Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#5001) kiki22 válasza fsb1000 (#5000) üzenetére


kiki22
senior tag

köszi.

(#5002) davidsz


davidsz
őstag

Egy gyors kérdésem lenne:

MSI N560GTX-Ti és a sima MSI 560GTX-et lehet SLI-ben használni?

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5003) moonguru válasza davidsz (#5002) üzenetére


moonguru
őstag

Elvileg semmi akadálya sincs!

Monitor Guru!

(#5004) davidsz válasza moonguru (#5003) üzenetére


davidsz
őstag

Köszönöm.

Infarktus kerülgetett, mert GTX-et rendeltem, de Ti jött. Remélem menni fog gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5005) davidsz válasza moonguru (#5003) üzenetére


davidsz
őstag

Látja mindkét kártyát PhysX konfiguráció résznél, viszont sehol nincs SLI.
Vagy az egyiket, vagy a másikat tudom kiválasztani.
Ebben az esetben mi a teendő, milyen irányban nézelődjek?
Most teljesen tanácstalan vagyok.

285.62 driver és a legújabb betával is próbáltam.

Aida 64 azt írja GPU résznél, hogy SLI letiltva. :F

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5006) moonguru válasza davidsz (#5005) üzenetére


moonguru
őstag

A SLI összeköttetés fent van?

Monitor Guru!

(#5007) davidsz válasza moonguru (#5006) üzenetére


davidsz
őstag

SLI kábel fent van. Hardverileg tökéletesek a csatlakozások.

:F

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5008) moonguru válasza davidsz (#5007) üzenetére


moonguru
őstag

Csak BIOS beállítási vagy driver probléma lehet!

Alaplap leírása mit ír a SLI-ről?

Esetleg külföldi fórum az alaplapról segíthet! (írhatnak esetleg BIOS frissítésről is)

Monitor Guru!

(#5009) davidsz válasza moonguru (#5008) üzenetére


davidsz
őstag

Alaplapi leírás is az általános SLI beállításokat írja képekkel illusztrálva, amiből pont az a rész nem vehető ki, ahol az SLI-t engedélyezi.

Legfrissebb bios van fent. Viszont Asus Sabertooth-nál külföldi fórumokon sokaknak baja volt a Ti kártyával. Ezért is maradtam a Sima GTX560-nál, erre most Iponék második kártyának nem azt küldtek, hanem Ti-t. :W

Visszavettem alapra a procit is, most az Nvidia vezérlőpult nem indul el. - lehet ebből Win7 reinstall lesz. Tiszta lappal mindent.

Vár még egy nagyobb táp is beszerelésre, úgyhogy a kínok később jönnek a driverrel.

Találtam Nvidia vezérlőpultnál egy ilyet:

Többmegjelenítős/kevert GPU-s gyorsítás - ezt bármire állítom nem lesz SLI ... mást meg nem nagyon találok.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5010) davidsz válasza davidsz (#5009) üzenetére


davidsz
őstag

Nvidia fórumán olyan mennyiségű probléma van ezekkel kapcsolatban, hogy nem győzök olvasni. :W
Azt hittem ez pikk-pakk meglesz, de ez nem lesz egyszerű.
Az alaplappal és a kártyával, valamint a driverekkel is szívás van.
Estefelé újra jelentkezem, hogy mit sikerült okoznom. Addíg ha valakinek ötlete van, akkor azt szívesen fogadom!

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5011) fsb1000 válasza moonguru (#5003) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem tévedsz...
A GTX560 Ti és a GTX560 nem azonos videokártyák és ezért nem is fognak SLI-ben menni.

GTX 560 -> 336 Shader
GTX 560 Ti -> 384 Shader

(#5012) moonguru válasza fsb1000 (#5011) üzenetére


moonguru
őstag

Ez nem volt probléma más kártyáknál...

Monitor Guru!

