Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) dodopek válasza marked one94 (#8300) üzenetére


dodopek
addikt

1024x768,dinamikus fények,egyénileg beállított dolgok,élsim 0, anizo szűrés 0, minden más kb 60-70%.
Ezeket csak fejből írtam, ha játszom, és valami nagyon nem így van,majd pontosítok.
Teljes magyarosítás van hozzá, és űber jó! :C

(#8302) dodopek válasza dodopek (#8301) üzenetére


dodopek
addikt

(#8303) hajbel válasza dodopek (#8302) üzenetére


hajbel
addikt

A fények le vannak véve dinamikusról?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8304) dodopek válasza hajbel (#8303) üzenetére


dodopek
addikt

nincsenek,dinamikusak.
Tudom, hogy azzal sokat nyernék, de olyan szép így... :))

(#8305) dodopek


dodopek
addikt

A Complete 2009 csak optika?Mert eddig se egy új küldetés, se egy új fegyvert nem láttam... :(

(#8306) emre válasza dodopek (#8305) üzenetére


emre
veterán

igen, az.
A 2.2 után nincs OL modban lényeges változás.
Próbáld ki az Infernot.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8307) hajbel válasza dodopek (#8305) üzenetére


hajbel
addikt

Én fel nem rakok többet complete modot. Clear Sky-ban szép volt, meg minden, de az utosó fegyvernek (nem tudom már a nevét) nem volt textúrrája, szóval csak villogott ezüst színben.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8308) westcoastog válasza Stalker-2572 (#8290) üzenetére


westcoastog
veterán

De jó neked, add át nekik minden tiszteletemet, meg üzenem hogy pörögjenek mert játszanék már vele. :DDD

(#8309) proci985 válasza dodopek (#8305) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csak optika.

egyébként tud dinamikus FoVt, 15:4ben három monitoron jól néz ki. menüben az egér mozgása viszont tetűlassú, és megnyújtja a dolgok kisképeit is, amikor az ember rájuk néz a földön.

6950 2GB viszi szépen 3840x1024 maxon, 50-60fps körül.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8310) dodopek válasza emre (#8306) üzenetére


dodopek
addikt

Emre! Régebbi hsz-edben olvastam, hogy tudtad magyarítani az infernot.A plusz küldetéseket is? A stalker_14 segítségével...

(#8311) emre válasza dodopek (#8310) üzenetére


emre
veterán

Ha jól emlékszek az OL 2.2 magyarítást tettem rá. Csak 1-2 cucc megnevezése nem stimmelt, de teljesen játszható.
Új küldetések ott sincsenek, csak 1-2 megváltozott dolog miatt érdekesebb a játék. Pl. zombitámadások a bár környékén, több mutáns, teleport, radiaktiv fegyeverek stb....

mod:
Tényleg azt írtam, hogy a 14-essel csináltam. :F [link]
A memóriám nem a régi..... :O

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8312) dodopek válasza emre (#8311) üzenetére


dodopek
addikt

Szóval akkor egyik részhez sincs olyan kaliberű mod, mint a CoP-hoz az sgm? Új küldetéseket akarok!!!!!!!! :O

(#8313) hajbel válasza dodopek (#8312) üzenetére


hajbel
addikt

Nyugi! Már csak pár hetet kell várnod...:)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8314) PeL válasza dodopek (#8312) üzenetére


PeL
addikt

Hogyne lenne... OGSE, Narodnaya Soljanka, Secret Trails 2 (ez egy az egyben átírja a játék történetét, egy darab nincs benne a régi küldikből, én végigvittem. Igaz a fordítás eléggé trágya de csináltam hozzá viszonylag jól érthető full végigjátszást), Priboi Story... Kell még? :D Igaz ezekhez tuti nincs magyarítás, de ha új tartalom kell akkor marad a sufni angol :)

(#8315) dodopek válasza PeL (#8314) üzenetére


dodopek
addikt

Bármelyik érdekel, amihez van magyarítás...

"igaz a fordítás eléggé trágya de csináltam hozzá viszonylag jól érthető full végigjátszást"
Magyar fordítás? Mert akkor azt kipróbálom... Hol található a fordítás?

