Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#3001) honyike válasza tome.jr (#3000) üzenetére


honyike
aktív tag

OK!

Köszi a segítséget még egyszer! :)

Legözelebb majd működő VGA-t szerzek, és akkor jelentkezek megint! :D

ÜDV!

(#3002) tome.jr válasza honyike (#3001) üzenetére


tome.jr
addikt

Vagy nyitsz egy VGA hűtő bazárt :D

(#3003) honyike válasza tome.jr (#3002) üzenetére


honyike
aktív tag

:D Majd meglátjuk! :D

De ez a hűtő tényleg kellett már... :D

(#3004) Hunnia


Hunnia
tag

Sziasztok!

Meghivásra érkeztem...

Milyen alaplapot ajánlanátok az én konfigomhoz két gtx285 alá?

(#3005) tome.jr válasza Hunnia (#3004) üzenetére


tome.jr
addikt

Itt a helyed! :K

Akárki akármit mond az SLI-hez nem kell hűdebrutál alaplap. Végigjártam az SLI szamárlétrát, XFX 780, Striker II Extreme, XFX 790, EVGA 790. 2 way SLI-ben nincs különbség a 780-as és a 790-es lapok között, csak tuningban. A 790-es jobb, viszont a DDR3 szarabb mint a DDR2.

És quad proci sem kell az SLI-hez. (Most adtam el egy QX9650-et, pont azért mert szinte semmit nem kamatozott belőle az SLI, egy jófajta C2D meg könnyebben húzható ami viszont SLI-re elég jó hatással van.)

Core i7 alatt az SLI valóban jobban működik, csak hát az megint DDR3 + quad. Azt kell eldöntened milyen játékokra akarod használni, mert talán Crysis vagy GTA4 alatt hozna olyan többletet a Core i7, hogy érdemes lenne arra váltanod, viszont ehhez teljes konfig csere kell.

A 780-as laphoz viszont megvan a procid meg a ramod tehát sok pénzt nem kellene költened az SLI-hez. Ha fontos a brutál proci tuning akkor EVGA, ha "elég" egy stabil 4200 Mhz akkor XFX. Asus-t nem merem ajánlani mert én pórul jártam vele.

Azt majd el felejtettem, hogy a 285 SLI-nél elég sanszos hogy a tápod feladja a küzdelmet. Nálam a 2 way SLI-t nem bírta egy Chieftec 650-es táp.

[ Szerkesztve ]

(#3006) Hunnia válasza tome.jr (#3005) üzenetére


Hunnia
tag

Noés konkrét javaslat?

(#3007) tome.jr válasza Hunnia (#3006) üzenetére


tome.jr
addikt

50-ért veszel egy 780-as lapot, vagy 170 körül i7-et. Én nem vennék i7-et. Vagy végső esetben megveszed az én eladó XFX 790-es lapomat a 2000-es CSX ramokkal :D

A konfigodban a 2 db GTX fog dominálni, a teljesítményt ők határozzák meg, nem az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#3008) kanzoli válasza kanzoli (#2971) üzenetére


kanzoli
tag

#2971

No akkor, csak megpróbálkoztunk ezzel a 88gt 98gtx+ kombóval. Beszereztünk egy flexis SLi hidat és összedugtuk. Viszont sajnos semmire nem sikerült jutni. 98gtx nem volt hajlandó képet adni a 88gt biosával, máshogy pedig a device ID -t nem sikerült felülírni a biosában, hogy hasonlítsanak egymásra. Így nem is lehetett aktiválni az SLi-t. :O
Marad a várakozás a 2. kártyámra....
Már annyira tesztelgetném :DDD :DDD

(#3009) rder


rder
csendes tag

Én nem nagyon értek hozzá ezért kérdezek:
Nekem van egy CrossFire(X) képes alaplapom: Maximus II Formula és azt szeretném kérdezni, hogy tudok-e szerintetek egy SLi rendszert kiépíteni rajta (2xGTX295)?