(#5013) moonguru válasza moonguru (#5012) üzenetére


moonguru
őstag

Legalábbis az ATI crossfirénél, úgy látszik a SLI kényesebb... :W

AZ NVIDIA szerint tényleg nem lehet!

Monitor Guru!

(#5014) agressiv válasza davidsz (#5009) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a sima 560 csak 336 shader magos, akkor nem fog menni SLI ben! Ezt mindenképpen nézd meg GPU-z vel. Ha a két kártyán nem egyforma mennyiségü shader van, akkor mások a magok és abból nem lesz SLI.

moonguru. Sosem ment az sli különböző magokkal!

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#5015) davidsz


davidsz
őstag

560 és 560ti nem megy SLI-ben.

Így jártam most. 560ti kártyát visszavittem. Iponban vissza is vették. Sajnos már nincs ilyen Msi gtx560 ami kell. Keresnem kell most egy ilyet mellé.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5016) davidsz


davidsz
őstag

Köszönöm a segítséget még 1x mindenkinek!

Ha valaki tud eladó MSI N560GTX Twin Frozr II/OC (és nem Ti) kártyát, akkor ne tartsa magában szóljon! SLI-t szeretnék ezek után is.
Az erősebb kártya lehet egyszerűbb lenne, de akkor még el kellene passzolnom a jelenlegit .. az élet meg bonyolultabban jó :DDD

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#5017) fsb1000 válasza moonguru (#5013) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez nem ATI és nem CF

(#5018) s4ny4b4


s4ny4b4
csendes tag

Sziasztok!

SLI kiépítésben gondolkodok. Van egy ASUS EN8800GT TOP kártya, az számolná a fizikát, e mellé kerülne egy GTX560-as kártya. Az első kérdésem az lenne, hogy fontos-e, hogy a leendő alaplap mindkét PCIe slotja x16 módban működjön, vagy elég a x8? Milyen alaplapot ajánlanátok?

Köszönöm!

(#5019) fsb1000 válasza s4ny4b4 (#5018) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Helló!
Ez nem SLI, csak társkártya. A fizikát számoló kártyának elég a 4x PCI slot is. És az alaplapodnak sem kell SLI readynek lenni. A GTX560 legyen a 16x-esben.

Nyilván Physix-es játékoknál lesz nyereséged ezzel a párossal.

(#5020) s4ny4b4 válasza fsb1000 (#5019) üzenetére


s4ny4b4
csendes tag

Akkor kicsit pontosítok, majd ha lesz pénz, akkor veszek másik kártyát az SLI-hez, addig lenne csak bent a 8800-as. Viszont akkor már nem akarok alaplapot is cserélni....

(#5021) fsb1000 válasza s4ny4b4 (#5020) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Alaplapból SLI ready kell és elég a 2x8 Pcie

(#5022) makkai válasza davidsz (#5016) üzenetére


makkai
aktív tag

Nem muszály ugyanolyan márkának, vagy tipusszámúnak lennie a két kártyának.
Nekem az egyik MSI GTX460 Hawk, a másik MSI GTX460 Cyclone.
De ugyanaz a mag. Ez a lényeg. És ugyanannyi Cuda mag legyen.. Az órajel sem számit, meg a memória mennyisége sem.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#5023) agressiv válasza makkai (#5022) üzenetére


agressiv
addikt

A Memória mennyisége számít a hiedelemmel ellentétben.

Hát még a borz.....

(#5024) fsb1000 válasza agressiv (#5023) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igy van. Azonos mennyiségű vRam kell az SLI -ben használt VGA-kra.

(#5025) makkai válasza fsb1000 (#5024) üzenetére


makkai
aktív tag

Nekem az 512MB -os és az 1GB-os 9800GTX ment SLI-ben.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#5026) klac


klac
aktív tag

(#5027) fsb1000 válasza klac (#5026) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezek szerint nem ajánlott.
Nálam nem működött a GTX460 1GB + GTX460 2GB páros.