[ Szerkesztve ]

(#8316) PeL válasza dodopek (#8315) üzenetére


PeL
addikt

Nem, mivel a mod orosz ezért az angolosítás is sufni cucc hozzá, pár helyen nem is értettem miről karattyolnak még angolul sem mert ugyan elkezdték a normális angolra fordítást de nem fejezték be így sok helyen csak az van amit a google-translate csinált... Szóval a történetet nem igazán értettem pedig a mod hasonlóan a Clear Sky-hoz az előzményeket dolgozza fel, nem is rosszul. Már megcsináltam volna hozzá a magyarítást ha lenne hozzá mindenhol értelmezhető angol fordítás, mert ez a mod tényleg jó (lenne...), így azonban neki sem álltam mert csak a hajam téptem volna mire kibogoznám miről van szó...

(#8317) dodopek válasza PeL (#8316) üzenetére


dodopek
addikt

:(

(#8318) kekeeci


kekeeci
senior tag

A Serega Lus féle "S.T.A.L.K.E.R.: Shadow Of Chernobyl – S.S.M.O." -t ki ismeri?

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#8319) kekeeci


kekeeci
senior tag

Van egy-két problémám ezzel a játékkal (SoC):

- hogy lehet az, hogy akármennyit segítek a stalkereknek, nem lesznek barátok (kivétel a Kordonnál a faluban, ha legyőzzük a zsoldosokat), még Szidorovics se, pedig neki annyi mindent megcsináltam.
Ez azért is jó kérdés, mert ezt találtam: :Y

- gyűjtöttem egy nagy halom képződményt, a kimutatás szerint meg nem :(

- az sem teljesen világos, hogyan lesz egy mentés - visszatöltés alatt a hírnevem kiválóból szörnyű?
Egyik probléma sem egetverő, de engem zavar. :F

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#8320) Kassadin válasza kekeeci (#8319) üzenetére


Kassadin
addikt

Hogy lehetsz te baráti viszonyban a vérszopóval? :DDD Ilyet még nem is láttam, váó.

A hírneved biztosan függ attól is, hogy a küldetéseket leadod-e időben vagy lejárnak és bebukod őket. Valamint a legyilkolt mutánsoktól/frakciód ellenségeinek likvidált mennyiségétől is. Nagyon régen játszottam már a játékkal, lehet, hogy tévedek, akkor majd valaki csak kijavít. Amúgy szvsz bugos a játékod, javítást meg ne is próbáld új játék kezdése nélkül, nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#8321) Medvelászló válasza Kassadin (#8320) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Nem lehet hogy valamelyik javítás segítene rajta?Én sem értek hozzá,csak tippelek.

(#8322) proci985 válasza kekeeci (#8319) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a hírnév bugos, a két szélsőérték közötti ugrálása sajnos normális.

sidrovich nem lesz barátod. sose. az lesz barát, akinek medkitet adsz, vagy freedom/duty bizonyos mennyiségű küldetés után. de az átlagos stalkerek úgy általában soha.

a szörnyek barát/ellenség ugrálása szintén alap bug, sok vizet nem zavar.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8323) Kassadin válasza Medvelászló (#8321) üzenetére


Kassadin
addikt

Javítás segítene rajta, de csak úgy, ha javítás fel-> új játékot kezdene. Így, hogy már van mentése, nem fog menni a javítás felrakása. Legalábbis én így tudom, itt olvastam. Aztán, lehet, hogy tévedek és baromira keverem a MOD-okkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#8324) proci985 válasza Kassadin (#8323) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

1.05/1.06 sem tökéletes. modok se nagyon oldják meg. igazából optikai jellegű a probléma.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8325) Kassadin válasza proci985 (#8324) üzenetére


Kassadin
addikt

Nekem sose voltak ilyen jellegű problémáim, mint amit itt heti/havi szinten felsorolnak az emberek. Javítások fent voltak, elvétve akadt talán 1-2 bug(tudom, hogy az egész játék egy bughalmaz :D). Szerencsés példányt fogtam ki vajon?

#8326: Nekem olyan sose volt szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#8326) proci985 válasza Kassadin (#8325) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

1.05/1.06 alatt minden szép és jó volt. a reputation elmászása volt probléma, de az sem feltűnő.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8327) kekeeci


kekeeci
senior tag

Az alapjátékot kezdetektől az 1.0006-os frissítéssel játszom. A modokat mindig a megfelelő frissítéssel. :)

A már említett "S.T.A.L.K.E.R. - S.S.M.O" -t senki sem ismeri???