(#3010) apollo12


apollo12
veterán

helo szerintetek elég lessz egy LC POWER 550W TÁP egy asus 780isli alaplap
egy phenom 2 x4 940black edition (3.8ghz)
és 2db 500gb os sata
4gram
és 2db GALAXY Geforce 9800gtx SLI-ben

(#3011) jones965 válasza apollo12 (#3010) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben a táp folyamatosan tudja a 80%-os teljesítmény leadását ( amit kétlek ) akkor igen. Viszont ha megnézed a konfigomat, elég hasonló a tiédhez és nekem 750W chieftec-em van, ami viszont 80 plusz-os jelölésű és bizony tuningolva a konnektorból kiveszi a 480-510 W-ot.
Amennyiben biztosra akarsz menni, vegyél nagyobb, vagy jobb minőségű tápot.
Nekem is van egyébként olyan tápom mint a Te szóban forgód, de én csak egy X2-es 4200+-os procit és egy HD3850 VGA-t bíztam rá. ;)

(#3012) jones965 válasza rder (#3009) üzenetére


jones965
Modder

voltak már kísérletek ennek a megvalósítására, ha vissza olvasnál talán meg is találnád, azt hiszem valamelyik gyártó fejlsztett ki valamilyen eszközillesztőt, hogy a crossfire lapokban is lehessen SLI-t építeni és azt hiszem működött is.
Viszont ha már Nvidia karikat vettél, miért nem SLI-s lapot tettél alája?

(#3013) tome.jr válasza rder (#3009) üzenetére


tome.jr
addikt

Az az alaplap csak CF-et tud. SLI-hez nvidia chipset-es lap kell vagy valami SLI-t támogató X58-as lap. Egyébként grat az elképzeléshez GTX 295 quad SLI :C

(#3014) tome.jr válasza apollo12 (#3010) üzenetére


tome.jr
addikt

Rezeg a léc elég erősen, inkább nem mint igen.

(#3015) tome.jr válasza kanzoli (#3008) üzenetére


tome.jr
addikt

Gondoltam, hogy nem fog menni ez a BIOS varázslás. :( Mikor jön a második GTX?

[ Szerkesztve ]

(#3016) apollo12 válasza jones965 (#3012) üzenetére


apollo12
veterán

amim van az nvidia chipszetes és kaptam hozá sli kötetést hozzá

(#3017) deákSó


deákSó
csendes tag

sziasztok.
látom itt vannak hozzá értő emberek.
van egy 9800gx2 vga-m, feletelepitettem a drivert,
ennyi, nem kell külön valamit bekapcsolni, vagy itt magától működik az sli???
szóval nem értem.
thx a válaszokat

meg még annyi, ez a Phsix vagy mi fene hogyan müködik, ehez is kell Plussz valamit telepiteni?

[ Szerkesztve ]

(#3018) Jakab66[hun] válasza deákSó (#3017) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Hali.
1 db 9800GX2 nem SLI. Az egy dupla GPU-s VGA. Szerinte mahoz elég a saját driver-e.

PhysX-hez kell még 1 kártya, de az sem mind1, hogy milyen. A legújabb Nvidia driverekben benne van az SLI, és a PhysX-is támogatás is. (ha jól tudom.)

Gipsz Jakab

(#3019) jones965 válasza apollo12 (#3016) üzenetére


jones965
Modder

Ezt ugye nem arra válaszoltad, amit leírtam Neked?- mert köze nincs a tápra feltett kérdésedhez.

(#3020) deákSó válasza Jakab66[hun] (#3018) üzenetére


deákSó
csendes tag

oks, ezt értem, csak mert attól függöen minden progi ugy kezeli mintha sli-m lenne.

(#3021) jones965 válasza deákSó (#3020) üzenetére


jones965
Modder

Azért, mert az Nvidia meghajtói függetlenül attól, hogy fizikailag 1 vagy 2 kártya van, a GPU-k számát veszi figyelembe. Ebből eredően a vezérlőpultnál ha le tudod tiltani az sli használatát, akkor ez is csak ezt támasztja alá.
Valószínűleg ez esetben a második gpu fizikát is képes számolni külön, de ezt igazából neked kell kipróbálnod.

