Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#701) Rover623 válasza Face8814 (#700) üzenetére


Rover623
félisten

:O

primus inter pares

(#702) Fecdzo válasza Face8814 (#700) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Aha, tényleg, figyelmetlen voltam.....

Szerintem ennek a driver gondnak meg kéne oldani a problémát....ez baki lehet....mindenesetre az h a kép vibrál a többi drivernél is az is érdekes ám! Monitor driver fenn van?Ha nincs akkor próbálj azért valami xp-s drivert keresni és úgy is megpróbálni!

Érdekes a jelenség mert nálam 7800 GTX-el minden teljesen jól műkszik!És ment is 81,89-es driver óta... :F

Várom a fejleményeket...

fulekitrading.wordpress.com

(#703) Fecdzo válasza Rover623 (#701) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Héjjj, főnök!!:D Csak nem te is SLI-ben töröd a fejed?:D:D :R

Érdekes a problem a fórumtársnak....hozzászólás esetleg?:D :F

fulekitrading.wordpress.com

(#704) Rover623 válasza Fecdzo (#703) üzenetére


Rover623
félisten

Csak nem te is SLI-ben töröd a fejed?
Á dehogy...:U
Teljesen véletlenül van P5WD2 lapom...;]
Csak ugyebár én még egy fokkal rosszabb helyzetben vok, mint Face...engem az NVIDIA sem támogat...:O
[link]

hozzászólás esetleg
:F
Én küldtem hozzád...:R

primus inter pares

(#705) Fecdzo válasza Rover623 (#704) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Á, köszi...:)

Hát az szomorú! Térj át AMD-re!!!:D és végy egy DFI lapot (szigorúan SLI-set!!!) :D:D:D :R

fulekitrading.wordpress.com

(#706) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok. Boldog tulajdonosa lettem a másik Inno3D 6600 GT hez. Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom húzni a videókarikat?
1. Rivatunnerrel nem tudom hiába olvastam valami linket bobbacsi nem sikerült.
2. Coolbitsel sem sikerült.

Van rajta Zalman AlCu hűtő. Ha valaki lenne olyan kedves és privibe megírná hogy lehetne húzni azt nagyon megköszönném.

Előrei is köszönöm a válaszokat.

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#707) Rover623 válasza kavicssli (#706) üzenetére


Rover623
félisten

Mi meg megköszönnénk ha leírnád a konfigodat...;)
Leginkább az adataidhoz...:DDD

primus inter pares

(#708) kavicssli válasza Rover623 (#707) üzenetére


kavicssli
addikt

Oké bocsi!
Asus A8N-SLI, 3200+ Venice E6 @2500mhz,2*512 Mb Kingmax HC,2 6600 Gt Inno3D 128Mb...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#709) Face8814 válasza kavicssli (#706) üzenetére


Face8814
őstag

Egyébként mi az hogy nem tudod húzni? :F Nem engedi, hogy átállítsd az alap értékeket?

[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#710) Rover623 válasza kavicssli (#708) üzenetére


Rover623
félisten

Ha a procid a 3DMark05 teszt alatt is 2500MHz-en ment, akkor az nem ''alapórajeles'' eredmény...;)

primus inter pares

(#711) kavicssli válasza Face8814 (#709) üzenetére


kavicssli
addikt

Nem tudom hogy hol kezdjem el. Te mit ajánlasz?
PLEASE. :F

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#712) Face8814 válasza kavicssli (#711) üzenetére


Face8814
őstag

Én a Coolbitset használom. Azon beállítva nekem 595/1190 volt a max asszem amin lefutott hibátlanul a teszt a kinti hideg segítségével. :DDD
Igaz csak 05-ös Markot tudtam futtatni rajta. A 06-osnál probléma lépett fel, melyet ha picit visszaolvasol meglátod. :O
Azért is írtam, hogy kíváncsi vagyok arra, hogy mit tud a te konfigod 3DMark06 alatt!

PS. Ja és a 05 alatt nekem a 78.01-es driver teljesített a legjobban. Bár nem éppen a legújjab, és állítólag tele van buggal, de eddig ez vált be a legjobban. Hétfőn próbálok majd egy újjat, aztán meglássssuk majd mi a harci helyzet! :)
Egyébként meg a tuninghoz szükséges beállításokat megtalálod Bobbácsi oldalán [link] !


