Hirdetés

ATK Blazing Sky X1 Ultimate gamer egér és ATK Sky Pro egérpad

Amikor megláttam az első ATK Blazing Sky X1Ultimate kicsomagoló videót, akkor azonnal akartam egyet. Nagyon tetszett...

Amikor megláttam az első ATK Blazing Sky X1Ultimate kicsomagoló videót, akkor azonnal akartam egyet. Nagyon tetszett maga a csomagolás minősége, a csomag tartalma és maga a forma. Igen a forma, mert egy az egyben a Razer Viper V3 Pro formája lett.

Azt kell mondanom így egy hét tapasztalata után, hogy ez az egér egy kiváló darab lett. A Lamzu mellett a másik kínai gyártó, aki igen jó egereket és egyéb termékeket gyárt a gamer piacra az az ATK.

Az egy hét tapasztalatát szeretném összefoglalni.

Csomagolás: Igen ízléses csomagolást kapunk. Mindennek meg van a maga helye és látszik, hogy a gyártó gondolkodott amikor ezt elkészítette. Élvezet kinyitni a mágnesesen záródó dobozfedőt. Alatta pedig egyből az egér és a dongle látható. Tudom, nem a csomagolásért vásárol az ember meg egy terméket, de akkor is hozzátartozik az egészhez, hogy a gyártó milyen körítésben adja el a termékét. A dobozban az egéren és a dongle-ön kívül kapunk gripeket, plusz PTFE talpakat, az egér kábelét és némi használati utasítást. Itt megjegyzem, hogy milyen érdekes, hogy a kínai egerek becsomagolnak minden földi jót az egér mellé és nem kell a kiegészítőkért, vagy a 4K/8K dongle-ért extra pénzt kifizetni.

Az egér formája, mérete építési minősége: Ahogy a bevezetőben írtam, nagyon megtetszett a formája és főleg, mert nagyon nagy egér. 127mmx64mmx40mm. Szóval egy nagy egér, nagy kezű embereknek. Tulajdonképpen egy Razer Viper V3 Pro forma. Annak ellenére, hogy palm a fogásom és nagy a tenyerem, nagyon kényelmes ez a forma. A gombokon kialakított mélyedésekbe szépen kényelmesen beleillik az ember úja. Nincs se recsegés, se ropogás, tökéletesen szilárd a burkolat. Van az egérben anyag.

Az egér felülete: Az X1 bevonata az ATK-tól megszokott Ice-Feel coating. A számomra nem csúszós, nem ragadós, megfelelő fogást biztosít. De akinek szükséges a mellékelt gripeket felrakhatja.

Szenzor: A szenzor PAW 3950 a jelenlegi legújabb top szenzor van az egérben. Ehhez nem kell hozzáfűznöm semmit.

A vevőegység/8K dongle: Na ez érdekes. Nagyon szép és igényes a mellékelt 8K dongle. De ami külön érdemlésre méltó, hogy világít, mondhatom úgy is, hogy a dongle-ben van diszkó. Nagyon szépen néz ki és ennek a fénye állítható magában a szoftverben vagy igény szerint ki is kapcsolható.

Gombok: Az egér fő gombjai alatt Omron Optikai kapcsolók vannak, abból is a D2FP verzió. A kapcsolók nagyon szépen határozottan kattannak. A kattanások picivel hangosabbak, de a DAV3 Pro-hoz képest halkak. Az oldalsó gombok Huano kapcsolók. Azok is határozott lenyomást igényelnek.

Görgő/Encoder: Az egér görgője recés gumiborítást kapott és határozottan kattan. Nem véletlen mert a gyártó is itt is az F-Switch F10 encodert használta. Kellően taktilis, de nem túlságosan, a fokozatok pedig jól elkülönülnek. Én nagyon szeretem ezt a megoldást.

Talpak/ egér kábel: Az egér talpai nagyon jó minőségű és kiválóan csúszó PTFE talpak. Kellően vastagok. Az egér kábele 1,8 méter hosszú, szőtt a vastagabb fajtából.

Akkuidő: Az X1 Ultimate kiadásba egy 500mAh-s akkumulátor került. A gyártó 150 órás üzemidőt ír 1000Hz-es pollingrate mellett ami teljesen valós. Nagyon jól bírja az egér akkumulátora. A szokásos módon használom, ami játékban 2000Hz-es pollingrate a Windows asztalon pedig 250Hz. Amióta megérkezett azóta 70%-on áll az akkuidő. Az akku töltöttségét 5%-os mértékben mutatja a szoftver.

Az egér tömege: Mérlegen mérve nálam az egér pontosan 54 gramm. A gyártó 54 +/- 3 grammot jelölt meg. Könnyű egér, igaz nem az 50 gramm alatti fajtából.

Driver: Az ATK itt is a szokásos web alapú drivert használja. Nem kell telepíteni semmilyen szoftvert, hanem Chromium alapú böngészőben érhetőek el az egér beállításai amit azonnal mentődik az egér belső memóriájába. Itt érhető el a web alapú driver: ATK HUB Beta

Használat/tapasztalatok: Sosem volt Razer Viper V3 Pro egerem de terveztem, viszont a 75K-s árat sokaltam érte. Most viszont maga a forma végre a kezeim ügyébe került és meglepően kényelmes annak ellenére, hogy ez egy szimmetrikus forma. Nagyon kényelmes használni a mindennapokban és annak ellenére, hogy palm a forgásom és az ergo egerekhez szoktam. Nagyon jó élmény játszani is vele. Nem tudok belekötni semmiben. Egyszerűen azt kell mondanom, hogy az ATK jól megcsinálta ezt az egeret. Nálam ez az egér 10 pontos kategória.

ATK Sky Pro egérpad:

Az X1 Ultimate mellett kíváncsi voltam, hogy az ATK milyen egérpadot gyárt, így az egér melle rendeltem egy ATK Sky Pro egérpadot is.

Maga a pad méretei 490 x 400 x 4mm. A Sky Pro különlegessége, hogy Japán lnoue Poron Polyurethane alapot kapott, ami nagyon jól tapad és puha. Szó szerint puha. Nekem a tapadása volt az egyik fontos szempont, mert lakkozott asztalom van és az eddig padjaimat szó szerint rá kellett mókolni, hogy játék közben ne rántsam le az alkarommal. Itt ez nincs, mert úgy kell felfejteni a padot annyira tapad. Kiváló megoldás ez a poron alj.
Az egér pad szövete kompozit keverék és a puhasága pedig az XSoft kategória. Nagyon jól csúszik, de egy picit inkább kontrolosabb.
A pad szélei szegettek, de nem türemkednek ki, tehát az egeret a pad széléhez húzva a varrásban nem akad el az egerünk.
Minőségi darab nagyon.

Végül beszéljünk az árakról:
Az ATK Blazing Sky X1 Ultimate ára 44.990 Ft. Ami nem olcsó de jelentősen elmarad a Razer Viper V3 Pro árától.
Az ATK Sky Pro egérpad pedig 20.990 Ft.
Az egérből létezik több változat, amik nyilván olcsóbbak. Az alábbi táblázatban a különbségek.

A két terméket meg lehet vásárolni például a JTC , Afterhours, Gamerslife oldalakon.

Alább pedig beszúrok még pár képet.

Tovább a fórumba.