(#5028) klac válasza fsb1000 (#5027) üzenetére


klac
aktív tag

Na igen, ezért nem ajánlják, mert valószínű nem megy, vagy ha a CoolBits telepíted lehet rá esély hogy megy, de nem biztos hogy rendesen 100 % osan működik.
Aki szeret kísérletezgetni megpróbálhatja, persze saját felelősségére.!
Mindenesetre én sem ajánlom az ilyenfajta próbálkozást.

Egyébként ugyanez a helyzet a korábbi hozzászólásoknál említett Cross Fire lapokban történő SLI hack ra is, a próba dönti majd el, hogy megy avagy mégsem.

(#5029) agressiv


agressiv
addikt

No újra beüzemeltem egy SLI szisztémát, most GTX460-van, de a crysis2-t sehogy sem tudom rávenni arra, hogy gyorsuljon és a 3dMark11-et sem. A többi játék, program mind megy frankón, de ez a kettő nem. Miért? :(

Hát még a borz.....

(#5030) fsb1000 válasza agressiv (#5029) üzenetére


fsb1000
nagyúr

SLI hidat felraktad?

(#5031) agressiv válasza fsb1000 (#5030) üzenetére


agressiv
addikt

Fel :DD

Hát még a borz.....

(#5032) agressiv válasza fsb1000 (#5030) üzenetére


agressiv
addikt

Szóval? Ötlet javaslat?

Hát még a borz.....

(#5033) fsb1000 válasza agressiv (#5032) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kapcsold be az SLI indikátort, és nézd meg mennyit mutat 3Dmárk alatt .
Aztán pár játéknál is (ahol szerinted megy az SLI). és írd le ide, hátha valamit kiokoskodunk.

(#5034) agressiv válasza fsb1000 (#5033) üzenetére


agressiv
addikt

Warhead alatt majdnem mindíg nyélen van és dolgozik is szépen. Crysis2 alatt is majdnem mindíg nyélen van, de nagyon szarul megy, ráadásul 1 kártyával jól megy extremen, kettővel pedig nem jó. Olyan mintha proci limit lenne, mert amikor messzire nézek és dolgoznia kéne, akkor lecsökken a használat, viszont az be is b/"!"%!+, ráadásul 1 kártyával jó. Alapbeállításban van nálam a driverben, hogy a váltott képkocka 2 üzemmódban menjenek a játékok és úgya többi jó is. Amúgy próbáltam már minden beállítást a 2-nél, de hiába.

A 3D11-et nem próbáltam, de annál is ugyanaz a tünet, hogy két kártyával gyengébb mint egyel.

Amúgy a 3D képfrissítésre nem tudsz valami megoldást? A Warhead állandóan 50Hz (!)-en megy, isten tudja miért. Ami program létezik, mindet kipróbáltam, de hiába. :W

Hát még a borz.....

(#5035) fsb1000 válasza agressiv (#5034) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Pasz... 3Dmarkban nem jellemző a procilimit.
Milyen alaplapod van?

Sajnos nem ismerem a Warhead programot, de fps csökkenés nálam is volt, mikor auto-felbontás beállításután 59HZ-re állt be egy játék, nem pedig 60Hz-re.

(#5036) agressiv válasza fsb1000 (#5035) üzenetére


agressiv
addikt

A warhead a Crysis warhead brádör. :DDD

Nálam nem FPS csökkenés van, hanem minél alacsonyabb a képfrissítés annál jobban szétesik a kép, ha nincs használva VSync ez logikus, és ha már 75Hz-et nem tud ez a monitor, legalább ne 50-en menjen, hanem 60-on. XP alatt nincs ilyen gond, akkor csak a 60Hz-et támogatja és azon megy, de windows 7 alatt mindenféle váltottsoros, meg 59 50Hz és így tovább gyökér frissítési frekvenciákat is támogat isten tudja miért és néhány játék ezeken megy és egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele, de valószínű, hogy XP lesz belőle megint, mert ez nem állapot.

