Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#1051) kavicssli


kavicssli
addikt

Nagyon haldoklik ez a topic!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1052) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok két 6600gt melyik csúcs vga kártya teljesítményével vetekedhet?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#1053) kavicssli


kavicssli
addikt

6800GT de alapon
3dmark05 nekem huzva 76xx Pont kb nézz utánna!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1054) Csiborbogár válasza kavicssli (#1053) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Vagyis egy alap 7800GT-nek felel meg! :R
Nem rossz! :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#1055) kavicssli válasza Csiborbogár (#1054) üzenetére


kavicssli
addikt

De azt igysem hasznalod folyamatosan huzva! :(

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1056) zsulboy válasza Csiborbogár (#1054) üzenetére


zsulboy
senior tag

Inkább egy 6800GT-nek felel meg 2db 6600GT,de szerintem szűrökkel 1280x1024-ben már kevés a 6600GT SLI! (tapasztalat!)

(#1057) kavicssli válasza zsulboy (#1056) üzenetére


kavicssli
addikt

Hát igen :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1058) kavicssli


kavicssli
addikt

:DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1059) kavicssli


kavicssli
addikt

:DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1060) kavicssli


kavicssli
addikt

:((

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1061) gyurczy válasza kavicssli (#1060) üzenetére


gyurczy
őstag

Hát itt sem történik sokminden... na majd ha besikerül 2-3 hét múlva a 7800GTX SLI combo tolok reportot, hogy mit muzsikálnak, addig meg...

(#1062) Xelo


Xelo
addikt

jún. végén júl. elején én is beujitok egy SLI rendszerre.... a kiszemeltem méghozzá 2×7600GS... 7600GS 6800 teljesitményét hozza, néhol megelőzi, kettő ilyenből szerintem vmi 7800GT szintü... mellé valami A64 3200+, 1GB ram, 2×7600GS 256MB DDR2 (PNY+INNO). Nahh most több dolgot szeretnék kérdezni: azt hallottam hogy ami kell hogy SLIban mennyen a két kari, ahhoz kell 2 ugyan olyan GPUjú kari, amin ugyanakkora méretü ram van.. akkor azt jelenti ha USAból kapok egy PNY 7600GS 256MB DDR2t akkor egy Inno3d 7600GS 256MB DDR2es karit akkor azok fognak 1ütt müxeni.. igaz? a másik hogy ehhez már kell valami márkás táp.. a 480X Codegen tápom dobhatom ki az ablakon.. egy ilyen jó lenne? Coolink 450W 12 CM venti PFC-s cucc... még van mellé két vinyó egy 160GBos meg egy 60GBos, 1DVD író, meg 1CD író.... a másik meg ha felrakunk ugy egy drivert rögtön felismeri hogy SLI és akkor ''uccuneki? :)) várom már...

(#1063) sw4r3z válasza zsulboy (#1056) üzenetére


sw4r3z
tag

Nekem is 2db 6600GT-m van, de mindenféle max beállítások mellett 1280*1024ben is elég, élvezhetően megy pl. CoD2. Bár én is le akarom cserélni, de nekem eddig bevált (ezt nem vita indítására írtam :B ). Apropó csere... Milyen kártyát érdemes venni helyettük?

(#1064) Xelo válasza sw4r3z (#1063) üzenetére


Xelo
addikt

attol függ mennyi pénz áll a rendelkezésedre...

(#1065) sw4r3z válasza Xelo (#1064) üzenetére


sw4r3z
tag

Az mellékes, max. 120ezer, de az már nagyon max

(#1066) Xelo válasza sw4r3z (#1065) üzenetére


Xelo
addikt

annyiért már van pl COMPUSAben naggyon durva dolog:
[link]

nekem ilyen BFG OCm van csak 6800... nagyon tutkó.. csak hát amerika...

(#1067) Csiborbogár válasza sw4r3z (#1065) üzenetére


Csiborbogár
őstag

2db Gainward 7600GT Golden Sample kb ennyi lehet.... :))

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#1068) sw4r3z válasza Xelo (#1066) üzenetére


sw4r3z
tag

Na ja, Amerikából nagyon nincs kedvem rendelni... De amúgy elég brutális lehet... 512mb... :R :R

(#1069) sw4r3z válasza Csiborbogár (#1067) üzenetére


sw4r3z
tag

Igen, erre már én is gondoltam, kb. 130ért láttam interneten boltban. Másik lehetőség, ami még jól hangzik:
Gainward GeForce 7900GTX 512MB (7692), csak hát ez 150ezer, bár hosszú távon megfontolandó, ha lesz még ugyanennyim, veszek mellé még 1et :)
Na jó, ennyi pénzem nem mostanában lesz :(

