Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#451) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
Megfordult a felyemben, hogy SLi rendszert építek, de elolvasvs a SLi-s cikket nem is kicsit bizonytalanodtam el a SLi rendszer értelmében, életképességében. Amennyiben a cikkben foglaltak megfelelnek a valóságnak Bővebben: link, és tényleg csak olyan játéknál működik amit a driveroptimalizációba is belevettek, az nem igazán tetszik. Jópár régebbi játékkal játszom, és nagyon szeretem a szinkronizált progikat. Ha ezekkel nem fog tudni együttműködni a SLi, és ha ezek a játékok nem, vagy hibásan futnak a két kártya miatt akkor nekem nagyon nem érné meg a SLi...
Aki már épített, és használ SLi rendszert, azoktól szeretném kérdezni, hogy mik a használati tapasztalatok a SLi-vel kapcsolatban?
A belinkelt tavalyi tesztben leírtakat tapasztaltátok a valóságban is, miszerint minden játékra optimalizálni kell a drivert, és ami nincs benne a top100-ban azalatt nem fog működni a SLi, sőt esetleg még a régebbi játékok akár hibásan is futhatnak a driver optimalizáció hiánya miatt :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#452) klepto válasza klepto (#451) üzenetére


klepto
addikt

És lenne még egy kérdés:
Egy Chieftech 410W-os táp elég egy SLi-s rendszernek :F

Burkolt Up :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#453) Hikvision válasza klepto (#452) üzenetére


Hikvision
senior tag

Bőwen, havernak Chieftec 420 visz 2 darab 6800GT-t.

20 éve a PH-n.

(#454) Neck válasza klepto (#452) üzenetére


Neck
veterán

A 410est nem ajánlom, mert az nem gyári Chieftec, hanem Sirtec, és mostanába sokat vittek vissza belőle.

Mellesleg a mostani rendszerem úgy ahogy a konfigomnál látod, teljesen stabil, minden fesz bőven jó, és Full Loadnál se esik egy tized feszt se semmi.

A drivererrel frankón mennek a játékok (Mondjuk néhol csak az 1ik mag dolgozik, dehát ez van... várni kell az újabb drivert, az újabb peccseket. Viszont nagyon fasza, és nagyon kevés embernek van.)

De a 2*6600GT@SLi -t nem ajánlom.

MOD: Hogy miért? Lásd HSZeim 412-438ig :D

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#455) klepto válasza Neck (#454) üzenetére


klepto
addikt

Én nemrég vettem egy Chieftec 410W-os tápot, de ez már V2.0-ás, a Chieftec topicban megerősítették a boltos álítását, hogy csak a V1.0-ással volt gond, a 2.0-ból még nem szált el egy sem. Ha jól tudom, ezen már kijavították a régi hibáját :U
A hsz-eidet elolvasom, de sajnos anyagilag csak a 6600Gt férne bele, és 2-3 hónap múlva még 1, vagy egy X800-as :U
Na elolvastam a hsz-eidet, de közben beugrott, hogy már olvastam, és ezért is kérdőjeleződött meg bennem a SLi rendszer értelme, nameg az itteni cikk miatt is :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#456) Neck válasza klepto (#455) üzenetére


Neck
veterán

Ha 2-es akkor jó :) Nem szóltam. :D

Ha csak 6600GTre van pénz, akkor szvsz vegyél egy X800XLt egyben, és kész.
Vagy ha ki tudsz préselni akkor egy 6800GTt, majd mégegyet :D
De 2x6600GTt ne. Szűrőknél nagyot esik a teljesítmény, pedig szűrőket azért elvár az ember egy 80-100 rongyos VGA rendszertől.
Mennyi kess van rá?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#457) klepto válasza Neck (#456) üzenetére


