Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) kutga válasza 2o1i (#3800) üzenetére


kutga
nagyúr

Quickload nem megy, menüből kell tölteni. Grafikát vedd vissza. Szvsz várd meg a következő patchet a kezdésig.

Let the Zone take me if I am.

(#3802) Silentfrog válasza (Piro) (#3798) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az sem elég ha van zöld pendrive-od "használatba" kell venni a letöltés előtt! ! ;)

Ha visszaolvasnál akkor látnád,hogy én is elakadtam pont ott ahol te és kérdeztem,hogy mennyi van még a játék végéig.
A válasz az volt,hogy ott még szinte csak az elején vagy még! És tényleg! :)

[ Szerkesztve ]

(#3803) 2o1i válasza kutga (#3801) üzenetére


2o1i
senior tag

Valami infó arról, hogy mikor jön a javítás?
Kb. egy órát játszottam, de inkább akkor várok vele.
Az eredetit több mint 10x vittem végig, de még így is érdekes tud ez lenni. :D

(#3804) sagajr78 válasza Silentfrog (#3802) üzenetére


sagajr78
tag

Az azért túlzás, hogy az elején, én inkább úgy mondanám, hogy közel a feléhez (attól függően, hogy áll a Yantar-ban folytatódó fő sztorivonal. Lényegében onnan gyorsulnak be az események.

A kérdéses problémára megoldást jelent ha felteszi az ember a bugfix-et ami már többször is volt linkelve itt a topikban. :)
Utoljára a 3652-es hozzászólásban. Az javít kismillió ilyen problémát. Ha biztosra akar menni az ember akkor legyen olyan mentése ahol még nem vette fel a Greben-es feladatot, mert a save fájlban lementésre kerülnek olyan információk amik ha meg is változnak (például javításra kerül egy párbeszéd) arra tojni fog mert csak a save-ben lévő elmentett infóval fog dolgozni ahol ha hibásan szerepel a dolog akkor hibás is marad. Mondjuk az esetek úgy 25%-ában van hogy kezelni tudja a helyzetet csak a biztos sikerhez jobb egy korábbi helyzetből indulni mert akkor tuti javulás lesz.

Egyébként én nem találkoztam akadással a grafikában, ahogy a quickload fagyás sem jött elő nálam. Egyetlen eset volt ez alól kivétel, mégpedig ha kinyírták a manusomat és nem vártam meg míg visszajön a main menu hanem azonnal rácsaptam a quickload-ra. Na ott valóban kifagyott de ott érthető is miért. A kifagyó pda kommunikátor is csak akkor jött elő nekem, ha a hozzá rendelt gyorsbillentyűvel nyitottam meg, ám ha előbb a pda-ba mentem be egy másik opciójába és onnan váltottam akkor azzal sem volt bajom.

Az egyetlen igazi problémát én a kódok keverésében látom. Sokszor nem azt a kódot adja meg a program ami az adott ajtóhoz kell hanem egy másik ajtóét.

[ Szerkesztve ]

(#3805) kutga válasza 2o1i (#3803) üzenetére


kutga
nagyúr

Ki tudja. :P

Ez egy komolyabb javítás lesz, nem is kompatibilis a mostani mentett játékokkal.

Let the Zone take me if I am.

(#3806) sagajr78 válasza kutga (#3805) üzenetére


sagajr78
tag

Betölteni be tudod majd az új patch után is a régi állásokat, de a mentésekben eltárolt hibák megmaradnak és számtalan változtatás lesz, ami új játék kezdéséhez kötődik és szintén nem jelenne meg ennek hiányában a régi mentéseket használva.
Inkább emiatt kell az új játék kezdése majd (illetve uninstall meg újratelepítés ha valaki házi barkács modokat meg bugfix-eket tett fel).

(#3807) mexikopo


mexikopo
csendes tag

A bulldog 6 gránátvetőt hol lehet megtalálni?

(#3808) magyar.r


magyar.r
csendes tag

Meg tudná valaki mondani, hogy mi az NPP underground bejárati kódja, vagy hol találom meg?

(#3809) cs1rk3 válasza mexikopo (#3807) üzenetére


cs1rk3
tag

Elméletileg az NPP belsejében lévő raktárban van de nem tudom mi a kódja :/ az NPP bejárati kód 4237 :)

(#3810) kutga válasza kutga (#3789) üzenetére


kutga
nagyúr

Nos. Csináltam pár küldetést Yantarban, Greben továbbra sem beszélt velem.