(#3022) Tipli66


Tipli66
csendes tag

Sziaztok

Nekem az lenne a kérdésem, hogy van két Asus 9800Gx2 1 Gb tudom ezeket sli-be kötni. meg van már procim is az egy Quad 6700 viszont alaplapom még nincs melyik alaplapot ajáljátok a kettő közül ehhez az sli-hez: Evga 680 sli vagy Gigabyte-n680sli-dq6

(#3023) Jakab66[hun] válasza Tipli66 (#3022) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

szerintem azok a karik, és az a proci igazán megérdemel egy 780-as lapot...
XFX 780 SLI, vagy Evga...

Grat a szép 9800gx2 quad sli-hez :)

Gipsz Jakab

(#3024) tome.jr


tome.jr
addikt

Teljesen igaza van az előttem szóló kollégának, a 680-as lapot ne erőltesd :( A proci tuning felejtős abban a lapban, meg az SLI se hozza az igazi formáját benne. Viszont pont most értekeztem egy GX2 quad SLI tulajjal és állítása szerint nem egy működőképes konfig. A GTX 295-nél már jobb a helyzet quad-ban. SLI-re szerintem még mindig az egymagos GPU-k a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#3025) rder


rder
csendes tag

"Egyenlőre" egy R4870-em van ( kép1, kép2)
de gondoltam, hogyha menne az SLi akkor átváltok GTX295-re, de mivel az olvasottak alapján nem lehetséges marad a CrossFire (kb 1-2 hónap ha minden jól megy)
Egyébként meg ehhez lesz:
Core2Quad Q9550 3,6GHZ (brutális vízhűtéssel)
2x2 GB Corsair Dominator DDR2 1066MHZ CL5 + Dominator airflow
MSI R4870 + Samsung T240
WD Caviar Blue 320GB + WD Caviar Black 1TB
750W Chieftech
Maximus II Formula

Szerintetek? ;]

(#3026) tome.jr válasza rder (#3025) üzenetére


tome.jr
addikt

:C Nem tűnik rossznak. A brutális vízhűtésről mesélhetnél valamit. Fogékony vagyok a témára :D

hogyha menne az SLi akkor átváltok GTX295-re, de mivel az olvasottak alapján nem lehetséges Ezt hogyan értetted? Mert ha csak egy darab 295 lenne a lapodban, hiába CF-es a lap akkor az gond nélkül menne vele.

[ Szerkesztve ]

(#3027) rder válasza tome.jr (#3026) üzenetére


rder
csendes tag

Jó, hogy elmenne de én szeretném a maximumot kihozni a gépből és közel olyan teljesítményt tud majd a CF, mint a 295 + valahogy az ATI jelenleg jobban tetszik...

Hát az olyan, de olyan....
Itt van négy kép: első, második, harmadik és negyedik!
Az első kettő kép még az építés fázisában készült, még van benne flopy (hogy minek?), de kivettem, a 2x12cm-es hűtőventillátort betoltam a házba a radiátor alá, hogy onnan pumpálja ki a levegőt a radiátoron keresztül.Harmadik és negyedik képen már a végleges verzió van!
Vízhűtésről részletesebben:
a cucc egy Aquagate Max ami elméletileg 600W hőteljesítményt képes elviselni/átadni, 450l/h-s vízpumpa van benne, a radiátor meg...hát, van rajta (pontosabban alatta) 2 db 12cm-es ventilátor ami alól még bőven kivigyorog a már emlegetett hőcserélő!A ventik elég hangosra sikerültek mert pörögnek mint a Stihl-fűrész, de tolják a levegőt is rendesen!Az a két cucc a vízcsöveken hőmérő-szenzor-szerű-valami ami méri a bemenő és a kimenő hőmérsékletet és riaszt ha túl meleg van (az egyetlen szépséghibája, hogy nem írja ki sehova)!
Röviden ennyi, kérdezz még ha érdekel...
:D :D

[ Szerkesztve ]

(#3028) tome.jr válasza rder (#3027) üzenetére


tome.jr
addikt

:C Rendesen tekeregnek ott a csövek. Nem tudtad rövidebbre venni őket? Ez az Aquagate dolog tetszik, mennyire hatékony? Előtte/utána hőértékek nincsenek meg?