A "Narodnaya" -ban hogyan lehet javíthatatlan fegyvert javítani?? :D

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#8328) Iginotus válasza kekeeci (#8327) üzenetére


Iginotus
őstag

Ez nekem új, lehet fegyvert javítani? Nem csak csere van?

Plug and Pray... :)

(#8329) proci985 válasza Iginotus (#8328) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

modok alatt lehet javítani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8330) Iginotus válasza proci985 (#8329) üzenetére


Iginotus
őstag

Oké nekem nincs semmilyen mod, akkor nem én nem vettem észre valamit :)

Plug and Pray... :)

(#8331) proci985 válasza Iginotus (#8330) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, alapjátékban nincs javítás:).

egyébként szerintem a weather overhauled/particle overhauledet érdemes felrakni, csak grafikát módosítanak, de sokkal szebb lesz tőlük a játék.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8332) Iginotus válasza proci985 (#8331) üzenetére


Iginotus
őstag

Hum ezt megfogadom. Tökmindegy honnan szedem le nem szoktak ezek vírusosak lenni?

Plug and Pray... :)

(#8333) proci985 válasza Iginotus (#8332) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem installerekkel jönnek, szóval nagyon nem is tudnának vírusosak lenni.

filefront pl egy jó forrás. weather overhauled

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8334) kekeeci


kekeeci
senior tag

Újabban a "Narodnaya" állandóan kidob (CTD) a következő loggal:

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CRender::texture_load
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line : 295
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Can't find texture 'wpn\ump45_zeka\silencer'

akkor is, ha tejesen új játékot kezdek.
Várom javaslataitokat :)
(a google-t már néztem, az átnevezős módszer nem jött be)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#8335) Iginotus


Iginotus
őstag

proci985 Köcce tényleg szebb lett így a játék :D

Van egy kérdésem, ha van egy AK47 esem és feltettem rá a távcsövet és a gránátvetőt, akkor jobb klikkre a távcsövet használja, akkor a gránátot mivel lövöm ki? :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#8336) emre válasza Iginotus (#8335) üzenetére


emre
veterán

V-vel váltod át normál lövedékről gránátra és vissza.
De a beállításokban olyan betűparancsot adsz neki amilyet akarsz.

Célszerű a kötszert és az eü csomagot is egér-gombra tenni (ha van jobbfajta 4-5 gombos rágcsálód), hogy ne kelljen a menüben matatni miközben elvérzel.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8337) Iginotus válasza emre (#8336) üzenetére


Iginotus
őstag

Razer naga van van rajta gomb dögivel :)
Köcce kipróbálom otthon. (Direkt lövés nincs, tehát, hogy ne keljen átváltani?)

Plug and Pray... :)

(#8338) proci985 válasza Iginotus (#8335) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ugye?;)

direkt lövés nincs, mindenképpen váltan kell a két mód között, de gombnyomásra megy. kb mint amikor váltasz a különböző tüzelési módok között.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8339) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt játszottam a SOC-al, és a mostani felrakás után beleütköztem egy bugba.
Amikor új játék indítok, az X-Ray Engine crash riporttal bezárja a programot.

Az 5-ös gyári patch volt fent, a játékot eredeti lemezről telepítettem és Windows 7 Home Premium 64-bites rendszeren futtattam. Nálatok is előfordult-e a hibajelenség, és hogyan lehet orvosolni?

A másik kérdésem a Lost Alpha mod 2012-vel kapcsolatos. Játszottatok-e már vele, és mi a véleményetek róla? Még sosem használtam modokat, számomra ez ismeretlen világot jelent.

Harmadik kérdésnek tenném fel, hogy a Complete mod mennyit ad hozzá, illetve vesz el a gyári sztoriból?

(#8340) PeL válasza Dhampir (#8339) üzenetére


PeL
addikt

Szia, akkor szép sorjában:

Próbáld meg rendszergazdaként futtatni a játékot, ikonon jobb klikk és futtatás rendszergazdaként. Ha nem segít akkor passz, nálam Win7 Ultimate x64-en tökéletesen futott :)

Lost Alpha mod az egyik legjobb, legnagyobb volumenű SHOC mod lesz ha kész lesz, egyelőre még nincs kint ha jól tudom csak zárt körű BETA teszt volt de minden Stalker fan várja mint a messiást.

