Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) hubai1979 válasza Aarpok (#9900) üzenetére


hubai1979
őstag

Valamikor kifogom probálni. :K :K :K

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#9902) shield válasza hubai1979 (#9896) üzenetére


shield
Topikgazda

Ugyanez a leírás van az orosz oldalon is. Azért letöltöm, egyenlőre még elfér a tárhelyen.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9903) dredbiro válasza Woodslave (#9882) üzenetére


dredbiro
senior tag

a játék elején úgy emlékszem a legelső fickó mögött találsz egyet a háztetőn eldugva,nem egyszerű megszerezni,de nem lehetetlen,azzal el leszel egy ideig,de nem a végtelenségig,a fejlesztésekre figyelj(ruha-fegyverek),különben lesz pár mérges perced a gép előtt :K

Good hunting,STALKER !

(#9904) rétisün válasza dredbiro (#9903) üzenetére


rétisün
veterán

pontosabban arról a házról tud átugrani a másikra, annak a padlásán van egy kicsit jobb ruha. a tetőről kell kiszedni, nem lehet bemenni a padlársra.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9905) dredbiro válasza rétisün (#9904) üzenetére


dredbiro
senior tag

őőő,hát igen,köszi a kiegészítést,a legjobb az egészben,hogy én értettem,az már nem biztos hogy ő is :DDD

szerk : kicsit leegyszerűsítettem,de úgy van ahogyan mondod :K

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#9906) Woodslave válasza dredbiro (#9905) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K köszi, már túl vagyok. Faxa ez a ruha, meg egy csomó artifactom is van már amivel tuningoltam, mostmár én vagyok terminátor, mondjuk már túl óvatlan is lettem :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9907) dredbiro válasza Woodslave (#9906) üzenetére


dredbiro
senior tag

párszor én is úgy voltam vele,hogy megállíthatatlan vagyok mostmár,aztán a 2, sarok után rám cáfoltak 20 kg ólommal,utána előszeretettel használtam az F5-öt . :DDD fejlesztésből lsosem elég

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#9908) Woodslave válasza dredbiro (#9907) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K ja

a szolgálatos exoskeletonokkal csináltam meg az ostromot. Mondjuk ahhoz képest min mentünk keresztül elég sovány volt a jutalom.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9909) dredbiro válasza Woodslave (#9908) üzenetére


dredbiro
senior tag

detto,néha mennyit kell küzdeni és pofátlan módon alig kapsz cserébe valamit,ismerős szitu :K

Good hunting,STALKER !

(#9910) hubai1979 válasza shield (#9894) üzenetére


hubai1979
őstag

Nem megy főnök,sok küldi van amire nem tudok rájönni hogy mit is kellene csinálni úgy hogy pihentetem egy jó darabig. :O :O :O

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#9911) Dhampir válasza Woodslave (#9908) üzenetére


Dhampir
félisten

Szolgálatos exoskeleton?
Te aztán gyorsan fejlődsz. :D

(#9912) Woodslave válasza Dhampir (#9911) üzenetére


Woodslave
nagyúr

;] ja sokat játszom :D (nekem még nincs olyan, csak a többieknek volt - bár a túlélési arány alapján nem is akarok :D )

megvolt a laboros küldi, nagyon jó :C

bár az egyik legnagyobb amikor a lelőtt helikopternél kell megmenteni a tudóst. Mondjuk utána próbaképpen fejbe lőttem, kíváncsi lenné befolyásol-e valamit (de aztán inkább hagytam elmenni)

a katonai tábort meg kifüstöltem egy az egyben, de holnap megcsinálom éjszaka :K

tényleg egy jobb pámcéllal már más élmény :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9913) kekeeci válasza hubai1979 (#9867) üzenetére


kekeeci
senior tag

Én nézegetem, csak nem nagyon értem. (full orosz, guglizni meg most nincs kedvem)

Nem tetszik, hogy a kezdő pályának nincs térképe.

Az természetes,hogy kordonban minden magánzó ellenség?

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9914) hubai1979 válasza kekeeci (#9913) üzenetére


hubai1979
őstag

Hát ha te nem érted mester, akkor asztala viszta kukába mod. :O :O

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#9915) kekeeci válasza hubai1979 (#9914) üzenetére


kekeeci
senior tag

Próbálgatom fordítani, meglátom, hogy sikerül.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9916) hubai1979 válasza kekeeci (#9915) üzenetére


hubai1979
őstag

A stalkerek utja vezesen. :R :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#9917) Woodslave


Woodslave
nagyúr

tegnap megtanultam, nem az számít mennyire jó a fegyver, hanem hogy mennyi töltény van hozzá :DD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9918) kekeeci válasza hubai1979 (#9916) üzenetére


kekeeci
senior tag

Azt hiszem, hagyom a fenébe. :O
Ötpercenként kidob, a logból semmi értelmes nem derül ki (assertion failed).
Hátha lesz majd egy jobb verzió egyszer belőle. :F
Amúgy érdekesnek látszik, jó is lenne már a Priboj sztori után megint egy katonai küldetéssor. (bár lehet hogy ennél csak az elején van katonai szál).

