Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Aarpok válasza nem_tom (#9150) üzenetére


Aarpok
őstag

Tőled függ ha nagyon jó vagy 1 lövés az egész. :K

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#9152) #90933760


#90933760
törölt tag

Játszok egy kicsit, hogy fűtsek. :DD

(#9153) #90933760 válasza #90933760 (#9152) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egy óra játéktól 0.4 fokot emelkedett a hőmérő szerint, ami fél méterre van a nyitott géptől. :DDD

Amúgy ez a befutok az erőműbe kicsit érdekes egy dolog, ez nektek csak egy befutás jah. :U Szerencsére van nálam két katonai ruha, tonna lőszer meg sok jó fegyó, így nem volt lehetetlen. De már bent is kaotikus az állapot, bár azt tudom régebbről. Ott a fedezékekből ezerszer könnyebb. Remélem kitart a lőszer, mert a másik amiből több van az a gagyibb fegyverekhez kell.
Kár hogy nem lehet visszamenni, ha jól emlékszem a végéig van kb 100 monolith akit le kell szedni, meg még kint amiket nem tudtam összeszedni, milliós nagyságrendű pénzt kapnék a kereskedőktől. ;]

(#9154) nem_tom


nem_tom
őstag

OL 2.2 pokol szinten: pipa! Nem is volt olyan vészes. Pripjatyban, meg az erőműnél mindenkit kiirtottam. :D

Egyébként rájöttem, ha beáll az ember a Szolgálathoz, akkor a katonák semlegesek lesznek. Ennek csak az a hátránya, hogy a Szabadság viszont ellenség lesz. :D

(#9155) #90933760


#90933760
törölt tag

Én azon gondolkoztam, mivel a Szabadságnál vagyok aki nem elpusztítani akarja a Zónát hanem kiismerni, akkor nem szétlőni kell a Mátrixbúrás embereket hanem befeküdni melléjük. Az úgy fair. :DD

És amúgy tényleg, ha megölöm őket akkor ottmarad a sérült nooszféra és meg lehet bszni. De ha csatlakozok akkor kijavíthatjuk, és mivel Strelok amúgy is igen tökös mert eljutott idáig, valószínű sikerül is neki.

Amúgy ez akkora baromság, krvára nem illik bele a Zóna történetébe ez a noo-bullshit, igazán megerőltethették volna az agyukat valami frappánsabb sztorival is.

(#9156) Dhampir válasza #90933760 (#9155) üzenetére


Dhampir
félisten

Agyas vagy, Lövészből totális mészáros válik a végére. Persze a maszlag szerint mindenkit a nagyobb jó érdekében kell hidegre tenni, akárcsak a való világban sulykoltan.

(#9157) #90933760 válasza Dhampir (#9156) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én mondjuk jobban el tudtam volna képzelni ugyanezt a felállást, titkos laborok, földalatti kutatóintézetek stb. emberkísérletek balul sülnek el, szörnyek, radioaktivitás, az állatok mutánssá változnak. De valami normálisabb háttérsztorival, nem a jósággal meg a nooszférával. Illúzióromboló, most nem azért. Persze az enyém kicsit sablonos lenne, de azért vannak a fiuk hogy kitaláljanak valami frappánsat, de nem ekkora baromságot. Ezer más oka is lehet amiért ott kísérleteztek, mint a nooszféra meg a c tudat. Az egész játék hihetőnek tűnik a valóságban is, mert az emberek agyába beleivódott, hogy a radioaktivitás ilyet eredményezhet persze nem. De ez a c tudat ez sehogy nem passzol bele.

(#9158) Dhampir válasza #90933760 (#9157) üzenetére


Dhampir
félisten

El kellene olvasni a Sztrugackij-fivérektől az eredeti Stalkert, pontosabban a Piknik az árokparton címmel hazánkban kiadott vagy más fordításban "Útszéli piknik" című könyvét. Valószínűleg még hatalmasabb a különbség.

(#9159) #90933760 válasza Dhampir (#9158) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az ufós sztori még mindig jobb, mint a c tudat.

(#9160) Dhampir válasza #90933760 (#9159) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, bár ha jól rémlik, akkor nem jártak a Földön, csak valahogyan nyomokat hagytak rajta. :U

(#9161) Aarpok válasza Dhampir (#9158) üzenetére


Aarpok
őstag

A játék inkább alapozz a katasztrófára mint a könyvre.Szerintem semmi baj a sztorival és ami a végén kiderül azt is el lehet fogadni.Persze ahány ember annyiféle gondolat és mindenkinek nem lehet megfelelni.