[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#713) kavicssli válasza Face8814 (#712) üzenetére


kavicssli
addikt

Tegnap megcsináltam a coolbitsettel de elég sz@r lett. nekem is 595/1190 volt a vége.Nem is itt volt a gond mert megcsinálta a tesztet csak utánna beállítottam hogy a winfos elindulásakor alkalmazza az értékeket és ezután volt a gond. a monitor állandóan kikapcsolt. Bejött a winfos monitor egyből kikapcs... kivettem a videókarikat egyesével visszaállítottam stb... Elment vele a fél estém... :O

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#714) kavicssli


kavicssli
addikt

most mit csináljak?Ez a bobbacsis is gázos szerintem de megpróbálom majd. 06 eredményt majd kedden közlök. :Y :C

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#715) kavicssli


kavicssli
addikt

Nekem most zalman Alcu hűtő van rajta.És ez most 5 volt-on megy. ha húzom a karit akkor rakjam át 12 V-ra? :F
Vagy meddig egészséges az 5 V? Ja és van olyan program ami a 2 GPU hőmérsékletét kijelzi mivel most everestet használok vagy az a baj hogy régi?

Előrei is köszönöm a válaszokat. :Y

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#716) Face8814 válasza kavicssli (#713) üzenetére


Face8814
őstag

Na, először is tisztázzunk le néhány dolgot!
1. Az 595/1190 SLI esetén egy bitangjó órajelnek számít. :C Tudni kell, hogy SLI-ben közel sem lehet olyan jól húzni a karikat mint szoloban. :( ( mennyi volt ezen az órajelen a 3DMark05 eredményed? )
2. Ezeken az órajeleken ne használd tartósan a kártyát, mert az nagyon nem tesz jót neki. :( Ragd kicsit visszább!
3. A teszt hogy futott le? :U Feltüntek zöld foltok, vagy fekete hasábok? Mert ha igen, akkor már hibázott a kártya, és visszább kéne venni! Egyébként meg teszt alatt érdemesebb 12V-on járatni a Zalmit. Így jobban tudod húzni a GPU-t!
5. Tápod milyen? :U
6. Mi is a gázos a Bobbácsis oldalban? :F Elég egyértelműen le van benne minden írva!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#717) Fecdzo válasza kavicssli (#713) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Sajonos a 6600 GT eredményeket nem nagyon tudom meg azt sem mi számít ott jó órajelnek, de ha SLI módban húzod a karit akkor a driver a gyengébb kari eredményéhez igazítja az órajlelet!

Alaplapon minden be van állítva? Esetleg lehetne azt is megpróbálni h bios frissítés és a legújabb driverek felrakása XP alatt. Apropó! Milyen driver van neked fenn??

Nem lehet h véletlenül a felbontás megváltozik olyanra amit a monitor már nem bír?Amúgy ne használj irreálisan nagy órajelet csak vízhűtés esetén!! Ha lehet akkor adj kakaót a ventinek! Azt is megpróbálhatod h másik slotba dugod a monitor csatlakozóját! A legfelső kártya dvi-jében kell lennie!Ha kettő van próbáld meg mind a kettőben!

Alapból (kártyák) hány pontot értél el 3dmark 2005ben? várom a 2006os eredményt is! Kapcsold be majd a kártyák terhelés elosztását!!

Érdekes h 6600GT SLI-vel problem van... :F

[Szerkesztve]

fulekitrading.wordpress.com

(#718) Face8814 válasza Fecdzo (#717) üzenetére


Face8814
őstag

Érdekes h 6600GT SLI-vel problem van...

Kiegészítem! Csak 3DMark06-ban tapasztalható probléma!
A 05-ös verzsönben úgy megy mint az álom! :C

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#719) Fecdzo válasza Face8814 (#718) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Most írtam egy srácnak h jöjjön be ide, neki is 6600 GT SLI-je van és valami kérdése lenne.... :F talán az a baja mint neked!Ami vagy driver vagy bug,,,:)

fulekitrading.wordpress.com

(#720) Face8814 válasza Fecdzo (#719) üzenetére


Face8814
őstag

Ő az én problémámat linkelte be másik topikba, remélve választ talál rá!
Asszem még SLI vétel előtt áll!!