(#1070) Vigneau válasza sw4r3z (#1065) üzenetére


Vigneau
félisten

Ennyi pénzért lassan 2 használt Inno3D 7800GT-t is meg tudsz csípni, ha jól jön ki a lépés. ;) Én is éppen kivárok a másik GT-mre.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1071) kavicssli válasza Xelo (#1062) üzenetére


kavicssli
addikt

Uj drivernel automatikusan felismeri az SLI-t csak engedelyezni kell a driverben.Nekem 2*6600 gt-hez Aerocool 450W volt ami teljesen kielegitette a rendszert

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1072) kavicssli válasza sw4r3z (#1063) üzenetére


kavicssli
addikt

Milyen eredmenyeket produkaltak a karik?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1073) sw4r3z válasza kavicssli (#1072) üzenetére


sw4r3z
tag

Szerintem jókat, bár nincs viszonyítási alapom, de nekem megfeleltek.
3DMark05 : 7204pont
3DMark06 : 1627pont
konfig az adataimnál, több teszteredményt viszont már nem tudok mondani, mert az 1ik kártyát már eladtam (a másikat is eladom, aztán veszek egy újat)

(#1074) Rover623 válasza sw4r3z (#1073) üzenetére


Rover623
félisten

A 3DMark06-ban nem működött az SLI-d...:(
Melyik drivert használtad?

primus inter pares

(#1075) sw4r3z válasza Rover623 (#1074) üzenetére


sw4r3z
tag

Igen? Akkor az gáz :F 81.95 asszem

(#1076) Rover623 válasza sw4r3z (#1075) üzenetére


Rover623
félisten

Bizony...azzal még nem működött általában az SLI a 3DMark06-ban...:(
A 82.12 volt az első működőképes verzió ebben a felállásban...;)

primus inter pares

(#1077) kavicssli válasza sw4r3z (#1073) üzenetére


kavicssli
addikt

Ezek alap eredmények gondolom!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1078) sw4r3z válasza Rover623 (#1076) üzenetére


sw4r3z
tag

Na akkor ezt megszívtam. És akkor minden játék meg benchmark progi 1 kártyával dolgozott? :F :Y Most már mondjuk mind1, mert már csak 1 kártyám van, meg úgyis újat/újakat veszek, csak így utólag is idegesítő... De legalább már tudom, melyik drivert kell legközelebb felrakni, ha SLIm lesz :R

(#1079) sw4r3z válasza kavicssli (#1077) üzenetére


sw4r3z
tag

Én nem gondolom. Hanem mostmár tudom :DDD :DDD

(#1080) kavicssli válasza sw4r3z (#1078) üzenetére


kavicssli
addikt

Nem csak a 3Dmark06-ban mert ahhoz később írtak drivert SLI-re!Azért kaptál jó eredményt 05-ben!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1081) sw4r3z válasza kavicssli (#1080) üzenetére


sw4r3z
tag

Ja, akkor jó. Megnyugodtam :) Köszi

(#1082) uzsz


uzsz
senior tag

Valszg lama kérdés, de van 2db inno 6600GT-m előző tulaj SLI-ben nyomta, most akarom beőni, de semmi. A BIOS átállítva, az alaplap SLI mutyija átfordítva, SLI bridge ajtuk, a win meg csak 1et lát. 3. driver van fent de nem is tudom ngedélyezni sehol hogy multi GPU-m van.
HELP

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#1083) Vigneau válasza uzsz (#1082) üzenetére


Vigneau
félisten

Melyik ForceWare-t használod?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1084) uzsz válasza Vigneau (#1083) üzenetére


uzsz
senior tag

Ma már volt fent a legújabb béta, most a gyári, meg egy 84,21-s is. Azt viszont látom, hogy a PCIe-t lfelezte 8X-re.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#1085) uzsz válasza Vigneau (#1083) üzenetére


uzsz
senior tag

Melyik lenne jó?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#1086) Vigneau válasza uzsz (#1085) üzenetére


Vigneau
félisten

A PCIe ilyenkor feleződik, természetesen, hacsak nem 32x-es lapod van. Én a 84.21-et javasolnám, hiszen az a legfrissebb hivatalos driver. A 16x --> 8x/8x feleződést meg kéne nézni, hogy a biosban is kell-e valamit beállítani. Ezt annyira nem vágom, de az alaplapod leírása biztosan kitér rá.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1087) uzsz válasza Vigneau (#1086) üzenetére


uzsz
senior tag

THX! Meg van a probléma, a 2db PCI slot közötti kis pöcök mi feszíti a ...pvi kártyátycskát az lazult meg. Hmm
:B