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9919) hubai1979 válasza kekeeci (#9918) üzenetére


hubai1979
őstag

Követlek mester és én is dobom.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#9920) kislaki92


kislaki92
senior tag

hogy tudom a textúra fájlokat tehát a gamedata mappát magamévá tenni? :D:D mert a CS-ben meg a COP-ban csak kicsomagoltam ...de itt sajna nincs olyan file!válaszotokat előre is köszönöm!

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#9921) xFreex válasza kislaki92 (#9920) üzenetére


xFreex
aktív tag

Ezzel ki tudod csomagolni az gyári db fájlokat, csak nem egyszerre mint a CoP vagy a CS esetében, hanem mindet külön külön.

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#9922) kislaki92


kislaki92
senior tag

köszönöm szépen! és még annyi,hogy a Stalkersouphoz valami honosítás féleségről nincs infó vagy ilyesmi? :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#9923) kekeeci válasza kislaki92 (#9920) üzenetére


kekeeci
senior tag

Van a Total Commanderhez egy beépülő, amivel nagyon jól ki lehet szedni a cuccokat a Stalkerekből. Mindhárom játékverziót kezeli, a legtöbb mod-dal is elboldogul.

Innen tudod leszedni: http://www.totalcmd.net/plugring/stalker_db_explorer.html

Ha a telepítéssel, használattal gondod van, segítek.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9924) Woodslave


Woodslave
nagyúr

tegnap megtanultam, hogyha nem a sztori szerint haladok, belefuthatok némi pofonba. Nevezetesen a korábban már írt szolgálatos ostromban való közreműködésem miatt nem igazán tudom teljesíteni a szolgálatos parancsnok által adott feladatot (buldog 6 megtalálása) ráadásul az északra haladásomat is igencsak megnehezítik a szabadságos katonák támadásai :U :D Eléggé helyrehozhatatlan hibának tűnik. Mondjuk azt nem értem talpig vegyvédelmi ruhában hogyan ismernek fel és miért szólítanak stalkernek ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9925) xFreex válasza Woodslave (#9924) üzenetére


xFreex
aktív tag

A buldog 6-ost megtalálod a katonai raktáraknál a faluban (térképen az úttól balra). Az egyik ház pincéjében lesz. Vigyázz mert sok a vérszopó.

Egy kicsit elhamarkodtad azt a küldit. Nem nagy probléma a végkifejlet szempontjából, de elestél egypár külditől (és jutalmától) amit a szabadságosoktól kaphattál volna.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#9926) kekeeci válasza Woodslave (#9924) üzenetére


kekeeci
senior tag

Ha jól emlékszem, a szolgálat parancsnoka mondja is, hogy néhány embere önállósította magát, nem kell velük foglalkozni - hát így jártál :)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9927) Woodslave válasza kekeeci (#9926) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K ja mondja de akkor már lerendeztem a szabadságot :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9928) kekeeci válasza Woodslave (#9927) üzenetére


kekeeci
senior tag

Egy újrakezdés sokmindent megold :DD

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9929) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Videokártya csere után eltűnt a célkeresztem. Tudja valaki miért és hogy lehetne hogy vissza kapjam?!
A menüben hiába kapcsolok be bármit.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#9930) hubai1979


hubai1979
őstag

Tudnátok valami jó kis csernobilos modot ajánlani amihez van magyarosítás. :) :) :)

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#9931) emre válasza hubai1979 (#9930) üzenetére


emre
veterán

ABC Inferno gameplay

egy korábbi verzió
ABC Inferno fixed

Valamelyik magyarítás jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#9932) hubai1979 válasza emre (#9931) üzenetére


hubai1979
őstag

Kösz mester kipróbálom. :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#9933) Dhampir


Dhampir
félisten

Elővettem az alapjátékot. Még a játék elején, a vaddisznós küldetés után a hadsereg lerohanta a falut és mindenkit kinyírt. Lehet, hogy az volt a baj, hogy elszállt pár sörét a bázisuk felé, vagy átléptem a területükre, miközben a vaddisznók rejtekénél kidőlt fánál felvettem a medúza képződményt? :F

(#9934) xFreex válasza Dhampir (#9933) üzenetére


xFreex
aktív tag

Van egy őrjárat 3 katonából áll. Ők az úton meg szokták közelíteni a vaddisznótanyát. Előfordulhat, hogy kiszúrtak és követtek, csak nem vetted észre.

