Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#301) Ottoka válasza ZaJanga (#295) üzenetére


Ottoka
őstag

Hali, Ti húzzátok a pci-e busz frekijét? Mennyit lehet?

Mezőhegyes

(#302) baresz válasza Ottoka (#300) üzenetére


baresz
tag

Egyelőre nagyon úgy néz ki hogy az SLI nem halvaszületett dolog tehát azt hiszem az új játékok már nemsokára SLI-re is lesznek optimalizálva.Mondjuk még nem tapasztaltam problémát a játékokban full felbontásban igaz Far Cry Swat4 HL2 -nél a doom-ban nemtudom mert nem próbáltam bár nem vitatom hogy jobb egy 850-es csak nem tudom hol hiszen nekem most sem akadozik pedig 19'' TFT használok játszani!

-no money no problem-

(#303) zsulboy válasza Ottoka (#300) üzenetére


zsulboy
senior tag

Még 1x mondom!Én csak leírtam mit megy a SLi konfigom alapon,
mivel most raktam össze a sli rendszert.
De nagyon jó kártya a 850-es(ha nem a legjobb)!
Én is 6800 ultrát akartam venni,de azt tényleg nem lehet kapni.

(#304) zsulboy válasza baresz (#302) üzenetére


zsulboy
senior tag

Így van,nekem is bejön a sli,és egyre több game van már támogatva!!
Te mivel húzod a kártyákat??Én is felraktam a 76.44-es drivert!

(#305) ZaJanga válasza Ottoka (#301) üzenetére


ZaJanga
tag

nem
fix 100mhz

Ámítástechnika

(#306) Ottoka válasza ZaJanga (#305) üzenetére


Ottoka
őstag

És ha mondjuk fölemelem 105-re? Lehet állítani... van tapasztalatod?

Mezőhegyes

(#307) Ottoka válasza baresz (#302) üzenetére


Ottoka
őstag

Neked is MSI lapod van. Volna egy kérdésem. Milyen winyóid vannak? Nekem 4 sata és egy pata, de a pata winyóval szívok is rendesen, nem megy csak ha a primary masteren, amin van, szintén bekapcsolom az nvraidet. Nálad?

Mezőhegyes

(#308) Ottoka válasza zsulboy (#303) üzenetére


Ottoka
őstag

Ez igy van, van jövője az sli-nek, de egyenlőre nem éri meg. Ha lehetett volna kapni se bírtam volna venni két 6800 ultrát, mert arra már kevés lett volna a zsé. És szerintem annyira kevés játék van ami per pill használ sli-t, így most nem foglalkoztam vele.

Mezőhegyes

(#309) Peti576


Peti576
csendes tag

Hi!
Nekem az lenne a gondom, hogy van ez a 2 db 6800GT vga!
Ez a SLI vagy mi... nem tudom a nevét pontosan!
Na mind1 az a gondom, hogy nem tudom hova kell dugni a képernyőnek a kábeljét, mert ez 2 db VGA!

(#310) Ottoka válasza Peti576 (#309) üzenetére


Ottoka
őstag

Sajna én ezt nem tudom, gondolom a proci felé eső 1-es pci-e slotban levő vga kariba dugd a mon. kábelt.

Mezőhegyes

(#311) baresz válasza zsulboy (#304) üzenetére


baresz
tag

Most nem húzommert alapon is nagyon jól megy ha meg feltekerem az órajeleket akkor minimális a gyorsulás ugyhogy felesleges.
Alapon 65xx pont az nekem elég és a karik alig melegszenek.

-no money no problem-

(#312) Deep válasza baresz (#311) üzenetére


Deep
tag

Na ezzel egy napja már én is így vagyok :D

76.44 -es drivert használod? Jobb mint a 75.90-es? :)

Üdv.

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#313) Neck válasza Ottoka (#300) üzenetére


Neck
veterán

Persze az a lényeg, hogy minden menjen magas felbontásban.
3DMark sz@rtse ér, ez az egyik credo-m.
És 2x6600GT lassabb is mint a te kártyád.
Én ATI párti vagyok,ezt asszem tudja is rólam mindenki:D, de ez a cucc csak az ölembe hullott, no választási lehetőség.Hidd el vágom a dolgokat, peace:D

Ha pénzért vettem volna énis olyant veszek mint a tied.
Azonban nem így volt, ezért örülök ennek is.