Complete mod a sztorihoz semennyire nem nyúl hozzá, leginkább grafikailag boostolja a játékot, az AI-t turbózza fel kicsit, meg egy két apróságot tesz bele ami növeli a játékélményt. Részletes changelistet itt olvashatsz a Complete 1.4.4. modról:

Stalker Complete 1.4.4

(#8341) Dhampir válasza PeL (#8340) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a részletes választ és linket! :R

Feltelepítem ismét a játékot, hozzá az utolsó patch-et, és ha újból jelentkezik a hiba, akkor rendszergazdaként próbálom elindítani. Tanácsosabb először patch nélkül futtatni?

Még szemtelenül annyit kérdeznék, hogy russian audio mod SOC-hoz is készült?

A Complete moddal együttműködik a magyar feliratozás? Feliratból az .f.i. csoporté, vagy a pcgameshuns a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#8342) PeL válasza Dhampir (#8341) üzenetére


PeL
addikt

nem muszáj futtatni a játékot patcheletlenül, de 1.0005 kell mindenképp.

Van russian audio mod:
http://stalker.filefront.com/file/Authenticity_Sound_Pack;90521

magyarítás szerintem nem fog tökéletesen működni a moddal mert nem hozzá készült :)

[ Szerkesztve ]

(#8343) Dhampir válasza PeL (#8342) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen!

Remélem, hogy a Lost Alpha majd "beszélni madzsar". :)

(#8344) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Beszereztem a STALKER-játékokat, csak nem tudom melyikkel kezdjem?
Időrendben hogy célszerű?
C.O.P
C.S.
S.O.C.
?
Köszi

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8345) emre válasza Dhampir (#8343) üzenetére


emre
veterán

Azt nem tudom, de angolul készül

A Priboi Story-hoz sem készült magyarítás.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8346) hajbel válasza Weareus (#8344) üzenetére


hajbel
addikt

Szubjektív véleményem szerint C.S.-el kezdd, ami a az első játék, a S.O.C. előzménye. Így nem lesz érdektelen a története a S.O.C. után, bár visszalépés lesz utána, hogy S.O.C.-ban nem javíthatóak a fegyverek. Mindenképpen rakd fel az Oblivion Lost mod-ot S.O.C.-ra, ami sokat dob a játékélményen. Nem tudom, hogy melyik a legújabb belőle, én a 2010-et töltöttem utoljára. A S.O.C. nem csak történetben van a C.S. után, hanem egyébként is jobb játék, így nem lesz csalódás a C.S. Az utolsó mindenképpen a C.O.P. legyen, az az utolsó történet szempontjából.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8347) Iginotus válasza hajbel (#8346) üzenetére


Iginotus
őstag

Na ezt így nem is tudtam.
S.O.C. vel kezdtem most fejezem be éppen. Akkor előbb már befejezem a storit a C.O.P.-vel aztán az C.S-t csinálom, hogy ne legyen képzavar.

Plug and Pray... :)

(#8348) hajbel válasza Iginotus (#8347) üzenetére


hajbel
addikt

Nem lesz képzavar, csak szerintem nem volt olyan érdekes előzményt csinálni a S.O.C.-nak, nem is olyan jó a története a C.S.-nak, rövidebb is. Ellenben a S.O.C.-ból kimaradt helyszínek, pl. a vörös erdő (főleg éjjel) nagyon ott vannak, és felüdülés, hogy a fegyvert lehet javítani, tuningolni, bár ez C.O.P. után nem lesz újdonság.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8349) Dhampir


Dhampir
félisten

Feltettem a gyári alap SOC-ot, rá az 5-ös majd a 6-os patchet is, de az új játék betöltése közben az XRay Engine ismét crashelt. Egy Lenovo Y570-en műveli ezt, WHP7 64-biten, 1366*768 felbontáson, magas minőségre állítva.
A CS futtatásával nem volt gond.

Bugreport:

(#8350) Iginotus válasza proci985 (#8333) üzenetére


Iginotus
őstag

Ezt a weather overhauled-tudom használni Call off Pripyat hoz is? Ott is csak be kell másolni a gamedata könyvtárba? Vagy oda egy másik fajta ilyen "mod" kell? Annak a linkjét meg tudod adni?

Plug and Pray... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.