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#1088) Vigneau válasza uzsz (#1087) üzenetére


Vigneau
félisten

Jól van, örülök neki, hogy megtaláltad a hiba forrását. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1089) kavicssli válasza uzsz (#1087) üzenetére


kavicssli
addikt

Nagyon jó! :C Akkor most várjuk a 3dmark eredményeket!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1090) whisky75


whisky75
tag

Sziasztok. Most akarok venni még egy inno3d 6600 gt a meglévő inno3d 6600gt mellé. Nem tudom hogy a bioszuk megegyezik e. Ha nem akkor az gond lehet? :F

(#1091) Rover623 válasza whisky75 (#1090) üzenetére


Rover623
félisten

hivatalosan:nem
gyakorlatilag:majd kiderül

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1092) SimonMágus


SimonMágus
aktív tag

Sziasztok, a követekző lenne a kérdésem: szereztem két 6600GT-t, az egyik egy Inno 500/1000-es órajelekkel, a másik egy Manli 450/900-as alappal. Sli-be kötve everest szerint mindkét kari 500/1000-en megy, ezek szerint automatikusan megemelte a Manli órajeleit, vagy csak tévesen látja, mert az Inno ment a felső aljzatba? Amin még csodálkoztam, ha singlebe tesztelem a Manlit, az auto túlhúzás 546/1092 értékre lövi be, ha Sliben próbálom ugyanígy a húzást, akkor 556/1112 lesz az eredmény, aminél egyedül az Innot is alacsonyabbra állította (pontosan nem emlékszem mennyire).

Egyébként szépen dolgozik a két kari, a teljesítmény is teljesen rendben van: [link]

Üdv: SM

(#1093) Rover623 válasza SimonMágus (#1092) üzenetére


Rover623
félisten

Megemelte...
De érdekes hogy a nagyobbat vette ''közös nevezőnek''...:U
Az is érdekes hogy együtt jobban húzhatóak mint külön-külön...de vhol logikus: az elosztott terhelés miatt valszeg nem ''izzad'' annyira egyik kari sem mintha egyedül kellene számolnia...volt már ilyen, asszem kavicssli is így ''járt''...
Eredmény: :C
Csinálnál 3DMark06-ot is...? Plz...:R

primus inter pares

(#1094) SimonMágus válasza Rover623 (#1093) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Köszi :R , én is furcsállottam a megemelést, mert amit korábban olvastam, az alapján a kisebbhez kellenne belőnie (úgy a tuningot mint az alapsebességet), de ezek szerint tényleg számíthat az elosztott terhelés (a tuningnál). 06-ot is csinálok, csak memtesztelés közben vagyok (eddig TCCD volt, most meg Winbond barátommal ismerkedek), és az alig húzott proci eléggé lenyomja a teljesítményt (asszem 2870 volt az első teszt, de ezt csak emlékezetből írom).

(#1095) whisky75 válasza Rover623 (#1091) üzenetére


whisky75
tag

Rendicsek, köszönöm. Meglesz a héten a kari, de alaplap csak a következő hónapban. Addig csak elleszek valahogy. Apropó : ASUS a8n sli ? jó kis lap? vagy valami hasonlóan jó alaplap? Sajna a 32x-re nincsen elég keret.Várom a válaszod. :F

(#1096) trassher válasza whisky75 (#1095) üzenetére


trassher
addikt

Haveromnak az megvan vele elégedve. Nekem Gigabyte GA k8N-SLI lapom. A kettő ugyanza kábé csak a Gigabyte 4K-val rövidebb.

Redmi Note 7

(#1097) whisky75 válasza trassher (#1096) üzenetére


whisky75
tag

És árban a jó választás melyik lenne?
:F

(#1098) gyurczy válasza whisky75 (#1097) üzenetére


gyurczy
őstag

PÜ ment.

(#1099) SimonMágus válasza whisky75 (#1097) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Nekem Abit K8N SLI-m van, nagyon stabil, nagyon jó tuninglehetőségekkel rendelkező csendes lap, heatpipeos hűtése van, sztem ennek is nézz utána ;)

(#1100) kavicssli válasza whisky75 (#1097) üzenetére


kavicssli
addikt

Nekem Asus Deluxe lapom van és nagyon megvagyok vele elégedve!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.