klepto
addikt

Hát végülis jobban utána néztem és átgondoltam a kérdés anyagi vonzatát, és a következő következtetésre jutottam:
A 6600Gt 40.250.-Ft
6800 61000.-Ft
6800Premium 62800.-Ft (ha mégis 6800 lenne, akkor inkább ezt venném a hűtés miatt: Bővebben: link feltéve, hogy kapható PCi-E-ben)
A másik oldal:
His Radeon X800 57.490.-Ft (IceQ ll turbo hűtővel: 63990.-Ft)
His Radeon X800XL 73.490.-Ft (IceQ ll turbo-val: 84990.-Ft)
Szóval ha jobban belegondolok, akkor árkategóriában a 6800 mégis beleférne, ha már az X800 is szóba került. A 6800GT, és az X800XL viszont tényleg kiesik!
Már csak az a kérdés, hogy megéri-e, és jó lesz-e nekem SLi-ben, vagy csak fölös pénzkidobás lenne, ha nem mindíg a top100-as játékokkal játszom (lásd 151-es hsz-em) :F

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#458) Neck válasza klepto (#457) üzenetére


Neck
veterán

Ezek közül a HIS IceQ2 Turbós X800 a legjobb :D

Mellesleg nem értem így a SLi-t.
A 6600GT nem éri meg, szűrőknél összef0ssa magát.
Innentől kezdve marad a többi kari amit mondtál, de azok közül más nem képes a SLi-re :D

És ha nem SLi-vel nyomod, akkor ki lehet hozni ócsóra a lapot, és akkor marad zséd a VGAra :D Szerintem.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#459) klepto válasza Neck (#458) üzenetére


klepto
addikt

Nem SLi-s lap 29K (Asus A8N-E), SLi-s lap 33K (Asus A8N-Sli) :Y
Szvsz 4K-ból nem nagyon tudok VGA-t venni :D
Szóval az alaplap ebbe a kérdése a legkevésbé sem szól bele :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#460) Neck válasza klepto (#459) üzenetére


Neck
veterán

Ja, hát igen. Nemtom az A8N-SLi -t miért hagytam ki a számítástból... kicsit fáradt vagyok már.
Én úgy gondolkodtam kb, hogy 25 a nem SLi-s lap, 40 a SLi-s. Nah mind1, nem nyert :D

Szal ha 6600GT@SLi-re futja csak, akkor nem éri meg, szvsz, vegyél X800ast, az IceQ 2-s, Turbós HIS kari pl nagyon szimpi :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#461) klepto válasza Neck (#460) üzenetére


klepto
addikt

Ember: olvass is, ne csak irogass :D
Én ezt írtam: ''Szóval ha jobban belegondolok, akkor árkategóriában a 6800 mégis beleférne, ha már az X800 is szóba került. A 6800GT, és az X800XL viszont tényleg kiesik!''
És az árak, ami miatt beleférne: X800 57K, 6800 61K, de itt van a hsz-em linkje, ha netán elkerülte volna a figyelmedet: Bővebben: link :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#462) Neck válasza klepto (#461) üzenetére


Neck
veterán

Félreértesz :D Elolvastam.
Megértettem, észrevettem.

''Már csak az a kérdés, hogy megéri-e, és jó lesz-e nekem SLi-ben, vagy csak fölös pénzkidobás lenne, ... ''
Én csak ezt a mondatod nem értettem, ha már ilyen szépen kizártuk a 2x6600GT@SLi-t, akkor ki is derült, hogy a SLi neked nem éri meg. Vagy valahol lemaradtam? :D

Szal, szedjük össze:
6600GT@SLi kikerül a szószból, mert szürőknél kevés, és ugye nem benchmarkkal játszunk, és van pénz nagyobbra.
6800 sima jó lenne, de nem tud SLi-t,ezért SLi-ben nem tudod összetenni őket, 6800GTre meg nincs pénz -> SLi végleg kizárva. 6800nál az X800 sima gyorsabb, és olcsóbb, ami azt jelenti, hogy az a best buy.
Ebből meg az az IceQ-s HIS a legjobb,amit írtál. Azt éri meg megvenni.
Hol hagytam ki valamit? :D