Аарпок

(#9162) Dhampir válasza Aarpok (#9161) üzenetére


Dhampir
félisten

Amit kölcsönvettek a Sztrugackij-fivérek művéből, például a csavardobálást és a képződmények elnevezéseit, a Zónát és a Zónába illegálisan behatoló Stalkereket. A játék leginkább a csernobili katasztrófa felhasználása miatt különbözik a könyvtől.

Kedvcsináló részletek az eredeti műből:

Elővettem az ötödik csavart s magasabbra és messzebbre hajítottam. Lám, hát itt van a “szúnyogpilis”! A csavar felfelé a szokásos módon repült, úgy látszott, lefelé is rendben zuhan, azonban félúton mintha valami oldalt taszított volna, úgy, hogy bevágódott az agyagba s eltűnt a szemünk elől.

Kirill megmutatta az engedélyeket a szakaszvezetőnek, aki erre kiadta a különleges védőöltözetet. Nos, ez tényleg hasznos holmi. Ha vörösről valami megfelelőbb színre festenék át, bármelyik stalker szemrebbenés nélkül
ötszázat is megadna egy ilyen ruháért. Már régen megfogadtam, hogy előbb-utóbb feltétlenül megfújok egyet. Az első pillanatra nincs rajta semmi különös, olyan, mint egy búvárruha, sisakja is van, elöl nagy ablakkal. Sőt, nem is annyira a búvárok, mint inkább a szuperszonikus pilóták, vagy még inkább az űrhajósok szkafanderére emlékeztet. Könnyű, kényelmes, sehol nem szorít, s a hőségben sem izzadsz benne. Ilyen öltözékben akár lángok
közé is bemehetsz, és semmilyen gáz át nem hatol rajta. Sőt, azt mondják, hogy a golyó sem fogja. Persze a tűz, a mustárgáz vagy a puskagolyó – mind földi, emberi dolog. A Zónában ilyesminek se híre, se hamva, a Zónában nem ezektől kell félni.

A “tüzes pihétől” például ez a védőruha százszázalékosan megvéd. Vagy az “ördögkáposzta” köpésétől...

Ámbár, aki a Zónába megy, két dolog között választhat: vagy sír, vagy tréfálkozik.

(#9163) Aarpok válasza Dhampir (#9162) üzenetére


Aarpok
őstag

Ez így van ahogy mondod. :K

Аарпок

(#9164) #90933760


#90933760
törölt tag

Hát a végére értem, befeküdtem a tartályba és full Mátrix. Na akkor visszakeresek egy korábbi mentést, és megcsinálom a mellék küldiket, most már csak bolyongok.

A Doki a végén a kutyával amúgy miről beszél? Már olvastam valahol, de nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#9165) MATEO6600 válasza #90933760 (#9164) üzenetére


MATEO6600
őstag

Wikipedia:

„Régóta nem láttam Strelok-ot, remélem jól van! Habár kitartó, akár egy macska! Úgy hiszem rendben van." Majd a Doktor odaszól a kutyának, hogy inkább menjenek enni valamit, hisz a kutyát mindig is jobban érdekelte egy finom vacsora, mint egy régi barát sorsa…”

(#9166) Dhampir válasza #90933760 (#9164) üzenetére


Dhampir
félisten

Arról beszélgetnek, hogy:

- Hej, de kutyául érzem magamat!
- Te Dog (Dög), tényleg értelmesebb vagy nálam?
- Melyik kereskedőnél olcsóbb a kutyakaja?
- Te is unod már a hallisztes menüt?
- A kutyatápot a Sztalkereknek találták ki.
- Az Unióban tényleg leszabályozták a cubák méretét is?
- Tetszik a szájkosarad, magamnak is kéne venni egyet.
- Inkább játsszunk egyet a Sztalkerrel.
- Ne vonyíts, mert elzavarod a mutánsokat, pedig olyan szépek.
- Ne féljél a szellemkutyáktól... Én félek tőlük... de Te ne félj.
- Jó neked, te kutyából vagy, de kutyából nem lesz szalonna.
- (mrrrrrrr) Jó kutya, okos kutya, szép kutya a kiskutya...(mrrrrrrrr)
- Ott a Lövész, fogd meg! ... Szegény Sztrelok. Kutyus, mostantól én leszek az új gazdi.
- Szaladj hamar még egy Kozák vodkáért!
- Mondtam neked, hogy kerüld el az Erdőgazdaságot! Most ez kinek a lábszárcsontja volt?
- Su-su-sugárzik, ez atom!
- Bandita, itt az ólomplomba, ne lépj az Öregtemplomba.
- "Megtámadtak minket, ismétlem, megtámadtak minket! Kérlek, segíts!" Hallottad ezt kutyuli? Segíteni kellene... Valakinek. Illene.
- Hát, itt a Zóna vége. A mentések megvannak? Ne fuss el véle.
:)