Amúgy a Crysis 2 annó a 8800GT SLI-vel is ugyanezt csinálta..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#5037) fsb1000 válasza agressiv (#5036) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, tudom.
Nem játszottam vele, csak tesztek miatt volt a gépemen.

(#5038) agressiv válasza fsb1000 (#5037) üzenetére


agressiv
addikt

No driver gond volt, most megy frankón. :DD

Hát még a borz.....

(#5039) traders


traders
tag

Sziasztok!

Még sosem volt dolgom SLI rendszerrel de most lehet hogy a közeljövőben beruházok egy kis frissítésre és pár dologra nem találok kimerítő választ.
1.: két db GTX 560ti 448 SLI-be kötve mennyit fogyaszt körülbelül (oc nélkül és max load-on)?
2.: Mi az a proci amit érdemes ezekhez venni hogy ne legyen CPU limit?
3.: olvastam hogy SLI rendszereknél gyakori hogy kevés az 1GB ram (tudom hogy a 448-as 1280MB-os, de ennél is fent alhat mert nem sokkal több), ez mennyire igaz?

Előre is köszönöm a fejtágítást!

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#5040) fsb1000 válasza traders (#5039) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1. Kétszer annyit mintha csak 1 lenne. Kb 380W vagyis 32A [link] tipusfüggő.

2. I5-2500K, de az is tuningolva (játékfüggő)

3. Ez meg játék/graf beállításfüggő. FullHD vagy felete jelentkezhet vRam elfogyás

-----

Szerintem vágj bele és majd kitapasztalod melyik játéknál, milyen beállításoknál lesz CPU limited, vagy vram elfogyásod, esetleg GPU limited.
Mindig van valamilyen limit.... mindig van valamilyen szűk hardver keresztmetszet különben végtelen FPS-el mennének a játékok.

(#5041) traders válasza fsb1000 (#5040) üzenetére


traders
tag

1. akkor se több se kevesebb... erre nem találtam konkrét váalszt, csak hogy épp kinek mennyit fogyaszt...

2. gondolom itt is úgy veszem majd észre CPU limitet (csak példa számokkal) hogy kártya pl 60%-on megy, proc meg 100%-on fps meg 30? Szóval semmilyen egzotikus dolgot nem kell figyelni?

3. Hát egy monitorom van (és nem is szeretnék többet, pont most váltottam két monitorról egy nagyra) ami felbontása 1920x1200-as... De az hogy lehet hogy kevés a RAM sli-ben amikor SLI nélkül meg jól megy a kártya?

Igen tudom hogy mindig van valami és örökmozgó sem létezik sanos, a mikulásról meg már ne is beszéljünk :D

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#5042) fsb1000 válasza traders (#5041) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1. Talán valamivel kevesebbet, de a tápot úgy is túl kell mélretezni, ezért én legalább 20-20A-t szánnék a kártyákra.

2. Elvileg igen, de több magos rendszernél sosem lesz 100%-os cpu terhelés, már 90-95% felett cpu limitesnek vehető. Nem kell figyelni semmit... csak az fps-ed lesz limitált.

3. Úgy lehet vramlimites, hogy 50-70%-al megnövekszik a GPU számítási teljesítményed és "erősebb" graf értékeket állítasz be. A vRAM nem adódik össze SLI-ben, ezért könnyen szük keresztmetszetté válhat.

Nem kell ezektől félni.... akkor szokott jelentkezni laggolás, mikroakadás, vagy más anomália, ha a rendszer nagyon kiegyensúllyozatlan teljesítményű komponensekből áll, vagy extrém beállításokat adsz meg.
De ez 1 kártyánál is előjöhet, az SLI-t legegyszerűbb úgy felfogni, hogy megnöveli a GPU teljesítnényét. Mintha 2 lépcsővel nagyobb VGA-d lenne, de a mostani vram mennyiséggel, és persze jobban teheli a PCIe adatforgalmat is.