Feltettem egy Community Patchet, így le tudtam adni a küldetéseket, megyek vissza Voroninhoz.

Let the Zone take me if I am.

(#3811) kutga válasza kutga (#3810) üzenetére


kutga
nagyúr

Most újabb kaland.

Freedom barba nem tudok bemenni mert az ajtónálló nem áll odébb. Ha lelövöm be tudok menni de csak van valami békés megoldás.

Let the Zone take me if I am.

(#3812) 2o1i válasza kutga (#3810) üzenetére


2o1i
senior tag

Ezeket a pach-eket hol lehet megtalálni?
Úgy játszanék már... :D

(#3813) kutga válasza 2o1i (#3812) üzenetére


kutga
nagyúr

Innen.

http://freetexthost.com/q134pzdcl5

Ezek nem hivatalos módosítások úgyhogy csak saját felelősségre. ;)

Let the Zone take me if I am.

(#3814) 2o1i válasza kutga (#3813) üzenetére


2o1i
senior tag

Rendben.
Köszönöm szépen. :R

(#3815) cheatergs válasza kutga (#3811) üzenetére


cheatergs
senior tag

Elsőre a krapek nálam is eltorlaszolta az utat. Járnom kellett egyet a környéken, mire visszaérve odébbsasszézott.

Mindig minden mindegy

(#3816) kutga válasza cheatergs (#3815) üzenetére


kutga
nagyúr

Tegnap ledaráltam mindenkit a környéken, még a Barba is be tudtam lőni, így nyugodtan mozoghattam.

A Freedom mindenképpen lő rám? Nem aki a Barban van, hanem akik körülötte kószálnak. Kipróbálom az általad javasoltat, az autosave még megvan a pálya elején.

A bugging device-t pedig hova kell tenni? Végigjártam belülről a Bart de sehol nem dobta fel.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3817) sagajr78 válasza kutga (#3811) üzenetére


sagajr78
tag

Ne is bánd, hogy lelőtted. Annak a manusnak ott kell szobroznia, elmennie nem is lenne szabad onnan ha az ajtó közelébe mész.
Mivel Duty tag vagy amúgy is ellenségesek lesznek veled (a két frakció "háborúzik" egymással), szóval a lelövése nem okoz sehol sem problémát. Kicsit menj távolabb, úgy hogy más ne lásson azt lődd le hangtompítóssal. Bemész, leteszed amit kell és tipli.

Egy lehetőség a kinyírás elkerülésére (ez működik minden ajtóba beragadó helyzetben) hogy odagurítasz egy füstgránátot. Az nem halálos gránát de mindenki felveszi a nyúlcipőt miatta.

[ Szerkesztve ]

(#3818) kutga válasza sagajr78 (#3817) üzenetére


kutga
nagyúr

Pont a füstgránátos mókát akarom kipróbálni, még az is eszembe jutott, ha találok egy robbanó hordót mellérakom és rálövök párszor a hordóra.

Az összes Stalker játékot eddig úgy toltam, hogy a Freedomhoz álltam, kivéve talán a CoP-ot, ahol meg lehetett oldani hogy kibékítsd a két frakciót.

Most Dutyzom, de sajnálattal tapasztalom mennyi bug van a küldetéseikben.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3819) SaGa59 válasza kutga (#3816) üzenetére


SaGa59
őstag

A bárban a bedeszkázott ablakba, a "pénztár" mellett...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3820) sagajr78 válasza kutga (#3818) üzenetére


sagajr78
tag

Nekem csak egy helyen volt problémám a Duty küldetésekkel, ez pedig a Greben-es helyzet volt. A többi ment gond nélkül. A csempészd be a poloskát helyzet meg nem hibás ha az ajtóban dekkoló emberre gondolsz, annak úgy kell lennie. Neki az a dolga hogy ott álljon ( nagyon minimális az előre beállított mozgástere és ha bárki észrevesz téged a Freedom-tól akkor neki az a feladata, hogy beálljon az ajtóba és ne mozduljon onnan amíg valami okból nem kényszerül onnan elmenni vagy elhalálozik).

A Freedom küldetéssora (egy feladat) egyébként szintén problémás (nem lezárható) és ugyanazon okból, mint a Greben helyzet a Duty esetében. Nem jól jönnek sorban a párbeszédek és ezért amikor elkészülsz a feladattal nem adja be a megfelelő beszéd opciót a játék.

