött játszhatok akár 2048*1536-ban is dx7-ben. Nevetséges,hogy a két kártya(zalmanokkal együtt) 60k körül van, és néhol egy 7800gt szintjét hozza...:(

[Szerkesztve]

(#1830) Spirit


Spirit
őstag

Asszem rájöttem valamire. Rivatuner szerint szépen megy a tuning.De.Elkezdtem játszadozni a tuninggal, sebességekkel, majd everest azt írta,hogy az egyik vga tuningolva van, a másik NEM! Utána meg azt írta,hogy mindkettő húzva megy.

De a Rainbow6 a legérdekesebb. Hogy nagyjából érzékeltessem.1 kártya húzva pl 30 fps, 2 kártya húzva 33, majd elkezdtem állítgatni, és alt-tabbal ki-be lépegetni,majd hirtelen gondolt egyet, és lett 55 fps. Lehet,hogy mégsem parasztvakítás az Sli, csak bénázunk??? A Rivatuner monitorozója szerint a játékba lépve egy hz-el sem emelte a gyári sebességértékeket.De ez csak az egyik gpu-t figyeli. Állítom,hogy összeakad a két kártya,hogy nem egyforma sebességen üzemel.Atitool szintén csak egy magot állít!

(#1831) Mikádó


Mikádó
senior tag

Hali!

Én is beléptem a klubba 2db Gigabyte 8800GTS 320MB -os karival.

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#1832) Spirit


Spirit
őstag

És igen! Kipróbáltam alapon a két kártyát, és néhol GYORSABB,mint tuningolva.Vannak progik,pl 3dmark06,amiben nem gond,ha az egyik kártya gyorsabb.Alapon 1 kari 2800, 2db 5500, húzva 1 kari 4100, két kari 7100.(Talán már itt is látni,hogy csak az egyik kártya van húzva.)
Azonban vannak game-ek, amik ha aszinkronban vannak tuningolva lassabban futnak,mintha nem lennének húzva. Se rivatuner, se pstrip, se atitool,se coolbits nem segített.Egyszerűen nem lehet külön tuningolni őket,ha meg húzok, csak az egyik sebességét emeli. Please valaki!!! Vga driver csere(93.71 van)?alaplapi? Valami megoldhatja a problémámat?Sehol nem találok erre infot.

(#1833) Csiborbogár válasza Spirit (#1832) üzenetére


Csiborbogár
őstag

HM..
Én furcsállom, hogy csak az egyik órajelét emeli, a másikét nem. Biztos vagy ebben?
A 7100 pont nem azt jelenti, hogy csak az egyik van húzva, ugyanis 2 kártyával nem fogsz kétszerannyi pontot kapni, mint eggyel. :(

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#1834) Spirit válasza Csiborbogár (#1833) üzenetére


Spirit
őstag

Tudom-tudom.2800 helyett 5580 lett, ha teljesen alapon járatom őket.(1v2 kártya).Tuningnál meg 4000/7000.Párszáz pont kellene szerintem még.Na mind1.
Szóval.csináltam egy rendszertisztogatást, így Everest azt írja szinkronban mennek,de ha a real-time monitorozást bekapcsolom a Rivatunerben, akkor az egyiket csak 500mhz-nek írja(gpu). Ha szinkronba lassítom a másikat, akkor bizonyos játékok alatt majd megduplázódik az fps.(3dmarkok meg erőteljesen csökennek Ez rettentő érdekes.Na mind1,hagyom így a picsbe.)

(#1835) Toomy


Toomy
senior tag

Ha két 256-os zsugát teszek a gépembe akkor a memória méret összeadódik , vagy hogy is van ez :F Használja a játkok alatt teljes értékű 512Mb-nak :F

(#1836) CooLM@$TeR


CooLM@$TeR
tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem:

Van egy ASUS A8N SLI alaplapom, s egy xpertvision/palit geforce 6600 GT 256 MB PCX vidkarim. Szeretnék venni mellé még egy ugyanilyen vidkarit, de sehol nem találok. Viszont láttam egy xpertvision 6600LE PCX karit, s képet elnézegetve nem nagyon látok közte és a mostani karim között különbséget. Vmi hozzáértő esetleg meg tudná mondani, hogy ezek működni fognak együtt ? A válaszokat előre is köszönöm.

szerk: Ilyen videókártyám van most: [link]

[Szerkesztve]

(#1837) Toomy válasza CooLM@$TeR (#1836) üzenetére


Toomy
senior tag

Szvsz. inkább egy bármilyen másik márkájú , de ugyanaz a memória méretű 6600GT - t keress mellé !

(#1838) robekri válasza Mikádó (#1831) üzenetére


robekri
addikt

Eredmények?? :DDD

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1839) shteer válasza robekri (#1838) üzenetére


shteer
titán

[link]

nr. 1 :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#1840) Pero


Pero
senior tag

Hi volna egy kérdésrm amire remélem itt választ kapok.
Milyen különbséget eredményez ha az alapla csak 2x8 ban támogatja az SLI-t ill ha 2x16 ban?

[Szerkesztve]

(#1841) Rover623 válasza Pero (#1840) üzenetére


Rover623
félisten

Gyenge kártyáknál kicsit.
Erősebbeknél kicsit nagyobbat.



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1842) Pero válasza Rover623 (#1841) üzenetére


Pero
senior tag

ez pontosabban mit takar? ill SLI-s lapban müködik a Crossfire? ATi igéretek szerint kéne.
Konkrétan Sapphire Radeon X1950 Pro ultimate-ről lenne szó

[Szerkesztve]

(#1843) Csapi007 válasza Mikádó (#1831) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Nézem az eredményeid, hát nem rosszak. :C
Gratulálok.

"Csak úgy mondom"

(#1844) shteer válasza Pero (#1842) üzenetére


shteer
titán

SLI lapban nem fog működni a CF :(

..szerintem jónak tűnik

(#1845) Rover623


Rover623
félisten

Tisztelt fórumozók, kedves tuningőrültek!

Munkahely és életmódváltásból kifolyólag 2007 májusától kezdve a PH!-s NVIDIA tuninglisták karbantartását nem tudom végezni...:(

Olyan vállalkozó kedvű fórumozó(ka)t keresek ennek folytatására, aki vállalni tudja hogy legalább 2-3 naponta bejegyzi a listákba a friss eredményeket....:R

Természetesen új tárhelyet is keresni kell a listáknak!

primus inter pares

(#1846) robekri válasza Rover623 (#1845) üzenetére


robekri
addikt

Axxony nem enged a géphez?? :DDD

:O Faxa oldal nagyon! :R

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1847) shteer válasza Rover623 (#1845) üzenetére


shteer
titán

kár, hogy hosszútávon nem tudom vállalni, rövidre meg sztem nincs értelme. vagy van? :)

..szerintem jónak tűnik

(#1848) Vandit.


Vandit.
addikt

[link]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1849) shteer válasza Vandit. (#1848) üzenetére


shteer
titán

harmatos :D

..szerintem jónak tűnik

(#1850) Vandit. válasza shteer (#1849) üzenetére


Vandit.
addikt

jah. :DDD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.