Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Stalker78 válasza Huma (#9300) üzenetére


Stalker78
tag

Most nem vagyok otthon így fejből próbálom mondani.Vannak sorok ahol értékeket látsz (false,true).Azt a sort keresd meg amelyiknek ez van a végén /gamedata.Ennél a sornál mindkettő érték true - legyen.Ez lényégében azért kell,hogy figyelembe vegye a gamedata mappa tartalmát.

(#9302) Huma töröld le a modot és nézd meg az alapjáték elindul -e.

[ Szerkesztve ]

(#9302) Huma válasza Stalker78 (#9301) üzenetére


Huma
addikt

Mindkettő true. Sajnos valami más lesz a probléma.

Rákerestem neten és nem egyedi a problémám. Már csak a megoldást kell megtalálnom.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9303) Stalker78 válasza Huma (#9302) üzenetére


Stalker78
tag

Nekem is van steames stalkerem nem volt gondom modokkal.Igaz beszereztem nem steamest azt használom.

(#9304) PeL válasza Huma (#9302) üzenetére


PeL
addikt

Steames Stalkerekkel sajnos ez az egy gond van, hogy nem minden mod kompatibilis velük illetve alapból nem ajánlottak modoláshoz, legfőképp az auto-patch miatt. Ez CoP-nál és CS-nél nem nagy gond mert a legtöbb mod a legújabb patchre van írva (1.6.02 ill. 1.5.10) de ShoC pl. 1.0006-ra patchelődik alapból, viszont a legtöbb mod 1.0005-re, sőt 1.0004-re is rengeteg mod van :)

[ Szerkesztve ]

(#9305) Stalker78 válasza PeL (#9304) üzenetére


Stalker78
tag

Steames -nél 1.0005 a plafon nincs 1.0006 patch.Külön buherával lehet csak feltenni rá.

(#9306) genndy válasza Huma (#9302) üzenetére


genndy
addikt

Steames SHoC-al is mennie kell a Complete-nek. Nekem is ment.
Ne a Complete 2010-el próbálkozz, mert az szerintem valami buhermány. Complete 2009-et keress. Sajnos linket nem tudok hozzá adni, moddb-s volt, de az meghalt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#9307) Huma válasza genndy (#9306) üzenetére


Huma
addikt

2009-es a cucc. Moddb-ről töltöttem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9308) genndy válasza Huma (#9307) üzenetére


genndy
addikt

Akkor viszont mennie kell, az jó.
(moddb-t csak azért mondtam, mert a hsz írásakor pont próbáltam, de nem volt tölthető. Lehet hogy akkor te korábban szedted le.)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#9309) rétisün válasza genndy (#9308) üzenetére


rétisün
veterán

moddb-ről nem mindig lehet tölteni, türelem kell hozzá :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9310) genndy válasza rétisün (#9309) üzenetére


genndy
addikt

'not available via any mirrors' - ezt írta, és most is ezt írja (exe és 7z változatra is), illetve elég régóta ez van, sokan panaszkodtak.
Persze neki ettől még sikerülhetett.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#9311) rétisün válasza genndy (#9310) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, én beraktam letöltő-progiba (jdownloader) és úgy lett jó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9312) Stalker78 válasza rétisün (#9311) üzenetére


Stalker78
tag

Kreáltam egy felhasználói fiókot azóta jönnek a dolgok onnan.Persze ennek ellenére van 1 - 2 makacs ami nem óhajt,de próbálkozások után lejönnek,kivéve amit eltávolítottak vagy hibás valamiért a link.

(#9313) gabo9201 válasza genndy (#9279) üzenetére


gabo9201
senior tag

A Complete modhoz nem találtam meg a fi csoportos magyarítást. Tudnál linket adni?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#9314) gabo9201 válasza gabo9201 (#9313) üzenetére


gabo9201
senior tag

Közben meglett.

A Complete-t lenne érdemesebb felrakni vagy az OL-t? Grafikailag ezek tartalmaznak lényegesebb módosításokat? Érdemes melléjük még valamilyen grafikai modot feltenni?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#9315) capulet75 válasza gabo9201 (#9314) üzenetére


capulet75
addikt

Ha csak a grafika érdekel, akkor a complete asszem. De inkább játssz az OGSE-vel, jobb mint a másik kettő.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9316) capulet75


capulet75
addikt

Az OGSE-ben folyton kidobál submit bug-ra hivatkozva ha néhány (nem az összes) legyilkolt ellenfelet átnézek a cuccok miatt. Ötlet?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9317) PeL válasza capulet75 (#9316) üzenetére