Mellesleg viszont a gamékat innentól SLI-re is optimalizálni fogják, a driver is készül rá (pl az előzővel rohadt sokat gyorsult a SLI).
Amikor meg a SLI nem gyorsít hanem lassít, az meg az overhead miatt van, nem volt kihasználva a SLI, vagyis Procilimitált volt a gém, a SLI meg eszik egy kis proccteljesítményt. Ezért lassabb volt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#314) Neck válasza Ottoka (#306) üzenetére


Neck
veterán

Minek akarod? Nem lesz gyorsabb :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#315) kantor


kantor
tag

ha ket 6600gt-t rakok a lapra akkor az 2x-es fps erteket ad? lehet keverni 6600 6800-al?

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#316) Tibcsó válasza kantor (#315) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Hi!

Minden kérdésedre a válasz röviden NEM:(

Kicsit bővebben: Azoknál a játékoknál melyeket optimalizálnak az SLI-re ott jelentős a javulás, de nem 2x-es!
Csak teljesen egyforma 2db kártyát lehet meghajtani SLI-modban.
Nekem Gigabyte 6800Gt karim van, és most várom mellé a párját.

A támogatott játékok listáját itt találod:
Bővebben: link

(#317) ZaJanga válasza Ottoka (#306) üzenetére


ZaJanga
tag

lehet állítani de nem vettem észre javulást és nem tudom mennyire tűri a karesz a tuningot ilyen módon!

Ámítástechnika

(#318) csery


csery
tag

örülök, hogy egyre több játék támogatja az sli-t, mert én is sli-s rendszeren gondolkodom. először úgy volt, hogy 6600GT-t veszek, mert arra lesz pénzem, de most úgy vagyok, hogy előbb a jogsit leteszem, addig is mennek lefelé az árak, és majd később veszek gépet, de akkor már 6800GT-vel. aztán amint lesz még egy kis zsém, veszek mellé még egyet. msi k8n diamond lapot akarok venni, meg ha eléggé lemegy az ára, akkor 3500+-t, egy giga a-data 566-os rammal. persze a két 6800GT mellé már szinte külön kábelen közvetlen paksról kell rendelni a powert :D , de gondom nem lesz vele egy pár évig.

(#319) kantor válasza Tibcsó (#316) üzenetére


kantor
tag

tehat ujabb parasztvakitasnak lehetunk tanui....

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#320) zsulboy válasza baresz (#311) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én is csak kipróbálni akartam!;]
Nekem is böven elég minden alapon.

(#321) zsulboy válasza Ottoka (#308) üzenetére


zsulboy
senior tag

Sajnos valoszinüleg most nekem sem lett volna pénzem 2 6800Ultrára,de
egyet megnéztem volna,márcsak azért is mert volt 6800gt-m ami ment ultra órajele fölött.(aztán idővel jöhetett volna a másik):)

(#322) baresz válasza Deep (#312) üzenetére


baresz
tag

Azt használom mert alapon sokkal jobb, ja és a 75.90-essel nem ment a Riddick.

-no money no problem-

(#323) Deep válasza baresz (#322) üzenetére


Deep
tag

Igen, valóban jobb... :)
Úgy néz ki, hogy Nvidia belehúzott és most egy ideig el leszünk kényeztetve SLI driver támogatásban... :)

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#324) Ottoka


Ottoka
őstag

Egy szónak is száz a vége, jó gépjeink vannak is kész. Nem babrálom a pci-e frekijét, elég ez így is. Különben meg én is árgus szemekkel figyelem az sli-s projektet, olvasok mindent, lehet pár hónap és én is belevágok. Addig is írjatok le minden tapasztalatot, hagy okuljak.

Mezőhegyes

(#325) Tibcsó válasza kantor (#319) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Hát részben igaz!
De ha beindul a driver optimalizálás, akkor nagyon ütős kis cuccos válik belőle:C
Szerintem jó úton haladnak vele.
Egy biztos jelenleg a leggyorsabb kártya a piacon az Ati X850XT!
És a trónfosztás minimum csak is 2db SLI-s 6800GT-vel lehetséges.