[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#463) klepto válasza Neck (#462) üzenetére


klepto
addikt

Na akkor csak egy szóra!
A sima 6800 PCI-E nem sli-s :F
Akkor az tényleg kiesik, mert attól jobbnak érzem a Radeont még akkor is, ha a Doom3-ban elvérzik az nV-hez képest, na és nem utolsó sorban olcsóbb is :U
A 6800 tényleg nincs felkészítve SLi-re :F
csak azért értetlenkedek, mert az Inno honlapján szerepel a SLi a PCi-E kártyánál :U
Egyébként a Sli most megéri, vagy nem :F Minden játéknál használható, vagy csak a SLi kompatibilis játékoknál :F Ha csak a Sli kompatibilis játékoknál számít, akkor a régebbi progik semmit nem profitálnak a 2 kártya meglétéből :F

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#464) Neck válasza klepto (#463) üzenetére


Neck
veterán

Sejtettem, hogy ez a bajod! Csak nem mertem írni, mert ezt mindenki tudja, de ezek szerint te mégse tudtad :D
Ezért írtam bele a kis összefoglalómba hogy nem SLi-s.
Nem, nem az!

Csak 6600GT, 6800GT, és 6800U tud SLi-t.
Ha az az Inno az egy 6800GT, akkor tud SLi-t. Egyébként nem. Sima 6800asok nem tudnak. Vagy ez valami különc Inno cucc lenne? Utánanézek...

Egyébként alapból csak SLire nem éri meg gépet csinálni, ha nem vagy fanatikus, hanem tényleg sok gémmel játszol, mert csak a nagy nevekhez fognak egyelőre SLi támogatást csinálni, a kommerszebb játékokhoz szvsz nem.
És akkor csak 1 GPUnyi teljesítményed marad.
Nekem pl Morrowind alatt nincs SLi, ami nem baj, de azért jó lett volna :D
Régi progik semmit sem profitálnak, ahogy mondod. Elvileg csinálhatsz neki te is SLi supportot, de nem találkoztam olyannal, aki csinált volna.
Mellesleg új, SLi támogatott játékoknál is előfordul, hogy egy deka FPSel nem megy gyorsabban... Szal bugok vannak rendesen, persze nem könnyű párhuzamosítani...
Mondjuk ezen gyorsan javítanak majd, de akkor se lesz olyan, hogy minden gémen gyorsít majd. És nem is minden gémen egyforma mértékben. Lehet h van ahol csak 20%ban, sőt biztos sok helyen így lesz. Persze lehet hogy van ahol 70-80%ot is dob rajta, de ennek kicsi az esélye. 100%ot meg sose fog dobni, ez 1000000%, ha már a %oknál tartunk.
Remélem segítettem a döntésben :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#465) Neck válasza klepto (#463) üzenetére


Neck
veterán

Tényleg ott van! Az ott elírás lesz, szvsz. Az a kari nem tud SLi-t. De szerintem a boltban nézd meg, van e rajta SLi hídnyák csati...
MOD: Az nV oldalon is szerepel, hogy sima 6800 is tudhat... mondom, az a biztos, ha van rajta SLi hídnyák, akkor tud, ha nem akkor nem. Na, ez nekem is újdonság lesz...

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#466) Gorneck válasza Neck (#462) üzenetére


Gorneck
titán

''6600GT@SLi kikerül a szószból, mert szürőknél kevés'' Ti4200, 9600Xt, 9800Pro, X800Pro, X800Pro, X800Pro@XT PE, 6600GT, 2 db 6600GT! Szép út nem?! Elég ktges is sajna! Nos kérlek nekem vagy rossz a szemem vagy vakítás ez a szűrős mizéria...pl a farcryba nem vettem észre a szűrőket pedig mindent fullra állítottam...Amúgy stabilabb a farcry nekem most mint a xt pe-vel volt, de mindegy!

Gorneck#1239

(#467) zsulboy válasza Gorneck (#466) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én már nem akarok vitatkozni ezen a szűrő miérián!:(
Olyanok írják hogy 2 db.6600gt szar Sli-ban akik még nem látták élőben mit tud!;]
Persze hogy jobb 2 db 6800 v.6800gt Sli-ban,mint ahogy jobb egy X850XT egy X800XL-nél.


(#468) Gorneck válasza zsulboy (#467) üzenetére


Gorneck
titán

70k-ért ennél brutálisabb megoldás nincs!