"Lehet, hogy az volt a baj, hogy elszállt pár sörét a bázisuk felé"

A sörétesnek meglehetősen rövid a lőtávolsága. Bár ki tudja. Ha közben megváltozott az ellenőrzőponton a hangosbemondó hangja és riadót fújtak akkor lehet. :F

Ez a kiírtják a falut nálam az OL 2.2 verziónál szinte rendszeres volt. Szinte mindíg betámadták szerencsétlen kezdőket. Csak akkor hagyták őket békén, ha én henteltem le őket először. :D

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#9935) shield válasza xFreex (#9934) üzenetére


shield
Topikgazda

Nálam is az OL2.2-ben rendszeresen lemészárolták a falut. Már nem emlékszem melyik modban többet nem is népesedett be a falu (talán a Braz-ban).

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9936) Dhampir válasza xFreex (#9934) üzenetére


Dhampir
félisten

A baj ezzel a letámadással az, hogy több küldetést nem fogok ott kapni, ha a vezetőt is kinyírták.

Sajnos a vadkanos küldi előtt nem készítettem külön mentést, így inkább kezdem elölről. :(

Nem akarok megvívni a katonákkal, nehogy a későbbiek folyamán mindig nekem essenek. Nekem esnének mindenütt, vagy nem? :F

Tetszik az alapjátékban, hogy hosszú távot lehet futni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9937) Aarpok válasza Dhampir (#9936) üzenetére


Aarpok
őstag

Teljesen mindegy mindig neked esnek ellenség vagy a számukra,ez alól csak a leszakadt hídnál lévők kivétel azok hiába pirosak lehet velük beszélni.

Аарпок

(#9938) Dhampir válasza Aarpok (#9937) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor legközelebb majd jobban vigyázok, nehogy már a játék elején elússzanak a küldetési lehetőségeim.

(#9939) Dhampir


Dhampir
félisten

Újrakezdtem az alapjátékot és most nem jelentkezett a korábbi probléma. Viszont a parkolót egyszer már elfoglaltuk (Fürge kiszabadítása) és most ismét jelezte a PDA, hogy meg kellene tisztítani a banditáktól.

Két sztalker nyugodtan csevegett a tűznél, amíg egy sarokkal odébb pár bandita tüzelt rám. Mire véget ért a harc, addigra Petruha sztalker szintén elbúcsúzott a Zónától.

A feladatot még mindig mutatja zöld villogással a PDA térképe, de már egy darab banditát sem találtam, pedig még a padlásra is felmentem. :F

Mehetek Agropromba, de Szidorovicsnál még akad néhány helyi küldetés is. Az 50 kilogrammos súlyhatárt már sikeresen túlléptem. 11 üveg Kozák vodka lapul a hátizsákomban, de a később várható megnövekedett radioaktív sugárzás miatt nem merem kirakni. A vasúti alagúthoz és a másik oldalon, a töltés aljában pihenő mozdonyhoz még el sem mentem. Emlékezetem szerint arrafelé erősen sugárfertőzött a környék.
Talán a faluban hagyom a cuccaim nagy részét, és csak minimális felszereléssel teljesítem a maradék feladatmennyiséget. A hadsereg a falu egész területén is folytonosan bömbölő hangosbeszélője meglehetősen idegesítő, de ha kilőném, akkor annyian jönnek, mint az oroszok.

(#9940) Aarpok válasza Dhampir (#9939) üzenetére


Aarpok
őstag

Lehetséges ez egy apró bug ne foglalkozz vele haladj tovább.Nálam volt olyan,hogy megjártam az X16 - ost oda-vissza és mégis írta,hogy juss be a laborba.Szerintem is ne lövöldözz a hangosbemondóra hát ha zokon veszik. :D

Аарпок

(#9941) Dhampir válasza Aarpok (#9940) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen a jó tanácsot! :D

Van hangulata ennek a játéknak. :C

Volt két Medúzám és eladtam Szidorovicsnak. Később láttam, hogy az egyik küldetésben éppen Medúzát kellene szerezni neki. Lehet, hogy este nekivágok ismét a nagy kalandnak.

Az szemétség volt, amikor a híd alatt pakolgattam friss cuccaimat a ládába és hátulról letámadott egy bandita. Rossz helyre tették azt a ládát, kicsit feljebb kellett volna, mint a Clear Skyban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9942) Woodslave válasza Dhampir (#9941) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja ezek elég viccesek. pedig olvastam vhol, hogy realis kereskedelmi rendszert akartak. Persze, eladod a komanak azt a artit, ami 3 méterről vettél fel az úton :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9943) kekeeci válasza Dhampir (#9939) üzenetére


kekeeci
senior tag

A katonai ellenőrzőpontot (Kordon déli részén) én mindig az elején lerendezem, van egy egyszerű, bár kicsit időigényes módszerem rá, ha érdekel, leírhatom (a leszakadt hídnál levőt később, ha van távcsövesem). :)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9944) Dhampir válasza kekeeci (#9943) üzenetére


Dhampir
félisten

A hídnál lévőt felülről pisztollyal is meg lehet oldani némi türelemmel és kitartással. :)
Hátránya, hogy a kipucolás után később mindenféle mutáns és bandita mászkál a rejtekláda körül, amelyet emiatt rizikósabb lesz megközelíteni.

