Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) ' Tzs , válasza Habugi (#3350) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Hogy jutottál el az X7-ig? Téged is kidobált a játék?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3352) Habugi válasza ' Tzs , (#3351) üzenetére


Habugi
addikt

Egyetlen egyszer sem, most amíg vissza nem mentem Petrenkohoz Bar-Rostokba, napok óta csak azért vágott ki maximum mert a PDA-n véletlenül a Contacts fülre nyomtam, a Radaron általatok leírt crash extravaganzából én semmit nem tapasztaltam! :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3353) ' Tzs , válasza Habugi (#3352) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Melyik oldalról lehet az X7-be jutni? Lehet hülye kérdés, de hátha el tudom kerülni a játék kilépését... :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3354) Habugi válasza ' Tzs , (#3353) üzenetére


Habugi
addikt

Tudtommal csak egy felől, amerről a beton út is oda vezet.
A bejárat előtt van egy kisebb Mercenary tábor, ergya lootal.. :U

Keressek közvetlen X7 előtti savefilet? Tudom nem a Te personal cuccod lenne stb, de hátha így nálad is hibamentessé válna a Radat terület. :F

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3355) Barin_Duty válasza Shogo_84 (#3340) üzenetére


Barin_Duty
tag

"ott borultam, és összevissza fociztak velem + a kocsival.. még az ajtómat is letépték.... :O "

ez így haláli! :DD :DD :DD

(#3356) ' Tzs , válasza Habugi (#3354) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Micsoda felajánlás! Megköszönném! Nem baj ha nem az én cuccaim, csak tudjak tovább menni! (Azért remélem a Ghost féle Vintar megvan nálad is ;) )
Ha a tábor előtti mentés is van az is jó, egy kis lövölde nem baj :D
Köszi!

Ui: ezmiez: "ergya lootal.. :U"

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3357) Habugi válasza ' Tzs , (#3356) üzenetére


Habugi
addikt

Azért ez bőven semmiség! :B
Vintarom van de nem Ghost féle, egy Monolithostól lootoltam.

Kis türelmedet kérem mert az X7 előtti mentésemet azóta felülírtam, mindjárt csinálok egy újat.
Ami azóta van az már csak X7 utáni, asszem +1missönt is letoltam.

Ergya=sovány, felejthető :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3358) ' Tzs , válasza Habugi (#3357) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Nem baj :) Köszönöm, várok. Ha menni fog akkor ma nem sokat alszom :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3359) Habugi válasza ' Tzs , (#3358) üzenetére


Habugi
addikt

Sry, csak korábbi mentés volt így arra vártál amíg elkummantam odáig.
Tekintve, hogy hajnali 2kor társalgunk erről gondolhatod én se sokat alszom amióta megjelent a játék.. :DDD

Remélem beválik: [link]
Talán még a visszatérő fagyás hibát is orvosolja, próba szerencse.

Amit érdemes tudnod:

- A mentsd meg a stalkereket missön bugos, nem lehet befejezni.
- A tudósoktól minden transzmutáció "receptje" meg van véve, ezért ha újat akarsz kérni tőlük kifagy.
- PDA contacts füle gyakran fagy.
- Az 500+as inventorys táborba tartozom, szóval amennyiben nálad nincs átírva betöltés után nem fogsz tudni megmozdulni! :N

Majd jelezz vissza hogy minden okés-e, hátha más is hasznosíthatja. :R
Amennyiben nem, egy próbát megért..

(Nálam a játék parancsikonjából ki van szedve a patch után megjelent két extra indító paraméter..)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3360) cheatergs


cheatergs
senior tag

A banditák közé szivárgás után miért "csatlakoztam" hozzájuk?
Ráadásul LOL, mivel annak előtte is húztam bandita gúnyát, mégis lőttük egymást, a küldinél meg mindenki barátságos lett. Röhej módon a monolith szerkót felhúzva a monolithosok nem csípnek, szóval nem ruha teszi a stalkert.