Szűrő mizéria alatt azt értem, hogy ha bekapcsolom legyen Ati vagy NV nem látom illetve alig veszek észre minőségbeli különbséget! Szal ahhoz a gémnek is tudnia kéne...

Gorneck#1239

(#469) klepto válasza Gorneck (#466) üzenetére


klepto
addikt

Üdv Gorneck23!
Látom te is megjártad a ''hadak útját'' és én is azelőtt a dilemma előtt álok, hogy 2x6600GT, vagy X800 (esetleg X800XL).
Neked milyen javulást, vagy csökkenést okozott, hogy az X800pro-ról váltottálk 2x6600GT-re? Hol, milyen játékoknál tapasztaltál javulást?
Én azért vagyok tanácstalan, mert nagyon kevés új, és sok régi játékkal játszom. Az újak Doom3, és a Far Cry. A régiek elsősorban szinkronizált gamék, pl. Syberia, Dracula, Shizm, Pokoli szomszédok, Drakula, stb.
A SLi-től azért ''félek'', mert mindenhol azt hallom, hogy csak az új játékok, és azok közül is csak a húzónevek alatt működik a SLi, kvázi a régi játékoknál értelmetlen. Egy Radeon X800 kevésbé függ attól, hogy a driveroptimalizációban szerepel-e a játék, kvázi minden játéknál szebb, gyorsabb, és nem csak egyes gaméknél mint a SLi.
Erről neked mi a tapasztalatod :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#470) Neck válasza zsulboy (#467) üzenetére


Neck
veterán

Én láttam élőben, mivel nekem az van.
Egyébként meg higgyétek el, a 2*6600GT@SLi nem szereti az 'Eye Candy' módot.
(Minden maxon, + 4xFSAA, +8x Anisotropic Filtering, 1600x1200 )

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#471) Neck válasza klepto (#469) üzenetére


Neck
veterán

A régi gaméknak szvsz elégnek kell lennie 1db 6600GTnek is.
Mindenesetre a fene tudja. Jó mind2, ahol tényleg jól optimalizálva van a cucc, oda jobb a SLi, ahol meg nem, ott meg a sima X800.

SLi ellen: 2xes hőtermelés, 2xes fogyasztás, ahol nincs optimalizálás, ott 1db 6600GT, ahol meg van, de nem túl jól sikerült, ott meg 20% gyorsulás.
SLi mellett: Több kimenet, a jól optimalizált gamékban sokkal gyorsabb mint az X800. Dönts.
Mondjuk az nV folyamatosan dolgozik a drivereken ;)

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#472) klepto válasza Neck (#471) üzenetére


klepto
addikt

Jelenleg hány db optimalizált játék létezik :F
Árban a különbség 82K (2db 6600GT; 8/3/128/128) vs. 57K (X800 12/6/256/256) vagy 73K (X800XL 16/6/256/256)
Ezért nem tudok dönteni :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#473) zsulboy válasza Gorneck (#468) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én is ugyanezt akartam mondani a szűrőkről!

(#474) zsulboy válasza klepto (#472) üzenetére


zsulboy
senior tag

Szerintem 2x6600gt,de az X800XL is nagyon jó vétel!!:)

(#475) klepto válasza zsulboy (#474) üzenetére


klepto
addikt

Bővebben :F
Ha a #469-es hsz-re válaszolnál, az talán közelebb vinne a döntéshez ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#476) Neck válasza klepto (#472) üzenetére


Neck
veterán

Én az X800XLt venném, pedig SLis a lapom, de mivel ingyen volt, nem válogathatok. Mellesleg lehet azt olcsóbban is venni...
Legalábbis mintha úgy emlékeznék...:U

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#477) zsulboy válasza klepto (#475) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ha már megvan a Sli lapod akkor vennék egy 6600Gt-t majd mégegyet!
Ha nincs meg a sli lap,akkor vegyél X800XL-t,bár én nvidia fan vagyok tehát 6800Gt
a legjobb választás.(ha kapsz olcsobban!)

