Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#551) Donnie


Donnie
őstag

Na ez a kemény:DDD

Bővebben: link

(#552) anulu válasza Donnie (#551) üzenetére


anulu
félisten

hű b@z'!

2db nF4IE egy lapon? akkor ennyi erővel lehet, h 2db nF4 SLI chipet is lehetne kombinálni? 4db 6800GT @ Ultra+... nyami! meg mellé a KW-os táp... de ez nagyon dúúúúrva!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#553) nerwen válasza anulu (#550) üzenetére


nerwen
csendes tag

HI!

Biosban próbáld variálnia PEG LInk-et, meg tedd fel a legujabb biost.

(#554) nerwen válasza anulu (#550) üzenetére


nerwen
csendes tag

Ja meg még elfelejtettem, hogy egyszert dugd be azt a molex csatlakozót a PCI-E slot mellett is. Kell az a plusz kakaó. A másik amit még olvastam, hogy nehéz betenni azt a SLI selector kártyát középen. Nagyon erőssen kell beletenni, máskülönben csak úgy látszik hogy benne van és el fog indulni a SLI csak nem fog rendesen müködni. Szóval szerintem vedd ki és tedd be újra.

(#555) anulu válasza nerwen (#554) üzenetére


anulu
félisten

legújabb BIOS fent van, Peg Link auto-n, hídnyák csutkáig rányomva, molex bedugva.

hídnyáknál mindegy, hogy melyik csati melyik kártyára megy rá?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#556) Pipó válasza Donnie (#551) üzenetére


Pipó
őstag

Ue. a Hadwireden
''A PCI Express korszak beköszöntével újra reneszánszát éli a 3Dfx által bevezetett SLI megoldás azaz két, jelen esetben ennél több, 3D kártya számítási erejének összehangolása. Akinek nem elég két kártya teljesítménye, az most hegyezze a füleit, mivel a GigaByte mérnökei a legvadabb álmait fogja valóra váltani legújabb alaplapjával.
A Tom's Hardware Guide értesülései szerint a Gigabyte által kínált megoldás négy Nvidia alapú SLI kártyának ad otthont. A főként alaplapjairól ismeret cég egy ideje már dolgozik a duál GeForce 6600GT chipes 3D kártyákon, ám a nagy kérdés az volt, vajon két ilyen kártya megfér-e egymás mellett.

A ''GA-8N-SLI Quad'' nevezetű csoda négy, SLI kompatíbilis grafikus kártyák által birtokba vehető PCI Express slottal kedveskedik. Mindezt két - ráadásul különböző - nForce4 SLI chipkészlet kombinálásával érték el. A lapba 775-ös foglalatba illő Pentium processzorok dukálnak, míg a rendelkezésre álló PCI Express slotokat két különféle konfigurációban használhatjuk ki.

Két duálchipes Gigabyte 3D1 grafikus kártyát (ezeken két 3D mag található) vagy mind a négy slotba egy-egy szimpla GPU-val ellátott, SLI kompatíbilis kártyák helyezünk. A grafikus örömök mellé 4 db, összesen 4 GB memória kiszolgálására elegendő DDR2 foglalat, 4 db SATA II port, 10 db USB 2.0 és 3 db IEEE1394a interfész tartozik.''

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#557) nerwen válasza anulu (#555) üzenetére


nerwen
csendes tag

Milyen kártyákkal próbálod?

Melyik driverrel? próbáltad a 76-os sorozatot is?

(#558) _Volkovy_ válasza Pipó (#556) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Sztem az sül ki belőle,hogy bele lehet majd rakni 4db dualchippes Gigabyte 6600gt-t..

8db 6600GT egy gépben.:Y

[Szerkesztve]

(#559) DonK válasza Pipó (#556) üzenetére


DonK
aktív tag

GG Asszem tronfostás lesz 3dmark05ben a toplistán... 12500 punkte megdőlni láccik :D

(#560) anulu válasza nerwen (#557) üzenetére


anulu
félisten

2xInno3D 6600GT

71.90-el. van 76-os sorozat? linket pls!

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#561) anulu válasza DonK (#559) üzenetére


anulu
félisten

4db 6800GT lazán többet hoz, mint 12500 :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#562) anulu válasza _Volkovy_ (#558) üzenetére


anulu
félisten

az sem lenne egy egyszerű dolog... remélem, lesz ilyenről screenshot/fénykép! :D

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#563) Gorneck válasza anulu (#560) üzenetére


Gorneck
titán

76.44-gyel simán ment gond nélkül!
pl: fficial" target="_blank">Bővebben: link


[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#564) DonK válasza _Volkovy_ (#558) üzenetére


DonK
aktív tag

Szerintem azért 4 darab 3D1-68GT (egy nyákon 2 db 6800gt gpu) még zamatosabb, ha már a megalomániánál tartunk :D:D:D:D
8db 6800gt egy gépben. :Y

(#565) nerwen válasza anulu (#560) üzenetére


nerwen
csendes tag

www.guru3d.com -ról tudsz mindenféle drivert letölteni. Próbálgasd mennie kell.