Hogy lehet visszaváltani semlegesre? Elég, ha adok nekik lőszerből?

Mindig minden mindegy

(#3361) miklos3391


miklos3391
csendes tag

X7-es labort nem bírom megcsinálni. Amikor le kellene kapcsolni a 3+1 kapcsolót. Master fokozaton kezdtem el játszani, de ezt a részt képtelenség így megcsinálni. :W Valami ötlet? God mode, vagy valami?

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#3362) kekeeci válasza capulet75 (#3311) üzenetére


kekeeci
senior tag

Egy pici trükköt (csalást?) említenék:
a kereskedőknél minden játék-betöltésnél új árulista generálódik. Tehát ha valami éppen nincs nála, egy gyorsmentés-gyorstöltés, és változik az árukészlet. Néhány ismétléssel valószínűleg a téged érdeklő cucc is előkerül. Néha egész érdekes dolgokat is lehet így találni náluk, csak türelem kérdése. Természetesen ez mind az alapjátékoknál, mind a modoknál egyaránt működik. :Y

(#3361) miklos3391

A STALKER játékokban nincs god mód, ha cheat-re van szükséged, használj trainer-t.

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#3363) Habugi válasza miklos3391 (#3361) üzenetére


Habugi
addikt

Az még nem az X7-es szerintem, de nem kell oda semmiféle cheat.
Valószínüleg csak a trükköt nem ismered (én sem ismertem..), a felső nagy irányítóteremben amint áthaladsz egy bizonyos ponton ugye elindul a visszaszámlálás, kb 3:40sec. Nos..

] Spoiler [

Gyorsan szedd le az irányítót, majd onnan fentről kezdj egy lobotomiát végrehajtani a lenti zombikon, amikor kezdenél kifutni az időből (és itt jön a trükk amire kb 30x próbálkozás után jöttem rá.. :W ), egyszerűen a fenti nagy irányítóteremben menj vissza amögé a bizonyos képzeletbeli vonal mögé, ettől leáll a visszaszámlálás és amikor újra átléped előről indul!! :Y :C

Innentől meg sztem kár bármit is írnom. :DDD
Egyszerűen az agy közelségét nem komázza a fejeden levő psi védő sisak hosszú ideig azért számol vissza, ha kimész a rangeből majd vissza no problemo és nyugisan meg lehet csinálni. Cirka egy órát próbálkoztam vele mire rájöttem.. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3364) ' Tzs , válasza Habugi (#3359) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Jó reggelt. Ja gondoltam :D
Az 500+ nincs átírva, azt se tudom, hogy és mit kell...
Én is szedjem ki a 2 kapcsolót az ikonból?
Köszi amúgy, próbálom :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3365) mickemoto válasza Habugi (#3359) üzenetére


mickemoto
őstag

Ezeket a hibákat jó lenne összegyűjteni valahova hogy könnyeb legyen a path-készítők dolga.

(#3366) Habugi válasza ' Tzs , (#3364) üzenetére


Habugi
addikt

Én kiszedtem azt a két paramétert és gyakorlatilag megszüntette a random játék kivágás/kifagyásokat! :K

...\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\gamedata\config\System.ltx

max_weight = 50 (ezt pl. 500ra)

...\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\gamedata\config\creatures\Actor.ltx:

max_walk_weight = 60 (ezt 600ra)

Mindkért .ltx fájl szerkeszthető pl. jegyzetömbbel, megeshet hogy nem tudod/engedi menteni abban az esetben ha programfilesba van a játék telepítve, ebben az esetben kimásolod máshova a két filet, átírod, visszamásolod/felülírod. Finito, 500as inventory.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3367) ' Tzs , válasza Habugi (#3366) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Hehe, köszi! Kapcsolók kiszedve, értékek átírva, próbálom! ;)
Köszi a mentést! Amúgy mennyi cuccod van már! Ezeknek a fele se volt meg nekem :D (Exo ruha, artifact-ok)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3368) Telda


Telda
addikt

Hali!