(#478) Neck válasza zsulboy (#477) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem meg 6600GTt ne vegyen.
Ha van kess, akkor 6800GTt, ha nincs, akkor X800XLt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#479) zsulboy válasza Neck (#478) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én ugyanezt mondtam,csak azt tettem hozzá ha már megvan a Sli lap és azt akar
akkor vegyen 6600Gt-t.;]
Egyébbként nem tudom miért vagy annyira a 6600Gt ellen,jó kis kártya még Sli-ban is.
Látom neked nem nagyon jött be a 3D1-es cucc!
Bár nekem sem nagyon jött be a Gigabyte dual 6600Gt amit láttam.:(



[Szerkesztve]

(#480) klepto


klepto
addikt

Azthiszem belátom, hogy a Sli, és az nV 6-os kártyája egyelőre kimarad az életemből :U
Mogy miért? Bővebben: link topicban olvasható a #234-es hozzászólásától kezdve a #243-ig...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#481) Gorneck válasza klepto (#469) üzenetére


Gorneck
titán

Nos, nem játszom ez az első és legfontosabb észrevételem! Farcry 6600GT-vel is ''csodaszépen'' szalad, DOOM3 meg xar! Szal több játékhoz egyenlőre nem kell erősebb kártya! Farcry-hoz nem videokártya kell illetve az is, hanem egy baszott erős konfig...pl vulcano az még 3.6on és x800xt pe mellet is szagatott!:( A szemét! Ha lesz ps3.0 egyszer, akkor inkább 6800GT sima pci-e olcsóbb lapba! Sztem ez most a legoptimálisabb megoldás egy gémernek!
A két db GT atom stabil fps-sel rendelkezik az x800xt után fel se tünt a változás sőt sztem javult!

Gorneck#1239

(#482) Gorneck válasza Neck (#470) üzenetére


Gorneck
titán

''1600x1200'' A legtöbb user összeteszi a két kezét, ha a moncsija bírja a 1024*768-at 85mhz-en! Vagy tévedek?!
''+ 4xFSAA, +8x Anisotropic Filtering'' Játékok többsége nem is támogatja, de lehet tévedek...ilyen esetben állítgathatod nyugodtan a driverba nem fog semmi se történni!

Gorneck#1239

(#483) Gorneck válasza klepto (#480) üzenetére


Gorneck
titán

Ajánlatom még mindig a következő:
1. Olcsóbb NF4es deszka + X800XL
2. Asus A8N Sli + Inno3D 6600GT

Gorneck#1239

(#484) klepto válasza Gorneck (#483) üzenetére


klepto
addikt

Azt hiszem most, hogy aldutam rá egyet sikerült döntenem! Most nem látom értelmét a SLi-nek, mert azzal nem vagyok kisegítve, ha veszek 2 vga-t, de 10-ből 9 játékom nem támogatja :U
Inkább veszek egy Radeon X800XL-t, ami azért minden játék alatt driver optimalizáció nélkül is bivajerős és közel áll sebességben a 6800GT-hez, árban viszont jócskán olcsóbb. Úgy érzem, hogy ez most a legjobb ár/érték arányú kártya a piacon. Egyedül az OpenGL játékok alatt nem túl gyors, de szvsz. nem számít sokat, hogy full szűrőkkel egy 6800GT 52fps-el, míg egy X800XL ''csak'' 41fps-el szalad, mert még 41fps-el sem szaggat egy játék ;] Majd később, ha már kiforja magát a többkártyás rendszer, akkor majd eldöntöm, hogy SLi-re, vagy AMR-re (az Ati több kártyás rendszere) érdemes-e váltani :)
Ha valki szerint hibás a döntésem, akkor kritizáljon meg gyorsan ;)

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#485) Neck válasza klepto (#480) üzenetére


Neck
veterán

Hát ezekből nem derül ki semmi, már bocsi :D
Ebből én nem értettem meg miért nem veszel SLi-t.
A HSZeimből több tanulság leszűrhető... :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#486) klepto válasza Neck (#485) üzenetére


klepto
addikt

Az egészet összefoglalva olvashatod a ''feletted'' lévő hsz-ben ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#487) Neck válasza zsulboy (#479) üzenetére


Neck
veterán

Meg vagyok vele elégedve, ugyanis nekem nem volt pénzem gépet újítani, erre megnyertem a 3D1et, és nézd meg milyen konfigom lett :D
Egyébként szupergyors minden, 9600XT után jóhogy :D
Nagyon meg vagyok elégedve vele. És nem foglalja el az összes helyet a gépemben, jobban lehet hűteni, mint a SLi-t.