PeL
addikt

valszeg valamelyik loot item bugos, crash logot kéne megnézni

(#9318) capulet75 válasza PeL (#9317) üzenetére


capulet75
addikt

Legközelebb kiírja, bemásolom. Én nem vágom a szakzsargont. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9319) rétisün válasza capulet75 (#9318) üzenetére


rétisün
veterán

abban a mappában, ahova a mentéseket teszi a játék van egy logs nevű mappa, abból az xray_(felhasználóneved).log fájl utolsó pár sora kell, jegyzettömbbel is meg lehet nyitni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9320) capulet75


capulet75
addikt

Azt kéne megoldani hogy vihessek akár 200Kg-ot is. :B

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9321) rétisün válasza capulet75 (#9320) üzenetére


rétisün
veterán

link.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9322) capulet75 válasza rétisün (#9321) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9323) capulet75 válasza rétisün (#9321) üzenetére


capulet75
addikt

csak a gamedata-ban találtam az actor LTX-et, a systemet nem találom :(

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9324) capulet75


capulet75
addikt

no már jelzi az inventoryban h 525kg a max súly, csak éppen nem kezeli.
a sfgame.ltx-ben nem kell valamit true-ra rakni?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9325) rétisün válasza capulet75 (#9324) üzenetére


rétisün
veterán

gamedata\configs\system.ltx ebben kell átírni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9326) LeoDelux válasza capulet75 (#9324) üzenetére


LeoDelux
csendes tag

Üdv. Három sort kell átírnod:
[link]

(#9327) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Hali!

Nagyon tetszett a játék, sok órát beleöltem. Láttam, hogy Steam-en akciós, így megvettem, Anno teljes magyar felirattal játszottam, de most akárhogy próbálgatom a 2(f.i.csoport-/pcgameshun-féle) elérhető magyarosítást nem jó teljesen...

Most én csinálok valamit rosszul vagy nincs a v1.0005-ös verzióhoz teljes magyarosítás?

grizlisandor

(#9328) genndy válasza grizlisandor (#9327) üzenetére


genndy
addikt

De igen, a f.i. csoporté ahhoz való. A magyarításból az 1.2-t szedd le.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#9329) grizlisandor válasza genndy (#9328) üzenetére


grizlisandor
addikt

Így már jó, köszönöm!
Csak a fránya videófeliratozás hiányzik, 5 év alatt igazán hozzá lehetett volna csapni. :)

(#9330) shield válasza grizlisandor (#9329) üzenetére


shield
Topikgazda

Talán meg lesz. [link]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9331) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Egy kis kedvcsináló leírás a OL LEGENDARY modhoz. Szerintem ez eddig a legjobb SoC mod amivel valaha játszottam. Íme a tapasztalatok 10 órás játék után, az elejétől csak Zatonon játszva!

- Könnyen telepíthető. Csak másolni kell. Van hozzá 2 fix és go.
- Csak a felirat angol, a hang marad a hagyományos tehát feeling megőrízve.
- Én eddig (ismétlem 10 óra játék után) több fegyverrel találkoztam mint az eredeti SoC-ba összesen az egész játék alatt. :Y
- A fegyverek nem csak színükben térnek el (kívéve persze 1-2-t) hanem paraméterekre is odafigyeltek.
- Káprázatos az NPC algoritmus. mikor szidorovicstól kijövök láttam a megszokott emberkéket +Wolf. 1-2 küldetés meg katonatámadások után, már feltünt 1-2 Szervoruhás neutral is, megjelennek a sisakos komolyabb fegyveres emberek.
- Nincs csend a pályán. Valami kóbor állat mindig akad valahol. Elején csak kutyus, cicamica, patkány. 10 óra után már Chimera és vérszopók, zombik. :Y
- Megtámadt helyet általában benépesítik neutralok.
- Imádnivaló a változatosság. Volt hogy stash-et kutattam, és szerényen 2 kutatóruhás neutral fel alá mászkált német kaliberrel a kezükbe. :Y
- Fegyverhangok tökéletesek bár a sörétesé nem tetszik de elnézem. :B
- Mesterséges intelligencia (AI): na igen ez a fontos nekem. Ebbe a modba találták el a legjobban szerintem. Lássuk csak:
= Messziről észrevesznek, de csak ha látómezőben vagy. Tehát lehet lopakodni, avagy megtévesztve
őket hátulról megtámadni őke észrevétlenül.
= Cálzásuk nagyon jó, kellően korrekt, ha épp úgy kap el a golyó akkor vagy eldobod a fegyvert és
bevörösödsz, vagy azonnali halál, de van mikor csak épp szúnyogcsípést kapsz.
= Gránátokat sem műhold pontossággal dobják rád, hanem kb-re. tehát túllehet élni.
= Ellenfél elbújik, vár, majd lő váratlanul. De az is lehet hogy elbújik, de jön egy gránát tőle.