[ Szerkesztve ]

(#9167) #90933760 válasza MATEO6600 (#9165) üzenetére


#90933760
törölt tag

Zsír.

Amúgy szerintetek mi történik Strelokkal miután befeküdt a tartályba? Onnan már sose tud kijönni igaz?

(#9168) Aarpok válasza #90933760 (#9167) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem valószínű. :N Meg nem lesznek még egyszer olyan bolondok,hogy csak úgy elengedjék,ha már csatlakozott a projekthez.Nem kockáztatnak még egyszer.

Аарпок

(#9169) genndy válasza Dhampir (#9166) üzenetére


genndy
addikt

Látom tart még április 1. hatása :DDD

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#9170) Dhampir válasza genndy (#9169) üzenetére


Dhampir
félisten

A doki és a kutyája párbeszéde kihozta belőlem. :D

(#9171) Dhampir


Dhampir
félisten

Pillanatok az alapjátékból.

Ropogós falatok:

Megértük a reggelt:

(#9172) Aarpok válasza Dhampir (#9171) üzenetére


Aarpok
őstag

Azért nem semmi egy bandita lehetett mióta rajt lehet a tüzön és még sem égett el :DDD

Аарпок

(#9173) shield válasza Aarpok (#9172) üzenetére


shield
Topikgazda

Nekem is volt egy ilyen estem, a szolgálatos nagy nyugalomban álldogált a tűzben. Melengette a lúdtalpát. :D :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9174) nem_tom válasza Dhampir (#9171) üzenetére


nem_tom
őstag

Óóóó, én is hány ennél sokkal durvább képet lőhettem volna már SoC-os "pályafutásom" alatt. De szerintem ezzel mindenki így van. :DDD

(#9175) rétisün válasza nem_tom (#9174) üzenetére


rétisün
veterán

nálam cop-ban olyan volt, hogy a vérszívót lelőttem a radarállomáson, és lelógott a plafonon keresztül az alsó szintre :D . asszem képet is tettem be róla annak idején.

megtaláltam..... :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9176) nem_tom válasza rétisün (#9175) üzenetére


nem_tom
őstag

:C

Én nem készítettem képeket, mert egyik STALKER-ből sem tudtam lemenni Win-be. Oszt pár kép miatt nem zárogattam be a játékot. :D

(#9177) Aarpok válasza nem_tom (#9176) üzenetére


Aarpok
őstag

Képernyőmentés= F12. Nem kell kilépned és ahol a mentések vannak ott létrehoz egy screenshot mappát és abba menti majd a képeket.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#9178) nem_tom válasza Aarpok (#9177) üzenetére


nem_tom
őstag

Éééértem.... hát most már mindegy. :D

(#9179) shield


shield
Topikgazda

Szkadovszkon, tegnap nem tudtam lementeni, az egyik stalker fekve, függőlegesen felment a következő szintre a levegőben. A vaslemez sem volt akadály neki a felső szint elérése. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9180) #90933760 válasza shield (#9179) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az nem Rák volt? Ő szokott fordított testtel felmenni, majd beleúszni az ágyba és belesüllyedni.

(#9181) nem_tom válasza #90933760 (#9180) üzenetére


nem_tom
őstag

Nekem eddig csak simán elsüllyedt az ágyában. :DDD

(#9182) shield válasza #90933760 (#9180) üzenetére


shield
Topikgazda

Valószínűleg ő lehetett, kb. az ágya alatt történt. Gondolom ő lehetett az is aki háttal ment fel a lépcsőn. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9183) Dhampir


Dhampir
félisten

Ez a betegszobában pihengető Stalker a Completeben is produkálja szimptómáit?

(#9184) nem_tom válasza Dhampir (#9183) üzenetére


nem_tom
őstag

Ezt nem igazán figyeltem meg, de szerintem nem. :)

(#9185) #90933760


#90933760
törölt tag

A Szeméttelepen az épület mögött a vonatalagút valami kegyetlen. :DDD
Kordonba a leszakadt hídnál nem tudok beugrani a vonatba oldalról, pedig oda mutat rejtekhelyet... Mindegy, nem mintha kéne már csak bóklászgatok.