(#3821) kutga válasza SaGa59 (#3819) üzenetére


kutga
nagyúr

Már van egy mentésem úgy hogy mindenkit leöltem a területen. Ha nem fontosak az NPC-k a továbbiakban akkor megyek is így tovább. Rossznak lenni jó. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#3822) westcoastog


westcoastog
veterán

Hogyan kell átírni a max cipelhető súlyt?
actor.ltx-ben átírtam 100-ra de a játékban ugyanúgy 50 kiló a határ.

(#3823) =WiNTeR= válasza westcoastog (#3822) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Korábbi hozzászólásban volt:

system.ltx
max_weight
max_ruck

actor.ltx
max_item_mass
max_walk_weight

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#3824) westcoastog válasza =WiNTeR= (#3823) üzenetére


westcoastog
veterán

Kösz. :R

(#3825) Shogo_84


Shogo_84
csendes tag

Akar valaki nagyot hasadni?
Aki végigvitte a gamot az érteni fogja.
Überlem azt, akinek a npp-ből bezárult ajtaja.. az ehhez képest smafu gyerekek...

Spoiler veszély.

Átverekedtem magam generátorokon.
Aztán a lockdown feloldásánál nem tudtam meghúzni kart, igy noclipel átmentem ajtón, végigvittem.
Viszont azért keserű szájíz volt, no meg függő pár task miatt gondoltam újra nekiugrok tisztán..

Aha.. gondoltam én... most sem úgy sült el...

1. A helységekben a flashbeckek nem mentek, de cserébe mindenki aktívan járt kelt a pályán! :))
lehet dumálni kereskedni...
(pl aki megfulladt - volna- )

2 Mondom, ook, sebaj...
- ahol a 4es kivigézés lnne, na az is elmaradt sehol emberek.., ott álnak..

Simán lehentelhetem őket én (persze a piszkos munkát végezzem én mi?)
1t eltettem láb alól, azt hittem nekem ugrik mind, de nem. Többit hagytam, nem pazarlok golyót.

3 - Meglepetésemére megyek ki, az eredetileg 'tisztítok' engem kezdenek lőni.. wth...
Innentől minden katona szereplő engem vadászott, dokik nem.... remek, gondoltam ennél marhaságabb nem lehet.

4 - Juhé kapcsoló megvan, legálisan bejutok a célhoz.
Nagy papolás, azt mielőtt gömbé válna, helyette hologram marad, ÉS NYUGISAN ELSÉTÁL a pi@@ba, és engem is félrelök.... (jobb sarokba ucsó képen)
Nos ilyenkor mit reagálna ember?...
(Azonkívül hogy pohár után nyúl, mint én tettem...)
Élőszőr röhögtem majd sírtam kínomba..
Ez mi, még a végén is le@r mindenki, nincs végcél ennyit se érdemlek??
Csak mert előzőleg bug miatt nem vihettem végig tisztesen?
(és köv patchel ne vesszen el több heti móka?)

Szépen vagyunk...

(végeredménybe nem tehettem semmit, beszélni odaegyek, rálövök akkor meghal játék...)

[ Szerkesztve ]

(#3826) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Új javítás akkor még most sincs a játékhoz a v1.30013 kívül?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#3827) PeL válasza Psychopeti (#3826) üzenetére


PeL
addikt

Még nem érkezett meg, pár buggal nehezen haladnak, dezo azt kérte legyünk türelemmel.

(#3828) Psychopeti válasza PeL (#3827) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Hát akkor én még inkább várok vele. Fel van már telepítve de nem akarom elkezdeni amíg ilyen bugos a játék.
Megvárom míg kijön ez a második javítás, de ha még ezzel is lesznek gondok akkor inkább még várok tovább és a harmadik javítással már hátha "jó" lesz annyira hogy belemerjek kezdeni ;)

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#3829) mexikopo


mexikopo
csendes tag

Azt hol lehet átírni cfgbe hogy egy kereskedő mit és mennyit árul?