- Kitörésnél mindenki elbújik aki tud.
- Végre korrekt a fegyver elhasználódás. Nem is túl hamar, de nem is lehet ugyanazon fegyverrel végig játszani a játékot javítás nélkül. Nagyon optimális.
- Néha ott látok ellenfelet ahol eddig soha. Vasútnál volt hogy lelőttek váratlanul. Reload után láttam hogy 3 military ruhás kósza katonácskák voltak csak úgy.
- Lőszer ellátás? Fegyverellátás? Nem gond... bőség zavara.
- Gyógyszerek? Na ezzel kicsit spórolni kell. Ahogy tapasztaltam a kötszer amivel spórolni kell, mert az nem terem minden fán. De an cigitől kezdve, löttyök.
- Gránát arzenál. Legalább 4-5 féle gránáttal találkoztam eddig.
- Kütyük, kézbevehető artifaktok >> anomália generálás adott helyen.
- Nehezen észrevehetők egyes anomáliák ami élethű.
- És most jön egy fontos. Eddig NO CRASH! Pedig full grafikán hajtom.

Egyenlőre ennyit tudok mondani róla. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9332) Dhampir válasza Carasc0 (#9331) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem lehet rossz. :)

(#9333) PeL válasza Carasc0 (#9331) üzenetére


PeL
addikt

Ugye Zaton helyett Cordont akartál írni? :B

(#9334) shield válasza Carasc0 (#9331) üzenetére


shield
Topikgazda

Már begyűjtöttem csak most CoP egyik modját gyötröm, jobban mondva most ő gyötör engem, szó szerint. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9335) capulet75 válasza Carasc0 (#9331) üzenetére


capulet75
addikt

letöltés linket pls

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9336) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Pel: Igen...bocsi Cordon akart lenni. :U

Letöltési linket anno PEL adta nekem. Elvileg ha a topickeresőbe beírja valaki hogy "Legendary" akkor szerintem kiadja.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9337) Taposo válasza Carasc0 (#9336) üzenetére


Taposo
aktív tag

Hát jó lenne ha valaki segitene mert ezt találtam itt a fórumon, de sajna az a link már nem jó.

(#9338) capulet75 válasza Taposo (#9337) üzenetére


capulet75
addikt

+1

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9339) Carasc0 válasza Taposo (#9337) üzenetére


Carasc0
őstag

Megvan: LEGENDARY :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9340) capulet75 válasza Carasc0 (#9339) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9341) Alienhun79


Alienhun79
tag

Valaki már ki próbálta ezt a módot [link] , egyszerűen nem tudom úgy feltelepiteni, hogy jó legyen, most pl: Cordonból akarok a Szemétdombra át menni és a helyőrségtől nem messze, folyton kidob :o :o

tesztoszteronstalkerista

(#9342) kekeeci válasza Alienhun79 (#9341) üzenetére


kekeeci
senior tag

a "népi levesnek" már annyi különböző verziója van (ami működik is), miért pont ezt akarod?

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9343) Alienhun79 válasza kekeeci (#9342) üzenetére


Alienhun79
tag

Akkor kérlek segíts, melyik az amelyik jól is működik :K

tesztoszteronstalkerista

(#9344) Carasc0 válasza Alienhun79 (#9343) üzenetére


Carasc0
őstag

+1 Erre én is kiváncsi vagyok hogy van-e. Mert akkor arra vevő vagyok. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9345) kekeeci válasza Alienhun79 (#9343) üzenetére


kekeeci
senior tag

Jelenleg 3 verzió van a gépemen, játékmenetben ameddig eljutottam (szeméttelep :) ) nem látok eltérést köztük.
- az első a TecnoBacon féle STALKERSOUP TB3D_Modders_Mega_Mod 1.0.9.0 - 1.004-es alapon, angol nyelvű, kicsit bugos, de kibírható

- a második a S.T.A.L.K.E.R. DMX mod vers. 1.3.2 dkz-02 - 1.0005-ös alapon, angol nyelvű, eddig hibátlan

ezt a kettőt már nem tudom honnan szedtem, és azt sem, hogy csak a mod volt-e, vagy egy hegesztett verzió, de ha nagyon muszáj, (és a G nem segít :) ) megpróbálom megkeresni