(#566) zsulboy válasza anulu (#560) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nekem a 76.45 -el megy minden gond nélkül!
(de nem volt gond a 71.89 sem)

(#567) nerwen válasza zsulboy (#566) üzenetére


nerwen
csendes tag

Neked milyen konfigban ment pontosan?

(#568) Gorneck válasza nerwen (#567) üzenetére


Gorneck
titán

Adatainál láthatod!:)

Gorneck#1239

(#569) Donnie válasza DonK (#564) üzenetére


Donnie
őstag

Főleg, hogy az egy kártyára szerelt megoldások ugyanúgy SLI-nek minsülnek, ergo maxiumum ''csupán'' 4 db 6800 GT lehet a gépben (vagy 2 db 3D1)... :U

(#570) DonK válasza Donnie (#569) üzenetére


DonK
aktív tag

:) én kb annyira írtam komolyan mint _Volkovy_ :)

[Szerkesztve]

(#571) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Mennyire gyakori a zöldcsíkos hiba? Hogy kerülhető ki?

All Black...

(#572) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#571) üzenetére


Stalker-2572
addikt

uppppp

All Black...

(#573) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#572) üzenetére


Stalker-2572
addikt

up

All Black...

(#574) kemiklos


kemiklos
csendes tag

Hali, csak egy alap kérdés:
szerintetek mit éri meg jobban venni: 1db 6800GT-t vagy 2db 6600GT-t? Hosszú távra tervezek, és szerintem sokat buknék a 6600-asok eladásakor.... de szóljatok, ha ti nem így gondoljátok!

Áááá, miért nem lehet különböző SLI-képes kártyákat működésre bírni együtt? :O:O:O Az lenne az igazi technológiai áttörés.... :R

Ja még valami: Enermax EG701AX 600W ugye elég lesz majd a dual-6800GT tápellátásához is? Elvileg SLI-Ready, de az alaplapom Tyan K8WE... aki tudja milyen alaplap, tudja mi a gondom... ;)

(#575) kemiklos


kemiklos
csendes tag

na, akkor egy burkolatlan UP!

(#576) ZaJanga válasza kemiklos (#574) üzenetére


ZaJanga
tag

Hosszú távra a 6800gt-t ajánlanám mert most még teljesen elég és amikor már kevés lesz veszel mellé még 1-et!
A táp elégnek kell legyen!
Nekem is enermax 535W os van de direkt SLI-re kiadva két pci-e táp csatival

Ámítástechnika

(#577) kemiklos válasza ZaJanga (#576) üzenetére


kemiklos
csendes tag

köszi a választ!

felmerült egy másik kérdés is (amire a 6800 topikban még mindig nem kaptam választ), hogy melyik GT-n van (persze a PCI-X-esek közül) 1.6ns-os RAM?, mert az akkor tuningot feltételezve ugyanúgy viselkedik mint egy Ultra...

erre is előre köszönöm a válaszokat!

(#578) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

GLExcess-t neztetek mar 2 db kartyaval? nekem mindig elszall amikor a pontot kene kiirnia

(#579) mitabrev


mitabrev
csendes tag

Ha most veszek egy 6800GT-t, akkor később be lehet majd tenni mellé SLI-be egy 7800-t?

(#580) mitabrev


mitabrev
csendes tag

Már megtudtam, hogy igen. Nagy kár.

(#581) zsulboy


zsulboy
senior tag

Fel!:)

(#582) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

Háj !
olyan kérdésem van hogy sli-be működnek e az ati kártyák?
olvsatam valami ''CrossFire'' technologiát az atinál, de nemtudom... szal mi van az atikkal? specisális kártyát kell vennem ha 2 kártyát akarok majd eccer működtetni?

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#583) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

vagy marad az nvidia? :)

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#584) Face8814 válasza Domi_Jani (#582) üzenetére


Face8814
őstag

Igen jól olvastad.
Crossfire-nek hívják. Valahogy úgy működik a dolog hogy venni kell egy ATI-s Crosfsire Edition kártyát és e mellé lehet betenni még egyet, de az már nem kell hogy Crossfire legyen. Tehát pl x800 Crosfire mellé egy sima x800 is tehetsz. Még annyi a különbség az SLI-hez képest hogy hiányzik a két kártyát összekötő hídnyák, e helyett a másodlagos DVI kimeneteket kell egy speciális csatlakozóval összekötni. Egy probléma van az egésszel, hogy a boltok polcairól hiányoznak a Crossfire Edition kártyák.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#585) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

hát akkor marad az nvidia, egy x800-ra most nincs keret...
de melyik a legkissebb geforce amelyik tudja az sli-t?

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#586) Face8814 válasza Domi_Jani (#585) üzenetére


Face8814
őstag

6600 GT

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#587) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

körülnéztem egy kitsit és találtam egy sima 6600-ast az Inno-tól
ott aztirja hogy a pci-e foglalatosnál működik az sli
[L]http://www.inno3d.com/products/geforce6/6600.html[L]
szted?