Más!
Ha nem születik rövid időn belül normális 6600GT sLI-s eredmény 06 alatt, akkor azt fogom kezdeni hinni, hogy a benchmarkban van a hiba. Lehet, hogy egy petch javítani fog a dolgon. Nem csak nekem nem ment a 06-ban normális eredményt a 6600GT SLI, hanem a fórumon egy másik srácnak sem. ( Ultramajor asszem! A nevét tudom hogy nem jól írtam, ezért elnézést kérek :B )
Ha minden igaz keddre kapunk egy újjabb 6600GT SLI-s 3DMark06-os eredményt is. Nagyon kíváncsi vagyok!

[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#721) Fecdzo válasza Face8814 (#720) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha hardcore-ról van szó? ő az? :)

Ne feleddjük h hivatalosan még nem jött ki új forceware amiben benne lenne a 3dmark 2006 támogatás, habár úgy látszik megy...nekem eddig még mindíg inkább drivergond! Ha azzal sem jó akkor bug és javítva lesz....mellesleg nem markal játszik az ember.... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#722) Face8814 válasza Fecdzo (#721) üzenetére


Face8814
őstag

Ha hardcore-ról van szó? ő az?

Ő az!

Ne feleddjük h hivatalosan még nem jött ki új forceware amiben benne lenne a 3dmark 2006 támogatás, habár úgy látszik megy...

Szerencséd van!
Bár azt azért ne feledjük, hogy a most kijött driverek inkább az új kártyák optimalizálását segítik és sz@rnak a régire! :O

mellesleg nem markal játszik az ember....

Nagy igazság! :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#723) Fecdzo válasza Face8814 (#722) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az igaz bár az SLI profil az minden kártyán ugyanaz!!! És amelyik driverben nincs ott hiába van optimalizálva a kártya...

Akinek SLI-je van annak mind azt mondom h a legújabb drivert tegye fel!!! Pont ezért...
Viszont ha játékokban minden rendben akkor ne izgulj egy francos mark miatt pláne h nem is új driverrel próbáltad!!

fulekitrading.wordpress.com

(#724) kavicssli


kavicssli
addikt

Na szóval.

Igen így utánna olvasva amit írtok az az órajel 595/1190 az király :C :DD lenne...
Az is furcsa hogy a teszt alatt semmi vibrálás vagy estleg más hiba nem lépett fel.
És az egészben az volt a vicces amit 5* írtam le hogy mikor leOK tam a húzást utánna még semmi gond nem volt. Utánna monitor kikapcs...
Néztem hogy mi van.
Reset...
Bootolás közben azon floztam hogy bejön a winfos utánna gyorsan jobb egérklikk, NVidia megjelenítő stb... és ott gyorsan kikapcsoltam volna. Szóval jelszó be winfos feláll kattintok az Nvidiára monitor kikapcs...
Hosszas próbálkozás után kivettem mind a 2 kártyát és egyessével visszaraktam.Úgy frankó volt minden.

Meguntam új xp sp2 fel. Utánna megjavult minden de azóta se próbáltam húzni a karikat.
Most a 81.95_forceware_winxp2k_international_whql.exe van fent.

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#725) Face8814 válasza Fecdzo (#723) üzenetére


Face8814
őstag

Játékokkal eddig semmi probléma! :C ( kivéve a CS:Source, de ez már egy régi történet és egy X-akta! )
A F.E.A.R. is úgy megy ahogy vártam, annál izzasztóbb játék meg jelenleg nincs PC-re, úgyhogy a gamekkal no problem! :)
Viszont nem hagy nyugodni hogy mi lehet 06 alatt! :F Érthetetlen. :F
Van még rá 1-2 hetem, hogy kiderítsem, mert utána ha minden jól megy jön az új kari! :C

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#726) kavicssli


kavicssli
addikt

Amugy aerocool aeropower 450W-os tápom van. Szerintem ez elég neki.

Ja és már hétfő délután lesz 06-os eredmény :)) remélhetőleg ;]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#727) kavicssli


kavicssli
addikt

Mindjárt utánna járok Bobbácsi húzásához. ;]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#728) kavicssli


kavicssli
addikt

Valaki ezzel a progival húzott már?
Tapasztalat?

Ha mind a 2 kártya benne van és úgy húzom az nem gáz?

Vagy hogy csináljam?

PLEASE :O :))

[Szerkesztve]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#729) Face8814 válasza kavicssli (#728) üzenetére


Face8814
őstag

Valaki ezzel a progival húzott már?