Amikor elküldenek Yantarba a profhoz, majd az tovább küld a Dead city-be, ez lenne a főszál?

(#3369) SaGa59 válasza mickemoto (#3365) üzenetére


SaGa59
őstag

Gyűjtögetjük...
A dezowave fórumon és a gsc-nél is van megfelelő topic, aki akar írhat bele, ha valahol belefut valamibe.
Ezek benne vannak az előjegyzési listában, soktíz egyéb mással együtt...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3370) SaGa59


SaGa59
őstag

Amúgy az elmúlt napokban itt felírt hibákra, ai probléméákra, kinézeti, fegyvertartási és egyéb panaszokra gyógyír ez a javítás.
Nem hivatalos, de aki játszani akar, annak sokat segíthet.
Mivel a hivatalos javítás mindenképp új játékot igényel majd, nem veszítesz, ha addig ezt használod.
Van egy balanszolt verziója is, de nekem a "balansz" pont elrontja a játék egyensúlyát, de ez izlés és játékstílus kérdése.
Érdemes a hivatalos patch megjelenéséig ezt az oldalt nézegetni, itt frissül a fenti két patch, néha naponta többször is.

Ha majd kijön az igazi, az egész játékot újra kell majd telepíteni, patchelni és kezdeni, vagy ennek a foltnak a felrakása előtt mentsd el a teljes gamedata könyvtárat, majd a patchelés előtt töröld és tedd vissza a mentettet.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3371) SaGa59 válasza SaGa59 (#3370) üzenetére


SaGa59
őstag

Míg el nem felejtem. A fenti foltokat az 1.30013-mal patchelt játékra kell felrakni, azt egészíti ki, javítja.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3372) Habugi válasza SaGa59 (#3371) üzenetére


Habugi
addikt

Kösz az infóáradatot! :R

(#3367) tzs182:

Nos igen, nem az a fajta vagyok aki pár óra alatt átrohan egy jó játékon. :)

Használd egészséggel, nekem a topic alapján úgy tűnik valamiért sokkal stabilabb nálam a játék mint a nagy többségnél, bármi is az oka ha a savefileal átültethető remélem hasznát veszed.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3373) Pacy


Pacy
aktív tag

Segítsen valaki pls! Nem szeretném félbehagyni a gamet. Problémám a következő Szidrovics küld vissza Chernobly-ból Petrenkohoz barba hogy beszéljek vele. Ezzel még nincs is gond csak nem hajlandó dumálni velem ez a pö..cs. Semmi küldetés orientált beszéd nincs. Rengetegszer próbáltam vissza tölteni máshonnan menni stb. Tudna valaki adni egy mentést esetleg ami ez után nem sokkal van? Hálás lennék érte. Előre is köszönöm!

(#3374) ' Tzs , válasza Habugi (#3372) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

No hát nagyon jó ez a mentés. :) Egy csomó pénzt kerestem a cuccaiddal :D Az X7 kész, most beszéltem Guide-el. Nincs fő küldetés csak az a ments meg a stalkereket dolog. Amiről ugye korábban írtad, hogy bugos. Őőő, akkor most?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3375) (Piro)


(Piro)
csendes tag

Dark Valley-be a Monolith lemészárlása után elvileg egy kocsival kell átmenni a másik mapra, de nálam egyszerűen nincs ott a kocsi, questnél se mutatja, amivel át kell törni a kaput. Valószínűleg felrobbantották a nagy tűzharcba de igy meg vagyok lőve én is, van egyéb opció hogy tudok átjutni Darkscape-be?

http://steamcommunity.com/id/peero

(#3376) batman91 válasza (Piro) (#3375) üzenetére


batman91
őstag

Tölts vissza korábbi mentést ha van, ha nincs akkor a pályakezdő autosavet.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3377) Shogo_84 válasza (Piro) (#3375) üzenetére


Shogo_84
csendes tag

Nem kell hozá a kocsi feltétlen.

(elsőnek én ott leparkoltam kapu mellet, azt gyalogturáztam.