- a harmadik, (ez a legújabb szerzemény) a Narodnaya_Solyanka_ /_Cumulative_Weapons_Pack_1.1_/_Collector_0.5.5_/_Master_Addon_1.1 _/_Chessplayer_1.0 - 1.0004-es alapon hegesztett verzió, egy SeregA-Lus nevű orosz?|ukrán? alkotó munkája (már több hegesztett modot "kiadott" (Oblivion Lost Remake, S.S.M.O - Stalker Shooter Mod of Oblivion) egy szépséghibája van (ezeknek), OROSZ nyelvű
ezt a http://www.rutor.org-ról töltöttem le, ahol még más stalkeres cuccok is vannak, természetesen ékes OROSZ nyelven.

Remélem segítettem.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9346) Alienhun79 válasza kekeeci (#9345) üzenetére


Alienhun79
tag

Köszi a választ, de ezeket én is ismerem, az első egy bug halmaz ha jól tudom valami francia?angol? scripter tolltozgatja, foltozgataja ebben Radarig jutottam, de ott amikor elértem a psy gép lekpcsolásához és lement az átvezető videó na az után totál crash.A második jobb, de ott végén Chernobylből nem tudtam a kívánság teljesítőhöz lejutni, mert pálya töltésnél kidobott mindig, ezért próbáltam meg a francia módot, de nem müködik jól, vagy csak én nem telepítem fel jól, nem tudom, de azért még egyszer kösz :(

tesztoszteronstalkerista

(#9347) kekeeci válasza Alienhun79 (#9346) üzenetére


kekeeci
senior tag

Próbáld meg ezzel.
A probléma oka az angol verzió készítőjének trehánysága. néhány fájlnévben, és a hozzájuk tartozó hivatkozásban cirill karakter maradt, amit a magyar karakterkészlet nem megfelelően jelenít meg. (valószínűleg az angol sem) Egyik megoldás, ha az windowsodat átkapcsolod oroszra, másik, ha használod a mellékelt javított állományokat. lehet, hogy több ilyen hiba is van benne, de ezzel már átjutsz a szeméttelepre.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9348) Alienhun79 válasza kekeeci (#9347) üzenetére


Alienhun79
tag

Sikerült, KÖSZÖNÖM a segítséget :R :R :R , átjutottam simán, erre ha lelőttek volna se gondoltam volna, hogy ez a hibája, akkor ilyen fajta gond lehetett a másik két módnál is gondolom vagy nem :N Jelzem majd ,hogy még hol defektes a mód. Még egyszer köszi, a virágokat az öltöződben hagytam ;)

tesztoszteronstalkerista

(#9349) kekeeci válasza Alienhun79 (#9348) üzenetére


kekeeci
senior tag

Amikor ilyesmit csinál, nem árt megnézni a log-ot, az sokmindent elárul, én is abból dolgozok :)
Az ilyen jellegű hibákat könnyű kijavítani, csak egy HEX editor kell hozzá.
Örülök, hogy segíthettem. :)

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9350) kekeeci válasza Taposo (#9337) üzenetére


kekeeci
senior tag

A L.E.G.E.N.D.A.R.Y moddal kétszer jártam meg, mindkétszer még a legelején.
Először már indultam vissza Fürgétől (Nimble), jött egy kitörés, vissza a biztos helyre, kitörés után megint elindulok a falu fele, az áteresznél hallom, hogy áll a bál a faluban. Oda érve leesett az állam - kb 8 vérszopó, 4 kiméra, meg az apróságok: zombik, röfik (minden fajta), kutyák, macskák. Még mindet el se takarítottuk jött az üzenet, a küldetés sikertelen, Farkas (Wolf) meghalt. Hatszor töltöttem újra, majd újrakezdtem az egészet.
A másodiknál a géptelepen minden bandita fekszik, Fürge szótlanul térdepel a sarokban, Farkas emberei hárman három irányba figyelnek erősen, és nem adják a "tiszta" jelzést. Vagy négyszer körbeszaladtam a kerítés - vasúti töltés - észak-déli út által határolt területet, hogy hátha van valami ellenséges dolog, de semmi.
Most pihentetem, majd egyszer még valamikor újra elkezdem.

Más: ha valakit érdekel, a rutor.org-on találtam egy Call of Pripyat modot, aminek az érdekessége: csajok a zónában. A Bárnál a csapos, a déli őrhelynél az egész osztag, stb.
A mod neve: S.T.A.L.K.E.R_G.L.A.D.I.A.T.O.R-II_Время Альянса_[RePack by SeregA-Lus]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.