Nagyon sokan használják. Én spec a Coolbitset használom, meg Rivaban Bobbácsi van nagyon otthon, ezzel kapcsolatban őt kérdezd!

Ha mind a 2 kártya benne van és úgy húzom az nem gáz?

Úgy kell! A driverben engedélyezni kell az SLI-t, és utána húzáskor mindkét kártyát automatikusan húzza a progi!

PS. 716-ot nem olvastad?

[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#730) kavicssli


kavicssli
addikt

Egy kis idő múlva írok mert most éppen tesztelek.

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#731) kavicssli válasza kavicssli (#730) üzenetére


kavicssli
addikt

550/1100 max

6887
:)) :C :DD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#732) kavicssli


kavicssli
addikt

Mivel lehetne 7000 pont fölé lőni?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#733) HaRdCoRe válasza kavicssli (#732) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Ha egy picit még jobban megráncigálod az értékeket, no persze óvatosan h ne hibázzon se a mag, se a mem... Kben teljesítményre állítottad a csúszkát? ... Úgy már valszínű 7000 pötty fölött találod magad... ;)

Megjöttem Fecdzo! :)

(#734) Face8814 válasza kavicssli (#732) üzenetére


Face8814
őstag

Magasabb órajellel! ;]
Erre pedig csak akkor van esélyed, ha kihasználod a természeti körülményeket is! ;]
Nekem is beletelt egy kis időbe, míg elértem a 7302-es rekordomat!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#735) kavicssli


kavicssli
addikt

Nem is tudom... ;)
Majd talán jövőhéten. most a procival is foglakozni akarok..Holnap 3dMark06 :DD


AMUGY KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT A KÉRDÉSEIMRE MINDENKINEK!!! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#736) kavicssli


kavicssli
addikt

Az lenne a kérdésem hogy amikor húzom a karit párhuzamosan húzzam a frekiket?

pl.:500/1000-----550/1150 ez lehetséges?

Vagy mit érdemes állítani?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#737) Rover623 válasza kavicssli (#736) üzenetére


Rover623
félisten

Nem lehetséges...együtt kell futniuk...:U

primus inter pares

(#738) kavicssli válasza Rover623 (#737) üzenetére


kavicssli
addikt

THX :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#739) kavicssli


kavicssli
addikt

605/1250 akkor ez hogy lehetseges? :((( :F
Akkor nekem is ki kellene probalni az 550/1120-at?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#740) Fecdzo válasza kavicssli (#739) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mi is a probléma akor most? :F

fulekitrading.wordpress.com

(#741) Fecdzo válasza HaRdCoRe (#733) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ááááá!! Időközben le lett rántva rólad a lepel!:D Team work, mi? :)) de így hatásosabb és gyorsabb lehet a segítség....recept már megvan kérdés h fog e hatni a gyógyszer... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#742) kavicssli


kavicssli
addikt

7053 pont 05-ben ;]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#743) kavicssli


kavicssli
addikt

Viszont a 06 ban csak 1 kartyat latott es ugyanugy viselkedett a progi and kari ahogyan Face8814 megirta.sajna :( :O

1598 pont :(

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#744) gerlaip válasza kavicssli (#743) üzenetére


gerlaip
addikt

Próbáld ezeket a drivereket
82.65 vagy 83.40 vagy 83.60
[link]

lámavakond

(#745) kavicssli válasza gerlaip (#744) üzenetére


kavicssli
addikt

THX ha kiprobaltam majd irok

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#746) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Egyszerűen érzem h ez drivergond lesz....:D:D ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#747) kavicssli


kavicssli
addikt

Szerintem is majd hetvegen akarok minden ujabb drivert kiprobalni..hatha.. :))

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#748) Face8814


Face8814
őstag

Üdv Mindenkinek!

Sajna, most nem sokat vagyok netközelben, de jelzem megoldódott az SLI probléma 3DMark06 alatt! :C
Részletekkel, majd holnap fogok szolgálni.
Addig is Üdv!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#749) HaRdCoRe válasza Face8814 (#748) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

No! SLI bent, DMark06 futtat ééés ...nekem az ég világon semmi probléma nem volt hála a jó égnek! :C driver 81.98

(#750) kavicssli válasza HaRdCoRe (#749) üzenetére


kavicssli
addikt

Én a 81.95 el próbáltam de nem jó akkor megpróbálom ezzel!

[Szerkesztve]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.