(#9186) rétisün válasza #90933760 (#9185) üzenetére


rétisün
veterán

a vonat tetején lesz az.....mármint a rejtekhely.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9187) Coccolino_O válasza #90933760 (#9185) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ha jól rémlik, guggolás+ugrás kombóval lehet "beugrani", amúgy valami kezdetleges szintű relikvia van a rejtekhelyen.

[ Szerkesztve ]

(#9188) genndy


genndy
addikt

Tegnapi hír a Magyarítások Portálról: elindult a .f.i. csoport honlapja!
http://blog.ficsoport.hu/

Örömteli dolog, főleg shield kolléga számára :)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#9189) shield válasza genndy (#9188) üzenetére


shield
Topikgazda

Végre! :C

Játék: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
Projekt: Feliratozás illesztése a SoC Complete 2009 modhoz
Állapot: 75%

Remélem lassanként sorra kerülnek a mod-ok is.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#9190) nem_tom válasza shield (#9189) üzenetére


nem_tom
őstag

Remélem az OL2010-re is sort kerítenek valamikor. :)

(#9191) Dhampir válasza nem_tom (#9190) üzenetére


Dhampir
félisten

Bizony az jó lenne! :K

Szeretném lejátszani ezt a Modot. Az alapjátékot félbe kellett szakítanom egy hatalmas bug miatt, mert mindig kidobált egy kritikus helyszínen. Addig is CS-ezek, de csak Limanszkig fogom vinni.

[ Szerkesztve ]

(#9192) Aarpok válasza Dhampir (#9191) üzenetére


Aarpok
őstag

Utolsó emlékeim szerint nálam a OL2010 sem ment végig az X18 - as laborban kinyírtam a fő zsonglőrt és azután nagy feketeség és nem volt tovább (kimaradt az átvezető videó).Viszont az OL2.2 simán végigment.

Аарпок

(#9193) Dhampir válasza Aarpok (#9192) üzenetére


Dhampir
félisten

Küldetésekben megegyezik az OL2.2 az OL2010-zel?

Jó az aláírásod. :C

[ Szerkesztve ]

(#9194) Aarpok válasza Dhampir (#9193) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen ameddig eljutottam addig stimmelt minden.A 2010 szerintem csak grafikában és esetlegesen fegyverekben nyújt többet az OL2.2 - nél.Köszi :R

Аарпок

(#9195) PeL válasza Aarpok (#9192) üzenetére


PeL
addikt

Ez több modban előfordult hogy ott megakadt, quicksave-quickload megoldja általában

(#9196) Dhampir válasza PeL (#9195) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam az alapjátékban a kidobálás a gyár (ahol vasúti kocsik is találhatóak) területén történt már a tudós kikísérése után. Amikor visszatértem újból a helyszínre gyűjtögetni, és új feladatként a kutyafalka kiirtását kaptam, akkor dobott ki csúnyán. Megoldást nem találtam rá. Azóta töröltem az egész játékot, talán majd az OL 2.2-vel kipróbálom.

(#9197) Aarpok válasza PeL (#9195) üzenetére


Aarpok
őstag

Próbáltam azt is sajnos nem ment tovább :(

Аарпок

(#9198) #90933760


#90933760
törölt tag

Szabadságnál a Katonai raktáraknál a fal mellett ahol téglával van kirakva, kívül van egy doboz amire azt írja dinamit. Ez valami küldi része vagy mi? Itt akartak betörni a Szolgálatosok? Mert mellette egy hulla is van.

És a tónál a faházikóban az a zakkant Szabadságos ki? Na meg a roggyant séfjük is bent, komoly egy eresztés ez a Szabadság brigád.

(#9199) nem_tom válasza #90933760 (#9198) üzenetére


nem_tom
őstag

Az a dinamit a Szolgálaté, ott fognak betörni ha melléjük állsz vagy túl sokat időzöl.

A faházikóban az meg csak egy zakkant stalker. Van nála egy flashdrive, amit el kell juttatnod majd a szabadságos Max-nek... amennyiben elvállalod a munkát.

[ Szerkesztve ]

(#9200) #90933760 válasza nem_tom (#9199) üzenetére


#90933760
törölt tag

Túl sokat időzöm?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.