A kapuhoz odamész, és ki tudod nyitni kézzel (f-vel), legalábbis nekem engedte.
Max adsz neki gránáttal...

[ Szerkesztve ]

(#3378) Shogo_84 válasza Barin_Duty (#3355) üzenetére


Shogo_84
csendes tag

Kösz. :D
Sajnos az is lett a vége..

(#3379) miklos3391 válasza Habugi (#3363) üzenetére


miklos3391
csendes tag

Megpróbálom, kösz! :R

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#3380) (Piro) válasza Shogo_84 (#3377) üzenetére


(Piro)
csendes tag

Megpróbálom, mondjuk most azt találtam ki hogy összekaparom a pénzt a kocsira, mondjuk még a játék elején vagyok szóval melós lesz. Kapuhoz gránátot hozzávágtam, az nem használt, elvileg kézzel is próbáltam de az nem használt, lehet rossz helyen próbáltam, visszafutok és megpróbálom még egyszer.

(#3376) batman91 : Igazából azt próbáltam de elbuktam mer azóta már visszamentem egyszer a bárhoz szóval maga az autosave is már akkor volt amikor már megtörtént a "gond"

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/peero

(#3381) (Piro) válasza Shogo_84 (#3377) üzenetére


(Piro)
csendes tag

Na visszafutottam, aszongya a kapu zárva, szóval esélyes tényleg csak kocsival lehet átmenni rajta, tehát vagy tényleg összeszedek még úgy... 80 ezer rubelt, ami melós lenne, vagy újrakezdem kb a játékot :D

Ilyenkor, meg a kilépések után teljesen olyan érzésem van mintha valami warezos játékkal játszanék, vagy ilyen tört szerveres játékkal, kissé frusztráló, de remélhetőleg lassacskán minden kis hibát kijavítanak. Már lassan egy komplett listám van arról mit lehet és mit nem az adott mapon.

http://steamcommunity.com/id/peero

(#3382) Pacy válasza Pacy (#3373) üzenetére


Pacy
aktív tag

Valaki? :(

(#3383) Habugi válasza Pacy (#3382) üzenetére


Habugi
addikt

Amint lesz egy kis időm elindítani a játékot ránézek, hogy van-e oda tartozó mentésem (jó esélyjel igen..), annyit kérnék hogy mondj egy küldetés nevet pontosan mit is fejeztél be utoljára.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3384) Pacy válasza Habugi (#3383) üzenetére


Pacy
aktív tag

Már csak este tudom megnézni, sajna dolgozom. Amúgy köszönöm :R

(#3385) remington2


remington2
senior tag

Sziasztok!

Mivel ez a legaktívabb STALKER topik, ide tenném fel a kérdésem.
Ezt a térképet a neten bogarászva találtam, rajta az első stalkerből ismert pályák, és az eredeti játékból kivagdosott többi. Pár felismerhető (Dark Escape, Dead City), és szerepel a Lost Alphában is, viszont azok, amelyeket sárga X-el jelöltem, nem tűnnek ismerősnek. Nem tudjátok, vajon ott milyen mapok voltak? Főleg az erőmű mellett balra fent lévő terület érdekes, azt nem láttam még egyetlen "teljes" mapen sem. A Pripyat mellett jobbra lévő, folyón húzódó, hidas sem ismerős. A Cordontól balra lévő sem, úgy néz ki, mintha a Swamp lenne, de annak nincsenek épületek a közepén . . .

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#3386) batman91 válasza remington2 (#3385) üzenetére


batman91
őstag

Azok csak díszek a térképen, nincsen más funkciójuk :)

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3387) mexikopo válasza Habugi (#3350) üzenetére


mexikopo
csendes tag

Fox cordonba van a faluban ahol Sidorovich ott kell lemenni egy pincébe ő tud fegyvert upgradelni/javítani meg elvileg páncélt is.