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#588) Face8814 válasza Domi_Jani (#587) üzenetére


Face8814
őstag

A múltkor valamelyik topikban is pont ez volt a kérdés hogy a 6600 vagy csak a 6600 gt megy SLI-ben? Állítólag tényleg fel van tüntetve egy sima 6600-ra is hogy lehet SLI-be kötni. Meg ha az van írva, akkor biztos úgy is van. Nekem 6600 gt van SLI-be kötve, szerintem ha ebben gondolkodsz érdemesebb azt venni mint sima 6600-t. Bár ha most raknám össze a konfigomat biztos nem ezt raktam volna bele. Inkább vennék egy 7800 GT-t. Az biztos elég egy ideig.:)
Ha meg nem akkor jöhet mellé még egy!:DD:DD
Bár hozzáteszem ez a konfig is nagyon jó és egy ideig ez is bőven kiszolgál mindeféle játékot.:R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#589) Konflikt


Konflikt
addikt

A topic címben SLI szerepel, azaz érthető Scalable Link Interface-nek, és Scanline Interleaving-nek;]
Szval Voodoo2 SLI rulez:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#590) Konflikt válasza kemiklos (#574) üzenetére


Konflikt
addikt

600Wos Enermax?
Az kb ennyit bír: 10 vinyó, 2 cd, 3800+, 7800GTX SLI, meg amit akarsz...
A te konfigodat(6800GT SLI) elviszi egy 460as Chief, v Enermax bőségessen

H mért nem lehet különböző kártyákat SLIbe kötni? A technologia miatt (AFR,SFR) Mind a 2 karesznek azonos tudásunak kell lennie, különben az egyiknek''várni kéne'' . Vagy az erőssebb karesz ből csak annyit használnál ki, amennyit a gyengébb tud>> értelmetlen, de kompatibilitási szempontból van jövője

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#591) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok! elkezdtem összedobálni az új gépet! eddig megvan az alaplap: ASUS A8N-SLI Deluxe, proci: A64 3200+ (Venice), 2x512 MB (PC4000) A-DATA memó, Chieftec 410W.

kérdés:

mit vegyek? 2db 6600GT-t? vagy 1 db 6800GT-t?
szerintetek egy év múlva fogok tudni venni ugyanilyen 6800GT-t amit most tudok venni? ill. milyen márkában gondolkozzak? a TÁP-pal mi lesz?:F

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#592) Face8814 válasza Mr.Skyline (#591) üzenetére


Face8814
őstag

Ha én most raknám össze a konfigomat akkor ( a te álltalad felsoroltak közül )6800GT-t vennék. Igaz benchmarkokban sokkal jobban teljesít a 2 6600GT, de játékokban szűrőkkel kijön a 6800GT előnye. Und később vehetsz még egyet hozzá ha ez nem lesz elég. Biztos fogsz találni ugyanolyat a ''piacon''.:D
Egyébként ha ilyen árkategóriában gondolkodsz vegyél inkább 7800 GT-t esetleg GTX-et bár az vagy egy 20-sal drágább.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#593) Zull


Zull
senior tag

100-110e-ig milyen kari/karik?

(#594) Zull


Zull
senior tag

WTF? Senki nem jár erre? (UP)

[Szerkesztve]

(#595) Balage85


Balage85
tag

Hali!

Lehet, hogy hülye kérdés, de azért megkérdezem.

1 SLI-t támogató alaplap megy 1db videókártyával, vagy kell a 2 hozzá?

Abit vagy Gigabyte? Melyiket ajánljátok?

THX!

(#596) Face8814 válasza Balage85 (#595) üzenetére


Face8814
őstag

Megy 1 kártyával is. Konkrétan melyik két alaplap közül nem tudsz választani? Tipus?
Egyébként nekem Gigabyte van ( K8NXP-SLi ) és teljesen meg vagyok vele elégedve.
1 probléma van vele, az ára. De az már más tészta!

[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#597) Balage85


Balage85
tag

Kössz!

Mindenképpen PCI-X-es alaplapban gondolkozom, de 1 vidkártyával, arra nincs lóvém h 2 legyen.

AMD A64 939-es tokozással, az ára nem lényeg, inkább költök rá pár ezerrel többet.
Most is gigabyte lapom van, meg vagyok vele elégedve, régen abit volt, és azzal se volt semmi bajom.

Ez a 2 bejött, nem is akarok más márka közül választani, örülök h ennyire le tudtam szűkíteni.

Ja és Nvidia NF4-es chipset...:)

(#598) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

érdekes kérdésem van, mi lesz akkor ha két nem SLI-képes videokarit rakunk be a gépbe?
használhatóak a videókarik külöb pl több asztal megjelenítésére meg ijesmi?

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#599) nokiauser válasza Deep (#546) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Hali, én most szembesültem ezzel, azt hittem, én vagyok béna, és nem vagyok képes beállítani egy TV-kimenetet. Nem mondhatnám, hogy örülök, hogy nem így van. :c( Ha tudsz valami fejleményt, írd majd ide lécci.

(#600) simaz


simaz
tag

Tud valaki arról infot, hogy az SLI most már megy különböző gyártók kártyáival is, csak a tipusszámnak kell egyeznie. Pl: Asus 6600Gt + MSI 6600 Gt

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.