Gondolj bele, ha beraksz 2 6600GTt, mindkettőre VF700, akkor gyakorlatilag nem marad hova bármi más eszközt betenni. Meg az egész gépben semmi hely nem marad. Jó, monjuk nekem majdnem minden van az alaplapomon, amit ember el tud képzelni, de akkoris mekkora gáz már...
Így egy nagy karin meg van oldva az egész, a plusz kimeneteket meg nem használom, szal zsír a cucc nagyon.:C

De akinek van pénze X800XLre is, meg 6600GT@SLi-re is, sokkal jobban jár szvsz.
Egyszerűen kompatibilisebb...
Legjobban akkor járna, ha lenne pénz 6800GTre, meg később mégegyre...


Ahol a SLi jól van optimalizálva, ott 2*6600GT@SLi nyer, kivéve az eye candy módot, mert ott az X800XL gyorsabb.
Az összes többi gammában gyorsabb az X800XL, meg maradtál a hagyományos megoldásnál, tökéletes supportal, semmi inkompatibilitás, megmaradsz 1db szuper kártyánál. SLi annak való, aki nagyon extrém, és ki akarja próbálni milyen.
A hagyományosabb beállítottságú emberek, akik kompromisszummentes teljesítményt szeretnének, azok meg válasszák az egykártyás megoldást.

Mondjuk én is ezt választanám. De vannak olyan emberek, akik szeretik kipróbálni az új dolgokat, a bizonyos esetekben szuper teljesítményt, szeretnek kicsit ''szívni'' a cuccokkal, utánajárni, kitaposni, hogy menjen, azoknak való a SLi.

Nah, asszem ennyi mára :D
Meg a SLi alá nagyobb proci is kell az overhead miatt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#488) Neck válasza klepto (#486) üzenetére


Neck
veterán

Olvasd el az alattad lévőt :D

MOD: Mellesleg az X800XL nemcsak közel áll a 6800GThez, hanem inkább több esetben az XL nyer, mint a GT. Mondjuk a 6800GT is nagyon erős, csak nüanszokról beszélünk, szal tökmind1. A 6800GT a SLi feature miatt érdekes kari :D

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#489) Neck válasza Gorneck (#481) üzenetére


Neck
veterán

Te nemtom mit műveltél, nekem 2400MHzes P4en, 9600XTvel, 2*246 333MHzes DDRel duálba, és mindenhol ment kielégítően Ultra High felbontásban, szűrők nélkül.
Jó, új helyszínre belépve néha megriccent, amíg betöltötte a dolgokat, de az a kevés RAM miatt volt.

Ja és nekem a Doom3 is megy, 4xFSAA, 8x Aniso, minden highon, nem szaggat. És elég jól néz ki... (nyiván nem az előző konfiggal, hanem a mostanival :D)

Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy mindig 1024x768ban játszok, mivel egyszerűen ezt szoktam meg, nem ''látom be'' a nagyobb felbontást.
Egyszerűen csak így tok :D

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#490) Neck válasza Gorneck (#482) üzenetére


Neck
veterán

Én 25ért vettem használtan egy SyncMaster 957p-t, másfél év garral, és 1600x1200ban 75Hzet frissít.
1024be meg 100at.
Egyébként ezt az eye candy módot csak érzékeltetésképpen írtam, nézd meg az előző HSZemet :D:D:D:DD:D:D:D

:C

MOD: és olyan nincs, hogy a game nem támogatja a 4xFSAA 8x Aniso filtert!

Ha driverbe beállítod, akkor ha a kutya kovászba ugrik is úgy fog megjeleníteni.
És ott érdemes belőni, benchmarknál is, úgy kapsz igazi eredményt.