[ Szerkesztve ]

(#3388) cheatergs válasza mexikopo (#3387) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem mindegyik cuccot, pölö az Agropromban talált stalker suitot meg valamilyen fegyvereket nem.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#3389) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Felveszek egy földalatti alagút rendszerben egy Wires nevű drótnak kinéző valamit és kifagy a játék.
Valakinek hasonló?Ötlet rá esetleg?

TDI POWER

(#3390) mexikopo válasza cheatergs (#3388) üzenetére


mexikopo
csendes tag

ak74/2,dragunov,trs301,tunder s14,gp37 meg amit a szarkofágoknál találtam ft200m de annak az modelje eltűnik az inventoryból ha upgradelem a fegyver ott marad.

(#3391) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Pripyat. Segíts a katonáknak elintézni a monolitot. Zöld pont a cél, odaérek már minden monolit halott katonák sehol. Gyors körbeszaladtam kinyírtam a szemközti épületben is őket, a cél ugyanaz, oda ahova mutat a feladat nincs már senki. Ilyenkor mi van?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3392) BandiHUN válasza ' Tzs , (#3391) üzenetére


BandiHUN
veterán

Érdekes gond lehet ez nekem is...bár nem tartok itt,de eszerint az elején figyeltek még a bugokra/hamarabb jársz arra,én pl.az alagútban kicsináltam a zombikat,és később kaptam meg küldetésnek,viszont ott a helyszinen újra beszélve le is tudtam abban a pillanatban...
Mint ahogy valami lénynek a szemét kellett összeszedni alküldiben,amit fel lehet venni többször is,de kaptam egy másik küldit is egy ilyen csoport leölésére,volt egy halom szemem...namármost igy csak egy helyben állva és dumálgatva fel tudtam venni és leadni ezt az alküldit többször is :DDD
Előre félek a haladástól,mert tetszik,de ha szinte mindenhol ilyenek+fagyás jön... :W

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#3393) PeL


PeL
addikt

Na végére értem sajnos. Az NPP és Generators pályáig nem is voltak vészesek a bugok, az erőmű belsejétől viszont nagyon sokszor kidobált. De végigküzdöttem magam rajta. Sajnálom hogy vége lett, el tudtam volna még játszani vele. Majd pár update múlva valszeg újra elő fogom szedni :) A legjobb STALKER amivel eddig játszottam.

(#3394) ' Tzs , válasza PeL (#3393) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Biztos nagy élmény lehetett :) Én is újra nekiállok harmadszor a magyarítással -ami most asszem 32%-on áll-. Ha végig vitted a Pripyat-os résznél nincs ötleted mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3395) PeL válasza ' Tzs , (#3394) üzenetére


PeL
addikt

Nekem nem volt ott semmi gond, nálam is lelőttek már pár monolithost mire odaértem, de a keresztnél még álltak ott jobbra hárman akiket nekem kellett megölnöm, utána tovább is lépett a küldetés.

(#3396) ' Tzs , válasza PeL (#3395) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Minek kéne ezután jönnie?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3397) Habugi válasza ' Tzs , (#3394) üzenetére


Habugi
addikt

A szokásos töltsd vissza az adott pályarész elötti utolsó mentést/nézd meg újra típusú játéknak tűnik nekem a történet, de 1-2 órán belül ottvagyok én is szóval ha rendben átmegyek rajta majd mondom mit csináltam.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3398) ' Tzs , válasza Habugi (#3397) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

;) Király...Az autosavet is vissza töltöm ha kell csak ne álljon itt meg a játékmenet...köszi várom!

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3399) ' Tzs , válasza ' Tzs , (#3398) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Közben sikerült. Autosave vissza tölt és igen gyorsan kell futni a helyszínre lelőni 2-3 ellent és akkor tovább megy.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3400) ' Tzs , válasza Habugi (#3366) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Hát a mentésed tuti jónak bizonyul. Már a Sarcofagus-nál vagyok... :) Eddig nem nagyon volt bug, csak most amikor az a "félelmetes" anim van, most dobott ki.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.