(#3830) rétisün válasza mexikopo (#3829) üzenetére


rétisün
veterán

a S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\gamedata\config\misc\trade_akármi.ltx fájlokban.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3831) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

üdv mindenkinek, nemrég kezdtem el a játékot és az első pár dolog ami felbosszantott és számomra érthetetlen, hogy:

- miért ilyen brutálisan nagy a kontraszt, hogy fényes nappal (mondjuk délben) is elemlámpát kell használjak egy busz árnyékában hogy lássak?? ez kicsit ellenkezik mindennel... rendben van erős, vakító napsütés, de azért a szórt fény miatt mindenhol világosnak kéne lennie! komolyan mondom nappal jobban fogy a lámpám mint este! :) azért nem..
- ha már itt járunk miért nem működik a brightness, contrast, gamma slider a beállításoknál? már console-ból is próbáltam, de semmi... a legfrissebb patch fent van, de az sem segített.
- a másik az optimalizálás. megfigyeltem, hogy egy idő után bedarabol a játék...
mentek egyet -> újra indítom a játékot -> betöltöm az állást és "kisimul" a játék! magyarul megjön a várt fps szám! ez mitől lehet?

ezek engem eléggé idegesítenek és durván rombolják a játékélményt amivel egyébként nem lenne baj!
ha van tipp szívesen fogadom! thx!

(#3832) cheatergs válasza Hurkaleves (#3831) üzenetére


cheatergs
senior tag

Én úgy vettem észre, főként a DX-mód befolyásolja a futást és megjelenést. DX10-ben például vakító fehér az ég, mintha HDR-es felhőkkel lenne tele. Egyes effektek megfektetik a gépeket (grass shadow és sunvmi), de az általad említett szaggatást nem tapasztaltam.

Mindig minden mindegy

(#3833) Hurkaleves válasza cheatergs (#3832) üzenetére


Hurkaleves
őstag

és arra valami gyógyír hogy ne legyen olyan kontrasztos? tehát az árnyékok legyenek kicsit "világosabbak"?

(#3834) miklos3391 válasza PeL (#3827) üzenetére


miklos3391
csendes tag

Te honnan vagy ilyen jól informálva?

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#3835) djculture


djculture
félisten

Látom sokat nem vesztettem vele hogy még le se töltöttem:) Gondoltam hogy a szokásos kókány mód ami fantasztikus csak éppen játszhatatlan..

(#3836) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

most DX9-ben próbálgatom... a sliderek működnek a fény/árnyék is rendben van viszont ha be van kapcsolva a sunray-s akkor az égbolt "villog" azaz a jelenség olyan, hogy ha mondjuk fa mögött állok akkor nem kapom a sugarakat és "látszódik" az égbolt "mintázata" de ha kihajolok akkor úgymond "bekapcsol" a napsugár és az ég átmegy full fehérbe... szóval kikapcsolva tolom most mert a DX10-es brutál kontraszt/árnyék miatt számomra még így is élvezhetőbb... az atmoszféra picit "silányabb" de ez van... remélhetőleg nem sokáig!

(#3837) PeL válasza miklos3391 (#3834) üzenetére


PeL
addikt

Talán utánaolvastam?

(#3835) djculture: Esetleg ha tisztában lennél a körülményekkel nem így nyilatkoznál...

(#3836) pisztoly: próbáld meg az alábbi konzol paramétereket:

r2_sun_lumscale_amb 1.0
r2_sun_lumscale_hemi 1.35

DX9 módban egyelőre bugos a sun rays, majd biztos javítani fogják.

[ Szerkesztve ]

(#3838) Hurkaleves válasza PeL (#3837) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nagy mágus vagy uram! ;)
a következő beállításokat eszközölve a játék elérte az általam kívánt fény/árnyék hatásokat!!!

r2_sun_lumscale_amb 0
r2_sun_lumscale_hemi 1.5

így reálisabb és nem kell lámpát kapcsolnom délben egy szikla árnyékában! :DDD
ezer köszönet!! :R

tolom is neki hatezerrel!

egyébként még egy észrevétel:
az elemlámpa. "power flashlight" a neve és az effektív távolsága 5-10m után elveszik... mondhatom igen powerra sikeredett... sokszor kellene legalább egy 50m-es hatótáv!

[ Szerkesztve ]

(#3839) djculture válasza PeL (#3837) üzenetére


djculture
félisten

Tisztában vagyok a körülményekkel hogy ingyenes mód. De minek erőltetni ezt így arra irj valamit..

(#3840) Hurkaleves válasza PeL (#3837) üzenetére


Hurkaleves
őstag

figyu arra esetleg van e tipped, hogy az épületekben se legyen korom sötét nappal? thx!

(a hemi-t inkább 1.7-re állítottam így jó.)