A Kordonnál lévő katonai ellenőrzőpontot, amíg nem támadnak meg, inkább nem piszkálom, nehogy folyton támadás alá kerüljek az ellenőrzőpontokon.
A Clear Skyban baloldalon átmásztam a kerítésre rádőlt fáról, és hátulról vettem be a bázist, hogy az alagút felső peremén található flashdrivehoz hozzájuthassak.

(#9945) kekeeci válasza Dhampir (#9944) üzenetére


kekeeci
senior tag

A katonák, mint már említették - a hídnál levők kivételével - mindenütt ellenségesek, és észlelési távolságon azonnal támadnak. Másrészt az egyik küldetés miatt amúgy is be kell oda menni, tehát mindegy, mikor pucolod ki. Egyébként időközönként (hogy mennyi, nem tudom) újrateremtődnek, néha érdemes ezért visszajárni a cuccaikért, szívesen odaadják :) .
Amúgy a megoldás hasonló, a kidőlt fánál beosonni, az épület hátsó sarkánál a ládákon - beton elemeken - 'ToiToi-on' keresztül fel a tetőre, be a padlásra és a födémben levő nyíláson át egyesével leszedegetni őket.
(hangtompítós MP5, páncéltörő lőszerrel egyes lövés vagy burst)

A híd alatt is újratermelődnek a katonák, nem foglalja el senki a helyüket.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9946) Dhampir válasza kekeeci (#9945) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a tippedet! :R

A padlásos trükköt nem is tudtam.

A katonák kábé mennyi idő után jelennek meg ismét a híd alatt? Azóta már párszor jártam ott, de csak mutánsok és banditák kóricálgattak, őket leszámítva nagy a csönd.

(#9947) kekeeci válasza Dhampir (#9946) üzenetére


kekeeci
senior tag

Néhány naponta, még nem figyeltem meg, csak mikor arra járok - Szidorovics féle auto küldetések elszámolása - gyakran újra betelepülve találom (szkriptben biztos meg lehetne nézni).

A padláson levő dobozokat-ládákat szétütve 2x10 konzerv, 2 db bőrkabát (érdekes, hogy 1 kg-mal nehezebb és 3000 RU-lel drágább mint a Szidorovicstól kapott), 5x20 9x18 és 3x30 5,45x39 lőszer a jutalmad (nem random), persze nagy részét vagy lehet hogy az összest a földszinten találod meg, de hát ezt a bugot már biztosan ismered. (a kedvencem a Sötét-völgyben a laborbejárat fölötti épület 2.szintjén levő dobozok - ahol az RPG is van - a földszinten levő égő hordó mellé 'ürítenek')

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#9948) xFreex válasza Dhampir (#9946) üzenetére


xFreex
aktív tag

Ha jól emlékszem akkor nem csak a hagyományos katonák lesznek ott, hanem majd specopsosok is. Amikor a sötétvölgyben végeztél az X18-as laborban akkor egy kicsit nekiállnak majd mozgolódni a katonák és csak a kordon felé tudsz visszamenni a bárba. Akkor már egy elit alakulat figyel ott Abakannal meg AK 74-el.

Amikor majd ezt az útvonalat követed akkor ne felejts el benézni az öreg Sidorovich-hoz. Mutasd meg neki az X18-as doksikat egy kis + RU-ért.

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#9949) Aarpok válasza xFreex (#9948) üzenetére


Aarpok
őstag

Vissza lehet menni a szeméttelep felé is csak pár katonán kell átverekednie magát az embernek.A Kordon felé csak azért mondja Szido,mert feladatot akar adni (láda a katonai ellenőrzőpontról).

Аарпок

(#9950) kekeeci válasza Aarpok (#9949) üzenetére


kekeeci
senior tag

És úgy emlékszem a kezdők táborát is akkor kell megvédeni a zsoldosoktól.

Más:

Első nap Kordonban:

A 'Fürge' küldetésen kívül csak Farkas két küldetését csináltam meg, és elhoztam Fürgének a kabátot.
Még nem adtam el semmit, a cuccból csak annyi hiányzik, amit elhasználtam, illetve 1 MP5-öst és két sörétest átadtam gyengébben felszerelt stalkereknek.
A déli katonai ellenőrző pont leírtása után kb 10-12 órával 4 veterán katona spawnolt Berill páncélban (azt nem adták a mocskok :) ), Abakan-nal.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.