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#491) klepto válasza Neck (#488) üzenetére


klepto
addikt

Elolvastam, és amit leírtál az megegyezik az én véleménnyemmel is: '' Mellesleg az X800XL nemcsak közel áll a 6800GThez, hanem inkább több esetben az XL nyer'' ;)
Egyelőre nem kell SLi, 1-2 játék miatt fölös 42K-t kivágni az ablakon egy másik 6600GT kártya miatt, 98K-ról meg ne is beszéljünk, ami a 6800GT darabja :U
Marad, a tőle a játékok 80%-ban gyorsabb, de magában létező X800XL 73K-ért, és ha majd az AMR megjelenik, és jobb lesz mint a SLi, akkor lehet, hogy veszek mellé még 1 X800XL-t, ha már kevés lesz a teljesítménye, vagy egyszerűen csak lecserélem egy R520-as kártyára (vagy 2x6800GT-re, ha megoldják, hogy minden játék kamatozzon a SLi-ből) :DD

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#492) Neck válasza klepto (#491) üzenetére


Neck
veterán

Jól döntöttél :C
KB ezek az alternatívák vannak szerintem is. De szvsz egyik se fog megvalósulni, hanem veszel 1db R520ast és kész. Emellé fogsz majd venni még1et ha kevés lesz, azt csá. :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#493) Gorneck válasza Neck (#490) üzenetére


Gorneck
titán

Ez érdekes, mert én hiába állítgattam a MOHAA-ban, COD-ban vagy pl a Farcry-ban változást alig véltem felfedezni vagy semmit!

Gorneck#1239

(#494) Neck válasza Gorneck (#493) üzenetére


Neck
veterán

Nekem megy minden:P :D
Nemtom nálad mi lehet. Melyik driver van fenn?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#495) Gorneck válasza klepto (#491) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem a SLI 75-be volt sőt lehetett volna 70be is, ha nem kellett volna olyan gyorsan a lap mellé vmi kártya! Sok sikert az X800XL-hez nagyon jó választás!

AMR-hez meg lehet lapot kell majd váltanod!

Gorneck#1239

(#496) Gorneck válasza Neck (#494) üzenetére


Gorneck
titán

Én nem azt mondon, hogy nem megy, hanem hogy az élsímításból semmi sem vehető ki! Ez ATI-nál is így volt ennél meg még csak a Farcry-ba néztem amúgy meg 71.89!

Gorneck#1239

(#497) Gorneck válasza Neck (#489) üzenetére


Gorneck
titán

Ez érdekes, mert nálad akkor tényleg minden tökéletes szép és csodálatos! Haveromnál volcano néha játszhatatlan sőt nem egy pályán le kellett vennie a grafikát, hogy nem csökkenjen az fps a béka segge alá!

De lehet csak én nem vok a pálya nevével tisztában...de az uccsók egyike! Hegyen mész felfelé és nagy dögök támadnak hőtől meg alig látsz!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#498) Neck válasza Gorneck (#496) üzenetére


Neck
veterán

Akkor lehet Te nem látod meg a különbséget :B
Nekem ATInál is, nVnél is, Farcryba is, máshol is, megvolt a különbség :D

Egyébként meg 76.44 rulzz :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#499) klepto válasza Gorneck (#495) üzenetére


klepto
addikt

Nem lehet, hanem szinte 1000% :U
De az a jövő zenéje, majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle...
Lehet, hogy majd csak akkor váltok vga-t, ha az AMD kivonja az S939-es procijait a forgalomból, hiszen előzetes elképzelések szerint ez a foglalat csak 2007-ig fog élni, addig meg elég lesz az X800XL teljesítménye is ; szerintem :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#500) Neck válasza Gorneck (#497) üzenetére


Neck
veterán

Tudom melyik. Mondom, nekem régi konfigommal is ultra highon ment, szűrők nélkül.
Egyszer játszottam végig, az már a legvége. Nem emléxem hogy bárhol játszhatatlan lett volna. Szépen ment.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.