(#3841) PeL válasza djculture (#3839) üzenetére


PeL
addikt

Te meg arra írj valamit hogy szerinted miért erőltetett. Részben maguknak, részben nekünk csinálták, teljesen ingyenes, nem fizetik őket azért hogy csinálják, a saját szabadidejüket ölik bele, téged meg nem kényszerít rá senki hogy játsz vele ha nem tetszik. Fikázni és ócsárolni lehet őket, habár figyelembe véve az előbbi tényeket és hogy amatőr csapat áll a project mögött (értsd: nem hivatásos programozók és játékkészítők) teljesen érdemtelen és értelmetlen... Ahogy írtam már párszor korábban, esetleg készíthettek ti is jobbat ha úgy gondoljátok (ezt a játékot leszólogatókra értem, akinek nem inge...)

Pont ezen tények miatt komolyan nem értelek titeket fikázókat egyébként...

[ Szerkesztve ]

(#3842) Shogo_84 válasza djculture (#3839) üzenetére


Shogo_84
csendes tag

Mert nyilvános béta teszt nélkül még 6 év mire kijönne. :D
Amúgy meg nagyon nehéz kérdés, mert van hogy valakinek ez jó, valakinek az, stb..
Pl nekem speciel, a generátorig 1 apró bug, 1 kifagyásom volt.
(gyors mentést/töltést nm használtam sose)

És a hivatalos AAA címek se különbek (WD, ott vannak hogy nemhogy bugos, de még nem is tudják elindítani.. ciki.).. szal erről ennyit.
Aki stalkeres, az tudja mibe vágta fejszéjét.
Régen se volt másként. most se lesz.
Főleg hogy a gyökerektől indul SOC motorral.

Nem kell vele játszani most, senki sem mondta.
Várjatok csak, míg kitapossuk nektek az ösvényt/stabilat. :D

(#3843) batman91 válasza djculture (#3835) üzenetére


batman91
őstag

Menj innét, nem kell fikázni, főleg ha még ki sem próbáltad. Ha normálisan utánajártál volna akkor tudnád, hogy miért is jött ki így. Későbbre tervezték volna kiadni, csak egy idióta béta teszter kiszivárogtatta. Így nem volt más választásuk, kiadták mielőtt még szénné lopták volna a modderek.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3844) shield válasza batman91 (#3843) üzenetére


shield
őstag

+ 1 pont. :C

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#3845) Aarpok válasza djculture (#3839) üzenetére


Aarpok
őstag

Annyira már nem rossz a helyzet, mint megjelenésekor.Az első patch elégé gatyába rázta a játékot persze vannak még hibák,de majd orvosolni fogják előbb-utóbb.

Аарпок

(#3846) Dhampir válasza batman91 (#3843) üzenetére


Dhampir
félisten

Dezowave oldalán még lehet voksolni:

Are you waiting for the release of Lost Alpha?

* Yes! I can't wait to finally venture into the new Zone
* I don't have high expectations, but I will check it
* No, I am not interested in it

:-)

(#3847) SaGa59 válasza miklos3391 (#3834) üzenetére


SaGa59
őstag

Bárki képes összeszedni az információt a megfelelő fórumok olvasgatásával. dezovawe, gsc, uhsf.

Sajnos ez utóbbin pár hete aktualizáltam a mailcímemet, így inaktív státuszba kerültem, az ottani admin meg nemhogy 48 óra után, de még mindig nem aktiválta... Lehet, hogy már nincs is adminja?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3848) fanti válasza djculture (#3839) üzenetére


fanti
addikt

Vannak S.T.A.L.K.E.R rajongók (én is az vagyok).
És az én szememben igenis hihetetlen az, hogy a mai világban még vannak olyan emberek, akik képesek ingyen alkotni egy ilyen gyönyörűszép játékot!
Bugos? Lehet, hogy még itt-ott igen, de ezek mind javításra kerülnek.
De én maximálisan tisztelem és csodálom a készítőket, hogy egy ilyen hatalmas munkát felvállaltak és csak az elismerésemet tudom kifejezni feléjük!
Példaértékű a munkájuk minden szempontból!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3849) kutga válasza fanti (#3848) üzenetére


kutga
nagyúr

Bugok az alapjátékban is bőven előfordultak. :P

Engem most grafikai hibával vág ki, Garbage-ből mennék át a Construction Site-ra, azt írja nem elegendő a grafikus teljesítmény, este visszaveszem minimumra, hátha segít. Mondanom se kell megint egy Duty küldetés miatt kell odamenni, igaz ennek nem hiszem hogy bármi köze lenne hozzá. :D

Let the Zone take me if I am.

(#3850) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

az X18-as laborban mi a számítógép jelszava? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.