Bár lassan jönni fog az Ati hasonló rendszere is............................

(#326) Ottoka válasza Tibcsó (#325) üzenetére


Ottoka
őstag

Hát ez az, hát ez az. Úgy izgulok. Lehet nemsokára dobom ki a lapot és teszem be az ATI-s cuccot?

Mezőhegyes

(#327) Tibcsó válasza Ottoka (#326) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Lehet hogy jól fogsz dönteni!
Nem szeretném az Nvidia hívők haragját magamra zúdítani / hiszen jelenleg nekem is az van a gépemben / de az Ati mostanában ütősebb cuccosokkal jön ki mint a konkurencia.
Nekem is volt X850XT karim, messze a PE specifikáció felett teljesített, de megevett volna a fene ha nem próbálom ki az SLI-t, jelenleg még csak a felét..........

[Szerkesztve]

(#328) Neck válasza Tibcsó (#327) üzenetére


Neck
veterán

Szintén így gondolkodok.

Ottoka:
Mellesleg R520 május végére legkésőbb ki fog jönni, AMRel, meg iszonyatos teljesítménnyel.

Szerintem érdemes várni rá :D

Viszont a te karid ára nagyon le fog esni... :(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#329) Ottoka válasza Neck (#328) üzenetére


Ottoka
őstag

Ez mindig így van, de mindig van olyan, aki ezt nem tudja. Nagyon várom.

Mezőhegyes

(#330) zsulboy válasza Tibcsó (#327) üzenetére


zsulboy
senior tag

Kiváncsi leszek majd mit alkot 2 6800 gt Sli-ban!:DD
Bár nem lesz gyenge az TUTI.Lehet hogy majd én is eladom az egyik 6600Gt
(a másik megy a 2. gépbe),és benevezek 2db 6800gt-re ha kicsit esik az áruk!
(Ultrát szerintem soha nem lehet majd itthon kapni!)

(#331) Ottoka válasza zsulboy (#330) üzenetére


Ottoka
őstag

Szerintem várd meg Te is az ATI kétkártyás cuccát. Majd csak figyeltek....;]

Mezőhegyes

(#332) Neck válasza Ottoka (#331) üzenetére


Neck
veterán

Na jah.
Mondjuk megjelenéskor:
1.) elkapkodják az összes újat, kettőt megvenni egyszerre nagy lutri
2.) Rohadt drága

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#333) zsulboy válasza Ottoka (#331) üzenetére


zsulboy
senior tag

Persze,persze!Nem kapkodok én!:Y
Forceware 76.71 64-bit ezt probálta már valaki?!!

(#334) Deep


Deep
tag

Lehet, hogy hülyét kérdezek, de szerintetek az alaplapomba belemegy majd 2 PCI-E-es ATI SLI-ben? :F
DFI Lanparty UT NF4 SLI-D -m van... Mert hát a szívem visszahúz majd egy idő után nekem is az ATI-hoz :B

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#335) csery válasza Deep (#334) üzenetére


csery
tag

nem, nem megy bele, mert a 2 nvidia sli-s kártyát össze kell kötni egy sli híddal is.

az atinak olyan cucca lesz, amihez nem kell sli-híd, de az ati chipsetes lesz. nv chipsettel szvsz nem fog menni a 2 ati kártya egyszerre.

bár a lapod kisebb testvére tudja kezelni a két különböző kártyát is, és úgy tudom úgy is gyorsabb lesz valamivel, csak nem annyival. de hogy az ati kártyákkal tudja-e azt nem tudom. nézz egy kicsit vissza itt, vagy a nagy dfi topikba nézz be, ott volt róla szó. zajangának olyan lapja van, kérdezd őt.


[Szerkesztve]

(#336) Deep válasza csery (#335) üzenetére


Deep
tag

Jó de annak semmi köze az alaplap foglalataihoz, és szerintem az ATI-nál is hasonlóan egy külső kis panellel kell majd összekötni, de maga a kártya a PCI-E-s foglalatban lesz , vagy nem jól gondolom? ;)

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#337) zsulboy válasza Deep (#336) üzenetére


zsulboy
senior tag

Belemenni belemegy,csak megy -e majd ''Sli''-ban??