(#5043) traders válasza fsb1000 (#5042) üzenetére


traders
tag

Hát köszönöm szépen a segítséget akkor azt hiszem megpróbálkozom vele... van valami extra tudni való még az SLI-ről, vagy valami extra beállítás, illetve valami egyéb amire figyelni kell?

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#5044) fsb1000 válasza traders (#5043) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem semmi... 90%-ban egyből megy és hibátlanul, ha az alaplap SLI ready. Szerintem 1155 platformnál elegendő a x8-as Pcie 2.0. GpuZ-vel lehet ellenőrizni mire áll be. Én a drivert újratelepítem SLI üzembehelyezéskor, de egy ideje már nem szükséges az NV szerint.

Amikor összeraktad, bekapcsolod a driverben az SLI-t (ha nem állt be automatán) és az SLI indikátort. Aztán egy 3Dmarkot elinditasz és nézed hogy skálázódik, 90% felett kéne lennie. Itt CPU limit sincs, kivéve a cpu-t mérő résznél.
Játékokban 40-80% a normális skálázódás, de állandóan változik ahogy haladsza játékban.

Van valami sli teszter progi is, de nem látom értelmét használni, ha a vantage ok, meg esetleg valami DX11-es teszt akkor csak nyomni kell a gamékat és csodálkozni mennyi kraft van a gépben.

ja... és jól szellőtetni a gépet, nehogy megfőzd a kártyákat.
Elsőre nyitott házzal teszteld, hogy lásd mennyire melegszenek.
Sajnos a legtöbb lap esetében szorosan lesznek. Ha nagyon meleg akkor rá kell segíteni egy plusz ventivel hogy a "felső" kártya friss levegőt kapjon. Mindig az lesz melegebb akár 10 fokkal is.
SLI hidat a laphoz adják, ha nincs akkor apróban 1-2K.

[ Szerkesztve ]

(#5045) traders válasza fsb1000 (#5044) üzenetére


traders
tag

Ez a ventis tanács nagyon hasznos lehet majd a későbbiekben.
Ha megvannak a kártyák úgyis jövök még ájuldozni/kérdezősködni! :D

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#5046) agressiv válasza traders (#5045) üzenetére


agressiv
addikt

Igen a melegre a oda kell figyelni, mert nekem nagy böhöm hűtőim vannak, de még így sem rakhatom fel az oldallapot hiába ventilátor, stb. Az mondjuk igaz, hogy legalább csendben vanak. :DDD

Hát még a borz.....

(#5047) LW


LW
őstag

Sziasztok!
9800GT 512 és 9600GT 512 működnek együtt SLIben?
üdv. LW

(#5048) agressiv válasza LW (#5047) üzenetére


agressiv
addikt

Nem.

Hát még a borz.....

(#5049) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Nagyon butának számítok az sli dolgokban, 2 sornál többet nem is olvastam még róluk mert mindig úgy tudtam hogy nem éri meg a dolog.

Azt szeretném tőletek kérdezni hogy ez a mai napig így van? Van manapság létjogosultsága az sli rendszernek?

Megéri e foglalkozni vele?

Ami érdekel az a teljesítmény és az ár miből kilehet hozni, ezek a dolgok megférnek e egymás mellett és pariba van e az 1 vga-s rendszerekkel.

Gondolok ilyenre hogy egy gtx 480 fele annyi mint egy gtx 580....és a 480 sli elver egy sima 580-at.
Vagy érdemes e várnom és a mostani mellé vennem még egy ugyan olyan vga-t (adataimnál)

Ami most nem érdekel az a fogyasztás és a + hő ezekkel a negatívumokkal tisztában vagyok.

Csak játékra lenne a gép!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#5050) agressiv válasza hitman, (#5049) üzenetére


agressiv
addikt

Nekem volt egy gtx 460-amit 32-ért vettem, majd vettem hozzá sajnos drágábban 38-ért egy másikat. Még meg is vannak tuningolva így a GTX580 felett vannak teljesítményben és a kettő árát, te is ki tudod matekozni.

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.