Én holnap rakom össze végre valahára a vizet, de az is lehet hogy csak vasárnap.

Amúgy meg szerintem szívesen látunk itt CF-fel is nem csak SLI-vel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3029) rder válasza tome.jr (#3028) üzenetére


rder
csendes tag

Azok miatt a ?#@! szenzorok miatt nem tudtam rövidebbre szabni őket mert akkor nagyon megtörtek volna!Jótanács: vegyél bőven csövet, mert ha valami gebasz összejön, lesz káromkodás...
Hőértékek: pontosat nem tudok mondani, csak úgy kb-t, ha az jó:
- 20°C-os szobában semmi terhelés alatt (ha a 64-es Ultimate-t semminek lehet nevezni) 23°C
- masszív Crysis és Crysis Warhead alatt (legalább egy óra) 30-35°C!
Ez csak kézrátétellel megállapított érték, úgyhogy nem minősül hivatalos mérésnek!!!

Mázlim volt a VGA-val is mert olyan hűtő van rajta ami miatt nem megy fel 58°C fölé a már említett terhelés mellett (1280x1024 - Catalyst Control Center-ben, Crysisben minden létezőt max-ra kapcsolva)

Ha tudsz valami jó mérő/teszt progit azzal lemérem!

(#3030) tome.jr válasza rder (#3029) üzenetére


tome.jr
addikt

Vettem 6 méter csövet, valószínű elég lesz :D Egyébként már nagyjából le is van szabva minden cső csak még finomítani kell rajtuk kicsit.

Mérésre GPU-Z a VGA-hoz és Real Temp a CPU-hoz. Mérj egyet mert a kézrátétel nem túl autentikus forrás :DDD Még Everest-tel is megnézheted.

[ Szerkesztve ]

(#3031) rder válasza tome.jr (#3030) üzenetére


rder
csendes tag

Oké, lemérem aztán osztom az igét!
Szerény személyemben 3m csövet vettem, mondván: ,,Hö!Röhögve elég lesz!"
Aztán meg majdnem kevés lett...
Szerintem a következő mérés már az új monitoromon (T240) fog futni, úgyhogy várnod kell kb szerdáig, de szerintem nem fogom megállni hogy meg ne izzasszam a gépet.... ;]
Írok hogy mi lett, addig is: jó szerelgetést, sok sikert!

(#3032) tome.jr válasza rder (#3031) üzenetére


tome.jr
addikt

Full HD-ban tudsz csak mérni ???:Y Ezt nevezem :D

(#3033) rder válasza tome.jr (#3032) üzenetére


rder
csendes tag

Még nem jött meg a monitor, de itt a mérés:
1 óra megállás nélküli Crysis Benchmark (1280x1024xminden max)
Szobahő: 23,3°C
Terhelés nélkül a proci: 30°C
Terhelés nélkül a VGA: 45°C
100% terheléssel a proci: 37°C
100% terheléssel a VGA: 58°C
Szerintem egész jó :DD
A FullHD lesz az igazi kihívás!

(#3034) zsolt1129 válasza rder (#3033) üzenetére


zsolt1129
addikt

De az ám :D Majd dobj pár eredményt :K

(#3035) tome.jr válasza rder (#3033) üzenetére


tome.jr
addikt

Ma próbáltam volna összerakni a vízhűtést. Csak egy kisebb probléma akadályozott benne, mindkét radiátor eresztett :W Végül radiátor nélkül raktam össze a rendszert, csak így meg a meleg vizet keringeti körbe körbe. Alapjáraton a procim 54 fokos. :O Csak netezni merek vele, játékok alatt elfüstölne szerintem. Jövő héten cseréltetem őket.