(#338) Deep válasza zsulboy (#337) üzenetére


Deep
tag

Na hát ezt kérdezem én is :U :D

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#339) csery válasza Deep (#336) üzenetére


csery
tag

az atinál nem leszs külön híd, nézd meg ezt: Bővebben: link

(#340) csery válasza zsulboy (#337) üzenetére


csery
tag

sli-ben szvsz nem. de attól még elvileg együtt dolgozik a két kari, csak nem olyan hatékonysággal.

(#341) Neck válasza csery (#340) üzenetére


Neck
veterán

Ha nincs SLI, nincs koordináció, nem dolgoznak együtt. Olyankor az egész konfig a gyorsabbik kártya sebességével egyezik meg.
Viszont több monitort tud ellátni a cucc, ezért fasza.

Deep: Fizikailag bele fog menni, viszont az ATI karik az ATI Chipset North Bridge-ében lévő modullal kommunikálnak egymással, nem SLI hídnyákkal, emiatt ATI Chipset fogadni tud majd ATI AMR-t, és NV SLI-t is, ha minden igaz, viszont az NF4SLI chipsetes alaplapok csak NV SLIt tudnak majd fogadni, mert az ATI AMR nem tud majd ''hol'' kommunikálni egymással.

Ezek az előzetes információk, ez nem biztos hogy a gyakorlatban is így lesz.

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#342) Neck


Neck
veterán

Mellesleg az ATI megoldását nem SLInek, hanem AMR (ATI Multi-Rendering)-nek hívják, szal ha az ATIéról beszéltek, akkor pls használjátok már ezt, mert nehéz kisilabizálni az írásotokból, hogy mikor van NVről, mikor van ATIról szó.

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#343) kantor válasza csery (#335) üzenetére


kantor
tag

en csak azt nem ertemi miert kell az alaplapon lennie az egesz hobelebancnak... mert nem lehet a ket kartyat spanglival osszekotni... sott mivel egymas mellett vannak akkar valami merev nyak is lehetne kozotuk. pl a ket katya tetejere kellene dugni van valami.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#344) kantor válasza Deep (#336) üzenetére


kantor
tag

na feltalatam a spanyol viaszt...

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#345) Deep válasza kantor (#344) üzenetére


Deep
tag

a spangli lenne a spanyol viasz? :D

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#346) Deep válasza csery (#339) üzenetére


Deep
tag

Thx. Így már érthető. Nem szokásom, de nem néztem utána az ATI AMR-nek, szval ilyen szempontból offoltam eddig egy SLI-s topikba. :U

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#347) Deep válasza Neck (#341) üzenetére


Deep
tag

Hmmm... értelek. Azt hiszem nem lesz hosszú életű a mostani konfigom akkor, mert mindenképpen érdemes lesz egy ilyen lapra váltani ami aztán fogad minden platformot. :B

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#348) Neck válasza kantor (#343) üzenetére


Neck
veterán

Ajj, gondolkozz.
Mert így az NVs lapokban nemmegy majd az AMR
Marketing!
Egyébként meg nem kellesz SLI Selector se, meg elvileg a karik is kevesebb áramot vesznek majd fel, meg bármilyen hűtés lehet majd rajta, mert nem kavar be a hídnyák, lehet gyorsabb is lesz a szinkron, kevesebb Overheaddel, ilyesmi.
Meg az egyszeri usernek könnyebb lesz beszerelni, mert ugye elég begyakni a karit a helyére, hídnyákot kötni nemkő

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#349) Neck válasza Deep (#347) üzenetére


Neck
veterán

Nem biztos ez még.
Mondjuk a 939es, ATI chipsetes lapoké a jövő, ha ez igaz...
:D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#350) Ottoka


Ottoka
őstag

Egy biztos, az AMR-hez már a Venice magos proci dukál, vagy igazából már a dual-magos AMD proci. Az lesz a királyság.

Mezőhegyes

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.