(#3036) Jakab66[hun] válasza rder (#3033) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Esetle FPS-eredmények? :)

Gipsz Jakab

(#3037) jones965 válasza tome.jr (#3035) üzenetére


jones965
Modder

Végül radiátor nélkül raktam össze a rendszert,- ez elég nagy bátorságra vall, mert majdnem olyan mintha semmi nem lenne a procin.
Ha szeretnéd hogy a procid hosszú élettartamú legyen, akkor így egy percig se használd radi nélkül.

(#3038) tome.jr válasza jones965 (#3037) üzenetére


tome.jr
addikt

Van a rendszerben egy passzív hőcserélő tartály. 50 fokon nem megy tönkre szerintem a CPU.

(#3039) jones965 válasza tome.jr (#3038) üzenetére


jones965
Modder

Az a passzív tartály-már ne haragudj-, mint halottnak a csók.
Lehet hogy nem árt az 50 fok a procinak, de nem a legegészségesebb megoldás. Miért nem rakod vissza addig a léghűtőt, amíg a radit ki nem cseréled?

(#3040) rder válasza Jakab66[hun] (#3036) üzenetére


rder
csendes tag

Hú....kb 25-30 fps körül van, nem tudok biztosat!
Valaki okos meg tudná mondani, hogy jön-e ki S775-re újabb 4 magos CPU?

(#3041) tome.jr válasza jones965 (#3039) üzenetére


tome.jr
addikt

Az kizárt, ahhoz szét kellene szednem teljesen a vízhűtést, nem csak a prociról de a VGA-król is leszedni a vizesblokkot, csöveket, a vizet meg leengedni. Holnap hazahozom a laptopom és arról fogok netezni, ma még kibírom így.

(#3042) tome.jr válasza jones965 (#3039) üzenetére


tome.jr
addikt

Sikerült levinni a hőmérsélkletet 37-42 fokra. Egyszerűen kihúztam a VGA tápcsatikat, így most csak 1 kap áramot. A +2 GPU melegített ennyire. Mindenesetre engem is zavar hogy vízhűtés ellenére nem 30 fok van a házban. :O

(#3043) jones965 válasza tome.jr (#3042) üzenetére


jones965
Modder

Nekem 1 db tripla és egy dual radival, amik benn vannak a házban idle 27,7 'C hőmérsékletű a víz 21'C fokos szobában az aláírásomban lévő konfiggal.

(#3044) tome.jr válasza jones965 (#3043) üzenetére


tome.jr
addikt

:C 21 fokban nem fagysz meg? Vagy kabátban gépezel? :D Ja és a tápod bírja az SLI-t?

(#3045) jones965 válasza tome.jr (#3044) üzenetére


jones965
Modder

Már hogy ne bírná, konnektorból ha tuningolva van, akkor vesz ki 500 wattot. Hova ennél nagyobb táp?
Természetesen az előbb közölt hőmérséklet értékek nem kézrátétellel vannak megállapítva. ;)
Nem afrikai vagyok :DDD
Ilyen

[ Szerkesztve ]

(#3046) tome.jr válasza jones965 (#3045) üzenetére


tome.jr
addikt

:C Nice.

Nekem volt egy Chieftec 650-es tápom és 2 db 260-ast már nem bírta SLI-ben. Game alatt mindig leállt a gép.

(#3047) jones965 válasza tome.jr (#3046) üzenetére


jones965
Modder

Egy kerékpár dinamóval sem lehet egy lakás világítását megoldani. Legalábbis hosszútávon. :DDD

(#3048) zsolt1129 válasza tome.jr (#3046) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor ott más lehetett a probléma. Mivel egy ugyanilyen kaliberű Corsair tápnak meg se kottyant volna a 2db GTX. :DDD

(#3049) tome.jr válasza zsolt1129 (#3048) üzenetére


tome.jr
addikt

Tudom, a Corsair nem ugyanaz a kategória mint egy Chiftec. Azért is kérdeztem a kollégát, hogy nála hogy bírja a táp a gyűrődést.

(#3050) jones965 válasza tome.jr (#3049) üzenetére


jones965
Modder

Pontosan milyen sorozatú volt az a bizonyos chieftec táp? Ugyanis használnak különböző OEM gyártók termékeit.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.